Ambachtsschool krijgt een modern ingericht gebouw X CAPPENDIJK ZEEUWSCH-VUAMWREN GROTE BELANGSTELLING VOOR SOLISTEN-CONCOURS AXEL BESTELWAGENS Editie -Zeeuws-Vlaanderen VRIJDAG 1 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OOSTBURG BOUWT SCHOLEN (slot). Leerlingen zorgen zelf voor de inventaris „De kwaliteit van de school mag niet afhankeiyk zyn van het gebouw" meent de directeur van de Oostburgse Ambachtsschool, de heer W. P. van den Beukel. „maar vanzelfsprekend is het veel prettiger werken in een nieuwe inrichting dan in een totaal uitgewoond bouwseLDe leerlingen van de heer Van den Beukel, die thans onderwijs krjjgen in de geheel ver ouderde en uit 1908 daterende school, zjjn het waarschjjnlyk niet dikwijls zó roerend met hun directeur eens en daarom werken zy met grote Ijver en veel animo aan de inventaris van het nieuwe ambachtsschoolgebouw, dat binnen afzienbare tyd gereed zal zijn. Een groot deel vaD deze inventa ris ligt reeds te wachten om naar de nieuwe school overgebracht te worden: kapstokken en schoolban ken, werkbanken en hangkasten, las- boxen en ander noodzakelijk mate riaal, alles met grote zorg klaar ge maakt. Doch niet alleen voor het in wendige wordt gezorgd, ook de aesthetische versieringen aan de bui tenzijde, zoals smeedijzeren hekken en deurornamenten, worden door de leerlingen vervaardigd. Tijdens een korte rondgang door de oude school toonde ons de heer Van den Beukel enkele van deze fraaie stukken, waaruit inderdaad bleek, dat de kwa liteit van dit werk allerminst afhan kelijk is van het gebouw, waarin thans onderwijs wordt gegeven Toch zal iedereen, die bij de Oost burgse A.B.S. is betrokken, van har te blij zijn, wanneer over enige tijd het nieuwe gebouw in gebruik geno men kan worden. Er zijn bijna geen groter tegenstellingen denkbaar dan deze twee scholen: de oude. donker en lelijk, met uitgesleten trappen en een muffe geur; de nieuwe, licht en vrolijk, ruim en fris en architec tonisch verzorgd. Met enige trots toonde de heer Van den Beukel zijn nieuwe inrichting, waarin reeds en kele leerlingen met vergenoegde ge zichten „op karwei" waren. BANG GEDUURD. Het heeft lang geduurd, voordat met de bouw kon worden begonnen en het heeft er zelfs met de plannen maar slecht uitgezien. Na veel tegen slag kwam eindelijk de beslissing dat een semi-permanent schooltje mocht worden gebouwd. Dat was in elk geval iets, maar lang niet vol doende en daarom besloten bestuur en directeur nog even te wachten. En juist dat wachten heeft hun geen windeieren gelegd, want stukje bij beetje werd er bij de autoriteiten iets van het begrip „semi" afgepraat: zo mochten er pannen op het dak ko men. mocht de school hoger worden 1 dan oorspronkelijk was vastgesteld, 'enz. Toen,dan tenslotte tot de bouw Iwerd besloten, bleek men te kunnen i beginnen met een weliswaar sober, maar niettemin verantwoorde school, die tot in lengte van jaren een sie raad voor het technisch onderwijs in West Zeeuwsch-Vlaanderen kan be tekenen. DE INRICHTING. De grootste ruimte wordt ingeno men door de bankwerkerij, de smede rij en het timmerlokaal, die alle drie voorzien worden van een ma chinepark, waarvan technici zullen watertanden. De modernste machines o.a. vier nieuwe