NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden ZUTO-BEVELAND Scheepvaartberichten ABDIJSIROOP VWSSö. BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 JANUAW'1952. AFSCHEID Bü DE P.Z.E.M. Op Oudejaarsdag heeft de heer J. H. J. Poorthuis te Vlissingen, scha- kelbordwachter le klas bij de N.V. Provinciale Zeeuwse Eleetriciteits- Maatsehappij, voor de laatste maal zijn dienst verricht in de electrische centrale te Vlissingen. Na een dienst tijd van 42 jaren heeft hij met ingang van 1 Januari 1952 de dienst der N.V. met pensioen verlaten. In een korte bijeenkomst van de staf der centrale, waarbij ook de directeur der ven nootschap, ir. T. Michielsen, aanwezig was, werd met enkele hartelijke woor den afscheid genomen van de heer Poorthuis. Ter herinnering werden nog enkele foto's in de centrale ge maakt. VOORLOPIGE JEUGDRAAD De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Wolphaartsdijk heeft een voorlopige jeugdraad benoemd, ge vormd door de dames Kik en Pon steen en de lieren A. van Darame, C. M. van der Schraaf en J. Kaboord. In een eerstvolgende vergadering 2al dit bestuur worden uitgebreid. MET DE ROMMELPOT LANGS DE DEUREN. Traditiegetrouw gingen groepjes jongens te Tholen op Oudejaarsavond met de rommelpot langs de deuren om de mensen een goed uiteinde en een gelukkig Nieuwjaar te wensen. Dat de bevolking nog altijd veel prijs stelt op dit stukje folklore, bewees de flinke „pot", die de jongens ophaal den. RAAD HEINKENSZAND. Vele verzoeken om subsidie ingewilligd. Onder voorzitterschap van burge meester B, Punk kwam de raad van Heinkenszand in openbare vergadering bijeen. Besloten werd toe te treden als lid van de Vereniging Arbeidszorg voor Onvolwaardige arbeidskrachten. Op een verzoek om subsidie van de Bond tegen schending door het vloe ken van Gods Heilige naam werd'a wijzend beschikt. Accoord werd gegaan met de V002 het Rijkspersoneel vastgestelde com pensatieuitkering eveneens aan het gemeente-personeel toe te kennen en met de 5 pet- loonsverhoging met in gang van 16 Maart 1951 aan de ge meente-secretaris, ontvanger en amb tenaren van de burgerlijke stand- De tijdelijke ziektekostenregeling voor het gemeente-personeel werd met 1 jaar verlengd. Naar aanleiding van een verzoek van de muziekvereniging „Euterpe". om subsidie voor het organiseren van het Pinksterconcours in 1952, werd besloten deze subsidie te verstrekken. De ontwerp-regeling tot het vast stellen van voorwaarden en bepalin gen voor het verlenen van financiële steun aan de oprichting en exploita tie van een nieuw Protestants-streek ziekenhuis en voor de verdere exploi tatie van het R. K. ziekenhuis te Goes werden hierna ongewijzigd vast gesteld. Naar aanleiding van verzoeken van het bestuur der R. K. school, tot het veranderen der closets en wateraf voer en van het bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding van een Chr. school, tot het bouwen van een rijwielbergplaats, werd besloten hier voor de benodigde gelden beschikbaar te stellen. