CHIEF WHIP ONGEREGELDHEDEN IN WOONOORD VAN AMBONEZEN 1922-1952en altijd de beste BEMANNING ..EDISON MARINER" NAAR ANTWERPEN VERTROKKEN WALCHFREN PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT MAANDAG 31 DECEMBER 1951. TIEN RADDRAAIERS GEARRESTEERD Groepje bewoners van kamp te Grijpskerke wilde assistent-kampleidér te lijf Zaterdagmorgen is het in het Ambonezen-woonoord te Grypskerke tot ongeregeldheden gekomen. Een tiental onruststokers wilden, toen de lg-i- der van dc Ambonezenkampen in Zeeland, kolonel S. Brendgen en dc inspecteur van de Dienst 3Iaatsehappelyke Zorg, de heer S. J. G. van Leeuwen, een onderzoek kwamen instellen in verband met een eerder voorgevallen incident, de assistent-kampleider te lyf gaan. Tien man schappen van de Rijkspolitie wisten de orde te herstellen en stelden de •proerkraaiers in arrest. welke ter harte werd genomen en te vens om de gemoederen van de kamp bevolking wat tot rust te laten ko men, werd besloten pas de volgende morgen, dat wil zeggen Zaterdag ochtend, een onderzoek in te stellen Inmiddels werd contact opgenomen met de districtscommandant van de Rijkspolitie en werd deze verzocht om bij eventuele moeilijkheden bijstand te verlenen. Vrijdag kwam kolonel Brendgen ter ore, dat in het Ambonezen-woonoord te Grijpskerke een gespannen sfeer was ontstaan, omdat een Ambonese kok een bepaald gedeelte van de kampbevolking tegen de assistent kampleider opzette. Deze had name lijk de kok ernstig onderhouden over de wijze, waarop hij zijn bezigheden vervulde. Reeds enige tijd poogde een groepje Ambonezen onrust in het kamp te ver wekken. Ondermeer werd een alleen staande Ambonese vrouw bedreigd en licht mishandeld. Uit voorzorg werd deze vrouw in een ander kamp gehuis vest. De namen van de onruststokers waren kolonel Brendgen bekend. Vrijdag omstreeks 6 uur 's avonds kwam iemand uit het kamp te Grijps kerke naar Middelburg om de kolonel te waarschuwen, dat het beter was, dat de assistent-kampleider niet in het woonoord, waar hij inwonend is, zou overnachten. In verband met deze waarschuwing. BINNENLAND Nederland kreeg 965 millioen Marshall-dollars De economische hulp, die Amerika aan Nederland verleende sinds het Marshall-plan op 2 April 1948 in wer king trad, zal tot 30 Juni 1952 ruim 965 millioen dollar bedragen. Daarbij moet nog geteld worden de indirecte hulp in Europese valuta's tot een be- rag van 126 millioen dollar. Bij de instelling van de Europese betalings unie verkreeg Nederland bovendien nog 30 millioen dollar. Deze cijfers werden verstrekt door dr. H. M. Hirschfeld, de regeringscommissaris vöör het economische- en militaire hulpprogramma. Dr. Kortenhorst spreekt over het geschenk aan Amerika Hedenavond zal dr. L. G. Korten horst, voorzitter van de Tweede Ka mer. te 20.40 uur in de uitzending van de NCRV en te 21 uur in de uitzen ding van de A.V.R.O., spreken over het. gescheuk (een earillpr) dat door. het--Nederlandse volk aan het--Ameri kaanse volk zal worden aangeboden, ter gelegenheid van het bezoek van H.M.. de Koningin aan de V.S. Ziekenfondsen moeten bezuinigen Met ingang van 1 Januari a.s. ver vallen de bijdragen van de algemene ziekenfondsen voor kleine kunstmid- len, o.a. brilleglazen. De-bijdrage voor de (zeer kostba re) contactglazen blijft gehandhaafd. Tot dusverre verleenden de fond sen geen bijdrage voor chirurgische kaak- en aangezichtsprothesen. Voortaan is zo'n. bijdrage wel moge lijk. Gehandhaafd blijven ook de bijdra gen voor in het algemeen kostbare kunstmiddelen zoals orthopeadisch schoeisel, beugels en kunstledema ten. De nieuwe maatregel, welke nood zakelijk ls als gevolg van de finan ciële noodtoestand der ziekenfonds verzekering, levert een besparing op, welke voor de afdeling verplichte verzekering op bijna 2.180.000 kan worden geraamd. Jongen door ontploffende granaat gedood Het zoeken naar oud metaal in de Soerense bossen, waar tijdens de be zetting de Duitsers een grote munitie opslagplaats hadden, is Zaterdagmid dag de'17-jarige G. Mulder uit Apel doorn noodlottig geworden. De jon geman, die er met een 15-jarig vriendje op uit was getrokken, vond twee granaten. Toen hij van enige afstand er met een hard voorwerp, naar gooide, ontplofte een der pro jectielen, waardoor de jongen vrijwel op slag werd gedood. Zyn vriendje werd door de enorme luchtdruk van zijn fiets geslingerd, doch kwam er verder met slechts onbeduidend letsel van af. BUITENLAND Perzen ter stembus: 4 doden, 106 gewonden Bij ongeregeldheden tydens de Per zische algemene verkiezingen zijn 4 personen om het leven gekomen. 10b personen werden eewoua. In het district Daragaz in N.O.