NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ¥/ALCHEREN Scheepvaartberichten ABDIJSIROOP PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 JANUARI 1952. AFSCHEID BIJ DE F.Z.E.ML Op Oudejaarsdag heeft de heer J H. J. Poorthui"-.- te Vlissingen. seha- kelbordwachter le klas bij de N-V Provinciale Zeeuwse Electriciteits- Maatsehappij, voor de laatste maal zijn dienst verricht In ce eleetrische centrale te Vlissingen. Na een dienst tijd van 42 jaren heeft hij met ingang van 1 Januari 1952 de dienst der N.V. met pensioen verlaten. In een korte bijeenkomst van de staf der centrale, waarbij ook de directeur der ven nootschap, ir. T. Mic'hielsen. aanwezig was, werd met enkele hartelijke woor den afscheid genomen van de heer Poorthuis. Ter 'herinnering werden nog enkele foto's in de eenirale ge maakt. VOORLOPIGE JEUGDRAAD De lcerkeraad van -de Nod. Herv. Kerk te Wolphaartsdijk heeft een voorlopige jeugdraad benoemd, ge vormd doctr de dames Kik en Pon steen en de lieren A. van Danaroe, C. M. van der Schraaf en J. Kaboord. In oen eerstvolgende vergadering zal dit bestuur worden uitgebreid. MET DE ROMMELPOT LANGS DE DEUKEN. Traditiegetrouw gingen groepjes jongens te Triolen op Oudejaarsavond met de rommelpot langs de deuren om de mensen een' goed uiteinde en een gelukkig Nieuwjaar te wensen. Dat de bevolking nog altijd veel prgs stelt op dit stukje folklore, bewees de flinke „pot", die de jongvns ophaal den. Vlissingen AAN DE GROND GELOPEN In de nacht van Dinsdag op Woens dag 2 Januari is het circa 10.000 ton metende Franse m_a. „Philippe LjD." op weg van Antwerpen naar zee aan de grond gelopen bij „De Schone Waardin" bewesten Vlissingen. Hulp van een sleepboot en een bergings vaartuig was spoedig aanwezig om te assisteren bij de pogingen tot vlot- brengen van het schip. Middelburg FEESTAVOND SUPPORTERSVERENIGING. De Supportersvereniging „Middel burg" hield Zaterdagavond in het Schuttershof haar jaarlijkse feest avond, waarvoor zeer grote belang stelling bestond. Het openingswoord weid gesproken door de voorzitter, de heer C. Bosschart, die onder meer mededeelde, dat de vereniging thans 170 leden telt Ook de voorzitter van de v.v. „Middelburg", de heer S. Si- monse. hield een korte toespraak. Hij bracht de supportersvereniging de hulde, de waardering en de dank van de voetballers over voor de morele steun, welke de leden de spelers steeds weer verlenen. De heer Simon- se betoogde, dat de grote vooruit gang, welke „Middelburg" de laatste paar jaar heeft gemaakt, voor eer. deel ook aan de supporters is te dan ken. Hierna werd een amusementspro gramma ten tonele gebracht, waar aan onder meer het dansorkest „The Flying Dutchmen" onder leiding van Math. Nicns en de zingende zusjes Heima en Selma, een sneltekenaar, die zijn nummer goed verkocht en 'n weinig grappige clown, alsmede een accordeon-trio medewerking verleen den. Een grote attractie van deze avond vormde een verloting met als hoofdprijs.een fiets. LELIJKE VAL. De bestuurder van een bromfiets. L. K.„ kwam Maandag te Middelburg, toen hij van de Markt de Lange Noordstraat wilde inrijden, lelijk te vallen. Hij kwam met zijn hoofd te gen een paaltje terecht en moest zich onder behandeling stellen. Gapinge VOOR HET V EKENIGINGSG EBOUW Te Gapinge werd een bazar gehou den ten bate van liet Verenigingsge bouw. dat thans wordt gerestaureerd. De bazar werd eeopend door burge meester W. v. Liere, die 'alle aanwe zigen hartelijk welkom heette. Vele attracties, o.a. een verloting van biggetjes, trokken de aandacht van de bezoekers. De bazar slaagde uit stekend. O.