NIEUWS UIT ZEELAND SCHOUWEN EN DUIVELAND DE NIEUWE RIJKSZEEHAVEN DEN HELDER IN 1954 GEREED WISSEL SCHOUWEN VRIJDAG 18 JANUARI 1952. PROVINCI ALE ZEEUWSE COURANT GAPINGE KREEG EEN VERENIGINGSGEBOUW. Het Verenigingsgebouw te Gapingt is ofiicieel in gebruik genomen. Daar bij waren uitgenodigd afgevaardigden van alle verenigingen ter plaatse, al len die hebben medegewerkt aan de bazar ten bate van het gebouw op de beide Kerstdagen en de aannemers en uitvoerders, de gebr. Walraven te St Laurens. Ook B. en W. gaven van hun belangstelling blijk. De voorzitter, de heer G. de Vos opende om 8 uur deze bijeenkomst heette alle aanwezigen hartelijk we kom en verzocht burgemeester W. N van Liere met een toespraak het Ver enigingsgebouw officieel te willen openen. Deze memoreerde in het koj hoe de in verval gekomen oude pas torie door samenwerking der Gaping- se bevolking is omgetoverd in een voor deze gemeente prachtig Vereni gingsgebouw. Hij wenste de initiatief nemers geluk met het haalde succes en verklaarde het gebouw voor ge opend. De avond werd verder doorgebracht met voordrachten, samenspraak, zang, muziek en verschillende goochelnum- mertjes, welke bijzonder in de smaak vielen. In de pauzes werd thee met gebak en wijn geserveerd. Het was reeds laat in de avond toen de voor zitter deze gezellige bijeenkomst be sloot. ROEIBOOT GEBORGEN. Enige mosselkwekersknechts, de heren Chr. Knop, zijn zoon Jac. Knop en C. Verspoor zagen Donderdagmid dag op de Grevelingen een roeiboot draven, die tegen de Krammerplaat verlagerde. Zij ontzagen zich niet om te probe ren, dit bootje te bergen, welke po ging ook met succes werd bekroond, zij het dan, dat dit ging ten koste van een nat pak, daar dit karwei met het ruwe weer en de ruwe zee verre van eenvoudig was, terwijl dit ook met een gewone roeiboot zonder mecha nische kracht moest gebeuren. Het bleek een nog nieuwe roeiboot te zijn waarvan de eigenaar waarschijnlijk zich v/el melden zal. raad haamstede. Kasgeldlening aangegaan De gemeenteraad van Haamstede kwam onder voorzitterschap van burgemeester jhr. R. Röell, in voltal lige zitting bijeen. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de onlangs overleden oud commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Ingekomen was een goedkeuring van Gedep. Staten tot onderhandse verpachting van de jacht op 't vlieg veld aan de heer W. Strik te Den Haag voor de jaren 1952/1953 en 1953/1954. Eveneens werd door Ge deputeerde Staten goedgekeurd het besluit van B. en W. het crediet re- kening-courant met de N.V. Bank Ned. Gemeenten vast te stellen op f 145.000.—. Het toelagebesluit 1951 werd van toepassing verklaard voor de secreta ris-ontvanger en de ambtenaar Bur gerlijke Stand. De raad ging accoord met het verzoek van de Ver. van Ned. Gemeenten om een cent per inwo ner bij te dragen voor een geschenk ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van deze vereniging. Op voorstel van B. en W. werd aan de Chr. Leesbibliotheek op verzoek een subsidie van f 5.verleend. Een voorstel van B. en W. tot uitkering van duurtetoeslag aan het gemeente- personeel werd z.h.s. aangenomen. Vastgesteld werd een verordening re- felende toekening kindertoeslag amb- enaren. Een besluit werd genomen tot het aangaan van een kasgeldlening met de N.V. Bank Ned. Gemeenten, groot f 25.000.