Staten-generaal kosten ruim twee millioen gulden Pallada Radio Oostburgse scholieren trokken naar de Franse lichtstad Hebt 0 een wasmachine nodig r RUILVERKAVELINGSREVOLUTIE OP HET DUITSE LAND HET BEVOLKINGSVERLOOP IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN v W. de Schrijver, Oostburg Editie Zeeuws-Vlaanderen VRIJDAG 18 JANUARI 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RONDOM HET PLEIN MET HET GOUDEN KONINKJE. Kamerleden doen méér dan 4 x per week een halve dag vergaderen Als op een zonnige <lag in de zomer de zoveelste autobus uit binnen- of buitenland een pieltje heeft gevonden op het grote parkeerterrein aan de Hofweg in Den Haag en de gids de kudde bezoekers heeft opgevangen, leidt hy hen door een der poortjes naar het Binnenhof, waar boven een fontein een gouden koninkje staat te pralen in het volle licht. Daar blijft h(j dan staan, vertelt, dat het koninkje het vergulde standbeeld is van graaf Willem H van Holland, die meer dan zevenhonderd jaar geleden be gonnen is met de bouw van dit complex, dat hem tot koninklyk paleis had moeten dienen. Graaf Willem heeft de voltooiing niet beleefd, zodat Graaf Floris V er de laatste hand aan heeft moeten leggen. Maar toen het af was was het al geen koninklijk paleis meer, want Floris was alleen maar graaf en men sprak in zijn tyd dan ook al spoedig van het grafelijk slot. In de loop der jaren heeft dit slot tot allerlei doeleinden gediend. De gids weet daar alles van te vertellen. En hij doet dat gaarne, zo nodig in het Frans of in het Engels. Steeds echter eindigt hij met te vertellen, dat in de vleugel links de Eerste Ka mer zetelt en in de vleugel rechts de Tweede. Er zetelen ook nog een paar ministeries en andere instellingen, maai' daar willen wij 't nu maar niet over hebben. De beide Kamers der Staten Generaal zorgen ei-voor. dat dit Binnenhof gonst van 't politieke leven. Men ziet er soms reeksen auto's van Kamerleden staan uit alle delen van het land, mén kari er de volksverte genwoordigers en ook de ministers in levende lijve tegenkomen. WAT DOEN ZIJ? Ja, de Eerste en de Tweede Kamer, de Staten Generaal (zoals zij met een oud woord heten), de volksvertegen woordiging (zoals zij met een meer begrijpelijke term ook wel worden aangeduid!, wat doen die nu eigen lijk? In de grondwet staat, dat zij gezamenlijk met de Koningin de wet gevende macht uitoefenen. Maar waar komt dat in de practijk op neer? Wel, zij krijgen alle wetsontwerpen toege zonden, onderwerpen die aan hun oordeel en keuren ze dan goed of af. Als zij ze goedkeuren gaan ze terug naar de Koningin, die er dan haar handtekening onder zet d.w.z. door gaans, want het Staatshoofd heeft het recht zulks na te laten ook daar na worden zij, wet geworden, in het Staatsblad opgenomen. Dat werk, het beoordelen van wets ontwerpen, is een dagtaak geworden. Zo van buitenaf bekeken nogal een tamme dagtaak, want de dames en heren van het Binnenhof vergade ren ten hoogste vier dagen in de week, althans in het openbaar. Op Zaterdagen, Zondagen en Maanda gen zijn er geen bijeenkomsten. En op die vier dagen beginnen zy vrij wel nooit voor één uur of half twee. Vier halve dagen in de week dus. U zou het er voor willen doen waar schijnlijk. Maar de schijn bedriegt hier, want de werkelijke tijd, die een Kamerlid aan zijn volksvertegenwoordigende taak besteedt is zeker drie maal zo lang als de tijd, die hij geacht wordt in de openbare vergaderingen door te brengen. Hij moet in de eerste plaats de stukken lezen, zoals dat heet. Die stukken zijn de begroting (1800 bladzijden!), alle wetsontwer pen, alle memories van toelichting en van antwoord, alle ministeriële nota's en die zijn allemaal veel en veel uitvoeriger dan ze in de krant worden afgedrukt en dan verder nog een heleboel klein goed en een reeks van vertrouwelijke