- en W.-Souburg OPRICHTING AFDELING C-Ï.B.T.O. Te Souburg kwam een aantal jon ge boeren en tuinders in „De Zwaan' bijeen ter oplichting van een afde ling van de GJ.B.T.O. Na een voor dracht van de heer G. Kcole, een toe spraak van drs. J. Knibbe over: „Als Chr. jonge boer en tuinder in het vol le leven" en na. dat de heer P. Koole over „coöperatie" had gesproken, werd de nieuwe afdeling opgericht met 12 leden. In het voorlopig be stuur namen zitting G. Koole, A. Arendse en P. Koole. St. Laurens VERGADERING A.-R.-KIESVERENIGING. De A.-R.-Kïesverenïging te St. Lau rens vergaderde Vrijdagavond onder voorzitterschap van de heer P. Boon sr. Voor de Tweede Kamerverkiezing werd een lijst van 24 namen opge steld, welke zal worden doorgezon den aan het centraal comité. Nadat nog enkele gemeentezaken waren be sproken, eindigde de secretaris, de heer Rïemens, met dankgebed. DE RAAD VERGADERT. De gemeenteraad van St. Lau rens komt Vrijdagmiddag bijeen. De agenda vermeldt o.a.; Voorstel tot het nemen van een besluit als be doeld in art. 36, lid 4. der Woning wet ten behoeve van het uitbreidings plan der gemeente Grijoskerke en een voorstel tot uitbreiding van de straatverlichting in de Van Cittsrs- straat. GEREF. DRANKBESTRIJDING De afdeling Sint LaurensSeroos- kerke van de Geref. Vereniging voor Drankbestrijding, hield Zaterdagmid dag haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. Boone Nadat de jaarverslagen waren uitgebracht, die van veel werkzaam heden getuigden, sprak de heer G. M. Fey over de drankbestrijding door de overheid en door de onthouders. Het gemeentebestuur kende, een jaarlijkse subsidie toe. HENGELEN IN SLUIS Dat het in ons kleine land met 2in véle wetten en bepalingen niet rijd meevalt contact met de straf rechter te voorkomen, ook al stelt men daartoe alle pogingen in het werk, ondervond de Belgische hotel houder A. P. T. uit Knocke. De man toog op een vrije dag, voorzien van een tweetal van een vriend' geleende hengels naar Sliuis, met -de bedoeling in de vaart aklaar te trachten enkele visjes te verschal ken. Voor hij hiermede begon ging hij echter eerst naar dc pachter van het viswater en het gemeentehuis om helemaal „in regel" te zijn. Menende, dat nu aan alle eisen en voorschriften was voldaan, sloeg hij zijn geleende hengels uit, mnar he laas, Hermandad verscheen op het terrein en toen bleek, dat de hotelier wel in het bezit van een visacte, doch niet van de z.g. „gTote" was waarop prompt een proces-verbaal volgde. De ambtenaar toonde niet zo erg veel consideratie en eiste 10 of G d. met verbeurdverklaring, maar de kantonrechter, mr. van Meerwijk, die de zaak sportief opnam, meende" dat de heer T. zo ongeveer alles had ge daan wat hij kon doen. maakte er 3 of 1 dag van en besliste, dat de hengelstokken niet verbeurd zullen worden verklaard. FILMS VAN DE WEEK Dansfilm met Fred Astaire. Van een bruiloft komt een bruiloft (Royal Wedding) van Stanley Donen. De nieuwste film van de onvermoei bare danser Fred Astaire, waarin hij het pittige bakvisje Jane Powell naast zich heeft. Zij vormen danspaar, doch worden, wanneer zij eind 1947, ten tijde van de bruiloft van prinses Elisabeth, in Londen op treden, voor de keus gesteld: óf hun carrière voortzetten, óf respectieve lijk huwen met een aardige jongeman' en een vlotte jongedame. Het laatste geschiedt natuurlijk, doch niet nadat zich allerlei verwikkelingen hebben voorgedaan. Peter