KAPPIE en de Doodskop-schat „Het land van Heimans en Thijsse" Het huis De Griffioen verdween g^rul»rïcl» ONZE KRUISWOORDPUZZLE Klanken uit de aether 10 PROVINCIALE ZEEWSE COURANT ZATERDAG 19 JANUARI 1952 EEN SAGE UIT OUD-VEERE. Een zonderlinge bezoeker deed een tragische voorspelling (Een sageuit Oud-Vere). De scheefgezakte muurankers aan de gevel van het oude huis de Griffioen vormden een moeilijk leesbaar jaartal: 1527. Bijna drie eeuwen werd de trap gevel van verweerde baksteen nu al weerspiegeld in het water van de ge deeltelijk met kroos bedekte gracht, waarin de lange stengels van de water pest zacht bewogen op de haast onmerkbare stroming. Wanneer een blad van de lindebomen aan de wallekant vóór de Griffioen neerdwarrelde in de gracht, vertoonde zich een al maar wijder uitlopende rimpelkring in het byna bewegenloz^f*water. Traag verstierf het leven langs de stilste gracht van het dode stadje, waar van het verleden geleidelijk wegbrokkelde. In de loop der jaren waren al heel wat huizen, die lang onbewoond luidden gestaan of onbewoonbaar waren verklaard, afgebroken. In alle straatjes en langs de grachten gaapten leegten. Het gras, dat tus sen de stenen groeide, overwoekerde weldra deze plekken, waar de voet stappen hol opklonken, omdat zich daaronder de afgesloten keldergewel ven nog uitstrekten. Zo was Vere honderd en vijf en twintig jaar geleden. Als de ontstemde klokken, hoog in de toren, begonnen te beieren, kon den ze niets anders verklanken dan een eentonige, langgerekte klacht: „Arrrem Vere, arrrem Vere!" 't Klonk als een laatste oordeel over het vergeten en verloren stadje aan de dichtslibbende kreek. Eens had het leven in Vere ge gist als jonge wijn. Schepen uit alle landen van de bekende wereld, Por tugese karvelen, Venetiaanse galei en en de koggeschepen der Hanze steden lagen er in de haven. Snel le lichters en platboomde vaartuigen hadden de schepen omringd om de goederen over te laden en verder te brengen door de zeearmen en kre ken naar de steden, hoger op aan de breed uitlopende rivier. IN DE TAVEERNEN. Tegen de avond zochten de sche pelingen de talrijke taveernen op, waar het bloed vloeien kon als wijn en de gemorste wijn op de tafels nooit zo vlug stolde als het zoveel minder kostbare bloed. De reders van Marseille en Genua, de kooplieden van Reval en Riga. de kapiteins van Cadix en Lissabon kenden allen de namen der voor naamste logementen aan de grach ten, waar deze twistende horde werd geweerd en men zaken kon doen bij het licht van vele tinnen luchters, wier schijnsel werd weerkaatst in de kleurige bokalen. Het huis de Griffioen werd dan maar zelden genoemd; zo veel te meer echter werd er fluisterend over gesproken. Het logement had geen goede naam. Er heerste een druk kende, klamme stilte, een hatelijk, heimelijk zwijgen, waarin veel kwaads verborgen lag. Uit de diepe kelders, die ten dele onder water stonden, steeg een geur op van schimmel en muf bederf, die door drong tot in de vertrekken gelijk vloers en weer terug week met het keren van het getij. VREEMDELINGEN. Was het de zo romantische ligging- van het oude huis aan de gracht, of de goedkope prijs voor zulk een groot herenhuis, die in later eeuwen telkens weer vreemdelingen verlok te om het te huren. Lang bleven ze er nooit, en na korte tyd wachtte het huis weer gelaten op een nieuwe huurder, die nooit naliet te komen. In Vere wist iedereen dat de Grif fioen een spookhuis was, maar het kwam bij niemand op om eventuele huurders met verhalen af te schrik ken. Een stadgenoot zorgde immers voor het verhuren en kreeg tevens provisie over de huurprijs. Men gun de hem dat graag en om de vreem delingen bekommerde men zich niet. Hoewel zo nodig elke inwoner een sterker gekleurd en levendiger ver haal had kunnen vertellen over de Griffioen, hoorden zij desondanks met een beleefd en sceptisch zwij gen de huurder aan, die hen zijn be levenissen toevertrouwde. Zo hecht was deze gemeenschap, die al maar kleiner werd met het verstrijken der jaren. NIEUWE HUURDER. 