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden be noemd de heren: C. G. de Jonge, Th, W. Spelier, A. Spee, J. van Belle en J. J. Meulendijk. De heer M. Rijk Jz. werd herbe noemd als lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Eveneens werden herbe noemd als leden van de Commissie Woöriruimtewet de heren C. van Baa- 1? N. C. de Regt, A. Rijk Dz., A. J. P?jk en P. Staverman. De woning 's- Heerenhoekseweg C 84 werd onbe woonbaar verklaard. De verordening betreffende het ge bruik van het badhuis en een instruc ts. Voor de badmeester werden vastge steld. VERKIEZING NOTABELEN Na de verkiezing voor notabelen der Nederlands Hervormde Kerk te Heinkenszand in de vacature G. I. Wisse, blijkt dat er een herstemming zal moeten geschieden tussen de he ren M. Mallelcotte en W. Nijsse Jr. Driewegen TONEELAVOND D7 De sportvereniging D.I.O.S. te Drie wegen gaf Zaterdagavond haar jaar lijkse toneeluitvoering. Men voerde het spel „De verschoppeling" en een blijspelletje op, die door het publiek zeer'gewaardeerd werden. Het was een goede en genoeglijke contact avond ORGANISTE BENOEMD, Tot organiste van de Ned. Hervorm de kerk te Driewegen werd benoemd mej. N. Anthonise te Baarland. Krabbendiike POSTDUIVEN- TENTOONSTELL1N G. De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke hield haar jaarlijkse tentoonstelling in het hotel „De Koophandel". De prijzen werden als volgt toegewezen. Klasse I, oude doffers: 1. J. Tram per; 2. C. Clement; 3. J. v. d. Vrede; 4. Gebr. Minnaard; 5. Jae. de Vrieze; 6. J. Allewijn; 7. W. Hoogesteger; 8. M. J. Allewijn. Klasse II, oude duivinnen: 1. J. A. v. Langevelde; 2. C. Clement; 3. J. v. d. Parel; 4. C. Clement; 5. Jac. de Vrieze; 6. C. A. Staal. Klasse III, jonge doffers: 1. C. v. Langevelde; 2. J. A. v. Langevelde; 3. Jac. Nieuwenhuizen; 4. J. v. d. Vrede; 5. C. Prevo. Klasse IV, jonge duivinnen; 1. M. J. Allewijn; 2. H. A, Breker; 3 en 4 D. v. Luyk; 5. W. G. M. Krijnsen. Klasse V, late jonge doffers: 1. Jac- de Vrieze, 2. M. J. Allewijn. Klasse VI, late jonge duivinnen: 1. C A Staal, Eerste prijs per vijf duiven viel ten deel aan J. A. v. Langevelde. FILMS VAN DE WEEK Amerikaans amusement. De lotgevallen van een bakvis (Two weeks with love) van Roy Rowland. Een luchtig niemendalletje, een plezie rige amusementsfilm, waarin de pit tige bakvis Jane Powell en de don kere Ricardo Montalban de hoofdrol len hebben. Het verhaal speelt zich af in een Amerikaans zomerhotel in -het begin dezer eeuw en is een aaneen schakeling van dwaze verwikkelin gen, waarom zelfs de grootste nurks vermoedelijk zal lachen. (Grandthe- ater. Goes). Wolfaartsdijk AFSCHEID VAN „MEESTER HEKKER" In aanwezigheid van de ouders der leerlingen en de leden van de ouder vereniging werd dezer dagen afscheid genomen van „meester" Hekker, die vier en een half jaar onderwijzer is geweest aan de openbare lagere school te CucT-Sabbinge, een buurt schap van Wolphaartsdijk. De bijeenkomst werd geopend door ;le voorzitter der oudercommissie, de iëer P. D. Lindenberg, waarna het 'ïoofd der school, de heer L. P. Pie- Wfse, een kerstverhaal voorlas.. Ook de heer Hekker las enige stukjes voor. Na een korte pauze werd de scheidende onderwijzer toegesproken door de heer Pie terse, die hem dank bracht voor het werk, dat hij in het belang van het openbaar onderwijs en van de school heeft verricht en hem namens leerlingen en ouders' een g'e- schenk overhandigde. De voorzitter van de oudervereniging, de heer A. van der Vliet die tevens .sprak na mens B. en Wi, uitte eveneens dank woorden en bood ook een cadeau aan. Na afloop konden allen persoonlijk van de heer Hekker, die in Gouda is benoemd eii zijn echtgenote, afscheid nemen. EEN KERSTVERRASSING Leden der kleine meisjesvereniging van de Ned. Herv. Kerk te Wol phaartsdijk hebben vele zieken en be jaarden verrast met een Kerstpakket. Ten huize van deze mensen werd een Kerstlied gezongen. Nieüwdorp VERGADERING C.B.T.B. De afdeling Nieüwdorp van de C. B.T.B. vergaderde onder leiding van de heer A. J. de