KAPPIE en de Doocfcfeop-scftal I PERZIE AANVAARDT AMERIKA'S ECONOMISCHE STEUN n de greep van de Woestijn KLANKEN uit de AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 7 JANUARI 1952 BEWOGEN WEEK-END IN TEHERAN Oppositie dwong minister tot aftreden Minister-president Mossadeq van Iran heeft in een schreven aan de Amerikaanse ambassadeur te Teheran medegedeeld, dat Perzlë bereid is de voorwaarden voor Amerikaanse economische hulp te aanvaarden, terwijl hy voorts toestemming heeft gegeven aan de missie van de We reldbank voor een bezoek aan de olie-installaties te Abadan. De leden van de missie zullen hierby vergezeld worden door een lid van de Per zische olie-commissie. Als voorwaarde voor de aanvaar ding van de economische steun stelde premier Mossadeq in zijn schrijven aan de Amerikaanse am bassadeur, het naleven van de be ginselen van het handvest der Ver enigde Naties. Ambassadeur Hen derson zou in zjjn antwoord de hoop hebben uitgesproken, dat de Ameri kaanse hulp „de grootste mate van voordeel" voor het Perzische volk zou opleveren. In Perzische rege ringskringen is men optimistisch ge stemd. Men wijst er op, dat liet ver lenen van economische steun onaf hankelijk zal geschieden van de kwestie van militaire hulpverlening. MINISTER AFGETREDEN. De Perzische minister van Bin nenlandse Zaken, Aniir Taimouv Ka- lali, is Zaterdag j.l. afgetreden in verband met hem door de oppositie toegevoegde beschuldigingen. Kalali wordt geacht de aanstichter te zijn Radiohanclel verkoopi bijna geen televisie-toestellen. Ni at tevreden over kwaliteit van de pro-gramma's. De radiohandel heeft in een brief aan staatssecretaris Cals haar be zwaren tegen de kwaliteit der Ne derlandse televisieprogramma's ken baar gemaakt. Uit demonstraties voor serieuze adspirant-kopers is ge bleken. aldus de brief, dat de pro gramma's der uitzendingen van dien aard zijn. dat zn een ernstige rem voor het aanschaffen van een televi- sie-apparatuur blijken te zijn. In vele gevallen is de verkoop afgesprongen omdat de adspirant-koper geen inte resse in de gegeven programma's bleek te hebben. De handel stelt vast. dat door het huidige peil der programma's de verkoop van televisie-apparaten practisch onmogelijk wordt gemaakt. In de taak om het Nederlandse publiek „televisie-minded" te maken, wordt de handel gehandicapt door het feit, dat tengevolge van de hoge kosten aan een televisie-installatie verbonden, slechts een gering deel van de Nederlandse bevolking voor de aankoop van zulk een installatie in aanmerking komt. Dit deel stelt echter uit de aard van zijn samenstelling vrij hoge eisen aan de programma's, eisen waaraan het thans gebodene in de verste ver te niet kan voldoen. De radiohandel dringt er bjj de staatssecretaris met klem op aan, maatregelen te nemen, welke kun nen leiden tot aanmerkelijke opvoe ring van het peil der programma's. Nederlands politieman schoot Belg neer Zelfverdediging of met? Op 25 Augustus 2950 werd de Bel gische jager Beyens op de grens van België en Nederland ter hoogte van de. Lage Mierde op het grondgebied van Aren donk (Belgié door het lid van de Nederlandse rijkspolitie L. neergeschoten. Beyens, die in het bezit was van een Belgische jachtacte, was in de vroege ochtenduren aan het jagen op klein wild en L. zou in de mening hebben verkeerd dat het slachtoffer op Nederlands grondgebied aan het stropen was. Het onderzoek heeft evenwel uitgewezen, dat Beyens zich op Belgisch grondgebied bevond toen hij werd gedood. Tijdens de behandeling voor de recht bank werd een verklaring van L. voorgelezen, waarin deze beweert uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Volgens hem zou Beyens zich op ze ker ogenblik hebben