PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schipper Brinkman bij reddings pogingen verdronken Zeeuwse vissers en visventers beleven zware tijden BILT Kantlijn HERHALINGSOEFENINGEN DIT JAAR VAN LANGE DUUR 195e Jaargang - no. 16 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Baliintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummert 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 19 Jan. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 cL per mm. Minimum p. advertentie f3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur, Vlissingen Walstr. 08—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zierikzee -N. Bogerdstr. C 160, teL 26 DRAMA OP WOESTE NOORDZEE. „Witte Zee" en „Ganges" na aanvaring in nood Op een ongekend wilde zee zijn Vrijdagmiddag de twee sleepboten „Witte Zee" en „Ganges" van L. Smit en Co. tjjdens pogingen om het Pa namese in nood verkerende schip „Merope" te bergen, met elkaar in aan varing gekomen. De assistentie van reddingboten werd dringend inge roepen en onmiddellijk voeren de „Pre sident Jan Leis" uit Hoek van Hol land en de „Prinses Wilhelmina" uïfc Stellendam uit. De „President Jan Leis" moest helaas in de loop van de middag zonder schipper terugkeren. Tengevolge van een zware grondzee sloeg schipper A. Brinkman over boord en verdronk jammerlijk. De verslagenheid over dit droevig onge val is in de Hoek groot. De „Prinses Wilhelmina" slaagde er na bovenmenselijke inspanning van de leden der bemanning in een aantal opvarenden van de beide sleepboten veilig in Stellendam af te leveren. Vier schepen waren gistermiddag tegelyk een prooi van wind en gol ven; de „Railmar", de „Metrope" en de sleepboten „Witte Zee" en „Gan ges". Aa'n de Hoek heeft men iets dergelijks niet eerder meegemaakt Nadat de sleepboten gedurende de gehele nacht van Donderdag op Vrijdag getracht hebben de „Mero pe" op sleeptouw te nemen, moesten zij deze pogingen tengevolge van de vliegende storm opgeven. Zowel de „Witte Zee" als de „Ganges" kregen de trossen in de schroeven en waren hulpeloos aan de elementen overge leverd. De „Ganges" heeft nog ge- Meer en meer naderen de verkie zingen en het is weer het oude lied: de Nederlanders staan volkomen onverschillig tegenover de komende stembusstrijd. Tien procent van de kiezers is lid van een politie ke partij, van iedere tien kiezers één dus. De rest gelooft het wel, noemt de politiek „een vuil zaakje" of voelt zich niet thuis bij de bestaande par tijen. Stemmen, och, dat doen de kie zers natuurlijk allemaal. Maar alleen omdat men anders beboet wordt. Als er geen stemplicht was, zou men eens zien hoeveel kiezers er thuis bleven... Wat merkt de buitenstaander van de activiteit der kiesverenigingen of partijafdelingen Practisch niets. De Partij van de Arbeid heeft een Plan van de Vrijheid ontworpen, dat het toekomstbeeld bevat van een socia listische samenleving. Daaraan voor af ging een urgentie-program. De te genstanders van de P. v. d. A. heb ben er op gereageerd met de consta tering, dat als deze plannen ooit wer kelijkheid zouden worden, er een heil staat zou ontstaan, waarin alleen nog vrijheid voor de socialisten is en een ander nauwelijks kan ademen. Bij de ze negatieve critiek blijft het en wat schiet men daarmee op Men behoeft het waarlijk niet in alle opzichten eens te zijn met dit Plan en wij zijn dat niet om toe te geven, dat de P. v. d. A. er een prachtig stuk constructief werk mee leverde, een uitstekende belichaming van de soci alistische idealen. En wat stelden de andere partijen daartegenover? Tot dusver niets. En de kiezer berust daarin Goed beschouwd is dat een triest verschijnsel. Men mag er uit afleiden, dat het met ons poli tieke leven nog hopelozer gesteld is, dan vóór de oorlog. Toen regeerde er vele jar.en lang een combinatie van partijen op reli gieuze