NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND ZEEUWSE PLATTELANDS VROUWEN ORGANISEREN EEN TENTOONSTELLING Beier resultaat met 4 middelen tegelijk Chefarine 4 WISSEL BEVELANDEN WOENSDAG 9 JANUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sleeptros naar „Enterprise" Terneuzen heeH 13.648 inwoners. Het zielental van de gemeente Ter- neuzen nam in het afgelopen jaar toe met 157. Op 31 December bedroeg het aantal ingezetenen 13.491 (6683 man nen en 6808 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 279 (155 m. en 124 vr.) en door vestiging met 665 (290 m. en 375 vr.). Het ver minderde door overladen met 105 (55 m. en 50 vr.) en door vertrek met 682 (304 m. en 378 vr.). Op 31 De cember 1951 bedroeg het inwonertal dus 13.648 (6769 m. en 6879 vr.). Er werden in 1951 114 huwelijken voltrokken en 2 echtscheidingen inge schreven. Volksdansen in Wesl- Zeeuwsch-Vlaanderen. Half Januari zal in Schoondijke een aanvang worden gemaakt met het organiseren van volksdansavonden, waar onder leiding van wifca O. den Ronden een delnonstratiegroep zal worden gevormd om bij feestelijke gelegenheden op te treden. De sa menkomsten worden des Zaterdags gehouden, terwijl de jeugd uit geheel West Zeeuwsch Vlaanderen van deze I gelegenheid om zich in de volksdans kunst te bekwamen kan gebruik ma- ken. Zeeuwse warmbloedfokkers bijeen. Hoewel in Zeeland overwegend koud- bloedpaarden worden gefokt, telt deze provincie toch ook een aantal warm bloedfokkers. Deze zijn aangesloten bij de afd. Noord-Brabant van de Vereni ging tot bevordering van de land- bouwtuigpaardfokkerij in Nederland Teneinde Zeeuwse warmbloedfok kers meer tot elkaar te bi'engen en deze fokkerij men bezit hier slechis één warmbloedhengst, nl. in St. Jan- steen te stimuleren, werd Dinsdag middag in „de Prins van Oranje" te Goes een vergadering gehouden. Naast een aantal Zeeuwse warmbloedfokkers waren hier mede aanwezig de voor zitter en enkele bestuursleden van de afdeling Noord-Brabant. De hoofdin specteur van het Warmbloedstamboek de heer P. B. van Binsbergen uit Bilt- hoven zette hier de doelstellingen van de V.L.N. uiteen. Op deze inleiding volgde,een geanimeerde discussie. Als vertegenwoordiger voor Zeeland werd in het afdelingsbestuur Noord-Brabant benoemd de heer J. v. d. Graaf uit Nieuwerkerk. Voorts werd nog een interessante kleurenfilm over de verrichtingsproe- ven voor warmbloedhengsten ver toond. Kapelle EINDLES VERPAKKINGSCURSUS Maandagavond had in de veilings gebouwen van de Veilingsvereniging „KapelleBiezelinge en Omgevingv' te Kapelle, de eindles plaats van de fruitverpakkingscursus. De rijkstuinbouwconsulent, ir. W. van Soest, die persoonlek de prijzen en diploma's uitreikte, wees de cur sisten op de belangrijkheid van het verpakken van fruit. De toekomst zal zeker veel verpakt fruit vragen aldus spreker. Hij besloot met de wens uit te spreken dat bet de cur sisten-in de toekomst goed moge gaan. Verder voerden nog het woord de heer C. Traas Jr. namens de leraren en de heer P. J. J. Dekker, namens het bestuur der veilingsvereniging „K. B..& O.". De heer Dekker noem de het van groot belang goed fruit te telen, maar het is ook een groot be lang goed fruit te verpakken, opdat wij kunnen concurreren met andere landen. Namens de leerlingen sprak de heer Q. v. cl. Vrie een dankwoord tot de Rijkstuinbouwconsulent, leraren, veilingsbestuür en veilingspersoneel. De volgende prijzen werden toege kend aan: le prijs mej. M. van Boven, Hansweert, 44 pnt., 13% min.; 2e prijs de heer A. Eversdijk Jzn., Ka pelle, 44 pnt., 14 min.; 3e prijs de heer C. Veerhoek, Schore, 43 pnt. 14 min.;.4e prijs de heer A. op 't Hof, Wemeldinge, 43 pnt., 17 min.; 5e prijs de heer Joh. Koert, Hoedekens- kerke, 43 pnt., 19 min.; 6e prijs de heer W. Wedekïnd, Wemeldinge, 42 pnt.