Jager. Inzijn, openingswoord wekte deze de leden op om actief te zijn in be drijf, en organisatie. Hierna sprak drs. J. J. Knibbe over: „Denemarken", naar aanleiding waarvan verschillende vragen wer den gesteld. Verder werd gesproken over onderwijszaken. NOORD BEVELAND Kamperland UITVOERING „ONS GENOEGEN". Vrydag en Zaterdagavond gaf het fanfare-gezelschap „Ons Genoegen" te Kamperland onder leiding van de heer F. Smit zijn jaarlijkse uitvoe ring in een der lokalen van de Ned. Hervormde school. Een aantal muziekstukken werd op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Vervolgens werd het to neelstuk „Boerenstrijd" opgevoerd, dat bij het publiek zeer in de smaak viel. Beide avonden werd voorts een verloting gehouden. HENGELEN IN SLUIS Dat het in ons kleine land met zijn vele wetten en bepalingen niet altijd meevalt contact met de straf rechter te voorkomen, ook al stelt men daartoe alle pogingen in het werk, ondervond de Belgische hotel houder A. P. T. uit Knocke. De man toog op een vrije dag, voorzien van een tweetal van een vriend geleende hengels naar Sluis, met de bedoeling in de vaart aldaar te trachten enkele visjes te verschal ken. Voor hrj hiermede begon ging hij echter eerst naar de pachter van het viswater enhet gemeentehuis om helemaal „in reger' te zijn. Menende, dat nu aan alle eisen en voorschriften was voldaan, sloeg hij zijn geleende hengels uit, maar he laas, Hermandad verscheen op het terrein en toen bleek, dat de hotelier wel in het bezit van een visacte, doch niet van de z.g. „grote" was, waarop prompt een proces-verbaal volgde. De ambtenaar- toonde niet zo erg veel consideratie en eiste 10 of 6 d. met verbeurdverklaring, maar de kantonrechter, mr. van Meerwijk, die de zaak sportief opnam, meende dat de heer T. zo ongeveer alles had ge daan wat hij kon doen, maakte er 3 of 1 dag van en besliste, dat de hengelstokken niet verbeurd zullen worden verklaard. WALCHEREN Vlissingen AAN DE GROND GELOPEN In de nacht van Dinsdag op Woens dag 2 Januari is het circa 10.000 ton metende Franse m.s. „Philippe L.D." op weg van Antwerpen naar zee aan de grond gelopen bij „De Schone Waardin" bewesten Vlissingen. Hulp van een, sleepboot en een bergings vaartuig' was spoedig aanwezig om te assisteren bij de pogingen tot vlot; brengen van het schip. Middelburg FEESTAVOND SUPPORTERSVERENIGING. De Supportersvereniging „Middel- burg" hield Zaterdagavond in het Schuttershof haar jaarlijkse feest avond, waarvoor zeer grote belang stelling bestond. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter, de heer C. Bosschart, die onder meer mededeelde, dat de vereniging thans 170 leden telt. Ook de voorzitter van de v.v. „Middelburg", de heer S. Si- monse, hield een korte toespraak. Hij bracht de supportersvereniging de hulde, de waardering en de dank. van de voetballers over voor de morele steun, welke de leden de spelers steeds weer verlenen. De heer Simon- se betoogde, dat de grote vooruit gang, welke „Middelburg" de laatste paar jaar heeft gemaakt, voor een deel ook aan de supporters is te dan ken. Hierna werd een amusementspro gramma ten tonele gebracht, waar aan onder meer het dansorkest „The Flying Dutchmen" onder leiding van Math. Niëns en de zingende zusjes Helma en Selma, een sneltekenaar, die zijn nummer goed verkocht en 'n weinig grappige clown, alsmede een accordeon-trio medewerking verleen den. Een grote attractie van deze avond vormde een verloting met als hoofdprijseen fiets. LELIJKE VAL. De bestuurder van een bromfiets. L. K., kwam Maandag te Middelburg, toen hij van de Markt de Lange Noordstraat wilde inrijden, lelijk te vallen. Hy kwam met zijn hoofd te gen een paaltje terecht en moest zich onder behandeling stellen. Vlissingen aangekomen: 29 Dec.: Zwaan-' tina van Antwerpen. Kemphaan van Zie- rikzee. Mizar N. van Rotterdam. 