NIEUWS UIT ZEELAND PORCAM MARKTBERICHTEN Nare dagen Wissel bevelanden ZUID-BEVELAND de pittigezware shag! Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk Chefara iie4 KLANKEN uit os AETHER' PARUS-AVOND. WOENSDAG 16 JANUARI 1955. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een verenigingsgebouw voor Waterlandkerkje. Oude school wordt verbouwd. In de zaal van de heer L. Versprille te Waterlandkerkje werd een dorps vergadering gehouden onder leiding van burgemeester M. J. Ver brugge. Na zijn welkomstwoord zette de heer Verbrugge het doel van deze vergade ring uiteen. Verleden jaar werd na melijk de nieuwe o. 1. school in ge bruik genomen en hierdoor kwam de oude school, bestaande uit drie ruime lokalen, leeg te staan. Het gebouw werd steeds gebruikt voor uitvoerin gen, concerten e.d. Het gemeentebe stuur heeft thans het plan dit gebouw enigszins te verbouwen en te vernieu wen cn om in één lokaal een vast to neel te plaatsen. De andere twee lo kalen zullen dan „zaal" worden. De gemeente-opzichter, de heer Louws, lichtte het plan uitvoerig toe en w.ees er op dat een en ander vrij veel geld zal kosten. Het gemeente-bestuur ver klaarde zich bereid, de nodige mate rialen te kopen. De burgemeester deed echter een beroep op de bevolking om zelf het werk te verrichten, daar het de gemeente onmogelijk is om ook de lonen enz. te betalen. Naar aanleiding hiervan ontstond een levendige dis cussie. De ambachtslieden zegden hun medewerking toe, terwijl ook door particulieren hulp werd beloofd. Ge tracht zal worden in Februari het werk op te leveren, opdat de plaatse lijke toneelvereniging en de leerlingen van de o. 1. school er voor een uitvoe ring over kunnen beschikken. Met het werk is intussen reeds begonnen. In zijn sluitingswoord sprak burgemees ter Verbrugge zijn vertrouwen uit in het welslagen van dit plan. In het vierde kwartaal van 1951 wer den te St. Maartensdijk 328 slachtvergun- ningen uitgereikt. Zwanenjachl te Middelburg. Sinds enige tijd logeerden in Mid delburg drie bonte zwanen, die het, naar het leek, in deze aan waterge- vogelte zo rijke stad opperbest naar hun zin hadden. Zij maakten althans geen aanstalten om naar elders te ver huizen en er ging bijna geen dag voorbij of zij vertoonden zich aan de Middelburgers, die de trotse vogels nu eens op het kanaal zagen dobbe ren, dan weer in één van de vesten waarnamen. Blijkbaar werd het drietal enige tijd geleden door een inwoner van Kleverskerke aan iemand in Schoon- dijke verkocht. Deze wilde de vogels laten kortwieken en verleende zijn aanwinst gastvrijheid in een schuur, in afwachting van de man, die de ope ratie zou verrichten. Toen de nieuwe eigenaar echter op een gegeven mo ment zijn schuurdeur opende, zagen de zwanen kans te ontglippen en ver kozen de vrijheid. Zij vluchtten naar Middelburg, waar zij wellicht een zorgeloos vrijbuitersleven meenden te kunnen leiden. Daarvan is echter niet veel terecht gekomen. Reeds enkele malen werden pogin gen ondernomen om het drietal te vangen, doch dit was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Dinsdagmiddag had het echter domicilie gekozen in het Dok en nu dachten enige onderne mende zwanen jagers wel succes te hebben. Onder levendige belangstel ling van vele toeschouwers, die ge-, boeid op hun verrichtingen neerzagen, slaagden de mannen er inderdaad in één van de