Agent Pengilly smeerde zijn kale knikker in met uiensap „WESTELIJKE LANDEN WILLEN GEEN ATOOMWAPEN-VERBOD" BIJ DE HOEK LIEP WEER EEN SCHIP AAN DE GROND VRIJDAG 18 JANUARI 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEHEIM VAN EEN'S KAPPER IN AUSTRALIË ONTHULD Donzig haar bedekt nu zijn schedel (Van onze correspondent) Adelaide. (Zuid Australië), Januari. Wat is er, enkele jaren geleden, in de wereldpers niet te doen geweest over het wonderbaarlijke haargroei middel dat door een dorpskappertje in het Drentse gehucht Een ontdekt zou zijn en dat zelfs op de kaalste schedel haar zou kunnen doen groeien De publiciteit, die de Eense wonderkapper de laatste tyd gehad heeft een helaas minder smakeiyke heeft zich gelukkig meer tot Nederland en België beperkt. De wonderkapper uit Een is in het buitenland welhaast ver geten. Thans echter is het een Australische politie-agent uit de Zuid-Australi- sche hoofdstad Adelaide eveneens gelukt om op zyn eigen kale schedel don zig nesthaar te voorschijn te toveren. De politie-agent in Adelaide de 28-jarige Pengilly doet echter niet zo geheimzinnig met zijn grote ont dekking. Hij heeft haar. na zijn succes, aan de openbaarheid prijs gegeven. En het blijkt zoals zo dikwijls in de geschiedenis een echt. zij het dan ook wat kwalijk riekend. Ei van Co lumbus. Agent Pengilly viel twee laar gele den ten prooi aan de gevreesde ziekte kinderverlamming of poliomytis. Hij kwam er bovenop, doch met een vol komen kale knikker. Haaruitval is na melijk een wel meer voorkomend ne venverschijnsel van deze ziekte. Nu is het voor geen enkele. 26-jarige jongeman plezierig zo kaal als een bil jartbal te zijn, doch voor een politie agent vaak het mikpunt van de plaagzucht der jeugd is het hele maal een vervelende geschiedenis. Agent Pengilly probeerde dan ook honderd en een patentmiddeltjes, ech ter geheel zonder enig resultaat. Tot de dag kwam, een paar maanden geleden, dat de verdrietige agent Pen gilly een oude en wat zonderlinge kruidenkweker tegen het lijf liep een baasje, dat zo'n beetje met allerlei oude middeltjes uit vergeelde folian ten doktert. Uiensap. zei de oude baas. alleen uiensap kan je helpen. WAT HIJ DEED. Agent Pengilly was bereid alles een kans te geven en zo begon hij drie maal daags zijn kale knikker met een doorgesneden ui in te wrijven, volgens de door de oude baas aanbevolen me thode. Eerst een hete doek op het kale hoofd om de poriën open te krijgen. Daarna de schedel invochten met een oplossing van zout in eerst gekookt en dan tot lichaamstemperatuur afge koeld water, vervolgens 10 tot 15 mi nuten hard met de doorgesneden ui over het hoofd wrijven en tot slot met een in ijswater gedompelde doek de poriën der schedelhuid weer sluiten. 180. Om bij iemand naargeestige ge dachten aan rechtszalen, stoffige foli anten, zwaarwichtige rechtskundige verhandelingen en eeuwigdurende pro cessen op te roepen, behoeft men slechts het woord codex te gebruiken. Toch had dit woord oorspronkelijk een veel gezelliger betekenis dan een verzameling van wetten, want codex was voor de Romeinen oorspronkelijk het woord voor boomstam of hout en later werd er mee aangeduid een aan tekenboekje, bestaande uit twee sa- 7nengebonden plankjes die aan de bin nenzijde bestreken waren met was, waarin boodschappen of notities kon den worden gegrift. De toegeslagen plankjes bescherm 'en h aan de bin nenkant geschrevene tegen geweld van buiten, of nieuwsgierige blikken. Het moge ons vanzelfsprekend toe schijnen, dat aantekeningen worden geschreven op materiaal, dat als een boek kan worden toegeklapt, doch de ze Romeinse vinding was in de wereld run de oudheid een nieuwigheidje, dat geweldige gevolgen met zich zou sle pen. Destijds schreef men immers voornamelijk op papijrus, dat een zijdig beschreven in onhandige rol len werd bewaard. Toen enige eeuwen voor Chr. het perkament als schrijfmateriaal in ge bruik kwamwerd dit niet als papy rus in rollen, doch in vellen geleverd. Zolang men niet probeerde de langste boeken van het Oude