NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ZEEUWSCH-VLAANDEREN JT-genda STRIJD IN SUEZKANAAL-ZONE OPGELAAID Wisitt Mmvws-Vlamtdann MAANDAG 14 JANUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een streekuitzending over Schouwen en Duiveland. Zondagmiddag twaalf uur bracht de A.V.R.O. een streekuitzending van Schouwen en Duiveland. Het programma werd verzorgd door amateurs van het eiland en zo onge veer heel Schouwen en Duiveland zal wel voor de radiokmeegeluisterd heb ben. .Algemeen was men enthousiast over deze streekuitzending, niet al leen omdat zij op een goed cultureel peil stond, maar ook omdat daarmee een mooie propaganda voor het eiland werd gemaakt. De heer A. Leijdekker met zijn guitaar zorgde voor de inleiding en daarna kwam het muziekkorps Kunst en Eer onder leiding van Jac. Kikke en met medewerking van de solisten F. Fegen en E. de Loof. De muzikale prestaties waren zeer goed. M.C.D. en zijn medewerkers brachten leuke liedjes, waarvan ,,'t Is bie ons op Schouwe nie so gek", wel bijzon der insloeg. De humoristische voordrachten van S. Ochtman, J. Volkeri en Nel Brou wer mochten er zijn. Zij zullen op menig gelaat een lach hebben geto verd. Vermelden we ook nog het trio Lems bestaande uit mej. Lems en de heren De Regt en Volkeri. Het stukje „De uiterste wilsbe schikking" gespeeld door M.C.D. en de heer Kanfers was voortreffelijk. De pianobegeleiding van de heer Mensje Snoek droeg het hare bij tot het welslagen van de uitzending en het echtpaar Brouwer, dat voor de conférence zorgde en de spelers aan kondigde, verrichtte zijn zware taak lofwaardig. Een goed geslaagde uit zending! KERKERAADSLEDEN IN „HEDENESSE" Zondag kwamen in het jeugdcen trum „Hedenesse" te Cadzand de kerkeraadsleden van de Hervormde gemeenten in West Zeeuwsch-Vlaan deren bijeen op uitnodiging van de classicale commissie voor inwendige zending ter bespreking van het huis bezoek door kerkeraadsleden. Dit on derwerp werd ingeleid door ouderling A. C. Lankester uit Kloetinge. Spre ker ging na wat de gemeente van een ambtsdrager mag verwachten en lichtte zijn causerie toe met voor beelden uit zijn practijk als huisbe zoeker. Hierop volgde een goede be spreking. Na een gezamenlijke maal tijd wees ouderling dokter Risseeuw op de betekenis van de Bijbel bij het huisbezoek. Als gasten waren aanwezig enkele kerkeraadsleden uit Brugge. Sluiskil FILMAVOND OUD-MILITAIREN. In zaal Meert te Sluiskil werd on der auspiciën van de Sociëteit Oud Militairen een filmavond gegeven. De voorzitter, de heer P. Dourleijn, sprak een kort openingswoord waar in hij dank uitbracht aan de heer But uit Terneuzen voor het kosteloos draaien van deze films. Voor de pauze werd gedraaid „Thuis", een film over een terugke rend militair. In beeld werd gebracht wat er sinds zijn vertrek uit Neder land en vóór zgn terugkeer in ons land veranderd was. De film behan delde ook de inpassing van de gede- moblliseerden in de burgermaat schappij. Na de pauze volgde de film „Van duisternis tot licht". Deze film gaf een beeld van de strijd in de Pa cific, o.a. de slag op de Java Zee, de verovering van Indonesië door de vij and enz. Daarna de moeizame her overing en de gevolgen daarvan. Het was een geslaagde avond. Terneuzen AANRIJDING. Zaterdag viel op de Baandijk te Ter neuzen een aanrijding voor tussen een auto bestuurd door L. S. uit Rotterdam en een met paard bespannen