Bonwdrnkverk 2 serveersters JIMMY BROWN, sportheld no l LIJKVERBRANDING WORDT NU WETTELIJK GEREGELD In de greep van de Woestijn KLANKEN un de AETHER Drukberij Van de Velde 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANbAfe. 21 JANUARI 1952 NA MEER DAN 35 JAAR Verbod tot balseming overwogen. Teneinde te komen tot een wettelijke regeling; van lijkverbranding, is thans bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend voor het stellen van bepalingen met betrekldng tot de verbranding, de balseming en de schouwing van lijken, Hoewel de minister van justitie zich reeds in 1915 op het standpunt heeft gesteld, dat tegen het toelaten van lijkverbranding uit justitioneel oogpunt geen bezwaar bestond, kent de wet tot op heden nog slechts begraving als vorm van lijkbezorging. Men wil nu aan de onbevredigende toestand, dat lijkverbranding eigen lijk onwettig plaats vindt, een einde maken. In de memorie van toelichting op de nieuwe begrafeniswet wordt o.m. gezegd,, dat het wetsontwerp moet worden gezien in het licht van de thans reeds meer dan 35 jaren voort durende toestand op het gebied der crematie. Het behoeft geen betoog, hoezeer deze toestand onbevredigend is cn dat zg zo spoedig mogelijk dient te worden beëindigd. Daarbij zal enerzijds in het oog moeten wor den gehouden, dat op het ogenblik vollcing, zg het op verschillende gron den. ernstige bezwaren tegen lijkver branding hebben; anderzgds dac de overheid in feite reeds lang de lijk verbranding gedoogt en deze een zo danige omvang heeft aangekomen, dat het alsnog doorvoeren van een crematie-verbod de grenzen der rede lijkheid te buiten zou gaan. Er moet KERKNIEUWS. BEVESTIGING EX INTREDE Cand., H. Wiersinga te Baarn is voornemens 16 Maart a..s. intrede te doen bij de Geref. Kerk te Lewedorp na 's morgens te zijn bevestigd door zijn vader, ds. W. A. Wiersinga te Baarn. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. L. P. XV. GROENVELD Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk te Sluis als predikant be vestigd ds. L. P. W. Groenveld. Als bevestiger trad op ds. J. J. Stoutjes- dijk ui t Breda, die een predicatie hield naar aanleiding van Efeze 4 12 en 12. De dienst werd bijgewoond door ds. W. Fournier te Cfostburg, praeses van de classis IJzendjjke, ds. P. Brinkman uit Purmerland en een groep studenten uit Leiden, die lid waren van het dispuutgezelschap Tua Res, van welk gezelschap ds. Groenveld lid is geweest. Des middags deed de nieuwe pre dikant zjjn intrede met een predica tie naar aanleiding van de tekst uit Joh. 6: „Ik ben het Brood des Le vens". Na de predicatie, die ook werd bij/ gewoond door verscheidene leden van de Protestantse Kring te Brugge, sprak de burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem, de nieuwe predikant toe. .Hij wees op de goede verstandhou ding, die te Sluis steeds heeft be staan tussen de verschillende bevol kingsgroepen en zou 't op prijs stel len indien de goede verstandhouding ook in de toekomst bestendigd zou blijven. Zelf zou spr. alles doen om deze traditie van Sluis te bevorde ren.. Daarna spraken de president-kerk voogd J. de Bruyne. de heer J. J. Lako namens de kerkeraad en ds. W. Four nier, namens de classis, de ring en als consulent. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Beroepen bij de Gereformeerde ge meente te Oosterland, ds. M. Blok uit Rotterdam. