JIMMY BROWN, sportheld Ook Europa krijgt een centrum voor atoom-onderzoek Toch is 'f zo I In de greep van de Woestijn De r no. D VRIJDAG 11 JANUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 KOSTEN IS MILLIOEN DOLLAR. „Wij mogen niet bij Amerika achter blijven" Het Is de bedoeling in Europese samenwerking, en wel onder auspiciën van de Unesco, te komen tot stichting van een Europees Centrum voor Atoomonderzoek, dat de beschikking zal lirjjgen over een cyclotron van 5 milliard Electro-Volt en daarnaast eventueel over een dergeiyke macliine van 500 millioen Electro-Volt. Met deze apparatuur zal dan zuiver weten schappelijk onderzoek verricht kunnen worden. Over deze plannen zyn in December te Parijs besprekingen gehouden en men is daar voorlopig tot een compromis gekomen, waaruit een internationale overeenkomst zal re sulteren, die thans door een kleine commissie wordt voorbereid. Aldus zette de heer J. H. Bannier, directeur van de Nederlandse organi. satie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek in Den Haag, de bedoeling van de gedachte inter-Europese sam enwerking op het gebied van de kern- physica uiteen. Op 12 Februari zal men in Genève opnieuw bijeenkomen en daar de overeenkomst tekenen, die zal gelden voor 1 Vz ja-ar, waarop een meer defi nitieve overeenkomst tot stand zal moeten komen, welke meer concrete plannen omvat. Als alle 12 landen, die bij het project zijn betrokken, deelnemen, zal Nederlands aandeel in de kosten gedurende enige jaren een half millioen gulden per jaar bedra gen. In de Ver. Staten zijn op het ogen blik twee cyclotrons van 5 milliard E.V. in aanbouw. Eén komt nog dit jaar gereed en één in de loop van 1953. Beide hadden een bouwtijd van vijf jaar. De kosten van een dergelijk apparaat, dat men dus ook in west Europa wil bezitten, worden op 15 millioen dollar geraamd. De bijdragen van de landen worden vastgesteld naar hun grootte. Het is de vraag zo zeide de heer Bannier of Nederland de uitgave van een half millioen gulden per jaar over vijf of zes jaar zal kunnen dra gen, maar het komt hem voor, dat Nederland zich in ieder geval aan de voorbereiding niet zal moeten onttrek ken, in het belang van de Nederland se physici en technici. Nederland moet z.i. niet te veel op Amerika gaan leunen, omdat wij dan nieuwe ontdekkingen veel te laat te weten komen. Bovendien zijn aan de voorbe reiding ook zeer concrete voordelen verbonden, omdat wij dan zeer waar schijnlijk zullen kunnen deelnemen aan de constructie, van het cyclotron, waardoor minstens een deel der kos ten weer naar Nederland terugvloeit. Overwogen zal nog moeten worden, waar het apparaat geplaatst moet worden, waarbij dan rekening moet worden gehouden met goedkope heeft bekend gemaakt, dat deze nieu- C.foT\ r.*vi aar. irAVdffpninf f» AT"P1 - stroom, voldoende behuizing, de aan wezigheid van een grote universiteit in de omgeving enz. EEN COMPROMIS. In de bijeenkomst in Parijs waren sommige landen voorstander van „di rect beginnen", althans" met het ont werpen van de plannen. Dit waren vooral de Zuidelijke landen. Hun mo tieven zijn: wij moeten snel en gron dig beginnen, anders komen wg te ver bij de Ver. Staten achterop. De meer Noordelijk gelegen landen me nen, dat men voorzichtig zal moeten zijn. Het compromis-besluit was: wij doen het een en ander. Zo zal dan di rect geprofiteerd kunnen worden van de internationale samenwerking, doordat het aanbod van Denemarken werd aanvaard om een internationale groep treoretische physische te laten werken