TRIUMPH- zT» "Si ï0°" MODERNE VERWARMING VOOR MIDDELBURGS KERKEN KIESPIJN! Zeeuwse Almanak KAMPIOENSWEDSTRIJD IN HET VERPAKKEN VAN FRUIT PROVINOI ALE ZEEUWSE, COURANT ZATERDAG 12 JANUARI 1952. GEEN KOUDE VOETEN. Met afwerking van Nieuwe Kerk en Koorkerk wordt flink opgeschoten. Waaneer, zoals verwacht wordt, to Augustas a.». de Nieuwe Kerk en de Koorkerk te Middelburg na ruim twaalf jaar weer In gebruik worden ge nomen, zal wel geen der kerkgangers zich druk maken over de verwar ming. In de wintermaanden zou het echter in de enorme ruimten van beide kerken eenvoudig niet te harden zijn, indien aan deze verwarming onvol doende aandacht was besteed. Vanzelfsprekend behoeft daar echter geen vrees voor te bestaan; by de bewonderenswaardige restauratie van do ge bouwen is het aanbrengen van een modern verwarmingssysteem inbegre. pon, dafc tjjdens de diensten oen behagelijke temporatuur zal garanderen. Met de installatie is men thans een heel eind gevorderd. Eigenlijk kan gesproken worden van een dubbele verwarming: de kerken worden op temperatuur gebracht én gehouden met behulp van hete lucht, welke aan ettelijke roosters „ontspringt" en voorts zullen warmwaterbuizen ach- ter de voetenplanken van de kerkban ken verhinderen, dat de kerkbezoe- kers koude voeten krijgen. In de beide kerken zyn kelders ge maakt, waarin een verhitter en éen Advertentie. Mijnhardt'gKlegpIjppoeden.Doos 47ct De vergadering van „Het Nederlandsehe Trekpaard" Rijkssubsidie bepleit voor de Nationale Tentoonstelling. (Vervolg van pag. J) De nationale tentoonstelling 1952 leidde ook tot een zeer uitvoerige dis cussie. Algemeen was men het er over eens dat deze tentoonstelling be. houden moet blüven. Zjj vergt echter grote kosten. Op de a.s. algemene vergadering van de landelijke vereni ging zal nu keuze moeten worden ge maakt uit twee begrotingen, één met on één zonder nationale tentoonstel ling. In het eerste geval zal dit gro tere financiële offers van de leden vragen. De heer Dekker, Axel bepleitte daarom om te trachten een rijkssub sidie voor deze tentoonstelling te ver klagen. De heer Kerkhaert wilde het meer zoeken in bezuinigingen op andere zaken, waarbij een vertrouwelijk rap port van een commissie ad hoe ter sprake bracht. Hy wilde inlichtingen van het landelijk dag. bestuur over de besteding der gelden in de afgelo pen naoorlogse jaren. De heer J. A. Stols kwam nog met andere cijfers en was van mening dat door het dag. bestuur te royaal met de gelden was omgesprongen. Door hiertegen te strijden had hij volgens hem, bij de verkiezingen thans het onderspit moeten delven. De voorzitter bestreed deze beweringen en nadat hierover de discussie was gesloten werd beslo ten, dat getracht zal worden de voor de tentoonstelling benodigde twintig mille althans gedeeltelijk te verkrij gen uit een inschrijfgeld voor veu lens. Na instemming met enkele Zeeuw se amendementen voor de alg verga dering, o.a. om Zeeland aan zes Lp.v. vijf hoofdbestuursleden te helpen, ging men ermee accoord om aan Wal cheren één bestuurslid meer toe te wijzen. Hiervoor werd benoemd de heer J. Maljaars te Oostkapelle. Bij do rondvraag gaf de alg, voor zitter, jhr. J. van Vredenburch ten slotte nog een kort overzicht van de kwestie, waarover deze middag zo veel te doen geweest was. Het dag. bestuur had zélf een commissie ad hoe ingesteld om na