PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Britse volk staat voor nieuwe bezuinigingsmaatregelen Op de Zeeuwse boerenerven binnenkort 1000 silo's! BILT Kantlijn PLAN TOT VERHOGING VAN DE KOLENPRODIICTIE Vandaag .J DE VOORSPELT: 195e Jaargang - No. 25 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 30 Jan. 1932 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minlmun p advertentie f 3 - Inf. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max K regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Uur. VTissIngen Walstr. 58-00, tel. 2055 4 lijnen (b.g.g. 2861 o! 2100). M'burg Londense Kaal 29. tel. 2011 en 2024; Goes L. Vorstalr. 63. tel. 2475 m.g.g. 2228): Ooatburg: Finlandstraat 2. telet. 16. Temeugen: Bronwerljstr. 2: Zlerlkeee N. Bngerdelr. C 160. 'el_26 BUTLER'S MES SNIJDT DIEP. Engeland wil handel met Europa handhaven De Britse minister van financiën, Richard Butler, heeft Dinsdag in het Lagerhuis nieuwe bezuinigingsmaatregelen aangekondigd, die tot doel heb ben de Engelse betalingsbalans in evenwicht te brengen. Butler deelde mede, dat Engeland zijn invoer met nog 150 millioen pond sterling per jaar zal moeten beperken. Hierdoor zal men tot een totale be. sparing op de invoer van 500 millioen pond sterling per jaar komen. Het ligt niet in het voornemen van Butler de invoer uit Europa nog verder te beperken, daar hij het Handelsverkeer tussen Engeland en het Europese vasteland wenst te handhaven. Verder kondigde de minister de volgende maatregelen aan: Tot November 1952 zaj voor rei zen naar het buitenland het toege stane bedrag verminderd worden van 50 tot 25 pond sterling. De aankopen van Amerikaanse kolen zullen met 'n bedrag van 2,5 millioen pond ster ling worden verminderd. Besparing op de invoer van Amerikaanse films zal in overweging worden genomen. Tot de goederen, waarvan de in voer uit andere gebieden dan Europa beperkt zal worden, behoren kleding schoenen, speelgoederen, fruit en voedsel. De invoer van tabak zal zo danig worden beperkt, dat een be- Er is Maandagmiddag in de Mid delburgse gemeenteraad, van welles vergadering de Nieuw jaarsrede van burgemeester mr. dl', N. Bolkestein de hoofdschotel was, een aardig debatje gevoerd, waarbij de dagbladpers onmiddellijk betrok ken was. Journalisten plegen slechts bij zeer hoge uitzondering in de be raadslagingen der vroedschap te worden betrokken schrijver dezes is dat slechts tweemaal in zijn le ven overkomen maar terecht merkte de burgemeester op, dat de pers natuurlijk vrij was om haar me ning in eigen blad kenbaar te ma ken. Een der raadsleden vond het ei genlijk niet juist, dat aan de dag bladen het verslag wordt verstrekt van de officieuze begrotingsverga dering, die aan de openbare de laat ste jaren voooraf pleegt te gaan, De burgemeester verdedigde deze verstrekking. En merkte daarbij op, dat dit verslag vóór het de deur uit gaat nog nauwkeurig bekeken wordt. Om deze twee punten gaat het ons en daarover willen wij dan ook onze mening geven. Daarbij stellen wij voorop, dat de officieuze raadszitting aller minst onze bewondering kan hebben. De gemeenteraad is er ter openbare behandeling van de ge meentelijke aangelegenheden. Dat zij geheim vergadert, als bizondere re denen daartoe aanleiding geven, het is niet anders dan begrijpelijk. Maar dat zelfs de gemeentebegroting be handeld moet worden in een gehei me vergadering, ook al is die dan officieus, daarvan zien wij het nut en de reden niet in. Vooral niet als de pers van die vergadering een overzicht krygt, dat „zorgvuldig be keken" is. Wij willen allerminst insinueren, dat het gemeentebestuur der Zeeuw se hoofdstad of van andere steden, die dezelfde gedragslijn volgen, aan de dagbladen een gekleurde voor stelling van de zaken verstrekt, maar het zou dat kunnen doen en in prin cipe is dat verkeerd. Na de officieuze behandeling van de begroting pleegt de openbare be handeling niet al te veel meer om het lijf te hebben. Het spel