voertuig bestuurd door M. D. uit Terneuzen. Beide voertuigen werden licht bescha digd. Officiële publicaties MIDDELBURG. BEZOEKEN ONDERWIJSTENTOONSTELLING „DE SCHEEPSBOUW". B. en W. van Middelburg maken be kend, dat op Woensdag 1G Januari 1952 en op Donderdag 17 Januari 1952 van 19.30 uur22 uur voor de ouders van leerlin. gen van alle scholen te Middelburg gele genheid zal bestaan tot het bezoeken van de onderwijstentoonstelling „De Scheeps bouw" in de voormalige Vleeshal van het stadhuis aan de Markt. Woensdag 16 Januari 1952 voor ouders van leerlingen van de lagere scholen: Donderdag 17 Januari 1952 voor ouders van leerlingen van de overige scholen. Middelburg, 11 Januari 1952. VLISSINGEN. STREEKPLAN WALCHEREN 195L De burgemeester van Vlisslngen brengt ter openbare kennis, dat het Streekplan Walcheren 1951 met de daarbij behorende voorschriften, vastgesteld door de Provin ciale Staten van Zeeland bij hun besluit van 14 November 1951, no. 5, van 15 Ja nuari 1952 af tot 4 Februari 1952 toe. ter gemeente-secretarie, 2e afdeling (Kamer 1) voor een ieder ter inzage ligt. Vlissingen 14 Januari -952. Arnemuiden VISSERIJFILMS De Vissersvereniging „Draagt Elk anders Lasten" te Arnemuiden, hield Zaterdag een vergadering, waar voor leden en genodigden enkele visserij films werden gedraaid. Deze filmvoorstelling ging uit van de Inspectie der Visserijen in het eer ste district en men was er algemeen vol lof over. De heer De Boer hield een korte inleiding en de heer Boerma van de afdeling Vïssergonderzoek gaf een deskundige toelichting. Vooral voor de Oesterfilm, die een levendig beeld gaf van het oesterbe- drijf in Yerseke had men grote be langstelling. Onder de aanwezigen bevond zich 0.m. de burgemeester van Veere jhr. 1. F. den Beer Poortugael. Het ge meentebestuur van Arnemuiden was vertegenwoordigd door een wethou der. Burgerlijke Stand SAS VAN GENT. Bevallen: L Persijn—Felisi, z.; E. H. de Cooker—Leemput, d.; M. E. Roegiers van den Hemel, d. Ondertrouwd: E. J. P. de Causmaecker, 26 j. en E. J. F. Velleman, 21 j. Getrouwd: G. T. Verstraete, 23 j. en O A. van Vlaenderen, 19 j.; R. Brscke, 18 j. en G. M. Renier. 20 j.; J. M. G. de Rijk, 30 j. en H. M. van den Hemel, 20 j.; J. J. Aarnoutse, 43 j. en G. Bosch, 33 j. Overleden: H. J. Everaerd, 89 j., we duwnaar van A. C. Strjjdonk; M. C. van Paemele, 59 j., weduwe van H. de Vliegher; M. S. Borgonjon, 67 j., echtge note van G. L. van der Steen. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Korea, een helden epos", 7 en 9.15 uur. Schouwburg: „Zijn les geleerd, 8 uur. Morgen Electro: „De melkboer", 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Een nacht van roem", (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Ku-klux klan", (18 j.), 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: „Aasgieren der woestyn", (14 j.), S uur» St. Jansteen ZILVEREN JUBILEUM K.A.B.-AFDELEN G. In het Patronaatsgebouw te St. Jansteen werd onder grote belang stelling het zilveren jubileum ge vierd van de K.A.B., afdeling St. Jansteen. De leden waren daarbij aanwezig in gezelschap van hun echtgenoten en ook waren vele auto riteiten tegenwoordig. De diocesane voorzitter, de heer J. Mertens, sprak de feestrede uit, waarin duidelijk de arbeid van de pi oniers naar voren werd gebracht. Burgemeester P. H. Geirnaerdt, pas toor J. Preyers, de geestelijk advi seur en vele anderen voerden het woord