CWEf„ ar OOSTBURG IS EEN STERK GROEIENDE GEMEENTE INWONERS VAN KRARBENDIJKE ZIEN „VOLKSVERHUIZING Zeeuwse Almanak ZWITSALl PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 1 FEBRUARI 1952 BURGEMEESTER HOEKZEMA. Woningvraagstuk is echter ook hier een urgent probleem. Tijdens de gisteren gehouden vergadering van de raad te Oostburg liéeft de burgemeester, mr. K. Hoekzema, zün nieuwjaarsrede uitgesproken en daarin o.a. een overzicht gegeven van de voor ztfn gemeente belangrijke gebeurte nissen en van de plannen voor de toekomst. Mr. Hoekzema herinnerde voorts aan de jaardag van H.K.H. Prinses Beatrix. De burgemeester wees er op, dat de herbouw van het beursgebouw nog niet tot stand kwam. De behoefte aan dit gebouw doet zich steeds meer gel den. Te betreuren is het, dat er nog geen aanvang gemaakt kon worden met de herbouw van het gemeentehuis. De moeilijkheden met de vroegere ar chitect werden weliswaar grotendeels overwonnen, maar het is nog onmo gelijk te beginnen met een nieuw plan. Het jaar 1952 zal echter de oplossing moeten brengen. Het gemeentebestuur zal er naar streven deze oplossing zo goed mogelijk te doen zijn. Afgezien van de wederopbouwfinan- ciering staat de gemeente er niet. slecht voor, doch juist deze uitgaven stellen de gemeente voor grote pro blemen, vooral omdat het steeds moei lijker wordt om in de kapitaal-behoef te te voorzien en voorts door het ont breken van een behoorlijk eigen be lastinggebied. Grote uitgaven heeft de gemeente moeten doen. zonder daar uit voldoende baten te ontvangen om haar financiële positie te verstevigen. DE GEMEENTE GROEIT. De groei der gemeente neemt steeds toe. Voor de oorlog bedroeg de toena me 10 a 20 personen per jaar. In 1951 bedroeg zij 131. De verwachting is ge wettigd, dat deze tendens zich in 1952 zal voortzetten. Dit schept echter nieuwe moeilijk heden voor de huisvesting. De bur gemeester vroeg de raadsleden, in het' bijzonder de leden van de woonruim te-commissie, deze moeilijkheden wel te willen begrijpen. Reeds 100 aanvra gen liggen te wachten en er komen er dagelijks bij. Een beroep zal gedaan moeten worden op de bevolking, in zonderheid op de alleenwonenden. De woningbouw besprekende, zeide de burgemeester, dat niet verwacht kan worden, dat de gemeente nog wo ningcomplexen kan bijbouwen. Door de stroeve afwikkeling der financie ring bleef de nieuwbouw van 1951 be neden die van 1950. Toch kwamen 35 panden in 1951 gereed terwijl er nog 20 in aanbouw zijn Mr. Hoekzema had lof voor de wijze waarop het secretariepersoneel en het personeel in de buitendienst hun werkzaamheden verricht. Ook voor de politie had de burgemeester waarde rende woorden. Ten aanzien van het onderwijs merkte spreker op, dat er enkele verheugende feiten in het het afgelopen jaar zijn te memoreren, o.a. de totstandkoming van de - nieuwe kleuterschool en de stijging van het aantal leerlingen der lagere scholen. Te betreuren is het echter, dat niet voldoende medewerking wordt ver leend aan het op peil houden van dé Ulo-scholen, CRIMINALITEIT. De uitbreiding van de criminaliteit baart zorgen. Er was vergeleken bij 1950 een toeneming van het aanial pro cessen-verbaal, dat werd opgemaakt wegens stroperij, diefstal, verduiste ring enz. In 1950 werden er 15 opge maakt, in 1952 echter 35. De burge meester meende, dat dit een gevolg is van de algemene verruwing van le venswijze. Ook het respect voor het PREDIKANT PER TRACTOR. De Ned. Herv. predikant