grondslag, een coalitiè van R.K. Staatspartij, A.R. en C.H. Meen echter niet. dat deze coalitie kon doen en laten wat zij wilde. Zij werd op de vingers gekeken door een felle oppo sitie van de S.D.A.P. en de andere linkse partijen. En paste wel op. dat zij deze oppositie niet te veel vaste grond gaf. Deze tijd ligt ver genoeg achter ons om te kunnen vaststellen, dat die regeringen het er nog niet zo slecht afbrachten. Na de bevrijding regeert de rooms- rode coalitie, aangevuld met enkele brede basis-ministers. K.V.P. en P. v. d. A. geven de toon aan. De oppositie is tam en lusteloos. Bestond voor de oorlog altijd de kans, dat de katholie ken en socialisten samen zouden gaan, nu zijn K.V.P. en P. v. d. A. op permachtig. Zij weren zich het meest. En het moet vreemd gaan, wil de sa menstelling der regering sterk ver anderen deze zomer. De oppositie weet dat. Het maakt haar moedeloos. Daar komt nog bij, dat de be staande partijen in zichzelf ver deeld zijn. Er bestaan sterke linker- en rechtervleugels, die scherp tegenover elkaar staan. Het gaat niet meer om geestelijke tegenstellingen zoals voor de oorlog, het gaat in de ëjlitiek om ons naakte volksbestaan. n de beslissing daarover ligt niet meer in handen van personen, maar in handen van twee partijen, die geen van beiden de beschikking hebben over grote, capabele, tot de verbeel ding der massa sprekende figuren. Onlangs verzekerde een hoogge plaatst ambtenaar, die uit hoofde van zijn functie de kabinetszittingen vele malen bijwoont, dat men versteld zou staan als men wist, hoe onont wikkeld en onbekwaam de meeste ministers zijn, hoe volmaakt onkun dig van de zaken, die hun departe ment aangaan. Als deze uitspraak waar is, de kie zers hebben het zichzelf te wijten. Al te veel capabele figuren weigeren om zich met de politiek in te laten Dat moet zich wreken. En het wreekt zich. I Zee eist nog meer slachtoffers. Trawler „Alkmaar" vergaan Het ruwe weer heeft riog vele an dere schepen in nood doen verkeren. Van de sedert Maandag j.l. vermiste IJmuider trawler „Alkmaar" is nog niets vernomen. Noorse reddingboten hebben het zoeken na drie dagen op gegeven en zjjn naar him havens te ruggekeerd. Het Griekse (onder Panamese vlag varende) vrachtschip „Philadelphos" is Vrijdagmiddag voor de Noorse kust in tweeën gebroken en gezonken. De bemanning is van boord gehaald. Het 47 jaar oude Duitse zeilschip „Pamir", dat als opleidingsschip met 49 cadetten aan boord een reis om de wereld maakt, geraakte in de nacht van Donderdag op Vrijdag in nood. doch tracht niettemin de reis op ei gen kracht voort te zetten. Bij Landsend geraakte een Liberi- aans stoomschip aan de grond; het schip kon geborgen worden en de be manning is in veiligheid. tracht zijn collega op sleeptouw te nemen, doch ook dit mislukte. Tot overmaat van ramp kwamen de sche pen met elkaar in aanvaring; de „Ganges" maakte water en beide moesten voor anker gaan. De ankers van de „Ganges" sloegen los, de boot dreef af en raakte tenslotte ten Zui den van de Nieuwe Waterweg Zuidelijk van de gestrande Engels man „Radmar" aan de grond. De gehele middag bleven de sche pen met elkaar in contact en aan boord leefde men verscheidene uren tussen hoop ëen vrees. Van twee kan ten naderden de gealarmeerde red dingboten en om negen minuten over drie deelde de „Leis" mede, dat zij in de buurt van de „Ganges" was; om veertien minuten over drië had ook de „Prinses Wilhelmina" con tact met de „Ganges." MAN IN ZWEMVEST. Om vjjf minuten voor half vier deelde de „Witte Zee" mede, dat er rof. dr. C. Gerretson heeft dezer dagen in De Telegraaf een uit voerig artikel over deze materie gepubliceerd. Hij zegt daarin, dat van de oude, felle beginselstrijd der partijen niets is overgebleven. „De oude beginselen, de politieke mer ken der partijen, slaan niet meer op de politiek, die er onder aan