— voor de termijnen 1 De cember 1951—5 Januari 1952 en 5 Ja nuari 1952—15 Mei 1952. Een begrotingswijziging voor Maat schappelijke Zorg werd goedgekeurd, terwijl de rekening over 1949 van de ze instelling in de eerstvolgende ver gadering zal worden onderzocht en vastgesteld. Als leden van deze in stelling werden de heren J. A. v. Wa ver en en M. den Boer herkozen. Besloten werd tot aankoop van het weeghuisje bij de haven BurghsTuis, voor een bedrag van f 100.van de aannemer Groenleer, terwijl aan het Waterschap Schouwen verzocht zal worden de grond, waarop dit huisje staat, in erfpacht te ontvangen. De voorzitter deelde mede, dat de beplanting van de kom voor een groot gedeelte klaar is. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Goudzwaard naar de riolering aan de Zandweg gn de verlenging van de J. J. Boeijèsweg. Zierikzee UITVOERING HARMONIE GEZELSCHAP „KUNST EN EER". Het harmoniegezelschap „Kunst en en Eer" te Zierikzee gaf een uitvoe ring in de concertzaal onder leiding van de directeur, de heer J. Kikke. De belangstelling voor deze uitvoe ring was groot. Daar de voorzitter, de heer R. Gerritsen, wegens ziekte afwezig was. sprak de Heer J. M. Ol- ree het openingswoord. "a hopen Bruinisse „DE BRUSE TREKKER". Als prijswinnaars van «ie duivententoon- stelling ie Bruinisse. welke georganiseerd was door de Concours-Combinatie Scdiou- wen-Duiveland, zijn door de keurmeester, de heer J. Nooteboom uit Roosendaal, de volgende eigenaren aangewezen: Klasse I met oude doffers: 1 F. D. Hil lebrand, Zierikzee; 2 A. J. Flikweert, Zon- nemaire; 3 Genie Bal, Bruinisse; 4 H. Slagboom. Zierikzee; 5 C. S. Capelle, Bruinisse; 6 J. M. Kloet, Brouwershaven; 7 C. Bal, Sir Jansland; 8 W. Heijboer, Zie rikzee: 9. H. Wilbrink, Zk'zee; 10. W. A. Jumelet. Bruinisse; 11 A. M. Eerrevoets, Zierikzee. Zeer Eervolle vermelding: J. M. Kloet, Brouwershaven er. C. Bal, Sir Jansland. Eervolle vermelding: J. Verwijs. Zierikzee en S. van de Velde, Brouwers haven. Klasse II met oude duiven: 1. 3. 4 en 8 F. D. Htllebrand. Zierikzee; 2 L. A. van der Werf, Dreischor; 5 C. Bal, Sirjansland; 6 A. J. IJzelenborg, Bruinisse; 7 J. Ver wijs, Zierikzee: 9 T. M. Dalebout. Nieu werkerk; 10 J. M. Kloet. Brouwershaven; 11 A. S. de Koning. Bruinisse. Zeer Eerv. vermelding: H. W. Bossers en A. J. IJze- lenberg. Bruinisse. Klasse III met jarige doffers: 1 P. van de Welle. Zierikzee; 2 J. Folmer. Nieu- werkerk; 3 A. J. Stoutjesdijk, Zierikzee; 4. A. J. IJzelenburg, Bruinisse; 5. C. M Botting, Schuddebeurs; 6 F. D. Hillebrand. Zierikzee: 7 C J. Overweel, Zonnemaire: 8 A S. de Koning, Bruinisse; 9 J. M Kloet, Brouwershaven; 10 M. Ringelberg, Zierikzee, Zeer Eerv. vermelding: F. D. Hillebrand, Zierikzee en J. Deurloo, Brui nisse. Eerv. vermelding: A. J. IJzelenberg Bruinisse. Met jarige duiven: 1. F. D. Hillebrand, Zierikzee; 2 C. Bal, Sir Jansland; 3 A. J. IJzelenberg, Bruinisse; 5 C. Bal. Sir Jans land; 6 C. J. Maas, Bruinisse. Zeer Eerv. vermelding: P. v. Waveren, Haamstede en C. J. Overweel. Zonnemaire. Eerv. verm C. Kloet, Zierikzee. Met jonge doffers: (Blauw. Blauwkras en Zwart kras): 1 G. Bal, Bruinisse; 2 3 G. Flikweert, Zonnemaire; 4 A. J IJze. lenberg, Bruinisse; 5. T. M. Dalebout. Nieuwerkerk; 6 J. Verwijs, Zierikzee; 7 C. J. Maas. Bruinisse. Zeer Eerv. verm. H. Slagboom. Zierikzee, Met jonge doffers: (Overige kleuren): 1 J. C. Westdorp, Zierikzee; 2 en 3 A. J IJzelenberg, Bruinisse; 4 A. J. Flikweert. Zonnemaire. Zeer Eerv. verm.A. J. IJze lenberg. Bruinisse en C. Botting, Schud debeurs. Met jonge duiven; (Blauw, Blauwkras en Zwart kras): 1 P. van de Welle. Zie rikzee; 2 C. Bal, Sir Jansland: 3 F. D Hillebrand. Zierikzee; 4 H. Slagboom. Zie rikzee: 5 P. van der Welle, Zierikzee Zeer Eerv. verm.: A. de Koning, Brui nisse en C. Botting, Schuddebeurs. Met jonge duiven: (Overige kleuren) 1 L. Fonteijne, Dreischor: 2 R. Eikema Zierikzee: 3 F. D. Hillebrand, Zierikzee; 4 Jo van den Berge, Bruinisse. Zeer Eerv. verm.: A. Flikweert. Zonnemaire. Eerv. ïrm.C. J. Maas, Bruinisse. Met najaarsduiven: 1 T. M. Dalebout, Nieuwerkerk; 2 G. Bal, Bruinisse. Zeer Eerv. verm.; A. J. Flikweert, Zonne maire. Met najaars-doffers: 1 S. van Hout, Zon nemaire; 2 S. Bal, Sir Jansland. Oorlogsherinneringskruis uitgereikt. Aan de heer J. J. Cijsouw te Oo_.