45 NIEUWS UIT ZEELAND VAN HOUTEN S CACAO GOEDE HENGSTEN AANGEVOERD VOOR KEURING TE 00STBUP.G Chefarine 4 HET PAARD BLUFT BELANGRIJK ONDANKS MECHANISATIE MARKTBERICHTEN De zagende pijnen WESTERLING SdREEKT Wissel Zeeuws -Vlaanderen WOENSDAG 30 JANUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Vredig" Kerstfeest in Tholen. In de late avond van de le Kerst dag liepen twee broers uit Bergen op Zoom lichtelijk beneveld in de Hoog straat te Tholen. Toen een wacht meester van de Rijkspolitie de broer, die het meest had gedronken, ter ontnuchtering naar het politiebureau wilde overbrengen, verzette de man zich heftig en werd daarbfi geas sisteerd door zyn broer. Het gevolg was een vinnig gevecht, dat de poli tieman even lelijk in 't nauw bracht. Samen met een passerende burger kreeg hij het tweetal tenslotte onder de duim, maar niet dan nadat hy aan 't gelaat en aan één zijner handen was gewond en zijn uniform behoor lijk was gehavend. De Middelburgse Politierechter veroordeelde Dinsdag de aggressieve chauffeur Ch. J. van N. conform de eis tot twee weken gevangenisstraf. Zijn broer, de matroos J. van N. kwam er af met twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk (proeftijd 2 jaar) en een boete van 20 of 10 dagen. Tezamen zullen zij de schade, die de wachtmeester heeft geleden, te weten 35 moeten vergoeden. De Politierechter veroordeelde de schippersknecht M. H., die in een ca fé te Hansweert een landarbeider aan het haar had getrokken, tot 30 of 10 dagen. De wegwerker H. G. H. v. H. te Krabbendijke had eveneens een landarbeider mishandeld; dit kwam hem te staan op 20 of 10 da gen. Bij verstek werd de landarbei der A. de J. te Oudelande, die dron ken op zijn fiets had gereden, veroor deeld tot 40 of 20 dagen en de grondwerker P. de M. uit Bruinisse die de landbouwer D. te Zonnemaire een dreigbrief had geschreven, tot 20 of 10 dagen. Oplichter te Zaamslsg aangehouden. Door de rijkspolitie te Zaamslai werd aangehouden een zekere H. uit Zaandam welke door de politie werd gezocht wegens oplichting. De man vertoefde reeds een week in hotel „De Appel". Bij het nazien van het nachtregis- ter van genoemd hotel bleek H. al daar ingeschreven te staan, als ver tegenwoordiger. Dinsdagmorgen is H. naar Middelburg overgebracht. Vele fokkers gaven blijk van belangstelling. Dinsdagmiddag werd op het Ledel- plein tc Oostburg de jaarlijkse heng- stenkeuring gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. De keurmees ters waren de heren W. J. L. de Groof te Kruiningen, Henry Boonen te Neer en Ant. de SchutterKoenraadt te Heiningen. 29 paarden waren ingeschreven, waarvan op de keuringsdag afwezig waren: Berliet van de Jozinahoeve, eig. Cam. v. d. Hauwe-Burm te Eiland- IJzendijke; Nico van Marie, eig. Mare. d'Hoore te Sluis en R. J. de Milliano te Oostburg; Vainqueur van dc Water hoeve, eig. Joh. de Feijter Johnz. te Schoondijke; Louis, eig. G. E. de Badts te Sasput-Schoondijke en A. J. Ver- hage-Hoste te Schoondijke; Pedro, eig. A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke. Eerstgenoemd paard zal te Axel ge keurd worden. Er bestond bijzondere belangstelling voor de driejarige hengsten, die het eerst gekeurd werden. Hiervan waren er 13 aanwezig. Goergekeurd werden: Zeeuwsch-Vlaanderen Oostburg VERZEJKJERINGS MIJ „UIT VOORZORG" Dé Onderl. Varkens Verzekering Mij. ..Uit Voorzorg" hield Maandag in ca fé De Vuijst éen goedbezochte verga dering. Na de opening en de voorle zing der notulen kreeg de penning meester het woord. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de ver eniging nu 139 leden telt. De alge hele financiële positie der vereniging is goed. hoewel door de 15 uitkerin gen in 1951 de kas met een nadelig saldo van ruim f 200 sloot. Drie af tredende bestuursleden werden herko zen. Het bestuur is nu als volgt sa mengesteld: P. Daansen, voorzitter secretaris, A. Duininck, penning meester. A. de Vlieger, W. Leenhouts J. Stokkerman, L. Wage en A. de Hulster. Het agendapunt: Vaststelling uit kering per kg, was aanleiding tot uitvoerige bespreking. Verhoging van de uitkering betekent verhogmg van de contributie. Tot beide werd met één stem meerderheid besloten. De contributie werd vastgesteld op 8 per jaar voor wie langer dan 5 jaar lid is. en 10,voor de overigen. De uitkering werd vastgesteld op 1,75 per kg. Besloten werd om voor de leden de verzekering bij de lan delijke Centrale voor huisslachtvar- lcens verplicht te stellen, 0.80 per jaar)- Daar de contributie te slecht binnenkomt, besloot de vergadering eenstemmig, dat de helft van de con tributie voor 1 Juli betaald moet zijn. wil men zijn rechten behouden. Na enkele huishoudelijke zaken afgedaan te hebben sloot de voorzitter de ver gadering. GEMEENTERAADSVERGADERING De gemeenteraad van Oostburg zal in vergadering bijeenkomen op Don derdag 31 Januari a-s. te half vier des namiddags. De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot wijziging jaarwedde-verordening ambtenaren ter secretarie, vaststelling nieuwe kindertoeslagverordening, uit voering van openbare werken plan O X in het kader van het herbouw plan, herziening van het bouwplan der gemeente, medewerking aan de R.K school voor aanschaffing meubilair in het vijfde klasselokaal en voorstel in zake een subsidieverzoek voor de R.K. H.B.S. van de Stichting Kath Middel baar Onderwijs voor Z.-VIaanderen. Aardenburg MOND- EN KLAUWZEER. In de gemeente Aardenburg werden gedurende de laatste maanden bij het vee van 23 landbouwers mond- en klauwzeer geconstateerd. 4 kalveren en 1 koe stierven tengevolge der ziek te. Thans is het mond- en klauwzeer zo goed als geweken. DE K.V.P. In Hotel „De Roode Leeuw" te Aar denburg gehouden algemene ledenver gadering van de afd. Aardenburg der K.V.P., gaf de voorzitter, E. Lansu, een uitvoerige beschouwing over het programma 1952 der K.V.P. Besloten werd de volgende candidaten te stel len voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer: 1. J. M. A. C. van Dongen, burgemeester van Aarden burg; Mr. Dr. A. Mes, lid van Ged. Staten van Zeeland en 3. B. Funk, burgemeester van Heinkenszand. Als afgevaardigde in het bestuur der Sta- tenkring Sluis werd benoemd de heer J. M. Paridaen. Carlo van Zeedijk, eig. A. J. v. d. MeulnBecu te IJzendijke;; Udo d'Amice, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat: Patriote. eig. Stallen de Dobbelaere te IJzendijke; Burus van Aardenburg, eig. Mare. d'Hoore te Sluis en L. J. M. Blondeel te Aarden burg; Brillant van Zeedijk, eig. A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke: Nico van Kasteelshof, eig. Mare. d'Hhoore te Sluis; Eglon van Bakkersdam, eig. A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke en G. J. v. d. Vijver te Waterlandkerje. In het keurstamboek werden goed gekeurd de vierjarigen: Nico van IJs- selsteijn, eig. Mare. d'Hoore te Sluis en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland; Jaap van 't Paviljoen, eig. G. Modde te Oostburg; Nico van het Zwartewa- ter, eig. Mare. d'Hoore te Sluis, R. J. de Milliano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland. De vijfjarige: Jaap van Beek, eig. Joh. de Feijter Johzn., te Schoondijke. De zesjarige: David van de Louisa, eig. A. J. E. Temmerman te- Hoofd plaat. Verder werden goedgekeurd