rapporten, waarvan u en ik geen weet mogen hebben. Dan houden de Kamerleden tenminste evenveel besloten vergade ringen als openbare, want alle stuk ken worden tweemaal behandeld, eerst schriftelijk, daarna mondeling. En die schriftelijke behandelingen zijn onmogelijk zonder idtvoerig overleg in wat men de afdelingen noemt; dat zijn vergaderingetjes van groepjes Kamerleden. Daartus sendoor zijn nog weer fractieverga deringen, besprekingen met relaties, met ambtenaren, bijeenkomsten van commissies enz. Volksvertegenwoor digers, die hun taak ernstig opne men, kunnen er niet veel meer bij doen; zij hebben wel degelijk een volle dagtaak. In feite hebben zij in vele gevallen een overvolle dagtaak. Vandaar het plan om het aantal Kamerleden te vergroten. EIGEN AMBTENAREN. Het zal u wellicht interesseren te weten hoe goed dit werk dan wel wordt betaald. Dat is geen geheim, want het staat openlijk in de begro ting. Voor 1952 is er ten behoeve van de Staten Generaal een bedrag van 2.243.300 gld. uitgetrokken. Dat is op de 150 Kamerleden een kleine 15.000 gld. per hbofd. Niet slecht, zult u zeggen. Maar laat ik u uit de droom helpen: de dames en heren krijgen dat bedrag op geen stukken na uitbetaald. Daar moet heel wat van af. In de eerste plaats zijn daar de beide griffies. Die van de Eerste Kamer heeft 14 man personeel, die van de Tweede 34, ongeacht het huishoudelijk hulppersoneel (schoon maaksters, koffiezetsters enz.) Dan zyn er de kosten van huisvesting, van onderhoud van papier, van kan toormachines, van verwarming, van drukwerk, van telefoon en al 'zulke dingen meer. Dan is er nog de Ste nografische Inrichting, die 17 man sterk is. Dat is in feite geen inrich ting in de beperkte zin, die men daar tegenwoordig aan hecht, maar een dienst, bestaande uit één direc teur en 16 stenografen. Die steno grafen eens behoorde dr. Drees er ook toe hebben de verantwoor delijke taak de redevoeringen in de beide Kamers te notuleren en uit te tikken. Zij moeten niet alleen accu raat, maar ook snel werken, want de Handelingen der Staten Gene raal eigenlijk een soort dagblad mogen niet al te ver by de ver gaderingen ten achter blijven. Goed, die Stenografische Inrichting, die losstaat van de beide griffies, kost alleen al 173.800 gld. J- Inkomsten. In de begroting van de Staten- Generaal voor 1952 staat aan de zijde der middelen (d.i.) in komsten) een bedrag van 24.900 gulden genoemd. Moet men hieruit afleiden, dat de Volks vertegenwoordiging er een eigen bron van inkomsten cp na houdt? Helaas bestaan die middelen alleen maar boek houdkundig, want zij blijken betrekking te hebben op de in houding voor pensioenen van de leden en op vergoeding van kost en inwoning door perso neel. Voorts is er 40.000 gld. uitge trokken voor uitzending .van leden en ambtenaren naar de Raad van Europa; dat is nog geen 2 pet. van het totaal. Erg Europees doen onze volksvertegenwoordigers dus nog niet. Als het nog eens ernst wordt met die Verenigde Staten van Europa zal die post zeker een heel eind omhoog moeten. Er is ook nog 10.000 gla. uitgetrokken voor reizen naar het buitenland, naar Indonesië en naai de overzeese rijksdelen. EREBAAN. Er gaat dus heel wat af van die 2.243.300 gld.; meer nog dan hier is genoemd. Om nauwkeurig te zyn, de 50 leden van de Eerste Kamer ontvangen tezamen 73.000 gld. reis kosten en 79.000 gld. verblijfkosten. Salaris krygen zij niet, want het se natorschap is een erebaan, die in feite niet betaald wordt. De leden krygen gemiddeld 3040 gld. uitbe taald, waai-voor zij inderdaad hun reis- en verblijfkosten moeten vol doen. Voor heel velen blijft er dan ook niet veel van over, want slechts weinigen hunner wonen in of vlak bij Den Haag. Slechts zeven wonen er in de stad, te Scheveningen, Was senaar of Voorburg. Uit Rotterdam komen er twee; uit