omgedraaid om op hem t.e schieten. De advocaat van de burgerlijke partij was van oordcel dat L. geen enkele reden had om te schieten, aan gezien hij niet werd bedreigd en het slachtoffer zich op Belgisch grondge bied bevond. Hij vroeg een schade vergoeding van fr. 970.980. De procu reur verklaarde de mening van de burgerlijke partij te delen. De rechtbank zal op 25 Januari uitspraak doen. Amersfoort Zwolle electrisch Vrijdag werd de eerste officiële rit gemaakt op het geëleetrificeerde traject Amersfoort-Zwolle van de Nederlandse Spoorwegen. Deze i*it die gemaakt wend in tegenwoordig heid van tal van autoriteiten, had uiteraard een feestelijk tintje. Maan dag 7 Januari a.s. wordt deze nieuwe electrische tractie in gebruik geno men en na 17 Mei zal dit eveneens het geval zijn met hc-t traject ten Noorden van Zwolle. Dit traject zal tot die datum met Diesel-electrlsch materieel worden gereden. „Opera Fantasie" had tekort van 68.000. Door de rechtbank te Zutphen is het faillisement uitgesproken van het Initiatief Comité Apeldoorn. Dit comité organiseerde deze zomer de „Opera Fantasie" in het park „Berg en Bos" te Apeldoorn. Er was een-te kort van 68.000.De diverse cre diteuren waren niet voldaan over de wijze, waarop het I.C.A. de zaken heeft afgewikkeld. Het faillisement werd aangevraagd door Carel Briels, die in tegenstelling met zijn vorige spelen,- ditmaal in Apeldoorn niet de zakelijke leiding heeft gehad. van de incidenten in de afgelopen maand, waarbij kantoren en drukke rijen van een aantal oppositie-bladen werden geplunderd en in brand ge stoken. De leden der oppositie heb ben gezegd een motie in het parle ment te zullen indienen om Kalali voor het gerecht te brengen. De oppositie heeft trouwens nog meer noten op haar zang en er be staat een kans, dat de op 18 De cember gehouden algemene verkie zingen ongeldig zullen worden ver klaard. Hiertoe is een wetsontwerp ingediend, dat gisteren door het par lement in principe werd goedge keurd. Het ontwerp beoogt het hou den van nieuwe verkiezingen onder toezicht van het parlement en niet zoals in December geschiedde van plaatselijke comité's. EEN WAARSCHUWING. Britse ambassadeur te Tehe- sir Francis Shepherd, heeft verklaard, dat Engeland nog steeds een oplossing wenst te vindfen voor het misverstand met Perzië. Hij waarschuwde de Perzen, dat het steeds moeilijker zal worden om de Perzische olieproducten op de vroe gere friarkten te vérkopen. P' ran, J' Stad te koop De Amerikaanse regering heeft bekend gemaakt, dat zij een stad te koop" heeft. Het betreft hier de „model stad" van Greenbelt (Mary land), met woongelegenheid voor 8000 personen en gelegen op twintig kilometer van Washington. De prijs bedraagt 8.971.000 dollar. Geenbelt is een van de drie mo delsteden, die door de regering werden gebouwd om werk te verschaffen aan talrijke werk lozen in de periode van 1940. De stad heeft 13 millioen dol lar gekost. Wolfabrikanten contra de Staat. BELANGRIJKE PROCEDURE OVER OVERHEIDS- AANSPRAKELIJKHEID. Op 9 Januari worden voor het ge rechtshof te Den Haag de pleidooien gehouden in een belangrijke procedu re over de overheidsaansprakelijkheid terzake van het bezettingsbeleid der Rijksbureaux. Alle in Nederland aan wezige voorraden wol, ter waarde van 15 millioen gulden, moesten in 1940 gedwongen aan het Rijksbureau ver kocht worden tegen een prijs, aanmer kelijk lager dan de toenmalige han delswaarde. De gedupeerde wolfabrikanten en wolhandelaren hebben reeds in 1943 de Staat gedagvaard tot een schadever goeding van in totaal ettelijke miUioe- nen guldens. Hoewel de transacties van de Staat voor het Hof te Den Haag in 1949 onrechtmatig en nietig zijn verklaard, is de Staat nochtans voor de schade niet aansprakelijk ge houden. omdat zijn ambtenaren geacht werden voornamelijk voor de bezetter gehandeld en de Staat dus niet ver bonden te hebben. De Hoge Raad heeft echter uitge maakt, dat de Staat wel aansprakelijk is, voorzover hij door de transacties van het Rijksbureau is gebaat. De fa brieken en wolhandelaren houden staande, dat de Staat met zijn trans acties 3 te millioen gulden heeft ver diend, maar de Staat ontkent dit met een beroep op de monetaire manipula ties van de bezetter, die hem uitein delijk totaal hebben verarmd. 