de man wordt gebracht, zo constateert hij. plaats daarvan is onder Roomse leiding een politiek kartel ontstaan in welks winsten en voordelen door de overige deelnemers pro. rato van hun zetelaantal in de Tweede Kamer wordt gedeeld. De politieke richting en het beleid worden bij z.g. achter contract uitsluitend door de oor spronkelijke kartellanten bepaald; de later toegetredenen hebben wel recht op hun pro rato-aandeel in de winst, maar hun vertegenwoordigers in het kartelbestuur moeten de voorafbe- paalde kartelpolitiek volgen. Natuurlijk trachten deze kartelle den van de tweede rang, thans de V. V.D. en de C.H.U., bij de verkiezin gen de schijn te handhaven. Maar omdat er nog altijd een groot deel van de kiezers is, dat in de realiteit der beginselen gelóóft en boos wordt, wanneer men o.v. op grond der be ginselen bij de verkiezingen een an dere koers belooft in te slaan, terwijl men er na precies de tegenovergestel de kant uit vaart, nemen de besturen dezer partyen in toenemende mate de voorzorg, om de verkiezingsprograms zó vaag te formuleren, dat ze tot niets verplichten en de partyleiders na de verkiezingen volkomen vrij zijn om de besluiten van het politieke kartel uit te voeren zonder kans te lopen van woordbreuk beschuldigd te worden". Aldus prof. Gerretson. Er schuilt veel waars in zijn woor den. De remedie tegen de kwaal? De méns meer op de voorgrond, brengen in de politiek, de mens en zijn beginsel. De kiesverenigingen en partijafdelingen weer meer invloed verlenen. De stryd niet uitsluitend voeren met partijprogramma's, maar het uitbrengen van voorkeurstemmen propageren, zodat men weer weet wie men kiest. En als het zou moeten, met alle nadelen daarvan, desnoods de evenredige vertegenwoordiging loslaten! een man in zwemvest langs dreef. Er werd een lyn uitgeworpen, doch de man miste deze en omniddeliyk waarschuwde men de „Ganges", dat drenkeling in de richting van deze boot dreef? doch men slaagde er helaas niet In het slachtoffer te ontdekken. Yermoedelyk heeft zich het wel zeer tragische feit voorge daan, dat hier de sclüpper van de „Jan Leis" zyn laatste hoop op red ding zag vergaan. Inmiddels was de „Prinses Wilhel mina" langszij van de „Ganges" ge komen en de bemanning kon van boord worden gehaald. Onmiddellijk werd koers gezet naar de „Witte Zee" en daar konden elf van de veer tien manschappen aan boord van de reddingboot worden genomen, die te- jen de avond te Stellendam binnen liep. Om half vijf bevonden zich de kapitein en de machinist nog aan boord van de „Ganges"; aan boord van de „Witte Zee" verbleven nog zeven man, waarvan er drie van boord wensten te worden gehaald. In de loop van de avond zou nog een reddingboot uitvaren om deze drie mannen van boord te halen. (Vervolg op pag. 4) Dode bij ongeval op scheepswerf. Vrijdagmiddag is tijdens een hevi ge sneeuwstorm bij de N.V. Boele's scheepswerven te Bolnes een rgdende torenkraan in beweging gekomen en omgevallen. Door haar val heeft zg een andere kraan meegesleurd, zodat ook deze viel. Bij dit ongeval valt een dode te betreuren Egypte protesteert tegen Churchill's voorstel. Aanslag op souvereinitelt; Een woordvoerder van de Egypti sche delegatie bg de Ver. Naties heeft te Parys verklaard, dat Egypte een beroep zal doen op de Veiligheids raad, Indien de Ver. Staten, Turky'e en Frankryk ingaan op Churchill's voorstel, een symbolische troepen macht naar de Suez-kanaalzêne te zenden. Egypte zou het zenden van »n dergelyke troepenmacht beschou- en als een vyandige daad. Het zou een nieuwe aanslag zgn te gen de souvereiniteit van een lid staat van de Ver. Naties en het is waarschijnlijk, dat het de veiligheid van het midden-Oosten ernstig in ge vaar zal brengen. Naar in Washington vernomen wordt, is men in officiële kringen in de V. S. op het ogenblik gekant tegen het zenden van symbolische