PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Grote menigte probeerde bankgebouw te bestormen Gymnastiekonderwijs op school verdient meer aandacht oe BILT Kanilijn REGERING VERLEENT GROTERE VRIJHEID IN DE PRIJSVORMING Vandaag 195e Jaargang - No. 19 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G; Baliintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., tr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 23 Jan. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. b regela) van 1—5 regels f 1Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 339300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 5860, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2801 of 2100). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 e Goes L. Vorststr 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Temeuzen Brouwcrljstr. 2; Zlerikzee N. Bogerdstr. C 100. teL 26 GESPANNEN TOESTAND IN TUNIS Franse kolonel werd doodgeslagen Dinsdag is het in Tunis tot bloedige gevechten gekomen tussen demon stranten, politie en gewapende troepen. De toestand is zeer gespannen. De ongeregeldheden begonnen toen een grote menigte de „Bank van Al giers" te Sonsse, ongeveer 100 kilometer ten Zuiden van de hoofdstad Tunis, trachtte te bestormen. Er vielen 10 doden en 25 mensen werden ge wond. De Franse bevelhebber van Sousse, kolonel Durand, poogde de me nigte tot bedaren te brengen doch er werd op hem geschoten. De kolonel werd gewond en tenslotte doodgeslagen. Politie en troepen openden daarna het vuur op de demonstranten. Tussen Sousse en Sfax werd een spoortrein tot ontsporing gebracht door het losschroeven van bouten aan de rails. Het verkeer was geruime tgd onderbroken. De spoorlijn Sous seTunis werd door een ontploffing beschadigd. Ten Zuiden van Sousse by Monastir werden telegraafpalen omgekapt. Bij onlusten te Porte Fa rina werd een gendarme neerge schoten. De oproep tot een algemene staking in Tunis heeft weinig effect opgele verd. De marlet werd normaal gehou den en ook de trams liepen. .De win kels in de Arabische wijk bleven echter gesloten. Het gebeurt niet vaak, dat een buitenlands bezoek van een Ne derlands minister een slechte pers heeft en het valt daarom des te meer op dat de Amerikaanse reis van dr. W. Drees, de minister-presi dent, aanleiding blijkt te geven tot vinnige commentaren in rechtse bla den. Men verwijt dr. Drees, dat hij vrij wel uitsluitend in contact komt met de vakbeweging, dat hij zich niet heeft doen vergezellen door de minis ter van buitenlandse zaken, dat hij onvoldoende Engels spreekt, dat hij niet door de pers lastig wilde worden gevallen, dat hij zich geen houding weet te geven, dat hij slechts tien mi nuten door Truman werd ontvangen en daarbij geen enkel belangrijk pro bleem werd aangeroerd. Kortom; men beschouwt in rechtse kringen dr. W. Drees kennelijk als een slech te representant van. Nederland en zijn bezoek als volmaakt nutteloos. Dat is een hele mond vol. En wij wagen te betwijfelen, óf al die verwij ten wel op hun plaats zijn. Ten slotte is het zo, dat dr. Drees op uitnodi- fing van de Amerikaanse regering in e Verenigde Staten vertoeft, dat er tolken in overvloed zullen zijn, dat nimmer beweerd is, dat zijn reis be langrijke doelen beoogde. En wat wil men: onze minister-president, geen politicus van groot formaat, is even min een figuur, die sterk tot de ver beelding spreekt. Maar is dat een reden om hem zo vinnig te bestoken? Even weinig genade als de Ameri kaanse reis van dr. W. Drees vindt in rechtse kringen de nieu we Nederlandse Vredesbeweging „De derde Weg", die dezer dagen haar be staan kenbaar heeft gemaakt Onder degenen, die deze beweging steunen, treft men