22. Kappie holde zijn hut uit en ging naar de brug, alwaar hij de maat het stuurrad ruw uit de handen nam, want ze voeren recht op het an dere schip af. „Wat ben je aan het doen, klont!" riep hij. „Waarom verander je de koers en varen we in eens halve kracht voor uit!" Kappie draaide het stuurrad woedend in de goede positie, terwijl de maat in een zenuwach tig gesnik uitbarstte. „Ik moest hetvan hem!" jammerde hrj, ter wijl hij naar Zwabber wees, die aan de ver schansing wild stond te gebaren. „We hebben 'em haast!" schreeuwde Zwabber. „Haal je kisten goud en diamanten maar vast te voorschijn! Dadelijk komt, Zwabber, de gro- te zeerover er aan, kornuiten!" De „Kraak" draaide onder Kapple's vaardige hand weer bij en het gevaar was geweken. „Dus jij doet, wat die idioot van een Zwabber jou zegt!" riep Kappie woedend tegen de snik kende maat. „Wat ben jij voor een klont! J; doet wat ik zeg. Wie is hier de kapitein Zwabber of ik?" Westelijke bezetters tegen West-Berlijnse wet De Russen zouden er munt uit kunnen slaan Commandanten van de drie Weste lijke sectoren van Berlijn hebben Za terdag meegedeeld, dat zij hun veto hebben uitgesproken over de West- Berlijnse wet inzake het overdragen van de bezettingen van de voormali ge Duitse Rijnspoorwegen te West- Berlrjn aan de West-Duitse spoorwe gen. Deze wet was acht dagen gele den van kracht geworden. Een Brit se woordvoerder verklaarde, dat het veto op zuiver juridische gronden was uitgesproken, omdat de Westelijke bezettingsautoriteiten op geen enkel gebied een officiële samensmelting van West-Berlijn en de Bondsrepu bliek wensen. West-Berlijn maakt immers officieel geen deel uit van de Bondsrepubliek, hoewel het stadsdeel niet stemgerechtigde afgevaardigden in het federale parlement heeft en financiële hulp krijgt van West- Duitsland. Men meende, dat de wet de Russische autoriteiten aanleiding zou kunnen geven om de viermogend- heden-status van Berlijn af te schaf fen en eventueel tegenmaatregelen te nemen. Westelijken voegen nieuw artikel aan hun resolutie toe De elf landen, die de bekende Wes telijke resolutie bij de politieke com missie der V.N. hebben ingediend, hebben besloten een artikel aan deze resolutie toe te voegen, waarin er bij de Veiligheidsraad op wordt aange drongen een „periodieke" bijeenkomst te beleggen, wanneer de raad het tijd stip hiervoor geschikt acht. Niemöller in Moskou De Duitse protestantse leider do minee Niemöller heeft in een vraag gesprek te Moskou verklaard, ,vrij hoopvol" te zijn wat betreft het wel slagen van zijn missie te Moskou, die versterking beoogt van de betrekkin gen tussen de Russische orthodoxe :erk en de oecumenische beweging. Hij zeide geen vijandigheid jegens de Westerse kerken te nebben aange troffen. Hei hele dorp aan de telefoon. Zeezout heeft het telefoon verkeer in een aantal dorpjes bij Frederikstad in Noorwegen ernstig in de war gebracht. Het zout heeft zich tijdens de stormen van de afgelopen da gen in dikke lagen op de iso latoren van het telefoonnet kunnen afzetten en wanneer iemand nu opbelt, krijgt hij het hele dorp ineens aan de tele foon. Oostenrijkse arbeiders willen proteststaking