NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WISSEL SCHOi iw-N „HELPT ELKANDER" VERGADERDE TE ZIER1KZEE ZUID-BEVFUND STRIJD IN SUEZKANAAL-ZONE OPGELAAID Spori Pick-upjes MAANDAG 14 JANUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een streekuitzending over Schouwen en Duiveland. Zondagmiddag twaalf uur bracht de A.VJR.O. een streekuitzending van Schouwen en Duiveland. Het programma werd verzorgd door amateurs van het eiland en zo onge veer heel Schouwen en Duiveland zal wel voor de radio meegeluisterd heb ben. .Algemeen was men enthousiast over deze streekuitzending, niet al leen omdat zy op een goed cultureel peil stond, maar ook omdat daarmee een mooie propaganda voor het eiland werd gemaakt. De heer A. Leidekker met zijn guitaar zorgde voor de inleiding en daarna kwam het muziekkorps Kunst en Eer onder leiding van Jac. Kikke en met medewerking van de solisten F. Feijen en E. de Loof. De muzikale prestaties waren zeer goed. M.C.D. en zijn medewerkers brachten leuke liedjes, waarvan ,,'t Is bie ons op Schouwe nie so gek", wel bijzon der insloeg. De humoristische voordrachten van S. Ochtman, J. Volken en Nel Brou wer mochten er zijn. Zij zullen op menig gelaat een lach hebben geto verd. Vermelden we ook nog het trio Lems bestaande uit mej. Lems en de heren De Regt en Volkeri. Het stukje „De uiterste wilsbe schikking" gespeeld door M.C.D. en de heer Kanters was voortreffelijk. De pianobegeleiding van de heer Mensje Snoek droeg het hare bij tot het welslagen van de uitzending en het echtpaar Brouwer, dat voor de conférence zorgde en de spelers aan kondigde, verrichtte zijn zware taak lofwaardig. Een goed geslaagde uit zending! Jaarverslagen over 1951 werden uitgebracht. De vissersvereniging „Helpt Elkander" te Zïerikzee kwam ïn „Con cordia" in vergadering byeen. De voorzitter, de heer B. W. Schot Jzn., opende de vergadering en heette in het bijzonder welkom de opziener Ph. A. van er Linde. De heer Schot gaf een terugblik over het jaar 1951, waarbij uiteraard het optreden van de mosselparasiet een belangrijk punt uitmaakt. In de eerste helft van 1951 was het somber gesteld met de mossel visserij, aldus spreker. Vele bespre kingen werden gehouden om een uit komst te vinden, o.a. te Goes, Ber gen op Zoom en te Amsterdam. De ontevredenheid over de houding der overheid nam toe, waarop in Maart een protestvergadering in Goes werd belegd, waarbij er harde woorden werden gesproken aan het adres van de hoge autoriteiten. Op 31 Maart Icwam er een order om naar Delfzijl te varen, dohc men moest vandaar onverrichterzake terugkeren. Op 23 April vertrok men op enkele vaar tuigen na opnieuw naar de Wad den en op 15 Mei weer naar het Noor den voor het bezaaien van de toege wezen percelen. Juni gaf een meeval ler: in de Brielse Maas werd een bank met halfwas mosselen aange troffen, vanwaar de overgebleven vaartuigen met volle lading naar huis keerden. Ondertussen nam de ziekte af en de mosselen groeiden, zodat op 3 Juni de eerste mosselen naar Yer- seke verzonden konden worden met een visgewicht van 20 kg. In Sep tember noteerde men visgewichten van 22, 23 en 24 kg. Eind October begaf bijna de gehele vloot zich naar het Noorden om zaad. Het jaar 1951 was een jaar van veel zorg en strijd, aldus spreker. De heer Schot