prof. Donkersloot, prof. Romein, prof. Pos, prof. Presser, prof. Miskotte, ds. Buskes en H. M. van Randwijk aan. De derde Weg is tegen Moskou maar ook tegen het Atlantisch Pact. De beweging wenst een West-Euro- pese neutraliteit. Welnu: zij is door De Waarheid en door de Groene Amsterdammer, die laatstelijk van zichzelf getuigde, dat hy „welwillend" tegenover het com munisme stond, met gejuich begroet. De rechtse pers trekt uit die toe juichingen de snelle conclusie, dat De derde Weg een verkapte commu nistische actie is. Deze conclusie is te snel. Men kan zeer goed hevig anti-communistisch zijn en toch een gevaar zien in een al te sterkebinding aan Amerika. Dat wordt door de critici van De derde Weg over het hoofd gezien. Voor het overige: veel heil ver wachten wij niet van deze nieuwe vredesactie. De teerling is geworpen. De kampen zijn verdeeld. West-Euro pa zal moeten kiezen waar het wil staan. Met neutraliteit is men ner gens Ten slotte wordt het dezer dagen ingediende wetsontwerp tot re geling van de lijkverbranding in rechtse kringen druk besproken en dat is begrijpelijk. Lijkverbranding is ln Nederland in strijd met de wet, die bepaalt dat doden in een gesloten kist begraven moeten worden. Ner gens vermeldt de wet evenwel, wie verantwoordelijk moet worden ge steld voor de nakoming van dit arti kel. Sedert 1914 worden dan ook in Ne derland lijken verbrand zonder dat daartegen wordt opgetreden, maar uitbreiding van het aantal cremato ria, zowel als het inrichten van ur nenbewaarplaatsen is nimmer toege staan. Dit laatste hield verband met de principiële bezwaren, die zeer velen tegen lijkverbranding koesteren. Hier en daar wordt de lykverbran- ding gemaakt tot een manifestatie van anti-christelijke ideeën, anderen achten crematie in strijd met het ge loof aan een eeuwig leven en aan de herrijzenis van het lichaam. Zowel door Protestanten als Rooms-Katho- lieken worden deze bezwaren gedeeld hoewel zij niet door allen even zwaar worden geteld. Niettemin Salah Ferkat, de voorzitter van de nationalistische partij in Tunis, is te Parijs aangekomen met het doel om contact op te nemen met de de legaties bij de V.N. „ter verdediging van de rechten en belangen van Tu nis". De op het ogenblik in Parijs ver toevende ministeriële Tunesische de legatie heeft Dinsdagmorgen een brief gepubliceerd, 'die de Bey van Tunis in April 1950 aan de Franse president, Vincent Auriol, heeft ge zonden, en waarin hij de wens te ken nen geeft „dringende en werkelijke hervormingen verwezenlijkt te zien, om tot een oplossing van alle pro blemen te komen". STEUN VAN ENGELAND Engeland heeft verklaard Frank rijk te zullen steunen als dit land zich verzet tegen pogingen om het Frans-Tunesische geschil in de As- semblée van de V.N. ter sprake te brengen. Engeland is van mening, dat het hier uitsluitend een zaak tus sen Frankrijk en Tunis betreft. Eerste overwinning voor Faure Fransen wensen zich niet terug te trekken uit Tunis De Franse Nationale Vergadering heeft Dinsdag met 396 tegen 280 stem men besloten het debat over de in terpellaties aangaande de toestand in Tunis tot onbepaalde datum uit te stel len. Het uitstel was verzocht door de nieuwe premier, Edgar Faure. In de wandelgangén ziet men in de behaalde meerderheid een aanwijzing voor de sterkte der nieuwe regering. De so cialisten hebben met de regering me- degestemd. Faure verklaarde, dat de beginselen van de Franse politiek in Tunis zijn gebaseerd op het volgende: lo Geen terugtrekken der Fransen uit Tunis; 2o Voortgaan met de politiek van her vorming in stadia. Het doel is Tunis interne autono mie te verlenen binnen het kader van de bestaande verdragen. Westerlings „memoires" in „Le Soir" ,,Le Soir", België's grootste dag blad, is begonnen