in het physische instituut van prof. Niels Bohr te Kopenhagen. Een tweede aanbod waarvan gebruik werd gemaakt, was het Britse om ge bruik te maken van het middengrote cyclotron te Liverpool van 450 mil lioen E.V. Daarnaast zullen tegelij kertijd werkgroepen aan de arbeid gaan om het grote apparaat van 5 milliard E.V. te ontwerpen. Rusland geeft Amerika's schepen niet terug. Dean Acheson, de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, heeft voorgesteld, dat de V.S. en de Sow- jet-Unie aan het Internationale Hof van Justitie hun geschil voorleggen over 670 Amerikaanse schepen, die in de jongste wereldoorlog aan Rusland werden uitgeleend. Het Amerikaanse ministerie ran buitenlandse zaken 174 2 we stap om een vereffening te berei- -- 1 ken van de Russische rekening van 11 milliard dollar krachtens de leen- en pachtwet gedaan is in een nota, welke Maandag aan de Sowjet-Rus- sische ambassadeur Panjoesjin is overhandigd. De Sowjet-Uhie weiger de de schepen terug te geven en ver wierp voorstellen om het geschil aan arbitrage te onderwerpen. AUijd weer blijkt het dat de natuur doelmatiger apparaten vervaardigt dan de mens. Wanneer de arts ons een injectie wil gevenneemt hij een in jectiespuit en een ampul, welke de in te spuiten vloeistof bevat. Daarna maakt hij met een fijn vijltje enige krassen in de hals van de ampul, zo- dal deze gemakkelijk kan worden af gebroken en de steriele vloeistof door de injectienaald in de spuit kan wor den gezogen. Eerst daarna kan de in jectie worden toegediend. De brandbaren van brandnetels e.d. zijn daarentegen direct voor het ge bruik gereed. Zo'n brandbaar gelijkt op de zoeven genoemde ampul, met dit verschil echter, dat de breuklijn, waarlangs de top zal worden afgebro ken, reeds aanwezig is en er niet in- gevijld behoeft te worden. Voorts heeft deze naturlijke ampul nog het voordeel, dat de injectienaald er op gemonteerd is, hetgeen iedereen kan waarnemen die met de huid langs een brandnetel strijkt: de injectie is geschied, vóór men er op bedacht is. Zelfs de ijverigste fondsspecialist moet het tegen deze snelle wijze van wer ken afleggen! Lang heeft men gemeend dat de in houd van een brandbaar mierenzuur bevatte, doch later heeft men ook wijnsteenzuur, boterzuur, histamine en een giftige stof aangetroffen, waar van de samenstelling niet bekend is en die verwant is aan het slangengif. Eén tiende deel van een millioenste gram van dit brandnetelvocht veroor zaakt de bekende, pijnlijke blaren. Doch, hoewel onaangenaam, de brandnetels hier te lande zijn niet ge vaarlijk, zulks in tegenstelling met verschillende soortgelijke planten die in Azië voorkomen. Sommige van deze soorten hebben brandbaren van 2 cm. lengte en veroorzaken heftige vergif tigingsverschijnselen. Op Java wordt een soort aangetroffen, waarvan het gif, tetanusachtige verschijnselen op- opwekt en op Timor werd een derge lijke plant gedoopt met de naam Da- oen Setan, of Satansblad. In de tro pen komen verscheidene soorten voor welker gif ernstige verlammingen ver oorzaakt. De bewoners van Kash mir verzekeren dat in de zeer giftige netels aan de voet van het Pamirge- bergte geesten wonen, die beletten dat onbevoegden de hoogvlakten betre denAanraking met deze netels heeft reeds menigeen de dood gebracht. Van het gif van deze planten wordt door de bewoners een geneesmiddel tegen plaatselijke verlammingen be reid. Nu we zo uitvoerig over de kwalij ke eigenschappen van de brandnetel en soortgelijke planten hebben gespro ken, gebiedt de eerlijkheid