„ 19 min.7e prijs de heer W. de .Tagér, Kapelle, 42 pnt., 13 min.; 8e prijs de heer A. W. Kakebeke, Goes, 41 pnt., 20 min.; en 9e prijs de heer, Jac. Dagevos, Wemeldinge, 41 pnt., 14 min. Als juryleden traden op ir. W. van Soest, de heren C. L. de Wilde en W. J. Robijn, allen uit Goes. De twee beste verpakkers van elke cursus mogen a.s. Vrijdag mededin gen naar de Provinciale Titel, in het pakstation van de veilingsvereniging te Goes. Er zijn in Zeeland in totaal 10 cursussen gegeven.. Driewegen LOOP DER BEVOLKING. Het zielental van de gemeente Driewegen nam in het afgelopen jaar af met 10. Op 31 December 1950 bedroeg het aantal ingezetenen 619 (315 m. en 304 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 9 (6 m. en 3 vr,) en door vestiging met 18 (8 m. en 10 vr.); het verminderde door overlijden met 3 (2 m. en 1 vr.) en door. vertrek met 34 (20 m. en 14 vr.). Op 31 December 1951 bedroeg het inwonertal dus 609 (307 m. en 302 vr.). Er werden in 1951 5 huwelijken voltrokken. Ellewoulsdijk LOOP DER BEVOLKING Het zielental van de gemeente El- lewoutsöijk nam in het afgelopen jaar af met 9. Op 31 December 1950 bedroeg het aantal ingezetenen 491 (226 m. en 265 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 8 (4 m. en 4 vr.) en door vestiging met 4 (2 m. en 2 vr.); het verminderde door overlijden met 5 (2 m. en 3 vr.) en door vertrek met 16 (5 m. en 11 vr.).. Op 31 December 1951 bedroeg het inwonertal dus 482 (225 m. en 257 vr.). Er werden in 1951 2 huwelijken vol trokken. Wolfaartsdijk ERE-TEKEN UITGEREIKT. Te Wolfaartsdijk werd het Ere-te- ken voor Orde en Vrede uitgereikt aan.de heren J. de Blaeij, P. Zuidyk, A. Reynhout en P. Kraak. FILMS VAN DE WEEK Faust-film in Goes. Het Grand-thcater te Goes ver toont Donderdagavond een waardige verfilming van de Paust-geschiedenis zoals Goethe die heeft gedramati seerd en Ch. Gounod die in muziek heeft verbeeld. „Het geheimzinnige leven van dr. Faust" is een Italiaan se film, gemaakt door de bekwame Carmine Gallone. De rol van Faust wordt gespeeld en gezongen door Gi- no Mattera, Italo Tajo is Mephisto. Nelly Corradi vertolkt en Onelia Fi- neschi zingt de Margaretha-rol en Cesare Barbetti is Siebel, welke par tij door Onofrio Scarfoglio wordt ge zongen. Vooral de operaliefhebbers zullen deze rolprent, welke goed ge fotografeerd is, met genoegen aan schouwen en beluisteren. Kloetinge MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer breidt zich in Kloetinge nog gestadig uit. Het heeft zich tot nu toe voorgedaan in Abbekinderen, de Groe en Monni- kendjjk. Het dorpscentrum bleef tot op heden voor deze besmettelijke vee ziekte gespaard. Krabbendijke NIEUWE KERKBUNDEL IN DE NED. HERV. KERK. Voor zover thans bekend, hebben 270 lidmaten der Ned. Herv. Kerk te Krabbendijke zich uitgesproken voor het gebruik van de Nieuwe Kerkbun del tijdens de kerkdiensten. Er waren 54 personen tegen invoering. De oudejaarscollecte heeft 191,71 opgebracht. Heinkenszand ONGEVAL Bij de oprit vanaf de Noordlaxxdso- dyk naar de Boerendak te Heinkens zand vond een ongeval plaats, dat gelukkig goed is afgelopen. Toen de heer N. met zijn vrachtauto, waaraan een aanhangwagen gekoppeld was, genoemd punt genaderd was, lukte het hem niet door de scherpe bocht voor de oprit te komen, waardoor de aanhangwagen omkantelde en met la ding en al ondersteboven in de haast de dijk lopende sloot terecht kwam. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, wel werd enige materiële schade geleden. LOOP DER BEVOLKING. Het zielental van de gemeente Heinkenszand nam in het afgelopen jaar toe met 36. Op 31 December 1950 bedroeg het aantal ingezetenen 2020 (991 m. en 1029 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 48 (26 m. en 22 vr.) en door vestiging met 75 (34 m. en 41 vr.)het verminderde door overlijden met 18 (9 m. en 9 vr.) en door vertrek met 69 (32 m. en 37 vr.). Op 31 December 1951 bedroeg het inwonertal dus 2056 (1010 m. en 1046 vr.). Er werden in 1951 21 huwelijken voltrokken. Pastoor A. Buycks van Sluis nam afscheid. Er bestond Dinsdagavond voor het afscheid van pastoor A. Buycks in het parochiehuls te Sluis een grote be langstelling. De bijeenkomst stond on der leiding van de heer A. Vennix. De eerste spreker was kapelaan J. Goossen. Hij wees er in zijn krachtige redevoering op, dat pastoor Buycks zijn taak als zieleheraer met ernst en toewijding heeft vervuld. De heer A. Batselaere sprak namens het R.K. kerkbestuur en zag terug op de eer ste jaren na 1944, waarbij hij onder meer herinnerde aan de uitlating van pastoor Buycks, toen deze pas in Sluis het priesterambt bekleedde: „Nu hebben ze mij pastoor van het afgebrande dorp gemaakt". Hij bood de scheidende pastoor een reproductie aan van één van Rafaëls meesterwer ken. Nadat het zangkoor „St. Cecilia" enige liederen had gezongen, sprak de heer C. Buekens namens 't onder wijzend personeel van de R.K. scho len en bood pastoor Buycks namens dit personeel een geschenk aan. Meis jes van de R.K. school hielden een samenspraak en jongens van het pensionaat St. Augustinus voerden schetsjes op. Er werden daarna nog vele hartelijke toespraken gehou den, o.a. door burgemeester P. F. van Hootegem namens de gemeente, wet houder J. P. J. Wage namens het niet-RK. deel van de bevolking en pa ter Bak namens het seminarie. In zijn dankwoord zeide pastoor Buycks dat hij met liefde zijn roe ping had gevolgd en dat hij getracht had de geestelijke en materiële ndoen van zijn parochianen te lenigen. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 7 Januari. Adstadt, de Regt. Damco 7, Figge. Cor, HeSjboer. Te legraaf 16. Hoek. Telegraaf 14, Nortier. Fraternite 9, v. d. Sande. Overijsel 2. Boom. Whistier, de Vries. Duprez, Kelj- zer. Maria Judith 3, Janssen. Pieternel- la Maria, de Wachter. Catharlna, Wester heek. Putten, Jonker. Broedertrouw. Broeken. Stad Amsterdam 10, Sponselee. allen naar Rotterdam. Stad Amsterdam 8, Waterham. Brillant. Huizen. Amstel 4. v. d. Veen. Lenie. Witte, allen naar Am sterdam. Berlioz, Mochel. St. Estephe, Haubrleh, beiden naar Dordrecht. Zorg en Vlijt. Schuller, naar Drimmelen. On rust, Schram, naar Vlaardingen. Hendri- na. Rijkers, naar Gorinchem. Cooperati ve 2, van> Dijk, naar Vlaardingen. Robert, Maes, naar Kerkdriel. Bernard. Jasper, naar Pernis. Elisabeth, den Boer. naar Delft. Panama, v. d, Broek. Lunga, Neyensikkens. Contact, de Ruijter. SB 1089, de Brucker. Rijn Schelde 21, Blom- maert. Moldau, de Jong, Hannke, Lan ge. Waldersee, Jaap, allen naar Duits land. Gaillae, Klein. Barsac, Gerritsen, belden naar Straatsburg. Freiburg, Bos- schert. Valbella. Rapin. Pouilly, Heppert. Ascona. Hermsen. Kromwijk, Roebersen. Navexmotor 