van Oos- teiiand, die een dienst moest leiden te Sii-jansland en die bezwaarlijk langs de zeer gladde weg ltön gaan, is wel op een heel ongewone manier naar birjansland gereisd. Een ge- meentelid, die over een landbouw-1 tractor beschikte reed hem naar Sir- jahsland en bracht hem na afloop van de dienst per tractor terug. Men was wel even verbaasd toen dominé kwam aantuffen. goed van anderen is verminderd, al dus spreker. In dit verband wees hij op de vandalistische vernieling van de jonge aanplant te Oostburg. Het aantal verkeersongevallen on derging een sterke daling, namelijk van 195 in 1950 tot 161 in 1951. Mr. Hoekzema noemde verder als plannen voor de toekomst: het door trekken van de burgemeester Callen- felsstraat en de Violetstraat naar de Nieuwstraat, de aanleg van een blus- waterput in het centrum, de organisa- tie bescherming burgerbevolking, aan leg en beplanting begraafplaats, enz. Tenslotte wekte hij de bevolking met klem op om actief aan het vereni gingsleven deel te nemen. Ook op dit terrein dient er „gebouwd" te wor- den. Dat er dan iets bereikt kan wor den werd bewezen in het afgelopen jaar door het optreden van de Wilte- ner Stadtkapelle. Veertig jaar stoker op de mailboot. De heer A. de Jong iè Middelburg jubileert. Vandaag viert de heer A. de Jong uit Middelburg zijn veertigjarig jubi leum als stoker in dienst van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" Ter gelegenheid hiervan wordt deze trouwe employé, die steeds een groot plichtsbesef aan de dag heeft gelegd en die nog altijd de reizen van de mailboot meemaakt, ten kantore van de maatschappij door zijn directie ge huldigd. Hoevele malen de heer De Jong, sinds hij op 1 Februari 1912 als jonge man in dienst van de „Zeeland" trad, de Noordzee is overgestoken, zal hij waarschijnlijk zelf niet kunnen ver tellen, maar vast staat, dat het een respectabel aantal keren is geweest. Geen wonder dan ook, dat hij in Fol kestone en vooral in Harwich even thuis is als in Middelburg en dat hij daar vele bekenden heeft. De heer De Jong, die in 1957 met pensioen gaat, heeft in twee wereld oorlogen gevaren. Tijdens de laatste oorlog was hij gedetacheerd bij de Ko ninklijke Hollandse Lloyd en heeft op boten van deze maatschappij dikwijls onder zeer gevaarlijke omstandigheden grote reizen gemaakt, die hem brach- ten naar Amerika, Australië, Afrika, enz. In deze zware jaren heeft hij zijn vaarplicht op eminente wijze vervuld. De jubilaris. die trots kan zijn op zijn staat van dienst, vaart thans als stoker op de „Mecklenburg".. MUTATIES PERSONEEL RIJKSWATERSTAAT Met ingang van 1 Januari 1950 is de technisch ambtenaar le klas van de Rijkswaterstaat in vaste dienst M. D. van Binsbergen te sas van Gent benoemd tot technisch hoofd ambtenaar aldaar. Met ingang van 1 December 1950 is de technisch ambtenaar le klas van de' Rijkswaterstaat in vaste' dienst J. B. Brittyh te Breskens be noemd tot technisch hoofdambtenaar aldaar. De kantöixnier-D op arbeidsover eenkomst J. E. Schipper te Wemcl- dinge is bevorderd tot kantonnier-B. Centrale Bank supervisie over boerenleenbanken. Voorschriften verwacht voor bedrijfsvoering. In hotel des Pays Bas te Terneu- zen vergaderden Donderdag onder leiding van mr. P. van Campen, di recteur van de Coöperatieve Centrale Bank te Eindhoven, de beheerders en kassiers der bij deze bank aangesloten boerenleenbanken in Zeeuwsch Vlaanderen. Tal van onderwerpen voor het boere'nleenbankwezen