NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden SCHOUWEN EN DUIVELAND Scheepvaartberichten ABDIJSIROOP Qud-iniernationpJs verloren met 3—2. WISSEL SCHOUWFN AFSCHEID BIJ DE P.Z.E.M. Op Oudejaarsdag heeft de heer J. H. J. Poorthuis te Vlissingen, scha kelbordwachter le klas bij de N.V Provinciale Zeeuwse Electriciteits- Maatschappy, voor de laatste maal zijn dienst verricht in de electrische centrale te Vlissingen. Na een dienst tijd van 42 jaren heeft hij met ingang van 1 Januari 1952 de dienst der N.V. met pensioen verlaten. In een korte bijeenkomst van de staf der centrale, waarbij ook de directeur der ven nootschap, ir. T. Michielsen. aanwezig was, werd met enkele hartelijke woor den afscheid genomen van de heer Poorthuis. Ter herinnering werden nog enkele foto's in de centrale ge maakt. VOORLOPIGE JEUGDRAAD De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Wolphaartsdjjk heeft een voorlopige jeugdraad benoemd, ge vormd door de dames Kik en Pon steen en de heren A. van Damme, C. M. van der Schraaf en J. Kaboord. In een eerstvolgende vergadering zal dit bestuur worden uitgebreid. MET DE ROMMELPOT LANGS DE DEUREN. Traditiegetrouw gingen groepjes jongens te Tholen op Oudejaarsavond met de rommelpot langs de deuren om de mensen een goed uiteinde en een gelukkig Nieuwjaar te wensen. Dat de bevolking nog altijd veel prijs stelt op dit stukje folklore, bewees de flinke „pot", die de jongens ophaal den. Zierikzee „GEVLEUGELDE VRIENDEN" De kampioenschappen 1951 van de Postduivenhoudersvereniging „Ge vleugelde Vrienden" te Zierikzee wer den als volgt behaald: Hokkampioen Vitesse: le W. N. Pankow; 2e A. J. Stoutjesdijk; 3e W. Heijboer. Duif kampioen Vitesse: le J. C. Rombouts; 2e J. C. Rombouts; 3e F. Mays. Hokkampioen Fond: le W. Heij boer; 2e A. Bakker; 3e C. Berrevoets. Duifkampioen Fond: le C. Berre voets; 2e W Heijboer; 3e L. Simmers. Hokkampioen jonge duiven: le W. Heijboer; 2e A. J. StoutjeBdijk; 3e W. Dalebout. Duif kampioen jonge duiven: le W. Heijboer; 2e W. Dalebout; 3e A. J. Stoutjesdijk. Hokkampioen navlucht: le H. Kos ter; 2e W. Heiboer; 3e A. Bakker. Duifkampioen navlucht: le W. Heijboer; 2e F. Mays; 3e A. Bakker. Generaal kampioen: le W. Heij boer; 2° A. J. Stoutjesdijk; 3e A. Bakker. Burgh DE AANVOER VAN SUIKERBIETEN Aan de haven te Burghsluls wer den dit najaar aangevoerd de volgen de hoeveelheden suikerbieten: voor de Coop. Suikerfabriek te Dinteloord 2.600.000 kg.: voor de Coöp. Suikerfa briek te Puttershoek 5.560.000 kg.: voor de Centrale Suikerfabrieken 261.000 kg. In totaal werd aangevoerd 8.425.000 kg., een hoeveelheid die belangrijk la ger is dan het voorgaande jaar. UITVOERING VAN V.Z.O.S. De rederijkersvereniging V.Z.O.S. te Burgh gaf in „Het Wapen van Burgh" haar donateursuitvoering. Op verdienstelijke wijze werd het to neelspel „De verloren zoon" van mr. Penning voor het voetlicht gebracht. Na afloop richtte de voorzitter,-de heer I. C. G. Boot, een dankwoord tot de aanwezigen en de amateuractri ces. Hij gewaagde van de moeilijkhe den, waarin de vereniging verkeert, zowel door gebrek aan medewerkers (sters) als aoor een schuld van 60. Wanneer er geen medewerking zou worden geboden, zou deze 62-jarige vereniging, volgens de heer Boot, ge doemd zijn te verdwijnen, hetgeen te betreuren zou zijn, omdat V.Z.O.S. er toe bijdraagt het culturele leven in de Westhoek van Schouwen op peil te houden. De heer Boot deed een be roep op de Jongeren om lid van de vereniging en op de ouderen om do nateur te worden. De schuld van 60 kon nog tijdens de bijeenkomst dank zg een inzameling gedelgd wor den. Oosterland AANBESTEDING. De aanbesteding voor het tweede ge deelte van de Conferentiekamer te Oos terland, gehouden in het gemeentehuis, leverde het volgende resultaat op: gebr. Boogert f 10.494.00; gebr. Meerman f 10.615,00; Jac. Stouten 1 10.750.00 (allen te Oosterjand); W. Stouten, Zonnemalre. f 10.850.00. De raming bedroeg f 9.500 00. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. Haamstede BESLUITEN IN 1951. Dat in de loop van het jaar 1951 in de gemeente Haamstede een aantal belangrijke beslissingen zijn genomen door de Raad en tot uitvoering zijn gebracht, blijkt uit onderstaand over zicht: Opening Wijkgebouw Groene Kruis; Bevolkingsonderzoek; opening nieu we Openbare Lagere School .Prinses Beatrix School"; gemeenschappelijke regeling B.L.O. onderwijs op Schou- wen-Duiveland; Benoeming Prijzen- commissie; opening speelterrein voor de jeugd; rooien bomen in de kom der gemeente en besluit tot herbe planting; besluit tot het geven van onderwijsfilms; plannen verbetering van de Noordstraat; verbetering van de verbinding Noordstraat—Hoge- zoom; aangaan rekening-courant-cre- diet-overeenkomst met de Bank Ne derlandse Gemeenten tot een bedrag van 145.000,uitbaggeren haven Burghsluis; aankoop „Duinoord" voor de Stichting „Rusthuizen Ouden van Dagen in westelijk Schouwen". Sirj'ansland VERGADERING LEESGEZELSCHAP. Te Sirjansland werd door de leden van het leesgezelschap „Sir-Lecke" een vergadering gehouden onder voorzitterschap van ds. Moerman. Deze sprak een welkomstwoord, waarna de secretaris, de heer R. Heu- le, zijn jaarverslag uitbracht. Hier uit bleek, dat het gezelschap thans achttien reden telt. In verband met het vertrek van ds. Moerman werd de heer Heule tot voorzitter gekozen. Hierna werden de jaargangen van enkele tijdschriften verkocht. Bruinisse FILMAVOND Het comité Jeugdzorg te Bruinisse zal op Nieuwjaarsavond een film avond houden. Er zullen tevens lichtbeelden vertoond worden van feestelijkheden uit vroeger dagen. VERKIEZING AMBTSDRAGERS. Bij de te Bruinisse gehouden ver kiezing voor ambtsdragers van de Ned. Herv. Kerk werden de ouder lingen M. A. Jumelet en S. A. Jume- let Az. en de diaken J. C. Kesteloo herkozen. In de vacature W. van den Berg werd als ouderling gekozen de heer A. de Koning Mz. VERKOPING. Het Bestuur van de afdeling Brui nisse van het Groene Kruis heeft uit de hand verkocht het pand, voorheen in gebruik als drukkerij enz. van wij len de heer J. van der Wal, aan de firma I. en J. Deurloo voor de som van 9500, THOLEN „DOOR OEFENING VOLMAAKTER". De vereniging „Door Oefening Volmaakter" gaf in de zaal van het Hof van Holland te Tholen haar jaarlijkse soirée. De traditie getrouw bracht de Rederijkerskamer „Cats" weer een toneelstuk ten tonele. Opge voerd werd het blijspel ,Het hoedje" van Marius" waarmede vee! succes werd behaald. Met een gezellig bal werd deze avond besloten. Oud-Vossemeer REDERIJKERSAVOND. De Rederijkersvereniging te Oud- Vossemeer gaf in de zaal van de heer Lagaay op tweeavonden haar jaar lijkse uitvoering. De uitvoering werd geoDend door de secretaris, de heer T. M. Hage. De voorzitter, de heer A. van Engelen, leidde het stuk in. Opgevoerd werd de Amerikaanse co- modie „Mrs Patterson's chauf feur". een blijspel in drie bedrijven. De executanten oogstten hiermede groot succes. Beide avonden werden goed bezocht. Na afloop was er