overig Zuid-Hol land nog vier. Amsterdam telt nog de meeste leden van de Eerste Ka mer, n.l. negen. Noord-Holland le vert er verder nog drie op. Dan vol gen Noord-Brabant met vijf, Lim burg met vier. Friesland, Drente, Gelderland en Utrecht met drie. Overijsel met twee en Groningen met een. Zeeland heeft er geen... By de Tweede Kamer ligt de zaak anders. Ook hier is geen sprake van salarissen, echter wel van schade loosstellingen. Zij belopen voor de 100 leden tezamen 798.600 gid., bijna 8000 gld. per lid derhalve. De voor zitter ontvangt wat meer dan de anderen. Verblijfkosten krygen zij niet, reiskosten krijgen zij wel ver goed, waarvoor 150.000 gld. is uit getrokken. In tegenstelling tot de Eerste Kamer ontvangen aftredende leden der Tweede Kamer na ver loop van tijd een pensioen als zij niet herkozen worden; daarvoor is 240.000 gld. uitgetrokken. En dan wordt er nog 49.000 gld. betaald Een hefschroefvliegtuig, de K-223, voorzien van een straalmotor, heeft een serie geslaagde vluchten gemaakt boven het Bradley vliegveld. Windsor Locks, in de Amerikaanse staat Connecticut. Hoewel de motor van de K-225 in principe dezelfde is als die van een straaljager, is er een groot verschil in het aanwenden van de kracht. By een straalvliegtuig leveren de uitlaatgassen de rechtstreekse voortstuwende beweging, b|j het hef-sehroefvliegtuig worden de rotors tot draaien gebracht. Lex Barker, die voor zijn brood winning in een dierenhuid door de oerwouden moet avonturen als hoofd persoon in de Tarzanfilms, heeft in tegenstelling daarmee, zyn vacantie doorgebracht (dik in de wol gepakt, tegen de koude) in het Amerikaanse wintersportoord Sun Valley. Tarzan, die voor een tijger nog niet bang is, de held van de jungle, toont zich nier van een andere zijde en is zijn vrouw behulpzaam met haar ski's. Zyn vrouw is Arlene Dahl, ook een be roemdheid in Hollywood. aan pensioenen voor weduwen en wezen van overleden leden dezer Kamer. Een duur parlement hebben wij dus geenszins. Er wordt niet met geld gesmeten. Integendeel als men ziet, dat de Eerste Kamer voor re presentatiekosten slechts 1300 gld. heeft uitgetrokken en de Tweede niet meer dan 1800 gld., dan maakt dat bepaald een sobere indruk. Wel is de Tweede Kamer blijkbaar nog niet geheel gereed gekomen met de vernieuwing van de inventaris, want voor aanschaffingen is nog 30.000 jld. uitgetrokken. Maar dat mocht Tangzamerhand ook wel. NEDERLAND ALS VOORBEELD. Productieverhoging ten dele bedreiging van Nederland's landbouw-export. (Speciale correspondentie) In de zeer nabije toekomst is het trekpuard gedoemd uit het Hessischc landschap te verdwijnen. De Duitse boer, die voor een groot deel zijn land op de meest oneconomische wijze heeft moeten bewerken, begint thans de uitlaatgassen van tractors als weldadige reuk te beschouwen. Zij symbo liseren immers zyn betere economische vooruitzichten en de vergroting van zijn levensvreugde en -verwachtingen. Dit alles ten gevolge van het verliezen van de oorlog en de daarop gevolgde winst van een Amerikaanse bezetting. Het is grotendeels een vreedzame revolutie, die zich op het Duitse land voltrekt. Zy is er niet minder dynamisch om. Eeuwenoude tradities worden eensklaps onder de voet gelopen door de inspirerende gedachte van mo derne efficiency. De revolutie is nu de verregaande ruilverkaveling van landen en ge biedjes, tot economisch bewerkbare eenheden. Amerikaanse landbouw deskundigen van E.C.A. hebben de Duitse instanties gewezen op de ach terlijke situatie in de Duitse land bouw. Zij hebben Nederland daarbij als voorbeeld genoemd van hoe het wel moet. Zowel de Duitse instanties als de Duitse boer was ervoor te winnen. Momenteel is men in 800 verschil lende districten van West-Duitsland druk doende deze hervormingen door te voeren. Deze land-consolidatie