wees er op, dat de vloot met twee moderne schepen is uitgebreid en noemde de toekomst hoopvol. „Men bedenke evenwel, dat de zegen van Boven komt", met deze woorden besloot de voorzitter zijn openingswoord. Het jaarverslag van de secretaris over 1951 meldde een verlies van vijf leden en een toetreding van drie le den. Op 31 December 1951 bedroeg het aantal leden 46 en waren er 66 donateurs. Ook dit verslag gewaagde van de opleving in de mosselvisse rij. Wat 1952 betreft, zo zeide de se cretaris, zal tijdens het seizoen moe ten blijken in hoeverre de mosselpa rasiet nog aanwezig is. De voorzitter wees er op, dat de secretaris wegens vertrek voor het laatst aanwezig was. Hij bracht hem dank voor zyn activiteit gedurende tal van jaren betoond en overhandig de hem namens het bestuur een scheerétui. De penningmeester, de heer D. Bleijenberg, bracht eveneens verslag uit, waaruit bleek, dat op 31 Decem ber j.l. een batig saldo in kas was van 149,81. Op de bank bevond zich 914,40 en privé 80, De heer Schot informeerde naar een post te rgrootte van 30, uitgegeven voor een reis naar Tholen. De voor zitter gaf hierover opheldering en deelde voorts mede dat van de burge meester bericht van verhindering was ingekomen. Verder werd voorgelezen een circulaire van de Nederlandse stichting voor visserijbelangen. Opziener Bal uit Harlingen bericht te, dat de Noordelijkste banken in goede conditie verkeren, zodat hij vermoedde, dat de percelen Zierikzee ook wel goed zullen zijn. Deze brief werd gevolgd door een schrijven van 9 Januari, waarin werd medegedeeld, dat er weinig sterren voorkomen op de Zierikzeese percelen en dus over komst niet nodig is. De heer B. W. Schot Jzn., C. Kou ijzer en J. Schraver werden resp. als voorzitter, bestuurslid en bode her kozen. Tot secretaris werd gekozen de heer S. Schot C.J.zn. Naar aanlei ding van de mededeling over het pachten percelen van het bestuur der Visseryen op de Zeeuwse St' men, merkte de heer C. Kouijzer op ,dat drie precelen, die hij ingaf, waarde loos zyn. Vervolgens ontstond een uitvoerige discussie over de blokken. Nu de havendijk aan de Zuidzijde wordt hersteld, moeten ook de blok ken hersteld of vernieuw worden. De heer L. Schot en anderen zouden liever de blokken in eigen beheer ne- Kattendijke LOOP DER BEVOLKING. Het zielental van de gemeente Kattendijke nam in het afgelopen jaar af met 10. Op 31 December 1950 bedroeg het aantal ingezetenen 1158 (599 m- en 559 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 16 (9 m. en 7 vr.) en door vestiging met 37 (11 m. en 26 vr.); het verminderde door overigden met 9 (4 m. en 5 vr.) en door vertrek met 54 (32 m, en 22 vr.). Op 31 December 1951 bedroeg het inwonertal dus 1148 (583 m. en 565 vr.). Er werden in 1951 11 huwelijken voltrokken. men en wel aan de Westzijde aan het verlengde van de ponton. De voorzit ter vroeg aan de heer Jac. Berre- voets of hij kon toezeggen, dat in het vervolge zyn blokken aan redelijk te stellen eisen zullen voldoen. De heer Berrevoets antwoordde hierop, dat in overleg met de heer Argelo en de op zichter deze zaak wel in orde zal ko men. Na ampele bespreking werd be sloten het Provinciaal Bestuur te verzoeken om de blokken te verplaat sen naar de Westzijde. Na nog enkele informaties over het lidmaatschap