en uitten hun waardering over het werk van de K.A.B. De voorzitter, de heer J. Blommaert, sprak het dankwoord. Het bondsinsigne en bij behorend diploma werden uitgereikt aan degenen, die 25 jaar lid waren. Door een cabaretgroep van de K.A.B. werd een goedverzorgde uitvoering gegeven. In de parochiekerk werd een H. Mis opgedragen voor het wel zijn van de K.A.B. en zijn leden. Axel UITVOERING „MOND-ACCORDEOLA". Zaterdagavond gaf de mondac- cordeonvereniging „Mond-Accordeola" uit Axel, voor een matig bezette zaal in Hotel de Zwaan haar uitvoering. Na een kort openingswoord door de voor zitter werd in vlot tempo het program ma bestaande uit zang en muziek af gewerkt. Het geheel viel bij de aan wezigen zeer in de smaak. WALCHEREN Middelburg BENOEMINGEN LERAREN AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. B. en W. van Middelburg hebben de Raad medegedeeld, dat voor de cur sus 19511952 van de gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonder wijs enige henoemingen dienen te ge schieden. Voorgesteld wordt de vol gende leraren een tijdelijke aanstel ling te doen uitreiken voor het tijd vak van 1 September j.l. tot en met 30 September a.s. (13 maanden in verband met de omschakeling van de cursus van acht in zes maanden): de heer C. W. Heeren tot leraar In elec tro-montage, de heer A. Louwerse tot leraar in electriciteitsleer/tech- niek, natuur- en werktuigkunde, ma terialen- en gereedschapskennis en vaktekenen, de heer G. de Ru tot le raar in de Nederlandse taal en tech nisch schetsen, de heer A. de Muynclt tot leraar in vaktekenen (schilders) en technisch schetsen, de heer H. Ho- zee tot leraar in natuur- en werktuig kunde, materialen- en gereedschaps kennis, constructieleer en calorische werktuigen, de heer J. van Driel tot leraar in vaktekenen (bouwvakken) en constructieleer en de heer C. P. Kant tot leraar In materialen- en ge reedschapskennis. calorische werktui gen en werktuigkunde. Voorts stellen B. en W. voor de heer N. Vermaat aan te stellen tot leraar in natuur- en werktuigkunde en vaktekenen voor de periode van 1 October j.l. tot en met 30 September BESTUUR DER GODSHUIZEN. Nu de heren mr. A. J. van der Weel en S. Caljouw ingaande 1 Ja nuari j.l. periodiek behoorden af te treden als lid van het bestuur der Godshuizen te Middelburg, heeft dit bestuur B. en W. voorgesteld beide heren voor een herbenoeming voor te dragen. Het college heeft daartegen geen bezwaar en verzoekt de Raad tot benoeming over te gaan. JONGETJE VEEL IN HET WATER. Een 11-jarig jongetje raakte Za terdagmiddag op de Houtkaai te Middelburg bij het spelen te water. Met behulp van een balk wisten twee Middelburgers de knaap op het droge te brengen. Hij kwam met een nat pak en de schrik vrij. Vlissingen „DE ZONDVLOED" BIJ „DE WITTE WIJK." Met het engagement van de Vlis- singse Spoorweg Sport- en Ontspan ningsvereniging, heeft het bestuur van de buurtvereniging ,,De Witte Wg'k" te Vlissingen een goede greep fedaan. Op heel aardige wijze werd oor deze groep het toneelstuk in Zeeuws dialect ,,De Zondvloed" van Louis Lockefeer opgevoerd. Weliswaar waren hier en daar wat minder sterke vertolkingen, maar in het algemeen was het spel goed te noemen. Een uitstekende creatie gaf de hoofdvertolker, de heer P. van Genist, van Jacob Verplancke, de boer van „Doornhof". Het spel van mevr. Minderhout was eveneens zeer goed. De regie was bij de heer