met de publicatie der memoires van ex-kapitein Wes terling. Overheid blijft prijsontwikkeling op de voet volgen De ministers van Economische Zaken en van Landbouw, Vissery en Voedselvoorziening hebben met ingang van Dinsdag 22 .Januari de pry- zenbesehikking handelsmarges 1951, alsmede de richtlyn voor de prijs berekening door de groot- en kleinindustrie ingetrokken. Beide maat regelen werden- begin April 1950 in werking gesteld. Deze beslissing houdt in, dat do pryzen van de goederen, waarvoor geen afzonderlijke prijsregeling bestaat, voorstaan weer zelfstandig door de betrokken ondernemers kunnen worden vastgesteld. Zjj blijven even wel onderworpen aan het verbod van prijsopdrijving op grond van de prysopdrijvings- en hamsterwet, terwijl ook het prijsvormingsbesluit. hetwelk vereist, dat de prijsvorming i n overeenstemming met liet alge meen belang geschiedt, van kracht biyft. Het verlenen van grote vrijheid in de prijsvorming is mogelijk, om dat blijkens de ervaring der laatste maanden als gevolg van de sterk gewijzigde marktverhoudingen in de prijsvorming geen tendenzen meer aanwezig zijn, die tot kostprijstech- nisch ongemotiveerde prijsverhogin gen aanleiding zouden geven. Zowel het verloop van het prijsindexcijfer voor de kosten van levensonderhoud als de resultaten van de economische contróledienst tonen dit duidelijk aan. Er bestaat geen zekerheid omtrent de toekomstige internationale prijs ontwikkeling en dus ook niet over de invloed, die daarvan op het bin- De éénwording van Europa Eisenhower dringt op spoed aan Generaal Eisenhower, heeft Dinsdag verklaard, dat er voortgang moet worden gemaakt met de éénwording van Europa, wil de vrede en veilig heid in de Westerse wereld verwezen lijkt worden. Het zou volgens de generaal een goede indruk maken in Amerika, als een grondwetgevende vergade ring werd bijeen geroepen voor de verwezenlijking van de Europese eenheid. Het leek hem niet aannemelijk, dat Rusland een nieuwe oorlog zou ont ketenen. Hij vond het geen zin heb ben Engeland direct te betrekken in het Europees leger. Britse Koninklijke Paar 11 Maart naar Kaapstad Dinsdagavond is te Londen officieel medegedeeld dat Koning George en Koningin Elizabeth van Engeland op 11 Maart met het Britse slagschip „Vanguard" zullen vertrekken naar Kaapstad, waar de oorlogsbodem 26 Maart a.s. zal aankomen. Men neemt aan dat Prinses Margaret haar ouders zal vergezellen. draagt het nieuwe wetsontwerp de handtekening van de ministers Beel, Mulderije en Joekes. Ook een R.K. en een CJH. minister hebben dus het ont werp ondertekend. Men kan dit slechts verklaren uit het feit, dat de overheid ln feite de lijkverbranding reeds lang gedoogt en crematie een zo algemeen ver schijnsel is geworden, dat optreden er tegen nauwelijks meer mogelijk is. Als onder het oog der overheid dagelijks de wet wordt overtreden, is het beter de wet te veranderen. Dat is de motivering der ministeriële handtekeningen. Niettemin wordt het. wetsontwerp druk besproken. nenlandse prijsverloop zou kunnen uitgaan. De overheid volgt evenwel de prijsontwikkeling op de voet en zal, wanneer de noodzaak daartoe aanwezig blijkt, onverwijld opnieuw in de prijsvorming ingrijpen met maatregelen, die door de dan be staande situatie geboden zullen zijn. Voor de naaste toekomst valt het accent op de prijsbewaking, waarbij de plaatselijke prijzencommissies haar gewaardeerde hulp kunnen blijven verlenen. Nederland zou België dollars afhandig maken Ramp. met „Enterprise" werd „onthulling" Op een verontwaardigde toon schryft het Brussels? blad ,,De Standaard", dat Nederland de Bel gische Nationale Bank dollars afhan dig maakt en dat het voor België zaak zou moeten zyn een scherpe discriminatie op de