voor 1 jaar: Jan van Watergang, eig. C. N. den Hamer te Schoondijke: Gladon. eig. L. J. M. Blondeel te Aardenburg en Cam. Rammelaere te Heille-Sluis; post Aardenburg; Paul van Nico, eig. Mare. d'Hoore te Sluis; Moustic van Urbain, eig. C. N. den Hamer te Schoondijke en Gerrit van Hal te St. Kruis; Marquis, eig. Corn, van Hoeve en A. J. Salomé-Verhage te Groede. Goedgekeurd voor 4 jaar: Brillar.t van Nico. eig. A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke. De kwaliteit van de hengsten was veel beter dan men de laatste jaren gewend was. Voor deze keuring wa ren zelfs fokkers uit België en Duits land aanwezig, o-a. de voorzitter van de Belgische Commissie voor Goed keuring van hengsten, de heer O. Man- clcer en dr. Bulhoff uit Westfalen. Op 14 Februari a.s. zal zoals men weet, te Goes een centrale premie- hengstenkeuring worden gehouden. Gezondheidsdiensten voor Zeeland. Na het verlenen van eervol ontslag aan de gemeente-geneesheer, de heer H. Snoek hebben B. en W. van Goes overleg gepleegd met de Geneeskun dig Inspecteur van de Volksgezond heid over de voorziening in deze va cature. Door de invoering van het zie- kenfondsenbesluit zijn de werkzaam heden van de gemeentearts ingrn- pend veranderd. Deze functie wordt echter niet overbodig. De sociale kant moet veel sterker naar voren komen, daar de gemeentegeneesheer de me- disch-sociale adviseur van 't gemeen te bestuur moet zijn. In zijn Instruc tie dient dit tot uiting te komen. In grotere gemeenten heeft men speciale geneeskundige diensten. Een derge lijke dienst zou in Goes enkel moge- lyk zijn in combinatie met andere ge meenten. In de afdeling Zeeland van de Ver. v. Ned. gemeenten worden reeds besprekingen gevoerd over de oprichting van een of meer gezond heidsdiensten voor Zeeland. In af wachting daarvan achtten B. en W. het gewenst dat er voorlopig iemand tijdelijk voor één jaar wordt be noemd. Voorts wordt de benoeming van een waarnemend gemeentenees- heer op een salaris van ongeveer 10 procent van dat van de gemeente geneesheer gewenst geacht. B. en W. stellen voor dienovereenkomstig te besuiten en een nieuwe instructie vast te stellen. Middelburgs schuldenlast De vlottende schuld van Middel burg is reeds opgelopen tot het zeer aanzienlijke bedrag van ongeveer zes millioen gulden. Dit delen B. en W. de raad mede in een voorstel tot het aangaan van een onderhandse geld lening groot 400.000 tegen pari- koers, looptijd 30 jaar en tegen een rente van 4% 's jaars. Gezien deze grote schuld achten B. en W. het van zeer veel belang om te trachten, zoveel mogelijk te consolideren, waartoe onder de hui dige omstandigheden de kansen ech ter zeer gering zijn. Waar het aanbod tot het ver strekken van genoemde lening naar de mening van het college aanneme lijk is, stelt het de raad voor tot het aangaan van deze geldlening te be sluiten. Dit zal aan de orde komen in de Vrijdag te houden vergadering. Advertentie Yier bondgenoten tegen pijnen en griep De 4 bestanddelen van Chefarine „4" tezamen in één tablet ver enigd vormen het beroemde ge neesmiddel, dat vaak uitkomst brengt, waar andere middelen (alen. m u Vandalen te Hulst. Beloning uitgeloofd. By de Gentse Poort te Hulst be vindt zich een folkloristische beelden groep ,,De Vos Reynaerde", waarbij zich ook een Sara-beeld bevindt. Voor de derde maal in nog geen jaar tiids is thans dit Sara-beela ernstig be schadigd. B. en W. van Hulst hebben een beloning van f 100.uitgeloofd voor degene, die aanwijzingen kan geven, welke zullen leiden tot opspo ring van de dader(s). CHR. LAGERE LANDBOUW. SCHOOL TE 's HEER ARENDSKERKE. Zaterdagmiddag a.s. zal de nieuwe Christelijke Lagere Landbouwschool te 's Heer Arendskerke welke school is gesticht door de Zeeuwse C.B.T.B., officieel worden geopend. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK Bedankt voor Klundert: ds. B G. A. v. d. Wiel te Tholen. Na in de morgendienst te zijn inge leid door dr. Fokkema uit Oegstgeest hoopt ds. L. Boer te Sirjansland Zon dag 3 Februari te 's middags 2.30 uur intrede te doen. ZEEUWSE RUITERS VERGADERDEN I E GOES Plannen voor het komende ruiterseizoen vastgesteld De Boud van Landelijke Iijjverenigingen, afdeling Zeeland kwam Dins dagmiddag In jaarvergadering bijeen In de „Prins van Oranje" te Goes. De voorzitter, ir. J. D. Dorst ontvouwde ln zijn openingsrede de plannen voor het komende ruiterseizoen. Een vierdaagse ruiterkamp zal op 11, 12, 13 en 14 Juni te Renesse op Schouwen worden gehouden en als datum voor de provinciale kampioenschappen, die op Zuid-Beveland worden verreden, werd voorlopig 5 Juli vastgesteld. De voorzitter wierp een terugblik op het afgelopen jaar een jubi leumjaar en constateerde, dat dit over het algemeen niet onbevredigend was geweest. Daarna bracht de secre taris-penningmeester, de heer H. van Damme zijn jaarverslag uit. Er was een voordelig saldo van f 229,59. De heer P. A. Voorsluijs uit Amersfoort vertelde vervolgens iets van het werk van de Kon. Ned. Federatie van lan delijke rijverenigingen. Het ledental was iets teruggelopen. Hij besprak de exploitatie van het federatiecentrum, waar cursussen worden voorbereid en f egeven. Ook Zeeland droeg een steen je by tot de vorming van dit cen trum. De heer Voorsluijs drong aan op activiteit in de verenigingen en wees op het nut van vergaderen, ook al is het ledental van de vereniging klein. DE PAARDENSTAND IN HET GEDRANG. Hierna werd de agenda besproken voor de landelijke algemene vergade ring, die op 20 Februari a.s. zal wor den gehouden. De heer M. Sanders, oud-voorzitter van de studentenry- vereniging te Wageningen, die even eens aandrong op meer activiteit van de leden, merkte onder meer op, dat men niet moet strijden tegen de steeds voortschrijdende mechanisatie in de landbouw, maar dat het wel ge wenst is de voorstanders van mecha nisatie ook te doordringen van het feit, dat naast tractoren en andere machines ook het paard nog steeds belangrijk is voor de boer. Hij was van mening, dat het zeer nuttig is de mencursussen weer in te stellen en daarbij de aanspanningen niet te ver geten. De heer Voorsluijs merkte naar aanleiding daarvan op, dat in Advertentie Thans Terneuzen TERNEUZENSE SUPPORTERSVERENIGING In „La Belle Vue" vergaderde de Terneuzense supportersvereniging ,,T. S.V." Van de le en 2e secretaris, de heren B. IJsebaert en J. Goossen was bericht ingekomen, dat zij hun func ties neerlegden. In de daardoor ont stane vacatures werd voorzien door de verkiezing van de heer M. de Block, die zich echter eerst nog wen ste te beraden. Besloten werd, dat in het vervolg de leden, die aan een reis wensen deel te nemen zich daarvoor te voren zullen moeten opgeven. Verder werd besloten, in Februari in samenwerking met de culturele club der K.A.B. een propaganda-avond te feven ten bate van het trainings- onds. MEISJE AANGEREDEN. Dinsdagmiddag stak de 5-jarige Marianne van B. de Axelsestraat te Terneuzen over, juist toen een door dokter J. A. R. uit Vlissingen be stuurde auto naderde. Hoewel de heer R. langzaam reed en krachtig remde, werd het meisje gegrepen. Dokter R., die het kind onmiddellijk onderzocht, constateerde evenals een later geroe pen collega, geen lichamelijk letsel. Hoofdplaat TONEELUITVOERING. De plaatselijke