PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Hevige strijd tussen Britse troepen en Egyptische politiemannen Glorie der Vlaamse Primitieven naar Zeeland! D£ BILT Kantlijn EVIPAN-D00D VAN PATIENT GEVOLG VAN BEUNHAZERIJ Vandaag 195e Jaargang - No. 22 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, l 5.43 p. kw., fr. p. p. t 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 26 Jan. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 CL per mm. Minimum p advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max I» regelai van 1—5 regels I L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 5 tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel. 2475 (b.g.g. 22281Oostburg Pr MauriUstr 12. tel. 102; Temcuzen Brouwerijstr 2; Zleritaee N Bogcrdstr C 160 tel KANONNEN BULDEREN IN 1SMAILIA Meteor-straaljagers bewaken Suez-kanaalzóne Als gevolg van een bevel van de Britse bevelhebber, generaal Erskins, om de Egyptische hulppolitie te ontwapenen en uit de Suezkanaal-zöne te zetten, is Vrijdag een hevig gevecht uitgebroken te Ismaïlia. Britse troepen, met bet bajonet op het geweer en ondersteund door pantserauto's en tanks, deden een aanval op het hoofdbureau van politie te Ismaïlia, waar de Egyptische hulppolitie zich had verschanst. Na een gevecht, dat zes volle uren duurde, gaven de Egyptische politiemannen zich over. On geveer 1000 Egyptenaren waren by de stryd betrokken. Aan Egyptische /.yde vielen 45 doden; zestig Egyptenaren werden gewond. De Britten hebben 5 man verloren. De kanonnen van de Britse Centurion-tanks maak ten een blok moderne gebouwen, van waaruit op de Engelsen gevuurd werd, met de grond geljjk. Ongeveer een uur voor de overgave van de politie te Ismaïlia kwam een Egyptische kapitein van politie uit het hoofdbureau lopen, de handen met bloed bedekt. Hij vroeg de be velvoerende Britse officier, brigade generaal Exham, ambulances te zien den en de gewonden weg te voeren. Exham zei: „U hebt uw eer meer dan gered. Laat uw mannen nu naar bui ten komen en verder bloedvergieten vermijden". Generaal Exham gaf de politie vijf minuten tijd om zich over te geven. De Britse officieren en manschap pen gaven van bewondering voor de moed der Egyptenaren blijk. Volgens berichten zou de Egypti- Et blijven tussen Nederland en Bel gië, alle Benelux-illusies ten spijt, toch altijd nog vele wrijvingspun ten. Soms over grote kwesties men denke aan het Moerdrjkkanaal soms over kleinigheden men denke aan de speldeprikken uit Knok- ke over het Zwin. Daarom doet het goed, als er weer eens melding kan worden gemaakt van een voorbeeld van spontane, onzelfzuchtige samen werking tussen beide landen. De Zeeuwse dagbladpers is dezer dagen op bezoek geweest in Gent, bij de gouverneur van de provincie Oost Vlaanderen, de heer Maurice van den Boogaerde en zijn provinciaal be stuur. Het doel was bijzonderheden te vernemen over de grootse plannen, die men te Gent koestert voor de „Oost Vlaamse Veertiendaagse" van 1226 Juli te Middelburg. Zij zijn inderdaad groots die plannen! Maar de bestendige afgevaardigde, wij zouden zeggen het lid van Gede puteerde Staten van Oost Vlaande ren. de heer G. d'Hanens, deed daar bij tevens mededeling van een zeer veel belovende Nederlands-Belgische samenwerking op toeristisch gebied. Verleden jaar is er een Nederlands- Belgisch comité opgericht om deze samenwerking te bevorderen. Als practisch resultaat zullen er thans verschillende dingen gaan gebeuren. Zo zal er in Nederland een reeks le zingen gehouden worden om het toe risme naar België te propageren en omgekeerd in België om nog meer Belgen naar Nederland te voeren. Bovendien echter zal getracht wor den om tussen bepaalde steden of ge bieden zodanige contacten te leggen, dat men kan