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Souburg R. Bakker, legerpredikant te Doorn. Aangenomen naar Nieuwdorp: G. Aalbersberg te Zonnemaire. GEEN TWEEDE PREDIKANT. Het kerkbestuur der Ned. Herv kerk te Tholen heeft van het Breed Moderamen der classis Zierikzee be richt ontvangen, dat de tweede pre dikantsplaats voor deze gemeente met ingang van 1 April a.s. wordt opgehe ven. LUTHERS PREDIKANT NAAR CEYLON. Zondag 17 Februari a.s. zal in de ochtenddienst in de Hooglandse kerk te Leiden door dr. E. Eramen. secre taris generaal der Ned. Herv. kerk, de Lutherse zendingspredikant Th. W. B Gramberg als Hervormd zendingspre dikant worden afgevaardigd voor de arbeid onder de 1500 studenten te Kandy—Ceylon. dus een modus gevonden worden om lijkverbranding binnen zekere gren zen toe te staan. HET BALSEMEN. Sinds kort is ook het balsemen van lyken een actuele kwestie. Het is bekend, dat ook in land, in navolging van het het Amerikaan se en Britse voorbeeld, een aantal personen zich bezig houdt met balse ming, en wel volgens een nieuw pro cédé. ook bekend onder de naam van ..hygiënische behandeling van lijken". Tegenover deze nadelen staat naai de mening van de ministers, geen en kel voordeel, dat werkelijk .nuttig" genoemd kan worden. Het verdient huns inziens dan ook aanbeveling de balseming te verbieden, behoudens uitzonderingen voor vorstelijke of an dere vooraanstaande personen en voor gevallen, waarin langdurig ver voer plaats moet vinden. Artikel 1b van het wetsontwerp be vat de wijzigingen van de zogenaam de begrafeniswet of begraatwet. De term „begraven" wordt in de wet vervangen door het ruimere „be zorgen". dat mede de crematie om vat. Vereiste voor crematie zal de wens van de overledene zijn. In het alge meen moet de overledene zelf zich hebben uitgesproken en wel in een testament of een codicil. Ingevoerd wordt o.a. een nieuw ar tikel bepalende, dat het crematorium te Velsen geacht wordt met vei lof van de kroon te zijn opgericht Amerika levert staal aan Engeland EN KRIJGT ER ALUMINIUM VOOR TERUG. Te Londen is officieel bekend ge maakt, dat de Ver. Staten, op grond van de overeenkomst tot ruil van schaarse metalen, welke Truman en Churchill hebben bereikt, aan Enge land één millioen ton staal zullen verkopen. In ruil voor het staal, dat in 1952 zal worden geleverd, zal Engeland een hoeveelheid van 55,1 millioen pounds aluminium ter beschikking van de Ver. Staten stellen en 20.000 long ton tin verkopen. Russisch plan naar verwezen. De algemene vergadering der Ver. Naties heeft met 40 tegen 5 stem men, bg 3 onthoudingen, een reeds door de politieke commissie goedge keurde resolutie bekrachtigd, waarin is bepaald dat de ontwapeningscom missie vflf punten zal behandelen uit het Russisch voorstel, dat voorziet in een algeheel verbod van het gebruik van atoomwapens en een tezelfdertijd van kracht wordend internationaal toezicht, om naleving van dit verbod te verzekeren. Verworpen werd het gedeelte van het Russische vredesplan, dat aan dringt óp een onmiddellijke wapen stilstand in Korea, ontruiming van Korea door buitenlandse troepen bin nen drie maanden en het sluiten van een vredespact door de Grote Vijf. NIEUWE AMERIKAANSE PLANNEN Vernomen wordt dat Amerikaanse deskundigen bezig zijn met het op stellen van een nieuw plan voor inter nationale controle van de atoom kracht, dat in de plaats zou moeten komen van het in 1946 opgestelde plan-Baruch. Dit laatste plan wordt thans onpractisch geacht als gevolg van de Russische voorstellen, die er van uitgaan, dat elk land zou blijven beschikken over zijn eigen, op aan wending van atoomkracht berusten de industrie, zg het onder interna tionale contröle. Amerikaanse deskundigen werken ook aan nieuwe voorstellen voor al gemene ontwapening die „te rechter tijd" bij de ontwapeningscommissie der Ver. Naties zullen worden inge diend. Ex-illegaal vrijgesproken. In 1946 moest de 48-jarige voor malige hoofdcommies van hei depar tement van sociale zaken J. A. C. K. zich voor het Bijzonder Gerechtshof in Den Haag verantwoorden wegens zijn gedragingen als