zwanen, vanzelfsprekend hevig tegenstribbelend, in hun roei bootje te krijgen. Nummer twee liet zich minder gemakkelijk verschalken, maar na een aantal mislukte pogingen werd ook déze buit gemaakt, zoals een mustang in de prairie met een lasso gevangen. En nummer drie? Die was de jagers te slim af en zwerft nog steeds rond als een vrije, maar nu toch wel héél eenzame zwaan. Goes AANRIJDING. Op de Patijnweg te Goes had Dins dagmiddag omstreeks half twee een Aanrijding plaats tussen een personen auto van de J. uit Kloetinge en een dito wagen van zekere S. uit Wemel- dinge. Een der auto's moest plotseling afremmen, geraakte hierbij aan het slingeren en reed tegen de andere auto op. Er ontstond vrij belangrijke ma teriële schade, doch persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. EEX AFSCHEID AAN DE PRINSES BEATRIXSCHOOL. Het laatste lesuur op de Prinses Beattïxschool te Goes was Dinsdag morgen een zeer bijzonder uur voor leerkrachten en leerlingen. Er werd afscheid genomen van een goede be kende en een trouwe vriend, concier ge J. D. de Doelder, die van een ver diende rust gaat genieten. Twee kinderen uit elke klas kwa men bijeen om de heer De Doelder namens leerkrachten en leerlingen met het aanbieden van een fraaie rooktafel, hun dank te vertolken. Na dat alle kinderen waren getracteerd, werd vervolgens in een bijeenkomst met bestuur en leerkrachten afscheid genomen. De voorzitter, ds. A. W. M. Odé schetste de scheidende hier als een persoon, die ruim 13 jaar in alle eenvoud grote trouw en met rustige toewijding zijn werk aan deze school heeft verricht. De heer De Doelder heeft ook in zijn contact met de ouders, getoond liefde voor de school te bezitten. Spr. bracht hem namens het bestuur voor dit alles dank en >ood daarbij een geschenk in envelop- -aan. Tenslotte wenste hg de heer De Doelder met zijn vrouw, een ge zegende levensavond toe. Het hoofd der school, de heer W. C- Geuze, sprak namens het personeel' dankwoorden voor de zorg en toewij ding, welke de scheidende concierge steeds heeft getoond. Hij wenste ook een spoedig herstel van mevrouw De Doelder. zodat beiden een vredige rustige oude dag mogën hebben. Deze woorden gingen nog vergezeld van een bloemetje voor mevr. De Doelder. De heer L. C. Velthuizen. hoofd van de Prinses Ireneschool, dankte ook voor de vroeger ondervonden mede werking en bood namens het perso neel van deze school een portemon- naie aan. Tenslotte bracht de scheidende in welgekozen bewoordingen aank voor de tot hem gerichte woorden er. de aangeboden geschenken, doch boven al voor de ondervonden vriendschap. LEZING OVER VINCENT VAN GOGH. Ir. V. W. van Gogh uit Laren, die reeds jarenlang bekendheid geniet door de belangwekkende voordrach ten, welke hij houdt over het leven en werk van zijn oom Vincent van Gogh, sprak Dinsdag voor de vereni ging Algemene Wetenschappelijke Belangen in het Schuttershof te Goes. Vele van zijn hoorders hebben on getwijfeld door het beluisteren van zijn voordracht een beter en dieper inzicht gekregen in de betekenis van Vincent van Gogh als schilder. Spr. begon met de levensloop te schetsen van Vincent wiens korte aardse bestaan gekenmerkt werd door vele tegenslagen en moeilijkhe den. Eerst op 27-jarige leeftijd begon hij te schilderen, waarbij zgn broer Theo hem tot grote steun was. In zijn Parijse tijd kwam Vincent in aanraking met het