houden. TEGEN TERUGGAVE VAN LANDGOEDEREN VAN PRINS STARHEMBERG De Oostenrijkse communistische en socialistische partijen hebben de ar beiders opgeroepen hedenmorgen een algemene staking van één uur te hou den. De staking is bedoeld als pro test tegen het teruggeven van 82 wel varende landgoederen aan Prins Rü- diger Starhemberg, de oprichter en leider van de ,,Heimwehr"„ die ge wapende steun gaf aan de staatsgre pen van Dollfuss in 1934. In politieke kringen in Wenen vreest men voor een regeringscrisis. De coalitie tussen de Volkspartij (conservatief) en de gematigd marxistische socialisten heeft Oosten rijk reeds zes jaar lang een vrij sta biele regering gegeven. Men vreest er voor aldus Reuter, dat de commu nisten het geval-Starhemberg als wig tussen de partijen willen gebrui ken. Laatste film van Chaplin? Volgens de „Sunday Chronicle" heeft Charley Chaplin tegen intieme vrienden gezegd van gevoelens te zijn, dat hij niet meer voor de came ra moest verschijnen. ThariS werkt hij aan zijn film „Limelight". Chap lin zou oorspronkelijk het plan ge had hebben nog één komische film te maken over een zwerver. „Een ,1c. I sprekende zwerver zou echter een il- Tenslotte verklaarde ds. Niemöller, aIdus Chaplin, die dat hij niet om een onderhoud met Sowjet-Russische politieke leiders had verzocht en ook niet voornemens was politieke kwesties aan te snijden. Internationale samenwer king om Fransman te redden. Een in West-Berlijn vervaardigd geneesmiddel tegen de ziekte van Hodgkins, dat met medewerking van Amerikaanse, Franse en Russische instanties per vliegtuig uit Berlijn naar Algiers is overgebracht, is Za terdag de 30-jarige Fransman, die in levensgevaar verkeerde, toegediend. De behandelend geneesheer heeft ver klaard, dat de toestand van de Frans man bevcredigend is. Dokters van de kinderkliniek van Moestafa te Al giers hebben besloten meer van het serum te vragen, dat zij een 6 jarig patiëntje, dat aan dezelfde ziekte lijdt, willen toedienen. lusie vernietigen", thans 63 jaar is. Goud stroomt nog steeds V.S. binnen Uit het weekoverzicht van de Amerikaanse Federal Reserve Bank blijkt, dat het buitenland nog steeds grote hoeveelheden goud en dollars verliest aan de Verenigde Staten. De week per Woensdag 2 Januari was voor deze landen een van de slechtste waarvan ooit melding werd gemaakt. De Amerikaanse goudvoorraden ste gen met 76 millioen dollars tot een totaal van 22.697 millioen dollars. De dollarsaldi van de buitenlandse ban ken daalden met 87 millioen dollars tot een totaal van 523 millioen dol lars. Het buitenland verloor dus 163 millioen dollars aan de Ver. Staten. Ongeveer 100 millioen dollars van dit verlies kwam voor rekening van de Britse betalingen op de Ameri kaanse lening. Moderne Julia werd ontrouw. De Julia van Kreta heeft haar Ro meo in de steek gelatenIn de Zo mer van '51 ODtspon zich op dit scho ne eiland een niet alledaagse idylle, die na de nodige strubbelingen ein digde in een huwelijk, dat in October van dat jaar werd voltrokken. Romeo Icon het echter met schoonouders maar niet vinden, Ju lia hield oprecht van haar vader en de ouderliefde won het. Thans heeft Julia haar Romeo in de steek gelaten en is naar haar vader terug gekeerd. Zij beweert, dat vrienden van haar echtgenoot een moordaan slag op haar vader zouden hebben beraamd. De idylle was kort maar hevig De vader van Julia heeft medege deeld, dat htf voornemens is haar Ro meo in rechten aan te spreken voor een milliard drachmen (ongeveer een kwart millioen gulden). Dit was het bedrag dat de onenigheid hem had gekost. De echtgenoot van zijn dochter heeft verklaard niets meer van zijn vrouw te willen weten. De onenigheid met haar was naar zijn zeggen