dat ook de goede kwaliteiten naar voren worden gebracht. Zoals u wellicht weet, kan uit de brandnetel textiel worden ver vaardigd, maar het zonderlinge doet zich voor dat de teelt van brandnetels te duur is voor een dergelijke indu strie! H. Pétilloiu Generaal de Tassignv stervende De toestand van de opperbevelheb ber der strijdkrachten van de Franse Unie in Indo-China, generaal de Lat- tre de Tassigny van wie vorige week werd gemeld, dat hy ziek was f eworden is thans zeer verslech- erd. De generaal is voorzien van de H.H. Sacrementen der Stervenden. Amerikaans vrachtschip in Stille Oceaan in nood. Alle opvarenden van boord. Het Amerikaanse vrachtschip „Penn sylvania" heeft van het Noorden van de Stille Oceaan een S.O-S. uitgezon den. Het schip, dat op weg is naar Japan, meldde dat het een scheur heeft in een van de zijkanten; dat de stuurinrichting onklaar is geraakt en water de machinekamer en een ruim binnenstroomt. Alle opvarenden heb ben het schip verlaten. De „Shooting Star" van de „Ame rica President Lines" is ongeveer 70 mijl van de „Pennsylvania" verwij derd en begeeft zich naar het schip. „Talisse" liep Priok abusievelijk binnen. Telegrafische opdracht kwam niet door. Op vragen van het Tweede-Kamer lid Weiter, heeft de Minister-Presi dent dr. W- Drees uiteengezet dat aan de gezagvoerder van de „Talisse" (na de „Blitar" op weg met wapens naar Nieuw-Guinea) destijds telegrafisch opdracht werd gegeven om niet voor 18 December in Priok aan te komen. Men verkeerde namelijk in de veron derstelling voor die datum van de In donesische regering een garantie voor het ongemoeid laten van het schip te zullen ontvangen. Toen dit niet het geval bleek te zijn, heeft men de ge zagvoerder telegrafisch opdracht ge geven om buiten de driemijls grens te blijven, doch de kapitein van de „Talisse" heeft deze telegrammen niet ontvangen. Van een verzuim van Ne derlandse zijde kan dus niet worden gesproken aldus dr. Drees in zijn ant woord aan de heer Weiter. Bingham in het ongelijk gesteld. De Arnhemse rechtbank heeft ui spraak gedaan in de procedure van Bingham contra de A.K.U. De hoofd vordering van Bingham: vernieti ging, althans ontbinding, van de in November 1939 tussen partijen ge sloten aandelentransactie, werd afge wezen. Bingham werd veroordeeld tot betaling der proceskosten, be groot op 2850. In het begin van ieder jaar wordt in de dorpjes aan de Golf van Napels de Tarantella, dc nationale dans gedanst. De dansgroepen, in feestelijke klederdracht, paraderen in de straten van hun respectieve dorpjes om een openbare blyk van waardering te krijgen van de dorpelingen. De bewo ners van het eiland Capri waren dit jaar na het kleurrijke dansfeest we derom van oordeel dat de dansgroep van hun eiland dc Tarantella het best van alle danst. Nieuwe olievelden in Irak in gebruik genomen. Productie 3 a 4 millioen ton hoger. De minister-president van Irak heeft een nieuwe olieveld te Zubair in Zuid- Irak geopend. De directeur van de Basra and Iraq Petroleum Company deelde mede, dat het in de bedoeling lag een productie van 8 millioen ton per jaar te bereiken tegen het eind van 1955- Verwacht wordt, dat een buisleiding naar Banias aan de Mid- 1 dellandse-zeekust gebruikt zal wor den voor de export in April en dat daar in 1952 tussen de drie en vier millioen ton meer ruwe olie dan ver wacht was zal worden afgeleverd. Directeur H. S. Gibson zeide verder dat de basis van de overeenkomst, welke thans op ratificatie door het parlement van Irak wacht, gelijke