draaibanken worden hier opgesteld, zodat de leer lingen hun vak met goede materialen en hulpmiddelen wordt bijgebracht Voorts komen er twee leslokalen, als mede een tekenlokaal en een lokaal waarin de jongens van buiten Oost burg (ruim 90 der leerlingen) kunnen overblijven. In dit overblijflokaal, dat zeer ruim Is en dat eveneens voor het tekenonderwijs benut kan worden, zal gelegenheid bestaan voor al lerlei spelen, zoals tafeltennis enz., terwijl bovendien gezorgd wordt voor een kookinrichting. Verder treft men in het nieuwe ge bouw aan o.a. kamers voor bestuur directeur, leraren en administratie. Buiten is een groot fietsenhok ge bouwd. Ruim 130 leerlingen telt deze school thans in 1947 slechts 86 allen vol verlangen om naar het nieuwe gebouw te trekken. Zo zag men in de oude school een zeer jeug dige meubelmaker aan het werk een kleine jongen, die voorzichtig met een schuurpapier de oppervlakte glad wreef van de imposante tafel, waaraan de bestuursleden later ge wichtige besluiten zullen nemen. De manier, waarop deze knaap zyn werk verrichtte, getuigde van de grote genegenheid, die elke leerling nu eenmaal voor zijn school voelt. Twee nieuwe scholen in Oostburg: een lyceum en een ambachtsschool. Langzaam maar zeker worden de wonden van Oostburg geheeld. Een generatie groeit op, die weinig meer weet van de misère, die in Zeeland In vele plaatsen op onderwijsgebied heeft geheerst: verwoeste scholen, byna onmogelijk uit te voeren les rooster, leraren en onderwijzers, die van de ene school naar de andere holdenNog is alles niet In orde, maar het gaat er nu op lijken. Profi ciat, Oostburg! Axel JAARVERGADERING V.V.V. Onder voorzitterschap van de heer Jos. van Damme kwam de Axelse V.V.V. in een matig bezochte jaarver gadering bijeen in Hotel „Het Gulden Vlies" Nadat de voorzitter de beste wensen voor het nieuwe verenigings jaar had geuit, gaf de secretaris, de heer A. P. Esselbrugge, een uitvoerig overzicht over de viering van het zil veren jubileum der V.V.V. en de daar aan verbonden feestavond en receptie Ook de met medewerking der Winke liersvereniging „Axel Vooruit" gehou den fëestweek slaagde naar wens, in het bijzonder het concert door „The Kings Own Hussars". De penningmees ter, de heer A. van Sabben, meldde een nadelig saldo van f 623.De heer van Sabben, die na 26 jaar actieve dienst voor de V.V.V. zijn functie neer legt. werd bij acclamatie tot ere-lid benoemd. In zijn plaats werd gekozen de heer M. IJsebaert. Als bestuursle den werden herkozen de heren A. v Maale en F. C. Schauwaert. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heren Ph. de Neve en M. de Feijter- BuL Uitvoerige discussie volgde over eventuele activiteit van V.V.V. in sa menwerking met de winkeliersvereni ging, zowel met de Pinksterdagen als tijdens de landbouwtentoonstelling. FEESTAVOND ORANJEVERENIGING. De Oranjevereniging van Spui en Schapenbout belegde in de Geref. Kerk te Spui een feestavond, waar voor grote belangstelling bestond. De heer P. van Fraaijenhove sprak een openingswoord, waarna de heer M. Zegers een feestrede uitsprak. De Chr. Fanfare „Hosanna" uit Axel, onder leiding van de heer P. C. Brakman, verleende haar medewer king aan deze avond. Tenslotte werd nog het toneelstuk .Buskruit" opge voerd, dat bij de aanwezigen in zeer goede smaak viel. De vereniging kan op een geslaagde avond terugzien. DUrVENTENTOONSTELLING. In haar clubgebouw hield de duiven- houdersvereniging ..De Verwachting" te Axel een duivententoonstelling en een keuring Keurmeester was de heer B. v. d. Veke uit Zaamslag. De uitslag was als volgt: Jonge duivin- MUZIEK IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Bond van Muziekverenigingen verricht uitstekend werk. Axel zal Zaterdag a.s. in het teken van de muziek staan, nu daar op die dag in het „Gezellenliuis" aan de Walstraat liet zesde solisten-con cours wordt gehouden, georganiseerd door de Bond van Muziekvereni gingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De belangstelling voor dit con- 1 en 1 uit Zuidzande, komen uit in 6 cours blykt thans reeds bijzonder I afdelingen, te weten vaandel-afde- groot te zijn. Niet alleen, dat 36 so listen voor deelname staan inge schreven en dat vanzelfsprekend de vele muziekliefhebbers met spanning uitzien naar de verrichtingen der deelnemers: ook van officiële zijde en van de zyde der bevolking is ge toond, dat men dit voor Axel zo be langrijke evenement op de juiste waarde weet te schatten. Een tiental aantrekkelijke prijzen, waaronder een zilveren lauwertak van het gemeentebestuur en een me daille van de heer C. Hamelink. lid der Gedeputeerde Staten van Zee land, vormen daarvan het bewijs. De solisten, waarvan 8 afkomstig zijn uit Axel, 5 uit Biervliet, 5 uit Clinge. 4 uit Hoek, 3 uit Hulst, 3 uit Lamswaarde, 2 uit Stoppeldijk 2 uit Terneuzen, 1 uit Breskens, 1 uit Sas van Gent, 3 uit IJzendijke UTRECHTSE UNIVERSITEIT ZAL WORDEN UITGEBREID. Het mag thans wel als vaststaand worden beschouwd, dat de Utrechtse universiteit in de komende jaren met drie belangrijke gebouwen zal worden verrijkt Hierin zullen het laborato rium voor propaedeutische en analy tische scheikunde, een laboratorium voor veterinaire, parasitaire- en in fectieziekten en het tandheelkundig Instituut worden gevestigd. De tota le kosten worden geraamd op onge veer tien mlllioen Kulden, ling (2), ere afd- (10), afd. uitmun tendheid (4), le afd. (7) 2e afd.; (10), en Se afd. (3). Als bondspia- nist zal daarbij optreden de heer Jasper Anthonissen uit Biervliet. Het aanvangsuur van het concours is vastgesteld op des middags half twee, terwijl onmiddellijk na afloop daarvan de uitreiking der prijzen en diploma's plaats vindt, hetgeen zeer waarschijnlijk zal geschieden door de burgemeester van Axel, de heer P. L. D. J. van Oeveren. Zeer zeker zullen, Indien althans de weersomstandigheden niet al te slecht zyn, vele muziekliefhebbers uit alle delen van Zeeuwsch-Vlaanderen zich morgen naar Axel begeven om daar de prestaties der solisten aan te horen. Temeer ook, omdat de be langstelling voor goede dlllettanten- muziek in dit gewest nog steeds groeiende is en er wel gebleken is dat zowel de Zeeuwsch Vlaamse mu ziekgezelschappen als de solisten van belde treft men er hier zeer goede aan zich met succes kunnen meten met vertegenwoordigers uit andere delen van het land of de pro vincie. De kans is dan ook groot, dat het Zaterdag in Axel druk zal zijn, het geen niet alleen deze nijvere en snel groeiende gemeente ten goede kan komen, doch bovenal een succes zal betekenen voor de organiserende Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch Vlaanderen, die dc mu ziekbeoefening wel bijzonder stimu leert, nen (ingebracht 23 stuks): 1 P. Deij met diploma. 