30 Dec.. Dora van Rouan. Kathleen van Antwer pen. Vale van Gent. St. Paul van Duin kerken. Gepasseerd naar Antwerpen: 29 Dec.: Helena van Amsterdam. Sommelsdijk van Houston. Martha van zee naar Terneu- zen. Duivenland van' Grangemouth. Ire ne van Londen naar Gent. Prins Alexan der van Rotterdam. Julia van zee naar Gent. 30 Dec.: Lurix van Zaandam naar Gent Vlissingen vertrokken: 29 Dec.: Gan ges naar Maassluis. Maraat V naar Lon den, Ceres n. Boston, Emergo n. Grange- nouth. Niagara naar Bohus. Robert naar Yarmouth. Taurus naar Londen. Gerd naar zee. Gepasseerd van Antwerpen: 29 Dec.: Jagersfontein naar Amsterdam. Garoet naar Londen. Elmina naar Dakar. Saba naar Rotterdam. 30 Dec.: Axeldijk naar Rotterdam; Luctor naar Stralsund. Lin- dekerk naar Rotterdam. Heemskerk naar Rotterdam. Delfshaven naar Rotterdam. Arnedijk naar New-Orleans. Grootekerk naar Amsterdam. Vlissingen vertrokken: Maria-S naar Delfzijl. Atlantis naar Londen. Amazone naar Middelfart. Kemphaan naar Dublin; Kathleen naar zee. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 31 December 1951. Dal- matia, Schot. Talpi, de Jong. Tunisia, Bruynsma. Full Speed, Koenen. Pieter- nella, den "Herder. "Whitwood, de Bruyn. Rhenus 147, Koch. Willy, v. d. Elshout. Pauline, Pols. Damco 73, Wanders. Jata, Geervliet. Rhenus 46, Emmrlch. Adriana, van Stokkum. Telegraaf 4, de Been. Te legraaf 12, de Jonge. Jaco, Goumare. Ger- rie, Klunder. Alliance, de Bot. Fiat, de Vroome, Bastina Huberdina, Paauwe, al len naar Rotterdam. Vertrouwen, van Denderen. Stad Amsterdam 10, Sponselee. Stad Amsterdam 3, Durinck. Ibis, v. d. Putten. Brillant, Huyzen. Luctor, v. d. Adel, allen naar Amsterdam. Acyma. v. d. Werf, naar Oude Pekela. Hermina, Ol- dekamp, naar Goor. Coöperatieve 3, Van Utrecht, naar Vlaardingen, Terneuzen 2, Blaauw, naar Zwolle. Admiraal, Hoog land, naar Langendijk. Joelle, van Ber- chem, naar Rossum. Riejo, Osse, naar Zutfen. Luctor, Weltevreden, naar Go- rinchem. Amstel 8, Heijboer, naar Am sterdam. Adma, Stevense, naar Utrecht. Sani 2, Ceulemans, naar Den Haag. Emjo, van Eek, Jutfaas. Mutatlo, Leininga, naar Vreeland. Linquerida, Hoogeveen, naar Utrecht. Rio, De Loof, naar Gorinchem. Mascotte, v. d. Vliet. Graselol, Segers, Fronsac, de Hoog. Jean, Besjes. Margeri- the, Scherpenzeel. Willem, Meyer. Eliza, Kerkhof, allen naar Straatsburg. Frieda, Suhr. Voorst, Schut. Fluviale 27, van Deurzen. Rijn Schelde 15, Durinck. Rijn Schelde 20, Burssens. Perle, Meijer. Ham burg, Koeppen. Shamrock 3, Minneboo. Proan, Minnebo. Weser XI, Welking. Mo- sel 104, Westerlinck. Express, Kohier, al len naar Duitsland. Rhenus 128, Ham- mersdorf. Elisabeth, Van Ee. Luxem burg, pfeiffer. Lloyd XI, Höfling. NaveX- motor 8, Blommaert. Viamala, Kenters. Maloya, Beekman. Locarno, Pruyn. Mu- retto, Callebout,-allen naar Basel. Robert, Maes. Charles Haller, van Dongen. Con tact, de Ruyter. Clementine, van Dijk. Pax, Bos. Hoop doet Leven, Schokker. Broedertrouw, Broeken. Dacapo, Leinin ga. Reja, Wolthuis. SB 1116, de Schepper. Fluviale 13, de Meij. Pieterke, Houwing. Anna. Bosman. Johanna, Muller. Evertje, Wijnen. Berlioz, Hoogers. Hollandia, v. d. Wolf. Brabandia, Ketting. Italia, de Bijl. Quo Vadis, Schut