Lawford, Keenan Wynn en Sarah Churchill spelen de andere hoofdrollen in deze amuse mentsfilm. (Luxor. Vlissingen). Zo jong, zo slecht? (So young, sc bad) van Bernard Vorhaus. In deze film worden misstanden in een op voedingsgesticht voor jonge meisjes uitgemeten. Het verhaal concentreert zich op de strijd tussen een onverbid delijke directrice (die terzjjde ge staan door een even wrede hoofdbe waakster) en een goedwillende, be grijpende psychiater, die slechts steun vindt bij een sympathieke se cretaresse. Bepaald nieuw is dit ge geven niet, maar het is verwerkt tot een boeiende, sfeerrijke en knap ge speelde film. Paul Henried, Catheri ne Mc Leod, Ann Francis en Grace Coppin vervullen de hoofdrollen. (Electro, Middelburg) Om een vrouw te behagen. (To please a lady) van Clarence Brown. De eens zo populaire jeune premier Clark Gable heeft zich weten te handhaven dank z|j zijn krachtig en overtuigend spel. In deze Ameri kaanse film heeft hjj weer eens een rol, die geknipt voor hem is: wij zien hem als een onverschrokken autoren ner, die de strijd „op leven en dood" voert met een voortvarende Journa liste en tenslotte met Haar naar het stadhuis gaat. Voordat het zover is, heeft de Jongedame (een aardig^ rol van Barbara Stanwyck) hem als ren ner onmogelijk gemaakt, heeft zij een einde gemaakt aan de practjjken van een zwendelende politicus en heeft Gable tijdens een grote race in Indianapolis voor een sensatie ge zorgd, waarmede hij de harten wint van de duizenden toeschouwers, in clusief de journaliste. (Alhambra, Vlissingen). NOORD BEVELAND Kamperland UITVOERING „ONS GENOEGEN". Vrijdag en Zaterdagavond gaf het fanfare-gezelschap „Ons Genoegen" te Kamperland onder leiding van de heer F. Smit zijn jaarlijkse uitvoe ring in een der lokalen van de Ned. Hervormde school. Een aantal muziekstukken werd op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Vervolgens werd het to neelstuk „Boerenstrijd" opgevoerd, dat bij het publiek zeer in de smaak viel. Beide avonden werd voorts een verloting gehouden. ZUID-BEVELAND Wollaarlsdijk AFSCHEID VAN „MEESTER IIEKKER" In aanwezigheid van de ouders dei- leerlingen en de leden van de ouder vereniging werd dezer dagen afscheid genomen van „meester" Hekker, die vier en een half jaar onderwijzer is geweest aan de openbare lagere school te Oud-Sabbinge. een buurt schap van Wolphaartsdijk. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter der oudercommissie, de heer P. D. Lïndenberg, waarna het hoofd der school, de heer L. P. Pie- terse, een kerstverhaal voorlas.. Ook heer Hekker las enige stukjes voor. Na een korte pauze werd de scheidende onderwijzer toegesproken door de heer Pieterse, die hem dank bracht voor het werk, dat hij in het belang van het openbaar onderwijs en van de school heeft verricht en hem namens leerlingen en ouders een ge schenk overhandigde. De voorzitter van de oudervereniging, de heer A. van der Vliet, die tevens sprak na- mens B. en W., uitte eveneens dank woorden en bood ook een cadeau aan. Na afloop konden allen persoonlijk van de heer Hekker. die in Gouda is benoemd en zijn echtgenote, afscheid nemen. EEN KERSTVERRASSING Leden der kleine meisjesvereniging van de Ned. Herv. Kerk te Wol phaartsdijk hebben vele zieken en be jaarden verrast met een Kerstpakket. Ten huize van deze mensen werd een Kerstlied gezongen. Nieuwdorp VERGADERING C.B.T.B. De afdeling Nieuwdorp van de C. B.T.B. vergaderde onder leiding van de heer A. J. de Jager. In zijn openingswoord wekte