PROVINCIALE ZEEUWSE COURAKT Te Falmouth ontvingen duizenden een wat verlegen zeeheld Groeiende belangstelling voor „HetNederlandsche Trekpaard" BILT Kantlijn Vandaag EERSTE CONTACT TUSSEN DE PARTNERS GISTEREN GELEGD 195e Jaargang - No. 10 Dagblad uitgave vau de ürma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. 1 5.45 p. kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 12 Jan. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3. Ing. mededelingen driemaal tancL Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. VTlssingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Maurlttstr 12. tel 102: Terneuzen Brouwerjjstr. 2; Zienkzee N Bogcrdstr^C^l60^tel^26 CARLSEN: „IK DEED MIJN BEST" Nederlandse regering zond telegrafische gelukwensen „Ik heb mijn uiterste best gedaan, maar het schip is gezonken", aldus kapitein Carlsen in een radio-telefoongesprek tot zijn bezorgde vader, Vrij. dagmorgen 20 minuten na de aankomst van de sleepboot „Turmoil" in Fal mouth. Duizenden braken los in een luid gejubel, toen de Turmoil binnen voer en een uitgeputte Carlsen en Daney lieten de stormachtige ovatie ge laten over zich heen gaan; een ovatie, die nog versterkt werd door het ge loei van claxons en sirenes. Ter begroeting waren Carlsen's ouders, zijn zuster met haar echtgenoot alsmede de burgemeester en de gemeenteraad van Falmouth aanwezig. Carlsen, verlost van een dertiendaagse baard en gekleed In een donker pak, met als hoofddeksel een baret, bewoog zich wat verlegen in de drukte. Voor de microfoons verklaarde hij: „De manier waarop ik ben geholpen, laat zich vergelijken met de beste tradities van de zee. Ik wist, dat U al len achter mij stond. Ik kan geen woorden genoeg vinden om daarvoor te danken". Kapitein Parker van de Turmoil was kort; „Voor ons was het gewoon een opdracht; een van de vele..!" en zijn stuurman (Dancy) verklaarde: „Ik ben te veel onder de indruk om Carlsen en het is niet nodig om daaraan toe te voegen: van de Flying Enterprise heeft de strijd tegen de ontembare elementen moeten opgeven. Veertien dagen lang heeft hij met stuurman Dancy vol hard in zijn vaste besluit om een kostbaar schip met een waardevolle lading niet te verlaten voor het ten onder zou gaan. Enkele minuten voor de Flying Enterpise in de golven ver dween zijn Carlsen en Dancy in de golven gesprongen. Aan boord van een sleepboot hebben zij aanschouwd hoe him schip de doodsnik gaf. Veertien dagen lang heeft Carlsen „in het nieuws gestaan", zoals dat heet. En na afloop van dit dolle avontuur ryst de vraag, of deze we reldopwinding verdiend is geweest. Internationale en nationale proble men waren eensklaps naar de ach tergrond verdwenen. Iedereen sprak over Carlsen. Op dnze redactie ston- i den de telefoons niet stil. Dag en nacht begeerden lezers het laatste nieuws,över de Flying Enterprise En cjat alles omdat een man weigerde een stuurloos schip te verlaten? Als de Flying Enterprise weinige uren na de catastrofe gezonken zou zijn, zou Carlsen nimmer wereldnieuws zijn geworden. Als het schip na twee dagen in de golven verdwenen was, evenmin. Het simpele feit, dat dit schip, on danks een slagzij van somwijlen vyf en tachtig graden, drijvende bleef, heeft er in sterke mate toe bijgedra gen. dat Carlsen groot nieuws werd. Ware de storm gaan liggen, zouden de sleepboten op een spiegelglad vij vertje aan de Enterprise hebben kunnen vastmaken, de bewondering voor Carlsen en Dancy zou minder groot zijn geweest. Een vierde toe valsfactor, zal men zeggen. Carlsen's radioinstallatie bleef in tact. Er was voortdurend contact met de vaste wal. Denk het weg en de strijd om het behoud van de En terprise zou onbekend zijn gebleven. Derde toevalsfactor. Dan waren er de grootscheepse pogingen om de Flying