te hebben verstrekt sloot de voorzitter de vergadering. SCHOUWEN- EN DUIVELAND Noordgouwe VERKIEZING AMBTSDRAGERS In de vergadering van stemge rechtigden van de Ned. Herv. Kerk te Noordgouwe werd als ouderling herkozen de heer C. M. Janse. In de vacature A. Adriaanse werd tot ouderling gekozen de heer C. Braber, terwyl in de daardoor ontstane va cature van diaken de heer Johs. van 't Veer Jr. gekozen werd. Dreischor UITVOERING KERKKOOR. Het kerkkoor te Dreischor gaf zijn jaarlijkse zang- en toneeluitvoering in het hotel „Centrum". Het programma bevatte een aantal gezangen en een vijftal christelijke lie deren, die door het koor onder leiding van zijn dirigent, de heer K. W. Ever wijn ten gehore werden gebracht. Het koor heeft hiermede haar kun nen in het openbaar gedemonstreerd en getoond goede vorderingen te ma ken. Met het Wilhelmus werd het vo cale gedeelte besloten. Er werden voorts een tweetal toneelstukjes op gevoerd: het vrolijke spelletje „Schoonmama beveelt" en „De Ban- diete". Ds. Huizing opende eii sloot deze avond met gebed. THOLEN Bij het te Bergen op Zoom gehouden examen boekhouden slaagde de heer J. L. Decijzer te St. Annaland. BILJARTEN De eindstand van de klasse C 1 klein biljart libre in het district Schouwen en Duiveland van de K.N.B.B. luidt als volgt: 1 Concordia (Zierikzee), 18 pun ten; 2. V.O.E. (Zierikzee), 14 punten. In de klasse D 1 is de eindstand: 1 Entre Nous (Zierikzee), 34 punten; 2 V.O.E 2 (Zierikzee), 30 punten; 3 Con cordia 2 (Zierikzee), 18 punten; 4 Dreischor, 14 punten. Goes VOOR HET GEBREKKIGE KIND. Is een lichamelijk gebrekkig kind gedoemd, een leven van nietsdoen te gemoet te gaan? Gelukkig in vele gevallen niet. De Blauwe Vogel Stichting verschaft deze jeugd in haar kamphuis te Schaarsbergen zomerkampen, waar zij alle werk zaamheden zoveel mogelijk zelf ver richten en zich oefenen in allerlei richtingen. Om aan dit prachtige werk meer bekendheid te geven wordt Dinsdagavond in „de Prins van Oranje" te Goes de film „Blauwe Vogels vliegen uit" vertoond. BOUW GOESE ZUIVERINGS INSTALLATIE VORDERT. De bouw van de zuiveringsinstal latie aan de Zuidvlietstraat te Goes is thans zover gevorderd dat Dins dagmiddag a.s. de vlag er op kan worden geplaatst. DE ZINGENDE ZUSJES IN GOES. De bezoekers van het Goese Schut tershof die Zaterdagavond in vrij gro te getale waren opgekomen om eens kennis te maken met de „Zingende Zusjes", hebben een aantrekkelijk programma aangeboden gekregen. Niet alleen oogstten de zingende zusjes een groot succes, doch ook het optreden van Uukiki met zijn ladder clownerie, alsmede de Astra's met fiets-sensatie hadden een ovatie in ontvangst té nemen. Voorts was er het geslaagde optreden van de fakir Hato Yoga en de parodisten Weber en Co. STUDIECLUB SCHILDERS „LUCTOR ET EMERGO". In de Goese Ambachtsschool was Zaterdagmiddag een tentoonstelling van de jaarlijkse prijsvraagwerk stukken van de studieclub schilders „Luctor et Emergo". Dit jaar waren er twee opgaven, voor alle drie groe pen gelijk. Het eerste, een kleurencompositie om een vestibule, uitgevoerd in olie of lakverf op een paneel. Het tweede, een letterbordje. Dat er dit jaar ook weer met veel animo gewerkt is, be weeg wel het grote aantal ingezon den werkstukken (116 stuks Ruim 200 leden en belangstellenden