PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Britten hielden razzia in Ismaïlia Drinkwatervoorziening op platteland van Zeeland het BILT Vandaag r Op Walcheren is straks 90 der bevolking aangesloten EEN DAG PREMIER EN NU AL MOEILIJKHEDEN 195e Jaargang - No. 17 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw.t fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 21 Jan. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ir.g. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, teL 102; Temeuzen Brouwerijstr. 2; Zlerlkzee N. Bogerdstr. C 160. teL 26 OVERVAL OP EEN KLOOSTER. Optreden van verzetsgroepen noopte tot krasse maatregelen De incidenten in Ismaïlia van de laatste dagen, waarbij zowel aan Engel se, als Egyptische zyde slachtoffers vielen, zyn voor de Engelse militaire autoriteiten Zondag aanleiding geworden tot het nemen van krachtige maatregelen. De Britse opperbevelhebber, generaal Erskine, liet een ge deelte van de stad bezetten en huis voor huis doorzoeken op wapens, muni tie, enz. De rest van de stad werd door patrouilles doorkruist. In totaal zouden 41 verdachte personen zfln aangehouden, o.w. verschillende studen ten en leden van „bevrydingscommando's". In de loop van de Zaterdag hadden zich overal in de stad gevechten voorgedaan. Een Egyptische verzets groep drong een klooster binnen en bij het gevecht, dat ontstond toen Brit se militairen de nonnen te hulp wil den komen, werd een Amerikaanse kloosterlinge gedood. De Amerikaan se ambassadeur in Caïro heeft de Egyptische regering terzake om in lichtingen gevraagd. DE MOEDER-OVERSTE VERTELT De correspondent van Reuter, Bat- chelor, heeft een vraaggesprek gehad met de moeder-overste van het Fran se klooster. Zij vertelde, dat ondanks de mededeling, dat zich in het klooster slechts vrouwen en kinderen bevon den, vier of vijf Egyptische jongeman nen tussen 18 en 25 jaar „met bom men in de hand" de kloostertuin in kwamen. Sommige zusters renden ze tegemoet en trachtten ze tegen te hou den. Zuster Anthony was een van hen. De mannen schoven de zusters echter op zij en een van hen wierp een bom over de muur in de richting van de Britse soldaten. Zuster Anthony rende naar de te lefoon en vroeg om hulp. Enige ogen blikken later hoorden de zusters Brit se tanks aankomen en zuster Anthony ging naar een zijdeur, die zij opende, toen werd zij doodgeschoten Onmiddellijk nadat hij vernomen had van de moord op de kloosterzus ter, gaf generaal Erskine bevel om het klooster te laten .bezetten door een afdeling infanteristen. In de loop van de persconferentie gaf de gene raal telefonisch opdracht om de Egyp tische politiemannen, die ook in het klooster zouden zijn, weg te zenden. Hij verklaarde later de indruk te heb ben, dat de meerderheid van de Egyp tische politie wel gepoogd heeft haar plicht te doen, hoewel zij in een zeer moeilijke positie verkeerde. Daarom was hij voor het ogenblik niet van plan de gehele taak van de Egyptische politie in Ismailia over te nemen. VUURWERK IN EEN TOILET. Zaterdagavond heeft de politie in Alexandrië een onderzoek ingesteld naar een „exploisie van vuurwerk" in toiletten van twee bioscopen. Men dacht aanvankelijk, dat het handgra naten waren. Er zijn geen slachtoffers. Niettemin zijn in alle .bioscopen en amusementsinrichtingen strengere vei ligheidsmaatregelen getroffen. Bommenwerper stortte op huis met gevangenen. Twee vliegongelukken eisten weer 42 doden. Door het verongelukken van twee Amerikaanse- vliegtuigen zyn waar schijnlijk 42 personen om het leven gekomen. Tenminste 61 personen werden gewond. Een derde vliegtuig met acht personen aan boord wordt vermist. In