NIEUWS UIT ZEELAND Chefariue 4 ZEEUWSCH-VLAANHFRKN Scheepvaartberichten Viervoudige... zéér krachtige werking. LUCTOR KAN TEGEN DE BOYS DE KAMP10ENSVLAG HIJSEN Nieuws Noiedop Wissel Zeeuws-Vlaanderen VRIJDAG 4 JANUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Walcherse burgemeesters en secretarissen bijeen Donderdag hield de Vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren in hotel „De Burg" te Middelburg haar maandelijkse verga dering, welke begon met de herden king van de overleden oud-Commis saris der Koningin, jhr. mr. J. W Quarles van Ufford. De voorzitter der vereniging, bur gemeester J. L. Dregmans, herdacht voorts de in het afgelopen jaar over leden burgemeester van Arnemuiden, de heer J. Langebeeke, de oud-bur gemeester van Biggekerke, de heer L. Simonse en de oud-burgemeester van Grijpskerke en Meliskerke, de lieer J. J. de Keijzer. Hij uitte verder de wens, dat de leden, die momen tcel ongesteld zijn, te weten de bur gemeester van Zoutelande en de ge meentesecretaris van Vrouwenpolder, spoedig geheel hersteld zullen zijn. Burgemeester Dregmans gaf ver volgens een overzicht van hetgeen de vereniging in het afgelopen jaar heeft gepresteerd en hij wees daarbij in het bijzonder op de bestudering en behandeling van het ontwerp-Streek- platr Walcheren, dat uiteindelijk in een over het geheel genomen aanne melijke vorm door de Provinciale Sta ten werd vastgesteld. Een groot suc ces leverde verder de actie voor een verhoging van de ondernemingsbe lasting op; voor de Walcherse ge meenten achtte de voorzitter dit van zeer veel gewicht. De vergadering besloot in verband met de vacature-jhr. ir. Boogaert in het bestuur van de Stichting Rust huizen Walcheren aan de Walcherse gemeentebesturen te verzoeken een opvolger te benoemen, waartoe de volgende aanbeveling werd opge maakt: 1. de heer P. Dregmans, bur- femeestér van Serooskerke, 2. de eer H. U. Bouwman, burgemeester van Grijpskerke. Vervolgens werd medegedeeld, dat de afdeling Zeeland van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten het plan heeft opgevat een commis sie in het leven te roepen om over verkeersvraagstukken van gedach ten te wisselen. Als contactpersoon in deze commissie wees de vergade ring mr. F. S. K. J. Graaf van Rand- wijck, burgemeester van Nieuw- en St. Joosland, aan. D.U.W.-arbeiders in staking Donderdagmiddag zijn 17 D.U.W.- arbeiders, afkomstig uit Utrecht en werkzaam tussen Ritthem en Souburg op Walcheren in staking gegaan, Inbreker te Kruiningen gearresteerd Het is de politie te Kruiningen ge lukt de dader te arresteren van de op Kerstmis gepleegde inbraak by de heer A. Verhage, kleermaker en si garenwinkelier aldaar. Het is de vroegere kleermakersknecht B. S., die van de afwezigheid van de fami lie V. gebruik gemaakt en een deur aan de achterzijde van het pand opengebroken had. Uit de kleerma kerswerkplaats stal hq enkele rollen stoffen en sigaren. Het gestolene was echter niet zo gauw achterhaald, omdat de voor werpen in de Waterleiding waren geworpen. Na enige uren dreggen naaide de politie de vermiste voor werpen toch tevoorschijn. VOETBALWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag zal op de Stichting .Vrederust" een vriendschappelijke voetbalwedstrijd worden gespeeld tus sen het elftal van de Stichting en een elltal van de Ned. Spoorwegen uit Bergen op Zoom. Sluis VERTREK PASTOOR A. BUYCKS. Pastoor