export naar Ne derland toe t.e passen. Eij de ramp van de „Flying En terprise" ontdekte men, dat er zich aan boord een lading Congolese kof fie bevond, te Rotterdam geladen en bestemd voor de Ver. Staten. Deze koffie wés door een Belgische firma tegen z.g EBU-credieten aan een Nederlandse firma geleverd. De la ding koffie aan boord van de „En terprise" had Nederland dollars moe ten opleveren, die rechtens in Bel gië zouden thuis horen. GARANTIE GEWENST „'De Standaard" merkt op, dat Nederland hoe langer hoe meer het gebied wordt, waarlangs België in hoge mate verlies aan dollars lijdt. „Als men weet, zo vervolgt het blad, hoe handig Nederland te werk gaat bij de heruitvoer van Belgische goe deren naar de dollarzóne, begrijpt men hoe dit land zyn goud- en de- viezenbezit de laatste maanden heeft kunnen vergroten en hoe het een crediteur-positie in de EBU-landen kon verwerven." Britten vonden 20 ton munitie op begraafpiaais KLOOSTERZUSTER ANTHONY BEGRAVEN. Britse troepen hebben Dinsdag op de begraafplaats van Ismaïlia meer dan 20 ton munitie gevonden, afkom stig uit Britse legervoorraden. De om het leven gekomen Ameri kaanse kloosterzuster, zuster Antho ny. is Dinsdag op een bij Ismaïlia ge legen militaire begraafplaats ter aarde besteld. Een Brits Hof zal een onder zoek instellen naar de dood van zuster Anthony. De ramp met de trawler „Alkmaar" KONINKLIJKE DEELNEMING AAN NABESTAANDEN Burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen heeft Dinsdag in de gemeente raadszitting enkele ogenblikken aan het vergaan van de trawler „Alk maar" gewijd. Aan het slot van zyn korte rede deelde de burgemeester mede, dat dc Koningin en de Prins hem verzocht hebben aan de nabestaanden hun oprechte en innige deelneming te be tuigen. De gemeenteraad nam een minuut stilte m acht. De souvereiniteit van West-Duitsland De geallieerde Hoge Commissie in West-Duitsland heeft na een bespre king met bondskanselier Adenauer bekend gemaakt, dat bij de bespre king van het opstellen van verdragen, waardoor de West-Duitse federale re publiek „bynu volledige souvereini teit zal verwerven", verscheidene der moeilijkste punten tot oplossing zijn gebracht. Er is ook gesproken over het ver schaffen van economische en finan ciële hulp aan Berlijn. Statig glydt dc „America" uit het dok in Newport News, Virginia, waar het grote passagiersschip van de Transatlantic Seallnes een jaarlijkse schoonmaakbeurt heeft ondergaan. De „United States" die men op de achtergrond ziet. is nog iets groter dan de „America". Hot is een schip van dezelfde maatschappij, waarvan men hoopt, dat het 3 Jnll in de vaart zal kunnen gaan. Met 3100 arbeiders werkt men in dag- eii nachtploegen aan het voltooien van het 52.000 ton metende schip, dat samen met de „America" tot de grootste van Amerika behoort. Getuigenis van Carlsen „Gij kunt terug gaan naar de zee, met mijn beste wensen" Kapitein Carlsen heeft Dinsdag voor het Hof van Onderzoek op het hoofd kwartier van de kustwacht tn New York verklaard, dat zijn schip juist geladen was. H\j zou het schip weer op de zelfde w\jze doen laden. Volgens reeds eerder afgelegde ge tuigenissen was de lading ruw ijzer niet juist gestuwd. Carlsen vertelde hoe het dek plotseling met het ge luid van een pistoolschot scheurde. Men poogde de scheur met zwaar staaldraad te „hechten". De openin gen werden met cement gedicht. Carlsen sprak niet van zyn eenza me verblijf op het ontredderde schip. Hy gaf zijn lezing op een zakelijke toon en liet niets van emoties mer ken. Televisie- en filmoperateurs wa ren in de kleine zaal aan het" werk, alsmede persfotografen. Kapitein Lewis Shakelford, die het onderzoek leidde, zeide „gij kunt te rug gaan naar zee, met myn beste wensen". Oostduitse