was niet al tijd even eenvoudig te verwezenlijken Er kwam niet alleen een ruil van stukken grond aan te pas. Daarna volgde de samenvoeging van stroken bouwland, waarvoor het niet nodig was nieuwe wegen of imgatiewerken aan te brengen. Tenslotte concentreerde men zich op de kostbaarste projecten, nl. die wél wegen en bewateringswerken be hoefden. Om b.v. de consolidatie van een gebied van ongeveer 550 hectare De toename is slechts klein Er is weinig verandering in 1951 gekomen in het bevolkingsgetal van Oost en West Zceuwsch Vlaanderen. In beide delen een kleine stijging, ver oorzaakt door het bevolkingsoverschot, ook in beide delen een groter ver trek naar elders dan het getal van de vestiging bedraagt. In het Oosten is de stijging het sterkste in de z.g. industriezone, voor al in Sas van Gent en Axel. Deze bei de gemeenten behoren in dit gebied tot de weinigen met een z.g. vesti gingsoverschot, hetgeen zelfs in een plaats als Terneuzen niet het geval is. In het Westen is een vestigings overschot in Cadzand. Hoofdplaat, (zeer gering), Oostburg, Schoondyke en Sluis. In het Westelijk deel woonden op 31 December 19a0, 27.360 personen (13.980 m. en 13.380 vr.), het aantal geboorten bedroeg 564 (resp. 283 en 281), het aantal vestigingen 1418 (resp. 677 en 741)er overleden 248 Eersonen (138 en 110) en er vertrok- en 1694 inwoners (824 en 870), zo dat het aantal mannen met 2 vermin derde en het aantal vrouwen met 42 steeg. Een totale toename dus van 40 Ïersonen, zodat er op 31 December 951 in West Zeeuwsch Vlaanderen EEN LEERZAAM UITSTAPJE Onder goede leiding en goedkoop „We bezochten Parijs, ontmoetten de Fransen enwe staken er veel van op, we gaan vast nog eens". Ziedaar in het kort samengevat de in drukken van de heer A. Hoolhorst. rector van het Koningin Wilhelmina- Iyceum te Oostburg, die in de week van 5 tot 11 Januari met enige lera ren en 32 leerlingen van zijn school per bus Parijs bezocht, de stad die on danks alles bleef wat ze was, ,,la ville lumière". We heooen Parijs bezocht voorna- meiyK om de kunst te bestuderen aicius de neer tlooinorst, „zowel de scniioer- en oeeiunouwKuiiai. ais ae arcmtectuur. we nauaen hiertoe geen oetere plaats Kunnen kiezen, ji.ii uoor de veie musea, waamy het Lou vre natuuriyk de voornaamste piaais innam,"en'uoor de veie prachtige mo numenten, waaraan Parys zo rrjk is, nebben we een onvergetelijke herin nering hieraan behouden". En dit moet wei zo zijn: immers men bezocht het Museum voor Mo derne Kunst en zag in het paleis te Versailles de geschiedenis herle ven men zag ook ue Are ae riompiiu waar de overwinningen van Napoleon in marmer staan gcueiteld en ue No tre Dame-kathedraal. Om Parys op de juiste wijze te zien moet men het echter kennen en wat dit betreft mag men zich gelukkig prijzen dat men een gids als de heer Hooihorst tot zijn beschikking had. Hij voerde het gezelschap naar de in teressantste en mooiste plaatsjes van de Franse hoofdstad, bracht hen aan de Seine-oevers, met de typisch-Fran- se boekenstalletjes en toonde zyn leerlingen naast datgene wat Parijs aan cultuur te bieden heeft ook staal tjes van het echte volksleven. „Een van de mooiste momenten was wel onze ontvangst op het ge meentehuls", vervolgde rector Hoolhorst, ,,we kregen er ere-wijn en mochten als aandenken een fraai Insigne in de kleuren van de stad in ontvangst nemen". Tot groot genoegen van de meisjes bezocht men ook het enorme waren huis „Au Printemps", gekocht werd er echter niet zoveel; ook Frankrijk heert met duurte te kampen. Een meevaller was dat, juist tijdens het bezoek, in de Opera Comique „Car men" van Bizet speelde; van de gele genheid om dit te zien werd gretig gebruik gemaakt. „Alles", zo besloot de heer Hoolhorst, „heeft er toe bij gedragen deze tocht voor ons onver getelijk te maken. De heen- en