A. Buycks zal de parochie Sluis verlaten en voor velen in Sluis is dat een teleurstellend bericht, want de pastoor was een bijzonder geziene fi guur. Hij kwam op 24 November 1944 direct na de bevrijding in Sluis en hij heeft daar dus de moeilijke wederop bouw jaren meegemaakt. Men heeft hem juist in die moeilijke tijden leren waarderen. Donderdag a.s. zal pastoor Buycks naar Groot Zun- dert vertrekken, waar hem een nieu we taak wacht. UIT HET ZAKENLEVEN NAAIMACHINEHANDEL C. VAN DER KREEKE. Donderdagmiddag opende de heer C. v. d. Kreeke te Breskens zijn nieu we winkelpand, waarin een naaima chinehandel is gevestigd. Burge meester J„ A. Eekhout was bij de opening aanwezig. Er is in het pand een keur van de modernste naaimachi nes geëtaleerd en het mag wel afzon derlijk vermeld worden, dat de heer v. d. Kreeke de fraaie winkelbetim mering zelf heeft ontworpen en uitge voerd. Het reparatie-atelier, dat aan het bedrijf is verbonden, is voorzien van de meest moderne snufjes. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 2 Januari. Aardappelen: Blauwe Eigen heimers per 100 kg. 11.10: Bintjes per 100 kg. Ö.00—9.20. Fruit: Sterappels 35: Jonathan 30—49: Goudreinette 3042; Gol den Delicious 25—52; Cox Oranje pippin 38—71; Groninger Kroon 19—31; Comtes- se de Paris 21—30; Gieser Wildeman 36— 42, Groenten; Andijvie 19—49; Bloemkool A 31—68; id. B. 31—38: id- C. 18—20: ia. D. 9—18; Ro- üekool 716; Savoyekool 819; Witte- kool 7—8; Boerekool ,11—16; Uien 2—25; Witlof 26—47; Spruiten 12—57; Prei 8— 24; Sla st. 4—9; Sla kg. 80—1.34; Veldsla 38—65; Peen kg. 9—16; Bospeen 19—26; Boskroten 7—8; Kroten kg. 22—23; Kool rapen 210. VEILING KRABBENDIJKE. 3 Januari. Kleine veiling. Cox Orange verpakt, 34105; Jonathan, verpakt, 34— 60; Goudreinette, verpakt, 48; Golden Delicious, verpakt, 4068; Ellisins Oranje, verpakt," 57—61; Comt. de Paris, verpakt, 3!)45; Cox Orange 881; Jonathan 646; Ellisins Oranje 38; Comt. de Paris 1831; Conference 23; Uierr 35.20. VEILING „ZUID-BEVELAND", GOES. 3 Januari. Verpakt fruit: Jonathan A 56; Doyenne du Com. A 117—121, bei den per 100 kg. Fruit voor export: Goudreinetten A 17 —49; EC 35: I 34.50—40; II 23.80; Jona than A 51; BC 39; Zure Bellefleur I 22— 33; II 10,20—10.35; Golden Delic. I 49, al les per 100 kg. Gewone veiling: Doyenne du Com. 36— 107; Conference 3239; Comtesse du Pa lis 3334; Kleiperen 2541; St. Remy 27 —36; Gieser Wildeman 26; Goudreinetten 19—32; Sterappels 1428; Zure Belle fleur 7—17; Golden Delic. 17—35; Jona than 17—32; Cox Oranje Pippin 16—69; Winter Banana 41; Zoete Ermgaarde 15 41; Kroetappels 314; Goudreinetten (grof) 28.50—29.70, alles per 100 kg. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 3 Januari. Gewone uien 34.7034.60; drielingen 31.50, piclclers 30.90, stekuien 9.00; Aanvoer: 25 ton. Tarwe 23.00—23,50; gerst 37.00—39.00; haver 28.0030,00; bruine bonen 40.00 45.00; schokkers 4.0050.00; kleine erwten 40.00—58.00: maanzaad 105; koolzaad 55. VEILING ST. ANNALAND. 3 Januari Uien. Middelsoort 35—39, drielingen 3228. picklers 3049. stekuien 19. Aanvoer: 20 ton. VEILING SCHERPENISSE. 3 Januari. Uien, middelsoort 35—49. Aanvoer: 3 ton. VISMIJN TE VEERE. 