2 C. Heljnsdijk, 3 C. v. Acker, 4 Linthout, 5 M. Dieleman. Jonge doffers (ingebracht 23 stuks): 1 Vinke, 2 Jos. Seijs, 3 C. Heijnsdijk, 4 P. Vasseur, 5 J. Burgge. Oude duivinnen (ingebracht 20 st.), 1 Seijs, met diploma, 2 W. Herman, 3 Heijnsdijk, 4 P. Vasseur, 5 P. Deij. Oude doffers (ingebracht 31 st). 1 A. Brevet, met diploma, 2 C. v. Acker, 3 J. Vasseur, 4 D. Dieleman. 5 P. Deij. De heer A, Brevet behaalde met een blauwe doffer een eerste prijs voor de mooiste duif van de tentoonstelling. De prijzen waren gratis ter beschikking ge steld door belangstellenden. Terneuzen AANRIJDING Nabij het postkantoor te Terneuzen kwam Dinsdag een vrachtauto van de fa. de B. uit Terneuzen, bestuurd door C. M. uit Hoek bij het achteruit rijden in botsing met een personen auto van het autoverhuurbedrijf Van der S. te Terneuzen. De personenau to liep daarbij schade op. Sluiskil SCHIETWEDSTRIJD Door de leden van de Schutters vereniging „De Brug" te Sluiskil werd de sneeuw getrotseerd en een schietwedstrijd georganiseerd in café Faas. Uitslag: hoogvogel, W. Faas. le zijvogel. G. Dhert. 2e zijvogel. J. Hemelsoet. Meeste vogels. D Hame link. - - BILJARTPRIJSKAMP In hotel „De Kroon" te Sluiskil, werd Zondagavond een biljartprijs kamp gehouden. 24 spelers betwistten elkaar de eer op het groene laken, lste prijs: F. MoletE. Bleijènberg; 2e prijs: A. de KrijgerJ. Froment; 3e prijs: C. Smulders (Zandstr.) A. J. Dourleyn; 4de prijs R. de Smit J. Hemelsoet: lste hoogste serie: 19, A. de Krijger; 2e hoogste serie: 14. A. Meert, TAFELTENNISWEDSTRIJD Voor de tafeltenniscompetitie speel den het damesteam en de beide he renteams van C.N.A. te Sluiskil te gen Advendo uit Sas van Gent. De gastheren moesten met eer neder laag genoegen nemen. De dan es kwa men met een overwinning uit een spannende strijd te voorschijn. De uitslagen waren: Dames C.N.A. IAdvendo I 64. Heren: C.N.A. IAdvendo II 46; C.N.A. IIAdvendo IV 46. Hoek UITVOERING TE HOEK. Dezer dagen gaf te Hoek de C. J. M. V. „Bidt en werkt" uit Ter neuzen een uitvoering op uitnodiging van de C-J.M.V. te Hoek. De voor zitter van Hoek, de heer W. Ooster ling, heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hierna werd door Terneu zen „De Zondaar" opgevoerd. De regie was in handen van de heer F. Leroux, die tevens de hoofdrol ver tolkte. Het spel stond op hoog peil, zodat de C.J.M.V. uit Terneuzen op een goed geslaagde avond kan te rugzien. Na afloop sprak de heer Oosterling een dankwoord. KAARTWEDSTRIJD. Te Hoek werd by de weduwe Nieuwelink een kaartwedstryd ge houden waaraan 28 spelers deelna men. De uitslag luidde: 1. A. de Poorter; 2. A. Verhelst; 3. P. de Bakker. Breskens „NOG SNELLER" In de algemene vergadering van de Postduivenhoudersvereniging „Nog Sneller" te Breskens, die in het café Pleijte werd gehouden, werden de af tredende bestuursleden, de heren J. Wisse en H. Oosterling met algeme ne stemmen herkozen. Ih de vacatures J. Pleijte en H. Morel, die zich niet meer