't Was op een Donderdag in het begin van Februari van het jaar 1825 dat een nieuwe huurder zou komen. Er stond een straffe bries, toen zijn rijtuig, vroeg in de morgen, aan kwam ratelen uit de richting van Middelburg. De makelaar Cornelis Griep wacht te hem on met de zware bos sleu tels, die zijn linkerhand nauwelijks omvatten kon. Een vriendelijke glim lach trok zijn wat somber gezicht uit de plooi, toen de lange, slanke vreemdeling, wiens haren aan de sla pen grijsden, uit het rijtuig stapte en hem de hand ter begroeting reik- te. „Mijnheer Griep, ik hoorde over de Griffioen spreken in een Londense club toen het gesprek op spookhui zen 'kwam. De verteller was zeer ontdaan over wat hij gezien en ge hoord had, en hij begreep niet, waar om alleen hij iets had gemerkt, en iedereen in het stadje zo verbaasd was U wel het meest van al. „Maar IJ leent deze stadjes ook niet zoals ik hen ken", zei ik hem, „wat voor zin zou het hebben om een huis, dat geld opbrengt in een slecht daglicht te stellen? Zo is het toch, mijnheer Griep!" De makelaar zocht de scherpe ogen van de vreemdeling te ontwij ken, maar dat gelukte hem niet. Hij werd rood tot aan zijn spaarzame haren waar de wind doorheen woei, en had grote moeite om iets weg te slikken, maar daarna moest het hoge woord er toch uit: „Ja, mijnheer." De vreemdeling lachte geluidloos. „I?om, laten we naar de Griffioen gaan." IN HET HUIS. Cornelis Griep ontsloot de deur en ging voor. Sleutels knarsten; deu ren kraakten open; bij het wegschui ven van zware gordijnen die tot aan de vloer reikten viel het daglicht binnen in kamers, die- sinds lang niet meer gelucht waren. „Wanneer de avond is gevallen en het donker hand over hand toe neemt in dit moeilijk te verlichten huis, zal men schaduwen zien, zelfs waar deze niet zyn" zei de make laar. „Is het achter deze kast dat men de valdeuren, die al eeuwen geleden zijn weggebroken, nog open en dicht hoort klappen?" vroeg de vreemde ling zonder op zrjn woorden acht te slaan. „Komen dan uit de diepte de Advertentie muloenen dames zeggen: Voor de handen niets beter dan H A ME A - GELBL gesmoorde angstkreten omhoog, van degenen die eens door de waard van de Griffioen zijn gedood? Is het dan niet alsof de doaen willen spreken, maar het niet kunnen?" „Ja, zo is het" antwoordde Corne lis Griep. „Hun schor gefluister schijnt de kamers te vullen. Wie hier zit krijgt het benauwd, o zo be nauwd. Hij tracht te spreken, hij wil wat zeggen, maar het gaat niet. Ten laatste vlucht hij naar buiten en klopt op mijn deur of op de deur van een der buren en tracht ons dui delijk te maken wat hem overkomen is maar zijn verhaal is zo vaag, wij begrijpen hem niet. Niet lang daar na vertrekt hij: de huur voor een geheel jaar is steeds vooruit voldaan. De waard van de Griffioen kon met de beste wil van de wereld geen aan winst genoemd worden van onze stad, maar na zijn dood heeft hij veel wil len goed maken." EEN VOORSPELLING. De vreemdeling wendde zich om. „Ik had hier graag gebleven" zei hij „het is niet terwille van de gees ten dat ik straks weer terug zal rij den naar Middelburg, maar dit huis zal hier morgen niet meer staan. Vaarwel, mijnheer Griep." In de nacht van Donderdag drie Februari stak er een orkaan op en de volgende morgen vroeg luidden de noodklokken over Vere, want een springvloed joeg de golven op tot in het Veergat, maar toen was het huis de Griffioen al ingestort. Jacques R. W, Slnninghe. Deze keer staat weer een gewone kniiswoordpuzzle op het programma, hoewel de omschrijvingen misschien iets anders luiden dan gewoonlijk. Aboimé's kunnen oplossingen inzenden tot uiterlijk Woensdag 23 Januari a.s. Vergeet U de vermelding PUZZLE niet op enveloppe of briefkaart, want