3 Januari. Export garnalen 821 kg.: 2,11 —2.61; Schar 66 kg.: 56—64; Bot 42 kg.: 58—69; Ongesorteerde vis 68 kg.: 48—69. NOTABELEN GEKOZEN. Tot notabelen van de Ned. Herv. Kerk te Sluis werden de heren P. F. van Daalen en J. G. v. Hal resp. her kozen en gekozen. Zaamslag BAZAR. De bazar ten bate van de Muziekver. „De Volharding" te Zaamslag heeft bruto een bedrag van pl.m, f 2500 opgebracht. WALCHEREN Middelburg NIEUWE BESTRATING POTTENMARKT. Er wordt thans hard gewerkt aan het maken van een nieuwe bestrating op de Pottenmarkt te Middelburg. In verband hiermee is het verkeer van en naar Vlissingen en Koudekerke tij delijk omgelegd-. Na de Pottenmarkt gaan de straatmakers aan de slag op Het 'Plein 1940= AANNEMERS VERGADERDEN. Donderdagmiddag werd in de Bo- gardzaal te Middelburg de jaarverga dering gehouden van de Ned. Chr. Aanncmersbond, afdeling Walcheren, welke bijeenkomst onder voorzitter schap stond van de heer J. Jobse uit Oostkapelle. De jaarverslagen van de secretaris, de heer Gideonse en van de penningmeester, de heer D. M. Geuze, werden goedgekeurd. De voor zitter werd in functie herkozen en ook het bestuurslid de heer J. de Kroo uit Koudekerke werd herkozen. Vervol gens werd de agenda voor de op 8 Januari te Utrecht te houden jaarver gadering van de N.C.A.B. behandeld en werden vier afgevaardigden naar deze vergadering benoemd. Na een vruchtbare nabespreking werd de bij eenkomst gesloten door de heer J. de Kroo. NEDERLAAGTOURNOOI A.L.M. Voor het nederlaagtournooi van de Middelburgse biljartvereniging A.L. M. werd de volgende wedstrijd ge speeld; A.L.M.K.B.V. (Koudeker ke) 80. De uitslagen luiden: C. J. v. d. Pas 50, 46, 8, 2, J. Melis 43, 46, 4, 0; W. de Rijke 50, 35, 10, 2, J. Flipse 34, 35, 4, 0; A. 'Grootjans 50, 50 6, 2, W. Rooze 47, 50, 5, 0; C. J. V. d. Pas 50, 38, 8, 2, A. Luteijn 28, 38, 5, 0. BEROEPEN PREDIKANT BEZOCHT GEMEENTE. De beroepen predikant der Ned. Hervormde gemeente te Middelburg, de vlootpredikant ds. E. Sneller van Vlissingen, bracht met zijn verloofde een bezoek aan Middelburg teneinde kennis te maken met de kerkelijke ge meente. Nadat des middags onder leiding van de kerkvoogdij een bezoek was gebracht aan de Nieuwe kerk, werd 's avonds in het Kerkcentrum onder leiding van de praeses van de kerkeraad, ds. F. Don, een begroetings samenkomst gehouden. In de enigszins feestelijk ingerich te grote zaal werd ds. Sneller en zijn verloofde hartelijk door ds. Don, na mens het ministerie van predikanten, verwelkomd. De beroepen predikant werd namens het college van ouder lingen toegesproken door de heer B. G. Schermers, namens het college van diakenen door de heer J. de Kuijper en namens de kerkvoogdij door de heer J. Klarenbeek. Tenslotte beant woordde ds. Sneller de sprekers, waarbij hij er terloops op wees, dat zijn vader, wijlen prof. Sneller, in Middelburg woonachtig is geweest, waar hij op de Chr. Kweekschool werkzaam was. Hierna konden de le den persoonlijk met ds. Sneller en zijn verloofde kennis maken. NIEUWE BUSSENGARAGE GEDEELTELIJK IN GEBRUIK. De werkplaats in de nieuwe bussen- garage van de Stoomtram Walcheren te Middelburg is thans in gebruik ge nomen. Eerdaags zal ook worden be gonnen met de stalling van de auto bussen in deze garage. NAAR ISRAëL. Het vertrek van ds. M. Enker, Ned> Hervormd predikant te Middelburg (kei'kelijke gemeente Koudekerke't Zand), naar Israël is bepaald op Maan dag a.s. Ds. Enker zal de reis per K.L. M.