PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Franse coalitie-regering van René Pleven gevallen De detailhandel in Zeeland is bijzonder uitgebreid BILT Kantlijn Vandaag POGINGEN OM DE IMPASSE TE DOORBREKEN 195e Jaargang - No. 6 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cL per week. t 5.45 p. kw.. £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 8 Januari '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max. 8 regels» van 1—5 regels t l.—Iedere regel meer 20 cent, .Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zierikzee N Bogerdstr. C 100. tel. 26 NA BEWIND VAN VIJF MAANDEN. Socialisten, communisten en Gaullisten stemden tegen De Franse coalitie-regering van René Pleven is Maandag, na een be wind van vijf maanden ten val gekomen. Toen de regeringsvoorstellen om bezuinigingen in te voeren bij de staatsspoorwegen in stemming werden gebracht, stemden de socialisten, communisten, Gaullisten en sommige le den van de boerengroeperingen, van de radicale partij en de M.R.P. (Volks Republikeinen) tegen. De verhouding van de stemcyfers was: 314 tegen en 243 voor de regering. Daarop verlieten Pleven en zijn mi nisters de Kamer om htm ontslag brieven op te stellen, die zij enkele uren daarna aan president Auriol overhandigden. De beslissende stemming ging over een clausule in de regertngsbegroting, welke haar de bevoegdheid verleent om het tekort van de spoorwegen tot 80 milliard francs te beperken. Zon der deze voorziening zou volgens een schatting van de regeling het tekort tot 100 milliard francs stijgen. De regeringsaanhangers juichten het kabinet toe, toen dit de zaal ver liet. Er gebeuren in Nederland nog altijd dingen, die men toch in zijn hart niet voor mogelijk had gehouden. Een voorbeeld daarvan vindt men in het volgende: De heer T. H van Putten, thans werkzaam als ambtenaar in vaste dienst by het ministerie van oorlog (centrale werkplaats te Utrecht), is hestijd3 in Indonesië voorzitter ge weest van de Bond van Overheids personeel bij militaire inrichtingen. Hij ontdekte te Bandoeng malversa ties en hoogst ongewenste toestan den, waaraan Nederlandse officieren de schuld droegen en gaf daaraan ruchtbaarheid. Men zal zich herinne ren, dat de vaandrig Aernoudt, die hetzelfde wilde doen, in Lembang werd vermoord, een moord, die nooit is opgehelderd. Minister Staf heeft, toen de heer Van der Putten teruggekeerd was in Nederland en te Utrecht werk zaam werd gesteld, een onderzoek naar de gebeurtenissen in Bandoeng laten instellen door een Commissie van Onderzoek, die uit drie vooraan staande Nederlanders bestond. Wel nu deze commissie kwam tot de con clusie, dat de heer Van der Putten zich aan ernstige laster had schuldig gemaakt en op grond van zijn gees tesgesteldheid niet geschikt moest worden geacht om het land te dienen. Aangeraden werd, dat hy zich aan een psychiatrisch onderzoek zou on derwerpen. Minister Staf heeft thans medege deeld, dat dit rapport door hem als afgedaan wordt beschouwd en dat de heer Van der Putten niet vervolgd en niet ontslagen wordt en zich niet aan een psychiatrisch onderzoek behoeft te onderwerpen. Wel is hy als bur- gertechnisch ambtenaar overge- t naar de Marine. Het blijkt, dat dit besluit van de minister een gevolg is van een onder zoek, dat deze persoonlijk heeft in gesteld. Daarbij zijn. merkwaardige toestanden op het departement van oorlog aan het licht gekomen. Het bleek namelijk, dat rapporten, die voor de minister persoonlijk bestemd waren, door ambtenaren werden on derschept en zelfs verdraaid! De di recte cnef van de heer Van der Put ten zond bijvoorbeeld gunstige in lichtingen over deze ambtenaar, ter wijl de minister later mededeelde slechts uiterst