Ida, de Reus. Stad Amsterdam 12,(ZaaL Stad Amsterdam 8. Waterham. Spes, Tichelaar. Birsfelden, Verstraeten. Joma, de Nood. Rio, Pols. Nautolus 9, Korstanje. Fluviale 28, Fromm. Virginia, SteuteL Mercator, Bal. Richard 7, Van Laack. Edmond, Reijniers. Emmanuel, de Decker. Margaretha Reck- mann, Bötscher. Richard 6, van Laak. De Vliet, Slagter. Piz Kesch, Versteeg. Seol- to, Karooy. WTAG 169, Schwarz, Willem, Nouwen. Emma, v. d. Vonder. Syra, Loh- nen. Jacoba, de Hoop. Alberich, Duchen- ne. Condor, Grüssning. Margarethe, Salo mons. Meluslne, van Winsen. Adstadt, de Regt. Fluviale XI, Bedet. Teniers, Wes terhout. Mineraal 8, Lesage. Martha Dan- gez, Baay, Dauphin, Hoek. Montana, Hen driks. Mannheim 189, Beldermann. Am- stel 9, Akkermans. Amstel 4, v. d. Veen. Markomannia, v. d. Made. Telegraaf 14, Nortier. TelegTaaf 21, Vendeville. Tele graaf 16, Hoek. Hillegersberg, Peters. Odi- le, Maas. Rhenus 116, Wlttmann. Qbi, Lenaarts. Migna, Ligtenberg. Kromwijk, Roebersen. Leonie, Verhagen. Cremale, van Essen. Jean Baptiste, Haems. Adri ana Cornelia, v. d. Vliet. Cor, Heijboer, allen naar België. Plaatsvervangers gaan weer over Oostenrijks vredesverdrag spreken. De plaatsvervangers der Gróte Vier (Engeland, Frankrijk, Amerika en de Sowjet-Unië) zullen 21 Januari bijeenkomen om de besprekingen over een vredesverdrag voor Oosten rijk te hervatten. Het betreft hier de eerste vergadering sinds een jaar. Er moet eigenlijk nog slechts over eenstemming worden bereikt over enkele secundaire punten, o.a. over de kwestie van herstelbetaling. Stalin richtte Nieuwjaars boodschap tot het Japanse volk. Op verzoek van het Japanse nieuws bureau Kyodo heeft maarschalk Sta lin een nieuwjaarsboodschap aan het Japanse volk gezonden. Stalin wenste het Japanse volk „volledig succes in 2rjn dappere strijd voor de onafhankelijkheid van zijn land". De bevolking' van de Sow- jet-Unie heeft zelf „de verschrikkin gen van vreemde bezetting, waaraan ook Japanse imperialisten deelna men, doorstaan. Daarom begrijpt zrj ten volle het lijden der Japanse be volking en leeft zij met haar mee, overtuigd, dat de bevolking van Ja pan er in zal slagen de onafhanke lijkheid voor haar land te verkrijgen, zoals de bevolking der Sowjet-Unie er in slaagde zich van bezetting te bevrijden". Amerikanen kurmen „om een hoekje" schieten Het Amerikaanse leger heeft een gebogen loop voor lichte machi negeweren geconstrueerd, met be hulp waarvan men „om een hoek kan schieten". In 53 minuten van Londen naar Amsterdam Het K.L.M.-toestel „Adraan van Ostade" is Zondagmiddag in record tijd van Londen naar Amsterdam ge vlogen. Met de wind in de rug werd de afstand afgelegd in de recordtijd van 53 minuten. Het K.L.M.-toestèl „Frans Hals" maakte Zaterdag voor de K.L.M. de 25.000ste retourvlucht op de lijn Am sterdamLonden vol. Indonesië erkent koning Faroek, ook voor Soedan. De plaatsvervangende Egyptische minister van buitenlandse zaken, Ibrahim Farag Pasja, heeft Oude jaarsavond bekend gemaakt dat In donesië Koning Faroek erkent a's koning van Egypte en Soedan. Advertentie. Hoe kunt gij Uw lichaam de zo hoog nodige rust schenken als gij een groot deel van de nacht rechtop in bed zit te hoesten? Als een heer lijke balsem voor Uw aangetaste luchtwegen werkt de al door drie geslachten geprezen AKKER'S 's Werelds beste hoestsiroop - Urkers en Belgen zijn de Oceaan overgestoken De Belgische vissersvloot met aan boord de Urkers en Belgische land verhuizers, die zich in Argentinië gaan vestigen, is de Oceaan overge