te gaan hoe be zuinigd kan worden. Toen men na enige tijd bemerkte, dat het er som mige commissieleden slechts om te doen wa3 enkele hoofdbestuursleden weg te werken, heeft men verdere in lichtingen geweigerd. De bewering dat debesteding van de door de Exim pa geschenken f 125.000.door de le den had moeten worden bepaald, be streed de alg. voorzitter, daar de Eximpa uitdrukkelijk had verlangd, dat het dag. bestuur dit voor recla me-doeleinden moest besteden. Nadat de invoer van Belgische hengsten nog was besproken, werd daarop deze vergadering na ruim vier en een half uur gesloten. Techniek Ergens op Walcheren stond de bus, die ons naar onze bestemming zou moeten voeren. Die bus stond daar even eenzaam en verlaten als ons stukje over Veere temidden van 't ine- reldnietuos van eergisteren. Het tijd' stip van vertrek lag nog minstens een kwartier verwijderd en de chauffeur dienovereenkomstig. Met dat verschil natuurlijk, dat hij niet lag, maar wan delde. Begrijpelijk ouerigens, want om hele dagen met opgetrokken knieën achter het stuurrad van zo"n log ge vaarte te vertoeven, is ook niet alles. De deuren van de bus blowen dus hydraulisch gesloten en ia gezelschap wan twee sakerig aandoende mannen stonden wij kleumend en verlangend naar die dichte deuren te turen. Een kil windje blies ons tot op het been. Er naderde een vrouw en daar was to op het eerste gezicht niets opmer kelijks aan. Een huisvrouw, zoals er zo vele brave huisvrouwen zijn. De vrouw moest ook met de bus mee en ze had het ook koud. Dies stapte ze spottend met alle technische won deren van deze opwindende tijd op de bus af, duwde ferm tegen de (hy draulisch) gesloten deuren en klom, voldaan zuchtend, naar binnen. „Asjemenou", zei een der zakerige mannen, - Men kan het ontzag voor de tech niek ook te ver drijven. Vrouwen hebben daar zo geen last van.... ventilator een plaatsje krijgen. Door enkele roosters wordt de koude lucht in het kerkgebouw automatisch wog- gezogen (hiervoor zorgen de ventila toren met hun geruisloos draaiende schoepenrad) en deze koude lucht dwarrelt vervolgens tussen de warm waterbuizen van de verhitter door. Zij wordt dus verwarmd en daarna door kanalen in de vloer geperst naar 'ie roosters, rondom lungs de muren, die tezamen een gordijn van zich ge leidelijk in de kerk verspreidende He te lucht voor de ramen hangen. Ther mostaten zorgen voor een automati sche regeling van de verwarming, re gel kleppen in alle kanalen, welke af takkingen hebben, voor een gelijke luchttoevoer naar alle roosters. Het warme water voor de voetver warming en voor de verhitters zal geleverd worden van de verwarmings- kelder uit, die thans in het Abdijcom plex wordt gebouwd. Over een maand is de installatie in de kerken gereed, maar men kan er nog niet van pro fiteren, omdat niet hetzelfde van de kelder kan worden gezegd. De heetwaterbuizen voor de voét- verwarming zijn zo geconstrueerd, dat een gelijke doorstroomsnelheid verzekerdis. In een klein vertrek naast de Koorkerk, het onderstation, zorgen twee doorstroomapparaten en vier zuigmotoren voor het transport van het hete water van ketelhuis naar verhitters en voetverwarmingsbui zen. De belde consistoriekamers krij gen gasvenvarming. WEER VERDWIJNT EEN SCHUTTING. Ook in ander opzicht wordt goed opgeschoten met de afwerking van de imposante kerkgebouwen. De le vering