strgd- krachten naar de Suez-kanaalzóne. Het denkbeeld werd Donderdag door Churchill in zijn toespraak tot het Congres geopperd. De Amerikaanse reis van dr. Drees Dr. Drees heeft Donderdag korte tijd doorgebracht bij de Niagara waterval len alvorens zgn reis naar Pittsburg voort te zetten. Het gezelschap van de eerste minis ter reist in een viermotorig vliegtuig van het Amerikaanse ministerie van defensie. Iii Buffalo werd minister Drees ont vangen door de Nederlandse consul aldaar, Visser 't Hooft. De aanwezige journalisten informeerden naar de ge zondheid van de minister. Hg ging echter niet in bijzonderheden hierop in, doch zeide zich enigszins vermoeid te gevoelen na de eerste dagen van zijn bezoek aan Amerika. Over de in ternationale toestand liet hij zich opti mistisch uit. Storm rokt dak van elf woningen. Tengevolge van de hevige Noord westerstorm Is een gedeelte van het dak van elf montage-woningen In het .tuindorp Ketel naby Schiedam afge rukt. Er ontstond zware schade; de schoorsteen van een der woningen sloeg in een slaapkamer en wind en regen kregen In alle elf huizen vry spel. Tal van electrlcltelts-leidingen lagen bloot. Politie en ambténaren van de Ge meentelijke Woningdienst waren on middellgk ter plaatse en men gaf een aannemer opdracht zo spoedig moge lijk, liefst voor de avond, de schade voorlopig te herstellen. Uit de omge ving werden arbeiders gerequireerd. „Piet Hein" moert terugkeren. De torpedobootjager „Piet Hein", die Vrijdagmorgen Den Helder heeft verlaten met bestemming Korea, zal. vermoedelijk in verband met averij opgelopen door het zware weer, naar Den Helder terug keren. Van marine zijde kon men nog geen commentaar op de terugkeer verschaffen. „HET KAN NIET ANDERS Vijf en tachtig dagen voor hen, die bij de zware tanks dienen. „We moeten ernstig jndvf ogen zien waar het om gaat en er voor zor gen, dat we in de naaste toekomst een zo goed raogeiyke verdediging opbouwen", aldus minister Staf, tijdens een Vrijdagmorgen gehoudp» persconferentie. Met deze woorden motiveerde hij de lange herhalings oefeningen van dit jaar, die voor enkele onderdelen een tijdperk van 85 dagen zullen beslaan. Het volledig schema voor de herhalingsoefeningen in 1952, dat gisteren eveneens werd bekend gemaakt, drukken wy op pag. 4 van dit nummer af. Het is onmogelijk in deze terug te grijpen op andere lichtingen, aldus de minister, omdat eigenlijk de maxi mumleeftijd voor het veldleger 28 jaar is. In verband met de late op bouw van het leger hebben we eigen lyk alleen nog maar de beschikking over de le en 2e divisie. De jongere lichtingen zullen de 3e, 4e en 5e divi sie vormen en voortbouwende op deze Over een met confetti bezaaide weg maakt kapitein Carlsen van de „Flying Enterprise" zyn triomphale intocht in New York. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Carlsen de tocht door de stad te voet niaakte, maar Later veranderde hy van idee en ging in een open auto." By bet Stadhuis werd hy begroet door de burgemeester van New York, Vincent Impelliteri, die hem de Ere-medaille van de stad toekende. (Radiografisch overgebrachte foto). Churchill stemt toe. Atlantische Oceaan-gebied onder Amerikaans opperbevel. Winston Churchill heeft toege stemd in de benoeming van een Ame rikaanse admiraal tot opperbevel hebber voor het gebied der Atlanti sche Oceaan, aldus een officiële be kendmaking te Washington. Dronken chauffeur reed autobus te water. Op de grote verkeersweg tussen Mexico-City en Guatemala voltrok zich Vrydag een drama, dat aan 12 personen het leven kostte. Een beschonken autobus-chauffeur reed met een snelheid van circa 100 km. per uur met zyn voertuig te wa ter. Twaalf inzittenden vonden de verdrinkingsdood, terwijl negen en twintig passagiers, waaronder enke le kinderen, ernstig gewond raakten. Bruynzeel wil arbeiders ontslaan. Bouwslop