- en West-Souburg werd namens de minister van Oorlog het oorlogsher inneringskruis met de gesp voor bij zondere krijgsverrichtingen uitge reikt. TREKKER-MANSCHAPPEN- WAGEN VOOR BRANDWEER WESTELIJK SCHOUWEN. Voor de Regionale Brandweer Westelijk Schouwen, omvattende de gemeenten Haamstede, Burgh, Re- nesse, Noordwelle, Serooskerke en Ellemeet arriveerde Woensdagmid dag' de nieuwe Trekker-Manschap- penwagen. Deze -modern uitgeruste wagen, merk Chevrolet, werd gebouwd door de Fa, Remmers te Tilburg en is van alle gemakken voorzien. Alle ruimte is zodanig benut, dat alle gereed schappen en werktuigen gemakkelijk opgeborgen kunnen woraen, terwijl deze als het ware voor direct gebruik toch bereikbaar zijn. Deze degelijk uitgevoerde wagen is uitgerust met 2 losse en 1 vaste haspel, waarop in totaal wel 500 m. brandslang kan worden gewonden, terwijl daarnaast nog een hoeveelheid brandslangen in de wagen kunnen worden meegeno men. Verder is er een ladderrek bo venop de wagen en is ook een schuimkanon aanwezig. Een schijn werper met 20 meter kabel, die aan gesloten kan worden op de accubat terij van de wagen, stelt het perso neel in staat, bij brand, indien dit no dig is bij te lichten. Voor de man schappen zijn voldoende zitplaatsen in de bak aanwezig. Doordat deze wagen zowel voor als achterwielaandrijving heeft, trekt hij zeer snel op. waardoor hij in een minimum van tijd een grote snelheid krijgt, die vooral voor een brandweer van zo grote betekenis is. Laten wij hopen, dat deze zeer goed uitgeruste wagen nimmer voor grote branden hoeft uit te rukken, terwijl men er van verzekerd kan zijn, dat wanneer eventueel hulp ge boden moet worden, met dit materi aal snel en afdoende kan worden in gegrepen. DE KINDERZEGELS. De verkoop van kinderzegels in het district Tholen heeft bruto opge bracht f 1239.08. (In 1950: f 1108.39). Verkocht werden 6280 zegels van 2 ct.. 424 van 5 ct.. 709 van 6 ct.. 5157 van 10 ct., 173 van 20 ct. De frankeer- waarde van deze verkochte zegels be droeg f 739,64, terwijl de toeslag ten bate van het hulpbehoevende kind f 499.44 bedroeg. Om een materiaal-loods in de Cadzandse duinen. De gemeenteraad van Cadzand vergaderde Donderdag onder voor zitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts, die aan de orde stelde de behandeling van een beroepschrift, dat het waterschap Het Vrije van Sluis had ingediend tegen een besluit van B. en W. van Cadzand, waarbij afwijzend werd beschikt op. een aan vraag voor het bouwen van een loods In het duingebied nabij de haven. De voorzitter lichtte het besluit van B. en W. nader toe, waarbij hij opmerkte, dat B. en W. de grote ver antwoordelijkheid van het water schap voor de zeewering tenvolle be seffen. B. en W. hebben voor elk ge bouw op het duin volledig overleg ge pleegd met de technische dienst van het waterschap. Spr. wees er op, dat steeds een goede verhouding met het waterschap heeft bestaan. Bij het ontwerpen van bebouwingsplannen voor het duin werd altijd overlegd met de technische dienst van het wa terschap en met de waterstaat, en dat wel in het belang van de zeewe ring. By dit overleg is door