komen tot een regelma tige. georganiseerde uitwisseling van toeristen. En ten slotte zal, naar de heer d'Hanens mededeelde, door de natio nale omroepen van beide landen door middel van klankbeelden en het ge sproken woord propaganda worden gemaakt voor versterking van het wederzijds toeristisch contact. Men zal moeten erkennen, dat dit nuttige plannen zijn. die inderdaad de belangen van beide landen ten goede zullen komen. Als dat met de radio tenminste doorgaat! Want men weet Er is in Nederland nog al wat te doen over het jongste ingrijpen van de regeringscommissaris voor het radiowezen, die aan twee functio narissen van de A.V.R.O. een spreek verbod van acht dagen heeft opge legd, omdat zij in een reportage over Amsterdam „lofliederen" hebben ge zongen over een Amsterdams restau rant, een Amsterdamse tonee'voor- stelling en nog een kleinigheidje. Dat was „reclame" zegt de regerings commissaris. En reclame is in onze omroep verboden. De omroenvereniging in kwestie heeft inmiddels reeds medegedeeld, dat zij de twee verboden sprekers op gramofoonnlaten toch aan het woord zal laten. Wat ietwat kinderachtig is. Maar nog kinderachtiger was het bewuste spreekverbod, want het re clameverbod heeft uitsluitend ten doel te voorkomen, dat onze radio programma's, zoals de Amerikaanse en sommige Luxemburgse, een erger nis worden door de betaalde en door de luisteraars niet begeerde reclame in ieder programma. Heeft men in Nederland waarlijk de tijd en de gelegenheid om zich in volmaakt onschuldige vermeldingen van Amsterdamse attracties te ver dienen. die bovendien het toerisme dienen Laat men dan eerst eens aandacht schenken aan dé niet onschuldige, maar voor velen ergerlijke zelfver- heerlijkende reclame, die de omroep verenigingen voor zichzelf plegen te maken! Of mag dat wel Om concreet te zijn: Vallen de we derzijdse Nederlands-Belgische toe ristische propaganda-uitzendingen ook onder de reclame? Dat men 'het dan tjjdig mededele De in beslagneming van Neder landse wapenzendingen naar Nieuw Guinea in Tandjong Pri- ok blijft velen bezig houden en velen aanstoot geven. „Onze Vloot" (Ned. Zeestrijdkrach ten) schrijft, dat Nederland zich weer eens de risée van de wereld heeft gemaakt door de wijze waarop de regering heeft gereageerd op de smaad, die vertegenwoordigers van de Republiek Indonesië de Neder landse vlag hebben aangedaan door de wederrechtelijke inbeslagneming sche minister van Binnenlandse Za ken, Serag el din Pasja, telefonisch het optreden van de Egyptische po litie hebben geleid. Onmiddellijk na de stryd stegen Britse meteor-straaljagers op, die tot taak hebben dag en nacht de toegan gen tot de Kanaalzone te bewaken. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat de Britse rege ring overvloedige bewijzen heeft voor het feit, dat de Egyptische hulppoli tie te Ismaïlia een actieve rol heeft gespeeld bij talrijke aanvallen op Britse troepen. De Britse kruiser „Glasgow" ver trok Vrydag met onbekende bestem ming van Malta. Van gewoonlijk be trouwbare zijde werd verklaard, dat de kruiser naar de Kanaalzone ging. De kruiser „Liverpool" bevindt zich reeds te Port Said. Ook de kruiser „Cleopatra" zou naar de Kanaalzöne opstomen. NOODTOESTAND AFGEKONDIGD In Alexandrië en Cairo werd Vrij dagavond de noodtoestand afgekon digd. De gehele politiemacht was op de been. Er werden posten geplaatst voor ambassades, legaties en consula tes. Duizenden arbeiders en studenten trokken door de straten en eisten wapens om de gevallen Egyptenaren te wreken. SPEL MET MENSENLEVENS Buitengewoon fel requisitoir van mr. J. Zaayer Was de dood van de patiënt te wyten aan een foutieve diagnose of stierf hij door de onbekwaamheid of nonchalance van de behandelende dokter? Voor deze vraag zag het