van de acht Kronen, die in de Nieuwe Kerk komen te hangen, ls gegund en de electrische kabels zijn reeds gelegd. In de Koorkerk is dat nog niet het geval, maar binnenkort zafdit werk worden aanbesteed; over de vorm van de lichtornamenten is nog geen beslissing genomen. Wél is beslist over de vormgeving van de preekstoel voor de Nieuwe Kerk; de vervaardiging van deze kansel wordt eveneens aanbesteed. Het is zo goed als zeker, dat men voor de Koorkerk de beschikking zal krijgen over een oude preekstoel. Op de plaats, waar deze wordt opge steld, is een vloer gelegd van ge spaard gebleven charmante tegeltjes. Het Nicolaï-orgel wordt in de Koor kerk recht tegenover het portaal op gehangen. Achter de muur bevindt zich reeds een opgang voor de orga nist,in deze muur moet echter nog een doorgang worden gehakt. In de Nieuwe Kerk zijn timmerlieden mo menteel bezig met de vervaardiging van deuren voor het gebouw. Ten slotte kan nog worden gemeld, dat waarschijnlijk over enige weken de lelijke schutting, die thans nog de veelhoek van de Koorkerk aan de zij de van het Koorkerkhof ontsierd, zal verdwijnen. Dodelijk ongeval aan boord van een beurtschip. Donderdagmiddag raakte van het beurtschip „Louise" van schipper Voerman uit Sas van Gent bij het los sen van materialen aan de kade van de Cie. Neerlandaise de 1'Azote, de los- installatie onklaar, waardoor een giek brak. Een deel hiervan kwam terecht op het hoofd van de 39-jarige knecht J. de W. uit Sas van Gent. Het slacht offer is enige tijd later aan de beko men verwondingen overleden. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. Provinciale commissie voor de werkgelegenheid BUREAU GEVORMD Naar wij vernemen is uit de op 10 October jl. door de Commissaris der Kóningin geïnstalleerde Provinciale commissie voor werkgelegenheid on der leiding van de heer C. Philipse een bureau (dagelijks bestuur) ge vormd. Zoals bekend heeft de com missie tot taak werkloosheid te be strijden door maatregelen ter bevor dering van de werkgelegenheid aan te geven. Het bureau, dat speciaal belast is met het samenstellen van een staat van openbare werken, welke in ge val van conjunctuur-werkloosheid in Zeeland in aanmerking komen voor uitvoering, heeft zich tot de besturen van de gemeenten en waterschappen in de provincie gewend met verzoek een opgave te verstrekken van de ge wone én buitengewone werken, welke in de toekomst zouden kunnen wor den aangepakt. Boerenwerken en kleine D.U.W.- werken, alsmede werken, welke spoe dig zullen worden uitgevoerd, blij ven buiten beschouwing. De commissie verzocht verder eni ge globale gegevens te mogen ont vangen, zoals ramlngscijfers tijd voor het gereedmaken vaii de plannen, enz. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gemeente- en waterschaps besturen verzocht, opdat de commis sie haar taak" met vrucht zal kunnen vervullen, alle medewerking te verle nen. Duikboollichter Kommuna zou gezonken zijn. Naar het dagblad „De Stem" meldt zou de Russische dulkbootlichter Kommuna, die op de Schelde-werf te Vlissingen in revisie is geweest, tij dens een tocht op de Oostzee In zwaar weer z(jn geraakt. De lichter sloeg los van de sleepboten en zonk. Van dit bericht was by de Russi sche instanties in Nederland geen bevestiging te kragen. K 02 draaien. Het is thans zover, dat de telefoon- abonné's op Walcheren, Noord-Beve