en de financiering van land- en tuinbouw van belangt werden ty'dens de druk bezochte bijeenkomst uitvoerig be sproken en ixx het bijzonder de wet Toezicht Credietwezen, die onlangs door de belde Kamers van de Staten- Generaal werd aangenomen en die ook voor de boerenleenbanken- zal felden. Mr. van Campen vex-wacht at de Nederlandse Bank .algemene voorschriften zal gaan geven ook voor de bedrijfsvoering van de boe renleenbanken. Deze zullen echter niet gelden voor iedere boerenleen bank afzonderlijk, maar wel voor het ;eheel van de organisaties, zodat de Centrale Bank er voor moet zorgen dat het bedrijfsbeleid in zijn gebied voor alle boerenleenbanken samen zodanig is, dat aan de voorschriften van overheidswege wordt voldaan. Tijdens de vergadering werd vastge steld, dat bij een redelijke toepassing van dit systeem gewaarborgd kan worden, dat de boerenleenbanken de nodige vrijheid zullen behouden om ■- klin 5n fi„r,,KRtraat eP. te kunnen blijven voorzien m de pri- makkelijk stellen en met haast wis- OOK BtVJ VA** OtVfONt ROOK DM» vlRGlN»* Afscheid inspecteur dei- Belastingen Middelburg. De heer W. L. Schenk werd hartelijk toegesproken. Donderdagmiddag heeft het perso neel van de Belastingdienst te Mid delburg op hartelijke wijze afscheid genomen van de inspecteur van 's Rijks Belastingen de heer W. L. - Schenk, die met ingang van heden be noemd is tot hoofd der inspectie Breukelen. De heer en mevrouw Schenk werden ten kantore ontvangen, waar zij aller eerst werden toegesproken door hoofdinspecteur, de heer H. 1 de W. Colm- jon, die *de vele verdiensten van dé heer Schenk in het licht stelde. Hier na voerden nog talrijke andere spre kers het woord; xxit him toespraken was hun grote waardering voor de persoon en het werk van de scheidende inspecteur en ook him spijt over zijn vertrek uit Middelburg op te maken. Het waren de heren G. A. Romijn, ontvanger, H. Ligthard Schenk en M. Verhoef, hoofdambtenaren, A. K. Louws, chef-de-bureau, M. J. Geuze, hoofdassistent tot.-dienstgeleider, A. D. Grims, controleur en F. P. de Meijer, commies titulair. Als blijk van waardering werden de heer Schenk namens het gehele personeel enige boeken over de Ro meinse en Griekse geschiedenis aan geboden. Mevrouw Schenk mocht bloemen in ontvangst nemen. Nadat de heer Schenk hartelijk dank had gezegd voor de vriendelijke woorden en fraaie geschenken, bleef men nog enige tijd in geanimeerde stemming bijeen. 99 32 gezinnen betrekken andere woning. „Weet lJ die-cn-dic tc wonen?" Zo'n JA-WOORD" Wij hebben het in dit bescheiden hoekje al eens meer betoogd: de ont wikkeling van de techniek in on-s met 1ijzeren-, bamboe- en hier en daar nog enkele vitrage-gordijnen gescheiden wereldje schrijdt ijlings voort. Dwars door de muren va?i uw ei gen kleine wereldje, springt ze soms binnen; in de intimiteit van uw om geving en ge moet dan maar afwach ten wat ze brengen zal, goed of kwaadDezer dagen nog stond daar een vorm van de Techniek zo maar onaangediend in het gemeentehuis van Ritthem, toen daar een huwelijk werd voltrokken. Tot op heden had nog slechts de foto-techniek een die nende funtcie b\j deze plechtigheden; zij droeg er zorg voor, dat de hoogte punten uit de ceremonie voor het na geslacht althans visueel bewaard bleven. Hèt hoogtepunt, namelijk het declamerenstamelen of fluisteren van het „ja-woord", ging tot nu toe verloren Tot nu toe Ja, tot nu toe! Want \iu Ritthem woont de heer Bouwens, employé