voetbalvereniging van Hoofdplaat gaf op Zaterdag- en Zondagavond een toneeluitvoering, tijdens welke het drama „De Ver schoppeling" en de klucht „Een kod dig misverstand" werd gespeeld. De eerste avond was er niet zo bijzonder veel belangstelling, doch Zondagavond was de zaal van de wed. Dierikx, waar beide uitvoerin gen gegeven werden, stampvol. De rollen in het drama werden over het algemeen goed vertolkt, al waren enkele spelers de eerste avond niet geheel rolvast. Waarschijnlijk speelden de zenuwen een rol, temeer omdat enkelen voor de eerste maai op de planken stonden. Opvallend was het werk van de heer A. de Smit. Ook boer Harm en zijn doch ter Nora speelden zeer verdienste lijk. Als tegenhanger werd na de pau ze de klucht „Een koddig misver stand" vertoond. Het publiek kon zich vermaken met de koddige ver gissingen tussen de dames van Lo- chem en Jochems en de dienstboden Betje en Jetje. Ook dit stukje werd door de merendeels jonge krachten aardig gespeeld. De décors waren uitstekend ver zorgd. per 100 gram Amsterdamse Beurs 28 Jan. 2. Jan. Nederland 1948 (3%) 85% 86% dito 1947 (3%) 3 84% 84% dito 1937 3 84% 84% Dollar-lening 1947 3 pet. 95 95% Investeringscert. 3 88% 89% Nederland 196264 z.b. 88% 88% Nederland 196264 m.b. 88% 88% Nederland N.W.S. 2% 69% Ned. Indië 1937 A 3 89% 89% Grootboek 1946 3 86% 86% Nat. Hand. B 87 86 Ned. Handelmij. 144% 144% AKU 157% 157% Bergh's Jurgens 227% 227% Calvé-Delft 116 115% Centrale Suiker 169% 169% Kon. Ned. Hoogovens 148% 148 •Unilever' 191% 189% Ned. Kabelfabriek 206 204% Philips 168% 167 Wilton Feyenoord 149% 149% Biliton 188 186 Kon. Petrol. Mij. 288% 287% Amsterdam Rubb. 91% 91% H.A. Lijn 182% 180% Kon. Paketvaart 123% 121% Ned. Scheepv. Unie 145% 143% Rotterdamse Lloyd 140 138 Stv. Mij. Nederland 160% 160% Handelsver. A'dam 100% 99% Deli Batavia Mij. 104% 103 Deli Mij. 75 73% Mld. Continental 84 84% Tide Water 51% 51% Anaconda 58 58% Bethlehem Steel 55 55% General Motors 54% 55% Kennecott 98% 973,4 Shell Union 77 77% Baltimore Spw 19% 20% Miss K.T. Spw. 8 8 New York Centr. Spw. 21% 21% Pennsylvania 21% 21 North American 21% 22 Rep. Steel 45% 46% U. S. Steel 43% 43% Intern. Nickel 50% 51% Evenals gisteren stelde het koersverloop ter beurze Dinsdag enigszins teleur. De meeste hoeken gavert wederom kleine verliezen te zien, terwij] de animo om zaken te doen zo goed als geheel ontbrak. Olies en Unilever, die bij de voorbeurs nog iets boven de noteringen van Maan dag geadviseerd werden, bleven hier be neden. Op de scheepvaarlafdeling waren verliezen van twee punten geen zeld zaamheid. AUTO-BOTSING. Een personenauto, bestuurd door de heer Groosman, kwam Zaterdag op de Hogenweg in botsing met de vrachtwagen van de melkfabriek te IJzendijke. De auto werd flink be schadigd. De politie stelde een on derzoek in. BENOEMING. De heer J. C. de Jong, hoofd van de St. Aloysiusschool te Slijkplaat, Hoofd plaat, is met ingang van 1 Mei a.s benoemd tot hoofd van de St. Joseph- school te Roosendaal. Cadzand Tot kerkeraadsleden in de Ned. Herv. kerk te Cadzand werden gekozen de heren J. C. Basting en L de Hullu. VEILING ZUID-BEVELAND GOES 29 Jan.: Export-veiling: Goudreinette A 47—50.90. BC 35. I 32.50—46.20, II 24.00. Golden Delicious I 45—59, II 23; Cox BC 45, I 4164; Zure Bellefleur A 34, BC, I 23.30—33.50, II 11.40; Jonathan A 5L10, GC 37—44.10, I 33.40—39.20, II 21. Verpakt fruit: Goudreinette A 4666, B 41; Cox A 7582. Golden Delicious A 74; Jonathan A 52—57, B 51. Kleine veiling: Kleipeer 1636. Gieser Wildeman 2049. St. Remy 2938. Goud reinette 1941. Cox 16—46. Jonathan 11— 37. Zure Bellefleur 519. Laxton's Su perbe 928. Zoete Ermgaard 1041. Zoe te Bellefleur 821. Zwijndrechtse Wijn peer 25—26. Doyenne du Cornice 48—91. EIERVEILING GOES. Prijs voor verse kippeneieren tot a.s. Zaterdag f 1.93 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. VEILING ST. ANNALAND. 