Enterprise te bergen. Alles werkte mede om Carl sen en zijn schip tot nieuws te ma ken. En ten slotte, natuurlijk, was er Carlsen zelf. Het is een schone zee manstraditie, dat een kapitein als laatste zijn zinkend schip verlaat. Carlsen heeft die traditie hoog ge houden. En het hoog houden van een traditie dwingt eerbied af. Ook al hebben alieriei mensen zich afge vraagd of het halsstarrig volhouden van deze kapitein wel enige zin had en of de kosten, die de reddingspo gingen vergden, waren gemotiveerd. Hier en daar heeft men de schouders opgehaald over Carlsen, maar het waren er weinigen, die dat deden. De overgrote meerderheid der mensen werd zich bewust van het feit. dat doorslaggevend bij het Flying Enter prise-drama toch wel was, dat Carl sen een kerel uit één stuk was. Aan kerels uit één stuk heeft de mensheid behoefte. Als iemand zich dat toont, dan vraagt men zich eensklaps niet meer af, of wa thy doet nut heeft. Zulke figuren prikke len de verbeeldingskracht van een duizendvoudig publiek. Soms en dat was zo met Carlsen verwerven zij als bij toverslag de algemene symphatie van millioenen en nog eens millioenen. Carlsen's koppig volhou den had misschien weinig nut, maar het was overeenkomstig de traditie, het had gronden: een eenzame, die onder de hachelijkste omstandighe den op zijn post bleef en pas zijn plaats verliet toen langer doorzetten gelijk zou hebben gestaan met zelf moord. Dat is het. wat Carlsen tot wereld nieuws maakte. Carlsen is weer uit het nieuws. Perzië, Korea, de presïdents- verkieizng in Amerika, Indone siëzij verdringen hem. Voor goed. Hoe beu moet de mensheid zijn van de onoplosbaarheid der wereld problemen, dat zij die alle opzij schoof om de heldhaftigheid van één enkele man op een zinkend schip veel te kunnen zeggen, doch ik moet uitdrukking geven aan mijn grote bewondering voor kapitein Carlsen". De commandant van de „Willard Keith" zeide het een eer te hebben gevonden om kapitein Carlsen te heb- en geholpen. Nadat de burgemeester Carlsen namens de stad had welkom geheten, las de Deense marine-attaché te Lon den een persoonlijke boodschap van Koning Frederilc voor, waarin werd gezegd, dat de koning met grote be langstelling en bewondering het' prachtige zeemanschap en het gedrag van Carlsen heeft gevolgd en dat het hem een grote verlichting is te we ten, dat Carlsen in veiligheid is. De Nederlandse regering zond te legrammen aan kapitein Carlsen en stuurman Dancy, waarin o.m. werd verklaard, dat het Nederlandse volk dat al sinds eeuwen tot een zee varende natie behoort zyn (Carl sen's) verrichtingen met intense be langstelling van uur tot uur heeft ge volgd. „DOE TOCH NIET ZO OPGEWONDEN"» Toen de fotografen erg lastig wer den, kreeg Carlsen's moeder het een ogenblik te kwaad en berispend kreet ze: „Doe toch niet zo opgewonden"! In optocht ging men naar het raad- ...is het 150 jaar geleden, dat de in 1625 bedijkte Zwartepol- dër in West Zeeuwsch-Vlaan- deren, die aanvankelijk 105 ha. besloeg, werd overstroomd, waarna slechts 5Va ha. op de zee werd heiwonnen; ...is het 100 jaar geleden, dat de bekende Franse maarschalk Joffre te Rivesaltes werd ge boren. MORGEN ...is het 100 jaar geleden, dat de bekende Nederlandse land schapschilder Herman J. van der Weele te Middelburg werd geboren. door' een menigte van vierhonderd journalisten, een deinende mensenme- massa, filmcamera's, lampen en de autoriteiten. Op vragen van verslaggevers ver klaarde Carlsen, dat het zwaarste ogenblik van de dertien dagen het moment was geweest, waarop zijn schip in de golven verdween. Driftig ontkende hij, dat hem een „fortuin zou hebben gewacht', Indien hij er in geslaagd zou zijn de Enterprise bin nen te brengen. Hy had het zyn plicht geacht tegenover de eigenaars