impressionisme van die dagen. Hij onderging daarvan wel de invloed, maar bleef zijn eigen weg gaan. Hij trok naar Arkles, waar hg in een krankzinnigengesticht belandde en tenslotte overleed hij in 1890 tijdens zijn verblijf in een dorp bij Parijs. Aan de hand van talrgke lichtbeel den schetste spr. de verschillende pe rioden in het werk van Vincent. Spr. wees op het grote observatie vermogen van de schilder en op zijn kwaliteiten als portretschilder, waar bij hij steeds het nobele in zgn figu ren zocht. Ook wees spr. op Vincent's bijzon dere liefde voor de natuur. Hoewel hij een moeilijk mens was, kwam dat in zgn werk niet tot uiting, integen deel hij wist er een grote mate van warmte in te brengen. De interessante lezing werd ge volgd door vele belangstellenden. De voorzitter van A.W.B., de heer B. v. d. Berg, gewaagde in zijn ope ningswoord van het zeer grote bezoek aan de voordrachtsavonden. In de toekomst zal daurom elke lezing tweemaal worden gehouden. Kapelle BOTSING TUSSEN TWEE PERSONENAUTO'S. Zondagavond kwamen op de hoek van de Hillewerveweg-Wemeldingse- weg te Kapelle twee personenauto's met elkaar in botsing. De auto's wer den bestuurd door de heer L. uit Middelburg en de heer B. uit Goes. De inzittenden kwamen met lichte verwondingen en de schrik vrij. Bei de auto's werden vrg ernstig bescha digd. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. 's-Gravenpolder GYMNASTIEKU1TVOERING. Door de adspiranten der gymnas tiekvereniging „D.A.W." te 's Graven polder werd een uitvoering gegeven in „Ons Dorpsleven". Uitgevoerd wer den aardige gymnastiekoefeningen en schetsjes. Zeer in de smaak viel de parademars der tinnen soldaatjes. De uitvoering was druk bezocht. De mu zikale omlijsting werd verzorgd door de heer J. Lokerse. WALCHEREN Middelburg ONDER MOEDERS VLEUGELS. Het bekende boek „Onder moeders vleugels" van Louise Alcott, dat in menig huisgezin welhaast een familie meubel is geworden en waarvan wij ons nog een verfilming met Katherine Heprun herinneren, is in Hollywood opnieuw gretig uit de kast gepakt om andermaal tot filmscenario te worden omgewerkt. De vrucht, welke de Tech nicolor-camera heeft afgeworpen, is thans door de C.F.A. te Middelburg vertoond. Het moet gezegd worden, dat kosten nog moeite zijn gespaard om de belevenissen van de vier zusjes March weer eens onder onze aandacht te brengen en dat de regisseur, Mer- vyn LeRoy, zorg heeft besteed aan de ze film, welke reeds eerder in de stad werd vertoond. De kleuren wekken echter gedachtenassociaties met fon dant op en hetzelfde doen het ver haaltje en het zoete, wat gekunstelde spel van jonge mensen als June Ally- son, Margaret O'Brien, Peter Lawford en Elizabeth Taylor. Het ligt dan ook voor de hand, dat vooral het vrouwe lijk deel van de toeschouwersschare, dat tenslotte toch nog altijd veronder steld wordt romantisch van aard te zijn, door de „little women" ontroerd wordt en dat hier en daar in de duiste re zaal naar een zakdoekje wordt ge tast, wanneer de kleine, tere Beth op haar -sterfbedje ligt en er glycerine tranen aan schone filmsterrenogen ontluiken. Burgerlijke bescherming West Z.