van de P.Z.E.M. De heer Bouwens ver vaardigde zelf een ojitiame-apparaat en zie, daar staat Zeeland plotseling weer aan de spits. Waarschijnlijk voor de eerste maal, werd in de trouwzaal van een Nederlands gemeentehuis een ja-woordvoor het nageslacht vastgelegd. Het Zeeuwse echtpaar de' Lange Vink uit Ritthem kon de hele huwe lijks-plechtigheid „op de bandmee naar huis nemen Jaren later zullen ,jiij en zij" nog tegen elkaar kunnen zeggen: „Zal ik joii nog es laten horen, hoe gretig jij „ja" hebt gezegd"1! Beseft u het gevddr* C.J.B.T.B.-conferenlie te Axel. In de C. J.B.T.B.-conferentie te Axel, die Donderdag werd voortgezet sprak drs. J. J. Knxbbe uit Goes over de taak van de overheid ten aanzien van het bedrijfsleven. Spr. wees op de critiek, die men in landbouwkrin- fen vaak uitoefent op de regering, pr. stelde daaxtegenover dat de overheid als dienaresse Gods het zwakke zoveel mogelijk dient te be schermen in de maatschappij. Spr. behandelde het ingrijpen van ae over heid op het gebied van de sociale zorg en op dat van de prijzen. Tal van wetten hadden een zegenrijke uit werking. Wy zitten thans midden in een tijd van ordening en geleide economie. Spr. vexwachtte daarom, dat de vraagstukken van overheidsingrijpen eer zouden toe- dan afnemen. Maar waai- de maatschappelijke ki'achten zelf kunnen ordenen dient de overheid terug te -treden. De overheid regele niet meer dan strikt noodzakelijk is. Alles moeten wij bezien van het standpunt onzer prot. chiistelijke le vensovertuiging. Na deze causerie volgde een uit- voerige discussie. Daarna sprak de heer C. de Putter uit Axel. voorzitter C.B.T.B. Zeeland, die het zeer op prijs stelde, dat men nu eens voor de jongerenconferentie Zeeuwsch Vlaanderen had gekozen als plaats van samenkomst. Spr. betoogde, dat de staat alleen dient brj te springen als het particu lier initiatief tekort schiet. Terloops merkte spr. op, dat hij een stijging van de veergelden over de Wester- schelde verwachtte. Na de middagmaaltijd werd een be zoek gebracht aan een vlasfabriek te Koewacht, de vlasserschool en de hoe renkamer te Axel. 's Avonds werd een culturele avond gehouden met voordi'acht, declamatie zang en discussie over verschillende onderwerpen. Het was een leerzame en tevens amusante avond. VAL VAN STEIGER. De scheepsbouwer K. uit Zoutelan- de kwam op de werf van de Kon. My. „De Schelde" te Vlissingen van een zeven meter hoge steiger te vallen. Hij moest met ernstige verwondin gen naar het ziekenhuis „St. Joseph" vervoerd worden. Er is geen levéns- i gevaar aanwezig. Nieuwe landwegen op Walcheren. Door de Herverkavelingscommissie Walcheren werd Donderdag te Mid delburg in het openbaar aanbesteed het maken van landwegen in de Oost watering van de Polder Walcheren, met bijkomende werken. Hiervoor werd als volgt ingeschre ven: J. D. Janse, Colijnsplaat, f 197.400; Gebrs. Geldof, Serooskerke, f 199.684; fa. Jasper van 't Verlaat Zn., Hardinxveld, f 205,400; Eland en Volker, Wissingen, f 210.000; Duyn- houwer, Goes, f 225.000; fa. Jan van 't Verlaat, Hardinxveld, f 230.000; Aannemingsbedrijf Zeeland, Middel- burg, f 238.540; Moexiand, St. Anna- land, f 239.200; G. W. Polderman, Spaamdam, f 255.000. MOND- EN KLAUWZEER, Nadat gedurende enkele weken geen nieuwe gevallen van mond- en klauw zeer meer waren geconstateerd te Aar denburg en op de meeste boerderijen de ziekte bij het vee was geweken blijkt thans dat bfj de veestapel van dé