ongunstige inlichtin gen te hebben ontvangen. De minister zou er daarom de voorkeur aan ge ven, belangrijke correspondentie aan zijn privé-adres te ontvangen, in- plaats van op het ministerie. Hoe het zij: de heer Van der Put ten is gerehabiliteerd. Maar de vraag blijft, wie zich op het departement van oorlog schuldig heeft gemaakt aan het onderscheppen en verdraaien van rapporten. Minister Staf verdient alle hulde voor zjjn desavoueren van het rap port en ztfn eigen onderzoek. Hy zal ook de rest wel uitzoeken. Maar wie had los van dit alles zo iets in ons brave Nederland mogelijk geacht? En nog een tweede vraag: wordt er nu de heer Van der Putten zich blijkbaar niet aan laster heeft schul dig gemaakt, een onderzoek inge steld naar de moord op vaandrig Aernoudt Het rumoer om Friesland is weer verstild. En „Vry Nederland" (onafh. progessief) meent, dat het nu ty'd wordt om deze kwestie eens serieus onder ogen te nemen en fmar een practische oplossing te zoe ken. Het blad zegt o.'m. ..Daartoe behoeft men geen nieuwe wegen in te slaan, integendeel: het platgelopen pad is nog altyd het bes te, De regering benoeme een com missie van deskundigen met de op dracht, haar op korte termy'n (er be hoeven geen diepgaande onderzoe kingen meer te worden verricht: het materiaal ligt voor het grijpen) van advies te dienen inzake „de Friese kwestie". In die commissie zou stellig een vooraanstaand lid van de Friese beweging zitting moeten hebben, zy het minder als bewegingsman dan wel als deskundige in Friese zaken. Het niet-Friese element zou er in moeten overwegen. Er zouden onder wijsmensen en juristen in moeten zitten, taalkundigen (zéker een dia- De regeringPleven werd dus reeds by de eerste van acht stemmingen over voorgestelde bezuinigingsmaat regelen, waaraan de kwestie van ver trouwen was verbonden, verslagen. Toen het kabinet was vertrokken sloot de voorzitter van de Nationale Vergadering de op 2 Januari de buitengewone zitting. He dag zal de Assembleé bijeenkomen voor de eerste bijeenkomst van de zitting van 1952. Zy zal dan een nieu we voorzitter kiezen. President Auriol Is gisteravond reeds besprekingen begonnen voor de vorming van een nieuwe regering. Plevens regering, die in Augustus j.l. werd gevormd, was Frankrrjks vijftiende kabinet sedert de oorlog. Hij behoort, tot de radicaal-gezinde partij. In zijn regering zaten radica len, volksrepublikeinen (katholieken) leden van de boerenpartij en onafhan- kelijken. De socialisten zaten niet in de i ren i tieke situaties gesteund. Wordt Gaston Eyskens Belgisch premier In politieke kringen te Bnissel wordt thans algemeen verwacht dat de reeds zo lang verwachte verwijzing in de homogeen-katholieke regering Pholien zich nog voor het einde van deze week zal voltrekken. De voorzit ter van de C.V.P. zou een lijst van een zestal persoonlijkheden aan Ko ning Boudewijn hebben voorgelegd, die zich bereid hebben verklaard de heer Pholien als eerste minister op te volgen. Onder hen bevinden zich de oud-ministers Eyskens, Duvieusart en Paul van Zeeland. Aangenomen wordt dat Gaston Eyskens de meeste kans heeft op het eerste ministerschap. De nieuwe for mateur zou de huidige regering vrij wel ongewijzigd overnemen. Deze zou echter worden versterkt met eni ge katholieke ministers, die na de ontknoping der koningskwestie in Augustus 1950 enigszins bij de C.V.P. in ongenade waren geraakt. Ook de heer Pholien zou een portefeuille in de nieuwe regering worden aangebo den. Pholien is Maandag door Koning Boudewijn in audiëntie ontvangen. Na zijn bezoek aan Koning Boude wijn verklaarde Pholien niets mede te delen te hebben. De Engelse premer Winston Churchill en president Harry Truman van de Verenigde