be zochten deze mooie expositie. Een woord van lof voor de uitstekende organisatie voor deze actieve studie club, die op 2 Februari haar le lus trum hoopt te vieren, ïs hier zeker op zyn plaats. De prijzen werden door de voorzitter, de heer W. Wisse uit gereikt, waarna wethouder A Buys aan de heer Wisse de door hem ge wonnen pry's met een toepasselijk woord overhandigde. De wisselbeker werd na loting tussen de heren J. de Graaff en W. Wisse (beiden het hoogste aantal punten) gewonnen door de heer J. de Graaff te Goes. Kapelle UITVOERING „MOND-ACCORDEOLA". Zaterdagavond gaf de mondac- cordeonverenlging „Mond-Accordeola" uit Axel, voor een matig bezette zaal in Hotel de Zwaan haar uitvoering. Na een kort openingswoord door de voor zitter werd in vlot tempo het program ma bestaande uit zang en muziek af gewerkt Het geheel viel bij de aan wezigen zeer in de smaak. DRIE JUBILARISSEN. De vereniging van Oud-Leerlingen van Wintertuinbouwcursussen te Ka pelle zal Dinsdagavond in een buiten gewone vergadering het 35-jarig jubi leum vieren van het bestuurslid de heer W. Glas, die 33 jaar als voorzit ter heeft gefungeerd, en voorts het 30- jarig jubileum van de bestuursleden de heren Joh. Oele en L. Willeboer. FEESTVERGADERING N.C.L.B. Te Kapelle hield de afdeling van de Ned. Christelijke Landarbeiders Bond haar jaarlijkse feestavond, in het verenigingsgebouw „Obadja" De voor zitter, de heer P. Minnaard, sprak zijn openingswoord naar aanleiding van Psalm 67. De secretaris, de heer B. de Koeyer, bracht verslag uit van de ver schenen zomer gehouden reis naar Breda. De heêr de Boer uit Assen, hoofd bestuurder van de N.C.L.B. hield een propagandistische toespraak, welke aandachtig werd beluisterd. Met spel en enkele schetsjes werd het eerste ge deelte besloten. Na de pauze met tractatie, werd op gevoerd het toneelspel in drie bedrij ven .Eigen Wegen". Dit stuk, dat goed en vlot werd gespeeld, viel bij de aanwezigen bijzonder in de smaak. Met dankgebed werd deze goed ge slaagde feestvergadering gesloten. C.J.M.Y. „OBADJA" KRUGT TWEE AFDELINGEN. Door de geweldige groei van het le dental, heeft het bestuur van de C.JJVL V. „Obadia" te Kapelle besloten, de vereniging in twee afdelingen te split sen. Iedere afdeling die 26 leden telt, heeft een eigen bestuur, terwijl er la ter uit deze twee afdelingsbesturen één hoofdbestuur zal worden gekozen. Heinkenszand GEVONDEN VOORWERPEN Als gevonden voorwerpen werden te Heinkenszand gedeponeerd: 1 licht bruine regenjas en een huissleutel. Nadere inlichtingen hieromtrent zfln te bekomen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Heinkenszand. NOORD BEVELAND Kortgene TAPUTENTENTOONSTELLING. De Stichting Onderwijstentoonstel lingen, welke zich ten doel stelt klei ne reizende tentoonstellingen te orga niseren, waar de Nederlandse School jeugd een overzichtelijk beeld krijgt van de arbeid in en de producten van de verschillende Nederlandse in dustrieën, houdt van 15 tm. 29 Januari 1952 een tentoonstelling over de Ta pijtindustrie in de openbare lagere school te Kortgene. Vandaag wordt de tentoonstelling geopend. VERGADERING PLATTELANDSVROUWEN. De Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Noord-Beveland kwam in Hotel de Korenbeurs in Kortgene in verga dering bijeen. Het grootste