anders loopt U de kans, dat uw inzending niet in behandeling komt. PRIJSWINNAARS EN OPLOSSING De prijswinnaars van de paarden- sprongpuzzle zijn: J. Vroegrijk, Hoge Hil 70, Domburg; A. Bosselaar, Vliss. straat B 306, Koudekerke; G. M. Roo- zemond, Zandweg 11, Wemeldinge: C. Tollenaar, Turkije E 9, IJzendijke; W. P. Versprille, Hoofdstraat 51, St. Jan steen; mej. D. de Wilde, Markt A 7, St. Maartensdijk. De oplossing was: Na regen komt zonneschijn; Een kat in de zak kopen; Honger maakt rauwe bonen zoet. Horizontaal: 1. voorjaarsrally van de KNAC; 10. voetbalclub in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen; 11. roofdier, dat tot de zoolgangers behoort; 13. als U het alphabet opzegt, begint U daar mee; 15. luistert iedereen wel eens naar; 17. muil; 18. zo wordt moeder ook wel eens genoemd: 19. achterste deel van een tafel; 21. soort Indiaanse paal; 23. heeft men dikwijls in de win- HALF JAAR GEOPEND. Semi-permanente tentoonstelling in Artis Het leven mèt en in de natuur kan aan personen, die daarvoor aanleg hebben grote levensvreugde schenken. Het telkens in aanraking komen met andere vormen van scheppingsschoonheid, het zien van weinig voor komende planten en dieren tydens ronddolingen in de vrye natuur, heeft ongetwijfeld een stimulerende werking. Wie eenmaal is begonnen de Na tuur in te trekken zal er toe komen naar buiten te blijven trekken. Maar dit laatste stelt de natuurliefhebber voor de moeilijkheid zyn nieu we, pas ontdekte vrienden te herkennen. Hij heeft daartoe aan een boek met plaatjes niet genoeg en wordt gedwongen een museum te bezoeken. Musea, prachtinstellingen en ondingen tegelijkertijd, daar men er meest al een zo groot mogelijk aantal soorten in een veel te kleine ruimte te za- men dringt. In de tentoonstelling, welke thans te Amsterdam wordt gehouden en die bij voldoende belangstelling minstens een half jaar zal duren, is met deze vast ingevoerde gewoonte radicaal gebroken. Dit alles gebeurde niet zonder, voorgeschiedenis en het zou onjuist zrjn deze geschiedenis te verzwijgen. Op 29 en 30 December j.l. werd nl. herdacht, dat de Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging 50 jaar bestond. Deze vereniging, opgericht in nauw verband met de stimulansen die uitgingen van de beroemd ge worden mannen Heimans en Thijsse, bedoelde grotere liefde tot de natuur te kweken onder de gewone man door het bijeenbrengen van natuur liefhebbers in vergaderingen, excur sies en dergelijke. Vooral Heimans had als ideaal, te komen tot de stichting van een groot Volksmuseum, waarin vooral de jeugd de dieren zou kunnen zien in eigen omgeving. Na zijn dood heeft bovengenoemde vereniging, aan wel ke tijdens de viering van het 50-ja- rig bestaan bij monde van burge meester d'Ailly uit naam van de Ko ningin het predicaat „Koninklijke" werd verleend, de „Heimansstich ting" ingesteld met het doel de wens van deze voortrekker in vervulling te doen gaan. Dit ideaal is nog lang niet bereikt en zo meende men in de kringen van Artis uit waardering voor de gedane arbeid der Kon. Ned. Nat-nist. Ver. (K.N.N.V.) een ten toonstelling in te richten en deze aan de vereniging aan te bieden by gele genheid van haar 50-jarig bestaan. De tentoonstelling wordt gehouden ln een der gebouwen van „Artis". Zij omvat drie zalen met daarbij aan sluitend het reeds beroemd geworden Heimans-diorama. WAT ER TE ZEEN IS. In de eerste zaal wordt een beeld gegeven van Zuid-Limburg, de twee de zaal herbergt een vrij volledige geschiedenis van het natuuronder zoek, de derde brengt ons in „het bos", terwijl het Heimansdiorama een duinlandschap weergeeft. Al het tentoongestelde is voorzien van leerrijke. soms uitvoerige bijschrif ten, zodat het vervelende rondleiden overbodig wordt en ieder regelrecht kan af stevenen op het voorwerp dat hem het meest interesseert. Om de tentoonstelling nog belang rijker te maken