Staten, gefotografeerd aan boord van de „Williamsburg" na een bespreking van een half uur in de „lounge". Bonn ontkent vorming van leger van ruim millioen man Ook zou men geen algemene dienstplicht willen invoeren. De voorlichtingsdienst van West- Duitsland heeft ontkend, dat door de minister van Oorlog, Theodor Blank, een plan is opgesteld voor de vor ming van een leger van l'/J millioen man voor het Europese leger. Ook zouden er geen plannen be staan ln de Bondsrepubliek een alge mene dienstplicht in te voeren. Het komt er in de eerste plaats op aan, aldus de voorlichtingsdienst, het ver drag over een Europese verdedi gingsgemeenschap gereed te krijgen. Pas daarna zou het zin hebben plan nen voor recrutering uit te werken. is het 300 jaar geleden, dat de Nederlandse genees- en scheikundige Willem Homberg, die het naar hem genoemde phosphorzuur (sal sedativum Hombergli) ontdekte, te Bata via werd geboren. Eisenhower spreekt duidelijke taal. (leneraal Elsenhower heeft Maan dag verklaard, dat Hij In geen geval zal aftreden als opperbevelhebber der Atlantische strijdkrachten, terwille van een politieke functie. Zolang ik geen duidelijk verzoek heb gekregen om mij candidaat te stellen voor het presidentschap van de Verenigde Staten, zal ik mijn vol le aandacht en energie blijven wijden aan de vervulling van de vitale ta ken waarvoor ik ben aangewezen", aldus Eisenhower. Churchill en Truman spraken over de herbewapening. In een verklaring van het Witte Huis is meegedeeld dat president Truman en oremier Churchill Maan dag hebben gesproken over economi sche vraagstukken, welke verband houden met de Westerse herbewape ning. Er is een werkgroep ingesteld, die zich bezig zal houden niet enkele speciale vraagstukken betreffende de productie van wapens, welke voor de Britse en Amerikaanse regeringen van meer dan gewcon belang zijn. 'Volgens berichten -van Amerikaan- zijde zou'Churchill te kennen heb ben gegeven, bereid te zijn zijn per soonlijke invloed aan te wenden, om bezwaren der Nederlandse en Belgi sche regeringen tegen sommige as pecten van het plan-Pleven, om tot de instelling van een Europees leger te komen, te overwinnen. SOMBERE TAAL VAN DE CIJFERS Aantal bedrijven voor sommige branches is abnormaal groot Wanneer U kruidenier wilt worden en U wilt voor U zelf en voor uw kroost een goed bestaan opbouwen, dan moet U geen vestigingsvergunning aanvragen in Zeeland, want dan zal het zakendoen U tegenvallen, maar U moet naar Noord-Holland trekken. Dat leren ons de cijfers, die het on volprezen Centraal Bureau voor de Statistiek heeft verzameld over het aantal vestigingen in de detailhandel op 1 Januari 1951. Men heeft namelijk becijferd hoe veel bedrijven er per inwoner waren en wanneer nu blijkt, dat een Zeeuw se kz-uidenierswinkel maar gemiddeld 225 zielen te voeden heeft en een Noordhollandse kruidenierswinkel de voorraadschuur van 516 zielen vormt, wel dan ligt de gevolgtrekking voor de hand, dat in Noord-Holland de kruideniers er beter voorstaan. Zeeland staat aan de top van Ne derland wat het aantal kruideniers winkels betreft. Met de handel in melk, boter, kaas en eieren is het nog erger gesteld. In Zeeland is op elke 367 zielen zo'n de- tailbedrijfin Overysel op elke 1695 zielen! De Overijsselse detaillis ten in dit vak hebben, dus vier en een half maal meer te doen dan de „ge middelde" Zeeuwse detaillist. lectoloog) en sociologen. Om niet te veel overhoop te halen en spijkers met koppen te kunnen slaan, zou de commissie zich moeten beperken tot enkele hoofdzaken: het urgentiepro gram van de Friese beweging geeft daartoe trouwens gerede aanleiding. Met het rapport van zo'n commissie in handen zou de regering een