-vliegtuig maken. Gedurende zijn afwezigheid zullen zijn werkzaamhe den worden waargenomen door ds. Durkstra, oud-president van de Sy node van Indonesië. Minister installeerde advies-commissie Goederenvervoer. Donderdag installeerde dc minister van Verkeer en Waterstaat, Z. Exc. H. H. Wemmers, de commissie van voorbereiding en advies bij de uit voering van de wet Autovervoer Goe deren en de wet Goederenvervoer Binnenscheepvaart. Thans, aldus de minister in zijn in stallatie-rede, zijn de wetten tot stand gekomen, die de plaats van de bezet tingsregelingen moeten innemen. De ze wetten zijn evenwel nog niet in werking getreden, doch de thans ge- installeerde commissie zal haar om vangrijke werkzaamheden zo spoedig mogelijk aanyangen, teneinde op 15 Februari 1953 (de datum waarop de bezettingsregelingen komen te ver vallen) gereed te kunnen zijn. De minister verklaarde, dat ge streefd zal worden naar ordening oln- nen iedere vervoerstak, maar even zeer naar het geven aan elke ver voerstak van de plaats welke hem in het algehele vervoersbestel toekomt. Arbeiders door vuur omringd. Drie arbeiders in een carosseriefa- briek aan .de Broekseweg te Eindho ven zagen zich, toen zij zich bij een ondeugdelijke gaskachel stonden te warmen, plotseling door een muur van vuur omringd, die van de vloer tot het dak reikte. Twee hunner slaagden er in, ten koste van lichte brandwonden aan hoofd en handen naar buiten te komen. De derde een zekere Verbeek, kwam echter te val len, waarop zijn kleren vlam vatten. Met zware wonden werd hij later naar het binnenziekenhuis overge bracht. De brandweer had het vuur snel onder de knie. De oorzaak van dit on geval was het omvallen van een bus aceton. Advertentie. KERKNIEUWS. Godsdienstonderwijzer kan geen predikant worden. Kerkelijke colleges uit protest met ontslag. Na zestien jaar als Godsdienston derwijzer werkzaam gewéést "té zijn, heeft de heer D. van Eek op oude- jaars-avond afscheid genomen van de Ned. Herormde Gemeente te En gelbert by Groningen. HU heeft be sloten zich terug te trekken, daar hem by de Ned. Herv, Kerk de gele genheid wordt onthouden om predi kant te worden. De kerkelijke colle ges van de gemeente Engelbert heb ben naar aanleiding hiervan hun funties neergelegd en men heeft een noodkerkeraaxl ingesteld, bestaande uit de consulent ds. Van der Ende te Middelbert en twee leden van het moderamen van de classis Gro ningen. Tengevolge van financiële moei lijkheden heeft de vierhonderd zielen tellende gemeente Engelbert sedert 1943 geen predikant gehad. Enkele pogingen tot combinatie met omlig gende' gemeenten liepen op niets uit en men besloot te trachten om de zeer gewaardeerde heer Van Eek tot predikant te doen bevorderen Men kreeg de indruk, dat zulks in'dit ge val onmogelijk was. De Synode der Ned. Herv. Kerk tekent hierbij aan, dat bevordering van Godsdienstonderwijzer tot predi kant niet altijd uitgesloten is. Perso nen met „singuliere gaven" worden hiertoe uiteraard aan een onderzoek onderworpen. De heer Van Eek overweegt de overgang naar een andere kerk, waai de benoeming tot predikant minder moeilijk is. Vlissingen aangekomen: 2.1. Erna van Whistable-, Lady Sheila van Antwerpen; Maria Fr. Joerk van Hansweert. Vlissingen vertrokken: 2-1. Sumnity n. Hansweert. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 2-1. Haskerland van Dover; 3-1. Bree Helle van Bremen. Vlissingen1 gepasseerd van Antwerpen; 2.1. Sumatra naar Londen: Prins Alexan der naar Hamburg; Sommelsdijk naar Rotterdam; Hydra naar Amsterdam. Waar zijn onze schepen Aalsdijk p. 3 Jan. Keywest n. Havre. Almkerk 3 Jan. te Aden. Amsteldiep 30 Dec. te Philadephia. Amstelpark 3 Jan. 20 u. te A'dam verw. Arak 1 Jan. v. Teignmouth n. Livorno. Arendskerlc p. 3 Jan. Dungencss th. Atlas 2 Jan. v. Lissabon n. Barcelona. Baarn 3 Jan. te Port of Spain. Bennekom 2 Jan. v. Tampa n. Brunsb. Blitar 3 Jan. te Balik Papan. Bloemfontein 3 Jan. te Durban (ca. 1 week). Blommcrsdyk 4 Jan. te R'dam verw. Borneo 2 Jan. te Pondicherry. Caltex Delft 3 Jan. te Sidon. Caltex Leiden p. 3 Jan.. Burlings. Caltex Nederland 3 Jan. v, Sidon (th Castor 3 Jan. te Puerto Cabello. Danae 2 Jan. v. R'dam n .Algiers. Dido 2 Jan. v. Bordeaux n. Lapallico. Draco 2 Jan. te Bilbao. Friesland p. 3 Jan. Ouess. n. R'dam. Gaasterkerk p. 2 Jan. Str. Gibraltar. Gaasterland p. 2 Jan. Madeira (th.) Helicon 3 Jan. te Puerto Cabello. Hersllia 2 Jan. te Tumaco. Hydra 3 Jan. v. Antwerpen n. A'd.T- Iris 1 Jan. te Gotenburg. Jagersfontein 3 Jan. op de Weser. Kleldrecht 3 Jan. te Penang. Laertes 2 Jan. v. A'dam n. Aarhuu. Langkoeas 2 Jan. te Lissabon. Lëersum 15 Jan. te Rotterd. verw. Lissekerk p. 3 Jan. Finlsterre (th.) Meliskerk 2 Jan. v. Mombassa n. Aden. Mentor 3 Jan. te Amsterdam. Mitra 3 Jan. te Pulu Bukom. Murena 2 Jan. v. Livono n. Sidon. Nestor p. 3 Jan. Kp. de Gata (th.) Odysseus 2 Jan. te Kopenhagen. Oranje p. 3 Jan. Malta n. Djakarta. Oranjestad 2 Jan. v. Madeira n. Laguaira Overysel 3 Jan. te Singapore. Pr. Ph. Willem 30 Dec. te St. John. Pr. Willem IV 3 Jan. te Carthagena. Pr. W. v. Oranje 2 Jan. te Rotterdam. Radja 30 Dec. te Balik Papan. Hoelf 2 Jan. te Amsterdam, Rijndam 2 Jan. te New York. Sarangan 3 Jan. tc Semarang. Sarpedon 3 Jan-, te Amsterdam. Scliie p. 3 Jan. Algiers n. A'dam. Slngkep 2 Jan. v. Quinabigan r„ Sia Ian. Sloterdijk 2 Jan. v. Alex. n. Pt. Said. Sommelsdijk 3 Jan. te Rotterdam. St Maastricht 3 Jan. te Casablanca. Str. Soenda 31 Dcc. te Santos. Sumatra 2 Jan. te Amsterdam. Tabian 3 Jan. te Amsterdam. Tabinta 3 Jan. te New Orleans. Theseus 2 Jan. v. Savona n, Valencia. Tjibesar 3 Jan. te Eastlondon. Tjikampek p. 2 Jan. Okinawa n. Hongk. Tjiwangi 3 Jan. te Surabaja. Waterman p. 2 Jan. Sabang n. A'dam. Weltevreden 30 Dec. v. L. Angel, n. Vane. W. Böhmer 2 Jan. v. Cadiz n. Vigo. Wieldrecht 1 Jan. v. Beira n. Bahrein. W. Ruys 2 Jan. v. Pt. Said n. South. Winsum p. 3 Jan. Algiers n. Vlaard. Winterswijk 2 Jan. v. Algiers n, Venetië. Yssel 2 Jan. te Amsterdam. Ch«farinc „4" werkt viervoudig, want elk tablet bevat vier verschillende geneesmiddelen tegen pijnen en griep. Deze brachten aan millioenen mensen in de gehele wereld baat, vaak ook wanneer andere middelen taalden. De werking is bijzonder krachtig maar weldadig. u cfoeé wonde/ie* f K.N.V.B. AFD. ZEELAND Zullen Volharding en Patrijzen zich gaan roeren? In de eerste klassen van de competitie K.N.V.B. afd. Zeeland begint schot te komen. Zou Luctor in A tegen Hansvvecrtse Boys slechts ge lijkspelen, dan kunne nde Helukenszandcrs reeds do kamploensvlag hij sen en daardoor het Jcampioenschap prolongeren. Kruiningen zal na tuurlijk voor zijn laatste kans vechten, maar of de eventuele overwinning op Patrijzen veel helpen zal, betwijfelen we. Intussen zal hekkesluiter Patrijzen zich tot het uiterste verdedigen, zodat do zege van Kruiningen nog lang niet vaststaat. We houden het er op, dat Luctor Zondag a.s. kampioen wordt! Vogelwaarde zal trachten dc derde plaats te behouden door Kortgene terug te