bal. KRINGTENTOONSTELLING VAN POSTDUIVEN. Door de Kring van Postduivenhou ders Tholen en St. Phïïïpsland. wordt Vrijdag 11 Januari te Oud-Vossemeor een kringtentoonstelling van post duiven gehouden. Stavenisse VERGADERING A.N.L.B. De Algemene Nederlandse Landar- beidersbond hield in hotel Goedege- buure te Stavenisse een vergadering, welke werd geopend door de voorzit ter der plaatselijke afdeling, de heer A. van 't Veer. ü,cn bestuurslid van de A.N.L.B., de heer Van der Ploeg, hield een toespraak, waarin hij een vergelijking maakte tussen de levens omstandigheden van vroeger en thans en mededeelde, dat de bond thans 36.000 leden telt. De voorzit ter wekte allen op lid te worden en wenste de aanwezigen tenslotte een gelukkig 1952 toe. ZUID-BEVELAND Nieuwdorp VERGADERING C.B.T.B. De afdeling Nieuwdorp van de C. B.T.B. vergaderde onder leiding van de heer A. J. de Jager. In zijn openingswoord wekte deze de leden op om actief te zfln in be drijf en organisatie. Hierna sprak drs. J. J. Knibbe over: „Denemarken", naar aanleiding waarvan verschillende vragen wer den gesteld. Verder werd gesproken over onderwijszaken. WoUaartsdijk AFSCHEID VAN „MEESTER HEKKER" In aanwezigheid van dc ouders der leerlingen en de leden van de ouder vereniging werd dezer dagen afscheid genomen van „meester" Hekker, die vier en een half jaar onderwgzer is geweest aan de openbare "lagere school te Oud-Sabbinge, een buurt schap van Wolphaartsdijk. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter der oudercommissie, de heer P. D. Lindenberg. waarna het hoofd der school, de heer L. P. Pie- terse. een kerstverhaal voorlas.. Ook de heer Hekker las enige stukjes voor. Na een korte pauze werd de cheidende onderwijzer toegesproken door de heer Pieterse, die hem dank bracht voor het werk, dat hij in het belang van het openbaar onderwijs en van de school heeft verricht en hem namens leerlingen en ouders een ge schenk overhandigde. De voorzitter van ds oudervereniging, cfe heer A. van der Vliet, die tevens sprak na mens B. en W., uitte eveneens dank woorden en bood ook een cadeau aan. Na afloop konden allen persoonlijk van de heer Hekker, die in Gouda is benoemd en zijn echtgenote, afscheid nemen. EEN KERSTVERRASSING Leden der kleine meisjesvereniging van de Ned. Herv. Kerk te Wol phaartsdijk hebben vele zieken en be iaarden verrast met een Kerstpakket. Ten huize van deze mensen werd een Kerstlied gezongen. Krabbendiikp POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING. De postduivenhoudersvereniging ..De -Scheldeduif" te Krabbendijke hield haar jaarlijkse tentoonstelling in het hotel „De Koophandel". De prijzen werden als volgt toegewezen. Klasse I. oude doffers: 1. J. Tram per: 2. C. Clement; 3. J. v. d. Vrede; 4. Gebr. Minnaard: 5. Jac. de Vrleze; 6. J." Allewijn; 7. W. Hoogesteger; 8. M. J. Allewijn. Klasse II. oude duivinnen: 1. J. A. v. Langevelde; 2. C. Clement: 3. J. v. d. Parel: 4. C. Clement; 5. Jac. de Vrieze; 6. C. A. Staal. Klasse III, jonge doffers: 1. C. v. Langevelde: 2. J. A. v. Langevelde; 3. Jac. Nieuwenhuizen; 4. J. v. d. Vrede; 5. C. Prevo. Klasse TV. jonge duivinnen; 1. M. J. Allewijn; 2. H. A. Breker; 3 en 4 D. v. Luyk; 5. W. G. M. Krijnsen. Klasse V. late jonge doffers: 1. Jac. de Vrieze, 2. M. J. Allewijn. Klasse VI, late jonge duivinnen: 1. C. A. Staal. Eerste prijs per vijf duiven viel ten deel aan J. A. v. Langevelde. Plaatsvervangers gaan weer over Oostenrijks vredesverdrag spreken. De plaatsvervangers der