-Vlaanderen. BEZOEK VAN drs. A. J. J. VAN DER MADE. Dinsdag heeft het hoofd van de burgerlijke bescherming Zuid, drs. A. J. J. van der Made, verbonden aan het departement van binnenlandse zaken, een bezoek gebracht aan West Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Van der Made was vergezeld van het hoofd van de burgerlijke bescherming Zee land, de heer L. A. Kakebeeke uit Middelburg. Er werden besprekingen gevoerd met enkele burgemeesters, de kapitein van de rijkspolitie, de heer L. Stoorvogel uit Hulst en de kring commandant W. Zeeuwsch-Vlaande ren, de heer A. Catsman uit Aarden burg. Tijdens de besprekingen kwam o.m. ter sprake de plaats waar het bureau van de kringcommandant zal worden gevestigd, waarbij de aan dacht werd gevestigd op Oostburg en Aardenburg. De besprekingen droe gen een informatief karakter. Nieuwe kade te Breskens. Nadat eerst door de Rijkswater staat de benodigde damwand en ande re bijbehorende materialen waren aangevoerd, is nu door de aannemer een begin -gemaakt met de werk zaamheden voor het aanleggen van de nieuwe kade langs de Oosthaven te Breskens. GROTE BELANGSTELLING VOOR GOESE MIDDENSTANDS TENTOONSTELLING. De Goese Middenstandsvereniging „Handelsbelangen" zal Vrijdagavond in haar ledenvergadering belangrijke beslissingen moeten nemen voor haar a.s. jubileumviering. Voor de middenstandstentoonstel ling blijken reeds zoveel aanvragen te zijn, dat de omvang verschillende malen groter zal moeten worden, dan aanvankelijk was gedacht. VIERDE INDUSTRIEHAL TE GOES AANBESTEED. Dinsdagmiddag heeft het Goese ge meentebestuur de bouw van de vier de industriehal aanbesteed. Inschrij vers waren: P. de Jonge, 's-Heer Abtskerke 43.500; fa. J. M. J. Schrijver, Goes 40.655; fa. W. J. v. d. Weert Zn., Goes 39.745; J. M. de Kok, Goes 39.575; Gebr. Schrijver, Goes 38.250; C. Priem, Lewedorp 37.961; E G. Lindenbergh, Vlissingen 37.250; J. A. Leys, Kapelle 32.900. De raming was 35.933.17. Een voordracht over Centraal Afrika. De afdelingen Schouwen- en Duive- land van de Bond van Plattelandsvrou wen vergaderden in de „Graanbeurs" van het Huis van Nassau waar als spreker optrad de heer K. J. Junius Ingerman uit Haarlem, voorheen direc teur van koffie-plantages in Centraal Afrika. Mevrouw N. GelukEvertse, voorzitster van de afdeling Schouwen opénde met een hartelijk welkom aan de spreker de bijeenkomst. Wanneer men vertelt over Centraal Afrika, zo begon spreker, dan spreekt het van zelf dat Albert Schweitzer op dc voor grond treedt. De geniale pionier met al zijn gaven, professor in de theologie, doctor in de medicijnen, organist, pianist enz. valt op door zijn eenvoud. Schweitzer is geen Christen met het woord alleen, maar ook met de daad. Zijn arbeid in Lambarene met zijn staf, waartoe mej. Lagendijk behoort, is on overtrefbaar, en een zegen voor het zwarte ras. Het voorbeeld van deze ene mens is zó groot geweest, dat hij er gebieden zo groot als half Westelijk Europa heeft gepacifeerd. Van 1913 af werkt hij daar. Thans is hij 76 jaar. Spreker heeft het grote genoegen ge had bij hem te logeren en heeft de grootst mogelijke eerbied voor deze mens. Spreker oefende critiek uit op de rassentegenstelling, welke een belemmering voor de wereldvrede be tekent. Spr. wees er ook op, dat de ko loniale politiek van Nederland op een hoog niveau stond in weerwil van veel ongezonde critiek. Toen de Negus van Ethiopië aan H. M. de Koningin ver zocht een adviseur in buitengewone dienst te zenden, schreef hij: „Ik vraag U dit. omdat ik overtuigd ben dat het Nederlandse volk het enige volk is dat op menswaardige wijze zijn