Haagse gerechtshof zich Vrydag geplaatst by do behandeling van het beroep van de 62-jarige arts A. L. uit Rjjswyk, die wegens dood door schuld tot een voorvv. gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar en een boete van duizend gulden was ver oordeeld. Mr. J. Zaayer, de procureur-generaal by het Hof, oordeelde, dat L.. gespeeld had met mensenlevens en eiste een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van een maand alsmede ontzetting uit het recht om het beroep van arts uit te oefenen voor de tyd van drie jaar. „De medische wereld zal er alleen maar op vooruitgaan, als een arts als L. uit zjjn bevoegdheid wordt ontzet", aldus mr. Zaayer.. Zoals bekend, heeft L. één van zijn vroegere patiënten uit Zevenhoven, in zogenaamde evipanslaap het bo- ^engebit getrokken, waarbij hij ge assisteerd werd door de arts V., die de praktijk van L. had overgenomen. De patiënt ontwaakte niet meer uit de evipanslaap. Hij was gestikt door een prop watten, die L. hem tijdens het trekken in de mond had gelegd. L„ die verklaarde in beroep te zijn gekomen, omdat hij zich „volmaakt onschuldig" achtte, wierp de schuld op de assisterende arts V. In zijn requisitoir betoogde mr. Zaaij- er, dat het feit, dat er een prop in het strottenhoofd van de patiënt kon schieten, zonder dat L. zelfs maar wist, dat die daar zat, uitsluitend te wijten is geweest aan diens onbe kwaamheid en nonchalance. „Dit dodelijke ongeval", zo zei de procu reur-generaal, „is het normale ge volg van de onverantwoordelijke beunhazerij op het gebied van tand heelkunde en evipannarcose". „Er wordt", zo zei hij, „op grote schaal reclame gemaakt voor het trekken van gebitten onder evipan narcose, alsof dit een soort vermake lijkheid is. Zij, die zich aan de „ge noegens van de evipanslaap" onder werpen, worden op een dermate pri mitieve wijze behandeld, dat het een spel met mensenlevens is. Mr. Zaayer zette aan de hand van een rapport uiteen, dat de narcose, die moet worden toegediend bij een uitgebreide gebitsextractie volkomen gelijkwaardig is aan die, welke by een maag- of galblaasoperatie wordt van wapenzendingen aan boord van twee Nederlandse schepen. „Na de ongehoorde confiscatie van militaire uitrusting op de motor schepen „Blitar" en „Talisse" in de haven van Tandjong Priok heeft de regering geprotesteerd bij de Indone sische gezagsdragers. Tevens heeft Den Haag hun te verstaan gegeven, dat er van verdere onderhandelingen over herziening van 't Uniestatuut geen sprake kon zijn, zolang Djakar ta geen bevredigend antwoord op bei de protestnota's zou hebben gegeven. Welnu, het antwoord was allerminst bevredigend. De heren vonden het zelfs niet nodig over de rechtmatig heid van hun optreden in Priok te discussiëren. En de Nederlandse re gering? Zij wenste de wapeninciden ten opeens gescheiden te zien van de kwestie der onderhandelingen. En men ging weer praten, alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Vergeten werd de aanranding van onze vlag, vergeten de nieuwe deuk in Neder lands prestige. Eéns was Van Speyk een symbool van Nederlands courage. Nu viert de geest van Jan Salie hoogtij gegeven. De behandeling moet plaats vinden in een ziekenhuis, maar ver dachte was van oordeel, aldus mr. Zaeyer, dat de behandeling bij wyze van spreken in een paardenstal kon plaats vinden. De assisterende arts achtte mr. Zaayer niet schuldig. Een geldboete noemde hij een te lichte straf voor dit schandalig be drijf. Het Hof zal 8 Februari uit spraak doen. is het 10 jaar geleden, dat dr. ir. Gerard L. F.' Philips, stichter van het Philips-concern, in Den Haag overleed; is het 50 jaar geleden, dat de bekende Nederlandse essay ist Menno ter Braak te Eibergen werd geboren. t Adenauer hield in 1948 al rekening met W.