PHOVIHCIALE ZEEUWSE COURAKT Collectief veiligheidssysteem in Politieke Commissie aanvaard Gerepatriëerden in Zeeland geraken „thuis" D£ BILT Kantlijn De Vandaag GEVAAR VOOR „ENTERPRISE" WEER TOEGENOMEN 195e Jaargang - No. 7 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 9 Jan. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie 1 3.— Ing. mededelingen driemaal tancf. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven Gt adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, teL 102; Terneuzen Brouwerijstr. 2; Zierikzee N. Bogerdstr. C 160. tel. 20 V.N.-VOORZITTER DRINGT OP SPOED AAN. Vandaag stemming over Russische resolutie De politieke commissie der Ver. Naties heeft met 51 tegen 5 stemmen (by 3 onthoudingen) de door elf landen ingediende resolutie aangenomen, waarin wordt aanbevolen een collectief beveiligingsstelsel voor de gehele wereld in te voeren om aan elke toekomstige agressie, waar ook ter wereld, het hoofd te kunnen bieden. Argentinië, India en Indonesië onthielden zich, El Salvador was niet aanwezig. De resolutie omvat onder meer de volgende maatregelen: beschikbaar stelling van speciaal opgeleide en uitgeruste strijdkrachten door de leden- staten ten behoeve van de Ver. Naties. Vorming van een groep militaire deskundigen om hulp te bieden by de opleiding, organisatie en uitrusting dezer eenheden. dement aan, betreffende het artikel over het „schaduwjeger". Dit amen dement houdt de erkenning in, dat het aan de leden-staten is, om te be oordelen hoe groot hun bijdrage kan zijn. Over de Russische resolutie, waar in wordt voorgesteld een speciale bij eenkomst van de Veiligheidsraad te beleggen, teneinde middelen te be spreken ter vermindering van de in ternationale spanning en ter beëindi ging van het Koreaans conflict, zal vandaag: worden gestemd. De Amerikaanse afgevaardigde Ben Cohen verklaarde later op een pers conferentie, dat de bereikte resulta ten een „grote vooruitgang voor de zaak van de collectieve veiligheid" betekenden. OP 26 JANUARI GEREED? De voorzitter van de algemene ver gadering der V.N., dr. Luis Padilla Nervo, heeft de voorzitters van alle hoofdcommissies verzocht te pogen de zesde zitting van de algemeen ver gadering tegen 26 Januari te beëindi gen, door Zaterdags de gehele dag te vergaderen en ook 's avonds bijeen te komen. Hoge functionarissen der organisa tie betwijfelen echter of het op deze manier mogelijk zal zijn vóór ge noemde datum met het werk gereed te komen. Zij zijn van mening, dat de zitting ongeveer 2 Februari zal zijn geëindigd. Naar verluidt hebben de Westelijke mogendheden en de Sowjet-Unie er Dinsdag in toegestemd, het bespre ken van het Koreaanse vraagstuk in de politieke commissie uit te stellen. Het Russische amendement betref fende het opheffen van de commissie voor collectieve maatregelen werd verworpen, en wel met 52 tegen 5 stemmen bij 2 onthoudingen. Het belangrijkste artikel van de Westelijke resolutie, n.l. het onderdeel waarin een beroep op de leden-staten wordt gedaan, speciaal opgeleide en uitgeruste strijdkrachten beschikbaar te houden voor de organisatie der V. N., werd met 46 tegen 5 stemmen bij 7 onthoudingen aanvaard. De politieke commissie nam voorts met 33 tegen 7 stemmen (bij 18 ont houdingen) een Guatemalaans amen- De „Kantlijn" van 3 Januari over het bureau Oogstvoorziening heeft zoals te verwachten was de pennen in beweging ge bracht. Daarin werd betoogd, dat het Bureau Oogstvoorziening zichzelf in Zeeland min of meer overleefd had en de vraag werd gesteld of het nog noodzakelijk was het te handhaven. Deze laatste vraag werd ontkennend beantwoord, maar lang niet iedereen blijkt het daarmede eens te zijn. Iedere medaille heeft haar keerzij de en het is dus niet meer dan billijk, ook de andere