deze de leden op om actief te zijn in be drijf en organisatie. Hierna sprak drs. J. J. Knibbe over: „Denemarken", naar aanleiding waarvan verschillende vragen wer den gesteld. Verder werd gesproken over onderwijszaken. Plaatsvervangers gaan weer over Oostenrijks vredesverdrag spreken. De plaatsvervangers der Grote Vier (Engeland, Frankrijk, Amerika en de So»jet-Unie) zullen 21 Januari bijeenkomen om de besprekingen over een vredesverdrag voor Oosten rijk te hervatten. Het betreft hier de eerste vergadering sinds een jaar. Er moet eigenlijk nog slechts over eenstemming worden bereikt over' enkele secundaire punten, o.a. over de kwestie van herstelbetaling. Stalin richtte Nieuwjaars boodschap iot het Japanse volk. Op verzoek van bet Japanse nieuws bureau Kyodo heeft maarschalk Sta lin een nieuwjaarsboodschap aan bet Japanse volk gezonden Stalin wenste het Japanse volk „volledig sucoes in zijn dappere strijd voor de onafhankelijkheid 'van zijn land". De bevolking van de Sow- jet-Unie heeft-zelf „de verschrikkin gen van vreemde bezetting, waaraan ook Japanse imperialisten deelna men, doorstaan. Daarom begrijpt zij ten voile bet Jijden der Japanse be volking en leeft zij met haar mee. overtuigd, dat de bevolking van Ja pan er in zal slagen de onafhanke lijkheid voor haar land te verkrijgen, zoals de bevolking der Sowjet-Unie er in slaagde zich van bezetting te bevrijden". Amerikanen kunnen „om een hoekje" schieten Het Amerikaanse leger heeft een gebogen loop voor lichte machi negeweren geconstrueerd, met be hulp waarvan men „om een hoek kan schieten". In 53 minuten van Londen naar Amsterdam Het K.L.M.-toestel „Adraan van Ostade" is Zondagmiddag in record tijd van Londen naar Amsterdam ge vlogen. Met de wind in de rug werd de afstand afgelegd in de recordtijd van 53 minuten. Het K.L.M.-toestel „Frans Hals' maakte Zaterdag voor de K.L.M. de 25.000ste retourvlucht op de lijn Am sterdamLonden vol. Indonesië erkent koning Faroek, ook voor Soedan. De plaatsvervangende Egyptische minister van buitenlandse zaken, Ibrahim Farag Pasja, heeft Oude jaarsavond beleend gemaakt dat In donesië Koning Faroek erkent als koning van Egypte en Soedan. Advertentie. Vlissingen aangekomen: 2D Dec.: Zwaan- tina van Antwerpen. Kemphaan van Zie- rikzee. Mizar N. van Rotterdam. 30 Dec.. Dora van Rouan. Kathleen van Antwer pen. Vale van Gent. St. Paul van Duin kerken. Gepasseerd naar Antwerpen: 29 Dec Helena van Amsterdam. Sommelsdijk vai Hoiiston Martha van zee naar Terneu- zen. Duivenland van Grangemouth. Ire ne van Londen naar Gent. Prins Alexan der van Rotterdam. Julia van zee naar Gent. 30 Dec.Lurix var. Zaandam naar Gent. Vlissingen vertrokken: 29 Dec.: Gan ges naar Maassluis. Maraat V naar Lon den, Ceres n. Boston, Emergo n. Grange- nouth. Niagara naar Bohus. Robert naar Yarmouth. Taurus naar Londen. Gerd naar zee. Gepasseerd van Antwerpen: 29 Dec.: Jagersfontein naar Amsterdam. Garoet naar Londen. Elmina naar Dakar. Saba naar Rotterdam. 30 Dec.: Axeldijk naar Rotterdam. Luctor naar Stralsund. Lin- dekerk naar Rotterdam. Heemskerk naar Rotterdam. Delfshaven naar Rotterdam. Arnedijk naar New-Orleans. Grootekerk naar Amsterdam. Vlissingen vertrokken: Marla-S naar Delfzijl. Atlantis naar Londen. Amazone naar Mlddelfart. Kemphaan naar Dublin. Kathleen naar zee. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 31 December 1951. Dal- matia, Schot. Talpi, de Jong. Tunisia, Bruynsma. Full Speed, Koenen. Pieter- nella. den Herder. Whitwood,- de Bruijn. Rhenus 147, Koch. Willy, v. d. Elshout Pauline, Pols. Damco 73, Wanders. Jata, Geervliet. Rhenus 46, Emmrich. Adriana. van Stokkum. Telegraaf 4, de Been. Te legraaf 12, de Jonge. Jaco, Goumare. Ger- rie, Klunder. Alliance, de Bot, Fiat, de Vroome. Bastina Huberdina, Paauwe, al len naar Rotterdam, Vertrouwen, van Denderen. Stad Amsterdam 10, Sponselee. Stad Amsterdam 3, Durinck. Ibis, v. d. Putten. Brillant. Huyzen. Luctor. v. d. Adel. allen naar Amsterdam. Acyma. v. d. Werf, naar Oude Pekela. Hermina, Ol. dekamp, naar Goor. Coöperatieve 3, Van Utrecht, naar Vlaardingen. Terneuzen 2. Blaauw, naar Zwolle. Admiraal, Hoog land, naar Langend(jk. Joelle, van Ber- chem, naar Rossum. Riejo, Osse, naar Zutfen. Luctor. Weltevreden, naar Go-' Sani 2, Ceulemans, naar Den Haag. Emjo. van Eek, Jutfaas. Mutatio, Leininga, naar Vreeland. Linquenda, Hoogeveen, naar Utrecht. Rio, De Loof, naar Gorinchem. Mascotte, v. d. Vliet. Grasciol, Segers. Fronsac, de Hoog. Jean, Besjes. Margeri- the, ScherpenzeeL Willem, Meyer, Eliza, Kerkhof, allen naar Straatsburg. Frieda, Suhr. Voorst, Schut. Fluviale 27, van Deurzen. Rijn Schelde 15, Durinck. Rijn Schelde 20, Burssens. Perle, Meijer. Ham burg, Koeppen. Shamrock 3, Mlnneboo. Proan, Minnebo. Weser XI, Welking. Mo- sel 104, Westerlinck. Express, Kohier, al len naar Duitsland. Rhenus 128, Ham- mersdorf. Elisabeth, Van Ee. Luxem burg, Pfeiffer. Lloyd XI, Höfling. Navex- motor 8, Blommaert. ViSmala, Kenters. Maloya, Beekman. Locarno. Pruyn. Mu- retto, Callebout, allen naar Basel. Robert,. Maes. Charles Haller, van Dongen. Con tact, de Ruyter. Clementine, van Dijk. Pax, Bos. Hoop doet Leven, Schokker. Broedertrouw, Broeken. Dacapo, Leinin ga. Reja, Wolthuis. SB 1116, de Schepper. Fluviale 13, de Méïj. Pieterke. Houwing. Anna, Bosman. Johanna, Muller. Evertje, Wijnen. Berlioz, Hoogers. Hollandia, v. d. Wolf. Brabandia, Ketting. Italia, de Bijl. Quo Vadis, Schut Ida. de Reus. Stad Amsterdam 12, ZaaL Stad Amsterdam 8. Waterham. Spes, Tichelaar. Birsfelden, Verstraeten. Joma, de Nood. Rio, Pols. Nautolus 9, Korstanje. Fluviale 28, Fromm. Virginia, Steutel. Mercator, Bal. Richard 7. Van Laack. Edmond, Reljniers. Emmanuel, de Decker. Margaretha Reck- mann, Bötscher. Richard 6, van Laak. De Vliet, Slagter. Piz Kesch, Versteeg. Seol- to. Karooy. WTAG 169, Schwarz. Willem. Nouwen. Emma, v. d. Vonder. Syra, Loh- nen. Jacoba, de Hoop. Alberich, Duchen- ne. Condor, Grüssning. Margarethe, Salo mons. Melusine, van Wlnsen. Adstadt, de Regt. Fluviale XI, Bedet. Teniers, Wes terhout. Mineraal 8, Lesage. Martha Dan- gez, Baay, Dauphin, Hoek. Montana, Hen driks. Mannheim 189, Beldermann. Am- stel 9, Akkermans. Amstel 4, v. d. Veen. Markomannla, v. d. Made. Telegraaf 14, Nortler. Telegraaf 21, Vendeville. Tele graaf 16, Hoek. Hillegersberg, Peters. Odi- le. Maas. Rhenus 116, Wittmann. Obi, Lenaarts. Mlgna, Ligtenberg. Kromwijk. Roebersen. Leonie, Verhagen. Cremale, van Essen. Jean Baptiste, Haems. Adri ana Cornelia, v. d. Vliet. Cor. Heiboer, allen naar België. Hoe kunt gij Uw lichaam de zo hoog nodige rust schenken als gij een groot deeJ van de nacht rechtop in bed zit te hoesten? Ais een heer lijke balsem voor Uw aangetaste luchtwegen werkt de al door drie geslachten geprezen AKKERS - 's Werelds beste hoestsiroop - VOETBAL Oud-mternatioii?ls verloren met 3—2. H.F.C- scoorde winnend® doelpunt in laatste minuut. De traditionele voetbalwedstrijd op Nieuwjaarsdag tussen een elftal van oud-internationals en ÏLF.C. is dit maal eeo 32 