gedeelte van de avond werd verzorgd door me vrouw Aaftje Top, die een voordracht hield over „Lampions der Liefde" van Jan Mens. Vergiftigde worst gegeten. BH twee families te Steenwtfk heeft zich een ernstig geval van ver giftiging voorgedaan. Na het eten van leverworst (van eigen slacht) werden alle huisgenoten, tien perso nen, onwel. Er deden zich verschijn selen van buikpijn en braken voor. Een dokter constateerde vergiftiging. Acht personen, onder wie vyf kinde ren, werden naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Vijf verkeren in vrij ernstige toestand. B{j een familie in Giethoorn, die ook leverworst had gegeten, deden zich bij vier personen dezelfde ver schijnselen voor. De politie heeft de nog aanwezige worst in beslag genomen. Eis steeds 't beste: dus bij Uw shag Dr. Drees in New York. Zaterdag is de Nederlandse minis ter-president, dr. W. Drees, per vlieg tuig in New York aangekomen. Hij verklaarde bij zyn aankomst, dat zijn bezoek officieus was, doch dat de door hem te voeren besprekingen di verse terreinen zouden bestrijken, waarvoor in Nederland belangstel ling bestaat. Het onderwerp van de besprekingen kon hij niet nader aan duiden dan met de woorden „zaken van Europees belang, speciaal in ver band met Nederland". Politieman voor moedige daad gedecoreerd. Zaterdag werd tijdens een huldi gingsplechtigheid te Wezep.de wacht meester van de Rijkspolitie. G. Draayer, de medaille van het Came- gie-Heldenfonds, voor betoonde moed, op de borst gespeeld. In Juni van het vorig jaar werd m Scharringa's dierenpark op 't Harde bij Wezep een 10-jarig meisje, toen z'j haar hand door de tralies stak, door een wolf gegrepen. Het publiek raak te in paniek, maai- wachtmeester Draayer hield het hoofd koeL Hij ging de kooi binnen, greep de wolf bij de strot en slingerde het beest in een hoek van de kooi. Laatste eer bewezen aan De Lattre de Tassigny. Het stoffelijk overschot van gene raal de Lattre de Tassigny is gebal semd. Het ligt nu, gekleed in khaki- uniform, opgebaard. Voormalige opperofficieren van het eerste Franse leger hebben de ere wacht bij het opgebaarde lijk betrok ken. Waarschijnlijk zal generaal de Lattre de Tassigny begraven worden op het eenvoudige kerkhof van Mouii- leron-en-Pareds, waar ook zijn ver leden jaar in Indo-China gesneuvelde zoon, luitenant Bernard, is begraven. De Franse regering heeft besloten wijlen generaal De Lattre de Tassigny posthuum de twee hoogste eerbewijzen van de Franse republiek te verlenen, nJ. de posthume rang van maarschalk van Frankrijk en een staatsbegrafenis. De begrafenis is Woensdag a.s. De Nederlandse regering heeft de Franse regerinwg haar deelneming be tuigd. Zwemwedstrijden per televisie uitgezonden. Proefnemingen te Naarden. Het zwemstadion te Naarden be leefde Vrijdagavond een Nederlandse primeur toen de AVRO-televisie-staf er met zyn operateurs, camera's en lichtbatterijen verscheen om een uit zending te verzorgen van nationale zwemwedstrijden en demonstraties. De sportcommissie van de KNZB had alle medewerking aan de proef neming verleend. .Speciaal de ver blindend felle verlichting zou im mers een hinderlijke factor kunnen vormen, doch bij het trekken van de gebruikelijke oefenbaantjes bleek reeds, dat de watergekoelde kwik lampen, waarbij de