het water schap nimmer mededeling gedaan van de behoefte aan uitbreiding der opslagruimte in het duingebied. De bouw van de thans gevraagde loods is in stryd met het goedgekeur de uitbreidingsplan, dat gebaseerd is op het in 1937 goedgekeurde streek plan voor de kuststrook van W Zeeuwsch Vlaanderen. B. en W. zijn bereid om bij de be handeling van het nieuwe streekplan welke behandeling binnenkort aan de orde komt, zonodig deze aangelegen heid nog eens te bekijken. Daarop werd het beroepschrift met algemene stemmen afgewezen. GROOT MARINECENTRUM. Ook Vlissingen houdt een taak De werkzaamheden aan de nieuwe r|jkszeehaven vorderen zodanls, dat het eerste gedeelte ln 1954 In gebruik zal kannen worden genomen. Dit houdt dan in, dat de thans varende vloot van de koninklijke marine er ligplaats ln zal kunnen vinden met inbegrip van de in aanbouw zijnde kruisers Dit deelde het hoofd gebouwen en terreinen van het ministerie van marine, kapitein ter zee G. van Houweninge, Donderdag tijdens een persconferentie te Den Helder mede aan de vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandse pers. zullen zeker niet meer bedragen dan ST. PHILIPSLAND Anna Jacobapoider A.R. KIESVERENIGING De A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Anna Jacobapoider kwam in vergadering bijeen, onder leiding van de heer J. P. van Dijk. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat er over 1951 een batig saldo was. Daarna werd de aanbevelingslijst voor de a.s. verkiezingen opgemaakt. Voorts werden breedvoerig provinci ale en gemeentebelangen besproken en werden vragen gesteld van agra rische aard. De heer P. Boudeling sloot de vergadering op de gebruike lijke wijze. Door een defect aan de electrische leiding, moest de vergadering bij kaarslicht worden gehouden. De vol gende vergadering is vastgesteld in de tweede helft van Februari. Dan zal de heer G. de Jager een inleiding houden. Naar gelang de werkzaamheden in de nieuwe haven vorderen zullen de verschillende diensten van de marine naar Nieuwediep worden overgebracht zodat in 1957, bij het in gebruik ne men van de gehele rijkszeehaven, het operationele gedeelte van de marine aldaar zal zijn gestationneerd rond de nieuwe thuishaven. Dit houdt ver moedelijk ook in, dat het opleidings kamp in Hilversum zal verdwijnen, terwijl de opleidingen te zyner tijd dan zullen worden verdeeld over Den Helder en Vlissingen, aldus de heer Houweninge. Zo zal ook de onderzee dienst in de loop der jaren van Rot terdam naar Nieuwediep worden overgebracht, waarvoor reeds een nieuwe kazerne is gebouwd. Wel zul len verschillende onderdelen over het gehele land intact blijven, doch deze vijfentwintig procent van de gehele sterkte. De nieuwe rijkszeehaven, waarin aanlegsteigers zullen komen voor on derzeeboten, fregatten, torpedoboot- jagers. kruisers en de Kare! Door man, zal met het vasteland worden verbonden door middel van twee bas- culebruggen. De aanlegsteigers zijn op de mo dernste wijze ingericht. Er zullen putten In worden gemaakt voor olie soorten, water e.d.. terwijl er ook voor zal worden gezorgd, dat dc elec- triciteitsvoorziening voor de blnnen- llggende schepen op de meest effi ciënte wijze zal kunnen geschieden. Op het wad achter dc haven wordt een groot terrein opgehoogd voor de bouw van werkplaatsen, loodsen enz. Een uitgewerkt plan la hiervan ech ter nog niet gemaakt. KERKNIEUWS. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Borssele: A. Vergunst te Zeist. St. Annaland COÖP. ZAADTELERS. Tè St. Annaland hielden de Coöpera tieve Zaadtelers van Tholen en Sint Philipsland hun jaarvergadering in de zaal van de heer I. Rijnberg. De voor zitter, de heer D. Dormaar. heette allen hartelijk welkom. De secretaris, de heer H. Ligtendag, deed rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat ctf uitgaven waren f 36.85. Er was een goed slot van f 94.92. Uit het jaarver slag bleek, dat de telers een goed jaa hadden. De vereniging telt op he' ogenblik 29 leden. Bij de bestuursver kiezing werd tot bestuurslid gekozen de heer Adr. Geluk uit Tholen. Hierna sprak de heer Bakker over vraagstuk ken betreffende de zaadteelt en -han del. Tot slot beantwoordde de heer Kool nog enkele vragen, waarop dc voorzitter de vergadering sloot. Ds. A. DEN HARTOGH SPRAK VOOR DE VERENIGINGEN. Te St. Annaland werd in de N. Herv. Kerk de vierde winteravondbeurt ge houden. waarin voorging ds. A. den Hartogh, Ned. Herv. predikant te Scherpenzeel. Deze avond ging uit var de plaatselijke verenigingen. Ds. Der Hartogh liad tot tekst van de predikir. gekozen Gen. 49 22 tot en met 24a- Zijn thema was Bloeiend Leven. De belangstelling voor deze dienst was niet grobt. FEESTAVOND LAND ARBEIDERSBOND. Hij zeide te dat de voorzitter SDoedig ge heel hersteld zou zijn. In het bijzon der heette hij welkom de heer S. W. Blok, voorzitter van de Bond van Muziekverenigingen op Schouwen en Duïveland. en de vele afgevaardigden van zusterverenigingen. „Sinds de vo rige uivoering", zeide snrelter. „is er heel wat veranderd. Er zijn nieuwe instrumenten gekomen, lage bassen, en daarmede kan men meer berei ken". Hij dankte allen die medewerk ten om de aankoop mogelijk te ma ken. Vervolc"os wees hij op de presta ties in hét afgelopen jaar. Op de con coursen werden eerste prijzen en lau werkransen veroverd. Ook bleek de streekuitzending voor de A.V.R.O. waaraan „Kunst en Eer" meewerkte, Daarna vergastte „Kunst en Eer" het publiek op een programma dat op een hoog muzikaal niveau stond en waarbij opviel de toewijding en leidende kracht van de directeur. Een welkome verrassing was het op treden van de Tyroler-kapel. onder leiding van de heer K. J. Feijen, die op zijn saxophoon de soli herhaalde welke hij gespeeld heeft voor de ra dio. Niet minder viel in de smaak de, eveneens voor de radio gespeelde piccolo-solo, van de heer E. de Looff, met verdienstelijke piano-begeleiding van mevrouw Ochtman-Moelijker. Na de pauze werd het bijspel „Aardap pelen" opgevoerd. De spelers hebben de aanwezigen zeer aangenaam be zig gehouden. Ten eerste door de ko mische momenten in het stuk, en niet op de laatste plaats door het vlotte spel. Tot slot trad „Kunst en Eer" nogmaals op, waarna de waar nemend-voorzitter deze welgeslaagde bijeenkomst met een toepasselijk woord sloot. Duivendijke NIEUW RAADSLID. De heer M. L. Hoogenboom heeft zijn benoeming tot lid van de Raad der gemeente Duivendijke aangeno men. THOLEN Scherpenisse RESTAURATIE ORGEL. In de landbouwschool te Scherpenis se hield men een vergadering onder leiding van de heer M. D. A. Geuze. In deze vergadering besprak men de problemen, verbonden aan de restau ratie van het orgel in de Ned. Herv. kerk. Genoemde restauratie zal vrij hoge kosten met zich meebrengen, zo dat besloten werd, om indien de beno digde gelden bij elkaar gebracht zijn, vooreerst slechts de hoogst nodige res tauraties te laten verrichten. Teneinde voldoende contanten te verkrijgen, zal men binnenkort de inwoners van Scherpenisse een intekenlijst aanbie den. V.Z.O.S. HIELD JAARVERGADERING. De kunstmestvereniging V.Z.O.S. te Scherpenisse hield haar jaarvergade ring in hotel Bijl, welke door het af treden van