29 Jan.: Uien, middelsoort 34.9935.08, drielingen 32.59, picklers 21.02. stek 9.81. Aanvoer 25 ton. VEILING SCHERPENISSE. 29 Jan.: Uien. middelsoort 34.70, drie- 39, stek 9.02. Aan- VEILING THOLEN. 29 Jan.: Gew. uien 33.9034.06; drie lingen 32.30; picklers 22.11; stek 8.30. Aan voer 46 ton. Abe Lenstra populairste sportman van het jaar Dinsdagavond werd in de A.V.R.O.- studio te Hilversum de uitslag bekend gemaakt van een wedstrijd, waarin de mening der luisteraars gevraagd werd, wie in 1951 de beste sportman of sportvrouw was geweest. Abe Lenstra heeft in deze test op nieuw zijn grote populariteit bewezen Hij verkreeg ruim een derde van het totaal aantal stemmen, namelijk 10.357. gevolgd door onze kampioene mevr. Fanny Blankers-Koen met 8103 stem men. De 3e plaats was voor Wim van Est met 4716 stemmen. Daarna volg den Irma Schumacher (2030), Wim van der Voort (694), Kees de Ruyter (652), stayer Pronk (636), Piet Kraak (629). Max Euwe (274). Van Swol (264) en daarna Geertje Wielema, Henk Schij- venaar, Luc van Dam en Jan de Bruin. De directeur van de A.VR.O., de heer W. Vogt reikte aan Abe Lenstra een wisselbeker uit, omdat het in de bedoeling ligt deze wedstrijd ook in volgende jaren te houden. SCHAATSEN Huiskes won 5000 meier. By de wedstrijden te Kongsvinger, ten N.O. van Oslo, waaraan Noorse, Amerikaanse en Nederlandse rijders deelnamen, heeft Anton Huiskes een fraai succes behaald, door eerste te worden op de 5000 meter in 8.42.6 voor Ivar Martinsen. Van 't Oever werd zesde in 9.01.2 en Gerard Maarse be- i zette de zevende plaats in 9.01,4. VEILING WALCHEREN. 29 Jan.: Witte' aardappelen 10—11.10; Bintjes 9.7010; Koopmans blauwe 7.80— 12.60. Fruit: Goudreinette 2439. Jonathan 20 —31. Zoete Ermgaard 34—38. Golden Deli cious 2947. Peren: St. Remy 3910. Groenten: Spruiten 752. Veldsla (glas 20—83. Boere kool 11—21. Uien 5—36. Prei 12—27. Rode kool 8—14. Sav. kool 10—25. Witlof 2556. Andijvie (glas) 31—75. Wit. te kool 612. Peen kg 616. Bloemkool B 21, id. C 22, id. D 13—17. Kroten kg 12—28. Koolrapen 27. Snij- en sladunsel 1.06. Schorseneren 13. GRAANBEURS GRONINGEN. 29 Jan.: Rode tarwe 21.25—24,50. witte tarwe 21.25—25.—, inlandse rogge 26.25- 34.25, wintergerst vrij 26.7536.—, zomer, gerst 26.75—37.50, Mansholtgerst 30.50— 38.50, zwanenhoutgerst witte haver 2G.2528.75, witte haver, inlevering 20.25 —21.75, Haia capucijners 45.30—55 30, gr. erwten 42.80—62.80, duivenbonen 50.00— 60, koolzaad 40.35—59. karwijzaad 60.50— 74, geel mosterdzaad 50.40—72.50, kanarie, zaad 35.3542, blauw maanzaad 100.50 110.50. zaai lijnzaad witbloei 100.50—120.50. zaailynzaad blauwbloei 140.50—160.50. VISMIJN VEERE. 29 Jan.: Export garnalen 654 kg 9 1.14. Schar 14 kg 32—33. Kabeljouw 2 kg 1.10. Ongesorteerde vis 41 kg 3542, aUes per kg. BOKSEN Luc van Dam geeft het boksen er aan, Luc van Dam heeft verklaard, dat hij in de derde ronde van het gevecht tegen de Noordafrikaan Milazzo een beentje brak in zijn rechterpolsge wricht. Dit was de reden dat hy zijn tempo moest verminderen, nadat hij eerst op punten had voor gestaan Aan het slot van het gevecht zei van Dam: „Na deze boksmatch tien ik er van overtuigd, dat ik het hoog ste niet meer bereiken kan. Ik heb 14 jaar gebokst en schel er nu mee nit op een moment, dat Ik physiek nog volkomen gezond ben". Schagen won door k.o. van McGowan. De Nederlandse kampioen halfzwaar- gewicht