wijzen. Volharding ontvangt Rapenburg en verkeert nog steeds in de gevaarlijke zóne, zodat de Ove- zanders wel geladen in het veld zul len verschijnen. Koploper Lewedorpse Boys ont vangt Groede, dat wel niet opgewas sen zal blijken tegen de Bevelanders, die dit jaar zeer sterk voor de dag komen. Het zou wel eens kunnen ge beuren, dat Noormannen bij Sluis een of meer punten gaat verspelen Sehoondyke kan zich op de derde plaats werken door een overwinning op Walcheren. Bij Domburg-'s Heer Arendskerke zal het wel spannen Wie hier als overwinnaar uit de bus komt, is niet bij benadering te zeg gen. Zierikzee 3 en Dreischor zullen elk aar in C de tweede plaats betwisten terwijl Renesse tegen kampioen Burgh wel niet tot een overwinning zal komen. In de tweede klasse A wordt de belangrijke wedstrijd Kruiningen 2- Kwadendamme gespeeld. De Kruinin- gers staan 1 punt op de Kwaden- dammers voor, zodat het wel span nen zal in het „Bevelandse". Aan een voorspelling zullen we ons maar niet wagen. HET PROGRAMMA le klasse A'; Vogelwaarde 1-Kortge- ne 1; Luctor 1-Hansweertse Boys 1; Kruiningen 1-Patrijzen I; Volhar ding 1-Rapenburg. Vijftien Britten in Egypte gedood Volgens het blad „Al Balagh" is Woensdag te Suez, in het kamp van de verbindingstroepen een mijn tot ont ploffing gebracht, die de gehele plaats deed beven. Er zouden ongeveer 120 Britse slachtoffers gevallen zijn. De mijn, aldus het blad, was geplaatst door Egyptische commando's. De Egyptische minister van bin nenlandse zaken heeft bekend ge maakt, dat Donderdag bij een bot sing te Suez vijftien Britse soldaten om het leven zijn gekomen. Voorts werden zeven Egyptische politiemannen en zeven burgers ge wond, aldus deze mededeling. Volgens het Egyptische communiqué werd de politie gewaarschuwd, dat Britse strijdkrachten het vuur geopend hadden op de werkplaats van de Egyptische staatsspoorwegen in Suez. De Egyptische politie was toegesneld en had een strijdmacht van 1800 Brit ten met tanks, artillerie en automati sche wapens aangetroffen. Er ontstond daarop een gevecht met de eerder ver melde resultaten. Het Egyptische com muniqué zegt niets omtrent de oor zaak van een en ander. GEWONDE TEEN. In kringen van het Britse leger wordt een geheel andere lezing gege ven: twee Britse wachtposten werden aangevallen. Twee pelotons Infante rie snelden te hulp en er ontwikkel de zich een vuurgevecht met Egyti- sche „terroristen". Het enige slacht offer was een Brits officier, die aan een teen gewond werd.Het vuurge vecht duurde twee uur. Franse regering kreeg vertrouwensvotum De Franse regering heeft Donder dagavond een vertrouwensvotum ge kregen voor de nieuwe begroting met 254 stemmen voor de regering en 247 tegen. In emn Dc Austin Compagny heeft Woens dag bekend gemaakt dat de prijzen van personenauto's en bestelwagens verhoogd zijn. Deze prijsverhogingen gelden uit sluitend voor de Engelse markt. Naar wij vernemen sloot op Oude jaarsdag de Reedersvereniging voor de Ned. Haringvisserij een contract met Rusland af voor 20.000 vaten zoute ha ring. Onderhandelingen over een tweede contract moesten worden afgebroken wegens de geringe aanwezige voorrraden. Woensdagavond is op de Ceintuur baan te A'dam een 58-jarige man onder een wagen van lijn 3 gekomen en op slag gedood. SCHAATSEN Hjalmar Andersen in grootse vorm Tijdens nationale schaatswedstrijden te Oslo won de wereldkampioen Hjal mar