normale zwem- zaal-lampen in gloeiende spijkerkop pen veranderden, de zwemsters en zwemmers vrijwel niet hinderden. Irma Schuhmacher noteerde op de 100 m vrije slag de uitstekende tijd van 1 min. 0.6 sec. Wies Vaessen kon tot het 50-meter keerpunt vrijwel ge lijk blijven, doch daarna maakte de Rotterdamse zich met haar hoge beentempo los om met duidelijk ver schil als eerste aan te tikken. Geertje Wielema toonde zich voor de zoveelste maal de snelste op de 100 meter rugslag. Joris Tjebbes trok zich van de wat ongewone omstandigheden voor de start werden de deelnemers een voor een voor de camera gehaald wei nig aan door voor een verrassend foede tijd te zorgen. In een spannen- e race met Hermsen en Boxem won de Heemstedenaar in 58.7 sec., een tijd, welke hij na de 58.6, waarmede hij in 1950 het Nederlandse record op zijn naam had gebracht, niet meer had gemaakt. VOETBAL Bondselfta! op 5 Maart tegen Bolton Wanderers. De voetbalwedstrijd tussen een Ne derlands Bondselftal en de Engelse tweede divisieclub Bolton Wanderers zal definitief doorgang vinden. De wedstrijd is vastgesteld op 5 Maart a.s. te Rotterdam. ERGER DAN IN PALESTINA Egyptisch minister kondigde maatregelen aan. Tydens het weekeinde is de stryd in de Suezkanaal-zone opgelaaid. Er vond een botsing plaats tussen Britse militairen en leden van Egyp tische commando-eenheden, waarbij 12 Egyptenaren weiden gedood, 15 gewond en 41 gevangen genomen. Eén Britse militair kwam- om het leven. Britse officieren verklaarden later nadrukkelijk dat dit een gevecht in de volle militaire zin van het woord was. De Egyptenaren vochten vast beraden. Britse veteranen, die de stryd in Palestina hebben meege maakt, zeiden dat het gevecht hevi- fer was dan welk treffen ook tussen oden en Britten in dat land. De Egyptische „commando's" voerden aanvallen uit op Britse verdedigings stellingen en waterieidlngwerken na bij de reusachtige Britse opslagplaats van voorraden te Tel El Kebir. Nadat de Egyptische commando eenheden uiteen waren geslagen, trachtten de restanten hunner troe pen vergeefs door het prikkeldraad om de opslagplaats te Tel El Kebir Le breken. De Egyptische minister voor sociale zaken, Abdel Fattah Hassan, heeft verklaard, dat op de kabinetszitting Meisje verbrandde in haar bed. Een 27-jarige telegrafiste vdn de P.T.T. Is Zondagmorgen in haar bed verbrand. Vermoedelijk heeft het meisje, dat een zolderkamertje te Amsterdam bewoonde. Zaterdag avond voor zij ging slapen een siga ret in bed gerookt Zy is vermoedelijk is slaap gevallen, waardoor de bran dende sigaret In bed viel en het bed- degoed is gaan smeulen. Zondagoch tend werden buren gealarmeerd door brandlucht Toen zy de deur gefor ceerd hadden sloegen de vlammen hun tegemoet Zij waren te laat om de bewoonster nog te kunnen redden. Mr. P. J. Oud weer lijstaanvoerder van de V.V.D. Mr, P. J. Oud zal bfl de a.s. Tweede Kamerverkiezingen opnieuw als lijst aanvoerder van de V.V.D. optreden. Dit werd besloten in een Zaterdag te Utrecht gehouden algemene leden vergadering van de V.V.D. Besloten werd in het gehele land met dezelfde lijstaanvoerder uit te komen. Als zo danig werd mr. P. J. Oud aangewezen De kieskringen 's-Hertogenbosch en Maastricht zullen met een gelijk luidende lijst uitkomen. Alle andere kieskringen komen