Testament welke juist op één rol papyrus gin gen op perkament te zetten, was er tegen het kleinere formaat van het ■nieuwe schrijfmateriaal geen enkel bezwaar, doch toen in de eerste eeu wen na Chr. dit perkament het papy rus to aarvan Egypte het monopolie had begon te verdringen, moest men er iets op vinden om lange ge schriften op perkament te kunnen schrijven. De vorm hiervoor vond men in de zo even genoemde samengebon den houten plankjes, de codex der Ro meinen. Hierop voortbouwend, legde men een aantal perkamentbladen op elkaar, vouwde ze in het midden om en naaide ze op de vouw samen. Al dus verkreeg men, wat wij nu ka ternen en bindeenheden noemen. Een aldus uitperkamentbladen op gebouwd handschrift, droeg de naam codex en was de eigenlijke voorloper van ons boek. Als men nu nagaat, wel ke boeken er in de eerste eeuwen van onze jaartelling in codex-vorm zijn geschreven, dan blijken dit de boeken van de Bijbel te zijn; de geschiedenis van de oudste Christelijke handschrif ten valt samen met die van het perka menten boek, de codex. Alle oudere handschriften zijn niet in codex-vorm geschreven. Maar als codex de eigenlijke naam voor boek is, komen we dan niet in strijd met de verklaring dat de naam Bijbel is afgeleid van biblia, dat boe ken betekent en dat we nog iti woor den als bibliotheek en bibliophiel te rugvinden? Geenszins, dat zal U mor gen duidelijk zijn. H. Pétlllon. De eerste weken gebeurde er niets, alleen maar narigheid. Agent Pengilly stonk wat men noemt mijlen in de wind. De bekoorlijke mevrouw Pen gilly leed, uit liefde voor haar man, wellicht het meest. Ze hielp hem mas seren tot de uien-tranen haar over de wangen biggelden en zocht 's nachts de verste hoeken van het huis op om te proberen de uienlucht wat kwijt te raken. Het waren geen gelukkige weken in den huize Pengilly. Éénmaal, toen het huis hen te benauwd werd, nam me vrouw Pengilly haar man mee naai de bioscoop, doch de protesten der bio scoopbezoekers werden zo hevig, dat zij halverwege het programma ge dwongen waren de zaal weer te ver laten. EINDELIJK. Doch de Pengilly's hielden koppig vol en na vij weken kwam de belo ning: het dons. zoals dat ook op de schedels van de patiënten van des Eensen kappers verscheen. Nu is agent Pengilly's schedel weer geheel bedekt met zij het dan ook wat donzig haar. En het zogenaamde ge heim van de kapper van Een is uiteen geploft als de kinderballon, die in aan raking komt met een brandende siga ret. (Nadruk verboden). Vliegveld te Rotterdam binnenkort een feit B. en W. dringen bij de raad aan op bespoediging. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam hebben er by de raad op aangedrongen thans stappen te on dernemen om te komen tot de defini tieve aanleg van een startbaan in de polder Zestienboven ter verwezenlij king van de Rotterdamse plannen tot aanleg van een vliegveld. Reeds op 7 December 1950 werd besloten mede werking te verlenen aan de oprichting van de stichting „Luchthaven Rot. terdam", die vooral van belang zou zijn voor de My. voor Vliegtuigbouw „Aviolanda" en voor de N.V„De Schelde", welke laatste maatschappij In verband met haar vliegtuigproduc tie eveneens heeft aangedrongen op het aanleggen van een startbaan bij Rotterdam. Thans doen B. en W. van Rotter dam aan de raad het voorstel om aan de op te richten N.V. een mïllioen gulden uit het industrie- en bouw fonds ter beschikking te stellen voor het aandelenkapitaal en voorts om B. en W. te machtigen in principe mede werking toe te zeggen tot het deel nemen in het maatschappelijk kapi taal tot een nader bedrag van f 500.000 tegen inbreng van de grond. Het Rotterdams bedrijfsleven stelde destijds spontaan een bedrag van een millioen gulden beschikbaar. Het plan voor een 1500 m. lange startbaan met aangrenzende vesti gingsplaats voor het bedrijf van „Avi olanda" werd op 22 Februari 1951 ter beoordeling aan de minister van verkeer en waterstaat aangeboden. In verband met het evidente belang uit het oogpunt van industrialisatie zijn B. en W. van mening, dat concre te besluiten niet langer mogen wor den uitgesteld. De kosten van het plan worden, in clusief de waarde van de grond, ge raamd op f 4.500.000. 