7, van Heygen. Express 58. Driess. SB 1090, Gelrnaert. allen naar Basel. Maurits, de Clercq. Monty, Blom. Stad Utrecht, Ney. Seolto, Bolyn. Belalp, Driessen. Ingeborg Suhl, Köthke. Hage lend, Eerkens. Math. Stinnes 3G, Steven- daal.' Picardie, Necker. Baasel. Stengel. Elodie, van Zanten. Damco 91. van Nis pen. Georges Sand, Gross. Telegraaf 4, de Been. Telegraaf 5, Staal. Rival, van Kaam. Express 12, Wolf. Express 40, Hu- vermann. Victor, Pietsch. Familietrouw, den Outer. Amstel 8, Heijboer. Waadt, Hantner. Vertrouwen, Theunlsse. Aera, Teekraan. Saphir, Roersch. Louis, Fleet- ackers. Maria PetroneUa, de Graauw. Helmut, Dreyer. Bahina, Schoots. Corry, Broeders. Anna, Vegter. KÖln, Bruns. Nautilus 2. De Weirt. Main 70, Lederer. Magiane, Pauwels. Corjo, van Dijke. Fro- burg, Michiels. En Avant, Rook. Express 25, Boelsmaa. Salf 17, Spoormakers. Salf 1, Michiels. Corma, de Haas. Clementi ne. Broekaart. Hubert Marie, Rensen. Helena, Klunder. Energie 2, Avontuur. Salf 16. Oudshoorn. Gerdi, de Bot. Sancta Maria. Hoogendoorre. Paloma, de Waal. Anjo, Tessines. Rheinunlon 10, de HeeL Energie, Kuijpers. Cornelia, de Witte. De Hoop, Visser. Fransisca, Mulder. Stad Amsterdam 1, Merrelaar. Stad Amsterdam 4, Schouwenaar. Nutania 3, Vredeborg. Goede Verwachting, de Haas. Disponibel, Kombrink. Victoria, Moonen, allen naoï België. 's Heer Arendskerke LOOP DER BEVOLKING Het zielental van de gemeente 's Heer Arendskerke nam in het af gelopen jaar af met 22. Op :31 December 1950 bedroeg het aantal ingezetenen 4830 (2430 m. en 2400 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 101 (46 m. en 55 vr.) en door vestiging met 138 (51 m. en 87 vr.); het verminderde door overlijden met 42 (24 m. en 18 vr.) en door vertrek met 219 (84 m. en 135 vr.). Op 31 December 1951 bedroeg het inwonertal dus 4808 (2419 m. en 2389 vr.). Er werden in 1951 56 huwelijken voltrokken; er werden geen echt scheidingen ingeschreven. KOORD BEVELAND Wissekerke LOOP DER BEVOLKING Het zielental van de gemeente Wis sekerke nam in het afgelopen jaar af met 103. Op 31 December 1950 bedroeg het aantal ingezetenen 3664 (1885 m. en 1779 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 68 (24 m. en 44 vr.) en door vestiging met 46 (20 m. en 26 vr.); het verminderde door overlijden met 32 (13 m. en 19 vr.) en door vertrek met 185 (99 m. en 86 vr.). Op 31 December 1951 bedroeg het inwonertal dus 3561 (1817 m. en 1744 vr.). Er werden in 1951 28 huwelijken voltrokken. Kortgene UITREIKING ERETEKEN. Door de burgemeester van Kortge ne werd het Ereteken Orde en Vrede met de gespen 1946 t/m 1949 uitge reikt aan M. J. Ossewaarde te Kort gene. 12Y? millioen ton steenkool in 1951. De gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg hebben in 1951 in totaal rond 12 millioen1 420.000 ton kolen geproduceerd. Dit werd medegedeeld door de voorzitter van de Mijnindus- trieraad tijdens een vergadering van de raad. Korporaal misdroeg zich in Zweden. De chauffeur van de Neder landse militaire attaché in Stock holm, kpl. L. H. S. uit Den Haag, die zich in Stockholm en elders in Zwe den misdragen had, werd door de Krijgsraad te Velde veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en ontslag uit de militaire dienst. S. had zich uitgegeven voor officier, troggelde Zweedse meisjes horloges en een draagbare radio af, bestal zijn hos pita, verkwanselde een militaire jas en motorhandschoenen en verzuimde dienst. In beroep voor het