minister over de grens gezet De Oost-Duitse minister van' Han del, dr. Karl Hamann, is uit West- Duitsland gezet. Hamann bevond zich in West-Duitsland om contact te zoeken met personen, die voor be sprekingen betreffende de eenheid van geheel Duitsland zijn. OVERSPANNEN. De Oost-Duitse minister-president Grotewohl is overspannen en met ziekteverlof gegaan, aldus meldt het West-Duitse nieuwsbureau DPA. Zijn plaatsvervanger Ulbricht ver vangt hem. WEER MELK IN DE KLAS? Meisjes en jongens worden thans ingeënt tegen t.b.c. De Schoolartsendienst voor Middelburg, Noord-Beveland en de zak van Zuid-Beveland heeft in het afgelopen jaar voor het eerst op grote schaal schoolkinderen uit dit district ingeënt tegen tuberculose. Naar wij van de schoolarts, dokter I. D. Fransen v. d. Putte, vernamen, heeft deze vacci natie, waarmede men de meeste andere provincies vóór is, een zeer bevre digend verloop gehad. Slechts weinig ouders weigerden hun medewerking te verlenen en tot de categorie van weigeraars behoorden nog velen, die de inenting overbodig vonden, omdat hun kind kort tevoren was doorgelicht. Zy vergaten daarbij, dat de vaccinatie preventief werkt. Met de inenting werd, om volledig te zijn, reeds kort vóór de zomerva- cantie van 1950 een begin gemaakt, daar men toen nog juist vat kon krij gen op een grote groep leerlingen (6e, 7e en 8e leerjaar), die weldra her en der verspreid zouden zijn. De eerste ronde was zo'n succes, dat besloten werd voor één keer ook de meisjes en jongens van de middelbare en de nijverheidsscholen in le enten. De vaccinatie der leerlingen van deze scholen behoefde uiteraard slechts éénmaal te geschieden, omdat de kin deren voortaan op de. lagere school reeds de prik krijgen. Men had er een goede controle door op de resultaten van de eerste inenting, resultaten, die tot tevredenheid stemden. In het veelgebruikt medisch cen trum aan de Eigenhaardstraat te Mid delburg vertelde dokter Fransen v. d. Putte ons nog, dat het de gewoonte was alle kinderen uit het district één maal per jaar te onderzoeken. De dienst heeft zich echter de laatste ja ren sterk uitgebreid: er kwamen vrij veel kleuterscholen ter bewerking bij, alsmede de industriescholen en ook werd verzocht de leerlingen van de middelbare scholen nu en dan na te zien. Daarom moest worden besloten om van de lagere scholen met meer dan 100 leerlingen alleen de le. 4e en hoogste klas te onderzoeken en van de middelbare scholen alleen de laag ste en de hoogste klas. Omdat een jaarlijks oogonderzoek echter drin gend noodzakelijk is, wordt, indien mogelijk, ook op de grote scholen wél ieuer jaar de gezichtsscherpte gecon troleerd. De kinderen zelf houden meestal hun mondje over slechte ogen. De resultaten van het gebitonderzoek, dat door afzonderlijke diensten ge schiedt, zijn. zeker in de grotere plaatsen, verheugend. DE LICHAMELIJKE ONTWIKKELING. De schoolarts is wel tot de conclu sie gekomen, dat aan de lichamelijke ontwikkeling van de jeugd nog te wei nig aandacht wordt besteed. HU acht het gewenst, dat het aantal bevoegde leerkrachten en het aantal lesuren wordt uitgebreid. Bovendien Iaat de outillage van de gymnastieklokalen niet zelden zeer veel te wensen over. Yele scholen zijn zo'n lokaal niet f eens rijk, ja, zelfs zoekt men er in sommige gemeenten (Kamperland, b.v). vergeefs naar. Geldgebrek Is daarvan mede de oorzaak. Naar de mening van dokter Fransen v. d. Put te zou, wat de lichamelijke oefening betreft, veel meer in het belang van het kind kunnen geschieden, indien er minder verdeeldheid op onderwijsge bied zou bestaan. Hij noemde de toestand, waarin de scholen van zijn district verkeren, over het algemeen bevredigend. De gemeentebesturen doen wat zij kunnen