G. Kortenhoef in goede handen. De avond was geopend door de voor zitter der vereniging, de heer J. G. Wassink, waarna de heer G. A. van Druten, als voorzitter van de Vlls- singse Bond van Buurtverenigingen nog een propagandawoord sprak. Tot slot volgde nog een gezellig bal, De Zeeuwen speelde gelijk tegen Meto (11). Op het nieuwe en uitstekende ter rein van Meto heeft De Zeeuwen het niet verder weten te brengen dan een 11 gelijk spel. Deze uitslag gaf de verhouding goed weer. Meto speelde een aardig open spel letje. waardoor De Zeeuwen niet veel kans werd gegeven. Toch was deze ploeg direct na de aftrap voor het Meto-doel, maar een hoekschop le verde niets op. Bij verdere aanvallen zuiverde de Meto-achterhoede steeds weer het doelgebied. In de voorhoede van Meto blonk linksbinnen Kops uit. Voor de rust noteerden wij enkele goede schoten van Leynse en De Klerk, maar doelpunten bleven uit. Na de rust. toen enkele Zeeuwen- aanvallen niets opleverden, scoorde Verrezen al spoedig, daartoe m staat gesteld door Kops (1-0). Bij een aan val van de Zeeuwen voorkwam de doelman van Meto een doelpunt, door een fraaie save na een schot van Leynse. Vijf minuten voor het einde kreeg W. Leynse de bal te pakken en nadal hij enkele tegenstanders was gepas seerd, loste hij een diagonaal schot, dat doel trof (11). Met deze stand kwam het einde. Clinge-Corn Boys 34. Clinge speelde aanvankelijk zeer verdedigend, maar liet weldra deze tactiek varen, toen bleek dat de Corn Boys aanvallers niet tot scoren kon den komen. Na 20 minuten opende de thuisclub de score, door de links buiten (10), aan welk doelpunt Seghers na enkele minuten er nog een toevoegde (20). Beide partijen wogen aardig tegen elkaar op. maar het duurde toch tot even na de rust eer v.. d. Berge de achterstand ten gevolge van een fout in de Clinge- achterhoede tot 21 wist te verklei nen. Enkele minuten later bracht Ver helst de balans in evenwicht. Olinge werd in deze periode geheel overspeeld. Van de Berge bracht de stand op 23. De vreugde was ech ter van korte duur. Seghers maakte weer gelijk (33). Hierna streden beide partijen fel om het whinende doelpunt. Van de Berge stelde echter de overwinning voor Corn Boys via een strafschop veilig (34). Axel behaalde royale zege op Odio. Axel heeft tegen het Brabantse ODIO een zeer goede wedstrijd ge speeld. Ondanks de grote overwin ning. die het behaalde, heeft de voor hoede der Zeeuwen toch nog vele kansen onbenut gelaten. De zege was misschien iets geflatteerd. Na ruim 20 minuten spelen opende v. d. Velde de score (10). ODIO bleef na dit doelpunt echter gevaarlijk, maar een doelpunt viel aan de ande re kant, waar v. d. Velde voor de tweede maal het net vond (20) uit een misverstand in de ODIO-achter hoede. Met deze stand kwam de rust. Direct na de hervatting wist v. d. Velde er 30 van te maken, 10 mi nuten later gevolgd door een kopbal van Deg (40). ODIO antwoordde hierna met enkele snelle aanvallen, uit een waarvan darijs er in slaagde de eer te redden (41). Maar de Zeeuwsch-Vlamingen kwamen weer terug en Jonkman maakte gebruik van de fout van de ODIO-doelman, die te ver uitliep, om de stand op 5 1 te brengen. Na ruim 25 minuten bracht v. d. Velde de stand op 61. Koewacht en E.M.M. deelden de punten. Koewacht en E.M.M. hebben de punten gedeeld, wat een goede pres tatie is van Koewacht, daar E.MM. direct een 02 voorsprong wist te be