Willy Schagen heeft zijn par tij tegen McGowan (Gb.) in de Albert Hall te Londen gewonnen door k.o. in de derde ronde. ZEEUWSE BOKSERS IN DE TWEEDE RONDE De vyf Zeeuwse boksers, die deel nemen aan de Nationale bokskarr.pi- oenschappen voor amateurs te Rot terdam hebben Maandagavond voor de 1ste ronde vrijgeloot, waardoor zij Maandagavond 4 Februari in de twee de ronde zullen uitkomen. Zwolle reeds een mencursus aan de gang is. Tot slot werden enkele bijzonder aardige filmpjes gedraaid, over dc vorig jaar gehouden estafette naar Soestdijk en het bondsconcours te Utrecht. Advertentie van rheumatiek, spit, Ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel cn af doende verdreven door fogaL Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart cn maag Bij apoth. en drog. f 0 83. f 2.08 en f 7.94. Gefingeerde facturen brachten 22.000 op DRIE BROERS DUPEERDEN FIRMA'S. Drie broers te Haarlem en Amster dam hebben tal van firma's in den lande benadeeld doordat zij sinds het najaar van 1951 aan vele onderne mingen een factuur zonden voor ver schuldigde advertentiekosten ten be drage van f 45.of f 47.50 voor het plaatsen van een annonce in een za ken-adresboek, waarvoor geen op dracht was gegeven. In totaal wisten zij een bedrag van f 22.000 te touche ren en een auto van f 6000.kon worden aangeschaft. De meeste firma's reageerden met de opmerking, dat van een opdracht niets bekend was, maar de afzenders zeiden dan, dat op een bepaalde da tum in 1950 aan een acquisiteur een opdracht was verstrekt. Daarna werd niets meer vernomen of men ontving een verontschuldiging met de mede deling, dat de afzenaers van de fac turen zelf het slachtoffer waren ge worden van een malafide acquisiteur, die de opdracht gefingeerd nad. An deren echter heten zich overtuigen dat een opdracht was gegeven en betaalden. Na huiszoeking kwamen de praktijken van de drie broers aan het licht. Het onderzoek duurt nog voort. Ook in België moeten de heren gewerkt hebben. Geen whisky-vaten voor fruitpulp Het Tweede Kamerlid Beernink (CH) heeft aan de ministers van Economi sche Zaken en van Landbouw ge vraagd of het juist is, dat voor een bestelling op 60.000 Amerikaanse whisky-vaten voor de Nederlandse fruitverwerkende industrie, die deze vaten voor de inmaak van tot fruit pulp verwerkte producten nodig heeft een deviezenvergunning van circa 200.000 dollar werd geweigerd. De export van fruitpulp, waarvoor overigens alle grondstoffen uit Neder land werden betrokken, is van grote betekenis. Jaarlijks wordt voor een waarde van circa f 20.000.000, waarvan f 3.000.000 dollarexporten, aan fruit pulp geëxporteerd. Thans heerst in de kringen van de fabrikanten exporteurs van fruitpulp en van de telers van het z.g. kleine fruit ernstige ongerustheid over de gang van zaken in het komende seizoen? Men is in verband met de houdbaarheid van het product op verpakking in deze vaten aangewezen- Het Tweede Kamerlid vraagt ten slotte bedoelde deviezenvergunning alsnog te verstrekken op korte termijn Nagekomen advertenties. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder ADRIANA ZWEEMER, geb. KLOOSTERMAN, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Namens de familie. P. ZWEEMER Borssele, 29 Jan. 1952. Plein 14. De teraardebestelling tal plaats hebben Vrij- lag 1 Februari a.s. om 12 uur. NEP. VOLKSUNIE over; „IK KLAAG AAN" (Geluidsopname) op a.s. Donderdag 31 Januari to 7.30 uur, In Schuttershof te Goes. B. Boelhouwer over: WAI WESTERLING WIL Vergadsrinasleider: J. P. ALBERS Zaai open 7 uur Toegang 75 oent Voorverkoop aan de zaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9