Andersen de 1500, de 3000 en de 5000 meter. De 3000 meter reed Ander sen in de uitstekende tijd van 4.57.1. Tweede werd op deze afstand Roald Aas in 5.00.4 en derde Sverre Haugli in 5.03.7. Op de 1500 meter vestigde Andersen eveneens een baanrecord, door de afstand af te leggen in 2.18.8 Aas werd tweede in 2.19.4 en Haugli derde in 2.20.0. Op dc 5000 meter re den' Andersen en Aas tegen elkaar. Met grote voorsprong bereikte de we reldkampioen de finish in de schitte rende tijd van 8 min.. 16-4 sec. Aas no teerde een tijd van 8 min. 25.7 sec. Op de 500 meter werd Andersen zesde met 45 sec. Torodd Haauer werd op deze afstand eerste met 44.2 sec. SCHAKEN Euwe won schaakiournooi ie Gothenburg Het internationaal schaaktournooi te Gothenburg is gewonnen door dr. Euwe. In de zevende en laatste ron de won hij van de Zweed Lundgren, De eindstand luidt: 1. Dr. Euwe 5% punt; 2. Erik Jo hansson 41-2 pnt,; 3, 4 en 5 Laurine, Inge Johansson en Carlsson 4 pun ten ieder; 6. Lundgren 3 pnt.; 7. Ged- da 2 pnt.8. Aahman 1 pnt. Dr. Euwe was de enige buitenland se deelnemer. BOKSEN Luc van Dam te Parijs tegen Milazzo Sedert enkele weken waren onder handelingen gaande over een wed strijd tussen Luc van Dam en de Noordafrikaanse middengewicht Mi lazzo. De betrokken partijen zijn het thans eens geworden over de voor waarden, zodat de ontmoeting zal doorgaan. Echter niet te Luik, de stad, die oorspronkelijk genoemd was, maar in Parijs, waar Milazzo enkele dagen geleden op overtuigen de wijze de finale van de Marcel Cer- dan-competitie won door Aubignat in 2 ronden te slaan. De match Van DamMilazzo, afgesloten op tien ronden, zal Zaterdagavond 19 Janu ari a.s. het hoofdnummer vormen van het in het Parrjse Sportpaleis te houden boksgala. Ook Amsterdam tegen een Moerdijkkanaal Tijdens de eerste vergadering in '52 van de Amsterdamse Kamer van Koophandel sprak de heer W. Ren- bock, voorzitter der commissie voor verkeer en vreemdelingenverkeer, over het na de bevrijding weer ac tueel geworden Belgische verlangen naar een nieuwe Schelde-Rijn-verbin- ding; de z.g. „kwestie Moerdhkka- naal". De heer Renbock was het met de Nederlandse delegatie van de Bel gischNederlandse commissie eens, aat zulk een kanaaJ voor de Benelnx- landen geen nieuw verkeer zal schep pen, doch dat het ertoe zal bijdragen Rijnvervoer van de Nederlandse ha vens naar die van Antwerpen af te lelden. Uitvoerig belichtte spr. het be lang van de haven van Amsterdam 'in deze kwestie en samenvattend is de commissie voor verkeer- en vreem delingenverkeer van de Amsterdam se Kamer van Koophandel van oor deel, dat door Antwerpen nóg een verbinding te geven, welke meer Rijnverkeer naar haar haven zal trekken terwijl de huidige verbin ding voor dat verkeer geen belemme ring behoeft te zijn een .Moerdijk- kanaal" voor deze commissie volko men onaannemelijk is. le klasse B: Domburg l-'s H. A. Kerke 1; Lew. Boys 1-Groedc 1; Sluis 1-Noormannen 1; Schoondjjke 1-Wal- chercn. le klasse C: Renesse 1-Burgh 1; Zie rikzee 3-Dreischor 1. Re's le klasse A: PSK 2-Hoofdplaat 2; Hulst 2-IJzendyke 2; Aardenburg 2-Oostburg 2; EMM 2-Steen 2. Res. le klasse B: De Zeeuwen 3- Breskens 3; Biervliet 2-Axcl 3; Sluis kil 2-Clinge 2. Res. le klasse C: Goes 3-Terneuzen 3; Middelburg 3-Yerseke 2; 2e klasse A: Kruiningen 2-ICwaden- damme 1; Middelburg IV-Volharding 2. 2e Uasse B: Zuidzande 1-Biervliet 3. 