Brits-Columbia stortte bij het vliegveld Sandspit een Amerikaans lijnvliegtuig in zee. Het. vervoerde militairen uit Korea naar de Ver. Staten. Door een roeiboot werden ze ven personen gered; men vreest dat de andere 36 inzittenden om het le ven zijn gekomen. Op de luchtbasis te Sacramento (Californië) stortte een bommenwer per neer op een wachthuis, waarin 35 gevangenen waren opgesloten. Tien minuten nadat de reddingsploe gen het huis waren binnengedrongen om de gevangenen in veiligheid te brengen, vloog het gehele gebouw in brand. Zes personen verbrandden le vend en tenminste 61 anderen liepen verwondingen op. Het vermiste vliegtuig is een bom menwerper, die met acht personen aan boord van het vliegveld Sandspit, waar het lyntoestel verongelukte, was opgestegen. Men gelooft, dat de bommenwerper uit het lijnvliegtuig geborgen lijken aan boord heeft. Ruim vijftig vliegtuigen zijn op zoek naar de vermiste bommenwerper. Koninklijke deelneming voor weduwe Brinkman. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben in een telegram aan de weduwe van schipper Arie Brink man hun medeleven betuigd met het door mevrouw Brinkman geleden ver lies. Voorts ontving mevrouw Brinkman een telegram van deelneming van de Nederlandse vereniging van gedeco reerde redders, „De Reddingsmedail le Zaterdagmorgen is het stoffelijk overschot van de 31-jarige schipper van de „President Jan Leis" aange spoeld op het strand te Noordwëlle op Schouwen. Margriet tracteerde in de klas. Prinses Margriet, die Zaterdag 9 jaar is geworden, is op haar verjaardag als alle dagen gewoon naar school gegaan en heeft der gewoonte getrouw, de kinderen van haar klas se mogen tracteren. Op paleis Soest- ayk is met enkele vriendinnetjes en vriendjes de verjaardag gevierd. Britse militairen hebben Zaterdag middag eey vuurgevecht geleverd met Egyptische verzetslieden aan de oevers van het zoe'twaterkanaal bij Ismaïlia. Een Britse soldaat sneuvelde en zes andere Britse militairen werden ge wond, van wie één later is overleden. Het gevecht brak uit nadat een bom, die verborgen was in een kist sinaas appelen, ontplofte, waardoor een Brit se vrachtauto zwaar beschadigd werd en drie militairen verwondingen op liepen. Op het hoogtepunt van de stijd reden Centurion-tanks in snel le vaart naar het Franse klooster, na dat de moeder-overste telefonisch had medegedeeld, dat er een bom was ge worpen en dat gewapende Egyptena- ren het klooster bestormden. Enkele leden van de Egyptische politie vuur den op pantserwagens uit het hoofd bureau van politie aan de Mohammed Ali-kade, waaraan het klooster is ge legen. Het bureau werd door de vuren de pantserwagens met kogels door zeefd. Toen het schieten tegen de avond ophield, werden zware ontplof fingen gehoord, waarna zwarte rook kolommen opstegen. Een Egyptische verbindingsofficier op het Britse hoofdkwartier verklaar de, dat de Egyptische politie maatre gelen nam om alle politiemannen, die bij de vurgevechten op Britse troepen hadden geschoten, te arresteren. De plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken van Egypte, Ibra him Farag Pasja, heeft Zaterdag de Nederlandse, Franse, Noorse en Ame rikaanse diplomatieke vertegenwoordi gers ontboden om hun vragen te stel len over het Britse verzoek om hulp in zake het Suez-kanaal. Een woord voerder gaf te kennen, dat de Egypti sche regering een dergelijke hulpver lening „buitengewoon ernstig" zou opvatten. Vrije koffie gaat ïiu clandestien over de grens Vermoedelijk tengevolge van de op heffing van de koffiedistributie viel gedurende de laatste dagen een ople ving van de koffiesmokkel aan de Nederlands-Duitse grens te constate ren. In Duitsland is de koffie welis waar eveneens vrij, doch het artikel is daar moeilijk te krijgen. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag ach tervolgde een Nederlandse douane beambte aan de Duitse grens te Kerk- rade een zestal koffiesmokkelaars. Een van hen werd door de douanier aangeschoten, doch de vijf anderen wisten te ontkomen, met achterlating van vijftig kg. koffie. De getroffen smokkelaar werd slechts licht ge wond. De munitiebanden die deze vyf Amerikaanse soldaten over de schouder, dragen, bezorgt ze wel een krygshaftig air, maar geen warmte in de bitte re winterkou. De patronen zijn bestemd voor het luchtafweergeschut. wordt de Franse generaal L. M. Weygand te Parijs 85 jaar; is het 40 jaar geleden, dat door Glenn Martin in een door hemzelf geconstrueerd vlieg tuig van Dominguez naar Compton in Californië voor het eerst post werd vervoerd, Welke by Compton door hem werd afgeworpen. Londen stuurt nieuwe ambassadeur naar Perzië De Britse regering heeft Perziè om het agreement verzocht voor Robert Hankey als nieuwe ambassadeur te Teheran. Hankey is thans Brits am bassadeur te Warschau. In 1941 was hij tweede secretaris aan de Britse ambassade te Teheran. Thans zou hjj dus sir Francis Shepherd opvolgen. In Londense diplomatieke kringen achtte men het niet uitgesloten, dat de terugroeping van Shepherd een aanwijzing zou zijn, dat de Britse re gering ondanks alle moeilykheden, prijs zou blijven stellen op goede be trekkingen met Perzië. Officieel werd echter van een normale routine- aflossing gesproken. CONSULATEN WORDEN VANDAAG GESLOTEN. De negen Britse consulaten in Per zië zullen vandaag worden gesloten. Zoals bekend, heeft de regering Mos- sadeq dit geëist. De bevolking ïs thang door organisaties, die Mossa- deq steunen, opgeroepen het sluiten van de consulaten met massa-beto gingen te „vieren". Amerikaanse torpedojager drong Koreaanse haven binnen. Geallieerde oorlogsbodem tot zinken gebracht De Amerikaanse torpedobootjager „Halsey" heeft kans gezien heimelijk de Noord-Koreaanse haven van Sam bo binnen te dringen en wel op klaar lichte dag. Het vaartuig zou een op slagplaats vernietigd en voorts vele boten en het havenhoofd beschadigd hebben. Volgens een Noord-Koreaans leger- bericht zou aan. de Westkust van Ko rea een oorlogsschip van 3006 ton door Noordelrjke kustbattërijen tot zinken zijn gebracht. Het schip be schoot installaties. Het A.N.P. tekent hierbij aan, dat dit niet de Ned. torpedojager „Van Galen" kan zijn, daar deze 1760 ton meet. Door gas verstikking overleden. De 82 jarige oud-kunstschilder J. G. Heijberg en zyn 84-jarige vrouw zijn in hun woning te Rotterdam be wusteloos bij een gasforuis gevonden, dat nog brandde. De man bleek door gasverstikking overleden te zijn, de vrouw was bewusteloos, maar gaf nog tekenen van leven. Men hoopt haar in het leven te kunnen houden. Gebleken is, dat uit de oven van het fornuis gas ontsnapte. BEVELAND GAF HET VOORBEELD Zeeland slaat op het gebied van de drinkwatervoorziening geen slecht figuur, maar het moet nog beter worden. Tot deze conclusie komt men na het kennisnemen van de gegevens, die prof. W. F. M. J. Krul, directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening verstrekte, aan het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw en van enkele aanvullen de cyfers voor Zeeland. Hy hield een voordracht over het drinkwater-pro bleem en herinnerde er aan, dat 25 jaar geleden nog propaganda gemaakt moest worden voor de aanleg van drinkwaterleidingen op 't platteland, maar nu bestaat er een algemeen streven om zulke leidingen te verkry- gen. Nederland kreeg eerst laat