de voorzitter, onder leiding stond van de vice-voorzitter, de heer P. Noom. Deze zette in zijn openings woord uiteen, waarom de oud-voor zitter. de heer C. van Dalen, gemeeno heeft te moeten aftreden, daarna deel de hij mede zelf eveneens als bestuurs lid te bedanken. De verslagen over het afgelopen jaar, voorgelezen door de secretaris-penningmeester, werden on veranderd goedgekeurd. Uit de inge komen stukken, die daarna werden be handeld, bleek dat behalve de heer C-. van Dalen ook de heren J. H. Hage Iz. J. Hage Jz. en P. Kaat hun lidmaat schap wensten te beëindigen. In de va catures hierdoor ontstaan werden ge kozen de heren J. Kleppe Mz., H. C M. Nelisse en C. van As Gz., allen na men hun benoeming aan. Tot lid van de commissie van toezicht benoemde men de heren C. Tholenaar en M. van Gorsel. Aan het bestuur werd machti ging verleend de kunstmest op de voordeligste wijze aan te kopen: hetzi door prijsopgave te vragen, hetzij door aanbesteding. Voorts sprak men nog over de wijze van levering der kunstmest, waarbij kwam vast te staan dat een gedeelte der leden was voo» i levering in eigen zakken. De bond van landarbeiders in land-, tuin- en zuivelbedrijf, afdeling Sin' Annaland, zal op 30 Januari een feest avond organiseren met medewerking van de plaatselijke sportvereniging WJLS. Het toneelstuk „De rauwe Grond" zal worden opgevoerd. OPRICHTINGSVERGADERING MEISJESVERENIGING. Dinsdag a.s. zal in het catechisatie- lokaal der Ned. Herv. Kerk te St. An naland een vergadering gehoudeD wor den van meisjes van 15 jaar en ouder, teneinde te'komen tot oprichting van een meisjesvereniging. Deze vergade ring staat onder leiding van ds. D. J. van Dijk. St* Maartensdijk BILJARTKAMPIOENSCHAP. Het eerste vijftal van Sint Maar tensdijk heeft ook dit jaar het bil- jartkampioensehap van het eiland Tholen gewonnen. De wisselbeker, die het vorig jaar naar Sint Maar tensdijk verhuisde, zal dus ook dit jaar in het bezit van het eerste vijf tal blijven en mocht men er in de a.s. competitie in slagen voor de derde maal kampioen te worden, dan komt de beker definitief in het bezit van deze onversaagde biljarters. Oud-Vossemeer VAKDIPLOMA BEHAALD. De heer J. M. Engelvaart te Oud- Vossemeer behaalde te 's Gravenhage het vakdiploma aannemer burgerlijke en utiliteitsbouw. SCHAKEN Euwe won van Kostitch. Te Beverwijk werd het 14e Hoog- oven-schaaktournooi voortgezet met de partijen uit de zesde ronde. De re sultaten waren: Van Scheltinga (Ned.)Yanovsky (Can.) afg.; Don- ner. (Ned.)Bouwmeester (Ned.) afg.; Kramer (Ned.)Rellstab (Duitsl.) Fuderer (Ned.) O'Kelly de Galway (België) Euwe (Ned.)Kostitch (Zuidsl.) 1—0. Euwe heeft nog steeds de leiding met l1^ punt voorsprong op Rellstab. DAMMEN OM HET HOOFDKLASSE- DAMKAMPIOENSCHAP. De uitslag van de vóórwedstrijden om het kampioenschap van Zeeland, hoofdklasse, luiden: 5e ronde: L. GoedbloedW. Boo gaard 20. J. J. v. StrienD. Davidse 11. J. BisschopJ.Sinke uitgest. D v. d. KreekeJ. Blom 02. 6e rondeJ. SinkeJ. J. v. Strien 20. W. Boogaard—D. v. d. Kreeke 20. C. BeekeL, Goedbloed 02. W. CijsouwJ. Bisschop 02. J. Blom D. Davidse 20. 7e ronde: D. v. d. KreekeW. Cij souw 02. J. J. v. StrienC. Beeke 02. J. BlomW. Boogaard 11. L. GoedbloedJ. Bisschop 20. De stand luidt thans: 1. J. Blom, 's Gravenp. 7 4 3 -11 2. L. Goedbloed, Vlissingen 6 4 119 3. W. Boogaard, M'burg 6 2 3 1 7 4. J. Sinke, Goes 4 2 2 - 6 5. C. Beeke, Goes 6 2 2 2 6 6. D. Davidse, Arnem. 5 2 12 5 7. W. Cijsouw, Vlissingen 6 13 2 5 8. J. J. v. Strien, Vliss. 7-43 4 9. J. Bisschop, Goes 5 113 3 10. D. v. d. Kre'eke, Goes 6-24 2 Marktberichten E IERVEILING MIDDELBURG. 