ont staan, doordat zij in Athene wilde wo nen. Hij kon echter zijn werkzaamhe den op Kreta niet in de steek laten. Chinese communisten willen een eigen Paus aanwijzen Volgens missionarissen, die uit communistisch China te Honkong zijn aangekomen, hebben de Chinese com munisten onlangs aartsbisschop Paul Wang van het diocees Nantsjang in de provincie Kiangsi uitgenodigd Paus van de R. K. in China te wor den. De aartsbisschop had het voor stel van de hand gewezen. Een ande re Chinese katholieke priester, die zich in gevangenschap bevindt, zou een zelfde aanbod eveneens hebben afgeslagen. Film over het avontuur van kapitein Carlsen. Er bestaan in Hollywood plannen om een film te maken over het avon tuur van kapitein Carlsen en de „Flying Enterprise". Burt Lancaster zal de hoofdrol in deze rolprent ver vullen, die de titel krijgt van „The Flying Enterprise". Vissers-emigranten aangekomen. Vijf van de acht Belgische vissers vaartuigen met Belgische en Neder landse vissers-emigranten zijn in de haven van Mar del Plata aangeko men. Twee anderen worden elk ogen blik verwacht. Een vaartuig is, zo als bekend, aan het begin van de reis verloren gegaan. Slachtoffers zijn daarbij niet gevallen. "V. Feestvreugde Ter verhoging van de feest vreugde meende een Italiaanse landbouwer tijdens het huwe lijk van zijn dochter enkele ge weerschoten te moeten lossen. Zeven gasten en het (geluk kige?) paar liepen verwondin gen op FEUILLETON DOOR i M. VER NON 20 „U had toneelspeler moeten wor den", wierp ze hem voor de voeten. „U schijnt een meester te zijn in het maken van dramatische entree's". „De hele wereld is een schouwto neelzijn dat geen woorden van uw bewonderenswaardige Shake speare? En technièk voor het drama kan in het gewone leven dikwijls goed te pas komen. Zolang mijn „exits" waardig blijven, maak ik me geen zorgen". Mara balde haar vuisten. Ze was er zeker van dat dat een steek onder water aan het adres van Gary was, omdat hij zich had laten wegvoeren zonder een poging tot verzet aan te wenden. Ze voelde een onbedwingba re lust ben Hasslf een klap op die spottende mond van hem te ge ven ,;Waar is mijn verloofde?" vroeg ze en keek hem met vlammende ogen aan. Hij was op een halve meter afstand van haar blijven staan en keek een ogenblik van zijn machtige hoogte op dat blanke gloeiende gezichtje neer. „Ik denk dat hij op het ogenblik in mijn privé-zwembad zwemt on der toezicht natuurlijk", antwoordde hij onverstoorbaar. „Is hij gezond en in goede condi tie? Ik wens hem te zien!" riep ze uit Hij trok zijn wenkbrauwen op. „Dat woord „wensen" accepteer ik .niet", sprak hij hooghartig. ,.U bent 'niet in een positie om dat'woord te gebruikenHet is u toegestaan een verzoek in te dienen, maar dat zal alleen worden ingewilligd als Ik het redelijk acht". „Redelijk!" echode ze. „U kent de betekenis van dat woord niet eens!" „Ik heb er in ieder geval mijn eigen uitleg voor". Hij glimlachte flauwtjes terwijl hij een sigaret uit zijn zilve ren koker nam en aanstak. „NatuurlHk, de uitleg die u het best in uw kraam te pas komt, zoals alles hier", zei ze hatelijk. „Ik ben mijn eigen wetgever", gaf hij toe. Hij constateerde dat als een feit, sterk, eenvoudig, oprecht, zon der opschepperij of bravour. „Misschien heeft u ook wel eens van zo'n kleinigheid als de Engelse Wet en het Engelse Recht gehoord?" tartte ze hem en even keek hij haar ongeïnteresseerd aan voor hij verder rookte. „Ik heb van vele dingen gehoord, maar niet één jaagt me angst aan", antwoordde hij koud en het meisje stikte haast van woede. „Het spijt me zeer dat ik zo'n pret tig gesprek moet onderbreken", viel een klagelijke stem van de andere kant van de kamer in, „maar kunt u me een