opvatting hier weer te geven. k e brieven dan kwamen van Zuid- Beveland en uit Zeeuwsch Vlaanderen. Uit Zeeuwsch Vlaanderen wordt geschreven, dat het Bureau Oogstvoorziening tot dusver op uitstekende wijze hulp heeft geboden, maar nog niet in de mate, die' noodzakelijk zou zijn ge weest. Juist omdat in deze tijd verho ging van de landbouwproductie wordt gevraagd, is het voortbestaan van deze oogsthulp gewenst. De omvang van die hulp doet er dan minder toe: het gaat om de nodige ruggesteun bij de opvoering van de productie en het voorkomen van de teruggang van be paalde teelten. Door talrijke oorza ken is het de werkgevers in Zeeuwsch Vlaanderen niet mogelijk een grotere vaste kern in dienst te nemen. Zo gaan de arbeiders in dat deel van Zeeland liever geen vast dienstver band met de boeren aan. Een andere stem uit Zeeuwsch Vlaanderen wijst erop, dat op de 25.000 H.A. cultuurgrond aldaar reeds 450 per ha. verloond wordt. Als nu door het' wegvallen van de oogsthulp dat bedrag per ha, met 10 zou moeten worden opgevoerd, zou dat enorme bedragen vergen daarom is het Bureau Oogstvoorzie ning volgens deze inzender zijn geld dubbel en dwars waard. Bovendien wijst deze correspondent erop, dat de oogsthulp het rijk aanzienlijk min der kost, dan veelal wordt aangeno men. De meeste oogsthulparbeiders komen namelijk uit de D.U.W., en kosten bij de oogsthulp de staat min der, dan bij de D.U.W. Andere brieven kwamen zoals ge zegd van Zuid-Beveland. Er zijn daar grote bedrijven, o.a. de Wilhelminapolder, die niet of nauwe lijks van de mogelijkheid om tijdelijk arbeiders aan tê trekken via het Bu reau Oogstvoorziening gebruik ma ken. Dat is punt een. Maar bovendien heeft volgens anderen het B. O. wel degelijk een taak voor Oost Zuid Be veland en West Zeeuwsch Vlaande ren, daar anders de oogst daar ho peloos vast zou lopen. Zonder hulp zouden daar in de seizoendrukte de arbeidsvoorwaarden en de loontarie- ven van de Coll. Arb. Overeenkomst niet gehandhaafd kunnen worden, met alle daaruit voortvloeiende ge volgen. Ziedaar de afwijkende meningen. Vergelijkt men deze met wat wij betoogden, dan blijkt dat twee door ons aangevoerde belangrijke punten niet worden aangeroerd. In de eerste plaats ontkennen de brief schrijvers niet, dat er omtrent het Bureau Oogstvoorziening uiteenlo pende meningen bestaan. En in de tweede plaats wordt door niemand bestreden, dat het Bureau Oogstvoor- ziéhing destijds in liet leven is geroe- Een in abnormale tijden. Dit laatste oudt in, dat het zal moeten ver dwijnen als de tijden weer normaal geworden zijn. Zijn zij dat voor de Zeeuwse land- bouw? Kan er op korte termijn een zodanige verandering komen, dat zij momenteel inderdaad als abnormaal moeten gelden? Het zijn vragen, waarop wij van de deskundigen het antwoord wel zou den willen vernemen. Uit de botsing der meningen kris talliseert zich de waarheid. En daarom is het zowel onze brief schrijvers als ons uiteindelijk toch beiden te doen. Churchill zeer voldaan over besprekingen. Nu naar New-York en Canada. President Truman en de Britse premier Winston Churchill hebben, blijkens een door het Witte Huis uit gegeven Brits-Amerikaanse verkla ring, in een Dinsdag gehouden bijeen komst de bespreking van verdedi gingsvraagstukken beëindigd: daarop werd overgegaan tot behandeling van problemen betreffende het Mid den- en Verre Oosten. Het eerste gedeelte van Churchills bezoek aan de Ver. Staten is nu ach ter de rug. Vandaag zal de Britse premier naar New York reizen, waar hij een bezoek aan zijn vriend, de be kende Amerikaanse staatsman Ber nard Baruch, zal brengen. Vrijdag a. s. zal Churchill zich naar Canada be geven. Na zijn bezoek aan Ottawa za.l hij naar Washington terugreizen, waar hij zijn besprekingen met presi dent Truman