de oorzaak. De directie van de N.V. Bruyn- zeel's deurenfabriek te Zaandam heeft voor 44 arbeiders een ontslag- aanvrag eingediend bg het bijkantoor Zaandam van het gewestelgk arbeids bureau Amsterdam. Verminderde werkzaamheden tengevolge van de bouwstop wordt als reden voor deze aanvraag opgegeven. Kapitein Carlsen in zijn geboorteplaats aangekomen Kapitein Carlsen is Donderdag avond in zgn woonplaats, Woodbridge (New Yersey) aangekomen. Hg heeft nu de gelegenheid om alle paketten, die sinds zijn avontuur met de „Flying Enterprise" begon, zijn bin nengestroomd, te openen. GEEN VIS, GEEN BROOD Ruw weer, kleine vangsten en hoge prijzen Op deze winterse Vry dagmorgen zweept de wind over de vry wel verlaten kade van Veere; een enkeling worstelt moeizaam tegen de storm in. Hij vindt slechts striemende regenvlagen en omgewaaide fietsen op zijn weg... In de haven ligt een deel van de vissersvloot uit Arnemuiden. De elemen ten zyn de zeeman de baas en ook deze week (de zoveelste sinds Kerst mis) zullen visser en vlsventer moeten trachten de eindjes aan elkaar te knopen, zy hebben het in deze maanden zwaar. VENTERS IN DE KNEL. De directe terugslag hiervan onder vinden zij, die in de vishandel hun da gelijks brood vinden: de kleinhandela ren, die er met kar of bakfiets op uit trekken om hun duur betaalde, door de vissers zo moeizaam verworven, handelswaar aan de man te brengen. Bij de geringste aanvoer verdrin gen zg zich in de vismijn. Gemiddeld zgn er twintig gegadigden en soms voor een hoeveelheid van 49 kg. vis, die dan bijeengegaard is door een vloot van zeventien vaartuigen! De prijs? Ja, de wet van vraag en aan bod gaat dan uiteraard een grote rol spelen en niet zelden telt de hande laar met pijn in het hart zeventig Hoewel het jaar 1951 voor de vis sers een goed visjaar is geweest, ziet het er thans tengevolge van het aan houdende ruwe weer allesbehalve rooskleurig uit. Niet alleen zgn de vangsten gering, maar meermalen belopen zg grote schade aan vaai1- en vistuig. Donderdag verspeelde een hunner het achterzeil van z'n boot en het zou niet de eerste keer zgn, dat een compleet vistuig ter waarde van f 700.werd vernield. Dit is mede een gevolg van de onveiligheid in de Zeeuwse wateren. Er liggen namelijk nog overal wrak- stukken van schepen en vliegtuigen; trieste souvenirs aan de laatste we reldoorlog. Nee; het gaat de vissers niet voor de wind. Er is teveel wind centen per kilogram neer voor schar, bot of schol. Het is een „normaal" verschynsel, dat de visventer zyn handelswaar des winters onder de prgs moet verkopen om zgn vaste zo- merklanten niet te verspelen. Een en keling geeft de strijd wel eens op en verdwijnt uit dit leger der „kleine zelfstandigen", maar de meesten zijn te zeer met dit bestaan vergroeid om het voor goed vaarwel te kunnen zeggen. VIS VAN ELDERS. In de handel is ook vraag naar „ho- ere" vissoorten, zoals tarbot, tong, abeljouw, enz. De Zeeuwse vissers leveren deze soorten evenwel niet en de handelaar ziet zich hiervoor aan- fewezen op de grotere havens, die oorleveren naar Amemuiden. In de ze maanden zijn ook deze voorraden evenwel gering en ook hier dus hoge prijzen: in dit geval bovendien ver meerderd met transport- en commis sielonen. De moeilijkheden zijn vele en het bestaan van hen, die ook in de win termaanden op de visvangst zgn aan gewezen, is een hard bestaan. Hun enige hoop is gevestigd op de haring, maar de haring zit ter hoog te van Duinkerken en uiteraard valt met geen mogelijkheid te bepalen of deze reddingbrengende vis binnen af. zienbare tyd onder de Zeeuwse kust wil komen. In deze tyden doet Heyer- man's aloude uitspraak, dat de vis duur betaald wordt, in de meest let- terlijke zin des woords opgeld. weg kan in 1955 de oorspronkelyke le divisie verdwijnen, in 1956 de 2e divisie enz." Hoezeer ook te betreuren, het