Grote Vier (Engeland, Frankrijk. Amerika en de Sowjet-Unie) zutleu 21 Januari bijeenkomen om de besprekingen over een vredesverdrag voor Oosten rijk te hervatten. Het betreft hier de eerste vergadering sinds een jaar. Er moet eigenlijk nog slechts over eenstemming worden bereiktover enkele secundaire punten, o.a. over de kwestie van herstelbetaling. Stalin richtte Nieuwjaars boodschap tot het Japanse volk Op verzoek van het Japanse nieuws bureau Kyodo heeft maarschalk Sta lin een nieuwjaarsboodschap aan het Japanse volk gezonden. Stalin wenste het Japanse volk „volledig succes in zijn dappere strijd voor de onafhankelijlcheid van zijn land". De bevolking van de Sow jet-Unie heeft zelf „de verschrikkin gen van vreemde bezetting, waaraan ook Japanse imperialisten deelna men, doorstaan. Daarom begrijpt zij ten volle het lijden der Japanse be volking en leeft zij met haar mee, overtuigd, dat de bevolking vun Ja- Ean er in zal slagen de onafhunke- jkheid voor haar land te verkrijgen, zoals de bevolking der Sowjet-Unie er in slaagde zich van bezetting te bevrijden". Amerikanen kunnen „om een hoekje" schieten Het Amerikaanse leger heeft een gebogen loop voor lichte machi negeweren geconstrueerd, met be hulp waarvan men „om een hoek kan schieten". In 53 minuten van Londen naar Amsterdam Het K.L.M.-toestel „Adraan van Ostade" is Zondagmiddag in record tijd van Londen naar Amsterdam ge vlogen. Met de wind in de rug werd de afstand afgelegd in de recordtijd van 53 minuten. Het K.L.M.-toestel „Frans Hals" maakte Zaterdag voor de K.L.M. de 25.000ste retourvlucht op de lijn Am sterdamLonden vol. Indonesië erkent koning Faroek, ook voor Soedan. De plaatsvervangende Egyptische minister van buitenlandse zaken, Ibrahim Farag Pasja, heeft Oude jaarsavond bekend gemaakt dat In donesië Koning Faroek erkent als koning van Egypte en Soedan. Advertentie ST. PHILIPSLAND DRIJFJACHT Bij de gehouden drijfjacht in de polders onder de gemeente St. Phi- lipsland, zijn in totaal 84 hazen ge schoten. VUssingeiT aangekomen: 29 Dec.: Zwaan- tina van Antwerpen. Kemphaan van Zie rikzee. Mlzar N. van Rotterdam. 30 Dec.: Dora van Rouan. Kathleen van Antwer pen. Vale van Gent. St. Paul van Duin kerken. Gepasseerd naar Antwerpen: 29 Dec.: Helena van Amsterdam. Sotnmelsdljk van Houston Martha van zee naar Terneu- zen. Duivenland van Grangemouth. Ire ne van Londen naar Gent. Prins Alexan der van Rotterdam. Julia van zee naar Gent. 30 Dec.: Lurix van Zaandam naar Gent. Vlissingen vertrokken: 29 Dec.: Gan ges naar Maassluis. Maraat V naar Lon den, Ceres n. Boston. Emergo n. Grange- nouth. Niagara naar Bohus, Robert naar Yarmouth. Taurus naar Londen. Gerd naar zee. Gepasseerd van Antwerpen: 29 Dec.: Jagersfontein naar Amsterdam. Garoet naar Londen. Elmina naar Dakar. Saba naar Rotterdam. 30 Dec.: Axeldljk naar Rotterdam. Luctor naar Stralsund. Lin- dekerk naar Rotterdam. Heemskerk naar Rotterdam. Delfshaven naar Rotterdam Arnedijk naar New-Orleans. Grootekerk naar Amsterdam. Vlissingen vertrokken: Maria-S naar Delfzijl. Atlantis naar Londen. Amazone naar Middelfart. Kemphaan naar Dublin. Kathleen naar zee. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND, Gepasseerd op 31 December 1951. Dal- matia, Schot. Talpi, de Jong. Tunisia. Bruynsma. Full Speed. Koenen. Pieter- nella, den Herder. Whitwood, de Bruljn. Rhenus 147, Koch. Willy, v. d, Elshout. Pauline, Pols. Damco 73. Wanders. Jata, Geervliet. Rhenus 46.' Emmrich. Adriana, van Stokkum. Telegraaf 4. de Been. Te legraaf 12. de Jonge. Jaco. Goumare. Ger- rie, Klunder. Alliance, de Bot. Fiat, de Vroome. Bastlna Huberdina. Paauwe, al len naar Rotterdam. Vertrouwen, van Denderen. Stad Amsterdam 10, Sponselee. Stad Amsterdam 3, Durinck. Ibis, v. d. Putten. Brillant, Huyzen. Luctor, v. d. Adel. allen naar Amsterdam. Acyma. v. d. Werf, naar Oude Pekela, Hermina, Ol- dekamp, naar Goor. Coöperatieve 3, Van Utrecht, naar Vlaardlngen. Terneuzen 2, Blaauw, naar Zwolle. Admiraal. Hoog land, naar Langendijk. Joelle, van Ber- chem, naar Rossum. Riejo, Osse. naar Zutfen. Luctor. Weltevreden, naar Go- rinchem. Amstel 8, Heijboer, naar Am sterdam. Adma, Stevense. naar Utrecht. Sani 2. Ceulemans, naar Den Haag. Emjo, van Eek, Jutfaas. Mutatio, Leininga, naar Vreeland. Linquenda, Hoogeveen, naar Utrecht. Rio, De Loof, naar Gorinchem. Mascotte, v. d. Vliet. Grasciol, Segers. Fronsac. de Hoog. Jean, Besjes. Margeri- the. ScherpenzeeL Willem. Meyer. Eliza, Kerkhof, allen naar Straatsburg. Frieda, Suhr. Voorst, Schut. Fluviale 27, van Deurzen. Rijn Schelde 15, Durinck. Rijn Schelde 20. Burssens. Perle, Meijer. Ham burg, Koeppen. Shamrock 3, Minneboo. Proan. Minnebo. Weser XI, Welking. Mo- sel 104, Westerlinck. Express, Kohier, al len naar Duitsland. Rhenus 128, Ham- mersdorf, Elisabeth, Van Ee. Luxem burg, Pfeifffr. Lloyd XI. HÖfling. Navex- motor 8, Blommaert. Viamala. Kenters. Maloya, Beekman. Locamo. Pruyn. Mu- retto, Callebout, allen naar BaseL Robert, Maes. Charles Halier, van Dongen. Con tact, de Ruyter. Clementine, van Dijk, Pax, Bos. Hoop doet Leven, Schokkeff Broedertrouw. Broeken. Dacapo. Leinin ga. Reja. Wolthuis. SB 1116, de Schepper. Fluviale 13, de Meïj. Pieterke, Houwing. Anna. Bosman. Johanna, Muller. Evertje, Wijnen. Berlioz, Hoogers. Hollandia, v. d. Wolf. Brabandia, Ketting. Italia, de Bijl. Quo Vadis, Schut. Ida, de Reus. Stad Amsterdam 12, Zaal. Stad Amsterdam 8. Waterham. Spes, Tichelaar. Birsfelden, Verstraeten. Joma, de Nood. Rlo, Pols. Nautolus 9, Korstanje. Fluviale 28, Fromm. Virginia, Steutel. Mercator, Bal. Richard 7, Van Laack. Edmond, Reijniers. Emmanuël. de Decker. Margaretha Reck- mann, Bötscher. Richard 6. van Laak. De Vliet, Slagter. Plz Kesch, Versteeg. Seol- to, Karooy. WTAG 169, Schwarz. Willem, Nouwen. Emma, v. d. Vonder. Syra, Loh- nen. Jacoba, de Hoop. Alberlch, Duchen- ne. Condor, Grüssning. Margarethe, Salo mons- Melusiiie, van Winsen. Adstadt, de Regt. Fluviale XI, BedeL Teniers, Wes terhout. Mineraal 8, Lesage. Martha Dan- gez, Baay, Dauphin, Hoek. Montana, Hen driks. Mannheim 189, Beldermann. Am- stel 9, Akkermans. Amstel 4, v. d. Veen. Markomannia, v. d. Made. Telegraaf 14. Nortier. Telegraaf 21, Vendeville. Tele graaf 16, Hoek. Hillegersberg, Peters. Odl- le. Maas. Rhenus 116, Wittmann. Obi, Lenaarts. Migna, Ligtenberg. Kromwijk, Roebersen. Leonie. Verhagen. Cremale. van Essen. Jean Baptiste, Haems. Adri ana Cornelia, v. d. Vliet. Cor, Heijboer. allen naar België. ftoe kunt gij Uw lichaam de zo hoog nodige rust schenken als gij een groot deel van de hacht rechtop in bed zit te hoesten? Als een heer lijke balsem voor Uw aangetaste luchtwegen werkt de al door drie geslachten geprezen AKKERS - 's Werelds beste hoestsiroop - VOETBAL H.F.C- scoorde winnende doelpunt in laatste minuut. De traditionele voetbalwedstrijd op Nieuwjaarsdag; tussen een elftal van oud-internationals en II.F.C. Is dit maal een 32 nederlaag; voor de nud-Oranje-mannen geworden. Nadat de rust met gelijke (22) stand was ingegaan, kon H.F.C. in de laatste minuut het winnende doel punt scoren. Een stormachtige wind maakte goed voetbal onmogelijk, maar de Oranje-ploeg bleek zich het eerst te hebben aangepast en nam door Kick Smit vrij spoedig de leiding.. De Oranje-verdediging kreeg het daarna echter zwaar te verduren. Doelman Halle en de beide backs Vente en Cal- denhove konden zich moeilijk staande houden op het gladde veld en de 10 voorsprong der Oranjemannen ging verloren door doelpunten van Corbeth en Hans Winter. De Oranjeploeg kwam in het laat ste kwartier voor de rust in de meer derheid. Tenslotte kon met gelijke stand worden gedraaid, dank zij een doelpunt van Roozen na een goed aangegeven bal van Pellikaan. In de tweede helft genoot H.F.C. het voordeel van de wind, maar de technische en tactische vaardigheid, alsmede het fraaie positiespel van de oud-internationals hielden de strijd volkomen in evenwicht. Het uitste kende spel van Bas Pauwe en Stijger, de beide kanthalves, het geraffineer de combineren van de Oranjevoor hoede. waarin Lagendaal iets uit de toon viel, maar Van Gelder zowel als Drager zich naast Smit en Roozen kranig weerden, was een voortdurend gevaar voor de Haarlemse achterhoe de. In de laatste minuut viel de be slissing, toen doelman Halle het uit zicht werd belemmerd by een schot van De Nijs, zodat H.F.C. tenslotte met 32 won. Sporl Pick-upjes w ..Sugar" Ray Robinson heeft te Green Wood Lake bij New York zijn trai ningskamp opgeslagen om zich voor te bereiden op het gevecht om het we reldkampioenschap middengewicht. dat hij 24 Januari te San Francisco zal le veren tegen Carl Ogson. 4C- Op 11 Januari a,s. zal door de VARA een televisie-uitzending worden verzorgd, waarbij zwemwedstrijden en demonstra ties schoonspringen op het doek zullen verschijnen. Het bestuur van de K.N.L.T.B. heeft Nederland Ingeschreven voor deelneming aan de Davis-cup-wedstrijden.üj li)52. Urkers en Belgen zijn de Oceaan overgestoken De Belgische vissersvloot met aan boord de Urkers en Belgische land verhuizers, die zich in Argentinië gaan vestigen, is de Oceaan overge stoken en in Refice in Brazilië aan gekomen. Verwacht wordt dat de vloot rond de jaarwisseling het doel van de tocht. Mar del Plata in Ar gentinië, zal bereiken. Positieve oplossing van Friese kwestie gevraagd. In een schrijven, dat de raad van de Fiyese Beweging en de strijdhond „Fryslan Frij" aan de Staten van Friesland hebben gezonden, wordt aangedrongen, dat de Staten met het oog op hetgeen zich in Friesland in de laatste weken heeft afgespeeld en de gang van zaken daarna, hun invloed zullen aanwenden in Den Haag om de Rijksregering te bewegen hun mede- Kolen en sigaretten in België duurder. MARGARINE GOEDKOPER. De Belgische regering heeft de ko lenmijnen toestemming verleend hun prijzen voor alle categorieën steen kool van 1 Januari af met fr. 12 per ton te verhogen. De mijndirecties hadden in verband met de nieuwe loonronde aangedrongen op een ver hoging met fr. 80 per ton. De "prijs der binnenlandse sigaret ten zal,'naar het zich laat aanzien, binnenkort met fr. 1 tot fr. 11 per pakje worden verhoogd. Anderzijds zou ter ondersteuning van de siga- renindustrie de belasting van 5 tot 1 procent worden verlaagd. Met in gang van 31 December is de marga- rineprjjs in België met fr. 1 per kg. verlaagd. Ds. Niemöller naar Moskou als particulier. Ds. M. Niemöller is op weg naar Moskou in Berlyn aangekomen. Hij verklaarde tegenover verslaggevers, dat