herkiesbaar stelden, werden gekozen de heren L. de Jonge en C. den Hertog. De heer Pleijte, die reeds meer dan 40 jaar als bestuurslid een zeer werkzaam aandeel in het vereni gingswerk heeft gehad, kreeg een dankwoord van de voorzitter. In de kascommissie werden benoemd de heren M. Visser. M. Faas en P. Dierkx. De contributie werd ongewij zigd gehandhaafd. Over het ophok- verbod, vroeg de voorzitter de volle medewerking Dit zou anders funeste gevolgen hebben voor de duivenltef- hebbers. De eerste vlucht zal worden gehouden op 20 April a.s. Z.-VIaamse duivenhouders stelden programma op. VLUCHTSEIZOEN EINDIGT VROEGER DAN GEWOONLIJK. Het nieuwe jaar is nauwelijks be gonnen of de duivenhouders zitten al vol plannen voor het komende vluchtseizoen. De afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de Zuid-Nederland se Bond van Postduivenhouders heeft reeds een concept-programma opge steld, dat in grote lijnen een sterke overeenkomst vertoont met dat van het vorig seizoen. Weliswaar moet dit programma op 17 Februari in Terneuzen nog goedgekeurd worden door de algemene ledenvergadering van alle Zeeuwsch-Vlaamse duiven houders, doch er kan veilig aange nomen worden, dat er in het voorge stelde programma niet veel veran deringen komen. Zo nemen de vluch ten op Arras (de eerste op 20 April) een belangryke plaats in. doch daar naast Breteuil en Dourdan, de be roemde Franse lossingsstations. De eerste vlucht met eigen lossing gaat vanuit Orleans. Naast deze z.g. ei gen lossingsvluchten stelt de afde ling Zeeuwsch-Vlaanderen voor, deel te nemen aan de grote concoursen van de Zuid Nederlandse Bond op Chateauroux, Limoges, St. Vincent, Libourne en Dax. Veel nieuws biedt het cortcept-programma eigenlijk niet; het enige opmerkelijke i§ wel dat het eind van het vluchtseizoen vroeger valt dan gewoonlijk, nl. me dio September in plaats van 1 Oc tober. Dit laatste valt niet te ver wonderen als men bedenkt dat de animo voor de vluchten die tweede helft van September zeer miniem is. Inmiddels zijn als bestuurslid van de afdeling Z. Vlaanderen herkozen A Vermeulen uit Breskens (vice- voorz.), P. Dobbelaere, Schoondijke (commissaris); Ch. de Bruyn, Hulst (penningmeester) en H. Marquissie, Sas van Gent (secretaris.) Omdat het vrachtvervoer voortdurend in omvang toeneemt en hieruit de noodzaak voortvloeit de vervoersmogelijkheden op dit gebied aan te „assen aan de vraag, heeft de K.L.M. bij do Douglas-fabrieken een z.g. .liftmaster" besteld, die in de loop ran het volgend jaar op Schiphol zal arriveren. De 32'/, m. lange Liftmaster is de speciaal voor vrachtvervoer geconstrueerde uitvoering van de DC-6B. een viermotorig toestel dat een kruissnelheid heeft van 470 km. per uur. Het beschikt in de voor- en ach. terzijde van de zijwand over grote laaddeurcn van resp. 1.