zyn drinkwaterleidingen. Tussen 1850 en 1910 werden alle plaatsen boven een inwonertal van 15000 voorzien van een drinkwaterleiding. Na 1900 wer den voorbereidingen getroffen om ook op het platteland waterleidingen aan te leggen. In 1910 werd opgericht de N.V. Waterleidingmaatschappij Zuid-Beve land, waarvan alle aandelen in han den waren van de gemeenten in dat gebied. In 1913 werd met de exploita tie een aanvang gemaakt en waren alle gemeenten in dit vooruitstreven de gebied van waterleidingen voor zien met uitzondering van de gemeen te Borssele. Opvallend is dat sinds 1913 de typhus-gevallen op Zuid-Be veland zijn gedaald, evenwel ook met uitzondering van het aantal typhus- gevallen in de gemeente Borssele-. Hoewel zulks niet als een bewijs kan gelden dat de drinkwatervoorziening hiervan de oorzaak is, geeft het toch wel te denken. STAATSGARANTIE Bij de oprichting van de Waterlei dingmaatschappij Zuid-Beveland werd aan de Staat gevraagd een garantie te willen geven voor eventuele tegen vallers. Dit is de aanleiding geweest tot het instellen van een Staatscom missie voor de drinkwatervoorzie ning. In 1913 werd ingesteld het Rijksbureau voor de Drinkwatervoor ziening, thans genoemd Rijksinsti- tuut. Tijdens de eerste wereldoorlog was het niet mogelijk de drinkwatervoor ziening sterk uit te breiden. Wel be gon men in die jaren de plannen op te stellen eh tussen 1913 en 1920 zijn voor het gehele land de plannen ge reed gekomen. Tussen 1920 en 1940 zijn deze plannen voor het merendeel ook uitgevoerd. Er is een net van streekwaterleidingen tot stand ge komen, waarbij men uitging van hét principe, dat drinkwatervoorziening allereerst een taak is van de gemeen te. De provincie en het rijk gaven de morele steun en hielden toezicht op de coördinatie. GETROFFEN GEBIEDEN Na de oorlog was de eerste zorg gericht op de getroffen gebieden waar de watervoorziening in het ongerede was geraakt; bv. doordat de putten by de huizen vernield waren, door dat de regenbakken onbruikbaar wa ren, of doordat het water tengevol ge van oorlogshandelingen vervuild was en ongeschikt was geworden als drinkwater. Er is toen ingesteld een interdepartementale commissie voor drinkwatervoorziening voor de ge troffen gebieden en men is begonnen in deze gebieden waterleidingen aan te leggen met rijkssubsidie. Hiervoor is meer dan 1 millioen per jaar uitge geven. PERCENTAGES. 82 van de Nederlandse bevol king is na het uitvoeren van deze plannen van waterleidingen voorzien. In totaal geschiedde dit door 200 maatschappijen. Indien men de situa tie in Nederland vergelijkt met het buitenland dan maakt ons land geen slecht figuur. In Engeland is 95% van de bevolking aangesloten op de waterleiding, doch bij de vergelijking moet men niet vergeten, dat Enge land naar verhouding veel meer ste- delyke bevolking heeft dan Neder land. In België is 60 der bevol king aangesloten, in Frankrijk 52 en in de V.S. 72 ONRENDABELE GEBIEDEN Er is thans een rapport versche nen voor de zg. onrendabele gebie den, dus voor de 18% die nog niet van waterleiding zijn voorzien. Wordt het bedrag, dat men per woning wil investeren in waterlei- dingaanleg voor deze gebieden ver hoogd tot 1000 dan zou de drink watervoorziening tot 93% opgevoerd kunnen worden. De resterende 7% zouden omvatten 160.000 woningen in land en tuinbouwgebieden. Het was juist daarvoor, dat de heer Krul de aandacht van de Stichting voor de Landbouw vroeg want naar zyn mening zullen ook de bewoners van deze woningen en hun bedrijven ten zeerste met aanleg van waterleiding zijn. (Vervolg op pag. 2) NIEUWE FRANSE REGERING Slechts twee ministers uit het kabinet-Pleven