van vraag en antwoord heeft zich bin nenskamers afgespeeldTerwijl toch de burgerij vermoedelijk voor menig detail belangstelling zou heb ben. Wij betreuren daarom het houden van deze officieuze zitting. Het minste evenwel, wat men de burgerij kan aanbieden, is het al dan niet zorgvuldig bekeken verslag van deze officieuze raads zitting. Zou men dit achterwege la ten, dan zou men aan de inwoners der gemeente belangrijke, belang wekkende algemeen-oriënterende in formatie onthouden. En de burgerij .kan op goede gronden haar rechten daarop laten gelden. De vrees, dat door dit verslag van een voorvergadering de be langstelling der krantenlezers voor het verslag van de begrotings zitting zou verminderen, mist o.i. grond. Want bij de kleine omvang' van de tegenwoordige dagbladen en de zeer sterk uitgebreide taak der provinciale pers wordt aan gemeen telijke aangelegenheden helaas nood wendig minder plaats ln geruimd dan vroeger. Door via het „officieuze" verslag van de „officieuze" begrotingszitting aanvullende informatie te verstrek ken, komt men aan dit bezwaar al thans ten dele tegemoet. Nog beter zou het zijn, als men de pers in staat stelde ook deze „of ficieuze" vergadering bij te wonen. De na-oorlogse ervaring heeft wel geleerd, dat „officiële" voorlichting slechts zeer matig dooi' de Neder lander gewaardeerd wordt. Hy geeft er de voorkeur aan door onafhanke lijke voorlichting te worden gediend en kiest op grond van die overwe ging zeer zorgvuldig het dagblad, dat zijn dagelijks contact vormt met de wereld om hem heen. drag van 22 millioen pond sterling bespaard zal worden. Butler kondigde verder aan, dat het personeel in dienst van de cen trale regering met 10.000 man ver minderd zal worden, hetgeen een be sparing van 5 millioen pond sterling per jaar zou opleveren.. De uitgaven voor de regerings in lichtingen diensten zullen met 1,2 millioen pond sterling verminderd worden. Voor elke fles medicijnen ver strekt op grond van de nationale ge zondheidsdienst, zal voortaan een shilling in rekening worden gebracht. Totdusverre was deze verstrekking gratis. De Britse verbruiker zal min der rijwielen, motorrijwielen, radio toestellen, televisietoestellen en ande- Engeland houdt nog steeds de deur open. Eden hernieuwt aanbod om met Egypte te onderhandelen. De Britse minister van buitenland se zaken, Anthony Eden. heeft Dins dag naar aanleiding van de jongste incidenten in Egypte medegedeeld, dat Engeland vastbesloten is zijn rechten in dit land te handhaven. Eden hernieuwde het aanbod aan de Egyptische regering, om de onder handelingen over herziening van het Brits-Egyptische verdrag van 1936 te hervatten. Hij sprak de wens uit, dat de hartstochten in Egypte zullen af koelen- en dat het- mogelijk zal zyn. een regéling te bereiken, waarbij beide partijen de oprechtheid van het standpunt van de ander zullen eer biedigen. Voorts deelde Eden mede, dat de Britse strijdkrachten haar uiterste best hadden gedaan om een con flict te vermijden, maar de toene ming van de terroristische activiteit had de regering gedwongen hande lend op te treden. Een Britse woordvoerder in Cairo heeft Dinsdag verklaard, dat de Brit- se autoriteiten voor het ogenblik geen verzachting van de getroffen mili taire voorzorgsmaatregelen overwe gen. Dit zou wel het geval kunnen zijn als de nieuwe regering de rust en orde zou herstellen en een einde zou maken aan de activiteit van de verzetslieden. Egypte's nieuwe premier All Maher Pasja heeft Dinsdag een ver trouwelijk onderhoud van veertig mi nuten gehad met zijn voorganger Nalias Pasja. Er zou gesproken zijn over de betrekkingen met Engeland. In Amerika zijn de berichten te gengesproken, als zou Amerika wil len bemiddelen in het Engels-Egyp tisch conflict. Hasselman sprak met Eisenhower Luitenant-generaal Hasselman, de chef van de generale staf, heeft in Parijs een onderhoud gehad met gene raal Eisenhower. Er werden militair- technische problemen besproken. Amersfoortse