landbouwer A. B.. welke veestapel tot nu toe van de ziekte verschoond bleef, een 4-tal diex-en is aangetast. Middelburg en de radio ronde van Nederland AMBONESE BAND IN DE AETHER. Tijdens de radio-ronde van Neder land, die Donderdagavond in het naT tionaal programma, ter gelegenheid van de prinsesseverjaardag over de beide Hilversumse zenders werd uit gezonden, werd ook een bezoek ge bracht aan Middelburg. Het Zeeuwse aandeel in deze fees telijke uitzending werd verzorgd door de befaamde Ambonese band „Saoera Maloekoe", die drie Indonesische lie deren ten beste gaf op een wijze, wel ke moeilijk voor verbetering vatbaar was. Het was prettig, dat dit in Zee land reeds dikwijls beluisterde uitste kende orkest gelegenheid kreeg zich nu ook eens in geheel Nederland te doen horen. De heer P. C. J. Castenmiller zorg de voor een vlotte inleiding en vond daarbij nog tijd voor de luisteraars in den lande te onthullen wat een kachel tje op de diek wel is en om de Dienst voor de Maatschappelijke Zorg in Zee land een welverdiende pluim op de hoed te steken. maire taak, die voor de boerenleen- banken het zwaarst moet wegen,., na-' melijk de verzorging van het land- bouwcrediet. Wel zal het niet te voox-kohien zijn. dat er op neventér- i reinen voor de boerenleenbanken enige beperkingen komen. Daar te gen behoeft geen óverwegend be zwaar te bestaan, mits daarbij een zekere soepelheid kan worden be tracht. Voorts werd nog gesproken over rentebeleid en over dé ontwikkeling van zaken in het afgelopen jaar, die alleszins als bevredigend wordt be schouwd. Daalde namelijk in het jaar 1951 de aan de Rijkspostspaarbank en aan de particuliere spaarbanken toevertrouwde gelden beduidend, de boerenleenbanken aangesloten bij" de Centrale Bank van Eindhoven no- teei-den stijging van toevertrouwde gelden. Na de uiteenzetting .van mr. ..van Campen werd door de heer R. Rong ken, inspecteur der Centrale' Bank; nog gesproken over technische 'en ad ministratieve aangelegenheden en beleidszaken. Zal de Meisjes-Ulo te Middelburg verdwijnen? Samenvoeging met jongens-ü.l.o. zou niet uitgesloten z'jn. Naar wij vernemen heeft de ouder- commissie van de Uloschool voor meisjes te Middelburg een ouder avond uitgeschreven voor de behan deling van een uiterst belangrijk pro bleem, waamxee de toekomst van de school gemoeid is. In het verleden is reeds verschil lende malen in de boezem van het ge meentebestuur gedacht aan een sa menvoeging van de meisjes- en de jongens uloschool. Nu het hoofd van de uloschool voor jongens binnenkort met pensioen gaat, is de mogelijk heid niet uitgesloten dat aan de ge meenteraad zal worden voorgesteld de beide scholen te combineren. De oudercommissie wil die moge lijkheid nu reeds onder de ogen zien om na te gaan, welk standpunt de ouders der leerlingen innemen. Op Maandag 4 Februari a.s. zal men daartoe bijeenkomen in het gebouw van de school aan de Dwarskade. kundige zekerheid staat het vast, dat iedere dorpeling het antwoord weet. In de beslotenheid van een dorp kent men elkaar allemaal, al is het dan soms met een bijnaampje. In de naas te toekomst zal evenwel menig Krab- bendijkenaar het antwoord op zo'n vrüag schuldig moeten blüven. Er is namelijk in deze welvarende Zuid-Be- velandse gemeente een „volksverhui zing" aan de gang. Het-begon met de familie Dieleman. Onlangs zegde deze familie Krabben- dijkc vaarwel om haar geluk in Ame rika te gaan beproeven. Haar huis kon zij echter