-Duits leger Verdrag voor Europees leger, met Duitsers, in April verwacht Op 7 Februari zal de Westduitse Bondsdag een principieel debat begin nen over de vraag of de Bondsrc pu bliek tot het Europese leger zal moe ten toetreden. Dr. Adenauer is van mening dat het verdrag voor het Eu ropese leger nog in April door de par lementen geratificeerd zal kunnen worden. Adenauer deerde voorts mede, dat de Westduitse grondwet niet gewij zigd behoeft te worden om het de regering te Bonn mogelyk te maken jonge Duitse mannen onder de wape nen te roepen. „De Westduitse rege ring heeft reeds sedert 1948 met de ze mogelijkheid rekening gehouden en toen aan generaal Spaidel verzocht een rapport optte stellen over de mi litair-politieke mogelijkheden voor een toekomstige Westduitse bijdra ge". Hij betoogde alles in het werk te zullen stellen om de socialisten die dienstplicht in strijd met de grondwet achten, over te halen hun steun aan het legerplan te geven. Adenauer verklaarde, dat de Duit se industrie er .niet op uit is" bewa- penings-opdrachten te krijgen daar men niet in staat is fabrieken voor atoom- of raketwapens in te richten. Bovendien zou zulk een zware indus trie de vijandelijke luchtmacht aan trekken, terwijl de strategische posi tie van Duitsland ongunstig geacht moet worden. Indien het West-Europese verdedi- gingsverdrag van kracht wordt, zul len alle nog voor de Westduitse in dustrie geldende beperliingen worden opgeheven. In Tunis blijft het onrustig Franse schepen in Bizerta aangekomen In Tunis Is het nog steeds onrus tig. In de haven van Bizerta is Vrij dag de Franse kruiser „Georges Ley- gues" aangekomen. Soldaten van de mobiele garde zijn aan land gegaan. Te Keliba vielen betogers Franse politieposten aan met handgranaten, dynamietstaven en. fakkels. Er vie len doden. Te Kairoean werden Fran se politiemannen met stenen beko geld. Te Mednin werd een Joodse winkelier doodgestoken. Ook de torpedobootjager „Mar- ceau" is met troepen naar Bizerta vertrokken. In Tunis zelf was het Vrijdag rus tig. De Franse regering wil de nationa listen in Tunis aan hun eisen tege moet komen onder voorwaarde, dat eerst de orde en de rust in het pro tectoraat is hersteld. Verkiezingen in Teheran. Aanhangers van Mossadecq (Nationaal Front), demonstreren in de straten van Teheran op de dag van de stemming voor de Nationale Vergadering. De stoet bestond uit drie honderd en. vijftig autobussen. Dr Drees terug uit Amerika Reis zeer nuttig geweest Minister Drees Is Vrydag uit Ame rika in ons land teruggekeerd. Om kwart over vier stapte hij op Schip hol uit het vliegtuig. Behalve door zHn vrouw en kinderen werd de mi nister-president begroet door de mi nisters Beel, Teulings, Wemmers, en kele Kamerleden en andere autoritei ten. By de aankomst was ook een le gertje" journalisten, persfotografen en mensen van film en televisie aan wezig. Gisteravond werd de aan komst van dr. Drees reeds In het te levisieprogramma vertoond. Dr. Drees vertelde, dat de Ver enigde Staten hem geen bijzondere verrassingen hadden bereid. De pro blemen in Amerika zijn dezelfde als hier, maar de verhoudingen liggen anders, aldus dr. Drees. De minister-president meende dat zijn reis zeer nuttig is geweest en achtte deze voor zichzelf uitermate bevredigend. Op de vraag of hjj zijn reis als mi nister-president of als minister van algemene zaken heeft gemaakt, ant woordde. dr. Drees lachend: „Ik ben uitgenodigd door de regering van de V.S. en ik denk niet, dat men zich in Washington heeft afgevraagd in wel ke qualiteit men mij heeft gene Ik vraag mij zelfs af, of men Washington wel weet, dat ik beide functies bekleed". Over het Europese leger wilde mi nister Drees zich niet uitlaten. Sleepboot „Ganges" vlot getrokken