275 ARBEIDERS OP WACHTGELD. Door het uitblijven van orders en de voortschrijdende mechanisatie van het bedrijf heeft de directie van de Nieuw-Buiner glasfabrieken zich ge noodzaakt gezien 275 arbeiders oj wachtgeld te zetten. De fabriek gaf tot nu toe werk aan 700 arbeiders. Knaapje van 2 jaar kreeg pan heet water over zich. AAN ZIJN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Donderdag heeft het tweejax-igc zoon tje van de familie K. te Beuningen bij Nijmegen, de inhoud van een pan heei water over zich heen gekregen. He, ventje liep zulke ernstige brandwon den op, dat het enige uren later in het St. Canisiusziekenhuis te Nijmegen if overleden. Het kind was, toen de moeder even uit de kamer was. op een stoel ge klommen, die bij de kachel stond. Ht*i verloor vermoedelijk zijn evenwicht en heeft zich trachten vast te gr».r aan een op de kachel staande pan me! heel water. De pan viel van de kachr en de inhoud kwam over het knaapj' heen. In het Noorse plaatsjp Hamar traint de Nederlandse sohaatsenryders- ploeg intens voor de Olympische Winterspelen In Oslo. Door onderlinge en Internationale wedstrijden in het Hamarsladion trachten zy hun tijden te verbeteren. V.l nr.: HuLskes, Langedljk en Kees Broekman. WYSJINSKY IN V.N.-COMMISSIE De Veiligheidsraad over Kasjmir. De politieke commissie van de V.N. heeft Donderdag het Sou jetrussi- sche voorstel tot gelijktijdig verbod en controle van de atoombom ter ver dere bestudering naar de oiitwapenings-commissie verwezen. Wysjinsky beschuldigde de Westelijke landen ervan de Russische ontwapeningsvoor stellen op de lange baan te schuiven. Ook wilden zij, volgens de Rus, geeu verbod van atoomwapens Hij noemde ,,het gepraat" over een Rus sische aanval tegen de Atlantische landen „leeg en ongekunsteld." Na vier jaar heeft de Sowjet-Unie voor het eerst haar standpunt be kend gemaakt in het geschil tussen India en Pakistan over Kasjmir. Ma- lik verklaarde in de Veiligheidsraad, dat de kwestie Kasjmir niet kan wor den opgelost dan wanneer „de Engel sen en Amerikanen hun inmenging staken, die onder de dekmantel van de V. N. ten doel heeft van dat ge bied een strategische basis tegen de Sowjet-Unie te maken". De Engelse afgevaardigde. sir Gladwyn Jebb, noemde Maliks be- Projectielen onder vloer van Dordtse M.T.S. Bij de reparatiewerkzaamheden in een dei' bijgebouwen van de M.T.S. te Dordrecht heeft men onder de vloer een aantal projectielen (mortier- en luchtafweergranaten) gevonden. De werkzaamheden werden direct stilge zet tot de opruimingsdienst het arse- naaltje verwijderd zal hebben. Hoe de projectielen onder de vloer gekomen zijn, weet niemand. Raad van de Waterstaat geïnstalleerd De minister van Verkeer en Wa terstaat, de heer H. H. Wemmers, heeft Donderdag de Raad van de Waterstaat geïnstalleerd. Deze raad zal de minister van ad vies dienen met betrekking tot het rijkswaterstaatsbestuur, daaronder be grepen de uitoefening van het opper toezicht over de waterstaat. Het ligt in de bedoeling, de commissie van overleg voor de wegen, de raad voor de waterhuishouding en de staatscom missie voor de waterstaatswetgeving als vaste commissies voor de Raad van de Waterstaat te erkennen. Indonesische regering over het optreden van Westerling De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, mr. Soebardjo, heeft aan Aneta medegedeeld, dat van In donesische zijde de aandacht is ge vestigd op de vergadering in de Die rentuin in Den Haag, waar per wire- recorder een rede van Westerling ten gehore werd gebracht. Indonesië is van oordeel, dat deze gebeurtenis niet dienstig kan zijn voor de goede ver standhouding tussen Indonesië en Ne derland. Dit is door de waarnemend Hoge Commissaris in Nederland aan de Nederlandse regering medegedeeld. In Indo China by Hoa Blnh zetten de Fransen de strijd tegen de commu nistische Vietminh voort. Convooien op weg naar bet front