Kei knalrood geverfd. Dinsdagochtend lag Amers- foort's onvolprezen kei als een reuzen tomaat in de sneeuw. Onbekenden hebben deze kei, waarop al meer aanslagen zijn gepleegd, knalrood geverfd Iedereen, die Dinsdagochtend de kei passeerde, wreef zijn ogen uit en staarde ontzet naar de kei en de rode verf- spatten, die als bloedsporen in de sneeuw lagen. Natuurlijk heeft men een vermoeden, wie dit stoute stukje heeft uitge haald en velen zeggen, als die Huzaren in Amersfoort af zwaaien, moeten we beter op onze kei passen. Overigens blijkt het schoonmaken geen eenvoudig karwei. Misschien lukt het met chemische hulp middelen. Ethiopische stam doodde vrouwen en kindeven Leden van een stam in Ethiopië gewapend met geweren en speren, hebben bij overvallen op dorpen in Kenja 65 personen, te weten 40 kin deren, 20 vrouwen en 5 mannen om het leven gebracht. Speciale politie afdelingen en militairen met pantser wagens zijn naar het betrokken ge bied gezonden. re artikelen, waarvoor metalen no dig zijn, kunnen krijgen. De Britse minister deelde tenslotte mede, dat verdere beperkingen zul len volgen indien de toestand nog ernstiger wordt. Nederlands oudste tweeling 90 jaar. Nederlands oudste tweelingzusjes, Derkje en Maria Koops te Ede, vier den Dinsdag hun negentigste verjaar dag. Een zeldzaam jubileum. Mevr. ThijssenKoops, want zo is de officiële naam van Derkje, is ze ventien jaar weduwe; zij heeft acht kinderen, van wie er nog zes in leven zijn. Haar tweelingzuster, mevr. Mei linkKoops, is al negen en vijftig jaar weduwe. Uit haar huwelijk, dat slechts vijf jaar duurde, zijn drie kin deren geboren. Ali Maher Pasja, de nieuwe Egypti. selic minister-president. Klacht van nationalistisch China aanvaard. Beschuldigingen over en weer De politieke commissie der V.N heeft Dinsdag met 24 tegen negen stemmen bij 25 .onthoudingen de door de Chinese nationalistische afgevaar digde ingediende resolutie aangeno men. waarin de Sow jet-Unie wordt beschuldigd het in 1945 gesloten Chi- nees-Sovvj et-Russische vriendschaps- en bondsgenootschapsverdrag niet te zijn nagekomen. Aan de stemming ging een fel de bat vooraf, waarin de Amerikaanse en Russische afgevaardigden elkaar over en weer beschuldigden van agressie voorbereidingen in Zuid-Oost-Azië. „Silver Star" posthuum uitgereikt. Aan de moeder van wijlen sergeant der le klasse D. A. C. Jansen en aan de vader van wijlen korporaal der le klasse M. Zijp, beiden van het oor spronkelijk Nederlands detachement Verenigde Naties, werd Dinsdag in Den Haag de Amerikaanse onder scheiding van de „Silver Star" post huum uitgereikt. Deze onderschei dingen werden verleend voor betoon de grote dapperheid in de strijd in Korea. Stapelkamp wil interpel leren over werkloosheid. (Van onze parlementaire redacteur) In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer heeft het anti-revolutionnaire lid Stapelkamp verlof gevraagd voor het houden van een interpellatie over de werkloosheidsmaatregelen, die de regering getroffen heeft en over wat zij ter bestrijding van de werkloosheid nog zal doen. Over deze interpellatie-aanvraag zou Woensdagmiddag worden beslist. Haagse dame zette overval in scène De politie te Rotterdam heeft de 44-jarige mevrouw P. de J.V. aan gehouden. die dezer dagen in haar woning werd „overvallen" neerge slagen en van haar geld beroofd. Deze zaak is uitgezocht en nu kwam de ware toedracht aan het licht. Van haar echtgenoot had ze 180.be stemd voor een nieuwe fiets, gekre gen om te bewaren, doch het geld maakte ze in haav huishouding on Ze durfde het echter niet aan haai man te vertellen en toen zette ze een „overval" in scene. In de woonkamer richtte ze een ravage aan en ging vervolgens in de p->.ng liggen met de voordeur op een kier. Na drie kwartier ontdekten de bu ren haar en na haar verhaal gehoord te hebben waarschuwden ze de politie Verwondingen had ze echter niet en tenslotte bekende ze dat zy de „over val" op touw had gezet. Duitsland