koloniën bestuurt". Naar aanleiding van dit ver zoek is uitgezonden Mr. H. J. Spit met vier anderen, die de Negus adviseren in alle zaken. Het gevolg daarvan is dat in 1952 de gelegenheid opengesteld zal worden voor vele Nederlanders om een goed stuk brood in dit land te gaan verdienen en producten voortge bracht zullen worden door grote on dernemingen zoals de Nederlandse Handelmaatschappij en anderen. Spr. vertelde ook uitvoerig over het leven van de werkers en de Europese vrouw in de binnenlanden van Afrika en van de sociale-, economische- en culturele verhoudingen aldaar. De voordracht, die ongeveer vier uur duurde werd toegelicht met foto's. Dezelfde voordracht werd ook ge houden voor de afdelingen van de Plattelandsvrouwenbond te Middel burg en Goes. Zij wordt vandaag te Kruiningen gehouden en morgen in St. Philipsland. DOUWE EGBERTS VEILING WALCHEREN. 15 Januari. Aardappelen. Blauwe Ei genheimers 12.10. Witte aardappelen 9.40. Furore 11.70. Bintjes 9.90—11.70. Meerlan- üers 10. Koopmans Blauwe 12—12,50. Fruit: Zoete Ermgaard, grof. 2336. Bramley's Seedling 1119. Bellefleur 16. Jonathan 1150. Goudreinetten 2145, Sterappels 2530. Cox Orange pippin 16 34. Appels val en kroet 324. Bredero- de 2140. Comtesse de Paris, grof, 33 35. Gieser Wildeman 45—51. Conference 20—25. Peren, val en kroet 3—23. Groenten: Bloemkool A 3755, id. B 23—38, id. C 9—28, id. D 9—18. Boerekool 412. Rode kool 713. Savoye kool 714." Witte kool 1013. Veldsla 1761. Sladun- sel 111—126. Uien 5—28. Spruiten 7—47. Witlof 12—33. Prei 20—40. Bospecn 12—32. Boskroot 56. Peen kg 914, Waspeen 10 —36. Kroten kg. 13—29. Koolrapen 2—8. Herfstrapen 512. Andijvie 2871. EIERNOTERING GOES. Prijs voor verse kippeneieren 2.03 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Bericht van handelaren. Grote kipeieren 10','x cent. Kleine kip- eieren 9 cent. Ganseieren 30 cent. Kal koeneieren 15 cent. VEILING ST. ANXALAND. Burgerlijke Stand NISSE. Ondertrouwd: M. van Doorn, 27 j. en A. C. Timmerman, 30 j.; J. van Oijen, 27 j. cn A. G. Corporaal, 21 j; M. A. de Win ter, 36 j. en C. A. M. Janssen. 20 j. Officiële publicaties BEZOEK VAN DE COMMISSARIS DER KONINGIN. De Burgemeester der gemeente Goes brengt ter openbare kennis, dat volgens bij hem ingekomen schrijven de Heer Commissaris der Koningin in deze pro vincie het voornemen heeft deze gemeente te bezoeken op Vrijdag 18 Januari a.s. en alsdan des voormiddags ten 11 ure in het Stadhuis aan Colleges en bijzondere per. sonen alhier gevestigd, die Zijn HoogEdel- Gestrenge wensen te spreken, daartoe de gelegenheid zal geven. De audiëntielijst ligt vanaf heden ter secretarie ter tekening. Goes, 14 Januari 1952. 14 Jan.: Polonia, Maasbommel. Corjo, van Dijke. Telegraaf 15. Möss. Fiat, de Vroomc. Damco 91, van Nispen. Leendert Pieter, van Groezen1. Telegraaf 15, Hoek. Telegraaf 20, Sinon. Mathee, Jegen. Van Gogh. Wijekmans. Spes Salutis, Grinwis. Ambulant, Grinwis. Variatie, Visser, allen naar Rotterdam. Onderneming, Broeken. Amstel 8. Heyboer. Ollevos 1, v. d. Meer. Stad Amsterdam 1, Merrelaar. Stad Am sterdam 4, Schouwenaar. Vlist, Kaat Pur- ka, Reyngoudt. Stad Amsterdam 3, Du- rinck. Vlissingen, Breure, allen naar Am sterdam. Maris Stelle. Van Keulen, naar Zwolle. Vertrouwen, Theunisse, naar Dor drecht. Iris, Huizen, naar Hagan. Lucia, Hooglander, naar Dordrecht. Gerdi, de Bot, naar