met een afzonder lijke lijst uit. De vereniging van „Fondsenhouders" en de vereniging „Eöectenbescherming" hebben aan de leden der Eerste Kamer een schrijven overhandigd, waarin be zwaren worden kenbaar gemaakt tegen aanvaarding van het wetsontwep „Toe zicht op het credietwezen". een „belangrijke beslissing is geno men om het leven van de Egyptische bevolking in de Suezkanaal-zone te vergemakkelijken". Hij wilde deze verklaring niet nader toelichten, maar zeide, dat de maatregelen later bekend zullen worden gemaakt. Vierhonderd Britse parachutisten staken Zondag in stormboten het zoetwaterkanaal over om het dorp Hoessein Abdalla te doorzoeken. De Britten vonden geen wapens of mu nitie. Ook werd geen spoor van ver zetsstrijders gevonden. Perzië eiste sluiting van Britse consulaten. Mossadeq (nog steeds z:ek) weigerde eis in te trekken. De Perzische regering heeft Enge land verzocht, alle negen Britse con sulaten in Perzië 21 Januari te sluiten. De Perzische regering kan „niet langer dulden, dat Britse functionarissen zich in de binnenlandse aangelegenheden van Perzië mengen". De Britse ambassadeur te Teheran, Sir Francis Shepherd, heeft dr. Mos sadeq, die ziek te bed lag, bezocht en hem dringend verzocht de eis tot slui ting der consulaten in te trekken. Mos. sadeq antwoordde hierop, dat Perzië deze eis zou handhaven, zolang hij mi- nister-president was. GYMNASTIEK Mevr. v. d. Most gaf les in knotsoefeningen. Zaterdagavond en Zondagmorgen was de gymnastiekzaal van de Frans Naereboutschool aan de Grote Markt te Vlissingen geheel gevuld met gym nasten, die onder leiding van de be kende leidster van de Rotterdamse damesturnvereniging „Aspasia", mevr Jeanne v. d. Most-Leyeweerd, een aan tal knotsoefeningen instudeerden. Deze oefeningen zijn bedoeld als inleiding tot het gymnastiekfeest van het K.N. G.V. op Tweede Pinksterdag a-s. te Den Haag. In talrijke plaatsen van ons land geeft mevr. v. d. Most lessen, ten einde op het feest een zo groot moge lijk harmonisch geheel te krijgen. Talrijke turnsters van vele Zeeuwse gymnastiekverenigingen volgden de aanwijzigingen van mevr. v. d. Most die met begeleiding van haar pianist de oefeningen voordeed. O.a. waren aanwezig leden van V.T.V., Vlissingen. Astrow, Souburg; Medioburgum, Mid delburg; Volharding, Goes; VZOS, Yerseke; Wilhelmina» Middelburg. MOTORSPORT Oriënteringsrit M.A.C. „Scheldegouwen" De MA..C. Scheldegouwen hield e«n oriënteringsrit over een afstand van 96 km, welke de beslissing moest brengen voor het kampioenschap 1951 in de duo-klasse. De heer A. Gooyen uit Goes werd winnaar in deze klasse en werd daarmede vol gens de puntentelling kantpioen. Een ingediend protest inzake een enkele maanden geleden gehouden rit zorg de er echter voor, dat hy nog niet als kampioen werd aangewezen. Er verschenen 20 deelnemers aan de start te Middelburg. Hiervan kwa men er 18 aan de finish te Goes. De uitslag was: Solo-klasse: 1. Dr J. C. Arends (Hansweertj, 0 strafp.; 2. K. Rede lijkheid (Middelburg), 5; 3. Kodde, 15; 4. J. Parent (Souburg), 18; 5. J. van Dalen (Wemeldinge), 70; 6. M. Neels (Kattendijke), 124; 7. I. W. de Jonge (Souburg), 139. Duo-klasse: 1. A. Gooyen (Goes), 0; 2. O. Hoving (Vlissingen), 13; 3. A. Bouwens (Middelburg), 62; 4. Reynhout, 78. Automobilisten: 