illegaal werker in de bezettingstijd. Hij werd er na melijk van beschuldigd in de oorlogs jaren geld te hebben aangenomen voor te verstrekken Ausweisen, die hg in enige gevallen niet had gele vérd. hoewel hij het geld er voor be hield en te eigen bate aanwendde De rechtbank te Haarlem sprak hem thans vrij wegens gebrek aan bewijs. Aanzienlijke daling van de wereldhandel te verwachten In economische kringen te Londen verwacht men dit jaar een aanzien lijke achteruitgang van de wereld handel, in de eerste plaats als gevolg van de invoerbeperkingen, waartoe de landen van het Britse gemenebest zullen overgaan en voorts als resul taat van de voorziene vermindëring van de uitvoercapaciteit der Ver. Staten. 71. Meneer Armando zat met een rood aange lopen hoofd achter zgn stuur. Hij voelde zich to taal overgeleverd aan het noodlot. Zgn wagen ról de nog voort, maar je moest niet vragen hoe. En het leek hem uitgesloten, dat hij op deze manier de eindstreep nóg zou halen. Toch zou hij mèt zgn wagen de finish moeten passeren, daar anders al zijn moeite voor niets zou zijn geweest. Daarom nam signor Armando een kloek besluitHij sprong uit zgn nog langzaam voortrollende Betha Parisia, holde naar de achterzijde van zijn race wagen en begon het ding uit alle macht voort te duwen,.nu en dan angstig omkijkend naar de Me teoor van Jimmy Brown. Die kwam met een loei ende motor aansuizen. Uit de verte had hg gezien, hoe zgn rivaal uit zgn cockpit was gesprongen en was beginnen te duwen. „Drommels", dacht Jim my, „je kunt van die lui van Betha Parisia zeg gen wat je wilt, maar ze knokken tot het laatste door"! Het publiek st intussen niet of 't droom de of waakte. Verschillende oudere personen vie len royaal van hun stokje, terwijl jongere lieden elkaar van opwinding de knopen van de jas be gonnen te rukken. Advertentie ROND DE HAARD ORANJEBOOM BIER! Nieuw beroep van de V.N. op Zuid-Afrika. De Algemene Vergadering van de Ver. Naties heeft Zaterdag een be roep gedaan op Zuid-Afrika om de onderhandelingen met de Wereldor ganisatie te hervatten in een poging om de toekomst van Zuid-West-Afri- ka te regelen. Zij keurde met 54 stemmen tegen vijf (de Kominform- landen), een resolutie goed van de Beheerscommissie, die er bij de Unie op aandringt rapporten over te leg gen over het beheer van Zuid-Wèst- Afrika. Van gezaghebbende zijde is verno men, dat Zuid-Afrika opnieuw weg zal blijven van de plenaire bijeenkom sten van de algemene vergadering. Vrijdag was Zuid-Afrika voor het eerst sinds 12 December weer in de assemblée verschenen. Prettig voor de taxi-chauffeurs. Als bescherming 'van taxichauf feurs tegen roofovervallen moeten Zweedse taxis uitgerust worden met kogelvrij glas tussen de zitplaats van de chauffeur en die van de passa giers. Marktberichten VEILING ZIERIKZEE. 18 Januari, Spruiten 28—37; Witlof 28 —42; Rode kol 1417; Sav. kool 615; Witte kool 6; Boere kool 12; Prei 12—16; Andijvie 26; Bloemkool C en D 1426; Knolselderij 3—12; Bosselderij 7, alles per 100 stuks, 100 bos of per 100 kg. Appels en peren: Alferston zoet 3132; Zoete Ermgaard 28—52; Zoete Campagner 26—35; Jonathan 18—20; Groninger Kroon 21—22; Golden Delicious 30; Goudreinet- ten 22—34; Grouw zoet 44; Ontario 16; Bellefleur 19—26; Comt. de Paris 21—37; Gieser Wildeman 25—52; Klcipcer 47. Pondsperen 38—41; Winter Rietpeer 35— 42, alles per 100 kg. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 18 Januari. Aardappelen 11—14; Groen ten: Andijvie 69—76; Boerekool 8—11; Kroten 12—21; Rode kool 9—16; Gele kool 8—15; Groene kool 10—20; Waspeen 21— 27; Prei 12—23: Selderij 6.B0—8.30; Knol selderij 6—17; Spruiten 16—38: Uien 20- fl: witlof 21—39. alles per kg., stuks of bos. Fruit. Appelen: Alllngton Pippin 17—27: Bellefleur 15—28; Bramley Seedling 19— 24; Cox Orange Pippin 35—89; Glorie van Holland 38—44; Golden Delic. 