moeten elke kilometer de strijd aanbinden tegen Vietminh-gu ilia's die hen bet pas seren trachten te beletten. Artillerievuur vanuit de bergen. Het inslaan van de 105 mm granaten wordt gadegeslagen door de mensen op de voorgrond. schuldiging een hersenspinsel en ken merkend voor de wijze, waarop de Sowjet-Unie de internationale vraag stukken benadert. Radiobelasting of niet ..Wij zijn vry van radiobelasling", verklaarde de ambtenaar W. H. te Vlaardingen voor de kantonrechter te Schiedam. Hij had geen radio-zegels gepiakt en moest zich derhalve ver antwoorden. Hij deed dit door er op te wijzen, dat de datum van ingang van de ra diobelasting nooit door dc Nederlandse regering is vastgesteld en dat er dus geen radio-belasting geheven kan wor den. Inderdaad bleek, dat het bewus te Staatsblad voorlopig onvindbaar was. Wel is in het Staatsblad van 10 October 1945 aangekondigd, dat de be wuste datum nader zou worden vast gesteld. Deskundigen in Den Haag zoeken thans naarstig naar een Staatsblad mèt de datum van ingang der radiobelas ting. De Scbiedamse kantonrechter heeft de zaak veertien dagen aange houden Geheim der Vliegende Schotels opgelost Prof. Martin van de universiteit van Melbourne heeft verklaard, dat de h kende „vliegende schotels" in feite ballonnen zijn, die gebruikt worcit om de aanwezigheid van een tot dus ver onbekend atoomdeel in de stra tosfeer te constateren. Deze met waterstof gevulde ballon nen waren in de Ver. Staten, Enge land en Australië opgelaten, alduf prof. Martin, en konden door een sy steem van drie in elkaar passende ba lons een hoogte van 35 kilometer t reiken. In de binnenste ballon bevon den zich speciale fotografische platen met een parachute. Inschakeling van Duitse atoomgeleerden Volgens gewoonlijk betrouwbare Duitse bronnen verwacht West-Duits- land, dat het gevraagd zal worden zijn atoomgeleerden beschikbaar te stellen voor samenwerking met het voorgenomen Europese leger en de Atlantische mogendheden. Brug over de Oude Maas. Kosten: ruim 11 millioen gulden. Er komt een brug over de Oude Maas tussen Voorne en Putten, het eiland Rozenburg en de Welplaat. De pijlers zullen zo worden ge bouwd, dat zij een breder wegdek kun nen dragen dan thans zal worden aan gebracht. Het zal geschikt zijn voor gewoon verkeer 'met een wegbreedte van 13 m., met aan weerskanten fiets en voetgangerspaden en daarnaast een spoorbaan voor éénrichting verkeer. Bij gebleken behoefte zal de capaci teit van de brug zo kunnen worden verhoogd, dat het wegdek ruimte biedt voor een vierbanige rijweg, een dub- belbanïge spoorweg en een trambaan. De kosten zijn geraamd op ruim 11 millioen gulden. DE „SEAHAM" VERLOREN Bemanning van de „Radmar" van boord gegaan. Het onder Panamese vlag varende schip „Merope", heeft Donderdag gedurende enige uren vastgezeten op de Noordkant van de Noorderpier, de beruchte plaats waar in het begin van deze eeuw de geweldige scheepsramp met de Berlin" plaats greep. De sleepboten „Blankenburg" en „Witte Zee" sleepten het schip vlot. Vlak na het vlot komen brak de tros tussen de „Merope" en de „Witte Zee". Vannacht om 1 uur was men er nog niet in geslaagd de tros vast te maken. De reddingboot „President Jan Leis" heeft Donderdag 38 opvaren den van de reeds eerder bij Hoek van Holland gestrande „Radmar" overgenomen. De kapitein en de eer ste en tweede stuurman zijn op het schip gebleven. Het Nederlandse schip „Seaham" seinde Donderdagmiddag, dat het voor de kust bij Lowestoft (Suffolk) zware slagzij maakte. De „Seaham" meet 400 ton. Drie man van de Sea ham" zouden overboord zijn gesla gen. De rest van de bemanning is van boord gehaald door een redding boot. Het schip bevond zich in de afgelopen nacht in een hachelijke po sitie en liep gevaar te zinken. Van de Nederlandse trawler Ym. 31 „De Alkmaar", is sedert 15 Ja nuari j-1. niets meer gehoord. Het laatst was de trawler gesignaleerd bij Stavanger. „De Alkmaar" heeft 14 man aan boord. Wisselloper op donkere weg van 6000.beroofd. Donderdagavond is te Ruinerwolde bij