Hoog Militair Gerechtshof vorderde de fungerend- advocaat-fiscaal Dinsdag 2% jaar gevangenisstraf. Uitspraak op 29 Ja nuari a.s. Wetsontwerp toezicht- credietwezen in Eerste Kamer. In een korte openbare vergadering der Eerste Kamer zijn Dinsdagmid dag de afdelingen samengesteld. De ze zijn vervolgens bijeengekomen tot het kiezen van voorzitters en onder voorzitters. De voorzitter heeft medegedeeld voornemens te zijn de Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag 15 Januari. Aan de orde zal worden gesteld het wetsontwerp tot regeling van het assurantiebemiddellngsbedrijf en het wetsontwerp houdende toezicht op het credietwezen. Burgerlijke Stand BORSSELE. Eevallen: C. v. WestenFraanje, d.: G. E. Wittevan Sluis, d.; M. B. v. <L Ende Melis, d. Getrouwd: J. J. Bosman, 26 j. en J. Ars, 25 j.; C. Goeree, 26 j. en C. Ars, 22 3- Overleden: A. Westveer, 79 j,, weduwe van Joh, de Groene, j De Britse sleepboot „Turmoil" heeft Woensdagochtend vroeg bekend ge maakt, dat haar sleeptros naar de „Flylng Enterprise" is gebroken na een storm in de Atlantische Oceaan. 15 mijnwerkers op Spitsbergen omgekomen. Bij gasontploffingen in twee ko lenmijnen op Spitsbergen zijn Maón- dag 15 mijnwerkers omgekomen. Het is niet onmogelijk, dat de lage luchtdruk, die de laatste tijd op Spitsbergen heeft geheerst, de oor zaak is van belde rampen. By lage luchtdruk kan het mijngas gemakke lijker dan anders uit de kolenlagen ontsnappen. Merkwaardige geboorte van een drieling. Een 24-jarige Engelse, Emerald Gaul, te Cromer in Norfolk, heeft op een merkwaardige wijze een drieling ter wereld gebracht. Zondag 30 De cember j.l. werd een jongen geboren, Zondag 6 Januari j.l. kwamen een jongen en een meisje ter wereld. Men gelooft, dat het feit, dat de drie ling niet in een zelfde jaar is gebo ren, tot vrij belangrijke juridische consequenties kan leiden. Vijf Polen ter dood veroordeeld. Volgens radio Warschau zijn vijf Polen, die Maandag te Warschau te recht hebben gestaan op beschuldi ging van spionnage en sabotage, ter dood veroordeeld. In de uitzending werd gezegd, dat de mannen lid waren van de na-oor- logse rechtsgeoriënteerde onder grondse beweging én tussen 1949 en 1951 waren uitgeweken. In October van het vorige jaar zouden zij weer naar Polen gestuurd zyn. Irene Oldendorff" niet op mijn gevaren. Het wrak van de „Irene Olden- dorff", die op 31 December j.l. met man en muis is vergaan, is gevonden, j Een Duitse duiker, die naar het op twintig meter diepte liggende wrak een onderzoek heeft ingesteld, heeft geconstateerd, dat het schip op zijn kant op de bodem ligt en uiterlijk on- j beschadigd is, waardoor zinken door I mijnontploffing uitgesloten moet worden geacht. Brits-Frans-Nederlndse marine-oefeningen. Naar A.P.P. meldt zullen deze maand de eerste marine-oefeningen in het kader van het Atlantisch Ver drag worden georganiseerd. Britse. Franse en Nederlandse mijnenvegers zullen van Harwich uitvaren om door de R.A.F. gelegde mijnen te vegen. In de loop van de komende zomer zullen meer soortgelijke oefeningen worden gehouden. Tsjecho-SIowakije zou zijn grens versterken. Volgens Beierse grensfunctiona- rissen heeft Tsjecho-Slowakjje zijn fortificaties langs de grens met West-Duitsland zeer versterkt. Er zouden nieuwe loopgraven zijn aangelegd en prikkeldraadversper ringen aangebracht. Bij aanraking van draden, die on der stroom staan, zouden automa tisch vuurpijlen worden afgeschoten. Complot ontdekt in Portugal. Dinsdag is officieel