Helmond. Helmut, Andressen, naar Rostock. Dacapo, Leininga, naar Gro ningen. Nelly, van Zwol, naar Doesburg. Assam 4, Noels, Kralingseveer. Centrust 3, Brughts. Soldanelle, Verschure. Dlavolez- za, Eigeman. Monty, Blom. Edelweiss 2, Mellinx. Express 25, Boelsma. Express 36, Hettinga, allen naar Basel. Therese, Tur- neer. Hermaine Cools. BourdeUe, Mille-' Advertentie Elk tablei Chelarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn ge* worden en millioenen mensen al baat brachten. cCoeé HtoncCe/iettf man. Muscadet, Klee. Montana, Hendriks. Mannheim 189, Beldermann. Louise Vera, Bartsch. Ferdinand, de Coen. Nautilus 9. Korstanje. Nautilus 2, de Weirt. Graves, Picard. Veneranda 3, Smet, allen naar Duitsland. August, Pieters. Guido, Somers. Joma. Ruitenberg. Salf 2, Jonck. Anna, Kint. Grewi, Kint. Ajadi. Verdoom. Ber- tus. Schram. Sam 1, Temmermans. Sanï 2 Ceulemans. Robert, Maas. Invincible, Ap peldoorn. Henri, de Winter. Telegraaf 19. Martens. Telegraaf 9, de Bue. Mevo, Reits- ma. Kolibri, v. d. Zee. De Hoop, v. d Heuvel. Enjo, Engelsma. Tarzo, de Jong. Emma. van Vijverr. Marie, Rademaker. Annie, Thijssen. Express 29, Beeckmans. Antverpia 3, van Winsen. Avontuur, de Roover. Louis, van Gimst. Rhenus 86, Kief. Aranus. Leemans. Musigny, Muller. Pondicherry.e Wagner. Chauteau Montro se, Van Lent. Alpina 4, Gebhardt. Luzern, Olieslager. Cramant, Maris. Alpha, Bee- nen. Riederalp, Mayer. Express 14, Dörr. Haringvliet, Keyzer. Margaretha, v. d. Ham. Alliance, de Bot. Poseidon 3, Specht. Mime, Verwey. Mentor. Schmalz. Louwe- rina. Padmos. Arnica, Riekenbach. Luctor, v. d. AdeL Express 15, Platt. Anneliese, Bernd. Aare, Neyenhoff. Couperin. Wag ner. De Laak, de Looff. Twente, Groot- veld. Stad Biel, Feenstra. Aleida, Scho ling. Ay, Wagner. Cassie, Kuipers. Juran- con. Holle. Badenia 59, Eich. Antruso, v. d. Veeken. Saigon, v. d. Klooster. Lugano, Ducoffre. Amstel 9, Akkermans. Amstel 4, v. d. Veen. Amstel 6, Schreuders. Lucia, Stoop. Azolla, de Leeuw van Wenen. Mar- grietha Hendrika, Lenten. Maria, Hoo- gendoorn. Onderneming, v. d. Wel. An na Cornelia, Vermeulen. Plilon, Cornellsse. Adriana, Struyk. Frans, van Gammeren. Overijsel, Boon. Marie, de Meyer. Johan na Maria, Oomens. Westvalk, Westers. Terneuzen 27, Jongman. Johanna, Bijl. Brigitte, Van Breeken. Fransisca, Houter man. Revenu, Stoutjesdijk. Vriendschap. Wagenaar. Terneuzen 2, Blauw. Bram, den Braber. Stad Amsterdam 8. Water ham. Hunte, Durinck. Rijn Schelde 5. de Roeck. Tiberia, v. Brussel. Todoma, Rey- niers. Klybeck, Klaassens, allen naar België. VEILING ZUID-BEVELAND. 15 Januari. Verpakt fruit: Jonathan A 44—62. id. B 43. Lombarts Cabrille 34— 36. id. B 27. Cox Oranje Pippin A 85— 106. Laxton Superbe A 4548. id. B 36 Golden Delicious A 5866. id. B 53. Goudreinetten A 4356. Reinette van Zucalmaglie A 38. Fruit voor export: Jonathan A 52. BC 34.40—35, I 28.20—38.10. H 17.60. Zure Bellefleur A 34.90—36.50. BC 20—21, I 18.10—33.10, II 10.15. Golden Delicious A 60, BC 41—42. I 42—58. II 29. Cox Oranje Pippin BC 44.70. I 42—64, II 16. Goudrei netten A 44.10-^44.50, BC 36.10, I 30.60— 41.50. II 23.30. Reinette van Zucalmaglie BC 26. Gewone veiling: Conference 4656. Comtesse de Paris 2144. Kleiperen 17 40. Giczer Wildeman 3244. Brederode 43. Pondsperen 15—36. St. Remy 30—42. Goudreinetten (fabr.) 13—24. idem grof 28—32. Zure Bellefleur 3—17. Golden De- licious 1343. Jonathan 1437. Cox Oranje .Pippin 1649. Present van Enge land 18—28. Sterappels 17—20. Laxton Su perbe 1230. Zoete Ermgaarde 1444. Zoete Campagner 10—32. Zoete Bellefleur 317. Kroetappels 37. VEILING SCHEBPENISSE. 