Meppel een aanslag gepleegd op de 35-jarige H. Koster uit Ruinerwold, wisselloper van de coöp. Landbouw- bank te Meppel- Deze had by zich een bedrag van ruim f 6000.dat hij voor de landbouwbank had geïnd. Op het donkerste gedeeite van de weg werd hij plotseling aangevallen door twee mannen, die er in slaagden hem zijn portefeuille afhandig te ma ken. De politie is er tot nu toe niet in .geslaagd de daders te achterhalen. Instructies per televisie. De Parijse politie neemt op het ogen blik proeven om van uit haar vlieg tuigen opnamen te maken van open luchtbetogingen en deze dan langs de weg der televisie te projecteren m de kamer van de prefect. Op deze wijze zou dan de prefect in staat worden geacht om van achter zijn bureau instructies aan zijn man nen te geven. Engelse vissers hebben Donderdag 32 man van het Griekse stoomschip „Taxiarchis" gehaald, dat 200 meter uit de kust van Yorkshire aan de grond zit. Voorbereidingen over R.T.C. met de West in eindstadium. Op 22 Januari worden hier te lande verwacht de heren Buiskool (uit Su riname). Da Costa Gomez en De la Try Ellis (beiden uit de Nederlandse Antillen), die met de vertegenwoor diger van Suriname in Nederland de heer Pos. overleg zullen plegen met de gemachtigden der Ned. regering, welke besprekingen beschouwd kun nen worden als de eindphase van de voorbereiding der Ronde Tafel-Confe rentie met de West. Op de Antillen en in Suriname is reeds overleg gepleegd en de resul taten daarvan zijn daarna voorgelegc aan de voorlopige delegaties van de West-Indische rijksdelen naar de R. T.C., die daarover inmiddels haar mening kenbaar hebben gemaakt. Thans zal in Nederland naar aanlei ding daarvan op regeringsniveau tus sen genoemde autoriteiten een gewij zigd „workingpaper" voor de confe rentie worden besproken. Kogelvrije vesten naar Korea Het Amerikaanse leger maakt be kend, dat de volgende maand 1400 kogelvrije vesten van nieuwe makelij in Korea in de practijk beproefd zul len worden. De vesten wegen slechts vier kilo gram. Zij kunnen revolver kogels van het kaliber 45/100 tegenhouden en zijn bestand tegen granaatscherven, af komstig van een ontploffing op één meter afstand. De „sjof" bestaat uit een aantal la gen nylon en een materiaal, waarvan de samenstelling niet bekend ge- maakt is. Hel wereldgebeuren Slag om het pond Het belangrijkste probleem van de conferentie van ministers van financiën van het Britse geme- neoest, welke deze week in Londen is begonnen, betreft ongetwijfeld dc po sitie van het pond-sterling, gezien m het kader van de algeheie nnanciële positie van de Britse Volkerenfamilic. Tot een goed begrip van de benarde positie, waarin hfet gemenebest is ko men te verkeren, is net wellicht diens tig even de grenzen te schetsen, bin nen welke het betalingsverkeer zich voltrekt. Eigenlijk zijn er vier mone taire gebieden, waarvan dat van de dollar het machtigste is. Zo machtig zelfs, dat zo langzamerhanu het be grip „goud" -- nog altijd dè waarde meter voor geld-aequivalent is gewor den aan de dollar. Naast het dollar- gebied kennen we dan het sterlmg- gebied (niet geheel identiek met het Britse gemenebest omdat Ierland, IJsland, Birma. Irak, Jordanië cn Bir ma er ook deel van uitmaken!, het gebied van dc Europese Bctalings- unie ende rest. Voor het pond ligt de situatie nu zo. dat binnen het sterlinggebied een evenwichtstoestand bestaut in het handels- en betalingsverkeer, maar ten opzichte van de buitenwereld zijn de sterlinglanden in het nadeel. Van Britse zQae is deze week nog bekend gemaakt, dat het laatste kwartaal van 1951 een defïcïet van 940 millioen dollar heeft opgeleverd, waardoor de dollar-reserve is gedaald tot ruim 2.3 milliard. Een jaar geleden bedroeg zy nog bijna 4 milliard. Aan dit wegvloeien van dollars en goud ook de E.B.U. en de „rest van de wereld" doen n.l. braaf mee aan het leegpompen van de sterlingreserve moet natuurlyk een einde komen en het is nu de taak van de collega's van professor Lieftinck uit het gemenebest, in Londen een plan op te stellen, dat