zal voortzetten. Churchill is, naar verluidt, zeer voldaan over het soepele verloop en de opbouwende aard van zijn bespre kingen met de Amerikaanse staats leiders. Canadees dorp voor de helft afgebrand. Sneeuw verving bluswater. De helft van het 3600 inwoners tellende Canadese stadje Sept lies aan de St. Laurens is afgebrand. De eerste huizen gingen Maandagavond in vlammen op. Ook Dinsdag woedde het vuur voort. In Sept Hes is de noodtoestand afgekondigd. Ouden van dagen en kinderen werden in de nacht van Maandag op Dinsdag ge- evacueerd. Met behulp van sneeuw trachtte men het vuur in te perken. Er was geen bluswater omdat de St. Laurens Baai dichtgevroren ligt. Een ooggetuige verklaarde, dat in enkele minuten tijd een warenhuis, een grote garage en een deel van het stadhuis in brand stonden. De hitte was zo intens, dat men niet rechtop in de hoofdstraat kon lopen. De men sen kropen op hun buik langs de grond om hun huizen te bereiken en te redden, wat er te redden viel. De brand is ontstaan doordat in een opslagplaats zuurstofflessen ont ploften. Het centrum van het grensstadje is verwoest; de schade wordt ge raamd op 1 millioen dollar. Men heeft de brand thans bedwongen. Men vermoedt, dat de brand is ver oorzaakt door een warmgelopen elec- trische pomp. ...is het 25 jaar geleden, dat de Engelse, tot Duitser genatura liseerde publicist Houston St. Chamberlain, een voorloper van het nationaal-socialisme, te Bayreuth overleed. Arbeiders in Port Said weer aan het werk. Nog wel symbolische staking. De stakende Egyptische havenarbei ders te Port Said zijn Dinsdagmorgen weer aan het werk gegaan. Door de staking lag de haven stil. De staking, waarbij 1500 arbeiders betrokken waren, brak Maandag uit Van de zijde van de vakverénigingen is bekend gemaakt, dat een symboli sche staking van een uur per dag zal worden gehandhaafd. ANARCHIE Te Londen is een toespraak van luitenant-generaal sir George Erskine heruitgezonden, waarin generaal Ers kine onder meer zegt, dat Ismailia in een staat van anarchie verkeert. .Jvfet tommyguns bewapende burgers lopen door Ismaila, terroriseren de bevolking en tarten openlijk het ge zag der Egyptische regering. Ook Suez is een centrum van moeilijkhe den. de politie heeft zich aldaar even slecht gedragen als te Ismailia", ver klaarde hij, Spoedig besprekingen met missie-Soepomo verwacht Nota-wisseling werkte verhelderend. Naar het A.N.P. van wei-ingelich te zijde verneemt, zou Dinsdag door de Nederlandse regering een nota worden gezonden aan de Indonesische regering naar aanleiding van het op 4 Januari jl. van Indonesië ontvan gen antwoord op de door Nederland gedane stappen, in verband met bet in beslag nemen van voor Nieuw Gui nea bestemde, zendingen wapens op de „Blitav" en de „Talisse". In haar antwoord heeft de Indone sische regering uiteengezet, op welke gronden de in beslag nemingen ge schiedden; een officiële motivering waarop de Nederlandse regering se dert 15 December 1951 wachtte. Naar het zich laat aanzien, hebben belde nota's, 'die spoedig openbaar gemaakt zouden worden, voldoende verhelderend gewerkt om een aan vang der besprekingen met de mis sie-Soepomo binnenkort waarschijn lijk te maken. Geld van roof te Varsseveld gevonden. In verband met de lafhartige roof overval op een alleen wonende oude man te Varsseveld, waarbij een be drag van circa 2000 werd geroofd, vernemen wij, dat door de Rijkspoli tie te Terborg twee personen onder zware verdenking zijn aangehouden. Een van hen is inmiddels voorgeleid voor de officier van justitie te Arn hem. Nadat bij een zekere W. te Var- seveld huiszoeking was verricht, is aldaar het ontvreemde bedrag in zijn geheel teruggevonden. De toneelspeler Jan Musch, die 22 December 76 jaar werd, zal over eni ge weken zijn