15 Januari. Middelsoort uien 32.75— 32.51. Drielingen 34. Picklers 28. Aanvoer 20 ton. VEILING THOLEN. 15 Januari. Uien. gewone- 32.50. drie lingen 3434.53, picklers 28.36, stek 9.12. Aanvoer 47 ton. Peen'(zohder lof) 2e en 3e soort 19.70. Aanvoer 8 ton. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 14 Januari. Aardappelen 13. Groenten: Andijvie 4459; Eoerekool 1516: Kroten 18; Rode kool 915: Gele kool 9; Groene kool 1118; Waspeen 1419; Grote peen 16: Spruiten 22—31: Witlof 28—31, alles per kg., st. of bos. Fruit. Appelen: Jonathan 3743; Zoete Ermgaard 32; Peren: Comt de Paris 25— 40; Kleipeer 25—38, alles per kg. GRAANBEURS GRONINGEN. Rode tarwe 21.2524.25, witte tarwe 21.2525, wintergerst (vrij) 26.7537.25, (inlevering 22.2524). zomergerst 28.75 39.00, witte haver 26.25—30.75, groene erw ten 42.8060.60. koolzaad 40.3559.35, kar- wijzaad 60.5079.00. gele mosterdzaad blauwe maanzaad 100.50118.50, zaai lijn zaad witbloei 150.50120.50, zaai lijnzaad blauwbloei 140.50160.50. Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) dito 1947 (314) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3pct. Investeringscert 3 Nederland 1962—64 z.b. Nederland 1962—64 m.b. Nederland N.W.S. 2 Ned. Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Ind. Handb. B Ned. Hand elm IJ. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Bubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Mid. Continental Tide Water Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania North America:? Rep. Steel U. S. Steel Intern. Nickel 14 Jan. 15 Jan. 85 85 83 85% 85 H 85% 95'/» 96 88 88 87% 87% 87% 87% 71 71 87% 86% 87 86% 90% 90% 142% 144 158% 158% 227 227 112 113 168% 1&7% 143% 148',. 188% 187"» 207 207 169 169% 149% 148'', 172 172 286% 286% 94% 94 184 182'/, 119% 120 142% 143% 140 140% 152 155 102% 101% 100% 100% 74% 73% 77% 77 51% 55% 56% 56% 56% 56% 95% 96 75% 20% 20"* 8% 8% 21% 22% 20% 21% 21% 21% 45 45% 43% 43% 47% 48% Van de bedrijvigheid, die Maandag ter beurze viel te constateren, was Dinsdag maar weinig overgebleven. De belang stelling voor Amerikaanse oliewaarden was zo goed als geheel geluwd en ook de overige sectoren maakten een stille in druk. De thans weer opduikende berich ten over een devaluatie van het Engelse pond. komen de beurs weinig geloofwaar dig voor. Men schreef de lichte verbe tering van het agio tot 10% pet. hier al thans niet aan toe. VOETBAL Henk Schijvenaar als gast naar België Nederland. Henk Schijvenaar, die in de wed strijd NederlandBelgië op 25 Novem ber jJ. een been brak, heeft van de Kon. Belgische Voetbalbond een uit nodiging gehad om de wedstrijd Bel giëNederland op 6 April a.s. als toeschouwer bij te wonen en op het daaropvolgend banket als eregast aan wezig te zijn. SCHAKEN Euwe leidt in Hoogoventournooi. Te Beverwijk werd het 14e Hoog- oven-Schaaktournooi voortgezet. De resultaten van Dinsdagavond waren: Euwe (Ned.)Van Scheltinga (Ned.) 10; Kostitch (Zuidsl.)Fu- derer (Zuidsl.) O'Kelly de Galway (Belg)Kramer (Ned.) Vz 16; Rellstab (Did.)Donner (Ned.) afg.; Bouwmeester (Ned.)Yanovs- ky (Canada) afg. Euwe leidt nu met Z\'z punt. Advertentie. Verdrijf de periodieke pijnen f en dat lome, lusteloze gevoel^ i direct en afdoend meteenpaarj ypppp--- In verband met plaatsgebrek moet de strip Kappie en de Doodskop-schat een dag bLUven overstaan. HOOG WATER. 