basis hebben voor haar oordeel en een richtlijn voor haar handelen en pu blicisten van allerlei aard zouden be schikken over een gezaghebbende bron waaruit zij althans een mini mum van feitenkennis zouden kun nen putten alvorens het woord te ne- men of 't papier in de schrijfmachi ne te draaien". BROOD Voor brood ïs het ook al niet alles „gesmeerd" wat Zeeland biedt. Uit een Zuidhollandse bakkerij eten ge middeld 1026 zielen, uit een Zeeuwse 437. Voor de slagerij zijn de verschillen minder groot. Zeeland staat wat een wonder niet onderaan want ditmaal heeft Friesland de staart met 637 zielen per slagerswinkel, dan komt Zeeland met 736 zielen en de top heeft Zuid-Holland met 1095 zie len per slagerij Groot zijn deze verschillen intussen niet en we mogen wel zeggen, dat in de slagery de bedrijfsverdeling over heel Nederland tamelijk evenwichtig is. BANKET. In Drente maakt men geen druk gebruik van de banketbakkerij- en chocolateriezaken. Er waren daar 6630 zielen nodig om zo'n zaak in le ven te houden. Zeeland kwam direct daarna met 4180 zielen en het drukst liep men blijkbaar in Noordholland naar de banketbakker, want daar kon hij al leven, van de versnaperingen, die voor 1093 zielen nodig waren. Groningen had 'de meeste tabaks winkels met 1 winkel op de 803 zie len. Er wordt daar blijkbaar lustig gedampt. Zeeland kon het met één vestiging op 957 zielen doen en in Drente bewandelt men het 1314 zie len per tabakswinkel het pad der op- pèrste zuinigheid. Er zijn nog al wat bedrijven, waar in zich weinig provinciale verschillen voordoen. Dat zijn bijvoorbeeld de textielmagazijnen, de winkels in aard appelen, groenten en fruit, de slijte ryen van alcoholhoudende en alco holvrije dranken, de parfumeriewin- kels. Die bedrijven zijn vrij regelma tig verspreid over Nederland. SCHOENEN Maar waarom in Zeeland op elke 1400 zielen een schoenwinkel moet voorkomen, terwijl Nederland een schoenwinkel op gemiddeld 3292 zie len heefttja, dat kan ohmogelijk begrepen worden. En we vermoeden, dat tal van schoenwinkeliers in Zee land met enige ontroering zullen ver nemen, dat in Zuid-Holland 3624 zie len per schoenwinkel worden geteld, waaruit toch in elk geval afgeleid mag worden, dat die Zuidhollandse schoenwinkeliers meer dan de dubbe le omzet van him Zeeuwse collega's hebben Slapte bij Ford-fabrieken te Amsterdam. Aanvraag om 100 man te ontslaan. De directie van de Nederlandse Fordfabriek te Amsterdam heeft bij het gewestelijk arbeidsbureau vergun ning aangevraagd tot het ontslaan van 100 (van de 800) personeelsleden. De aanvraag wordt door de direc tie gemotiveerd met de volgende oor zaken: Drastische beperking in de fabrica ge van trucks voor commerciële doel einden en het uitblijven van opdrach ten. Als intussen geen verandering in treedt, vreest de directie binnenkort voor nog ongeveer honderd man een ontslagvergunning te moeten aanvra gen. Ds. Dibelius niet tegen Niemöller's bezoek aan Moskou. Het hoofd van de Duitse Evangeli sche Kerk, dr. Otto Dibelius, heeft Maandag verklaard, het bezoek van ds. Niemöller aan Moskou goed te keuren, ofschoon hy zich niet kon ver enigen met de politieke opvattingen van de leider van de Hessische kerk. „Niemand", aldus dr. Dibelius, „kan in ernst geloven, dat ds. Niemöller opvattingen huldigt als die van de rode deken" van Canterbury. Naar verwachting, zal ds. Niemöl ler vandaag uit Moskou terugkeren. Hij is van plan later in de maand ook een bezoek te brengen aan Engeland en de V.S. ONDERHANDELINGEN OVER UNIE EN N-GU1NEA Indonesische delegatie kreeg nieuwe instructies uit Djakarta. Naar het A.N.P. uit goed ingelichte kringen in Den Haag vernam, zou de Indonesische regering een advies, dat haar door