diamanten jubileum vieren. Zijn entrée op het toneel maakte hij in het begin van het seizoen 1891. Een recente opname van Jan Musch die vele liefhebberyen heeft (schilderen, boetseren, pianospelen) achter de piano in zijn huis te Laren. WEER IN DE STORM Kapitein Carlsen: „Wij bidden voor beter weer". Gezagvoerder Kurt Carlsen van de „Flying Enterprise" heeft, blijkens een radiobericht van de Amerikaanse torpedobootjager „Willard Keith", medegedeeld dat zijn schip blijkbaar nog steeds water maakt en lager op het water is komen te liggen. De slagzijde van de „Flying Enterprise" be draagt thans, gerekend vanaf de loodlijn, zeventig graden. De reddings boot aan bakboord is weggeslagen. Het weer is bovendien slechter geworden. Men verwacht dat de Fly Ing Enterprise" zich in de nacht van Dinsdag op Woensdag in het grensgebied van hevige stormen zal bevinden. Ter hoogte van Kaap Lizard, (Zuid-West- Engeland) zijn windstoten van byna 85 kilometer per uur geregistreerd; In de radioboodschap via de „Wil lard Keith" wordt nog medegedeeld dat gezagvoerder Carlsen zich thans voor de eerste maal een weinig onge rust schijnt te maken. De boodschap besloot met de woorden: „Wij plegen radiografisch overleg, allen bidden voor beter weer". De B.B.C. heeft medegedeeld dat zy het laatste gedeelte van de vaart van de sleepboot „Turmoil" en de „Flying Enterprise", tussen Kaap Li zard en Falmouth, mijl voor myl zal doen verslaan. Een radiospreker zal zich, met een verplaatsbare zender, op zee bevinden, terwijl een tweede zal zorgen voor een verslag van de aankomst te Falmouth. De VARA-reporter Arie Kleiwegt is naar Engeland vertrokken om een Groentesoep met room en suiker. Onder welk een enorme spanning kapitein Carlsen en Kenneth Dancy van de „Tur moil" leven, blijkt wel uit het feit, dat zij Maandag soep voorkoffie aanzagen. Zij deden room en suiker in groentesoep, omdat zrj dachten dat het koffie was. De koffie en de soep hebben Carlsen en Dancy ook een paar open handen bezorgd. Het schuren van de lijn, waarmee het voedsel van de „Keith" naar de „Enterprise" werd overgebracht, had hun zee manshanden opengehaald. v „Samenwerking" te Panmoendjon. Panmoendjön is getuige geweest van een van de zeldzame gevallen van samenwerking tussen de commu nisten en de verbondenen. De tent, waarin de subcommissie voor de krijgsgevangenen vergadert, bleek slecht berekend op de strenge Ko reaanse winter en de communisten hebben nu gezorgd voor een nieuwe tent. De verbondenen zorgden voor de inrichting, verwarming en verlich ting daarvan. Volgens waarnemers, die altijd klaar staan om alle gebeur tenissen te verklaren, betekent de nieuwe tent niet, dat de conferentie langer of korter zal duren, doch dat de afgevaardigden een hekel aan tocht hebben. De besprekingen ble ven zonder resultaat reportage te maken van de binnen komst van de „Flying Enterprise" te Falmouth. Deze reportage zou Woens dagavond van 18.20-18.35 uur in de rubriek „Dingen van de Dag" worden uitgezonden. Mocht dit door onvoor ziene omstandigheden niet mogelijk zijn, dan zal de reportage op een an der tijdstip in het avondprogramma ten gehore worden gebracht. Om 9 uur gisteravond meldde de „Wizard Keith", dat de windkracht „aanzienlijk" was. De wind had toen een snelheid van ongeveer vijftig tot zestig kilometer per uur. De golven waren 10 voet hoog en 't zicht was on geveer drie kilometer, hetgeen bij re genbuien verminderde tot minder dan 1 kilometer. Er werd voorts gemeld, dat het weer een weinig verbeterde en de sleep zich goed hield. Kort na middernacht seinde kapi tein Parker van de „Turmoil" dat de sleep zijn tocht vervolgde met een snelheid van meer dan drie knopen. Hij hoopte nog steeds Woensdag te gen de middag in Falmouth aan te komen. Hij verzocht