2e klasse C: Hontenisse 3-Koewacht Zuiddorpe 1-Vogelwaarde 2. 2e klasse D: Renesse 2-Burgh 2; Zierikzee 4-Dreischor 2. 3e klasse A: Lewed. Boys 2-Middel- burg 4; Goes 4-Domburg 2. 3e klasse B: Retranchement 2-EMM 3; Oostburg 3-Sluis 2. 3e klasse C: Rapenburg 2-Hontenis- se 4; Steen 3-Graauw 2. VOETBAl Engels B-team komt naar ons land Op 26 Maart a.s. zal het Engelse B-team een voetbalwedstrijd spelen tegen een Nederlands bondselftal. Het is nog niet bekend in welk sta dion de wedstrijd gespeeld zal wor den. Deze ontmoeting is bedoeld als een oefenwedstrijd voor de ontmoe ting BelgiëHolland, die op 6 April a.s. te Antwerpen is bepaald. Te beginnen met het volgend sei zoen zal verder een reeks van wed strijden aanvangen tussen de B-elf tallen van Nederland en België, waarbij het ln de bedoeling ligt de ontmoetingen op dezelfde dag of de dag daarvoor te organiseren, als waarop de A-ploegen zich met elk aar meter. HANDBAL Vier Zeeuwse handbalteams in het veld In verband met dc In het a.s. voor jaar Le houden Afdelingswedstrijdcn zullen er op 6 Januari a.s. selectie wedstrijden worden georganiseerd. Het Walcherse selectie-elftal van de heren zal spelen tegen Marathon I .terwijl het dames-elftal zal uitko men tegen Olympus I. De opstelling van het herenelftal is: doel: L. v. Oorschot (Olympus, achter: J. Poppe (Olympus) en H. Stryers (Mar.), halfünie: A. Wqg- man (Olympus). J. Gabrjëlse (Mar.) en J. v. Loenen (Olymp.); voor: C. Delzenne (Olymp.), H. van Akkeren (Olymp.), A. J. Smeerdijk (Mar.), G. op t Hof .(Olymp.), E. Szoszkie- wicz (Mar,), reserves: A. v. Oorschot (Olymp.) en T. Boguniewicz en F. A. Helmich (Mar.). Het Walcherse dameselftal zal er als volgt uitzien: doel: A. Soete- meyer (Mar.), achter: C. C. de Vos Kambier en M. P. Meeuwse (Mar.), halflinie: M. Florusse (Walch.), W. de Lege en A. de Lege (Mar.); voor A. Bukkens (Walch.). S. van Belzen (Mar.), J. Nederlof (Walch.), E. EI- ve en J. v. Reems (Mar.); reserves: J. Goor, H. Janssen en I. Sohier (Mar.). Het Bevelandse selectie-elftal van de heren zal Tonido I als tegenstan der krijgen, terwijl de dames zullen spelen tegen een Goese combinatie. De opstelling van het heren-elftal is: doel: T. Aartsen (Hellas), achter: L. Viergever en W. Wilde (Hellas), halflinie: H. de Butter (Volh.), A. Dijkema en C. Eversdijk (Hellas); voor: H. de Leeuw (Tonido), J. West dorp en J. Olivier (Volh.), H. Blen- séen H. Zweedijk (Hellas); reserves: W. v. Zweden (Volh.), A. Bruel (To nido), P. Luïtwieler en A. Boone (Hellas). Het Bevelandse dames-elftal is als volgt samengesteld: doel: Mw. Wil deVerrijzer (Volh.), T. Haasdonk en Mw. VisserReyerse (Hellas) halflinie: B. Florijn, J. Danielse en F. Moens (Hellas); voor: E. Zandee (Hellas), P. Karreman (Volh.), R. Zweedijk (Hellas); J. Scheers (Volh.) en M. Jacobs (Tonido), reserves: H. Schipper (Hellas), C. de Baar en C. Oostdijk (Volh.). De eerste twee wedstrijden worden te Vlissingen gespeeld; de laatste twee te Goes. Nagekomen advertentie. Heden overleed zacht en kalm in de ouder dom van 73 jaren, onze zeer lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder MAATJE BEIJE. Zuidzande, 3 Jan. 1952 J. VAN DEN BOUT Renesse: A. L. HARINGMAN VAN DEN BOUT G. A. HARINGMAN en Kinderen Zuidzande L. C. EVERWIJN VAN DEN BOUT H. P. EVERWIJN en Kinderen Buurmalsen: F. VAN DEN BOUT L. K. VAN DEN BOUT—DE VRIEZE en Kind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9