heeft reden tot klagen. De staatssecretaris bij het West- Duitse ministerie van buitenlandse zaken, prof. Hallstein. vondl, dat Duitsland reden heeft tot ldagen over de gebeurtenissen in en rond de Saar. Als voorbeelden noemde Hall stein het nieuws, dat Saarland met een ander land niet Frankrijk een sociale overeenkomst heeft gete kend; het bericht, dat de Franse autoriteiten de verpachting van de W'ardt-kolenmijnëri "aan de Franse maatschappij „Charbonnages de France" nastreven, teneinde de ex ploitatie van de kolenmijnen in Lo tharingen te verlichten eh het verbod van de „democratische partij" in Saarland. Hallstein legde deze verklaring af, nadat hij Adenauer verslag had uit gebracht over zyn besprekingen met de Franse minister van buitenland se zaken Schuman. Invoerrecht op kranten papier verlaagd. Er is een Kon. Besluit verschenen, vermeldende, dat ingaande 1 Febru ari het invoerrecht op krantenpapier is verlaagd van 10 op 6 pet. Deze ver laging geldt voorlopig tot het einde van 1952. Zij kan echter voor het ein de van dit tijdvak voor het geheel of voor een deel worden ingetrokken indien het algemeen belang dit wen selijk maakt. 2000 ARBEIDERS MEER NAAR K.OLENFRONT Dollarbesparing komt ten goede aan woningbouw in de mijnstreek. Tweeduizend arbeiders meer naar liet kolenfront, uitbreiding van de mechanisatie, woningbouw in de mijnstreek voor geld, dat o.m. op ku- lenimport uit Amerika wordt bespaard. Dit zijn enige punten uit liet plan om de kolenproductie in ons land op te voeren. De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. K. M. van den Brink, besprak dit plan Dinsdag in een vergadering van de mijn-Industrieraad te Heerlen. Hij zeide de indruk te hebben, dat de productie hierdoor met 400.000 ton per jaar zal kunnen worden opgevoerd, waardoor dertig millioen gulden aan dollardeviezen zal kunnen worden bespaard. Door de besparingen op kolenimporten en het overdragen van de heffing op extra geproduceerde steenkool in ons land door het brandstof f ent-gal l*it tiefonds, verwacht de minister, dat na de aanlooptijd per jaar tien milli oen gulden voor extra woningbouw in de mijnstreek beschikbaar zullen komen. Het blijkt mogelijk, aldus de minis ter, om onder de gewijzigde omstan digheden op de Nederlandse arbeids markt duizend ondergrondse en dui zend bovengrondse arbeiders aan te werven.' Meer huizen, aldus de minister, be tekent meer mijnwerkers. Meer mijn werkers betekent meer kolen. Meer kolen betekent ongestoorde voort gang van onze samenleving en sane ring van de dollarbalans. Ten aanzien van de financiering zeide minister Van den Brink, dat in den vervolge de heffing op elke ton steenkool, die boven de thans als nor maal geldende wordt geproduceerd en de Desparing op de subsidie, die op iedere ton geïmporteerde steen kool wordt gegeven door het brand stoffen-egalisatiefonds, tezamen zul len worden aangewend om kosten en risico's van de aangekondigde maat regelen te bestrijden. De binnenland se kolenprijzen worden hierdoor niet belast, zomin als de schatkist. Daar entegen leidt deze regeling tot een directe besparing op de dollaruitga ven en derhalve tot een verlichting van de betalingsbalans. De minister verwacht, dat naast de betalingsbalans ook de huisbrandpo sitie niet onbelangrijk zal verbeteren. Berekend is, dat bij effectuering der plannen tien percent op de tegen woordige totale koieninvoer kan wor den bespaard. De Nederlandse pro ductie kan met vijf percent stijgen. Minister Van den Brink deelde Ia- ter tijdens een persconferentie mede, dat dp Mijnindustrie-Knad het stimu leringsplan unaniem heeft goedge keurd. Met de uitvoering, dus met woningbouw, aanwerving en opleiding van twee duizend man arbeidskrach ten en voorbereiding van productie verhoging zal onverwijld worden be gonnen. Tenslotte verklaarde de minister, dat geruchten over het produceren van anthraciet uit vetkool langs che mische weg. zogenaamd synthriet, zeer voorbarig zijn. Deze