verdeling der winsten is en dat deze overeenkomst zal bijdragen tot betere levensstandaard in geheel Irak, Het oliereservoir ligt 3 km beneden de op pervlakte der aarde en ls een van de diepst gelegen velden in de wereld. Twaalf bronnen zijn reeds klaar en aan vijf andere wordt nog gewerkt. Het gaat nog steeds om de vliegvelden in Korea. Donderdag hebben de Verbondenen op de bijeenkomst van de subcommis sie voor toezicht op naleving van een bestand na verdere bestudering op nieuw de communistische voorstellen verworpen, „omdat zij in gebreke zijn gebleven de aanleg van 'vlieg velden gedurende een bestand bij de beperkingen op te nemen". De communistische voorstellen ken den de verbondenen het recht toe om gedurende een bestand hun oor logsuitrusting aan te vullen, mits die uitrusting niet vergroot zou worden. De V.N -afgevaardigde generaal Tur ner deelde mede, dat „de moeilykhe- den nu geconcentreerd zijn op de kwestie der vliegvelden". FEUILLETON DOOR i M. VER NON 24 „Het is het waard". Toen wendde hij zyn ernstige donkere gezicht naar haar toe. „Maar misschien begrijpt u nu waarom ik niet wil dat El Araish bekend zal raken het zou het Mekka voor iedere luie nietsnut in Afrika worden, en voor de andere continenten ook. Want zoals u ziet, is in El Araish iedereen goed gevoed en goed verzorgd".. „Ja, nu begrijp ik het", knikte Jane. „U heeft natuurlijk gelijk. Ik veron derstel dat het uw bedoeling is dat El Araish en zijn inkomsten uitslui tend voor de ben Hasrifs zullen zijn?" „In het algemeen gesproken wel. De mensen werken goed en door ons ir rigatiesysteem wordt de grond vruchtbaar gemaakt, zodat we ons praetisch zelf leunen bedruipen. Bo vendien fok ik kamelen en vele lie den verdienen hun brood met het we ven van kameelhaar". „Nou, het is werkelijk aardig van u 'om me dit allemaal te laten zien, Sheik". Jane besefte dat hij er niet het type naar was van alles tekst en uitleg te geven, dus ze waardeer de deze explicatie zeer. „Ik appreci eer het erg, u doet hier prachtig werk en ik zal de laatste zijn om het voor u te bederven". „Daarvan ben ik overtuigd". Hij wendde zich naar haar toe en ze wis selden een vreemde blik, een blik van wederzijds begrip, ja haast van sym pathie. Intussen maakten Mara en Gary van deze gelegenheid gebruik om sa men te praten. „Wat geloof jij dat de bedoeling van onze gevangenschap is, Gary?" vroeg het meisje. „Een losgeld. Wat zou het anders kunnen zijn?" „Ik weet het niet". Ze fronste haar voorhoofd. „Hij lijkt me rijk genoeg". „Waarschijnlijk is hij op die manier aan zijn rijkdommen gekomen", merk te Gary somber op. „Daar zou wel een enkel losgeld voor nodig zijn om een dergelijke stad op te bouwen en in orde te hou den". Mara 'schudde haar hoofd. „Maar het is prachtig, vind je niet Gary?" Hoewei ze niet bereisd was, was ze toch getroffen door het verschil tussen de pracht en praal van deze stad met zyn palmen en tuinen, en de smerige stinkende inboorlingen dorpen en steden die ze onderweg waren gepasseerd. „Um. Voor een inboorlingenstad niet zo gek. Maar geef mij Londen maar met Piccadilly, Bondstreet en de rest..." „Ik weet het nog niet". Er kwam een dromerige blik in Mara's ogen. „Het Oosten heeft iets dat je vast houdt. een soort betovering die je niet kunt verklaren of onder woor den kunt brengen, maar die je toch te pakken heeft". „Mij niet", antwoordde Cromer nors. En toen: „Ik ben een boon als ik iets snap van die juffrouw Frask van jou", zei hij, plotseling van onderwerp verande rend. „Moet je haar