werkstelligen. De Vlissingers speel den toen beter dan hun tegenstandei's. Voor de twee doelpunten in de eerste 20 minuten gescoord zorgde K. v. d. Gruijter. Na een half uur kreeg Koewacht een strafschop toegewezen wegens ongeoorloofd aanvallen. Dit leverde een doelpunt op en toen doelman Heijkoop even later de bal in eigen doel sloeg was het 22. Na de rust was het veldwerk van E.MJVL weer beter, maar Koewacht speelde fanatieker, zodat de achter hoede van E.M.M. alle zeilen by moest zetten. Enkele minuten voor het einde kreeg v. d. Grubter nog een goede kans, maar hij faalde. Eis steeds 't beste: dus bij Uw shag Dr. Drees in New Y ork. Zaterdag is de Nederlandse minis ter-president, dr. W. Drees, per vlieg- in New York aangekomen, fc&j verklaarde bij zijn aankomst, dat zyn bezoek officieus was, doch dat de door hem te voeren besprekingen di verse terreinen zouden bestrijken, waarvoor in Nederland belangstel ling bestaat. Het onderwerp van de besprekingen kon hij niet nader aan duiden dan met de woorden „zaken van Europees belang, speciaal in ver band met Nederland". Politieman voor moedige daad gedecoreerd. Zaterdag werd tijdens een huldi gingsplechtigheid te Wezep de wacht meester van de Rijkspolitie, G. Draayer, de medaille van het Carne- gie-Heldenfonds, voor betoonde moed, op de borst gespeeld. In Juni van het vorig jaar werd in Scharringa's dierenpark op 't Harde bij Wezep een 10-jarig meisje, toen z-j haar hand door de tralies stak, door een wolf gegrepen. Het publiek raak te in paniek, maar wachtmeester Draayer hield het hoofd koel. Hij ging de kooi binnen, greep de wolf bij de strot en slingerde het beest in een hoek van de kooi. Vergiftigde worst gegeten. Bij twee families te Steenwijk heeft zich een ernstig geval van ver giftiging voorgedaan. Na het eten van leverworst (van eigen slacht) werden alle hulsgenoten, tien perso nen, onwel. Er deden zich verschijn selen van buikpijn en braken voor. Een dokter constateerde vergiftiging. Acht personen, onder wie vyf kinde ren, werden naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Vijf verkeren in vrij ernstige toestand. By een familie in Giethoorn, die ook leverworst had gegeten, deden zich by vier personen dezelfde ver- schijnselen voor. De politie heeft de nog aanwezige .worst in beslag genomen. Laatste eer bewezen aan De Lattre de Tassigny. Het stoffeiyk overschot van gene raal de Lattre de Tassigny is gebal semd. Het ligt nu, gekleed ln khaki- unlform, opgebaard. Voormalige opperofficieren van het eerste Franse leger hebben de ere wacht bij het opgebaarde Irjk betrok ken. Waarschijnlijk zal generaal de Lattre de Tassigny begraven worden op het eenvoudige kerkhof van Mouil- leron-en-Pareds. waar ook zijn ver leden jaar in Indo-China gesneuvelde zoon, luitenant Bernard, is begraven. De Franse regering heeft besloten wylen generaal De Lattre de Tassigny posthuum de twee hoogste eerbewyzen van de Franse republiek te verlenen. n.L de posthume rang van maarschalk van Frankrijk en een staatsbegrafenis. De begrafenis is Woensdag a.s. De Nederlandse regering heeft de Franse regerinwg haar deelneming be tuigd. Zwemwedstrijden per televisie uitgezonden. Proefnemingen te Naarden. Het zwemstadlon te Naarden be leefde Vrydagavond een Nederlandse primeur toen de AVRO-televisie-staf er met zijn operateurs, camera's en lichtbatteryen verscheen om een uit zending te verzorgen van