38—51. Goudreinetten 23—52; Jonathan 23—61; Laxton Superbe 30=-42; Sterappel 15—43; Zoete Ermgaard 25—40; Peren: Beurre Alex. Lucas 27—50; Brederode 38—42: Comtesse de Paris 25-40: Gieser Wilde man 39-45: KI ei peer 25—43; St. Remy 36 —44, alles per kg. Eis steeds 't beste: dus bij Uw shag FEUILLETON DOOR. M. VER NON 32 „Yhula", prevelde ze. „Yhula? Dat is een mooie naam, die goed bg u past. Gaat u zitten". Hij wees haar de zitplaats waarop hij even te voren had gezeten, en ze gehoorzaamde gedwee. „Dit is het heerlijkste ogenblik dat ik heb gehad sinds mijn aankomst in El Araish", zijn blik gleed verlan gend langs haar. „Vertel me eens iets over je zelf, Yhula, en over alles wat je doet". „Er is weinig te vertellen". Ze sprak met een lage. muzikale stem, en sloeg haar blikken voor de zgne neer. „Mijp leven is niet zo vol ge beurtenissen als dat van uw landge noten. en een opsomming van mijn kleine bezigheden en plichten zou u maar vervelen". „Niets wat met jou samenhangt zou mij kunnen vervelen, maar heb je soms niet eens genoeg van dit al les, van de eentonigheid en alle be perkingen?" „Neen". Maar haar antwoord klonk minder verzekerd dan het een paar weken geleden zou hebben gedaan. „Ik ben altijd volmaakt tevreden ge weest in het huis van mijn broer". Hij haalde zijn schouders op, niet in staat om een dergelijke houding te begrijpen. „En verlang je dan nooit naar een ruimer leven, naar vrolijkheid en ple zier en vrijheid zoals de Westerse vrouwen die kennen?" „Dat geloof ik niet". Maar haar hart klopte wild. Bedoelde hij iets met zijn woorden Was dat maar ge wone conversatie, of stelde hg werke- ïyk belang in haar...... dat kon niet, het was dwaasheid om zich te ver beelden, dat hg er over dacht haar zelf" een dergelijke vrijheid te schen ken wanneer hij uit EI Araish weg- heb er nooit erg over nage dacht. Ik heb mijn leven hier als van zelfsprekend aanvaard en ben er te vreden mee geweest, maarZe hield op om te eindigen met een plot selinge confidentie: „Ik ben de laat ste tijd rusteloos geweest en heb het gevoel gekregen dat een voller leven misschien wel aantrekkelijk zou zijn Hij knikte. „Maar natuurlijk zou het dat. Het is een schande dat je hier zit opgeslo ten. ver van alles en iedereen van daan, terwijl niemand je kan zien of je bewonderen en je nog wel zo mooi bent". Ze bloosde diep, en hij leunde voor over en streelde even haar slanke vingers. „Je vindt het toch niet erg dat ik zeg dat je mooi bent, Is het wel Yhula? Je weet het natuurlijk zelf wel, en ik heb nog nooit van mijn le ven zo'n mooi meisje gezien". „Meent u dat werkelijk?" Ze keek hem verlangend aan en haar glan zende ogen straalden. Mara Denley was vergeten, alles was vergeten, behalve haar geluk met deze man samen te zijn en haar liefde voor hem. „Waarom zou ik het zeggen als ik het niet meende? Je bent als een bloem, een schone stralende bloem, die ik dicht aan mijn hart zou wil-- len dragen". „Ik, ik moet gaan", stamelde ze. „Ik had niet zo lang moeten blijven" „Maar je zult weer komen? Yhula, mooie Yhula, geef me dat om voor te jÊ-ven, de gedachte dat ik je spoedig weer zal zien, weer met je zal kunnen spreken, weer dicht bij je zal kunnen zijn". Een ogenblik aarzelde ze. „Ik zal proberen om heel spoedig weer te komen", fluisterde ze en was verdwenen. Cary Cromer zonk neer op de mar meren bank en zijn brutale blauwe ogen vernauwden zich. Ja, werkelijk beeldig, en meer dan bereid op hem verliefd te worden bovendien. En Amids zuster! Hij lachte zachtjes. Een pracht van een situatie, Bizon der pikant Gedurende de volgende weken gleed het leven te El