-0 m. by Z.3U m. en 2 m. bij 3.15 m. In het grote vraehtrulm, dat een inhoud van J~o mï heeft, kan de Liftmaster over grote afstand 11 ton vracht vervoeren. Oostburg ONTSPANNINGSAVONDEN In hotel De Eenhoorn te Oostburg wordt op 2 Februari a.s. door de L. J.G. en Z.L.M., afd. OostburgVroe de een ontspanningsavond gehouden. De wielersportvereniging Oostburg organiseert op dezelfde datum een dansavond in café „Mabesoone". NED. JAGERSGENOOTSCHAP De afdeling Oostburg van het Ne derlands Jagersgenootschap komt op 2 Februari a.s. m hotel „Mabesoone in algemene vergadering bijeen. COÖPERATIEVE SUIKERPRODUCTIE Onder auspiciën van het Landbouw Coöperatief Centrum voor Z. W. Ne derland hield de heer J. M. van Bom mel van Vloten uit Goes, voorzitter van de Verenigde Coöperatieve Sui kerfabrieken, Dinsdagavond een le zing in café De Vuyst te Oostburg, over: „Coöperatieve Suikerproduc tie". De spreker begon met de opmer king, dat de coöperatieve gedachte eerst na veel stryd ook- bij de boeren stand opgang heeft gemaakt Speci aal ten opzichte van de verbouwer van suikerbieten behandelde de inlei der de voordelen die de coöperatieve verwerking biedt. Zo betaalde de Coöp. - Suikerfabriek „Dinteloord" over 40 jaar berekend, gemiddeld per ton bicten een 4,hogere uryg aan haar leden dan de marktprijs. Het geen over 40 jaar neerkomt op een totaal van 27 millioen gulden. Boven dien kan de Coöp. Suikerfabriek ko men tot betere vrachtverrekening, betere betalingsmethoden en nauwere samenwerking tussen teler en fa briek. Echter coöperatie brengt mee het aanvaarden van verplichtingen en dat betekent grotere gebondenheid. Dit „nadeel" wordt door de tegen standers overdreven voorgesteld alsof de verbouwers onder „de knoet" van de fabriek zitten. Een film over suikerproductie be sloot deze leerzame avond. Tenslotte deelde de voorzitter mee. dat dit sei zoen nog 4 lezingen te Oostburg ge- gehouden zullen worden door het Landbouw Coöperatief Centrum, die bedoeld zijn als voorlichtingsavonden. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het Groepsbureau van de rijkspoli tie te Oostburg zijn inlichtingen te ver krijgen over 1 paar bruine glacé hand schoenen; 1 broche; 1 zilveren broche; 1 armband; 1 bruin kinderwantje; 1 rij- wielketting; 1 sleutel van een schuur; 1 vulpen; 1 damespantoffel: 2 wanten. Biervliet BILJARTWEDSTRIJDEN. In een twee-weekse ontmoeting ver loor de biljartvereniging „Krijt op tijd" uit Biervliet met 26 punten van de Schoondijkse biljartvereniging. VERGADERING Z.L.M. Op 5 Februari a.s. vergadert de afd. Biervliet van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij in café „De Rode Leeuw" Als spreker zal optreden de secretaris-penningmeester, de heer mr. J. F. G. Schlingemann. Na afloop zal er in café „Het Oude Raedthuys een gezins-avond worden gehouden. Sluis BILJARTWEDSTRIJD. Te Sluis werd in café „De Molen" een biljartprijskamp gespeeld, waar voor een levendige belangstelling be stond en welke onderstaand verloop had: le prijs: R. Grahame-A. Verbuyt; 2e prijs: F. Clyncke-Joh. de Bruy- ne;-3e prijs: J." Coppens-D. Hooger- heide (Sluis.; 4e prijs: J. v. Boven- D. Hoogerheide (Schoondijke» Bede KAARTWEDSTRIJD. In hei café bij G. Standaert in den Biezen te Eede werd een kaartwed- strijd gehouden, waaraan door 70 per sonen werd deelgenomen. Eerste prijs: H. Blondeel. O. de Geeter; 2e. E. Cocquit, C. de Crook; 3e. G. Dhondt, R. van den Wynckel; 4e. R. de Vree- ze en J. van HaL Cadzand PRIJSKAMP BILJARTEN De uitslag van de in het café van H. A. Allaart te Cadzand gehouden prijskamp op de biljart is als volgt: le prijs: Iz. de Garderjn en P. Hullu; 2e prijs: P. de Meg en A. Bril; 3e