1. A, de Pree (Middelburg), 3; 2. Tilroe (Vlissin gen), 5; 3. M. Uil (Middelburg), 6; 4. A. Weemaes (Middelburg), 7; 5. C. Moerman (Vlissingen), 8; 6. P. v. d. Woestyne (Middelburg), 10; 7. F- Verijzer (Middelburg), 20. SCHAKEN Hoogovenschaaktoui nooi te Beverwijk begonnen. OOK MIDDELBURGSE SCHAKERS NEMEN DEEL Zaterdag is het jaarlijkse Hoogoven- schaaktournooi te Beverwijk begon nen. In dit uitermate sterk bezette tournool, waaraan tevens wordt deel genomen door één buitenlandse grootmeester en vier meesters, ne men voor de eerste maal twee Zeeuwse schakers deel. Het zijn de Middelburgers L. J. Woudstra en J. L. Woudstra, beiden van de Schaak vereniging „Middelburg". In de res. groep A 2 speelde J. L. Woudstra te gen J. van Donk, welke party werd afgebroken in een voor Woudstra slechtere stelling. In groep E wist L. J. Woudstra zijn eerste party te winnen van L. Molin. De uitslagen van de in de hoofd groep gespeelde wedstrijden van de tweede ronde van het 14e Hoogoven- schaaktoumooi te Beverwijk luiden: Van Scheltmga (Ned.)Rellstab (Did) 01; Yanovsky (Can.)Kos- titch (Zdsl.) VzVz\ Donner (Ned.) Euwe (Ned.) 01; Kramer (Ned.) Fuderer (Zuidsl.) Bouw meester (Ned.)O'Kelly de Galway (Belg.) y2— De stand na de tweede ronde is: 1 en 2 Euwe en Fuderer 1% pnt; 3 Rellstab 1 pnt 1 afgebr. partij; 4, 5, 6 en 7 Kramer, Kostitch, Bouw meester en Yanovsky 1 pnt; 8 O'Kel ly de Galway pnt 1 afgebr. party; 9.. Van Scheltinga pnt; 10 Donner 0 pnt. De overige resultaten van de eer ste ronde luiden: KramerVan Scheltinga EuweYanovsky y2. Kostitch Bouwmeester O'Kelly de Galway—Rellstab afgebr. DAMMEN 's GRAVENPOLDER—RENESSE 9—11 Voor de 2de klasse van de Zeeuwse Dambond speelde 's Gravenpolder te gen Renesse. De gasten wonnen op het nippertje met 91L De uitsla gen waren: A. DubbelmanC. Verton 02; C. TramperJoh. v. d. Werf 02: H. Nieuwdorp—W. Boot 02; J. C. HogesteegerJ. Geleynse 02; J. C. v. d. HageP. Hart 11; W. Nieuw dorpH. Braam 02; N. Boogerd A. Westdorp 20; G. BlomC. J. Kostense 20; W. v. d. VeldeJoh. Geleynse 20; W. FeliusJoh. Kos tense 20. JUDO JUDO- EN JIU JTTSU-EXAMENS TE GOES. Door de sportschool Felix Janssens zullen op Zaterdag 19 Januari a.s. te Goes in de Gymnastiekzaal van de Jongensschool aan de Westsingel, Ju do- en Jiu Jitsu-examens worden af genomen, namelijk voor de le, 2e en 3e graad Jiu Jitsu en voor de Gele, Oranje en Groene Band Judo. Er zullen deelnemers zijn uit Mid delburg. Vlissingen. Goes, 's Heer Arendskerke, Kruiningen, Kloetinge. Yerseke, Bergen op Zoom, Steenber gen en Roosendaal. In een partij over 12 ronden heeft de Belgische middengewicht kampioen de Keersgleter zijn titel behouden door ztjn uitdager Acha op punten te kloppen. De Europese kampioen middenge wicht worstelen J. G. Smeeker.s (Breda), heeft een uitnodiging aanvaard om op 19 Januari te Londen tegen Syd Harrington uit te komen. Tijdens zwemwedstrijden te Osna- brück verbeterde Lehmann het Duitse re- cord op de 400 m. vrije slag met de goede tijd van 446.9. De Australische sprintster. Majorie Jackson, wereldrecordhoudster op de 100 yards met 10.7 sec. liep tijdens wedstrij den in Nieuw Zuid Wales de 100 yards in 10.6 sec. met de wind in de rug. Tegen de wind in noteerde zij een tijd van 10.8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11