een pompinstal- latie gereed te houden omdat het vrachtschip veel water heeft gemaakt in de dekhutten. BIJNA 500 GEZINNEN HEBBEN WONING. Zij worden in de Zeeuwse gemeenschap opgenomen De bevolking van Zeeland heeft de laatste tijd een niet onaanzienlijke uitbreiding ondergaan door de komst van honderden gerepatriëerden, die in deze provincie gehuisvest zyn, wellicht tijdelijk, waarschijnlijk voorgoed. Voor een groot deel der betrokkenen kan wel van een blijvende vestiging worden gesproken. Zij hebben met pijn in het hart Indonesië verlaten om dat hen geen andere keus overbleef, zy zyn gekomen naar een land, dat voor de meesten hunner vreemd was, een land, dat tegen de verwachtingen van velen in de woningen en de baantjes niet voor het aanbieden had. Het valt niet mee ook maar bij benadering aan te geven, hoe veelvuldig en hoe bitter de teleurstellingen zijn geweest, die deze Ind. Nederlanders hebben moeten verwerken. Maar gelukkig staat daar tegenover, dat de overheids instanties hen met raad en vooral met de daad terzijde staan en dat wat niet minder belangrijk is de Zeenwse bevolking hen zeer prettig tege moet is getreden. Voor deze hulp en deze vriendelijke bejegening zijn de ge repatriëerden innig dankbaar. Het is duidelijk, dat hun mentali teit, hun levenswijze, hun visie op ve le zaken sterk verschilt van de onze en daarom wordt bij de sociale zorg ook krachtig gestreefd naar aanpas sing, naar, als het kan, volledige as similatie. Bij deze zorg wordt er ook terdege rekening mee gehouden, dat de meeste gerepatriëerden zeer lang onder buitengewoon grote spannin gen hebben moeten leven en vele te leurstellingen moesten slikken, waardoor zij in menig opzicht overge voelig zijn. Wil men hen beter leren begrijpen, dan moet men zich reali seren wat zij achter de rug hebben en hoe zij hier in Nederland staan. Toch kan geconstateerd worden, dat de ge repatriëerden in Zeeland gaandeweg „thuis" geraken, dat het proces van de assimilatie vrij vlot verloopt. Dit is te danken aan de hierboven reeds gesignaleerde houding der bevolking, aan de loyale medewerking der ge meentebesturen, aan de zeer grote en tactvolle steun, die met name de Dienst voor de Maatschappelijke Zorg biedt en niet in de laatste plaats aan de werkelijk onbetaalbare en door de Indische Nederlanders terecht zeer hoog geschatte arbeid van mej. O. H. E. Kloevekorn. die belast is met het maatschappelijk werk onder de gere patriëerden in Zeeland en die daar voor bij wijze van spreken dag en nacht in touw is. Momenteel vertoeven in de zg. con tracthotels en -pensions (op één ho tel te Cadzand na alle op Walcheren te vindén) 216 Indische Nederlanders, van wie 117 boven en 99 beneden de 18 jaar. Uit gesprekken met gerepa triëerden is ons gebleken, dat men over de verzorging over het algemeen goed te spreken is. Natuurlijk is het niet ieder gegeven sfeer te scheppen, maar de meeste hotel- en pension houders doen hun best om het ver blijf hotels en pensions lenen zich nu eenmaal niet voor bewoning door gezinnen, vooral niet wanneer deze huisvesting van langere duur moet zijn zo dragelijk mogelijk te ma ken. Er zijn slechts weinig klachten en deze blijken bij onderzoek niet zelden op futiliteiten te berusten. Uiteraard moet het van beide zijden een kwestie van geven en nemen zijn en waar dit het geval is, verloopt al les in de beste harmonie. VERTROUWEN De maatschappelijke werkster, mej. Kloevekorn, die bijna iedere dag op pad is, vertelde ons, dat haar taak drieledig is: aviseren, stimuleren en coördineren. Vooral die adviezen zyn van belang. Vóór alles heeft zij ech ter het vertrouwen van de gerepa triëerden nodig, doch dit wordt haar in grote mate geschonken: de men sen schromen niet haar hun noden en problemen voor te leggen