nou eens zien kletsen met die verdomde inboorling, met dat zwijn dat ons gevangen houdt." „Dat weet ik". Mara fronste haar voorhoofd. „Ze schijnt niet zo'n ver schrikkelijke hekel aan hem te heb ben. Ik moet toegeven dat ik haar ook niet begrijp." De tocht die Amid voor hen had uitgestippeld was bijna ten einde, maar eerst leidde hij hen in een fraaie palmengrot, en ze stegen af en wandelden in twee paren, met de teu gels over de arm. Koele waterstroom pjes gleden over gladgepolijste rot sen, en iedere palmsoort van groot tot klein, groeide er in overvloed. Het was er heerlijk koel en verfrissend, een oase van groene schaduwen in het overanderlijke blauw en goud van de woestijn. Toen ze weer in het zonlicht kwa men, liepen Mara en Gary voorop en bij de uitgang van de grot stond een klein oud gerimpeld mannetje met een groene tulband ten teken dat hij in Mekka was geweest, op van zijn zitplaats en ging op hen toe. In de ene hand droeg hij een tas, in de an dere een blad; en: „Dame toekomst voorspellen in zand!" stelde hij voor. „Zie!" Hij stond stil en tekend'e een paar onge looflijk snelle hïëroglyphen in 't zanc aan hun voeten. „Ik zie een blonde valse man niet goed voor dame o, ik kan dame veel vertellen!" Hij zwaaide het blad in hun ge zicht en Gary, die plotseling boos werd, duwde hem ruw opzij. „O, hou je mond, ouwe gek! En maak dat je wegkomt!" De tengere oude man, die slechts vel over been was en bovendien ver rast werd, wankelde en viel. (Wordt vervolgd). Geen Landbouwwerktuig" te Rotterdam. Compromis met Jaarbeurs- bestuur Het wereldgebeuren Krijgt de U.N.O.- commissie toegang Zoals bekend, nam in December van het vorig jaar de tweede po litieke commissie der Ver. Na ties de beslissing een V.N.-commissIe in het leven te roepen, belast met de taak in beide delen van Duitsland te onderzoeken, of de voorwaarden voor het houden van algemene, geheime en vrije verkiezingen vervuld zijn. De regering der Bondsrepubliek heeft inmiddels reeds te kennen gegeven, dat zij een dergelijke commissie zal toestaan West-Duitsland te bezoeken. De Oost-Duitse regering echter heeft het tot op dit ogenblik angstvallig vermeden duidelijk haar positie te bepalen. Een journalist, die op een persconferentie in de stenen zaal van het ministerie van propaganda aan minister-president Grotewohl de vraag stelde, of de commissie der Ver. Naties vergunning zou krijgen om Oost-Duitsland te bezoeken, ont ving dit merkwaardige antwoord: „Uw vraag is niet juist gesteld en behoeft daarom niet beantwoord te worden". Hieruit kan men zien. hoe beducht de Oost-Duitse regering is met een duidelijk ja of neen haar houding inzake deze kwestie vast te leggen. Ook de tekst van de Oost- Duitse Kieswet, welke juist door het parlement werd aangenomen, geeft geen duidelijk uitsluitsel. De directeur van de Jaarbeurs, mr. J. Milius, heeft medegedeeld, dat de voor April in de ..Ahoy-lial" te Rotterdam aangekondigde tentoonstelling „Het landbouwwerktuig 1952", niet zal doorgaan. De organiserende stichting zal medewerken met de agrarische beurs te Utrecht van 1 tot 7 Mei. Hoewel de stichting „Het land- bouwwerkuig" bezwaren koesterde te gen de agrarische beurs, is men thans toch van mening, dat het houden van twee tentoonstellingen niet doeltref fend is. Geen kerkklok maar een trommel. In Hoogeveen wordt een oud gebruik in ere hersteld. Bin nenkort zullen de Hoogevee- ners weer door trommelslag ter kerke worden geroepen. De heer Abe Lemstra is al druk bezig met het instuderen van de