en allen, die het schip en lading had den verzekerd, om al het mogelijke in het werk te stellen. Het besluit om de Enterprise te verlaten was genomen, toen de deu ren van de stuurhut door het bin nenstromende water werden Inge drukt. HAND IN HAND TE WATER Carlsen en Dancy hadden afgespro-, ken bij elkaar te blijven als zij in het water zouden moeten springen. Dit is inderdaad gebeurd. Hand in hand zijn zg het woeste water ingesprongen en in feite hebben zij ieder met één hand gezwommen Stuurman Dancy verklaarde, dat hij niet van de Turmoil was overge sprongen, doch „gewoon" overge stapt. Kapitein Parker bevestigde, dat de schepen elkaar op dat ogenblik even geraakt hadden. Carlsen vertelde, dat hjj de eerste week geleefd heeft van een taart, die de kok voor de Nieuwjaarsviering had gebakken. Tenslotte verklaarde Carlsen nog, dat er bij beter weer alle kans was geweest om het schip behouden bin nen te brengen. In dat géval zouden ook eén aantal antieke kunstvöör- weroen gered zijn, waaronderacht oude violen, meubelen uit dé achttien de eeuw, porselein, beelden, en derge lijke. Thans rusten deze voorwerpen na eeuwen op een diepte van 200 me ter. ONDERSCHEIDINGEN. Naast een stroom van telegrafische gelukwensen, en twee dozijn flessen met speciaal gebrouwen „Carlsen- bier", bereikten kapitein Carlsen en kele eervolle onderscheidingen. De Lloyds verleende hem de zilveren me daille, die bestemd is voor „diegenen, die door buitengewone inspanning bijgedragen hebben tot het behouc van schepen en ladingen, die in ge vaar verkeerden". Hel Tilburgs stu dentendispuut „A one" heeft kapitein Carlsen het erelidmaatschap aange boden. De Britse minister voor verkeers zaken Maclay heeft Carlsen namens de Britse koopvaardijvloot een tele gram gezonden waarin hij uiting geeft aan zijn „grenzeloze bewonde ring" voor de moed van de gezagvoer der, die weigerde zijn schip te verla ten, zolang dit nog drijvende was. De organisatie van officieren der Britse koopvaardijvloot heeft Carlsen een telegram gezonden, luidend: „Uw collega's, de stuurlieden en gezag voerders van de koopvaardij in de gehele wereld, bieden U hun warme gelukwensen aan voor het door U aan de dag gelegde prachtige zee manschap". Direct na aankomst van kapitein Carlsen in Falmouth: v.lji.r. stuurman Dancy, Kurt Carlsen en schuin achter hem zijn vader, die uit Denemarken was overgekomen UNIE-OVERLEG BEGONNEN Nieuw Guinea punt van bespreking. Vrijdagmiddag vond het eerste contact plaats tussen de daartoe door de regering van de Republiek Indonesië aangewezen missie, onder leiding van professor dr. Raden Soepomo en de leden van de door de Nederlandse mi nister-president- daartoe ingestelde interdepartementale commissie, onder leiding van de staatssecretarissen M. Blom en L. Götzen. Hiermede hebben de besprekingen een aanvang genomen. Besloten werd op Dinsdag 15 Januari a.s. de eerste plenaire ver gadering te doen houden. De te doen voeren besprekingen zullen betrekking hebben op de vraagstukken betreffende de Neder- lunds-Indonesïsche Unie en Nieuw Guinea (Irian). Gezamenlijk zal wor den gezocht naar een antwoord op de vraag, welke herziening van de basis De zaak van der Pulten Kamerlid Ritmeester stelt vragen aan minister Stal. Het Tweed-Kamerlid Ritmeester (VVD) heeft aan de minister van oor log schriftelijk de volgende vragen gesteld: le. Is het waar dat rap porten betreffende de zaak van F. H. van der Putten, welke rechtstreeks bestemd waren voor de minister, door een of meer ambtenaren van 's mi nisters departement niet alleen wer den onderschept, doch bovendien wer den verdraaid? 2e. Mocht dit bericht onverhoopt be vestigd moeten worden, wil de mi nister dan mededelen, welke maatre gelen tegen deze ambtenaren zyn of zullen worden genomen? 