de Indonesische delega tie voor de onderhandelingen over de wijziging der Unie en Nieuw Guinea Vrydag j.l. werd geseind, hebben aanvaard. In dit advies werd de Indonesi sche regering aanbevolen, om stappen te ondernemen, waardoor de onder handelingen zullen kunnen aanvangen onafhankelijk van de kwestie der in beslag genomen zendingen wapens op de „Blitar" en de „Talisse". In dit advies zou de Indonesische delegatie de wens hebben te kennen gegeven, de delegatie in geval van afwijzing van haar advies, liever te rug te roepen. Zondag ontving de Indonesische de legatie nieuwe instructies uit Indone sië, benevens een copie van het Indo- Politie moest traangas- bommen gebruiken. BETOGERS IN JERUZALEM UITEENGEDREVEN Terwijl in de Israëlische volksver tegenwoordiging Maandag werd ge sproken over rechtstreekse besprekin gen tussen Israel en West-Duitsland over Westduitse herstelbetalingen, ls buiten het parlementsgebouw gede monstreerd door Joden, die gekant zijn tegen rechtstreekse besprekin gen met West-Duitsland. Van de tien duizend demonstranten slaagden twee duizend er in door de politie-af- zetting te breken. De politie gebruikte daarop traan- gasbommen om de betogers uiteen te drijven. Ook in de volksvertegenwoordiging zelf kwam het tot wanordelijkheden. Premier Ben Gurion werd het af en toe onmogelijk gemaakt om te spre ken. Fraude bij Waterschappen bedraagt 8 a 10 mille. Met betrekking tot de arrestatie van K., ambtenaar bij het gewestelijk ar beidsbureau te Winschoten, vernemen wij. dat het totaalbedrag der fraude wordt geraamd op 8 a 10.000 gulden. K. heeft een bekentenis afgelegd. Berenjacht in tuin van Duitse kanselar-j. Maandag heeft een schildwacht in de tuin van de regeringsge bouwen te Bonn een beer dood geschoten. De gebouwen staan tussen een der drukste straten van de stad en de Rijn. Volgens de schildwacht was de beer via de tuin van de residentie van de president in de tuin van de kan selarij gekomen. nesische antwoord op het door de De Indonesische delegatie Zondagavond vergaderd waarna prof. Soepomo en de heer Djoekana zich naar minister Stikker en staatssecre taris Blom begaven, die zij van de ontvangst der nieuwe instructie in kennis stelden. Maandag heeft het Nederlandse ka binet over de kwestie der onderhan delingen beraadslaagd. Mededeling van het antwoord der Nederlandse regering aan de Indonesische delega tie wordt in de loop van Dinsdag ver- „Flying Enterprise" nadert Falmouth. Bij slecht weer naar andere haven. De„Flying Enterprise" zal waar schijnlijk Woensdag a.s. de haven van Falmouth worden binnengesleept. Maandag was het schip nog 170 mijl van de Engelse haven verwijderd. Mocht het weer slechter worden, dan zal een andere haven worden opge zocht. Zondag hebben kapitein Carlsen en stuurman Dancy van de „Turmoil" voor het eerst een warme maaltijd gehad. Mocht de „Flying Enterprise" behouden worden binnengesleept, dan heeft kapitein Carlsen voor zijn rede rij of de verzekeringsmaatschappij een bedrag verdiend, dat mogelijk een kwart van de geredde waarde be draagt. En dat is, gezien de tegenwoor dige geweldige kosten voor de bouw van een schip, een enorm bedrag. Een gedeelte der lading van de „Fly ing Enterprise"" is ter beurze van Amsterdam verzekerd. Het betreft een partij ruwijzer met een verzeker de waarde van circa f 450.000. Het schip zelf is voor 1.250.000 dol lar verzekerd. 