stoken en in Refice in Brazilië aan gekomen. Verwacht wordt dat de vloot rond de jaarwisseling het doel van de tocht, Mar del Plata in Ar gentinië, zal bereiken. Positieve oplossing van Friese kwestie gevraagd. In een schrijven, dat de raad van de Friese Beweging en de strijdhond „Fryslan Frij" aan de Staten van Friesland hebben gezonden, wordt aangedrongen, dat de Staten met het oog op hetgeen zich in Friesland in de laatste weken heeft afgespeeld en de gang van zaken daarna, hun invloed zullen aanwenden in Den Haag om de Rijksregering te bewegen hun mede werking aan een positieve oplossing van de Friese kwestie te verlenen. Marktberichten VEILING „ZUID-BEVELAND", GOES. 31 December Groenten: Bloemkool B 35; idem C 824; Knolselderij 66.50, al les per 100 stuks; Spruiten A 3646; idem B 30—38; Witlof A 37-45; idem B 28—38; Veldsla 25; Groene kool 7—18; Rode kool 6; Boerekool 1922; Gele savoye kool 7; Uien (stek) 16; Andijvie 24; Koolrapen 5, alles per 100 kg. Officiële publicaties MIDDELBURG. Spreekuur Burgemeester. De Burgemeester der gemeente Mid delburg brengt ter algemene kennis, dat hij met ingang van 1952 zijn spreekuur zal houden elke DINSDAG van 1112 u De tot heden geldende spreekuren ko men hierdoor te vervallen. Middelburg, 28 December 1951. VOETBAL Oud-internationals verlaren met 3—2. H.F.C- scoorde winnende doelpunt in laatste minuut. Dë traditionele voetbalwedstrijd op Nieuwjaarsdag tussen een elftal van oud-internationals en H.F.C. is dit maal een 32 nederlaag voor de oud-Oranje-mannen geworden. Nadat de rust met gelyke (22) stand was ingegaan, kon H.F.C. in de laatste minuut het winnende doel punt scoren. Een stormachtige wind maakte goed voetbal onmogelijk, maar de Oranje-ploeg bleek zich het eerst te hebben aangepast en' nam door Kiek Smit vrij spoedig de leiding.. De Oranje-verdediging kreeg het daarna echter zwaar te verduren. Doelman Halle en de beide backs Ven te en Cal- denhove konden zich moeilijk staande houden op het gladde veld en de 1- voorsprong der Oranjemannen ging verloreh door doelpunten van Corbeth en Hans Winter. De Oranjeploeg kwam in het laat ste kwartier voor de rust in de meer derheid. Tenslotte kon met gelijke stand worden gedraaid, dank zij een doelpunt van Roozen na een goed aangegeven bal van Pellikaan. In de tweede helft genoot H.F.C, het voordeel van de wind, maar dé technische en tactische vaardigheid, alsmede het fraaie positiespel van de oud-internationals hielden de stryd volkomen in evenwicht. Het uitste kende spel van Bas Pauwe en Stijger, de beide kanthalves, het geraffineer de combineren van de Oranjevoor hoede, waarin Lagendaal iets uit de toon viel, maar Van Gelder zowel als Drager zich naast Smit en Roozen kranig weerden, was een voortdurend gevaar voor de Haarlemse achterhoe de. In de laatste minuut viel de be slissing, toen doelman Halle het uit zicht werd belemmerd bij een schot van De Nijs; zodat H.F.C. tenslotte met 32 won. Sport Pick-upjes X- „Sugar" Ray Robinson heeft te Green Wood Lake bij New York zijn trai ningskamp opgeslagen om zich voor te bereiden op het gevecht om het we reldkampioenschap middengewicht, dat hij 24 Januari te San Francisco zal le veren tegen Carl Ogson. X- Op 11 Januari a.s. zal door de VARA een televisie-uitzending worden verzorgd, waarbij zwemwedstrijden en demonstra ties schoonspringen op het doek zullen verschijnen. X- Het bestuur van de. K.N.L.T.B. heeft Nederland ingeschreven voor deelneming aan de Davis-cup-wedstrijden in 1952. Kolen en sigaretten in