terug reis verliep zonder stoornis, dank zij de zorgen van onze uitstekende chauffeur, de heer A. E. Wille van de S.B.M. en wat ons verblijf daar ginds betreftik hoop dit nog eens te herhalen. Bovendien hebben we de kosten van deze tocht buiten gewoon laag kunnen houden. Iedere deelnemer had bij mij 50 gestort, en hiervan kan ik allen nog circa 4 terug betalen". WAT ZEGGEN ZIJ ZELF? Natuurlijk vroegen wij ook de leer lingen naar hun mening. „Vraagt U mij wat ik niet gezien heb", zei Piet Aldenieste uit 4-B., toen we hem naar zyn indrukken vroegen. Op onze vraag wat hij in Parijs het mooist haa gevonden, had hij echter zijn antwoord gereed. Als ras-echte B-er zei hij' beslist, het Museum der Ontdekkingen. Deze onderafdeling van de Parijse universiteit, waar met pi'ecisie-instrumenten alle mogelijke natuurkundige vraagstukken wor den opgelost, verwierf echter meer aanhangers. De heer Hoolhorst ver trouwde ons toe plannen te hebben voor een tweede bezoek, hij zal dan pogingen in hét werk stellen tot het verkrijgen van diverse soortgelijke in strumenten voor het Koningin Wil- heimina-iyeeum. Aarie Duteyn was nog onder de in druk van al de wonaeren aie hij te verwerken had gekregen. „We kenen op een schitterend „ie Bourget" toen we Parijs binnenreden. Met zijn kleu rig verachte startbanen leen het vliegveld wel op een sprookje. En la ter het graf van Napoieon en dan"... en dan horen wij het verhaal van hoe hij in een souvenirswinkeltje op l'Ile de la Cité, het eiland in de Seine, plotseling in het Nederlands werd aangesproken. „Ik stond te kyken alsol"en er volgde een kernach tige scholieren-uitdrukking. Piet Mortier had het zaakje nuch ter bekeken. ,,Het was allemaal even mooi" zei Piet. ,U had de Sacré Coeur moeten zien, die prachtige moderne kathedraal in witte steen en de Eiffeltoren en dan de ondergrondse tram, dat was „listig". Ook hij had, evenals de rest, weinig moeite gehad met de taal en in het uiterste geval was er altijd nog wel een behulpzame leraar of de heer Hoolhorst zelf die te hulp kwam. Fely Scheen, het enige meisje, dat ons iets over de tocht vertelde, was zo mogelijk nog enthousiaster dan de anderen, die wij spraken. „We heb ben kunst gezien om van te water tanden. de volgelingen van Sartre vond ik wel wat eigenaardig. Wat ik van „Au Printemps" denk? Zalige roltrappen enneNou ja, als verstandig "journalist begin je dan over wat anders. Wel vond ze dat het er vrij duur was. Gerust, ze hebben allen volop ge noten, ze hebben stokbroden gegeten en de Franse wijn geproefd, ze heb ben over de Champs Elysées en de Place de l'Etoile geflaneerd en zich Parijzenaars pur sang gevoeld. Oost burg bezocht Parijs en nam een dee! daarvan in het hart mee naar het Landje van Cadzand. Frankrijk heeft zijn achterstand bij Engeland en Amerika, in de belangstelling van de Zeeuwsch-Vlaamse jeugd althans, volledig goedgemaakt. 27.400 inwoners waren. De regelmati ge kleine stijging van na de oorlog zet zich dus voort, zij het in geringer ma te dan de voorafgaande jaren. De ge tallen voor 31 December 1948, 1949, 1950 en 1951 zijn 26.488, 26.853, 27.360 en 27.400. In het Oostelijk deel is het verloop iets gunstiger doordat het vestigings tekort geringer is. In hoofdzaak komt dit natuurlijk door de daar gevestig de industrie. Vestiging op grote schaal zoals in andere streken van ons land met veel fabrieken kan hier niet plaats vinden door het grote aantal Belgische arbeidskrachten. Voor het Oosten waren de getallen als volgt: m. vr. totaal Geboren 608 645 1253 Gevestigd 1262 1496 2758 1870 2141 4011 1614 1825 3439 Een totale vermeerdering van 4011 3439=572 of bijna 1 van de be volking op 31 December 1950, die toen 61.878 bedroeg en thans 62.450. Nemen we de getallen voor geheel Zeeuwsch Vlaanderen dan krijgen we geboorten 1817, vestiging 4176, over leden 782, vertrokken 4599, meer 1035, minder 423. Dus voor geheel Zeeuwsch Vlaan deren een totale vermeerdering van 612 t.w. 572 voor Oost en 40 voor West. Zeeuwsch-Vlaanderen Axel JAARVERGADERING N.C.B.