land en het geautomatiseerde deel van Zuid-Beveland profiteren kunnen van een automatisch tijdsein. Wan neer zif K 03 draalen, vernemen zij een welluidende damesstem (vast gelegd op een geluidHfilmbnnd), die precies vertelt noe Iaat het is. De poging tot moord te Nieuw- en St. Joosland. GARAGEHOUDER STAAT TERECHT Vermoedelhk zal op 18 Januari voor de Middelburgse rechtbank de faragehouder M, K. uit Nieuw- en t. Joosland terecht staan, die wordt verdacht van een poging tot moord op zijn vrouw. Eind Januari van vorig jaar voerde hy volgens de beschuldiging uitlaat gassen van een benzinemotor via een >uis van garage uit naar de boven gelegen slaapkamer, waar zijn echt genote zich in rust bevond. H\j slaag de niet in zijn opzet om haar te ver- "tigen, aangezien z|j slechts bewus- ios geraakte en spoedig geheel herstelde. K. is al bijna een jaar in hét Huis van Bewaring gedetineerd. De zaak heeft nog niet gediend, omdat een onderzoek naar z(jn toerekenings vatbaarheid is ingesteld. Naar wij vernemen zal de raads man van K- de rechtbank verzoeken de behandeling van de zaak nog eni ge tijd uit te stellen. Verhoging van subsidie aan V.V.V.-Walcheren. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer op Walcheren heeft onlangs een verhoging van het gemeentelijk subsidie verzocht van 1000 tot 2000 per jaar. Hoewel B- en W. aanvankelijk wel bezwaren hadden op dit verzoek gun stig te adviseren, hebben zjj bij nade re overweging gemeend hun stand punt te moeten herzien, aangezien het vreemdelingenverkeer voor Mid delburg van grote betekenis is em dus het regelmatig verspreiden van goed propagandamateriaal van groot belang moet worden geacht. Het college meent anderzijds, dat het verstrekken van bijdragen door particulieren en vooral ook door de middenstand meer dan tot dusver dient te worden gestimuleerd, om welke reden de Raad wordt voorge steld het jaarlijks subsidie te bepa len op een even groot bedrag als ont vangen wordt wegens contributies en bijdragen van particulieren, tot een maximum van 2000. Een dergelijk besluit betekent, dat voor 1952 de aanvankelijke raming van 1000 zal moeten worden verhoogd tot 1200. Fins schip bij aanvaring op Schelde beschadigd. Bij een aanvaring op de Schelde tussen het Finse schip „Hektos" en een Congoboot werd de voorsteven van de .Hektos" aan stuurboordzijde ingedeukt. Het schip ligt thans in de haven van Vlissingen. De Kon. Mij. „De Schelde" zal een voorlopige re paratie uitvoeren, waarna de ..Hek tos" naar Finland gaat om volledig hersteld te worden. Gemeente Middelburg ontvangt gerepatrieerden. De in Middelburg gevestigde gere- Eatrieerden hebben van het gemeente- estuur een uitnodiging ontvangen tot bijwoning van een samenkomst op Za terdagavond 19 Januari in de Burger zaal van het Stadhuis. IA/?AA altijd wint „MISS ZEELAND 1952". Evenals vorig jaar zegevierde een meisje. Onder de mUnklok van do Goese veiling speelde zich Vrijdagmiddag een niet alledaags tafereel af. Twintig van de beste deelnemers (sters) aan de cursus ln frultverpakken, welke op tien plaatsen in Zeeland werd ge houden, kwamen hier hun prestaties meten. De tribune voor de kooplieden werd ditmaal bevolkt door een groot aantal „supporters". Na een inleidend woord van de heer I. Ph, F. v. d, Plassche namens de provinciale commissie van Zeeuwse veilingen, werd het startsein