Vrijdagmiddag is de sleepboot „Ganges" vlot getrokken. Zoals men weet zat de boot hij Hoek van Hol land vast aan de grond. De „Ganges", die vorige week probeerde het Pana mese schip „Merope" vlot te slepen, is de haven van Hellevoetsluis bin nengebracht. De sleepboot is zwaar lek en heeft flinke deuken opgelopen bij de aanvaring met de „Witte Zee" Ook een der beste Belgische orkesten en beroepstoneel komen „Oost-Vlaamse Veertiendaagse" van 12 tot 26 Juli Toen in het najaar van 1950 Zeeland zyn culturele schatten naar Oost- Vlaanderen, naar Gent bracht, op de tentoonstelling „Zie Zeeland", heelt het moeite gekost om deze kostbaarheden bijeen te brengen. Zeeland bezit zo veel ervan niet zelf meer! Desondanks kon door de krachtdadige, en thousiaste samenwerking van zeer velen, onder leiding van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, van een trotse Zeeuwse manifestatie in Oost-Vlaanderen worden gesproken. Hoe gemakkelijk heeft men het in vergeiyking daarmede in Oost-Vlaan deren, al weer in Gent, nu daar een „Oost-Vlaamse Veertiendaagse'' wordt voorbereid, die van 12-26 Juli van dit jaar in Middelburg zal worden ge houden! Was het in Zeeland moeiiyk om voldoende byeen te brengen, in Oost-Vlaanderen is het moeiiyk om voldoende weg te laten. Want de Gent se musea en archieven zyn onuitputteiyke bronnen van schoonheid en ken nis de Zeeuwse pers heeft er zich dezer dagen van kunnen overtuigen! Zij was in gezelschap van de Zeeuwse Gedeputeerden mr. dr. A. J. J. M. Mes en A. Schout en de direc teur der Stichting Zeeland, de heer C. Lijnzaad, de gast van het provin ciaal bestuur van Oost-Vlaanderen, samen met de Belgische pers en de Belgische omroep. En een bezoek aan het Bijloke-museum en het Museum voor Schone Kunsten te Gent was wel in staat om duidelyk te demon streren hoe ruim de keuze is, die men alleen reeds daar heeft. Dat men inderdaad grote plannen heeft, de gouverneur der provincie Oost-Vlaanderen, de heer M. van den Boogaerde en de Gedeputeerde, G. d' Hanens, hebben daaraan geen twijfel laten bestaan, toen zij bizon- derheden daarover bekend maakten. Het kernpunt van de Oostvlaamse Veertiendaagse, is een tentoonstel ling, gewyd aan cultuurschatten en de culturele bedrijvigheid in deze provincie. Daarin is plaats voor de glorie van de Vlaamse Primitieven, voor de plastische kunstenaars, die wereldfaam hebben verworven en evenzeer voor de levende schilder- en beeldhouwkunst. Aan de miniaturen, zegels en manuscripten, sierkunsten en edelsmeedkunst, literatuur en folklore zal alle gewenste aandacht worden besteed. Ook uit de kerk schatten zal een keuze worden ge daan. De architectuur zal daar even eens plaats krijgen. ECONOMISCHE ACHTERGROND Er wordt naar gestreefd de culturele bedrijvigheid te tonen in het raam van een meer economische achter grond. De inrichters hebben het plan de aandacht van de bezoekers te ves- stigen op de stand van het technisch onderwijs in Oostvlaanderen, op in dustrie en handel, de haven van Gent met het Kanaal van Terneuzen en op de mogelijkheden voor de toerist in deze provincie. In deze sector van de tentoonstelling zal vooral gebruik gemaakt worden van maquette's, gra fieken en fotomateriaal. Kunstschatten en ecpnomie zijn evenwel alléén niet voldoende om een bevolking te doordringen van wat er leeft in een buurbevolking. Daarom zal de levende cultuur gestalte krij gen in een reeks van kunst- en voor drachtavonden. LEVENDE CULTUUR Zo zal een van de beste Belgische orkesten, men denkt aan het orkest van de N.LR., een concert komen ge ven. Ook een avond, gewijd aan het kunstlied, en een uitvoering in de open lucht van Vlaamse volksliede ren, worden voorbereid en zullen door Oostvlaamse zangkoren verzorgd worden. Omdat op het gebied van het