-AFDELING. De Axelse N.C.B.-aideling hield Dinsdag een druk bezochte jaarver gadering in café Herman. Er werden lezingen gehouden door de heer ir. J. van der Wolf, directeur der r.k. land- bouw-winterschool te Utrecht over de P.B.O. en door de heer C. J. Vercau- teren, leraar aan dezelfde school over „de vruchtwisseling in het bouw plan der akkerbouwbedrijven". Na afloop was er een koffiemaaltijd. GEHEELONTHOUDINGS FILMAVOND. In de Chr. Bewaarschool te Axel werd Dinsdag door de Nat Chr. Geh. Onth. Ver. een matig bezochte propa gandafilmavond belegd, waarbij de heer D. B. van Veen uit Utrecht een propagandistisch woord sprak over het drankmisbruik. Met medewerking van het Ned. Rode Kruis werd als hoofdfilm vertoond: „Van mens tot mens" (het leven van Henry Dunanri Des middags werden twee kindervoor stellingen gegeven, welke druk be zocht waren. bij Heftrich te bewerkstelligen, heeft men uit de Duitse tegenwaardefond sen 280.000 moeten putten. Delen van dorpen zijn daarbij tegen de grond gelegd, waarvoor in de plaats nieuwe wooncentra verrezen. Niet minder belangrijk is het grote aan tal wegen en kleine paden, die de begrenzing tussen verschillende stro ken land vormden en thans geheel zijn omgeploegd en tot deel van het bouwland zijn gemaakt. Het gehele programma wordt door gaans voor twee derde door de be trokken boeren zelf bekostigd. De resterende subsidie wordt gefour neerd door de staat, die voor derge lijke projecten voor een deel gebruik kan maken van de tegenwaarde fondsen. Wanneer over een jaar of vyf dit gehele consolidatie-proces zal zijn verwezenlijkt is het onwaarschijnlijk en wij denken dan nog niet eens aan de mogelijkheid van een „an- schluss" tussen Oost- en West- Duitsland, die zich tegen die tijd zou kunnen voltrekken dat West- Duitsland nog, zoals thans, bijna 40 van zijn behoeften aan landbouw producten uit het buitenland zal be trekken. De eigen productie zal im mers aanzienlijk zijn vergroot. Dit laatste feit betekent echter tevens: lagere prijzen voor landbouwproduc ten in Duitsland. En deze zullen, op hun beurt, de neiging tot hoge pro tectionistische heffingen op de in voer uit het buitenland, overbodig maken. Voor de verruming van het internationaal handelsverkeer is deze consolidatie derhalve een fac tor ten goede. Ook al betekent het, dat de Nederlandse boer op den duur harder zal moeten vechten om zyn afzetgebied in Duitsland te behou den. (Nadruk verboden). Een V 1 aan de hengel Een paar vissers, die enkele weken geleden nabij Woubrug- ge aan het vissen waren, kre gen plotseling een tamelijk groot voorwerp beet. Een na der onderzoek toonde tot hun verbazing aan, dat zy een hele V 1 aan de haak hadden gesla gen! De vissers, hierdoor niet in het minst van hun stuk ge bracht. besloten het ontplofba re oorlogstuig naar een rusti ger plekje te brengen. Ze na men het geval op sleeptouw en vervoerden het zo naar een brede sloot. Hier lieten ze de V 1 achter, om vervolgens hun vondst te gaan rapporteren. In allerijl werd de mijnoprui- mingsdienst gewaarschuwd. Wanneer de weersomstan digheden dit beter mogelijk maken, zal het gevaarlijke voorwerp worden gedemon teerd. Tot zo lang blijft de V 1 In de sloot liggen omringd door enige waarschuwingsborden. Breedestraat Oostburg Telefoon 118 Erkende Philips Radio Service Steeds ae nieuwste Philips- en Errestoestelien in voorraad. Wij hebben een ruime keuze uit 12 verschillende soorten w.o. de gehele serie van de Velo. MARKT 17 'TELEFOON 140 Vertegenwoordiger: A. J. TRIOU, OOSTBURG Telefoon 110

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 15