trommelmars. Het ge bruik stamt nog uit de trjd, toen Hoogeveen een jonge plaats was en nog geen kerk bezat. De kerkdiensten werden toen in de kapel van huize Ech ten gehouden et* omdat daar geen klok was liet jhr. van - Echten, die in krijgsdienst was geweest, de militaire trom slaan. Truman vindt Eisenhower een groot man. Diens politieke campagne zou hij niet in de weg staan. President Truman heeft verklaard, indertijd gemeend te hebben, dat ge neraal Eisenhower een democraat was. Thans wist hg echter dat hy een republikein was. Hij zeide gaarne te zien, dat Eisenhower zyn tegenwoor dige post zou handhaven" zolang dit nodig is" en zolang hy, de president, van oordeel was, dat hij zulks diende te doen. Truman zou Eisenhower echter niet in de weg staan, indien hij „alle mod der en rotte eieren van een politieke campagne" wenste. De president zei de Eisenhower te beschouwen als een groot man en verklaarde voorts eni ge tijd voor de aanvang van het repu blikeins congres (begin Juli) bekend te zullen maken of hij zich al dan niet candidaat zou stellen. Vandaag stemt Bonn over het plan-Schuman. Donderdag is in het West-Duitse parlement het Plan-Schuman ir tweede lezing behandeld. De sociaal democraten poogden de Bondsdag er van te overtuigen, dat de aanvaarding van het plan de verkeerde weg voor Duitsland zou zijn. Parlementaire waarnemers zijn echter van mening, dat Adenauer een meerderheid van 50 tot 80 stemmen zal behalen, wan neer vandaag gestemd wordt. Alfred Loritz, de enige vertegen woordiger van de party voor econo misch Eerstel, zeide een bezem te zul len eten als kolen en staal goedkoper zouden worden. Onder hilariteit haal de toen een afgevaardigde een bezem en plaatste deze voor Loritz zetel. eerste reactie op bovenge noemd besluit der Ver. Naties kwam een goede veertien dagen geleden uit de kringen der Sovjet- Russische contröle-commissie. Daar in werd verklaard, dat „het door Amerika geïnspireerde voorstel om de Ver. Naties met het onderzoek van de voorwaarden voor verkiezin gen in geheel Duitsland te belasten, een poging was dit instrument der Amerikaanse oorlogspolitiek te ge bruiken om de hereniging van Duits land onmogelijk te maken". De in Parijs gevormde commissie werd in stryd met het recht genoemd en een (beledigende inmenging in de binnen- landse aangelegenheden van het Duitse volk. Uit deze verklaring kan minstens de conclusie worden getrokken, dat de in Parys gevormde commissie der Ver. Naties in Karlshorst niet gezien is en dat haar kansen om in Oost- Duitsland te worden toegelaten uiterst gering zijn. Zowel de commis sie zelf als haar leden worden onver bloemd aangevallen. e Oost-Duitse vice-premier Wal ter Ulbricht is inmiddels uit Moskou teruggekeerd en heeft zijn collega's het standpunt der Sov jet-Russische regering medegedeeld. Het Kremlin is van mening, dat de Sovjet-Russische contröle-commissie een verzoek van de commissie der Verenigde Naties om in Oost-Duits land te worden toegelaten niet zelf mag beantwoorden. Zij moet dit ver zoek aan de Oost-Duitse regering doorgeven. Verder heeft Moskou de Oost-Duitse regering gemachtigd het verzoek af te wijzen, niet echter met een kort en duidelijk neen, doch met een uitvoerige motivering, waarvan de inhoud praetisch overeenstemt met hetgeen Wysjinski en Malik réeds in Parijs inzake deze kwestiÖ hebben gezegd. Voor de commissie der Ver. Naties betekent dit, dat aan haar werk niet meer dan propagan distische betekenis kan worden toe gekend. Zelfs indien zij zich in Ber lijn zou vestigen, zou zij geen tastba re politieke resultaten kunnen berei ken, omdat de Oost-Duitse regering weigert haar te erkennen. En daar mede is het vraagstuk van vrije ver kiezingen in geheel Duitsland dan weer op de lange baan geschoven. 