vuurtje geven, Shelk? Mijn vermaledijde aansteker doet het niet". Hij draaide zich onmiddellijk om en was met zijn lange stappen in een 1 ogenblik aan de andere kant van de kamer. „Neemt u me niet kwalijk, juf frouw Frask". Hij boog zich voorover en gaf haar hoffelijk een vuurtje. „Uw vriendinnetje heeft zulke aan minnige manieren en zo'n allerliefste manier om zich uit te drukken dat ik nergens anders aandacht voor had". Mara kleurde opnieuw bij deze pro vocerende opmerking, maar juffrouw Frask deed heel verstandig of ze niets hoorde. „Wel, u ben juist degene die ik graag wilde zien", verklaarde ze vriendelijk en nodigde hem naast zich op de divan. „Gaat u zitten, Sheik, dan kunnen we eens gezellig samen praten". Maar het bruine ge zicht was als van graniet geworden en zijn strenge mond stond hard en onverbiddelijk. „Ilc ben niet gekomen om eens ge zellig te praten", antwoordde hij ijzig. „Slechts om u wat nader om trent uw positie in te lichten. Om de een of andere reden die u zelf het best bekend is, had u besloten om El Arai3h binnen te gaan; nu u eenmaal hier bent, zult u moeten blijven. Zo lang u nog niet gewend bent aan de Oosterse leefwijze en u nog niet met het denkbeeld heeft verzoend, zal ik u streng laten bewaken; later zal ik u allen leren hoe u een nuttig lid van onze gemeenschap kunt worden. Ik vraag u één ding te geloven, en ik heb de indruk dat u tenminste ver standig genoeg bent om dat in te zien, en dat is, dat het geen zin heeft om een poging tot ontvluchting te wagen". „Maar zouden ze dan niet bang zijn dat ze ontdekt en gestraft wor den „Weineen. Ze zouden eenvoudig niet terugkeren naar Caïro er zijn andere steden in Egypte genoeg. En als ze toch werden gevonden wat heel onwaarschnijlijk zou zijn, dat weten ze best, hebben ze wel het een of ander aannemelijke smoesje bij de hand ze zijn zo glad als een aal". Mara glimlachte bitter. „Ik had wel kunnen weten dat het geen zin heeft om een Arabier te vertrouwen", sprak ze. Jane Frask keek haar aan. „Dat heb je mis, kindlief", sprak ze rustig. „Sommige hooggeboren Arabieren en verscheidene van de cenvoudigen bovendien hebben een even sterk eergevoel als welke En gelsman ook. Misschien niet precies hetzelfde eergevoel; maar dat kan men ook niet verwachten. Maar in zijn soort evenzeer achtenswaard". „En wat gebeurt er als onze vrienden een groot kabaal om ons beginnen?" vroeg Jane; maar hij haalde slechts zijn schouders op. „Die zullen u heus niet in El Araish komen zoeken". Hij sprak zonder enige aarzeling en Jane Frask kon niet zeggen of dat het gevolg was van kennis of van Inbeelding. „Maar u kunt ons hier toch niet ten eeuwigen dage vasthouden", wierp ze tegen, en hö haalde zijn donkere wenkbrauwen op. „Denkt u heus dat ik het prettig vind u hier in El Araish te hebben?" Hij fronste geprikkeld zijn wenk brauwen. „Er is echter geen keus: nu u hier eenmaal bent, blijft u hier". (Wordt vervolgd). Eén jaar woningruilcentrali 506 RUILEN KWAMEN TOT STAM De Interlocal woningruilcentrale t- Utrecht, heeft in het jaar dat zij bt staat 506 ruilen mede tot stand helpe brengen, heeft de directeur J. J.*! Visser aan het A.N.P. medegedeeld. totaal hebben zich 7841 i gegadigde laten inschrijven. Op 1 Jan. bedroe het aantal ingeschrevenen 4502, o.i 1682 landsdienaren, 1079 employé's ve grote bedrijven en ruim 1700 partici lieren. De Stichting, die een semi-ova heidskarakter draagt, werd gevont: door de stichting „Woningzaken voe het bedrijfsleven", het InterdeparU mentaal ruilbureau en de Verenigit van Nederlandse gemeenten'. Van de 50'6 tot stand gekomen rui len waren 186 rechtstreekse en IE driehoeksruilen. De rest vier- en vijl- hoeksruilen. Een zeshoeltsruil spring bijna