nationale zwemwedstrijden en demonstraties. De sportcommissie van de KNZB had alle medewerking aan de proef neming verleend. .Speciaal de ver blindend feUe verlichting zou im mers een hinderlijke factor kunnen vormen, doch by het trekken van de gebruikelijke oefenbaantjes bleek reeds, dat de watergekoelde kwik lampen, waarby de normale zwem- zaal-lampen in gloeiende spijkerkop pen veranderden, de zwemsters en zwemmers vrijwel niet hinderden. Irma Schuhmacher noteerde op de 100 m vrge sla& de uitstekende tyd van 1 min. 0.6 sec. Wies Vaessen kon tot het 50-meter keerpunt vrijwel ge- lqk biyven, doch daarna maakte de Rotterdamse zich met haar hoge beentempo los om met duidelgk ver schil als eerste aan te tikken. Geertje Wielema toonde zich voor de zoveelste maal de snelste op de 100 meter rugslag. Joris Tjebbes trok zich van de wat ongewone omstandigheden voor de start werden de deelnemers een voor een voor de camera gehaald wei nig aan door voor een verrassend goede tyd te zorgen. In een spannen de race met Hermsen en Boxem won de Heemstedenaar in 58.7 sec., een tijd, welke hy na de 58.6, waarmede hij in 1950 het Nederlandse record op zijn naam had gebracht, niet meer had gemaakt. VOETBAL Bondselflal op 5 Maart tegen Bolton Wanderers. De voetbalwedstrijd tussen een Ne derlands Bondselftal en de Engelse tweede divisieclub Bolton Wanderers zal definitief doorgang vinden. De wedstrijd is vastgesteld op 5 Maart a.s. te Rotterdam. MOTORSPORT Oriënteringsrit M.A.C. „Scheldegouwen" De M.A.C. Scheldegouwen hield een oriënteringsrit over een afstand van 96 km, welke de beslissing moest brengen voor het kampioenschap 1951 in de duo-klasse. De heer A. Gooyen uit Goes werd winnaar in deze klasse en werd daarmede vol gens de puntentelling kampioen. Een ingediend protest inzake een enkele maanden geleden gehouden rit zorg de er echter voor, dat hy nog niet als kampioen werd aangewezen. Er verschenen 20 deelnemers aan de start te Middelburg. Hiervan kwa men er 18 aan de finish te Goes. De uitslag was: Solo-klasse: 1. Dr J. C. Arends (Hansweert), 0 strafp.; 2. K. Rede- ïykheid (Middelburg), 5; 3. Kodde, 15; 4. J. Parent (Souburg), 18; 5. J. van Dalen (Wemeldinge), 70; 6. M. Neels (Kattendyke), 124; 7. I. W. de Jonge (Souburg), 139 Duo-klasse: 1 A. Gooyen (Goes), 0; 2. O. Hoving (Vlissingen), 13; 3. A. Bouwens (Middelburg), 62; 4. Reynhout, 78. Automobilisten: 1. A. de Pree (Middelburg), 3; 2. Tilroe (Vlissin gen), 5; 3. M. Uil (Middelburg), 6; 4. A. Weemaes (Middelburg), 7; 5. C. Moerman (Vlissingen), 8; 6. P. v. d. Woestgne (Middelburg), 10; 7. F- Verijzer (Middelburg), 20. ERGER DAN IN PALESTINA Egyptisch minister kondigde maatregelen aan. Tijdens het weekeinde Is de strijd in de Suezkanaal-zone opgelaaid. Er vond een hotsing plaats tussen Britse militairen en leden van Egyp tische commando-eenheden, waarby 12 Egyptenareri werden gedood, 15 gewond en 41 gevangen genomen. Eén Britse militair kwam om het leven. Britse officieren verklaarden later nadrukkelijk dat dit een gevecht in de volle militaire zin van het woord was. De Egyptenaren vochten vast beraden. Britse veteranen, die de strijd in Palestina hebben meege maakt, zeiden dat het gevecht' hevi- fer was dan welk treffen ook tussen oden en Britten in dat land. De Egyptische „commando's" voerden aanvallen uit op Britse verdedigings stellingen en waterleidingwerken na- by de reusachtige