toneel het beste nauwelijks goed ge noeg is, zal 'n vooraanstaand beroeps toneelgezelschap uitgenodigd worden een toneelwerk van een Oostvlaams auteur in Zeeland voor het voetlicht te brengen. Op het gebied van de let terkunde wordt een literaire avond in het vooruitzicht gesteld, waarop een der beste Vlaamse schryvers de hoogtepunten van de Vlaamse letter kunde zal belichten. Gedichten en proza-fragmenten zullen by die gele genheid door eersterangs voordracht kunstenaars ten gehore worden ge bracht. Vervolg op pag. 2) KORTE PREDICATIE „Zalig zijn de armen van geest, want hunner is het Koninkrijk der hemelen" (Matth. 5:3) Bovenstaande woorden heeft Jezus gesproken aan het begin van de berg rede. We kennen de bergrede. De aan hef is in ieder geval, dat de armen «an geest worden zaliggesproken. In de meeste gemeenten wordt om streeks deze tijd het H. Avondmaal gevierd. In dit vieren gaat het om een practische toepassing. De bergrede is dan troonrede geworden, omdat in het teken van brood en wijn de He melse Heer zalig spreekt. Het is niet tegen te spreken, dat een mens graag met de Wet of mei de wet, kleine letter, te maken heeft. Onder de laatste soort dan niet slechts te verstaan de landswetten, daar heb ben we misschien ook niet zo graag mee te maken, maar de wet vooral gezien als gedragsregel. Soms als tot in de kleinste finesses uitgebalanceerd voorschrift, hoe wij leven, spreken, schrijven, denken, voelen moeten. En niet alleen, dat we van nature wettisch zijn. we spelen ook graag met de wet. Het is een heerlijk spel voor wie tijd en lust heeft zich het ene ogenblik het hoogste voor te hou den en het volgend ogenblik de verlo ren vrijheid te hernemen. Er kan een ogenblik komen, dat we schrikken zoals een avonturier in de jungle schrikt, wanneer het blijkt, dat hij op zijn punt van uitgang is te ruggekeerd en niets gevorderd dus in zijn strijd om licht en lucht. Het Avondmaal legt ons de vraag of het zover nog niet is. of liever, het stelt, dat het zover is. Dat we arm van geest zijn. Armoe wil dan graag met armoe ge voed worden. Met een slokje wijn en een brokje brood. Als het maar van Jezus komt. Cats D. MORREAU. Stop te Lobith onrechtvaardig verklaard Staal moet kosten van geding betalen De Hoge Raad heeft Vrydag arrest gewezen in het cassatieberoep van de Staat tegen het arrest "an het Haag se gerechtshof waarby de zogenaam de stop te Lobith onrechtmatig werd verklaard, als zynde in stryd met de door de Rijnvaartacte gewaarborgde vrye Rynvaart. Het Cassatieberoep van de Staat werd verworpen met veroordeling van de Staat in de kosten van het geding. „Wir fahren gegen Eng:and" Te Bremen is de Duitse voormalige Nazi-dirigent Herms Niel, de com ponist van „Wir fahren gegen Eng land", voor het eerst na de oorlog weer op het concertpodium versche nen, en wel in de uniform van de vroegere Arbeitsdienst der Nazi's, zonder Swastika echter! Hij legde zijn talrijk gehoor, hoofdzakelijk be staande uit jongelieden, die hem geestdriftig toejuichten, uit. dat hij de laatste jaren ais boerenknecht had gewerkt en niet genoeg geld had ver diend om een costuum te kopen. De politie had aavankelijk het op treden van Niel verboden, maar het verbod ingetrokken, nadat de hyper- nationalistische Socialistische Rijks partij van de vroegere Nazi-generaal Otto Remer in de gemeenteraad had geprotesteerd. Incidenten zyn uitge bleven; op het programma stond geen „Nazi-kost". VOORSPÉLT: KANS OP SNEEUWBUIEN. Geldig tot Zaterdagavond. Zwaar bewolkt met opklaringen en voornamelijk in de kustgebieden plaatselijk sneeuwbuien. Temperatu ren om het vriespunt tot lichte vorst. Aanvankelijk zwakke wind, la ter matige wind hoofdzakelijk tussen West en Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1