mogelijk heid verkeert in het laboratorium stadium. Communistische leden van Amersfoortse raad namen afscheid Tijdens de vergadering, die de Amersfoortse gemeenteraad Dinsdag avond hield, hebben de beide com munistische leden, de heren W. van Apeldoorn en K. ter Burg aangekon digd, dat zij him zetel ter beschik king zullen stellen. Nadat de beide heren een korte verklaring over hun uittreden uit de raad hadden afgelegd, dankte de bur gemeester van Amersfoort beiden voor de wijze waarop zij als raadslid de belangen van Amersfoort hebben gediend. Niet vSchieveen maar Ypenburg. De regering heeft besloten op de aanvrage van de gemeente Rotter dam om machtiging te verlenen voor het aanleggen van de verharde start baan in de Zestienhovense ooider, af wijzend le beschikken. De overwe gingen, die hiertoe hebben geleid, waren o.a. dat het gemeentebestuur van Rotterdam de aanleg van bedoel de startbaan niet alleen ziet als noodzakelijk voor de vestiging van het bedrgf van Aviolanda in Rotter dam, doch ook als een begin van een commercieel vliegveld. Thans zal op korte termijn worden bevorderd de totstandkoming van een verharde startbaan op Ypenburg, waar naast het noodzakelijk militair luchtverkeer voorlopig ook geregeld het commercieel verkeer kan worden toegelaten. Het aanleggen van de verharde startbaan in de Zestienhovensepolder zal volgens de regering niet alleen grote investeringen en extra verlies van cultuurgrond medebrengen, doch ook in het kader van de militaire De klokken van het carillon, die de vliegvelden geen aantrekkelijkheid Koningin bij haar aanstaand bezoek ...is het 75 jaar geleden, dat ons land door een watersnood weid geteisterd, waardoor het eiland Marken en de Eemspol- der werden overstroomd; ...is het 70 jaar geleden, dat Franklin Delano Roosevelt te Hyde Park in de Ver Stalen werd geboren. De beiaard voor het Amerikaanse volk GROENVOER CONSERVEREN Betere winning van veevoeder De laatste jaren zijn op de Zeeuwse boerenerven de ronde betonnen voe dersilo's als paddenstoelen uit de grond gerezen. Tot. voor vier jaren wa ren er misschien niet meer dan vyftig op de Zeeuwse eilanden te vinden, doch thans kan binnen enkele maanden zeker de duizendste silo ver wacht worden. De boeren zyn zich steeds meer bewust geworden van de grote waarde welke liet geënsileerde groenvoer voor hun veestapel bezii. Zo langzaam aan is de tijd weer aangebroken, dat de boer als een sa menvatting van vele overpeinzingen, tot een definitief bouwplan voor dit jaar moet komen. Het is dan zeker gewenst dat de boer op het gemeng de bedrijf lïierby ook denkt aan het veevoer. Per koe dient het bouwplan te voorzien in de productie van 35 tot 50 kg. saprijk voer, als ingekuilde bietenkoppen en -blad, voederbieten, ingekuild gras, mergkool e.d. Dit voer is nodig voor het bevorderen van een goede spijsvertering en gezondheid van de dieren.. Daarnaast heeft men 8 tot 10 kg. droogvoer nodig, in de vorm van goed hooi, stro en kracht voer. Afgaande op deze gegevens kan iedere boer door 't vermenigvuldigen van bovengenoemde hoeveelheden met het aantal stuks vee en het aan tal staidagen berekenen, hoeveel voe der hij voor zijn veestapel nodig heeft. Bij de opstelling van zijn bouwplan dient hij er voor te zorgen deze voe- dermiddelen op eigen bedrijf te kun nen winnen. Hij kan hierbij het beste uitgaan van de gemiddelde opbrengst, welke hij aan bietenkoppen, hooi, erwtenstï'oo e.d. per h.a. oogst kan verkrijgen. YVEIDEPLAN. Naast het bouwplan van de voeder gewassen is ook een goed weideplan nodig. Dit zal echter elastisch moeten zgn, omdat de groei van het gewas nu eenmaal in zeer sterke mate af hankelijk is van de weersomstandig heden. In verband met het laatste is het altijd gewenst, van het voorgaan de seizoen wat kuilvoer over te hou den om zo nodig bij te kunnen sprin gen, wanneer er weinig gras in de wei de is. Het overtollige gras in de wei de moet niet te lang worden, omdat het dan teveel