16 Jan.: Sortering I: Minimumprijs voor pluimveehouders f 1.05f 2.01 per kg. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 17 Januari. Uien gewone 33.10—32-30. bonken. 32. drieL 30 10, picklers 25.50. stek 9.20. Aanvoer 50 ton. Tarwe 24, gerst 37—39, haver 27—30, slokkers 40—70, kl erwten 4060. koolzaad 55, maanzaad 115, br. bonen 40—43. VEILING ST. ANNALAND. 17 Januari. Uien, middelsoort 32.19 32.20, driel. 30.39. picklers 25.60. stek 9.29 8.90. Aanvoer 42 ton. VEILING SCHERPENISSE. 17 Januari. Uien, middelsoort 32.19. drielingen 30.10, picklers 25.60, stek 8.03. VEILING ZIERIKZEE. 15 Januari .Prei 8—13. Witlof 21—38. Spruiten 1931. Rode kool 17. Savoye kool 1322. Boere kool 1018. Andijvie 25—27. Witte kool 6. Veldsla 20. Bloem kool C.D. 10—18. Knolselderij 8. Bossel- derij 8. Appelen en peren: Zoete Campagne 35 Zoete Ermgaard 42. Goudreinetten ri se. Gron. Kroon 2930. Golden Delicious 38. Bramley 13. Comtesse de Paris 34— 42. Pondsperen 45. Kleiperen 45. VISMIJN VEERE. Tot ouderling bij de Geref. Gemeente te Scherpenisse werd herkozen de heer M. C. Bolier en tot diaken de heren D. M. Treurniet en N. L. Rijstenbïl. De collecte ten bate van de kas van Christelijke Belangen, gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Scherpenisse, heeft opgebracht f 51.—. In Den Haag slaagde met lof voor het examen radio-telefonie, de heer A. Stou- ben Czn. te Oosterland, stuurman ter grote vaart. Gepasseerd op 16 Januari. Herrjo, v. <1- Giesen. Rival, van Kaam. Brigitte, van Buuren. Fiat, Hut. Knollendam. Duin- meyer. Limburgia, Versluis, allen naar Rotterdam. Daventria, Hutjens. Leba, van Vijven. Rika, Korporaal. Vaals, Ritmees ter, allen naar Amsterdam. Hollandia, Versluis. Linquenclji, Versluis. Joma, Ruitenberg. Rio, Ruitenberg, allen naar Werkendam. Onderaeming, v. d. Wel, naar Broek op Langendijk. Gerja, Larooy, naar Delft Anna, van Gent, naar Arn hem. Nieuwe Diep, v. d. Molen, naar Amsterdam. Excelsior, Koppelaars, naar Schiedam. Marcel, Wlndey. Vihila. Rui tenberg. Sulphuur, Duut. Bertus, Breure. Salf 17, Spoormakers, allen naar Duits land. Alpina 5, Tanner. Stad Biel, Feen- stra. Jean, van Veen. Artemisia, Schwarz. allen naar Basel. Vollente, Mulder. Fleu- rie. Gross Rhenus 80. Schëfer. Toiler 4. Verhoek. Marie, Izelaar. Tourane. Heisse- ler. Elisabeth, den Boer. Nuits, van Driel. Ariël, Uil. Stella 1. de Koning. Lunga, Nyensikkens. Jaco, Goumare. Ju- ma, Leunis. Emjo, van Eek. Neska 10, Rohrcass. Meeuw, Meeuwsen. De Hoop, van Gent Maria Hendrika, Vermeulen. Jeannette, Vermeulen. Niederheim, Se bastian. Telegraaf 5. StaaL Truus. Touw slagers. Telegraaf 4, de Been, Fraternite 8, Ploegaart. Res Nova. Hoogendoorn. Pax, Bos. Brillant, Huysen. Scheldestroom Faasse. Caucasia, v. d. Beemt. Hollan dia, v. d. Werf. Rhenania, van Gaaien. Dalmatia, Schot Vlist Kaat. Rheinunion 1, Janssens. Onderneming, de Korte. Olie vos 1, v. d. Meer. Simplon, v. d. Vliet. Zeelandta, Goedhandt. Rijn Schelde 10, Verhagen. Stad Amsterdam 12, Zaal. Dis ponibel, Steenbergen. Valkeveen, Schei- laars. Twee Gebroeders, Wydeveldt. Fur- lca, Reyngoudt, allen naar België. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 17 te Manilla. Aalsaijk 17 te Rotterdam. Aalsum 18 te New Orleans verw. Aar«lijk 18 te Havanna verw. Abbedijk 16 te Coatza Coalcos. Aldabl 17 v. Las Palmas n. Rio de Jan. Alkaid 16 te Ilheos. Almkerk 16 v. Galvest n. Antw. Alwakl 17 te Trinidad. Amsteldiep 17 v. Philad. n. Ned Atlas 16 v. Cadiz n. Kigo. Baarn 18 te Guayaquil verjv. Bali 17 te Amsterdam. Bennekom ca 24 te R'dam verw. Boschfontein 17 te Antw. (th.). Boskoop 17 Pta Cardon n. Aruba. Breda 16 n. Panamakanaal (th.). Brltsum p. 17 Azoren n. Rotterdam. Caltex Lelden 17 te Sidon. Cottica 18 te A'dam verw. Daje Böhmer 16 te Tanger. Duivendrecht 17 te Curacao. Elmlna 17 te Taksradi. Erinna 17 te Miri. Esso Amsterdam 17 te Aruba. Gordias 16 te Burriana. Hector 17 te Tunis. Helder 17 te Hamburg. Hercules 16 v. Gibraltar n. Or an. Hersilia 17 te Guayaquil. Indrapoera p. 16 Str. Messina. Kedoe 16 v. Aden n. Soerabaja. Kieldrecht p. 17 Pt. Sudan (th Klipfontein 17 v. Tenerif. n. South. Kota Baroe p. 17 Oporto. Kota Inten 17 te Belawan. Laertes 17 te Malmö. Langkoeas 17 te Aden. Leersum 17 te Bremen. 21 R'dam verw. Lombok 18 te Vancouver verw. Maasland 17 dw. Madeira (th.). Mapia 17 bij Suez. Macuba 16 te Bombay. Mariekerk p. 17 Guardafui. Marisa 19 te Rotterdam verw. Marpessa 17 te Stanlow. Mataram p. 16 Finisterre (th.). Mentor 17 te Alexandrië. Modjokerto 17 te Semarang. Molenkerk p. 16 Madeira. Nettie 16 te Garston (bij Liverp. j Oberon 16 te Paramaribo. Odysseus 16 te Kopenhagen. Ootmarsum 17 te Charleston. Oranje 18 te Djakarta verw. Oranjestad 18 te Pto Lunon ven-. Plato 17 te Amsterdam. Poseidon 17 te Pto Plata. Pr. Willem III 17 te Gibraltar. Pr. Willem V 17 te Bathurst. Raki 16 v. Aden n. Belawan. Roepat 18 te Padang verw. Rijnkerk 16 v. Karatsji n. R'dam. Scherpendrecht 16 v. Phil. n. Houst. Schie 17 te Rotterdam. Stentor 16 v. Jacmal n. Pt Au Prince. Str. Makassar 17 te Montevideo. Strabo 16 te Oporto. Talisse 18 te Hollandia verw. Theseus 18 v.m. te A'dam verw. Tlba 16 te Buenos Aires. Trompenberg 17 te New Orleans. Waal 17 te Curacao. Willemstad 17 te Amsterdam. Winsum 17 te Sfax. Woensdrecht 16 van Zahrani. IJssel 17 te Tunis. Noordoosten van ons land krijgt aardgas. In de Friese Kamer van Koophan del ls Donderdag mededeling ge daan van het voornemen der rege ring om het aardgas in de eerste slaats ter beschikking te stellen aan iet Noordoosten van ons land. Met de aflevering van dit gas za! de eerste helft van 1952 kunnen worden begonnen. Heden overleed, on verwachts, onze geliefde zorgzame Man, Va der, Behuwd- cn Groot vader. HENBICUS GROESSEK, in de leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam, D. M. GROESSER— PIETERSE. Vlissingen, 17 Jan. 1952. Ravensteijnplein 4. Algemene kennisgeving. Heden werden wij op nieuw getroffen, thans door het plotseling overlijden van onze ge liefde Schoonmoeder, Grootmoeder. Zusier. Behuwdzuster en Tan te, Mevr. SUSANNA JOHANNA ROOSE, Wed. van de Heer F. CALJOUW in de ouderdom van 69 jaar. Middelburg: J. P. S. PRINCE Maatje Johanna Francois Jan Fieter Simon Fam. ROOSE Fam. CALJOUW Middelburg, 16 Jan. '52 Condoleantieadres Achtcuinge. 7 De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 19 Januari a.s. op de Algemene Be graafplaats te Midiel- burg te 12,30. Vertrek Achtersingel 7 te 1? u. Heden ontsliep, ln zyn Heer en Heiland, na een langdurig. gedu«Jig gedragen lijden, onze geliefde Vader. Be huwd- en Grootvader CORNEL1S VAN STRIEN, Weduwnaar van A WESTSTRATE in de ouderdom van 73 jaar. en 9 maanden. Gofs: J. A. VAN LIERE— VAN STRIEN J. VAN LIERE en Kind S. C. VAN STIHEN A. M. VAN STRIEN— JANSE Goes, 17 Januari 1952. Voorstad 3. De begrafenis zal plaats vinden Maandag a.s. des n.m. om 2 uur op de Algemene Be graafplaats. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, onze geachte Patroon, de Heer C. VAN STRIEN in de ouderdom van 73 jaar en 9 maanden. HET PERSONEEL. Goes 17 Januari 1952.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13