te Lissabon mee gedeeld, dat men een samenzwering tegen het huidige Portugese regiem heeft ontdekt. Een aantal oersonen is gearresteerd, Om winterwerkloosheid te bestrijden. SUBSIDIE VOOR SCHILDERWERK. Ter bestrijding van de winterwerk- loosheid in het schildersbedrijf heeft de minister thans besloten aan op drachtgevers van schilderwerk, dat in de wintermaanden wordt uitge voerd, subsidie te verlenen. Nog deze winter zal met een proef worden begonnen. Opdrachtgevers kunnen tot 1 Maart a.s, subsidie aan vragen voor schilderwerk. De gesubsidieerde werken moeten uiterlijk op 31 Maart a.s. gereed zijn. Het subsidie is voor deze proef vast gesteld op 35 van arbeidslonen en sociale lasten, hetgeen voor nol-maal schilderwerk neerkomt' op 20 der totale kosten. De omvang van werlc, dat voor subsidie in aanmerking komt. is voorlopig vastgesteld op 600.—, het staat hierbij opdrachtgevers vrij enige kleine werken te combin GOEDE WONINGINRICHTING. Provinciale Voorjaarsvergadering dit maal in Kortgene Na do geslaagde „Gocdc-Kledingtentoonstelling" van vorig jaar, zal de Zeeuws© Bond van Plattelandsvrouwen op Woensdag 6 Februari a.s. te Goes een tentoonstelling houden, waarop van ullc belangstellenden de aan dacht zal worden gevraagd voor een goede, smaakvolle woninginrichting. Kraak kon by de opening het nieuw Tevens wordt voor de leden hieraan een bijeenkomst verbonden, waar me vrouw J. van DoorninckJapenga uit Havelte een collectie plaatjes zal vertonen over woninginrichting, ter wijl ir. P. J. 't Hooft uit Goes een le zing zat houden over „Het wonen". Op de tentoonstelling zullen o.a. goe de gebruiksvoorwerpen, aardewerk, behang, vloeren, meubel- en gordijn stoffen alsmede meubilair worden ge toond. Tevens zal onder het publiek 'een enquête worden gehouden over het geëxposeerde. Op Dinsdag 5 Februari zal eveneens te Goes een kaderdag, uitsluitend voor de bestuursleden worden georga niseerd. Hier zal de algemeen secre taresse, mej. Brink uit Den Haag over hef bondswerk spreken, terwijl voorts een discussie over een alge meen onderwerp onder leiding van mej. Geertsema van de Volkshoge school te Bergen, voor deze dag op het programma staat. Deze mededelingen weiden gedaan op de Dinsdag in hotel „Centraal" te Goes gehouden vergadering van het px'ovinciaal bestuur van de Zeeuwse Plattelandsvrouwenbond. De presidente, mevr. F. Kostense provinciaal bestuurslid, mevr. Huys- manGriep uit Rilland welkom ne ten. Medegedeeld werd, dat mevr. Snoep uit Kapelle de bond zal verte genwoordigen in de provinciale com missie van het Aig. Landbouw Emi gratie comité. Enkele leden uit Zee land hebben zich opgegeven voor de lampekapcurBUs op de KJD.M.A., te Arnhem. Nagegaan zullen worden de vooiwaarden voor inwonend huisper soneel. Opgewekt werd aan de bonds- cursus van 25 Febr.1 Maart te Bar- chem, over het onderwerp „Gezin", deel te nemen. Het hoofdbestuur zal in samenwerking met de landelijke woningcominissie van 17 Maart een woningtentoonstelling op de Agrari sche jaarbeurs inrichten. Hot is de bedoeling dat de leden hun jaarlijkse excursie naar deze tentoonstelling zullen maken. Besloten werd de provinciale voor jaarsvergadering ditmaal op Woens dag 2 April in Kortgene te houden. tot combineren et minimum van 600. Chefarine „4" bevat 4 genees middelen, elk stuk voor stuk al wereldberoemd. Maar in één tablet verenigd, is de werking nóg beter, zodat zij ook helpen bij hevige pijn of griep, wan neer een ander middel laait. Nieuws