nederlaag voor de oud-Oranje-mannen geworden. Nadat de rust met gelijke (22J stand was ingegaan, kon HF.C. in de laatste minuut het winnende doel punt scoren. Een stormachtige wind maakte goed voetbal onmogelijk, maai' de Oranje-ploeg bleek zich het eerst te hebben aangepast en nam door Kick Smit vrij spoedig de leiding.. De Oranje-verdediging kreeg het daarna echter zwaar te verduren. Doelman Halle en de beide backs Vente en Cal- denhove konden zich moeilijk staande houden op het gladde veld en de 10 voorsprong der Oranjemannen ging verloren door doelpunten van Corbetb en Hans Winter. De Oranjeploeg kwam in het laat ste kwartier voor de rust in de meer derheid. Tenslotte kon met gelijke stand worden gedraaid, dank zij een doelpunt van Roozen na een goed aangegeven bal van Pellikaan. In de tweede helft genoot H.F.C. het voordeel van de wind, maar de technische en tactische vaardigheid, alsmede het fraaie positiespel van de oud-internationals hielden de strijd volkomen in evenwicht. Het uitste kende spel van Bas Pauwe en Stijger, de beide kanthalves, het geraffineer de combineren van de Oranjevoor hoede, waarin Lagendaal iets uit de toon viel, maar Van Gelder zowel als Drager zich naast Smit en Roozen kranig weerden, was een voortdurend gevaar voor de Haarlemse achterhoe de. In de laatste minuut viel de be slissing, toen doelman Halle het uit zicht werd belemmerd bij een schot van De Ngs, zodat HF.C. tenslotte met 32 won. Spori Pick-upjes -:«• „Sugar" Ray Robinson heeft t( Green Wood Lake bij New York zijn trai ningskamp opgeslagen om zich voor te bereiden op het ges-echt om het we reldkampioenschap middengewicht. dal hij 24 Januari te San Francisco zal le veren tegen Carl Ogson. Op 11 Januari a.s. zal door de VARA een televisie-uitzending worden verzorgd, waarbij zwemwedstrijden en demonstra ties schoonspringen op het doek zullen verschijnen. Het bestuur van de K.N.L.T.B. heelt Nederland ingeschreven voor deelneming aan de Davis-cup-wedslrijden in 1952. Urkers en Belgen zijn de Oceaan overgestoken De Belgische vissersvloot met aan boord de Urkers en Belgische land verhuizers, die zich in Argentinië gaan vestigen, is de Oceaan overge stoken en in Refice in Brazilië aan gekomen. Verwacht wordt dat de vloot rond de jaarwisseling het doel van de tocht, Mar del Plata in Ar gentinië, zal bereiken. Positieve oplossing van Friese kwestie gevraagd. Kolen en sigaretten in België duurder. MARGARINE GOEDKOPER. De Belgische regering heeft de ko lenmijnen toestemming verleend hun prijzen voor alle categorieën, steen- kool van 1 Januari af met fr. 12 per ton te verhogen. De mrjndirecties hadden in verband met de nieuwe loonronde aangedrongen op een ver hoging met fr. 80 per ton. De prijs der binnenlandse sigaret ten zal, naar het zich laat aanzien, binnenkort met fr. 1 tot fr. li per pakje worden vèrhoogd. Anderzijds zou ter ondersteuning van de siga- renindustrie de belasting van 5 tot 1 procent worden verlaagd. Met in gang van 31 December is de marga- rineprijs in België met fr. 1 per kg. verlaagd. Ds. Niemöller naar Moskou als particulier. Ds. M. Niemöller is op weg naar Moskou in Berlijn aangekomen. Hij verklaarde tegenover verslaggevers, dat hij als particulier en niet als functionaris van de Evangelische Kerk, op uitnodiging van leaen van de Russische Orthodoxe Kerk in Moskou besprekingen zal voeren over de toestand en de toekomst van Duitse krijgsgevangenen in de Sow jet-Unie, over de levensomstandighe den van Oost-Duitse arbeiders, die