prijs: J. Goossen en J. v. Houte Azn.; 4e prijs: A. de Neef en H. Al laart. Groede REFLECTOREN. Het gemeentebestuur van Groede heeft in samenwerking met de A.N. W.B. plannen ontwikkeld om bij de ingang van diverse toegangswegen in de gemeente reflectoren te plaatsen. Er zullen drie kleuren worden ge bruikt, n.l. wit. rood en groen, aan gepast aan de gebruikelijke marke ringstechniek. Voorlopig zullen enkele proefpaaltjes worden aangebracht. Mej. H. de Meijer te Nleuwvüet slaag de dezer dager» voor het examen machlne- sehrij ven- Burgerlijke Stand TERNEUZEN. Bevallen: J. C. de Vriend—Wissink. d Jansen—Buijze. d.: S. W. Oostdijk— Versloot. z.; L. Ph. Eggermont—Kalle, z.; P. Schoonakker—Dieleman, z.; P. H. Os wald—von Stockhausen. cL; C. A. de Doelder. d.; A. C. Rijnberg—Vermeulen. Ondertrouwd: L. de Moor. 46 j. en A. A. Verstraeten. 43 j. Getrouwd: A. A. van den Eeckhout. 26 en E. E. Hoornaert. 21 j.; C. Statujew. 32 j. en W. M. Jansen, 26 j.: M. dc Jonge. I j. en J. C. Bent, 23 j. Overleden: L. W. C. Kuijk, 75 j.; P. Ver- heijke, 78 j. wed. van J. M. Jonkers: F. Jansen. 76 j.. wed- van P. de Putter: L. P. E. van den Bergen. 7 mnd.: M de Ruljter. 74 j.: L. M. Vlaminck, 56 j.. echtg. van W. Zeijlemaker; P. C. van Bendegem. 77 j., wedn. van E. Riemens. HULST. Bevallen J. TaelmanKoop, z.: F. de Windtvan Waterschoot, d.. D Verstrae tenBracke, z.; Ii. de Vos—Raats, d.: P. Segers—dc Njjs, d.; A. Piessens—Ferket. z.; A. de Koning—van Wesemael, d.; C. VoetSmet, z.P. WarrensPauwels. d. B. BolsensWillaert. cL: J. Dobbelaar Naessens. z.; F. van Overmeeren—Antheu- nis, z.\ G. RodrigoHuige, d.; C. Suyvan de Walle. d. Overleden: M. van Mol, e. v. P. Lam- brechts; E. Bruggeman, wed. v. M. Tim merman; A. F. Mangnus. wed. v. L. Ser- rarens; A. A. van de Walle, wed. v. A. Freijser. Getrouwd: A. J. Freijser. 31 j. en M. A. van de Walle. 25 j.: E. J. Lammens. 20 j. en G. R. de Witte. 13 j.: P. T. Aarssen. 24 j. en E. G. "Eggermont. 22 j. De beste berichtgeving voor Zeeland geeft de Provinciale Zeeuwse Courant Ontvangen een nieuwe zending Amerikaanse Pocket-Books Pryzen thans 1.40, dik 1.90, dubbel dik 2.75. Wij hebben daarin steeds een ruime keuze. Ook Engelse- en Ameri kaanse tijdschriften zoals: Life, Sat. Ev. Post, Colliers. Piet Post, Time, enz. BOEKHANDEL A. J. VAN AKEN, Brouwerijstraat 2, TERNEUZEN. Allqd geelt hel weer een voldoening als je iels leuks gemaakt hebt En de mogelijkheden met goede wol zijn ontelbaar. Deze week als grote attractie Uitstekende kwaliteit wol in fantasiekleuren 1.55 Jaeger wol, 100 gram, per knot 1.25 GESLAAGD. Voor het examen Burgerlijke en i Utiliteitsbouw slaagde te 's-Graven- hage de heer C. de Putter te IJzen- diike. J SCH00NDIIKSE TE KOOP: Absoluut in zeer goede staat zynde AUSTEN, bestelwagen, draagverm. 500 kg.. model 1948, kleur blauw, 2600. BEDFORD, bestelwagen, draagverm. 650 kg., model 1947, licht blauw 2400.— SKODA, bestelwagen, draagverm. 500 kg„ model 1948, kleur grijs 3300.— HILL MAN, bestelwagen, draagverm. 750 kg., model 1944, kleur groen 1750.— Tevens te koop een losse BEDFORD MO TOR voor vrachtwagen, 6 Cylinders 750.— GARAGE MOTOR SERVICE TERNEUZEN. AXELSESTRAAT 174. TELEFOON 2030

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15