België duurder. MARGARINE GOEDKOPER. De Belgische regering heeft de ko lenmijnen toestemming verleend hun prijzen voor alle categorieën steen kool van 1 Januari af met fr. 12 per ton te verhogen. De mijndirecties hadden in verband met de nieuwe loonronde aangedrongen op een vér hoging met fr. 80 per ton. De prijs der binnenlandse sigaret ten- zal, naar het zich laat aanzien, binnenkort met fr. 1 tot fr. 11 per pakje worden verhoogd. Anderzijds zou ter ondersteuning van de siga- renindustrie de belasting van 5 tot 1 procent worden verlaagd. Met in gang van 31 December is de marga- rineprys in België met fr. 1 per kg. verlaagd. Ds. Niemöller naar Moskou als particulier. Ds. M. Niemöller is op weg naar Moskou in Berlijn aangekomen. Hij verklaarde tegenover verslaggevers, dat hij als particulier en niet als functionaris van de Evangelische Kerk, op uitnodiging van leden van de Russische Orthodoxe Kerk in Moskou besprekingen zal voeren over de toestand en de toekomst van Duitse krijgsgevangenen in de Sow- jet-Unie, over de levensomstandighe den van Oost-Duitse arbeiders, die vrijwillig in Rusland zouden werken en over het vraagstuk van verbete ring der betrekkingen tussen de in ternationale Oecumenische Raad van Kerken en de Russische Orthodoxe Kerk. Schumacher ziek. De leider van de West-Duitse so cialisten, dr. Schumacher, die lang zaam herstellende is van een stoor nis van de bloedsomloop, zal enige maanden niet in staat zijn actief aan het politieke leven deel te ne men. Vermist Belgisch inspecteur begon schietpartij. Een Belgische inspecteur, die al sinds acht dagen vermist werd, werd Oudejaarsdag door twee agenten in de straten van Brussel herkend. Toen zij op hem toestapten, trok hij zijn revolver en vuurde op hen. De agen ten beantwoordden het vuur, waarop de inspecteur zichzelf dood schoot. De beweegredenen van zijn optreden zijn onbekend. Kwestie van Amerikaanse vliegers voor de Ver. Naties Mike Mansfield, een vertegen woordiger van Amerika bij de Ver. Naties, heeft na een ondernoud met president Truman verklaard, dat de president gezegd heeft „ernstig te overwegen" de kwestie der in Hon garije gearresteerde Amerikaanse vliegeniers voor de Ver. Naties te brengen. De president zou ook „an dere maatregelen" overwegen. Indisch elftal met 42 door Vitesse geklopt. Op Nieuwjaarsdag werd te Arn hem een wedstrijd gespeeld tussen een voorlopig Indisch elftal en Vites se, welke ontmoeting door Vitesse met 42 werd gewonnen. Deze ont moeting vormde het begin van een serie wedstrijden van het Indische team in verschillende plaatsen van ons land. De baten zijn voor-het Cen traal Comité voor gerepatrieerden en de Ambonese kampbewoners. IJzendijke Hontenisse 1—5. Op een zeer slecht veld bond Hon- tenisse de strijd aan tegen IJzendijke. De thuisclub speelde de eerste helft met wind mee, maar het duurde toch nog 25 minuten eer E. van Poueke de score kon openen (1—0). Midvoor L. de Kindt van Hontenisse diende spoe dig van repliek met een fraai schot, dat de doelman van IJzendijke te machtig was. Met de stand 1—1 ging de rust in. Na de rust kreeg de achterhoede van IJzendijke het hard te verduren en De Kindt scoorde reeds na vijf mi nuten opnieuw (12). IJzendijke kwam opzetten, maar de aanvallen kwamen niet verder dan de achter hoede van Hontenisse. De linksbuiten maakte er 13 van en toen was de thuisclub een geslagen ploeg. Hon tenisse voegde, nog twee doelpunten aan het totaal toe, zodat de eindstand 15 werd. SCHAKEN. GEEN SUCCES VOOR DONNEK TE HASTINGS. In