gegeven Ieder kreeg twintig minuten tyd om een fruitkratje naar de regelen der kunst, op smaakvolle en degelijke wijze met goudreinetten te vullen. De rijkstuinbouwconsulent ir. W. van Soest en de heren W. J. Robijn en C. L. de' Wilde fungeerden als jury. Hun taak was niet gemakkelijk daar er over het algemeen goed gewerkt werd. Geen enkele krat was te hoog verpakt en er kwamen ook practiscK geen los verpakte kisten voor. Evenals vorig jaar, was het weer een meisje dat het hoogste punten- aantal behaalde, zodat opnieuw een „Miss Zeeland" kon worden uitgeroe pen. Dit maal was mej. Ja. Voois uit Goes de gelukkige. De verdere uitslag luidt: 2. J. C. Qoud, Waarde; 3, Ja. Steür, Rilland; 4.Da. Voois, Goes; 5. L. Hansen, Tho len; 6. N. Meloen, Krabbendijke; 7. C. v. Baaien, 's Heerenhoek; 8. C. Nieuw dorp, Wemeldinge; 9. A. Joosse, Ka pelle; 10. M. Braam, Kapelle; 11. W. v. cL Berge, Tholen; 12, J. Koert, RESTANTEN DAMESJAPONNEN vanaf 9.95 COCKTAIL JAPONNEN vanaf 19.75 Dames- WINTERMANTELS pracht kwaliteit vanaf 49.75 Overgangsmantels vanaf 29.95 HERENCOSTUUMS geheel wol vanaf 49.95 HERENCOSTUUMS kamgaren vanaf 59.95 Heren-WINTERJASSEN geheel wol vanaf 49.95 Jongens- MATROZENPAKJES vanaf 15.95 WINDBREAKERS zuiver wollen ratiné in blauw en bruin met peau de pêche voering, leeftijd 6 jaar 18.95 JONGENS PLUSFOURS leeftijd 6 jaar vanaf 8.30 MEISJESMANTELS leeftijd 9 jaar vanaf 19.95 MEISJESJURKJES leeftijd 6 jaar vanaf 9.95 HERENOVERHEMDEN met 2 boorden, uni- en fantasie dessins vanaf 6.98 ZELFBINDERS vanaf 1.98 Dames NACHTHEMDEN gebloemd flanel, zeer speciale aanbieding 9.98 Fantasie interlock CAMISOLES vanaf 1.95 Pracht kwaliteit NYLONS vanaf 3.75 Zijden DAMESSHAWLS vanaf 1.98 LANGE NOORDSTRAAT 10-12 MIDDELBURG Kapelle; 13. J. Geluk, Tholen; 14. S. Boudien, Kruiningen; 16. P, Vreeke, 's Heerenhoek; 16. S. Westveer, We meldinge; 17. J, v. Iwaarden, Krui ningen; 18. C. Bout, Tholen; 19. Ja. Bolier, Rilland en 20. Ca. v. Boven, Kapelle. Ir. W. van Soest, die de uitslag be kend maakte, stelde met voldoening vast, dat sinds de bevrijding thans een 1000-tal personen de sorterings- en verpakkingscursussen in Zeeland hebben gevolgd. Hij hoopte dat zij in de gelegenheid gesteld zullen worden hun kennis in praktijk te. brengen, opdat nog meer verpakt fruit op de Zeeuwse veilingen zal worden aange boden. De heer v. d. Plassche reikte hier na allen een mooi prijsje uit, terwijl hij verder alle medewerkenden dank bracht. de Vereniging van Ned. de Zeeuwse 5>older- Voor Zeeuwsch-Vlaanderen In het gebouw van de Provinciale Griffie te Middelburg werd Donder dag namens het provinciaal bestuur van Zeeland door het lid- van Ged. Staten, de heer C., Hamelinck, de com missie waterhuishouding Zeeuwsch- Vlaanderen geïnstalleerd. In deze commissie hebben zitting Gfd. Stafen, Gemeènteö, de Waterschapsbond, het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening, het Rijks instituut voor zuivering van afvalwa ter, de Waterleiding-Mij. Zeeuwsch- Vlaanderen, de Prov. Planologische Dienst, het Economisch Technologisch Instituut, de Rijkswaterstaat, de Prov. Waterstaat, het Ned. Vlasihstituut, de Stichting voor de Landbouw, de vier Zeeuwsch-Vlaamse vlassersverenigin gen en „Visserij-belangen". In de eerste bijeenkomst, welke een oriënterend karakter droeg, werd een werkgroep gevormd, die onder leiding zal staan