keerden niet terug. Frankrijk heeft weer een regering. Zondagmorgen heeft de nieuwe pre mier, de 43-jarige radicaal Edgar Faure, zijn ministerljst bekend gemaakt. Deze wijkt maar heel weinig af van de l(jst van leden van de afgetreden re- gering-Pleven. Slechts twee minister# keren niet terug. Faure, die zelf de portefeuille van financiën overnam van Maycr, heeft conservatieven, katholieken, radicalen en links-radicalen in zyn kabinet verenigd. De socialisten weigerden ten slotte toch zitting te nemen en ver. wacht wordt, dat zij de nieuwe regering ook in het parlement niet zullen steunen, vooral omdat zjj ernstige bezwaren hebben tegen de regeringspo- litiek inzake Tunis. De nieuwe premier wordt dus terstond reeds tegenover ernstige moeilijkheden geplaatst, want niet alleen de socialisten, maar ook de linkervleugels van de z.g. „midden-partyen" zijn het volstrekt niet eens niet de recente benoeming van een nieuwe resident-generaal voor Tunis. Het nieuwe kabinet telt, premier en staatssecretarissen inbegrepen, 13 conservatieven, elf leden van de katholieke M.R.P., 13 radicalen en 3 links-radicalen. De belangrijkste ka binetsleden zijn: premier en finan ciën Faure (rad.), minister van staat: Queille (rad.), buitenlandse zaken: Schuman (M.R.P.), defensie: Bidault (M.R.P.), minister voor Indo-China: Jean Letourneau (M.R.P.), onder wijs: André Marie (rad.), binnen landse zaken: Charles Brune (rad.), minister voor de raad van Europa: Pierre Pfimlin (M.R.P.), overzeese gebiedsdelen: Louis Jacauinot (cons.), economische zaken: Robert Buron (M.R.P.), bewapening: Mauri ce Bourges (rad.). De drie ministers, die geen zitting hadden in het oude kabinet, zijnDe - plat (justitie-rad.), Bonnefous (han- del-links-rad.) en Coste-Floret (voor- lichting-M.R.P.). Eerstgenoemde staat bekend als een vurig voorstan der van de regeringspolitiek in Tu nis. MOEILIJKHEDEN OVER TUNIS. De nieuwe regering hangt, evenals haar voorgangster, wat haar parle mentaire meerderheid betreft, af van de stemmen der socialisten, die niet in het kabinet vertegenwoordigd zijn. Faure heeft aan de socialisten con cessies gedaan met betrekking tot de bezuinigingsmaatregelen en ging in Doden en gewonden bij ongeregeldheden in Ttmis. Wapens en benzine onder lijkkleed. Acht personen hebben het leven verloren en 26 personen zijn gewond feraakt bij botsingen, die zich Zater- ag hebben voorgedaan tussen Mo hammedaanse betogers en de Franse politie te Mateur, ten Zuid-Westen van Bizerta in Tunis. De ongeregeld heden begonnen toen de politie een menigte voor de kantoren van de Neo-Destour (de nationalistische par tij) trachtte te verspreiden en drie nationalisten arresteerde. Van Fran se zijde is verklaard, dat de menigte de politie te lijf ging met stokken en stenen, op Franse tanks klauterde, die in de buurt geparkeerd stonden en de ze met houwelen en schoppen toeta kelde. Hoewel de politie de arrestan ten vrijliet, werd de aanval voortge zet en na 45 minuten werd het vuur op de betogers geopend, aldus een Franse lezing. Later op ae dag zou de rust zijn weergekeerd. 25 Mohammedanen werden gearre steerd bij een „begrafenis" toen de golitie ontdekte, dat onder het rouw- oers van de lijkbaren geen doodkis ten, maar wapens en flessen benzine en carbid verborgen waren. De twee Tunesische ministers, die te Parys zyn om bemiddeling van de V.N. in het geschil te verkrijgen, heb ben een aan Trygve Lie gezonden te legram gepubliceerd, waarin zij om optreden van de V.N. tegen de „bloe dige Franse onderdrukking" van de nationalistische activiteit in Tunis verzoeken. „Witte Zee" en „Merope' binnengesleept. „Nieuw-Arrsterdam" had