Britse opslagplaats van voorraden te Tel El Kebir. Nadat de Egyptische commando eenheden uiteen waren geslagen, trachtten de restanten hunner troe pen vergeefs door het prikkeldraad om de opslagplaats te Tel El Kebir Le breken. De Egyptische minister voor sociale zaken, Abdel Fattah Hassan, heeft verklaard, dat op de kabinetszitting Meisje verbrandde in haar bed. Een 27-jarige telegrafiste van de P.T.T. is Zondagmorgen in haar bed verbrand. Vermoedelijk heeft het meisje, dat een zolderkamertje te Amsterdam bewoonde, Zaterdag avond voor zij ging slapen een siga ret in bed gerookt. Zg is vermoedelijk is slaap gevallen, waardoor de bran dende sigaret in bed viel en het bed- degoed is gaan smeulen. Zondagoch tend werden buren gealarmeerd door brandlucht Toen zij de deur gefor ceerd hadden sloegen de vlammen him tegemoet Zg waren te laat om de bewoonster nog te kunnen redden. Mr. P. J. Oud weer lijstaanvoerder van de V.V.D. Mr. P. J. Oud zai bij de a.s. Tweede Kamerverkiezingen opnieuw als lijst aanvoerder van de V.VJX optreden. Dit werd besloten in een Zaterdag te Utrecht gehouden algemene leden vergadering van de V.V.D. Besloten werd in het gehele land met dezelfde Igstaanvoerder uit te komen. Als zo danig werd mr. P. J. Oud aangew«en De kieskringen 's-Hertogenbosch en Maastricht zullen met een gelijk luidende Mjst uitkomen. Alle andere kieskringen komen met een afzonder- ïyke lyst uit. De vereniging van „Fondsenhouders" en de vereniging ..Effectenbescherming" hebben aan de leden der Eerste Kamer een schrijven overhandigd, waarin be zwaren worden kenbaar gemaakt tegen aanvaarding van het wetsontwep „Toe zicht op het credietwezen". een „belangrijke beslissing is geno men om het leven van de Egyptische bevolking in de Suezkanaal-zone te vergemakkelijken". Hg wilde deze verklaring niet nader toelichten, maar zeide, dat de maatregelen later bekend zullen worden gemaakt. Vierhonderd Britse parachutisten staken Zondag in stormboten het zoetwaterkanaal over om het dorp Hoessein Abdalla te doorzoeken. De Britten vonden geen wapens of mu nitie. Ook werd geen spoor van ver zetsstrijders gevonden. Perzië eiste sluiting van Britse consulaten. Mossadeq (nog steeds zrek) weigerde eis in te trekken. De Perzische regering heeft Enge land "verzocht, alle negen Britse con sulaten in Perzië 21 Januari te sluiten. De Perzische regering kan „niet langer dulden, dat Britse functionarissen zich in de binnenlandse aangelegenheden van Perzië mengen". De Britse ambassadeur te Teheran, Sir Francis Shepherd, heeft dr. Mos sadeq, die ziek te bed lag, bezocht en hem dringend verzocht de eis tot slui ting der consulaten in te trekken. Mos- sadeq antwoordde hierop, dat Perzië deze eis zou handhaven, zolang hij mi nister-president was. GYMNASTIEK Mevr. v. d. Most gaf les in knotsoef enin gen. Zaterdagavond en Zondagmorgen was de gymnastiekzaal van de Finns Naereboutschool aan de Grote Markt te Vlissingen geheel gevuld met gym nasten, die onder leiding van de be kende leidster van de Rotterdamse damesturnvereniging „Aspasia", mevr Jeanne v. d. Most-Leyeweerd, een aan tal knotsoefeningen instudeerden. Deze oefeningen zijn bedoeld als inleiding tot het gymnastiekfeest van het K.N. G.V. op Tweede Pinksterdag a s. te Den Haag. In talrijke plaatsen van ons land geeft mevr. v. d. Most lessen, ten einde op het feest een zo groot moge lijk harmonisch geheel te krijgen. Talrijke turnsters van vele Zeeuwse gymnastiekverenigingen volgden de aanwijzigingen van mevr. v. d. Most. die met begeleiding van haar pianist de oefeningen voordeed. 