en vooral de laatste jaren is er enorm veel verbeterd. Het onderzoek van de Middelburg se schoolkinderen gebeurt 's winters, omdat men in het medisch centrum over verwarmde vertrekken beschikt. De dorpen komen 's zomers aan de beurt, want daar valt het vaak zeer moeilijk een verwarmde lokaliteit te vinden. Wordt bij 'het onderzoek een ziekte of kwaal ontdekt, dan wordt het kind verwezen naar de huisarts. Dat is ook het geval, wanneer het slechte ogen heeft. De dienst geeft voorts de betrokken instellingen ad vies, indien een kind voor uitzending naar een vacantiekolonie in aanmer king komt. Deze kinderuitzending loopt vooral in Middelburg heel vlot. in de dorpen minder, omdat daar veel al geen plaatselijke comité's voor dit doel werkzaam zijn. Wellicht zal dit bezwaar echter worden ondervangen door de oprichting van regionale comi té's. Vrij geregeld komt de schoolarts het geval tegen, dat ouders hun kinderen geen extra melk hunnen verschaffen, omdat zij daarvoor geen geld hebben. Zeer zeker zal dan ook worden over wogen om weer met schoolvoeding te beginnen. Spoorwegman door trein meegesleurd Kranig optreden van een vrouw Bij het rangeren van een lege per sonentrein op net station Muiderpoort te Amsterdam geraakte Dinsdag een 61-jarige spoorwegbeambte onder de ze trein en werd een eindweegs mee gesleurd. Zijn voeten werden afgere den en zijn bovenbenen verbrijzeld. De 36-jarige inpakster van de Al- bert Hevnfabrieken te Zaandam mej. C. E. Helsloot, die het ongeluk zag gebeuren, schoot onmiddellijk toe en zag kans de slagaders van beide be nen dicht te drukken totdat eerste hulp arriveerde. De spoorwegman is enkele uren later aan zijn verwondin gen overleden. ...wordt groothertoging Char lotte van Luxemburg 56 Jaar; ...bestaat de Rotterdamse Postharmonie 50 jaar. Vallen V.N.-vliegtuigen door Russisch vuur? VOLGENS WILSON WEL „De Chinese communisten gebrui ken in Korea langs electronische weg gerichte luchtdoelartillerie. Deze ka nonnen zijn niet in de Noord-Kore- aanse rijstvelden of in Chinese werk plaatsen vervaardigd; zij zyn door de Russen aan hun Chinese vrienden geleverd", verklaarde Charles Wilson, de organisator der Amerikaanse wa penindustrie, in een tot het Ameri kaanse instituut voor electro-techni- sche ingenieurs gehouden toespraak. Wilson voegde hieraan toe dat de verliezen, die de verbondenen in de afgelopen maanden aan vliegtuigen boven Korea hebben geleden, vooral zijn veroorzaakt door vuur der vijan delijke luchtdoelartillerie en in veel mindere mate het gevolg waren van luchtgevechten. Dossiers zaak-v. d. Putten naar Tweede Kamer De minister van Oorlog heeft aan de voorzitter der Tweede Kamer aan geboden een tweetal dossiers, welke verband houden met het rappórt van de commissie-Zaayer. De toezending der dossiers heeft de bedoeling de leden van de Tweede* Kamer der Staten Generaal de gele genheid te geven zich over de zaak- Van der Putten zo volledig mogelijk op de hoogte te stellen. Straatsburg hoofdstad van Europa In een radiorede heeft de secreta ris-generaal van de Raad van Euro pa, Camille Paris, voorgesteld Straatsburg tot zetel van alle Eu ropese gezagsorganen en autoriteiten te maken. Volgens hem zou de gemeenschap pelijke Europa-politiek worden be vorderd als de organen van plan- Schuman. plan-Pleven, een mogelijk in te stellen Europese landbouwunie en transportunie niet over verschei dene landen zouden worden verdeeld, doch in één stad zouden worden on dergebracht. VOORSPELT: VEEL BEWOLKING. Weersverwachting tot Woensdag avond. Over het algemeen veel bewolking, maar overwegend droog weer. Zwak ke tot matige Oostelijke tot Zuid-Oos telijke wind. Temperaturen om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1