vrijwillig in Rusland zouden werken en over het vraagstuk van verbe'te- ring der betrekkingen tussen de In ternationale Oecumenische Raad van Kerken en de Russische Orthodoxe Kerk. Schumacher ziek. Indisch elftal met 42 door Vitesse geklopt. Op Nieuwjaarsdag werd te An. hem een wedstrijd gespeeld tussen een voorlopig Indisch elftal en Vites se, welke ontmoeting door Vitesse met 42 werd gewonnen. Deze ont moeting vormde het begin van een serie wedstrijden van het Indische team in verschillende plaatsen van ons land. De baten zijn voor het Cen traal Comité voor gerepatrieerden en de Ambonese kampbewoners. Uzendijke Hontenisse 1—5. Op een zeer slecht veld bond Hon- tenisse de strijd aan tegen Uzendijke. De thuisclub speelde de eerste helft met wind mee, maar het duurde toch nog 25 minuten eer E. van Poucke de score kon openen (10). Midvoor L. de Kindt van Hontenisse diende spoe dig van repliek met een fraai schot, dat de doelman van IJzendijke te machtig was. Met de stand 1—1 ging de rust in. Na de rust kreeg de achterhoede van Uzendijke het hard te verduren en De Kindt scoorde reeds na vijf mi nuten opnieuw (12). Uzendijke kwam opzetten, maar de aanvallen kwamen niet verder dan de achter hoede van Hontenisse. De linksbuiten maakte er 13 van en toen was de thuisclub een geslagen ploeg. Hon tenisse voegde nog twee doelpunten aan het totaal toe, zodat de eindstand 15 werd. SCHAKEN. GEEN SUCCES VOOR DONNÉR TE HASTINGS. In de vierde ronde van de hoofd groep in het schaaktournooi te Has tings speelde de Duitser Schmid re mise met onze landgenoot Donner. In de premier reserve B-groep ver loor Jacobson (Ned.) van de Engels man Barrett in een afgebroken par tij. In de vijfde ronde verloor Donner van Thomas. Donner bezet de tiende plaats met 1 punt. Fenny Heemskerk wist haar eerste partij te winnen van de Engelsman Brocklesby. Zij ver loor echter van de Belgische speel ster mej. Bussers. Jacobson speelde remise met de Ier Mulcahy en ver loor van de Engelse kampioene Ro- wena Bruce. EUWE HEEFT NOG STEEDS DE LEIDING. De afgebroken partij uit'de vierde ronde van het internationaal schaak tournooi te Gothenburg tussen dr. Euwe en de Zweed Johnsson eindig de in remise. Onze landgenoot bezet thans met 4% punt de eerste plaats. TAFELTENNIS Wilno ongeslagen aan de kop. De Zeeuwse tafeltennissers speel den de laatste wedstrijden van de eerste competitiehelft. De competitie zal eerst in de tweede helft van Ja nuari worden voortgezet. In de 2eklasse bleef Wilno onge slagen aan de kop door een 9-1 over winning op de PZEM. De Electrïci- teitsmensen kregen ook nog een S-2 nederlaag te slikken van Goes en staan nu zonder een enkel puntje op de onderste plaats. Wilno 2 had geen moeite met de Schelde, dat in eigen huis kansloos onderging (2-8). Goes verspeelde de derde plaats door een 6-4 nederlaag tegen Will van Zoelën, terwijl Spirit twee kostbare puntjes veroverde op de Schelde (28). De stand is nu: Wilno Wilno 2 Sorry Goes W. v. Zoelen Fair Schelde Spirit PZEM 8 7 1 0 15 61—19 9 7 1 1 15 62—28 8 4 2 2 10 47—33 8 4 1 3 9 43—37 14 14 7 3 0 4 9 2 2 5 8 2 0 6 8 0 0 8 9 42—48 6 34—36 6 35—55 2 33—47 0 15—65 In de 3de klasse bleef Wil! van Zoe len 2 ook nu zonder verliespunten, want Wilno 3 werd met 46 geklopt. VSV stuurde Goes 2 met een 64 nederlaag naar huis en Spirit 2 klopte PZEM 2 in eigen huis met 28. Ook hier staan de PZEM-mensen op de onderste plaats, al veroverden zij het eerste puntje door een 55 gelijk spel tegen de Schelde-reserves. De stand is