63. De schrik, dat een spion van de Betha- Parisia-fabriek een der wielen had verdonkere maand, duurde slechts kort. „Ik ga er één van de Meteoor 1 afhalen!" schreeuwde meneer Gie bel, terwijl hij driftig weggaloppeerde. „We la ten ons niet kisten, JimmyJimmy Brown hield zich inmiddels bezig met het bygieten van nieuwe brandstof en juist was hij daarmee klaar, toen meneer Giebel met een hoofd zo rood als een kroot met het vierde wiel kwam aanhoepelen. Hij gunde zich niet eens de tijd ook maar één woord te spreken. Hij duwde geholpen door Jim my het wiel op de as en hamerde het snel vast. Rats, daar ging de krik al naar beneden. Jimmy sprong in de cockpit. De motor begon te brullen. „Doe wat je kan!" schreeuwde meneer Giebel boven het motorgeraas uit, „maar riskeer niet te veel in de bochten". Jimmy knikte. Hg begon te schakelen en liet zijn wagen met een soort tij gersprong wegschieten. „Wraoe-oe-oem", gierde de motor. Nog geen 1000 meter verder had de Meteoor 2 zijn topsnelheid al weer bereikt. In tussen wist Jimmy op gëen stukken na waar de Betha Parisia van Armando ergens uithing. Het enige dat hij zeker wist was het feit, dat het ding hem tijdens de pitstop was voorbij geflitst. Dr. Drees Zaterdag in New York. Informele besprekingen met Truman en Acheson. Dr. Drees zal in Amerika informe le besprekingen voeren met Truman en Acheson. Dr. Drees zal op Zater dag 12 Januari in New York aanko men. Op het programma staan o.m. een bezoek aan de burgemeester van New York, de heer Vincent R. Impel- litori, leiders van vakverenigingen en voorts zal hij de raad voor buiten landse betrekkingen toespreken. In Pittsburgh zal dr. Drees enkele staalfabrieken bezoeken alsmede het nationale hoofdkwartier van de „United Steelworkers". In Washington zal dr Drees een bezoek brengen aan président Tru man en aan de minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, en aan zitten aan een lunch met de presi dent en verscheidene leden van het kabinet. Dr. Drees zal tevens een in formeel bezoek brengen aan het Ca- pitool en aan een militair trainings kamp in de omgeving van Washing ton. De minister-president zal op 24 Januari naar Nederland terugkeren. Jaarbeurs organiseert in 1952 vijf „beurzen" De directeur van de Kon. Ned. Jaarbeurs, mr. J. Milius, heeft een overzicht gegeven van de werkzaam heden van het Jaarbeursinstituut in 1952, welk jaar ongetwijfeld zeer be langrijk zal ztjn voor het jaarbeurs- wezen. In tegenstelling met voorgaande ja ren, toen er nooit meer dan één Voorjaarsbeurs en één Najaarsbeurs zijn gehouden, staan er voor het pas begonnen jaar niet minder dan vijf manifestaties op het programma, ter wijl het niet onmogelijk is dat er nog een zesde beurs bijkomt. Volgende maand reeds wordt begonnen met een beurs voor meubelen en woningtex tiel van 4 tot 8 Februari. Enkele we ken na beëindiging van de Voorjaars beurs, die van 25 Maart tot 3 April wordt gehouden, volgt een gespecia liseerde Agrarische Beurs, eveneens internationaal en verbonden met een zuivelbeurs. Na de najaarsbeurs, te houden van 2 tot 11 September komt er 'n nieuw project in de vorm van een gespecia liseerde beurs voor voedings- en ge notmiddelen en apparaten voor de chemische industrie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5