voor natuurliefheb bers uit het gehele land, heeft men bijv. van Zuid-Limburg niet alleen de karakteristiek eigen dieren tentoon gesteld, maar ook dieren die tegelij kertijd in andere provincies voorko men. Zo zal een Zeeuw, die de expo sitie bezoekt, verscheidene vogels en andere dieren aantreffen, waarvoor hij bijzondere interesse heeft, omdat ze ook in Zeeland voorkomen. De beide grote vitrines in deze zaal doen ons het leven zien van de kerk uil en de oeverzwaluw, beide ook Zeeuwse dieren, twee kleinere zijn gewijd aan vondsten in de bodem, waaronder ook voorwerpen, die bij ons in de Schelde worden opgevist. In de vele vitrines langs de wan den zyn vogels, reptielen, zoogdieren etc. opgesteld. Men ziet daar bijv. een visotter (ook al weer een Zeeuws beest)niet als een dier op een plank je, maar met wat riet er omheen, terwyl het beest zelf uit zyn hol te voorschijn schijnt te komen. De ijs vogel (ook een bekende uit onze pro vincie) staat opgesteld, turend over een beekje, dat als een geschilderd achtergrondje zijn effect niet mist. Vleermuizen hangen echt aan een stuk mergel of zijn er in weggekro pen. By de dwergvleermuis is een kaartje aangebracht, waarop de re cordhouder van alle afstandvliegers onder de vleermuizen (dit is zy) staat vermeld met de door haar af gelegde afstand vanaf zijn broed plaats, niet minder dan 1150 km. (vanuit Rusland naar Bulgarije). Speciaal belangrijk voor Zeeuwen is de tentoonstellingszaal, gewijd aan de geschiedenis. Want een van de oudste natuuron derzoekers, die een boek schreef, was Bartholomeus d'Engelsman, wiens werk in 1485 te Zierikzee werd uit gegeven door Jacob Beyaard. Dan zijn er de „Natuurkundige verlusti gingen" van Martinus Slabber, die burgemeester was van Goes en het werk van Leendert Bomme, een koopman in Middelburg, die vooral dieren uit de Zeeuwse stromen'be schreef en tekende. Deze 16e en 17e eeuwse schrijvers maken geen slecht figuur tussen hun confraters uit die tijd, maar het aardigste is wel, dat ze amateurs waren. Een aparte vitri ne is voor de ene helft gewijd aan Heimans, voor de andere aan Thijsse, men vindt er o.a. het schetsboek, dat aan laatstgenoemde diende om er zyn notities en tekeningen in te be waren over zijn tocht naar Vrouwen polder, zoals die is beschreven in Thysse's boekje „In de duinen". Niet alléén krijgt men in deze zaal een schitterend overzicht over al wat werd gepubliceerd op natuurhisto risch gebied en de ontwikkeling van de illustratietechniek. In de vitrines aan de wanden staan opgesteld de talloze en vaak komische attributen van de prikkebenen uit vroeger tij den. Bijv. van heren, die vlinders gingen vangen met een hoge hoed en wandelstok, belachelijk maar aan de wandelstok werd een opvouw baar vlindernet bevestigd en op een stuk kurk tegen de bodem van de hoed kon men de vangst prikken en werd deze onbeschadigd overge bracht. De derde zaal stelt de bevol king van een bos voor onze ogen met prachtige nieuwe groepen van kor hoenders, eekhoorns, nachtzwaluwen en een reebok. De wanduitstalling is ook hier geheel op dier-met-omge- ving ingesteld en bevat talloze ook voor Zeeuwen belangrijke vogels. HET STRAND. De toegang naar het reeds be staande Heimansdiorama, dat ook by opnieuw bezoeken blijft boeien door de ingenieuze opstelling en de na tuurlijkheid van het landschap, werd uitgebuit als tentoonstellingsruimte voor de bewoners van de zee. In een paar kleine vitrines vindt men stuk jes van het strand, zoals het zich vertoont na aanspoelingen tydens af- en aanlandige winden. (Door een Zeeuwse! opgesteld). Al met al blijkt, dat deze tentoon stelling aandacht verdient, niet al leen om de onderwerpen, die zij be handelt, maar tevens om de wijze, waarop men er het getoonde heel dicht brengt bij de belangstellende leek. Een pracht-geschenk voor de jubilerende vereniging, zeer gewaar deerd, maar van betekenis