steeds af op een der betrok kenen. Ver. Staten willen China waarschuwen Volgens in de Amerikaanse pen gepubliceerde berichten zouden di Ver. Staten voornemens zijn een vol ledige oorlog ter zee en in de luchi tegen communistisch China te begin nen, indien dit een wapenstilstand li Korea zou schenden door opnieuw aan te vallen. De Ver. Staten zouden hun bondgenoten hebben voorgestel! de communisten deze waarschuwing te doen toekomen, indien een wapen stilstand in Korea zou worden ge sloten. DINSDAG HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 A.V. R.O. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgyro. nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuwt, 9.10 Morgenwijding, 9.25 Gramofoonmu- ziele. 9.30 ,.De Groenteman". 9.35 Water standen. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.60 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Orgel en ac cordeon. 12 30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.45 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pia noduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelinge: of gramofoonmuziek. 13.20 Promenade or kest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Zwitsen ensemble en soliste. 15.00 Gramofoonmu ziek. 15.30 „Onze Amerikaanse Buven" 16.05 Kinderkoor. 16,30 Zendersluiting, 18.00 Nieuws. 18.15 Gramofoonmuziek, 18.30 R.V.U.: Prof. dr. S. W. Tromp: „En kele practlsche aspecten van het Tech nische Hulpprogramma der Verenigd! Naties aan minder ontwikkelde gebieden" Het technische hulpprogramma in Afg. hanistan". 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19, Koorconcert. 19.50 Militaire reportage 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Ge varieerd programma. 21.15 Gramofoonmu ziek. 21.25 „In een lijstje", causerie. 21.30 Orkestconcert. 22.00 „Dit is uw land. uw volk", klankbeeld. 22.45 Euitenlands over zicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Jazzmuziek, 23.45—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 K.R.0. K.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw, 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 „Lichtba ken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Schoolra dio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolra dio. 12.00 Angelus. 12,03 Metropole or kest en solist. (12,30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws- en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Kamerorkest 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Gra mofoonmuziek. 15 30 Zieken lof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18,W Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sport- praatje. 18,30 Gramofoonmuziek. 18.45 Cursus voor lekenspelers. 19.00 „Hier ii vrij Europa", vaudeville-programma. 19.35 Gramofoonmuziek. 19.40 ,,Dit is leven", causerie. 19.50 Gramofoonmuziek. 2001 Nieuws- en weerberichten. 20.08 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.15 Ra dio Philharmonisch orkest en solist. (Om 21.00 „De Radiodokter'", causerie. Daarna: Cello en piano. Om 21.45 Actualiteiten.I 22.45 Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23,2524.00 Gramofoonmuziek TELEVISIE-PROGRAMMA K.R.O. 20.15—21.45. 1. Foto-reportage! 2. Film; 3. „Kampvuren langs de Eve naar"; 4, Weeroverzicht. Pauze. 5. The aterbureau T. Ie Fikaro. ZON EN MAAN. Januari. Zon: op 8.46 onder 16 Maan: op 13.11 onder 6 8 Januari. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemelinge HÜÜG WATER. U.+NAP U.+NAP 11.26 1.39 1,60 1.75 1.16 12.36 1.36 12.52 LAAG WATER. 11.52 12.15 0.12 0.28 1.06 1.25 5.02 5.32 6.09 6.06 6.14 u.- NAP 17.42 1.65 18.13 1.87 18.48 2.01 18.35 1-42 18.46 1.66

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6