in een Noiedop Het Britse Koninklijk AardrjJfcskiW' dig Genootschap heeft gemeld, dat het komende voorjaar een Zwitserse expeditie zal pogen de Mount Everest te beklim- Koning George van Engeland zal te zamen met koningin Elizabeth en prin ses Margaret in Maart of April een paar weken vacantie doorbrengen in Zuid-Af- rika, aldus is Maandag officieel te Pre toria medegedeeld. Op de onbewaakte overweg tussen Oudenbosch en Zevenbergen is Dinsdag een 9-jarig meisje door dé trein gegre pen en op slag gedood. Op de baanvakken AlkmaarDen Helder. Har linger:Leeuwarden en Gro ningen—V/inschoten zijn Vrijdag diesel- treinen in gebruik genomen. Door de gemeente politie van Bergen op Zoom zijn zeven Eergenaren aange. houden als verdacht van diefstal van een grote party piekyzer. Waar zijn onze schepen Aagtedijk 8 te Buenos Aires. Alblasserdijk 8 te Veracruz. Ar.nenkerk 8 v. Aden n. Suez. Eloemfontein 8 te L. Marquez. Boschfontein p. 8 Malta r.. A'dsm. Boskoop 8 v. Laguaira" n. Curagsu. Haarlem 8 te Curagao. Helena 8 te Bremen. Hermes 8 v. Guanta n. Garanpanco. Hydra 8 te Bremen. Hermes 8 v. Guanta n. Garapanco. Kota Ago'eng 8 te Boston. Leuvekerk 7 te Bahrein. Loppersum p. 8 Kp. St. Vincent (th.) Manto 12 te Amsterdam verw. Marken p. 8 Tortugas-eil., thuisr. Nigerstroom 8 te Bordeaux. Oranje p. 0 Aden n. Colombo. Rijnkerk 7 v. Bombay n. Karatsji. Slbajak 8 te Willemstad. St. Breda p. 8 Utsire. St. Dordrecht p. 8 Finisterre. Willem Buys p. 7-18-1 's n. Finisterre. GRAANBEURS GRONINGEN. 8 Januari. Rode tarwe 21.25—24.25, wit te tarwe 21.2525.00, inlandse rogge 26.25 —36.85, wintergerst 26.75—38.75 (inleve ring 22.25—24.00), zomergerst 26.75—40.25, witte haver 26.75—32.00, (inlevering 20.25 —21.50), groene erwten 42.80—61.30, kool zaad 40.35—59.85, karwijzaad 60.50—79.50, gele mosterdzaad 50.4070.40, kanariezaad 40.3543.85, blauwe maanzaad 110.50— 120.50, Mansholtgerst 30.5041.25. VEILING ST. ANN ALAND. 8 Jan.: Uien, middelsoort 37.49—37.19; drielingen 36.50; plcklers 30.39; stek 10.65; aanvoer 85 ton. VEILING SCHERPENISSE. 8 Jan.Uien middelsoort gewone 37.19— 37.08; drielingen 36.62; plcklers 28.99; stek 10.48; aanvoer 20 ton.' EIERN O VERIN G GOES. Prijs voor verse kippeneieren tot a.s. Zondag f 2.28 per kg. Voor vuilsehalige en gewassen eieren wordt 2 ct, per stuk minder uitbetaald. Bericht van eierhandelaren: Gr. kip eleren 12 ct., KI .kipeieren 10 ct., Gans- eieren 30 ct.. Kalkoeneieren 16 ct. VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 8 Jan.: Verpakt fruit: Jonathan A 56 57. Goudrelnetten A 46—51. Lombarts Cal ville A 4145. id. B 3032. Present van Engeland A 31, id. B 31. Cox Orange Pip pin A 84—105. Fruit voor export: Goudreinetten A 42 -46.50, BC 35—35.50, I 33.80—42.40, II 23.70. Jonathan A 51, BC 38, 1 35—44, II 17. Zure Bellefleur A 35, BC 21.00—22.20, I 20—33.40, H 9.90—10.30. Cox Orange Pippin BC 48, I 48—76, H 17—18. Gewone veiling: Doyenne du Comice 46—100. Conference 20—39.' Comtesse de Paris 22—34. St. Remy 14—40. Kleiperen 18—32. Brederode 3230. Pondsperen 31— 37. Goudreinetten 15—34. Zure Bellefleur 7—18. Golden Delicious 1549, Jonathan 13—36. Cox Orange Pippin 20—4G. Zoete Ermgaarde 1742. Tuin2oet 33. Goudrei netten (grof) 27.50—31.30. Gieser Wilde man 1846. Blauwe Druiven 137—138. VISMIJN VEERE. 