3. Is de minister voorts bereid op kor te termijn het rapport van de com- missie-Huysmans, alsmede dat van de commissie-Zaaijer, over deze zaak ter kennis te brengen van de Kamer en tevens in een nota uiteen te zetten, tot welke conclusie speciaal de ken nisneming van het rapport-Zaaijer de bewindsman heeft geleid? der Nederlands-Indonesische betrek kingen voor beide landen aanvaard baar zou zijn. HOOP OP HARTELIJKE SFEER De resultaten van deze besprekin gen, die een informeel karakter dra gen, zullen voor zover mogelijk in de vorm van concrete (voor)-ontwerpen aan elk der beide regeringen worden aangeboden. Vertrouwd wordt, dat de bespre kingen in een .hartelijke sfeer zullen worden gehouden en dat deze een goe de verhouding en een vruchtbare sa menwerking tussen beide landen zul len bevorderen. Geen „Enterprise" voor Smit door aanvaring „Zwarte Zee" „Oceaan" was reeds op weg 1 Vrijdagmorgen oni tien uur is de sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit Co- 's internationale sleepdienst gesleept door de „Witte Zee" voor Maassluis op stroom voor anker ge gaan. Zoals bekend liep de „Zwarte Zee" op 30 December averij op bjj een aan varing in de Atlantische Oceaan met de Deense boot 'iorn Clausen", die vermoedelijk de ep van de Zwarte Zee (de Engelsman ..Angusbrae") als een afzonderlijk schip heeft be schouwd. De Zwarte Zee werd mid den-bakboord geramd, waardoor een vrij groot gat ontstond, dat in aller ijl met alles was maar voor de hand lag zelfs beddengoed werd ge dicht. Bovendien raakte de tros in de schroef verward. Na achttien uur verscheen de In middels gealarmeerde sleepboot „Oce aan", die de gehavende collega naar St. Nazaire bracht, een noodrepara- tie werd verricht. De thuisreis werd gemaakt me behulp van de „Witte Zee". Dit ongeval van cle Zwarte Zee Is oorzaak, dat Smit Co niet tot as sistentie van de „Flylng Enterprise" konden overgaan. Er was namelijk reeds een contract met de reders en de „Oceaan" was op weg naar de Enterprise, toen bekend werd, dat de Zwarte Zee in nood verkeerde. Franse regeringscrisis kost een milliard per dag Thans is Edgar Faure aar. bod. De radicaal-socialist Yvon Delbos heeft een opdracht om een nieuw Frans kabinet samen te stellen ge weigerd. De radicale minister Edgar Faure, de Franse aanklager bij het proces van Neurenberg, is thans door de president aangezocht de mogelijk heden tot de vorming van een nieuwe regering te onderzoeken. Faure spreekt vloeiend Russisch; hij was juridisch adviseur van de Gaulle in het nationale bevrijdingscomité. Van ambtelijke zijde is berekend, dat de regeringscrisis Frankrijk een milliard francs per dag kost Dit verlies wordt veroorzaakt doordat de volksvertegenwoordiging de wetsont werpen, die voorzagen in staatsin komsten voor 1952 niet heeft goed gekeurd. WARME DISCUSSIE BIJ KOUDBLOED-FOKKERS Kan de Nationale Tentoonstelling in Den Bosch behouden worden De Zeeuwse paardenfokkerij blijft, gezien o.a. de successen op de Natio nale tentoonstelling, een vooraanstaande plaats innemen, terwijl de pro vinciale afdeling van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard" zich door ledenwinst in een groeiende belangstelling mag verheugen. Deze opti. mistische geluiden waren Vrydag te beluisteren op de in het „Schutters hof" te Goes gehouden algemene vergadering van deze organisatie. Brj de opening herdacht de prov. voorzitter, de heer A. F. J. Aernoudts de overleden oud-commissaris der Koninging, mr. J. W. Quarles van Uf- ford, die steeds een goed vriend van de Zeeuwse paardenfokkerij was. Ver der kon de voorzitter o.m. welkom heten de alg. voorzitter resp. secre taris, Jhr. J. van Vredenburch en de heer L. A. Bom, terwijl later ook de vertegenwoordiger van de Minister, dr. ir. B. J. B. Groeneveld, ter