vertrapt wordt en bo vendien aan voederwaarde verliest. Het overtollig gras dient daarom ingekuild of gehooid te worden. TEKORT AAN EIWIT De laatste jaren blijkt de belang stelling van de boer voor het winnen van goed en voldoende wintervoer aanmerkelijk toe te nemen. Tot op heden geven echter nog slechts enke len zich voldoende rekenschap van het feit, dat de eiwit-zetmeelverhou- ding in het voer niet verstoord mag worden. De meeste boeren hebben nu een overschot aan zetmeel, doch een vrij groot tekort aan eiwitachtige stoffen in hun veevoer. Hierin kan verbetering gebracht worden door het hooien vroeger te doen plaats vin den. Om van de eerste snede goed" hooi te hebben, dient ei^d.Mei-begin Juli gemaaid te worde#rcDaamaast kan men gras inkuilen. Goed kuilvoer krijgt men, wanneer het gras vlug gegroeid is. Daarom verdient het aan beveling op een deel van het gras land vroeg in het voorjaar wat stik stof te strooien, daarna even afwei den en weer een flinke hoeveelheid stikstof toedienen. Indien op deze wij ze wordt gewerkt, met niet minder dan 100 kg. zuivere stikstof per ha., kan men bij enigszins gunstig weer, verzekerd zijn van een goede gelijk matige en eiwitrijke snede gras. Voor vele bedrijven kan ook een welkome aanvulling van het eiwittekort gevon den worden in goede klaver en lucer- nehooi, dat vóór of in het eerste begin van de bloei is gemaaid. Volgens des kundigen is de eiwit-zetmeelverhou- ding van ingekuilde bietenkoppen en -blad veel gunstiger dan van voeder bieten. Wie dus hiermee zuinig om gaat, verkrijgt niet alleen een betere verhouding in het voederrantsoen, doch heeft tevens het voordeel min der voederbieten nodig te hebben. SILO'S. Verheugend is het te kunnen con stateren dat de boeren op de Zeeuw se eilanden in toenemende mate be langstelling tonen voor het ensileren van bietenkoppen en -blad. stoppel klaver, jong gras ed. De sterke toe name van het aantal silo's is hiervan een sprekend bewijs. Na 1947 werden er in totaal 790 bijgebouwd, waarvan alleen in 1951 reeds 420. Ondanks de regelmatige stijging van de bouwprij zen, blijkt de boer zodanig van het nut overtuigd, dat de toename van het aantal silo's jaarlyks steeds gro ter wordt. Al deze silo's zullen er toe bijdragen om het eiwittekort op de Zeeuwse bedrijven zoveel mogelijk te reduceren. aan Amerika, namens het Nederlandse volk aan het Amerikaanse volk zal aanbieden, zullen elk een bepaalde Nederlandse bevolkingsgroep symbo liseren, b.v. de jeugd, de studenten, de vrouwen, de kunstenaars, de we tenschap, het voormalig verzet, enz. De elf grootste klokken zuilen de elf Nederlandse provincies symboli seren. Auto en 1000.verspeeld Een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden eiste Dinsdag de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen de 40-jarige O. Uit Den Haag wegens verduistering van ruim duizend gulden en een auto. O. verklaarde voor de rechtbank, dat hij veel geld nodig had om zijn invalide vrouw een geneeskundige behandeling te laten ondergaan. Maar hij had geen geld. Ten einde raad is hij tofen gaan spelen om „een grote slag" te slaan. Hij won echter niet, de speelbank wel. Om te kunnen blijven spelen: „De kans moest eens keren", verduisterde hij ruim duizend gulden aan wissels en maakte hij een auto. die hij als vertegenwoordiger onder zich had, te gelde. Amerika over de verdediging van Japan Amerika verwacht.dat Japan meer verantwoordelijkheid op zich zal ne men voor zijn eigen ve'rdediging. Dit is verklaard door Trumans speciale ambassadeur Dean Rusk, die op het ogenblik te Tokio onderhandelingen voert over het sluiten van een Ame rikaans-Japans beveiligingsverdrag. GEEX VORST VAN BETEKENIS Veranderlijke bewolking met op klaringen en in de kustgebieden en kele verspreide buien. Tot matig of zwak afnemende wind uit Westelijke richtingen. Plaatselijk nevel of mist. Temperaturen om het vriespunt tot lichte dooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1