0.a. waren aanwezig leden van V.T.V., Vlissingen Astrow, Souburg; Medioburgum, Mid delburg; Volharding, Goes; VZOS, Yerseke; Wilhelmina, Middelburg. SCHAKEN Hoogovenschaaktournooi te Beverwijk begonnen. OOK MIDDELBURGSE SCHAKERS NEMEN DEEL Zaterdag is het jaarlgkse Hoogoven schaaktournooi te Beverwgk begon nen. In dit uitermate sterk bezette tournool, waaraan tevens wordt deel genomen door één buitenlandse grootmeester en vier meesters, ne men voor de eerste maal twee Zeeuwse schakers deel. Het zijn de Middelburgers L. J. Woudstra en J. L. Woudstra, beiden van de Schaak vereniging „Middelburg". In de res. groep A 2 speelde J. L. Woudstra te gen J. van Donk, welke party werd afgebroken in een voor Woudstra slechtere stelling. In groep E wist L. J. Woudstra znn eerste party te winnen van L. Molin. De uitslagen van de ln de hoofd groep gespeelde wedstrijden van de tweede ronde van het 14e Hoogoven schaaktournooi te Beverwgk luiden; Van Scheltinga (Ned.)—Rellstab (Did) 0—1; Yanovsky (Can.)Kos- titch (Zdsl.) Donner (Ned.) Euwe (Ned.) 01; Kramer (Ned.) Fuderer (Zuidsl.) Bouw meester (Ned.)O'Kelly de Galway (Belg.) De stand na de tweede ronde is: 1 en 2 Euwe en Fuderer 1pnt; 3 Rellstab 1 pnt 1 afgebr. party4, 5, 6 en 7 Kramer, Kostitch, Bouw meester en Yanovsky 1 pnt; 8 O'Kel ly de Galway pnt -f 1 afgebr. partg; 9.. Van Scheltinga pnt; 10 Donner 0 pnt. De overige resultaten van de eer ste ronde luiden: KramerVan Scheltinga l? EuweYanovsky Kostitch Bouwmeester O'Kelly de Galway—Rellstab afgebr. DAMMEN 'S GRAVENPOLDER—RENESSE 9—11 Voor de 2de klasse van de Zeeuwse Dambond speelde 's Gravenpolder te gen Renesse. De gasten wonnen op het nippertje met 911. De uitsla gen waren: A. DubbelmanC. Verton 02; C. TramperJoh. v. d. Werf 02; H. NieuwdorpW. Boot 02; J. C. HogesteegerJ. Geleynse 02; J. C. v. d. HageP. Hart 11; W. Nieuw dorpH. Braam 02; N. Boogerd A. Westdorp 20; G. BlomC. J. Kostense 2—0; W. v. d. VeldeJoh. Geleynse 20; W. Feliu3—Joh. Kos tense 20. JUDO JUDO- EN JIU JITSU-EXAMENS TE GOES. Door de sportschool Felix Janssens zullen op Zaterdag 19 Januari as. te Goes in de Gymnastiekzaal van de Jongensschool aan de Westsingel, Ju do- en Jlu Jitsu-examens worden af genomen, namelijk voor de le, 2e en 3e graad Jiu Jitsu en voor de Gele, Oranje en Groene Band Judo. Er zullen deelnemers zijn uit Mid delburg, Vlissingen, Goes, 's Heer Arendskerke, Kruiningen, Kloetinge, Yerseke, Bergen op Zoom, Steenber gen en Roosendaal. Sport Pick-upjes In een partij over 12 ronden heeft de Belgische middengewicht kampioen de Keersgieter zijn titel behouden door zijn uitdager Acha op punten te kloppen. 7T De Europese kampioen middenge wicht worstelen J. G. Smeekens (Breda), heeft een uitnodiging aanvaard om op 19 Januari te Londen tegen Syd Harrington uit te komen. w Tijdens zwemwedstrijden te Osna- brück verbeterde Lehmann het Duitse re cord op de 400 m. vrije slag met de goede tijd van 4.46.9. De Australische sprintster. Majorie Jackson, wereldrecordhoudster op de 100 yards met 10.7 sec. liep tijdens wedstrij den in Nieuw Zuid Wales de 100 yards In 10.6 sec. met de wind In de rug. Tegen de wind in noteerde zij een tijd van 10.8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9