niet meenemen en daar ook in déze gemeente wel iemand „een koninkrijk voor een huis" zou willen- geven, was dit het begin van een dorpshistorie, welke thans alle ge- meentenar'en bezig houdt. Want ook Krabbendijke telt verschillende grote gezinnen, die naar meer „levensruim- Snakken. Er warén voorts vier in woners, die een woning hadden ge kocht, en met ongeduld de dag ver beidden dat zij dit bezit als hun eigen „nestje" konden installeren. Het gemeentebestuur en de woon ruimtecommissie gingen aan het werk om een legpuzzle op te bouwen. Zo in de geest van „als dit gezin nu eens in deze woning ging en het vrijkomende huis werd eens ingenomen door dat andere kleinere gezin", enz. Het pleit voor de goede puzzle-zin van de wo ningverdelers en de goede samenwer king met de betrokkenen, dat alles mooi passend voor elkaar kwam. De familie Dieleman kon na haar vertrek zo onbewust acht gezinnen gelukkig maken! Daar bleef het echter niet bij. Er kwam ook nog een aantal nieuwe wo ningen gereed, terwijl nog enkele an dere huisjes beschikbaar waren. Weer is men aan het passen en meten ge gaan, met als resultaat dat er nóg 24 verhuizingen binnen de gemeente te wachten staan. Alle huizen zijri wel niet even groot en mooi, doch er zijn nu totaal twee en dertig gezinnen ge lukkig gemaakt. De eerste verhuizin gen zijn al aan de gang. Moet men in' de komende weken bij een bezoek aan deze gemeente uitwijken voor een wa gen met inboedel, men weet het: Krab bendijke verhuist! Hoe gelukkig moeten het gemeente bestuur en de woonruimtecommissie zich daar gevoelen. Dat is weer eens iets anders geweest dan het gewone „neen" zeggen, wanneer een woning- gegadigde zich meldt Advertentie Waarom zouu. J meer betalen 1 U een Beva overall kunt kopen voor de prijs van Weinig jonge hengsten goedgekeurd te Goes. Ondanks sneeuw en regen schaar7 den zich Donderdagmorgen een paai' honderd Zeeuwse paardenliefhebbers rond de baan op de Grote Markt te Goes, om getuige tc z\jn van de hengstenkeuring, uitgaande van de Kon. Ver. „Het Nederlandse Trek paard". Als welhaast vanzelfsprekend vertoefden ook de algemeen voorzit ter en secretaris, de heren jhr. J. van Vredenburch en L. A. Bom weer on der hun Zeeuwse vrienden. De oogst van deze keuring was, wat betreft de jonge hengsten, niet groot. Van de 11 jonge hengsten, welke wer den voorgeleid, werden er slechts 2 goedgekeurd, n.l. Kavel van Keilen, fokk. en eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloe- tinge en Willem van 't Schenge. fokk. en eig.: N. V. Hofstede „Schënge", Goes. Van de oudere hengsten werden goedgekeurd: Frits uit de Stooflaan, fok. en eig. C. Verdonk-v. d. Heijden, Nieuwdorp, Evert van Brunswijk, fok. en eig. Gebr. Verdonk, Nieuwdorp, Nico van Dorphoek, eig. D. A. Tim merman, Kattendyke (tevens opgeno men in het Keurstamboek), Nico H van Caroline, eig. Gebr. Verdonk, Nieuwdorp (tevens opgenomen in Keurstamboek), Nico van de Fuus, eig. W. de Buck Zn., Meliskerke, Nico van Ella, eig. D. A. Timmerman, Kattendyke, Brutus van 't Hof, Nieuwland, eig. D. Koppejan en P. Dimgemanse, Zoutelande en P. Wisse, Biggekerke (tevens opgenomen in het Keurstamboek), Marquis van de Koe straat, eig. Jan Maljaars Jzn., Oost- kapelle en Iz. de Buck, Grftpskerke. De hengst Nico van Stegeshof, eig. Coöp. H.V. „Eiland Tholen" werd te Steenbergen goedgekeurd en de hengst Clairon van Nico, eig. J. van 't Westeinde, Nieuwdorp en A. J. v, d. Meulen-Becu te Uzenaqke, werd te Groningen goedgekeurd. Voorts werden nog in het Keur stamboek opgenomen de ingevoerde hengst Azure de Knocke, eig. Heng- stenassociatie Dinteloord-St. Fhilips- land. genéést winter- handen en |y schrale huid Gesnurk veroorzaakte bloedige vechtpartij. 