Araish zonder bizon- dere gebeurtenissen voorbg. Amid scheen geen haast te maken met zgn plan hen een „nuttig aan deel in het maatschappelijk leven" te geven, en de dagen gingen haast on gemerkt voorbg. Jane Frask had buien waarin ze als een bezetene schreef en Mara typewerk verschafte, afgewisseld met periodes waarin ze helemaal niets uitvoerde behalve roken en ongeloof- lijke hoeveelheden Turkish Delight consumeren. „De filosofie en lediggang van het Oosten hebben me te pakken" legde ze op een goeie dag uit. „Morgen is er weer een dag", oftewel: waarom zou een mens zich druk maken als hij in het warme zand kan liggen en te eten en te drinken heeft Het is alsof de zon tot in je gebeente doordringt en je slaperig-tevreden maakt". J F (Wordt vervolgd). Kwartiermeester van „Piet Hein" verdronken - De kwartiermeester van Hr. Ms. „Piet Hein" is Vrijdagmiddag door een zware zee over boord geslagen en verdronken. Het slachtoffer, de heer F. van der Horst uit Voorschoten, was gehuwd. Hjj Iaat geen kinderen achter. Hoewel men onmiddellijk een red dingsboei uitwierp, mocht dit niet baten en men neemt aan, dat Van der Horst buiten bewustzijn is ge raakt. Ter plaatse is nog gruime tijd gezocht, doch helaas tevergeefs. De „Piet Hein" op weg naar Ko rea moest Zaterdag tengevolge van opgelopen averjj naar Den Helder terugkeren. Men verwacht, dat de oorlogsbodem vandaag of Dinsdag wederom zee zal kunnen kiezen. Sydney's burgemeester thans in Nederland. „Wij blijven op Guinea". Zaterdagmiddag arriveerde op Schiphol de heer E. C. O'dea, burge meester van Sydney, die een good- will-tocht door ons land gaat maken. Hg verklaarde, dat zijns inziens de nieuwe K.L.M.-verbinding in hoge mate zal bgdragen tot de ontwikke ling van Nieuw-Gulnea. „De Austra liërs en U voeren thans het bestuur over Nieuw-Guinea. Wij geloven dat onze twee landen dit bestuur altijd zullen blijven voeren", aldus de heer o'Dea. De burgemeester verklaarde voorts, dat de Nederlandse immi granten in Australië zeer voldoen en rich zeer snel weten aan te passen. Ten aanzien van seheepsbouwarbei- ders merkte hij op, dat deze by emi gratie er verstandig aan doen een verklaring mee te brengen, waarin bevestigd wordt, dat zg tenminste vijf jaar dit beroep hebben uitge oefend en dus beschouwd kunnen worden als geschoolde arbeidskrach ten op dit terrein. Australië heeft de ze mensen zeer zeker nodig, omdat er op de Australische scheepswerven een gebrek aan arbeiders bestaat. Ex-koningin Farida feliciteerde Koning Faroek. De gewezen gemalin van koning Faroek, ex-koningin Farida, heeft haar voormalige echtgenoot geluk gewenst met de geboorte van zijn zoon, „waarmede uw sinds lang ge koesterde wens in vervulling is ge gaan". „Ik hoop", voegde zg hieraan toe, „dat Allah uw zoon moge zege nen en hém tot een groot man zal maken". Koning Faroek is destgds van ko ningin Farida gescheiden omdat zg hem wel drie dochters, doch geen zoon had geschonken. ZON EN MAAN. 22 Januari. Zon: op 8.35 onder 17.09 Maan: op 4.24 onder 11.52 DINSDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram. muziek. 9.30 De Groenteman. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Amusementsmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen 13 20 Groeten van emigranten uit Australië. 13 30 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15 Gram. muziek. 15.30 ,,Onze Amerikaanse Buren". 16.05 Kinderkoor. 16.30 Zender- sluiting. 18.00 Nieuws 18.15 Amusements muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 Paris vous parle. 19.20 Fanfare-orkest. 19.44 „Herinnerin gen uit mijn letterkundig verleden", cau serie. 20.00 Nieuws. 20 05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Gram. muziek. 21.25 „Ahal Ohol", causerie. 