zou kunnen leiden tot het overwinnen van de financiële cri sis. Er is reeds een concept-plan op- Eesteld, dat volgens berichten uit onden op de volgende maatregelen zou neerkomen: le elk land van het gemenebest, dat deel uitmaakt van het sterlinggebied. moet alles in het werk stellen om een actieve handelsbalans met de rest van de wereld te bereiken; 2e de productie moet verhoogd en de uitvoer; in het bijzonder naar het doliargebied en de andere gebieden met harde valuta, moet uitgebreid worden 3e er moeten bepaalde invoerbeper kingen ingesteld worden: 4e er moeten maatregelen tot be strijding van de inflatie genomen worden. Volgens waarnemers zou Engeland het voorbeeld geven by het toepassen van maatregelen, die beogen op korte termijn verlichting in de situatie te brengen. In een rapport van het En gelse ministerie van financiën, dat aan Churchill by zijn terugkeer uit Amerika zal worden voorgelegd, zul len waarschijnlyk drastische maatre gelen ter verbetering van Engelands eigen economische situatie worden voorgesteld. Dezelfde waarnemers zyn echter van oordeel, dat er waar schijnlyk verscheidene jaren van ver sobering en verhoogde productie no dig zullen zijn om het economische le ven van Engeland te stabiliseren. By de uitvoering van dit plan zal net Engelse moederland zelf een voorbeeid moeten geven en gezien het feit, dat het streven van Chur chill van zijn hernieuwd optreden als Brits premier af in jde eerste plaats gencht is geweest op herstel van het niet geheel ongeschokt geble ven aanzien en vertrouwen, mag men aannemen, dat men in Londen niet zal aarzelen het mes er voldoende diep in te zetten. Men venvacht dan ook, dat de minister van financiën Britier het parlement in de komende zitting zal wagen een reeks maatre gelen te nemen, die de Engelse eco nomie in staat moeten en kunnen stellen zich volledig te concentre ren op haar taak om de slag om het pond te winnen. Van een devaluatie, waai-van dezer dagen uit Australië afkomstige berichten reeds gewaag den, schijnt in elk geval geen sprake te zyn, omdat de Engelse autoritei ten heel goed inzien, dat iets derge lijks de situatie alleen maar slechter zou kunnen maken. Wèl verwacht men, dat Engeland en zyn partners in het sterlinggebied zullen trachten dollars te verkrijgen uit het Internationale Monetaire Fonds. Dit zou mogelijk zijn door van te voren de omwisselbaarheid van het pond-sterling nadrukkelijk te pone ren als doel van de saneringsmaatre gelen, die overigens natuurlyk in de eerste plaats moeten dienen als hulp in de uitermate précaire situatie van dit ogenblik. Monetaire omwisselbaar heid is immers ook het doel, waar voor dit fonds geacht wordt zijn hulpbronnen, te besteden. Tot dusver bleven deze niet geringe hulpbronnen vrijwel onaangesproken Tenslotte nog één opmerking. De invoerbeperkingen, welke Engeland en vooral ook de overzeese partners van het sterlingblok zich moeten op leggen. zullen waarschijnlyk de uit voer van de landen van de Europese Betalingsunie treffen. Voor Neder land en de E.B.U.-landen is dat na tuurlijk niet prettig. Maar wanneer het er om gaat ook in het sterling blok gezonde verhoudingen te schep pen, kan het toch niet anders of de ze zullen de gehele wereldeconomie, óók die van West-Europa, op den duur ten goede komen. Geen hoop op overlevenden van „Pennsylvania". Er bestaat nog slechts weinig hoop op het aantreffen van overlevenden van het Amerikaanse vrachtschip „Pennsylvania", dat acht dagen gele den ter hoogte van de Canadese West kust door de bemanning moest wor den verlaten- De nasporingen per vliegtuig zijn Donderdagavond ge staakt. Er bevond zich een bemanning van 45 of 46 man aan boord. Tot nu toe zijn slechts wrakhout en een omge slagen sloep van de vergane vracht vaarder aangetroffen. Op het terrein van de kazerne Mij- nendienst in Den Helder heeft kapitein ter zee L. H. Quant het commando over de Mijnendienst Nederland overgedragen aan kapitein-luitenant ter zee T. Eruns- ting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5