65-JAKIGE GING ZIJN 73-JARIGE BROER TE LIJF. Het is bepaald niet aangenaam om të moeten luisteren naar gesnurk, dat door. iemand anders wordtgeprodu ceerd, maar men behoeft cjaarom toch nog niet de man, die ongewild en on geweten het irriterend geluid de ka mer inzendt, met een broodmes te attaqueren! Onder verdenking deze euvele daad te hebben begaan, stond voor dë Politierechter te Middelburg de 65-jarige L. C. van L. uit Colijns plaat terecht. Het slachtoffer was zijn 73-jarige broer Jacob geweest.... Dit tweetal bewoont met een andere eveneens ongetrouwde broer* een woning in het Noord-Bevelandse dorp. Op de 17e October van het vorig jaar hoorde laatstgenoemde, dat de beide anderen, die beneden in hun lidstee lagen, een fikse ruzie hadden. Hij haastte zich de trap af en ontdekte, dat de bejaarde heertjes niet langer onder de wol lagen, dochaan het vechten waren. Hij pakte een tang van de kachel, gaf daarmee L. een paar tikken op de rug en riep hem toe dat hij moest ophouden. Toen zag hij, dat L, een broodmes in de hand hield en dat cle 73-jarige^ lelijk bloedde. AJ. spoedig kwam aan het licht, dat de twee ruzie hadden gekregen, omdat de een de ander met zijn gesnurk uit de slaap hield. De eerste maal, dat deze zaak voor de Politierechter diende, was L. maar niet verschenen, maar er werd last gegeven hem voor de groene tafel te brengen en thans stond hij dan inder daad op 't matje. Prompt ontkende hij echter zijn broer te hebben mis handeld. Hij wist nergens iets van De Politierechter, die dacht aan de 17 veroordelingen, welke de verdachte reeds achter de rug heeft, hield er- echter een andere mening op na en veroordeelde hem tot twee maanden gevangenisstraf. L. verwekte toen op nieuw verbazing, door spontaan te verklaren, dat hij deze straf direct wil de ondergaan. Zo komt het, dat de man nu in het Huis van Bewaring zit. Dat hij daar zijn zonden aan het over denken is, valt echter te betwijfelen. D.U.W.-arbeiders bezaten geen fiets. Een lezer uit Vlissingen schreef ons over een moeilijkheid, welke eni ge Vlissingse arbeiders zouden on der-vinden bij tewerkstelling door de D.U.W.. Het gaat hier om een werk- object in Ritthem en de betreffende arbeiders zouden daarvoor gaarne busvervoer krijgen. Zij wijzen er in dit verband^ op, dat ook Brabantse arbeiders, die in Zeeland werken op kosten van de D.U.W. worden ver voerd. De Vlissingers, die in Ritthem zouden moeten werken, zijn nu uit geschakeld voor zover zij geen fiets hebben. Lopen is natuurlijk te ver. W(j hebben terzake informatie in gewonnen en vernamen, dat als re gel geldt, dat streekarbeiders byv. Walcherse arbeiders, die op Walche ren werken over een fiets moeten beschikken. Ook een deel van de kamparbeiders van elders moet een fiets hebben om zich van het kamp naar het werk te kunnen begeven. Voor het gebruik van de fiets wordt een vergoeding gegeven. Een arbei der, die geen fiets heeft wordt als niet voor de DUW geschikt be schouwd. Wat het Vlisisngse geval betreft kan hier aan nog worden toe gevoegd dat het gemeentebestuur bereid was een voorschot te geven aan hen die een fiets zouden willen aanschaffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2