de vierde ronde van de hoofd groep in het schaaktournooi te Has tings speelde de Duitser Schmid re mise met onze landgenoot Donner. In de premier reserve B-groep ver loor Jacobson (Ned.) van de Engels man Barrett in een afgebroken par tij. In de vijfde ronde verloor Donner van Thomas. Donner bezet de tiende plaats met 1 punt. Fenny Heemskerk wist haar eerste partij te winnen van de Engelsman Brocklesby. Zy ver loor echter van de Belgische speel ster mej. Bussers. Jacobson speelde remise met de Ier Mulcahy en ver loor van de Engelse kampioene Ro- wena Bruce. EUWE HEEFT NOG STEEDS DE LEIDING. De afgebroken partij uit de vierde ronde van het internationaal schaak tournooi te Gothenburg tussen dr. Euwe en de Zweed Johnsson eindig de in remise. Onze landgenoot bezet thans met éy2 punt de eerste plaats. TAFELTENNIS Wilno ongeslagen aan de kop. De Zeeuwse tafeltennissers speel den de laatste wedstrijden van de eerste competitiehelft. De competitie zal eerst in de tweede helft van Ja nuari worden voortgezet. In de 2e klasse bleef Wilno onge slagen aan de kop door een 9-1 over winning op de PZEM. De Electrici- teitsmensen kregen ook nog een 8-2 nederlaag te slikken van Goes en staan nu zonder een enkel puntje op de onderste plaats. Wilno 2 had geen moeite met de Schelde, dat in eigen huis kansloos onderging (2-8). Goes verspeelde de derde plaats door een 6-4 nederlaag tegen Will van Zoelen, terwijl Spirit twee kostbare puntjes veroverde op de Schelde (28). De stand is nu: Wilno Wilno 2 Sorry Goes W. v. Zoelen Be Fair Schelde Spirit PZEM ■8 7 1 0 15 61—19 9 7 1 1 15 62—28 8 4 2 2 10 47—3; 8 4 1 9 4 14 7 3 0 4 9 2 2 5 8 2 0 6 8 0 0 8 9 43—37 9 42—48 6 34—36 6 35—55 2 33—47 0 15—65 In de 3de klasse bleef Will van Zoe len 2 ook nu zonder verliespuntën, want Wilno 3 werd met 46 geklopt. VSV stuurde Goes 2 met een 64 nederlaag naar huis en Spirit 2 klopte PZEM 2 in eigen huis met 28. Ook hier staan de PZEM-mensen op de onderste plaats, al veroverden zij het eerste puntje door een 55 gelijk spel tegen de Sehelde-reserves. De stand is hier: W. v. Zoelen 2 Sorry 3 Sorry 2 VSV Spirit 2 Goes 2 Schelde 2 Wilno 3 PZEM 2 8 8 0 0 16 62—18 8 5 1 2 11 49—31 8 4 1 3 9 41—39 4 13 8 3 14 8 3 0 5 8 3 2 3 8 2 15 8 0 1.7 9 40—40 7 40—40 6 40—40 6 36-44- 5 3347 1 19—51 In de 4de klasse A verloor het tot nu toe ongeslagen 't Zand met niet minder dan 28 van ATTC, maar be hield niettemin de leiding. De stand is: 't Zand 58; Arnemuiden 57; ATTC 5—7; Sorry 4 44; VSV 2 5— 't Zand 2 4—0. In de 4de klasse B bleef Will van Zoelen 3 ongeslagen en zonder verlies- punten aan de kop door een 0—10 overwinning op VSV 3. De stand is hier: Will van Zoelen 3 5—10; PZEM 3 4—6; ATTC 2 5—6; VSV 3 4—2; Arnemuiden 2 42; Schelde 3 40. Nieuws in een Notedop Het aantal motorrijwielen in ons land bedroeg per 1 Augustus j.l. 106.404. On der dit aantal bevinden zich 2726 zijspan- rijders en 601 scooters. Dezer dagen heeft de Joego-Slavisehe minister van binnenlandse zaken, Ranko- vitsj, in de nationale vergadering alle Joego-Slavische ontheemden (in totaal 50.000) met uitzondering van de oorlogs misdadigers, uitgenodigd naar Joego-Sla- vië terug te keren. De commissie voor de atoomenergie heeft meegedeeld dat Amerikaanse ge leerden er voor de eerste maal in zijn geslaagd door middel van atoomenergie electrisch vermogen op te wekken. Het Oostenrijkse ministerie van justitie heeft medegedeeld, dat alle po litieke gevangenen thans begenadigd zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 10