van prof. W. F. J. M. Kruis, directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening. Behalve dit instituut, zijn in deze werkgroep ver tegenwoordigd Ged. Staten, het Rijks instituut voor zuivering van afvalwa ter, het E.T.I., de Planologische Dienst, de Waterleiding-Mij. Zeeuwsch-Vlaan deren en de Rijks- en provinciale wa- terstateh. Moedig gedrag beloond. Op 22 Juni van het vorig jaar redde de wachtmeester der Rijkspolitie A. v d. Putte te Colijnsplaat met gevaar voor eigen leven een zesjarig knaapje uit het water van de Oosterschelde. Het jongetje, A. H. uit Colijnsplaat. was met vriendjes aan het pootjebaden en dreigde te verdrinken.. Toevallig patrouilleerde de - wachtmeester in at nabijheid. Hij aarzelde niet, doch sprong gekleed, .te water én wist het ventje op het droge te brengen. Dit moedig gedrag is thans beloond. Tijdens een bijeenkomst in het voor malig gemeentehuis van Colijnsplaat, waarbij tevens de burgemeester, de opperwachtmeester P- Francke en het gehele politiecorps aanwezig waren reikte de districtscommandant der Rijkspolitie, majoor W. H. van Balle- goyen de Jong namens het Carnegie- fonds de wachtmeester een bronzen medaille uit. Zowel burgemeester A A. Schuit als majoor Van Ballegoyen de Jong richtten hartelijke toespraken tot de heer Van de Putte. Beheersinstituut bezorgt Middelburg strop van 3000,— De gemeente Middelburg kon de aanleg van de Barbaragang (tussen Segeerstraat en Nieuwstraat) niet voltooien, omdat een gedeelte van de benodigde grond werd beheerd door het Beheersinstituut. Hoewel dit insti tuut de plannen van Middelburg ken de, werd buiten medeweten van B. en W. de grond verkocht aan de heer De Kuiper die aldaar zijn steenhou werij vestigde. Na lang onderhandelen bestaat nu een mogelijkheid om dit probleem oi te lossen De heer De Kuijper is lil bereid met de gemeente een grond ruil om niet aan te gaan, terwyi de gemeente slechts heeft zorg te dra gen voor het op haar kosten maken van een afscheiding der terreinen van de steenhouwerij van de openba re straat. De kosten daarvan worden Êeraamd op 3000. B. en W: verzoe- en de raad aldus te besluiten. Na ongeval overleden. De schilder v. d. H. uit Vlissingen, die Donderdag door het breken van een ladder in de Watertoren een val van vijf meter maakte, is nog dezelfde avond aan de bekomen verwondingen Nieuwe president-curator Landbouw Hogeschool. Verkiezing J. M. van Bommel van Vloten te Goes. Naar wij vernemen ls de lieer J. M. van Bommel van Vloten te Goes benoemd in het college van curato ren der Landbouw Hogeschool te Wageningen. Venvacht mag worden, dat hy ln de eerstkomende vergade ring van dit college gekozen zal worden tot president-curator. De heer Van Bommel van Vloten ,.erd 26 September 1892 te Arnhem geboren waar hij de H.B.S. bezocht. Vervolgens studeerde hij tot 1916 aan de Rijks Hogere Land-, Tuin en Bosbouwschool te Wageningen, die in 1918 Landbouw Hogeschool werd. In 1916 vestigde hij zich daar op te Goes als beheerder van land bouwbedrijven. Hij nam ook deel aan het landbouwverenigingsleven. De heer Vein Bommel van Vloten specia liseerde zich op het terrein der sui kerbietenteelt en de coöperatieve suikerproductie, waardoor hij zich zeer grote bekendheid heeft verwor ven. Na in 1923 tot penningmeester van de Coöperatieve Suikerfabriek en Raffinaderij te Dinteloord te zijn