17 Januari u.+NAP u.-fNAP Vlissingen 4.53 1.76 17.17 1.79 Terneuzen 5.22 1.94 17.43 1.98 Hansweert 5.22 2.05 18.21 2.12 Zierikzee 6.17 1.24 18.40 1.40 .Wemeldinge 6.38 1.48 18.55 1.63 LAAG WATER. U.—NAP u.—NAP 11.18 2.04 23.14 1.58 11.50 2.25 23.45 1.78 12.29 2.41 12.02 1.74 12.23 1.98 KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. De Ned, Herv. kerkeraad te Zierik zee heeft in de komende vacature ds. A. Pijnacker Hordijk toezegging van beroep gedaan aan ds. W. de Jong le Neede. GEREI'. KERKEN. Beroepen te Amsterdam (wijk 14) B. Timmer te 's Gravenhage Oost. Aangenomen naar 's-Gravenzande: L. J. Boeijinga te Fgnaard, die bedankte voor Oudewater en voor Honselers- dijk. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Breukelen: A. J. Mog- gré te Zevenbergen. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Scherpenisse: H. Lig- tenberg te Rotterdam W. DONDERDAG. HILVERSUM L 402 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram. muziek. 9.30 De groenteman. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Amusementsmuziek. 12.00 Ka merkoor en orgeL 12.25 In t spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws, 13.15 Mede delingen of gram. muziek. 13.20 Metropole orkest 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 „Stop dat lek", causerie. 14.15 Gram. muziek. 14.25 Tuinbouwpr aatje. 14.35 Pianorecital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Amusementsmuziek. 16.30 Zenderslulting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 13.40 Orgelspel. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 AVRO- Allerlei. 19.15 Orkestconcert 19.40 Ru briek van Kunst en Cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.10 Concertgebouw orkest en solisten. 21.30 ,,Wat er aan vast zit", samenspraak. 21.55 Gram. mu ziek. 22.25 Gevarieerd programma. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30 Zang en piano. 23.45—24.00 Gram. mu ziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. muziek. NCRV: 10.00 Gewij de muziek. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor en orgeL 12.00 Angelus. 12.03 Gram. mu ziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouw- mededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kathol, nieuws. 13.20 Pianospel 13.25 Viool en plano. NCRV: 14.00 Gram. muziek. 14.30 Vocaal ensemble. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. mujiek. 15.30 Strijkkwartet 16.00 Bijbellezing. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.40 „Op de stelling", 18.50 Le ger des Heils muziek. 19.05 ..Levensvra gen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.20 Verzoekprogramma. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws- en weerbe richten. 20.10 Gevarieerd programma. 22.15 Buitenlands overzicht 22.35 Gram. muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws- en SOS-berichten. 23.15—24.00 Gram. muziek. ZON EN MAAN. 17 Januari. Zon: op 8.40 onder 17.00 Maan: op 23.00 onder 10.32 Nagekomen advertentie. Nederlandse Reisvereniging. Vertrek extra bus Vlissin gen Betje Wolffplein 7.80 o. Nog toegangskaarten aan de zaal verkrijgbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7