voor een veel wijder kring. Z. ter; 24. soort azijn; 26. mevrouw (Eng. afk.); 27. berggeit; 28. niet tegen; 30 eigenschap van de kip; 31. jaarlijks sportevenement; 32. badplaats aan de Middellandse Zee; 33. rivier, die enige tijd geleden in het brandpunt van de belangstelling stond; 34. driekwart ge deelte van een pul: 35. halt!; 37. maat voorbeeld; 39." honingdrank; 41. der halve; 43. luim, gril; 44. manspersoon; 46. het kan een kwinkslag zijn, maai ook een soort koekje; 47. titel; 48. ruwe bolster, blanke..; 49. draait men het om, dan is het speelgoed; 51. bekeno station in ons land; 52. eiland in de Ierse Zee; 54. eveneens; 56. voorlopig Ned. elftal. Verticaal: 2. hoofdstad van het Soe- merische rijk: 3. klap, veeg; 4. het om gekeerde is een schop; 5. voorzetsel; 6. levenstocht; 7. aan ietshebben; 8. aanhef van een brief; 9. ping-pong; 12. bekende figuur in de sportwereld; 14. slaapplaats; 16. familielid; 17. oud vrouwtje; 18. masker; 20. deel van de mond; 22. oefenmeester; 23. drievijfde deel van meetkundig lichaam; 25. staan er soms veel op de marlet; 27. gebaar; 29. gewicht; 30. als men dat goed leert, kan men er zijn voordeel mee doen; 34. woonschip; 36. is niet prettig, als men dat is; 38. ons (Eng.); 39. voor zetsel; 40. biersoort; 42. opperwezen; 44. mens op jonge leeftijd; 45. zit in de zomer aan bomen; 48. bosgod: 50. draait men het om, dan blijft het pre cies gelijk; 52. soort onderwijs; 53. eer ste deel van verstand; 55. vogelnaam. ZONDAG. HILVERSUM L 402 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.35 Voor het platte land. 8.45 Orgelspel. 9.02 Sportmeaedelin- gen. 9.05 Gram. muziek. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Volksliederen. 10.15 Met en zonder omslag. 10.45 Gevarieerde muziek. 11.15 Cabaret. AVRO: 12.00 Disco causerie. 12.40 Voor de jeugd. 12.50 Or- gelspeL 13.00 Nieuws. 13.05 Mededelingen of gram. muziek. 13.10 New York calling. 13.15 Theaterorkest. 13.50 „Even afreke nen, Heren". 14.00 Gram. muziek. 14.05 Boekbespreking. 14.30 ,,L' Ivrogne corri- gé", opera. 15.30 Gram. muziek. 15.45 To neelbeschouwing. 16.00 Discogram. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Amusementsmu ziek. 17.25 „Monus de man van de Maan", hoorspel voor de jeugd. 17.45 Pianospel. 17.55 Sportjournaal. 18.15 Nieuws en sport uitslagen. VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.35 Voordracht. AVRO: 20.00 Nieuws. 22.05 Amusementsmuziek. 20.30 AVRO-A1- lerlei. 20.35 ,De familie Malinden", hoor- speL 21.15 Gram. muziek. 21.40 Hersen gymnastiek. 22.05 Radio Philh. orkest. 23.00 Gram. muziek ZON EN MAAN. 20 Januari Zon: op 8.37 Maan: op 1.34 21 Januari. Zon: op 8.36 Maan: op 2.57 onderl7.05 onder 11.07 onder 17.07 onder 11.25 HOOG WATER LAAG WATER 20 Januari u.-fNAP u.+NAP u-NAP u.—NAP Vlissingen 6.52 1.45 19.24 1.54 0.41 1.36 13.20 1.69 Terneuzen 7.17 1.68 19.45 1.76 1.06 1.56 1S.44 1.91 Hansweert 7.40 1.84 20.14 1.95 1.43 1.71 14.20 2.04 Zierikzee 8.00 1.17 20.31 1.33 1.35 1.20 14.04 1.54 Wemeldinge 8.21 1.36 20.48 1.52 1.54 1.38 14.21 1.74 21 Januari Vlissingen 7.36 1.41 20.19 1.52 1.29 1.35 14.13 1.68 Terneuzen 8.06 1.62 20.44 1.74 1.54 1.57 14.39 1.9Ö Hansweert 8.29 1.78 21.11 1.91 2.31 1.70 15.13 2.03 Zierikzee 8.46 1.13 21.25 1.28 2.26 1.16 14.58 1.48 Wemeldinge 9.06 1.32 21.42 1.47 2.43 1.36 15.15 1.73 „Dat lijkt nu wel aardig om naar die schat te gaan zoeken!" zei Kappie tegen Signor Rlvaldi. „Maar zo lang ik niet weet, waar die Zwabber isen hoe kan het zonder - die papegaai Die weet toch alleen maar de plek van die schat?" „Papegaai... waar "is die papegaai- beest?" brulde Signor Rivaldi, terwijl hij de maat woedend aankeek, zyn hoed afrukte en daarop ging stampen. Weg!" piepte de maat. „Met Zwabberin de sloepalles weg ik kon het niet helpen!" „Stomkopsuffert!" brulde Signor Rivaldi. „Waartoe zijn zij heenweggegaan?. Zegspreelc, klonter!" „In de richting van die hoge berg!" zei de maat met een huilstem. „Naar die hoogberg!" wees Signor Rivaldi. „Vluggauw! Wy op die rustpianken gaan zit ten en negerwilden ons brengdragen!" De maat had liever naar de „Kraak" terug ge gaan, maar daar waa geen sprake van. Met een achterdochtige blik naar de negers nam hij op één van de draagbaren plaats, evenals Kappie en Signor Rivaldi, en toen zette de stoet zich in beweging. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gram. muziek. IKOR: 10.00 „De open deur". 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. NCRV: 12.00 Gewijde muziek. KRO: 12.15 Apolo gie. 12.35 Gram. muziek- 12.40 Lichte mu ziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, weerber. en kath. nieuws. 13.10 Lunch concert. 13.35 „Uit het Boek der Boeken". 13.50 Brabants orkest, Oratoriumvereni- ging en solisten. 14.35 „Realisme en ab stractie in de kerkelijke kunst", causerie. 14.50 Vocaal kwartet, sopraan en tenor. 15.15 Gitaarspel. 15.30 Cembalo-gezelschap en solist. 16.00 Gram. muziek. 16.10 „Ka tholiek Thuisfront overal!". 16.15 Sport, 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Geref. kerk dienst. 18.30 Omroeporkest en solist. 19.00 „Zeven stemmen uit het Nieuwe Testa ment", causerie. 19.30 Nieuws, sportuitsla gen en weerberichten. KRO: 19.45 Repor tage. 19.52 Boekbespreking. 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Ge varieerd programma. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gram. muziek. MAANDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws- en weerberichten. 9.12 Gram. muziek. (9.309.35 Waterstanden). 9.50 Voor de huisvrouw. VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Voor de zieken. 11.35 Gram. muziek. 12.00 Idem. 12.15 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Accor deonorkest en solist. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Kamermuziek. 14.45 „Toen 't kermis was in Hindle". hoorspel 15.50 Gram. muziek. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nws. 18.15 Militair commentaar. 18.25 VARA- Varia. 18.30 Orgel en zang. 18.50 Rege ringsuitzending: Prof. Dr C. C. Berg: „In donesië en de Philippijnen". 19.00 Par lementair overzicht. 19.15 Pianorecital. 19.45 Regeringsuitzending: Ir. C. Rietse- ma: „Rassenlijst tuinbouwgewassen". 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Ko ninklijke Militaire KapeL 20.45 Gevarieerd programma. 21.45 „De weg naar vrijheid", lezing. 22.00 Radio Philh. orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Dansmuziek. 23,45—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM U. 298 m. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Sportuitslagen. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zender sluiting. 9.00 Nieuws- en weerberichten. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Familiecompeti tie. 10.05 Orgelspel 10.30 Morgendienst. 11,00 Pianorecital. 11.25 Gevarieerde mu ziek. 12.15 GTam. muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land. en tuinbouw- mededelingen. 12,33 Orgelconcert 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal dub- belkwartet. 13.45 Gram. muziek. 14.00 schoolradio. 14.35 Gram. muziek. 14,00 Voor de vrouw. 15.15 Gram. muziek. 15.25 Harp en fluit 16.00 Bijbellezing. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- praatje. 18.25 Voor de mannen in grijs, groen en blauw. 18,30 Gemengd koor. 19.00 ,.Volk en staat", causerie. 19.15 Engelse les. 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws- en weerberich ten. 20.10 „Vijf minuten". 20.15 Radio Philh. orkest en soliste. 20.50 „De amou rette van Cathérine d'Orleans". hoorspel. 21.30 Vocaal ensemble. 21.50 „Wie waren Uw voorouders?". 22.00 Gram. muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 Residentie-orkest en soliste. 23.45—24.00 Gram. muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 12