vertraging. Zaterdagavond om kwart voor twaalf is de reddingsboot „President Wierds- ma" uit Breskens te Stellendam bin nengelopen, met aan boord de twee leden van de bemanning, die op de ge teisterde sleepboot „Ganges" waren gebleven. De „Wierdsma" heeft enige averij opgelopen. De „VVitte Zee" is dezelfde avond door de „Blankenburg" Hoek van Holland binnengesleept. In de Nieuwe Waterweg ontstond enige veraging in het scheepvaart verkeer, tengevolge van het binnen slepen van de „Merope" door- de sleep boten „Holland 2", „Argus", „Maas" en „Hudson". De op uitreis zijnde „Nieuw Amsterdam moest voor an ker gaan, evenals een tiental andere schepen. Zondagmiddag geraakte het kust vaartuig „Globe*' voor Hoek van Hol land tengevolge van de zware deining in moeilijkheden. Een gedeelte van de lading moest worden prijsgegeven, waarna het schip op eigen kracht de haven kon binnenlopen. MIJNWERKER VERONGELUKT. De 32-jarige mijnwerker Jozef Kool uit Epen in Limburg verongelukte Zaterdag in een der mijnen bij Luik. De man was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. principe accoord met hun eis tot toe passing van een beweeglijke loon schaal, indien de inflatie geen halt wordt toegeroepen. Afgezien van het feit, dat zij toe komstige moeilijkheden met zijn meer rechtse aanhangers kunnen teweeg brengen, dreigen deze concessies thans In de schaduw te worden ge steld door een nieuwe en ernstig me ningsverschil over de behandeling van de toestand in Tunis. De socialis ten eisen onmiddellijke hervatting der onderhandelingen over de Tu nesische eisen voor een grotere mate van zelfbestuur. Bemanning „Pennsylvania" thans opgegeven. Brits schip gezonken. De Amerikaanse kustwacht heeft het zoeken naar de 45 leden tellende bemanning van de op 10 Januari in de Stille Oceaan verdwenen „Penn sylvania" opgegeven. Voor de mond van de Elbe liep het Amerikaanse vrachtschip „Thomas Sim Lee" Zondagmorgen op een mijn; het schip wei'd slechts licht bescha digd en kon op eigen kracht doorva ren naar de rede van Brunsbuttel. Op de rede van Le Havre kwamen in de nacht van Zaterdag op Zondag een Noors en een Braziliaans schip in botsing. De „Lloyd Brasil" kreeg een lek in een ruim en moest Le Havre binnenlopen; de Noor kon zijn reis voortzetten. De toegang tot de haven van Quis- treham is voor grote schepen geblok keerd door het Franse vrachtschip „Phryne". dat voor de haven op een zandbank strandde. Bij de Farne-Islands ten Noord- Oosten van Engeland is het Britse schip „Acclivity" gezonken. De be manning werd aan boord van de „Magrix" genomen. '■1 •QS9 De internationale Wlntersportweek die van 19 tot 27 Januari in Garmiseh Partenkirchen gehouden wordt, is dit jaar van grote betekenis met het oog op de voorselectie voor de Olympische Winterspelen te Oslo. De deelnemers van wereldklasse van de 12 uitgeno digde landen kunnen hier alvast hun krachten meten. De Olympia-snring- schans biedt de skiërs alle gelegen heid hun beste krachten te tonen. Voetbal-supporters zakten door een brug. 120 Engelse voetbalsupporters zijn Zaterdag gewond geraakt, toen een voetbrug over een spoorlijn te Bury bezweek en acht meter omlaag stort te op de spoorbaan. .Van 50 gewon den is de toestand ernstig. Een nade rende trein kon nog juist 200 meter voor de plaats des onheils stoppen. Volgens een ooggetuige leek het wel een slagveld. Mannen, vrouwen en kinderen lagen boven op elkaar. DE VOORSPELT: OM HET VRIESPUNT Geldig tot Maandagavond. Overwegend zwaar bewolkt met lijdelijk enige regen of sneeuw. Ma tige tot krachtige Noord-Oostelijke wind. Temperaturen om het vries punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1