is militair onmogelijk om op de lichtin gen 19401944 nog een beroep te doen. KOSTWINNERSVERGOEDING De materiële handicap bij herha lingsoefeningen ls voor velen de kwes tie der kostwinnersvergoeding. In dit verband deelde de minister mee, dat de burgemeesters gerechtigd zullen worden direct deze vergoedingen uit te betalen, waardoor geen tyd verlo ren wordt met ambtelijke procedures. Voorts zal aan de werkgevers een ontslagverbod worden opgelegd t.a.v. de werknemers die aan de oefeningen zullen deelnemen. De minister deed een beroep op de werkgevers in deze zo veel mogëlyk medewerking te verlenen. Ook voor ongehuwden zal in verband met de lange duur der oefeningen een ver goedingsregeling worden geschapen b.v. voor het doorlopen van kamer huur. Aan verzoeken tot vrijstellin gen voor examens zal, indien moge lijk, worden tegemoet gekomen. Maar we kunnen niet te vrijgevig zijn aldus de minister. Vermoédeiyk zal het neerkomen op een speling van 5 procent. MANOEUVRES IN W. DUITSLAND De grote manoeuvres in internatio naal verband zullen in September en October gehouden worden en het is zeer waarschgnlijk, dat het oefenter rein West-Duitsl'and zal zijn. Deze oefeningen gelden iiit de aard der zaak uitsluitend voor het veldle ger. De territoriale troepen zullen in net algemeen optreden in het terri toir waarvoor ze bestemd zijn. MARINE EN LUCHTMACHT. Voor marine en luchtmacht is nog geen schema voor herhalingsoefenin gen vastgesteld. Voor de luchtmacht zal het waarschgnlijk geiyk zgn aan dat van het vorige jaar. De Westduitse autoriteiten hebben toestemming verleend tot invoer uit Ne derland van spek. haringen, snijbloemen en sanitair aardewerk voor een gezamen lijk bedrag van 5 410.000 D.M. KORTE PREDICAT1E We hebben het dikwyls gelezen en het elkaar vaak gezegd: We leven in een bezeten wereld. Er 2ij» tijden geweest dat iedereen je kon vertellen wal goed en wat slecht heettewat. je te doen had en wat te laten. Maar helaasde ene norm na de andere is gekelderd, en wat. vroeger een deugd was heet nu ouderwets of be krompen. In 1870 werd Europa opge schrikt door een oorlog; na 44 jaren barstte de eerste wereldoorlog los; na 21 jaar stond de wereld opnieuw in vlammen; en nu, na 7 jaren bereiden we ons met bittere ernst op een even tuele volgende oorlog voor. Onderwijl heeft de techniek monsterachtige vor men aangenomen, zelfs de oerkrach ten van de natuur kunnen worden ontketend maar de mens lijkt op die bekende leerling-tovenaar, die teel de formule bezat om krachten op te roepen maar niet de formule om ze weer tot staan de brengen. Zo ont breekt ons blijkbaar de geestelijke kracht de vrij gemaakte krachten in de hand te houden zodat ze zegen en geen verderf brengen. Wat betekent dit alles toch? De ge boorteweeën van een geheel nieuwe tijd? Of de laatste stuiptrekkingen van een ondergaande wereld? En wat doet de kerk eigenlijk? Kan die ons misschien nog redden? Er is maar één uitweg, en dat is de weg terug naar de Bron van al wat i.s, de levende God. Maar hoe en waar moe ten we Hem vinden? Gode zij dank, Jezus Christus wees ons de weg, en Zijn woord is ons bewaard gebleven. Neem of koop een bijbel (zojuist ver scheen een nieuwe, goed leesbare ver taling), lees en herlees. Tot de dode letters tot levende woorden worden en we Godzelf ontmoeten. En in Zijn lief de, die geheel enig is en waarvan Hij alleen het geheimenis bezit, wordt ons de weg geopend naar een ander en nieuw leven, en ons het blijde uitzicht geschonken op een nieuwe hemel en een nieuwe aarde, waarin gerechtig heid woont. Zoekt, en gij zult vinden. Burgh. J. SWAAK. DE VOORSPELT: NOORDELIJKE WIND. Guur weer met wisselende bewol king en nu en dan sneeuw-, hagel- of regenbuien. Langs de kust nu en dan harde, overigens krachtige tot matige Noordeliike wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1