hier: De leider van de West-Duitseso cialisten, dr. Schumacher, die lang zaam herstellende is van een stoor nis van de bloedsomloop, zal enige maanden niet in staat zijn actief aan het politieke leven deel te ne men. In een schrijven, dat de raad van de Friese Beweging en de strijdhond „Fryslan Frij" %an de Staten van Friesland hebben gezonden, wordt aangedrongen, dat de Staten met het oog op hetgeen zich in Friesland in de laatste weken heeft afgespeeld en de gang van zaken daarna, hun invloed zullen aanwenden in Den Haag om de Rijksregering te bewegen hun mede- werking aan een posiöeve oplossingVermist Belgisch inspecteur van de Friese kwestie te verlenen. I begon schietpartij. Een Belgische inspecteur, die al sinds acht dagen vermist werd, werd Oudejaarsdag door twee agenten in de straten van Brussel herkend. Toen zij op hem toestapten, trok hij zijn revolver en vuurde op hen. De agen ten beantwoordden het vuur, waarop de inspecteur zichzelf dood schoot. De beweegredenen van zijn optreden zrjn 'onbekend. Marktberichten VEILING „ZUID-BE VEL AND», GOF,S, 31 December Groenten: Bloemkool B 35; idem C 8—24; Knolselderij 6—6.50, al les per 100 stuks: Spruiten A 3646; idem B 30—38; Witlof A 37—45; idem B 28—38; Veldsla 25; Groene kool 7—18; Rode kool 6; Boerekool 19—22; Gele savoye kool 7; Uien (stek) 16; Andijvie 24; Koolrapen 5, alles per 100 kg. Officiële publicaties MIDDELBURG. Spreekuur Burgemeester. De Burgemeester der gemeente Mid delburg brengt ter algemene kennis, dat hij met ingang van 1952 zijn spreekuur zal houden elke DINSDAG van 11—12 u De tot heden geldende spreekuren ko men hierdoor te vervallen. Middelburg. 28 December 1951. W. v. Zoelen 2 Sorry 3 Sorry 2 VSV Spirit 2 Goes 2 Schelde 2 Wilno 3 PZEM 2 8 8 0 0 16 62—18 8 5 1 2 11 49—31 8 4 13 8 4 13 8 3 14 8 3 0 5 8 3 2 3 8 2 15 8 0 17 41—39 9 40—40 7 40—40 6 40—40 6 36—44 5 33—47 1 19—51 In de 4de klasse A verloor het "tot nu toe ongeslagen 't Zand met niet minder dan 28 van ATTC, maar be hield niettemin de leiding. De stand is: 't Zand 58; Arnemuiden 57: ATTC 5—7; Sorry 4 4—4; VSV 2 5— 2; 't Éand 2 4—0. In de 4de klasse B bleef Will van Zoelen 3'Jongeslagen en zonder verlies punten aan de kop door een 010 overwinning op VSV 3. De stand is hier: Will van Zoelen 3 5—10; PZEM 3 4—6; ATTC 2 5—6; VSV 3 4—2; Arnemuiden 2 4—2; Schelde 3 4—0. Nieuws Notedop Kwestie van Amerikaanse vliegers voor de Ver. Naties Mike Mansfield, een vertegen woordiger van Amerika bh" de Ver. Naties, heeft na een onderhoud met president Truman verklaard, dat de president gezegd heeft „ernstig te overwegen" de kwestie der in Hon garije gearresteerde Amerikaanse vliegeniers voor de Ver. Naties te brengen. De president zou ook „an dere maatregelen" overwegen. m een Het aantal motorrijwielen in ons land bedroeg per 1 Augustus j.L 106.404. On der dit aantal bevinden zich 2726 zijspan- rijders en 601 scooters. Dezer dagen heeft de Joego-Slavische minister van binnenlandse zaken, Ranko- vitsj, in de nationale vergadering alle Joego-Slavische ontheemden (in totaal 50.000) met uitzondering van de oorlogs misdadigers, uitgenodigd naar Joego-Sla- vië terug te keren. De commissie voor de atoomenergie heeft meegedeeld dat Amerikaanse ge leerden er voor de eerste maal in zijn geslaagd door middel van atoomenergie electrisch vermogen op te wekken. Het Oostenrijkse ministerie van justitie heeft medegedeeld, dat alle po litieke gevangenen thans begenadigd zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 4