verga dering verscheen. Medegedeeld werd dat de rijkssub sidie over 1951 voor de afd. Zeeland f 2850.bedraagt, hetgeen ongeveer f 100.lager is dan het vorig jaar. - - Cappon De secretaris, de heer Het ledental steeg van Bij de verplichte liengstenkeuring werd ruim 56 goedgekeurd, tegen vorig jaar ruim 43 De verschil lende keuringen passeerden de revue, waarbij de secretaris de verminderde provinciale subsidie betreurde. De ge zondheidstoestand van de paarden liet in het afgelopen jaar weinig te wensen over. De zgn. veulenziekte vroeg echter vele offers. Met de handel ging het in 1951 niet goed. De beste hengsten en merries brachten wel goede prijzen op, doch het aantal dat werd verkocht, was te gering. De rekening over 1951 werd goed- fekeurd met een batig saldo van 2.162,78.De balans gaf een kapi taal van ruim f 30.000.aan. De begroting werd vastgesteld op een bedrag van f 13.650. "VERKIEZINGEN 3MET HINDERNISSEN. Hierna kwamen de verkiezingen aan de orde. In de vacature P. A. Stallaert die zich niet herkiesbaar stelde, werd tot commissaris geko zen de heer M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe. Voor de tweede vacature als commissaris wegens periodieke aftreding van de heer J. A. Stols, had het bestuur het volgende dubbeltal aanbevolen: 1. J. A. Stols, 2. G. J. de Wilde. Aan de hand van de meningen in de kringvergadering kwam het be stuur thans met de volgende voor dracht: 1. G. J. de Wilde, 2. J. der Weduwen. Hiertegen rezen bezwaren uit de vergadering, omdat men dit reglementair niet juist achtte. De voorzitter verdedigde de handelwijze van het bestuur. Toen het na een vrij langdurige discussie tot stemming kwam werd de heer J. der Weduwen uit Kerkwerve met 197 stemmen ge kozen. Deze nam echter zijn benoe- Dr. Drees naar de Ver. Staten vertrokken. Visie op Europees leger wordt gehandhaafd. Minister-president dr. W. Drees is gisteravond met de K.L.M.-Constel- lation „Maastricht" van Schiphol ver trokken voor zijn onofficieel bezoek aan de Verenigde Staten. Dr. Drees werd onder meer uitgeleide gedaan door de vice minister-president mr. F. Teulings en de ministers mr. H. Mul- derije en prof. dit P. Lieftinck. In Washington hoopt dr. Drees pre sident Truman en minister Acheson te ontmoeten. By zyn besprekingen in Washington zal hy niet afwijken van de zienswijze, die de regering heeft ten aanzien van ons aandeel in de Europese verdediging. Mocht het gesprek hierop komen, dan zal de minister-president in elk geval dezelfde lyn volgen, waartoe na langdurige besprekingen in de minis terraad is besloten. Boot en bemanning na schipbreuk spoorloos. Ook vliegtuigen zoeken naar „Pennsylvania". Donderdagavond heeft het Canade se weerscliïp „Stonetown" geseind, dat het de laatste opgegeven positie van het 7.608 ton metende Ameri kaanse vrachtschip „Pennsylvania' ming niet aan wegens drukke werk- dat door zyn bemanning in zware zaamheden, zodat de heer G. J. de storm is verlaten, heeft bereikt. De Wilde, St.* Maartensdijk benoemd werd verklaard. Als eventueel vijfde hoofdbestuurs lid werd benoemd de heer Jac. de Putter Pzn., Axel. Als afgevaardig den naar de alg. vergadering van de Kon. Vereniging werden benoemd de heren A. J. Temmerman, Hoofdplaat en M. Ysebaert, Axel en tot plaats vervanger de heer J. L. M. Geluk, St. Maartensdijk. Als jurylid in de vac. Iz. de Feyter werd henoemd de heer Mare d'Hoore, Sluis. Bij de bespreking der verschillende keuringen, werd uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen gepleit voor centralisatie, door bijv. één fokdag te houden waar op de verschillende keuringen kun nen plaats vinden. Aan de diverse bonden zal worden verzocht om dit te onderzoeken en met een voorstel te komen. (Veruolg op pog. 2) Man