8 Jan.: Export garnalen 241 kg 1.83— 2.48. Schar 410 kg 53—62. Bot 19 kg 64— 68. Ongesorteerde vis 104 kg 51—70. ATHLETIEK Drie Zeeuwsch-Vlaamse athlelen op de erelijst. Jan Booy (Sluiskil), Staf Dobbe- laere (Schoondyke) en Walthor RooL saert (Eede) zyn de enige Zeeuwen, die op Nederlandse prestaticlöst 1901 voor athletiek voorkomen. Jan Booy staat op de 800 meter xnet een tjjd van 1.58.6 op dc elfde plaats. De Nederlandse kampióen H. de Kroon neemt hier de eei-ste plaats in met do tyd van 1.51.9. Walthcr Rootsaert staat op deze lijst als der tiende. Ook op de 1500 meter heeft de jeugdige Eedenaar ach weten te I plaatsen en wel op de 23ste plaats, met een tijd van 4.10.2. Slijkhuis is hier de man, evenals op de 3000, 5000 cn 10.000 meter met de respectievelij ke tijden van 3.52.2, 8.24.5, 14.51.2 en 30.53.4. Op de laatste drie afstanden heeft de Schoondijkenaar Staf Dobbe- laere zich geplaatst en wel als volgt; 13e op de 3000 meter met de tijd van 9-4.5, 25e op de 5000 meter met 16.02.4 en 5e op de 10.000 meter met 33.48.6. Op de lijst der 25 beste prestaties aller tijden, komen Booy en Staf Dob- belaere (2 Juli 1944 met 1.58.7) op de 800 meter voor. Laatstgenoemde heeft zich ook op die lijst voor de 10.000 meter weten te plaatsen. Voor het geïsoleerde Zeeuwsch- Vlaanderen zeker geen slecht figuur. Geen logies voor de Russen te Helsinki. ATHLETEN MOETEN ELKE DAG 300 KM. VLIEGEN De Russische deelnemers aan de Olympische Zomerspelen zal niet toe gestaan worden in het Olympische dorp te Helsinki te verblijven, sa men met de athleten van andere lan den. Zij' zullen Ingekwartierd worden te Leningrad. Tijdens de spelen zul len dus de Russen elke dag een vlieg reis van ruim 300 km van Leningrad naar Helsinki vice versa moeten ma ken. SCHAATSEN Nieuw wereldrecord schaatsen. Bij de dameswedstryden te Alma Ata heeft mej. Sjukova de 3000 me ter gereden in 5 minuten 21,2 sec. Dit is een nieuw wereldrecord. Het oude stond op naam van haar land genote Olga Akifieva, die 16 Februa ri 1951, eveneens te Alma Ata, èen tijd van 5 min. 22.2 sec. noteerde. OOK DE 1500 METER VOOR HJALMAR ANDERSEN Op de tweede dag van de Noorse selectiewedstrijden op de Jordal baan te Oslo won Hjalmar Andersen de 1500 meter in 2.27,3. Op de tweede plaats kwam Yngvar Karlsen met 2.27.6 terwijl Roald Aas derde werd met 2.30.3. BOKSEN Slechts twee Nederlandse boksers naar Helsinki? In de bijeenkomst van de Landelij ke Vereniging van Instructeurs deel de de voorzitter de heer Th. Huize naar mede, dat het in de bedoeling ligt slechts twee Nederlandse boksers naar Helsinki af te vaardigen, indien dit inderdaad het geval is vervalt vrij wel al het belang van selectiewedstrij den en voor-training. Zelfs wanneer de Ned. Boksbond bereid mocht zijn de uitzending van meer boksers voor eigen rekening te nemen, zoals by de spelen van 1924 te Parijs het geval is geweest, dan nog zou de toestemming van het N.O.C. hiervoor eerst verkre gen moeten worden. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Klundert: B. G. A. v. d. Wiel te Tholen. Aangenomen naar Ontario (United Church of Canada): P. de Jong, cand. te Gouda; naar 's-Gravenhage: A. P. van der Haas te Enschede. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Alblasserdam-Nieuwlek- kerland: J. van Dijk te Gees: te Mus sel: J. F. Heij te Hasselt. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Veenendaal: M. v. d. Ket terij te Alblasserdam en F. Mallen te Bruinisse. GEREF. KERK. J. H. Meijer, hulppredikant te Ber- kum heeft het beroep naar de Geref. kerk te Haamstede aangenomen en bèdankt voor Ter Aar, Berlcum, Vor- den en Wommels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9