en nemen haar geheel op de practijk afgestem de raadgevingen dankbaar aan. Zij wekt de Indische Nederlanders steeds weer op, zich op de toekomst te con centreren, ook al valt het niet mee het verleden ons te laten, temeer om dat die toekomst zoveel onzekers heeft. Om de vrouwen zoveel mogelijk aan het leven van de Nederlandse huisvrouw te gewennen, worden cur sussen georganiseerd, die tot nu toe een groot succes waren. Deze cursus sen, die kosteloos zijn (slechts het verwerkte materiaal moet betaald worden) gaan uit van het centraal comité voor kerkelijk en particulier initiatief en worden gegeven door be voegde leerkrachten. In Hotel „Pax" te Middelburg wordt een breicursus, in „St. Joris" aldaar een cursus huis houdelijke voorlichting gegeven. Twaalf breilessen in „De Haven" te Breskens leverden prachtige truien en vesten als resultaat op. In Vlissingen is reeds een cursus in kinderhygiëne geweest en moest een cursus huis houdelijke voorlichting op verzoek van de dames worden verlengd. Nu worden een theoretische kookcursus en breicursus gegeven. (Vervolg op pag2) Pholien heeft nog geen opvolger. De ontslagneming der homogeen- katholieke Belgische regering, die al gemeen Maandag werd verwacht, blykt opnieuw uitgesteld te zijn In verband met de moeilijkheden, die eerste minister Pholien ondervindt bij het zoeken van zyn opvolger. De Belgische ministers zullen he denochtend in kabinetsraad bijeenko men. Minister Pholien heeft weer een onderhoud gehad met de voorzitter van de G.V.P., Th. Lefevre. Het uitvoerend comité van de Bel gische socialistische partij heeft een motïè aangenomen, waarin nieuwe al gemene verkiezingen worden geëist „om een einde te maken aan het wan bestuur der homogeen-katholieke re gering Pholien". Socialist aangezocht als Frans kabinetsformateur. Als hij faalf, komt waarschijnlijk een Gaullist aan de beurt. President Auriol heeft Dinsdag avond de socialistische leider Chris tian Pin eau verzocht een nieuwe Franse regering te vormen. Pineau verklaarde later, dat hy president Auriol Woensdagmorgen zal meedelen of hy een poging kan doen aan het verzoek gevolg te ge ven. Volgens Reuter zal, ingeval Pineau niet zou slagen, waarschijnlijk de gaullistische leider Jacques Soustelle worden aangezocht. Dit zou echter eer bedoeld .zyn om aan te tonen, dat een regering met gaullisten prema tuur, zo niet onmogelijk is. Hierna zou Mendes France, de leider van een minderheid in de radicale party, 'aan de beurt zijn. Auriol zou zich even tueel tot deze politicus wenden om de sterkte van de groeiende ontevre denheid over de Franse buitenlandse politiek in het Atlantische Verdrag en in Indo-China te onderzoeken. Mendes France heeft nL verklaard, dat de Franse bewapening in Europa niet kan samengaan met de stry'd in Indo-China en dat inflatie gevaarlij ker is voor de defensie dan een ver traging in de bewapening. Israëlisch leger paraat Een woordvoerder van het Israëli sche leger heeft Dinsdag bekend ge maakt, dat het leger „speciale voor zorgsmaatregelen" heeft getroffen langs de grenzen, na de ongeregeld heden, die zich Maandag rond de par lementsgebouwen hebben voorgedaan. Het leger bevond zich gedeeltelijk in een alarmtoestand. Volgens officiële cijfers zijn Maan dag 140 politiemannen en ruim 200 burgers gewond geraakt. Vierhonderd personen werden gearresteerd. Truman spreekt. President Truman zal vandaag zijn ,,State-of-the-Union" boodschap tot een gezamenlijke vergadering van de Senaat en Huis van Afgevaardigden richten. VOORSPELT! ENKELE OPKLARINGEN Matige tot krachtige wind tussen Zuidwest en West. Zwaar bewolkt met hoofdzakelijk ln het Oosten van het land aanvankelijk enige regen maar later enkele opklaringen. Wei nig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1