21.30 Metropole orkest. 22.00 „Dit is Uw land. Uw volk", klankbeeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25 —24,00 Gram. muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. muziek. 9.40 .Lichtbaken", cause, rie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Nieuws van de Luchtmacht. 13.25 Promenade orkest. 14.00 Gevarieerde mu ziek. 14.55 Sopraan en piano. 15.00 School radio. 15.20 Gram. muziek. 15 30 - Zieken- lof. 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zender sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Pianoduo. 18.45 Cursus voor lekenspelers. 19.00 „Hier is vlij Europa", vaudeville programma. 19.30 Gram. muziek. 19.40 „Dit is leven", cau serie. 19.50 Gram. muziek. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.08 Dë gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Kamerorkest en solist 21.00 Pianotrio. 21.30 De Radio dokter. 21.40 Orgelconcert. 22.05 Sopraan en piano. 22.30 Gram. muziek. 22.35 Ge sprek met mijn zoon. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.2524 Maastrichts stedelijk orkest TELEVISIE-PROGRAMMA K.R.O. 20.15—21.45 1. a. Actualiteit of film. b. Interview. c. Interview. d. Weeroverzicht Pauze. 2. Voordracht. 3. Wedstrijd voor verloofde paren. 22 Januari Vlissingen Terneuzen Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER u.-fNAP u.+NAP 8.44 1.43 21.32 1.54 9.11 1.64 22.01 1.75 9.32 1.80 22.26 1.91 9.52 1.12 22.44 1.23 10.09 1.30 23.01 1.43 U—NAP 2.29 1.39 2.55 1.60 3.32 1.75 3.33 1.16 3.40 1.39 LAAG WATER U.—NAP 15.13 1.67 15.40 1.89 16.15 2.04 16.04 1.44 16.14 1.69 Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd Groot- en Overgrootvader JOHANNES DE BEL, Wedn. van JANNETJE DE WAARD, in de ouderdom van 83 jaar. De bedroefde familie: Yerseke: Wed. C. v. d. ENDT- DE BEL. Breda M. W. v. d. WIEL DE BEL. A. v. d. WIEL. Yerseke: M. A. DE BEL. J. DE BEL— JASPERSE. Klein- en Achter kleinkinderen. Yerseke, 18 Jan. 1952. Schuttershof 2. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig Iij- den, onze geliefde Oom, de Heer HUIBREGT HENGST, in de ouderdom van 74 jaar en 8 maanden Westkapelle: 4 W. WILLEBOORDSE. D. WILLEBOORDSE— DE PAGTER. U.SA..: J. HOUMES. K. HOUMES— DE PAGTER. Westkapelle: L. HUIBREGTSE. J. HUIBREGTSE DE PAGTER. A. GABRIÉLSE. M. GABRIÉLSE DE PAGTER en Kinderen. Westkapelle, 19 Tan 52 Alle soorten levert Walstraat 58-60, Vlissingen Telefoon K 1184—2355 (4 lijnen). Heden overleed zacht en kalm. onze geliefde zorgzame Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder THEUNTJE SCHUIT, Weduwe van MARINUS DE NOOIJER, in de ouderdom van 76 jaar. Vlissingen: J. BLIEK- DE NOOIJER. Leiden: Th. VAN DRIEL DE NOOIJER. J. VAN DRIEL. Klein- en Acnter- kleinkinderen. Vlissingen, 20 Jan. '52. Bloemenlaan 14. De teraardebestelling zal plaats vinoen op Woensdag 23 Januari a.s., des namiidags 2 uur, vanaf Bloememaan 14. Voor de vele blgken van belangstelling, ontvangen tijdens de riekte en de oe- wijzen van deelneming na het overigden van onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder JANNA VAN BOVEN geb. DE JONGE Wed. van G. VAN BOVEN, betuigen wg onze harteiyke dank. In 't bijzonder aan Dr. I. J. RISSEEUW en de Buurtvereniging Vogelzang. Namens de Familie, J. VAN BOVEN Kapelle, Januari 1052. Hiermede betuigen wy onze hartelgke dank voor het me deleven tgdens de riekt* en na het overigden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LEUNT JE JOBSE. Uit aller naam, J. SPRULJT Oostkapeüe, 18 Jan. 1952. HotelCaféRestaurant te Vlissingen, vraagt en of leerling-serveersters (extern) Alleen meisjes van onbesproken gedrag komen in aan merking. Brieven letters V 62, Bur. P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6