benoemd werd hij in 1934 secretaris en vervolgens in 1940 voorzitter van deze coöperatie. Na de bevrijding bracht hïj in 1947 de fusie tot stand van de coöperatieve suikerfabrieken Dinteloord, Zevenbergen en Roosen daal tot de Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken. Voorts is h(j van de oprichting af secretaris van het In stituut voor Rationale Suikerproduc tie te Bergen op Zoom. Ook heeft de heer Van Bommel van Vloten zich op politiek terrein bewogen. Zo maakte hy van 1923 tot 1931 deel uit van de Goese ge meenteraad en was hij in 1927 korte tyd wethouder. In 1931 werd hij lid der Provinciale Staten van Zeeland en gekozen tot lid van het college van Gedeputeerde Staten. Hij heeft hierin zitting gehad tot 1940 en na de bevrijding tot 1946. Middelburg en de Chr, Landbouwwinterschool. B. en W. van Middelburg hebben de raad voorgesteld afwyzend te beschik ken op een verzoek van het bestuur der Chr. Landbouw-Winterschool om een subsidie per leerling voor iedere Middelburgse leerling, die deze schpol Het college acht dit verzoek niet billyk, wanneer men in aanmerking neemt wat de gemeente zich reeds in financiële zin heeft getroost en wel ke financiële bijdrage nog elk jaar uit de gemeentekas moet worden be taald voor de stichting en instand houding van deze school. Het jaar- lyks ten laste van de gemeente ko mende bedrag kan worden geschat op rond 1500 500 per Middelburg se leerling), waarby nog komt, dat onderhoud van het gebouw niet in. de huur is begrepen. Vlissingen heeft 24.608 inwoners. Het zielental van de gemeente Vlissingen nam in het afgelopen jaar toe met 560. Op 31 December 1950 bedroeg het aantal ingezetenen 24048 (12113 m. en 11935 vr.). Dit aantal vermeerder de door geboorte met 550 (287 m. en 263 vr.) en door vestiging met 1839 (994 m. en 845 vr.); het verminderde door overlyden met 190 (83 m. en 107 vr.) en door vertrek met 1639 (940 m. en 699 vr.). Op 31 December 1951 bedroeg het inwonertal dus 24608 (12371 m. en 12237 vr.). Er werden in 1949 198 huwelijken voltrokken; er werden 11 echtschei dingen ingeschreven. Goes heeft 13.577 inwoners Het zielenaantal vaan de gemeente Goes nam in het afgelopen jaar toe met 274. Op 31 December 1950 bedroeg het aantal ingezetenen 13303 (6404 m. en 6899 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 174 (154 m. en 120 vr.) en door vestiging met 861 (402 m. en 459 vr.); het verminderde door overlijden met 98 (55 m. en 43 vr.) en door vertrek met 763 (345 m. en 418 vr.). Op 31 Deeemoer 1951 bedroeg het inwonertal dus 13577 (6560 m. en 7017 vr). Er werden in 195i 88 huwelijken vol trokken; er werden 2 echtscheidingen ingeschreven. TERAARDEBESTELLING MEVR. E. M. GOOTE. Vrijdagmiddag werd op de begraaf plaats te Vlissingen ter aarde besteld net stoffelyk overschot van mevr. de wed. GooteLandman, die op ruim 101-jarige leeftyd overleed. Een der zonen van de overledene was speci aal uit de Ver. Staten overgekomen om de begrafenis bij te wonen. Nadat een familielid het leven van mevr. Goote had geschetst hield ds. A. Verschoor, Geref. predikant te Vlissingen de lijkpredlcatie. AKKERBOUWCONFERENTJE C.J.B.T.B. De C.J.B.TJ3. houdt op 29, 80 en 31 Januari alsmede 1 Februari een lan delijke akkerbouwconferentie te Axel, waar diverse vraagstukken zulten wor den besproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2