hij als particulier en niet als functionaris van de Evangelische Kerk, op uitnodiging van leden van de Russische Orthodoxe Kerk in Moskou besprekingen zal voeren over de toestand en de toekomst van Duitse krijgsgevangenen ln de Sow jet-Unie, over de levensomstandighe den van Oost-Duitse arbeiders, die vrijwillig in Rusland zouden werken en over het vraagstuk van verbete ring der betrekkingen tussen de in ternationale Oecumenische Raad van Kerken en de Russische Orthodoxe Kerk. Schumacher ziek. De leider van de West-Duitse so cialisten, dr. Schumacher, die lang zaam herstellende is van een stoor nis van de bloedsomloop, zal enige maanden niet ln staat zijn actief aan het politieke leven deel te ne men. Indisch elftal met 42 door Vitesse geklopt. Op Nieuwjaarsdag werd te Arn hem een wedstrijd gespeeld tussen een voorlopig Indisch elftal en Vites se, welke ontmoeting door Vitesse met 42 werd gewonnen. Deze ont moeting vormde het begin vun een serie wedstrijden van het Indische team in verschillende plaatsen van ons land. De baten zijn voor het Cen traal Comité voor gerepatrieerden en de Ambonese kampbewoners. IJzendijke Hontenisse 1—5. Op een zeer slecht veld bond Hon tenisse de strijd aan tegen IJzendijke. De thuisclub speelde de eerste helft met wind mee. maar het duurde toch nog 25 minuten eer E. van Poucke de score kon openen (10). Midvoor L. de Kindt van Hontenisse diende spoe dig van repliek met een fraai schot, dat de doelman van IJzendijke te machtig was. Met de stand 1—1 ging de rust in. Na de rust kreeg de achterhoede van IJzendijke het hard te verduren en De Kindt scoorde reeds na vijf yii- nuten opnieuw (12). IJzendijke kwam opzetten, maar de aanvallen kwamen niet verder dan de achter hoede van Hontenisse. De linksbuiten maakte er 13 van en toen was de thuisclub een geslagen ploeg. Hon tenisse voegde nog twee doelpunten aan het totaal toe, zodat de eindstand 15 werd. SCHAKEN. GEEN SUCCES VOOR DONNER TE HASTINGS. In de vierde ronïte van de hoofd groep in het schaaktouraooi te Has tings speelde de Duitser Schmid re mise met onze landgenoot Donner. In de premier reserve B-groep ver loor Jacobson (Ned.) van de Engels man Barrett in een afgebroken par tij. In de vijfde ronde verloor Donner van Thomas. Donner bezet de tiende plaats met 1 punt. Fenny Heemskerk wist haar eerste partij te winnen van de Engelsman Brocklesby. Zij ver loor echter van de Belgische speel ster mej. Bussers. Jacobson speelde remise met de Ier Mulcahy en ver loor van de Engelse kampioene Ro- wena Bruce. EUWE HEEFT NOG STEEDS DE LEIDING. De afgebroken partij uit de vierde ronde van het internationaal schaak- toumooi te Gothenburg tussen dr. Euwe en de Zweed Johnsson eindig de in remise. Onze landgenoot bezet thans met 4.1£ punt de eerste plaats. TAFELTENNIS Wilno ongeslagen aan de kop. De Zeeuwse tafeltennissers speel den de laatste wedstrijden van de eerste competitiehelft. De competitie zal e^rst in de tweede helft van Ja nuari worden voortgezet. In de 2e klasse bleef Wilno onge slagen aan de kop door een 9-1 over winning op de PZEM.De Electrici- teitsmensen kregen ook nog een 8-2 nederlaag te slikken van Goes en staan nu zonder een enkel puntje op de onderste plaats. Wilno 2 had geen moeite met de Schelde, dat in eigen huis kansloos onderging (2-8). Goes verspeelde dc derde plaats doof een 6-4 nederlaag tegen Will van Zoelen, terwyl Spirit twee kostbare puntjes veroverde op de Schelde (28). De stand is nu: Wilno Wilno 2 Sorry Goes W. v.