71 verzekeringsmaat schappijen zouden in het risico delen. HEVIGE DEINING De Franse minister voor de koop vaardijvloot, André Morice, heeft ka pitein Kurt Carlsen van de „Flyving Enterprise" de hoogste onderschei ding van de koopvaardijvloot het officierskruis van zeevaartkundige verdienste verleend. De „Enterprise", die zich vannacht om 12 uur op 130 mijl van Falmouth bevond, rolde onheilspellend door de hevige deining. De snelheid moest daardoor worden geminderd tot drie knopen. Hogere suikerprijs In verband met het nationaal-eco- nomisch belang, dat is gelegen in de verbouw van een groot areaal suiker bieten, heeft de hoofdafdeling akker bouw van de Stichting voor de Land bouw zich uitvoerig beraden over de voor de komende oogst vast te stellen suikerprijs. Bij de verhoging van de. thans gel dende prijs zal, behalve met de geste gen productiekosten, ook rekening dienen te worden gehouden met de verschillende andere factoren, welke naar de mening van de hoofdafde ling akkerbouw een belemmering kunnen vormen voor de handhaving van het huidige areaal suikerbieten. Chinezen lopen weg uit sub-commissie Joy: communisten wensen geen stabiele wapenstilstand. Na anderhalf uur vergaderen zijn de communisten Maandag uit de sub commissie voor de wapenstilstandsre gelingen weggelopen. Volgens een zegsman van de V.N. toonden zij een voortdurend gebrek aan belangstel ling in wat er verhandeld werd; zij beweerden tenslotte dat de V.N. ken nelijk niet langer de bedoeling had den de besprekingen tot een goed ein de te voeren. Hun tolk giechelde en meesmuilde telkens als de afgevaar digden van de V.N. iets zeiden. In de sub-commissie voor de krijgs- gevangenenkwestie is het Maandag niet beter gegaanhet vraagstuk van de uitwisseling blijft vooriopig on oplosbaar. Admiraal Joy, de leider van de on derhandelingsdelegatie van de V.N., zei Maandag in een verklaring dat er steeds minder reden is om aan te ne men dat de comunisten een even wichtige wapenstilstand wensen. De 'admiraal is op het ogenblik in Tokio, waarschijnlijk om met generaal Ridg- way te overleggen. Chauffeur moest met breekijzer worden bevrijd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ OVERSCHIE. Op de Rijksweg bij Overschie is Maandagmorgen een ernstig auto-on geluk gebeurd. Op de rijksweg reed een vrachtauto met een met melkbussen geladen aan hangwagen van de firma A. van de B. uit Hoorn. Plotseling schoot de aan hangwagen los, zwenkte naar links en reed toen in op een truck met op legger, die bestuurd werd door J. C. uit Rotterdam. De cabine van de truck werd in elkaar gedrukt en de chauffeur raakte zodanig beklemd, dat de brandweer te hulp moest komen om de man met breekijzers te verlossen. C. werd zwaar gewond. Bij het ongeval ging 2500 liter melk verloren. In Huissen is de rust weergekeerd. DE KERKDEUR IS WEER AANGEBRACHT De gemoederen in Huissen zijn weer wat tot rust gekomen. Een verma nend woord in een persorgaan heeft er de aandacht op gevestigd, dat on beheerst optreden mogelijk onge wenste gevolgen kan hebben. Derhal ve heeft men er van afgezien de deur van de Paterskerk, die inmiddels weer is aangebracht, opnieuw te ver wijderen. Uit giften is een bedrag van 167 bijeengebracht, waaruit eventueel toegebrachte materiële schade kan worden vergoed. Familievete uitgevochten MET BIERFLESSEN EN BILJARTQUEÜE'S. In een Haags café is een reeds lang slepende familievete met bierflessen en biljartqueue's uitgevochten. Vier straatmakers sloegen de gebroe ders V. dusdanig, dat deze naar het ziekenhuis moesten worden overge bracht om vorbonden te worden. De gebroeders V. weigerden een aan klacht in te dienen tegen hun aanval lers, daar zij van mening waren, dat de politie zich niet met deze familie ruzie hoeft te bemoeien. DE VOORSPELT: LATER OPKLARINGEN. Aanvankelijk zwaar bewolkt en plaatselijk nog enige motregen. La ter, voornamelijk in de Noordelijke helft van het land, enkele opklarin gen. Matige Zuidwestelijke wind en ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1