neergeslagen; buit een thermosfles. Vrijdagavond hebben twee onbe kende mannen een 63-jarige horloge handelaar in een portiek in de Jo hannes Verhulstraat te Amsterdam neergeslagen. Zij hebben een bruin leren koffertje geroofd. Dit koffertje bevatte echter geen kostbare horlo ges of geld, zoals z j vermoedelijk veronderstelden, maar slechts een le ge thermosfles. „Stonetown" heeft geen spoor van het schip of de bemanning kunnen ontdekken. Ook vliegtuigen nemen deel aan het onderzoek. Men gelooft, dat de bemanning in open boten ronddryft sedert zjj de „Pennsylvania" die lek was geslagen, heeft verlaten. Algemene Vergadering der V.N. nam Ontwapenings voorstel aan. De algemeen vergadering der Ver. Naties heeft Vrydag het Westelijk voorstel voor een geleidelijke ontwa pening en een binnen dertig dagen ln te stellen commissie definitief goed gekeurd. Wysjinsky verklaarde, dat hij te- fen de resolutie had gestemd, omdat eze zijns inziens geen enkele stap naar een verbod van atoomwapens of werkelijk internationale controle op ontwapening betekende. Hij had aangedrongen op een stem ming over de Russische amendemen ten, omdat vele punten hieruit zou den worden vervat in een resolutie, die hij Zaterdag in de politieke com missie zou indienen inzake „maatre gelen ter bestrijding van de drei ging van een nieuwe wereldoorlog". Zyn eerder in deze commissie gedane voorstellen zouden dan in een „nieu we vorm" worden gesteld. KORTE PREDICAT1E LICHT IN DE AVOND ,Jfu Iaat Gij, 'Heer, Uw dienst knecht gaan in vrede, naar Uw woord, want mijn ogen hebben Uw zaligheid gezien". Lucas 2 29. Wat wordt er tegenwoordig veel gedaan voor oude mensen! De rege ring heeft zich hun lot aangetrokken. De lasten van de oude dag moeten worden verlicht. Verenigingen stich ten rusthuizen, waar ouden van dagen worden opgenomen en liefderijk ver zorgd. In iedere gemeente bezorgt men de oudjes een dag van ontspan ning. Wie zal dat niet toejuichen? Wie kent niet het ideaal van een onbezorgde oude dag? Wie wil daar voor niet een offer brengen? Laten We aannemen, dat wij dit ideaal hebber, bereikt. Zijn we dan bevredigd? Of zijn we misschien, als zovelen, teleurgesteld, zelfs verbit terd? We kunnen niet meer mee, we hebben onze tijd geheidWe hadden ons zoveel van het leven voor gesteld.. Het is zo tegengevallen.... Als we het alleen van déze wereld verwachten, kan dat ook niet anders.' Het móet tegenvallen! We kennen wel die bittere trek op een gerimpeld gezicht Een onbezorgde oude dag, dat is niet een zaak van „het goed hebben" alleen. Hoe belangrijk die uiterlijke omstandigheden ook mogen zijn. Ik wijs U op een oud man, Simeon. Jaren geleden had hij een belofte gekregen: ge zult nog in uw leven de Verlosser mogen zien Jaren snellen voorbijSimeon is oud geworden. Maar door de jaren heen houdt hij aan die belofte vast! Op een dag komt hij in de tempel. In het drukke gewoel van het tempel plein: een maneen vrouw met een klein kind Onfeilbaar doet de Geest aan Si meon weten: Daar is de Verlosser! De oude strekt de bevende han den naar het kindeke uitHij neemt het in zijn armen en jubelt: Heer, laat me nu in vrede heengaan, want mijn ogen hebben Uw heil aan schouwd! Een stralende Simeon! Hij heeft Jezus Christus ontmoet! Wij hebben Kerstfeest gevierd, mis schien wel 60 of 70 maal Hebben we Jezus Christus ontmoet? Kennen we Hem als onze Verlosser en Zaligmaker? Draagt Hij ook ónze schuld? Dan wordt het licht, heerlijk licht, ook aan de avond van ons leven! F. H. A. van der Wind. Serooskerke (W.) DE VOORSPELT: ENKELE BUIEN Geldig tot Zaterdagavond. Wisselende bewolking met enkele buien, waarvan sommige met hagel- Krachtigf tot matige Westelijke tot Noor4-««ételijke wind. Kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1