- Zoelen Be Fair Schelde Spirit PZEM 8 7 1 0 15 61—19 9 7 1 1 15 62—28 8 4 2 2 10 47—33 8 4 13 9 43- 4 1 4 '304 9 2 2 5 8 2 0 6 8 0 0 8 42—48 6 34—36 6 35—55 2 33-47 0 15—65 In de 3de klasse bleef Will van Zoe len 2 ook nu zonder verliespunten, want Wilno 3 werd met 46 geklopt. VSV stuurde Goes 2 met een 64 nederlaag naar huis en Spirit 2 klopte PZEM 2 in eigen huis met 28. Ook hier staan de PZEM-mensen op de onderste plaats, al veroverden zy het eerste puntje door een 55 gelijk spel tegen de Schelde-reserves. De stand is hier: werking aan em positieve oplossingVermist Beieisch inspecteur van de Friese kwestie te verlenen. I Marktberichten VEILING „ZUID-BEVELAND", GOES. 31 December Groenten: Bloemkool B 35; idem C 6—24; Knolselderij 66.50, al les per 100 stuks; Spruiten A 3646; idem B 30—38; Witlof A 37—45; idem B 28—38; Veldsla 25; Groene kool 7—18; Rode kooi 6; Boerekool 1922; Gele savoye kool 7; Uien (stek) 1—6; Andijvie 24; Koolrapen 5, alles per 100 kg. Officiële publicaties MIDDELBURG. Spreekuur Burgemeester. De Burgemeester der gemeente Mid delburg brengt ter algemene kennis, dat hij met ingang van 1952 zijn spreekuur zal houden elke DINSDAG van 11—12 u De tot heden geldende spreekuren ko men hierdoor te vervallen. Middelburg. 28 December 1951. begon schietpartij. Een Eelgische Inspecteur, die al sinds acht dagen vermist werd, werd Oudejaarsdag door twee agenten in de straten van Brussel herkend. Toen zij op hem toestapten, trok hij zijn revolver en vuurde op hen. De agen ten beantwoordden het vuur. waarop de inspecteur zichzelf dood schoot. De beweegredenen van zijn optreden zijn onbekend. Kwestie van Amerikaanse vliegers voor de Ver. Naties Mike Mansfield, een vertegen woordiger van Amerika bfl de Ver. Naties, heeft na een onderhoud met president Truman verklaard, dat de president gezegd heeft- „ernstig te overwegen" de kwestie der in Hon- garye gearresteerde Amerikaanse vliegeniers voor de Ver. Naties te brengen. De president zou ook „an- dere maatregelen" overwegen. W. v. Zoelen 2 Sorry 3 Sorry 2 VSV Spirit 2 Goes 2 Schelde 2 Wilno 3 PZEM 2 8 8 0 0 16 62—18 8 5 1 2 11 49—31 8 4 1 3 9 41—39 8 4 1 3 9 40—40 8 3 1 4 7 40—40 8 3 0 5 6 4040 8 3 2 3 6 36-44 8 2 1 5 5 33—47 8 0 17 1 19—51 In de 4de klasse A verloor het tot nu toe ongeslagen 't Zand met niet minder dan 2—8 van ATTC, maar be hield niettemin de leiding. De stand is: 't Zand 58; Arnemuiden 57; ATTC 5—7; Sorry 4 4—4; VSV 2 5— 2; 't Zand 2 4—0. In de 4de klasse B bleef Will van Zoelen 3 ongeslagen en zonder verlies punten aan de kop door een 010 overwinning op VSV 3. De stand ls hier: Will van Zoelen 3 5—10; PZEM 3 4—6; ATTC 2 5—6; VSV 3 4—2; Arnemuiden 2 4—2; Schelde 3 40. Nieuws in een Nofedop Het aantal motorrijwielen in ons land bedroeg per 1 Augustus J.l. 10G.404. On der dit aantal bevinden zich 2726 zijspan- rijders en 601 scooters. Dezer dagen heeft de Joego-Slavische minister van binnenlandse zaken. Ranko- vitsj, in de nationale vergadering alle Joego-Slavische ontheemden (in totaal 50.000) met uitzondering van de oorlogs misdadigers, uitgenodigd naar Joego-Sla- vië terug te keren. De commissie voor de atoomenergie heeft meegedeeld dat Amerikaanse ge leerden er voor dc eerste maal in zijn geslaagd door middel van atoomenergie electrisch vermogen op te wekken. Het Oostenrijkse ministerie van justitie heeft medegedeeld, dat alle po litieke gevangenen thans begenadigd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 14