- Perzië wérd een stembus door be togers gestolen, waardoor opnieuw gestemd moest worden. Betogers sta ken de woning'in brand van de voor zitter van het comité, belast met het toezicht houden op de verkiezingen in het district Teheran. De voorbereidingen voor de verkie zing van 136 ieden van de Tweede Kamer, die in Teheran en de Noor delijke "provincies op 18 December be gonnen zijn, zijn thans bijna voltooid. Verwacht wordt, dat de verkiezingen in de meeste distrieten enkele dagen in beslag zullen nemén.- GEEN GELD Het is aan de Perzen thans verbo den naar het buitenland t<" reizen. De maatregel is genomen met het oog op het tekort aan deviezen. Dit is ook de reden waarom de Perzische ambassadeurs te Londen. Rome, New Delhi en nog 23 andere diplomatieke vertegenwoordigers zijn teruggeroe pen. DE KOK KWAM NIET ALLEEN. Zaterdagmorgen om tien minuten over tien arriveerden kolonel Brend gen, de heer Van Leeuwen en de as sistent-kampleider voor het nader on derzoek in het woonoord te Grijps kerke De beheerder van het kamp werd verzocht de bewuste Ambonese kok te laten komen, opdat deze een vérhoor afgenomen zou kunnen wor den. De kok verscheen inderdaad op het matje, doch hij was in gezelschap van een Ambonese vrijgezel, die on middellijk op luidruchtige en dreigen de toon begon te redeneren. De man kreeg het bevel zich tijdelijk te ver wijderen; hij zou nadien verhoord worden. Toen de vrijgezel deze last geving in de wind sloeg, werd hij door de kolonel buiten de deur gezet. Een en ander ging met veel lawaai en geschreeuw gepaard. Toen zü dit hoorden, verscheen een groepje van ongeveer tien Ambonezen, die een zeer dreigende houding aannamen en de assistent-kampleider te lijf wilden gaan. Deze trok zich op verzoek van de kolonel in het kampkantoortje te rug en onmiddellijk daarop posteerde de kolonel en de heer Van Leeuwen zich respectievelijk voor de deur en voor de ramen van het kantoortje. De oproerkraaiers deden alle mogelijke moeite om het vertrek binnen te drin gen, doch slaagden daarin niet, hoewel zij op een gegeven moment de deur bijna open hadden. Hoewel de situatie zeer gespannen was, werden noch de kolonel, noch de heer Van Leeuwen gemolesteerd. De Ambonezen begon nen hierna het kantoortje met klin kers en keien en zelfs met een staaf ijzer te bekogelen. Er sneuvelden rui ten en een raampaneel en de assistent kampleider liep énige, overigens on betekende verwondingen op, maar in middels was de Rijkspolitie telefonisch gewaarschuwd en deze kwam ogen blikkelijk ter assistentie. Toen.-zij tien manschappen, van de Rijkspolitie het kampterrein zagen be treden, waren de Ambonezen direct rustig. De politie, die verder het on derzoek heeft geleid, stelde dé tien raddraaiers in arrest. Hierna is de rust in het kamp teruggekeerd. Jubilea bij Spiegelglasfabriek te Sas van Gent Oorkonden en medailles Niet minder dan dertien jubilaris sen, waarvan een viertal met 40 ja ren en de anderen met 25 jaren diens', en allen werkzaam bij de N.V. Nieu we Ned. Mij. tot Vervaardiging van Spiegelglas, Glazen voorwerpen en Chemische producten te Sas van Gent, werden Zaterdag in Hotel de la Bourse aldaar, gehuldigd. By deze huldiging waren tegen woordig de heren D. F. P. Hoegen en ir. L. G. H. M. van Gooi, resp voorzitter cn secretaris van het De partement Zeeland van de Maat schappij voor Nyverheid en Handel en de staf van het bedrjjf onder lei ding van de directeur ir. C. A. L. Horstmann. Voor de uitreiking der oorkonden en medailles door de heer D. F. P. Hoegen, hield ir. Horstmann een kor te toespraak, waarin hjj de 14e jubi laris herdacht, de heer Th. Bomelyn die kort geleden door een noodlottig ongeval om het leven kwam en waar in nij zich gelukkig prees thans te. mogen vertoeven temidden van hen, die de Maatschappij zovele jaren trouw zjjn geweest. De oorkonden en medailles werden hierna uitgereikt aan de heren: F. Hamerlinck, Sas van Gent, met gou den medaille voor 40 j. dienst; F. van Acker, Sas van Gent, A. Istas, As senede (B.) en L. de Mangelaere, Zel- zaete .(B) met zilveren medaille voor 40 j. dienst, K. Engelen, Sas van Gent, met zilveren medaille voor 25 j. dienst, H. Haers, Sas van Gent, A. Huysman, Sas van Gent, U. A. van Laere, Westdorpe, A. v. d. Voorde. Zelzaete (B), E. v. Vlaanderen, Bou- choute (B), Th. Verstrlnghe, Sas v. Gent, C. Bockstael, Sas v. Gent en R. Cleenewerck, Zelzaete (B) met bronzen medaille voor 25 j. dienst. Aan de Nederlandsejubilarissen werd voorts een enveloppe met inhoud uit gereikt, voor hun Belgische collega's zal op de gewone wijze een bedrag worden overgemaakt. Tydens de gezamenlijke koffiemaal tijd, die hierna volgde, voerde ir. Horstmann nogmaals het woord. De tijden zijn niet altijd even prettig ge weest, doch met wat er na de oorlog op de fabriek is gebeurd, kan men elkander gelukwensen. Zo heeft men zeer veel kunnen her stellen en kon in de fosfaatfabrielc de meest moderne apparatuur worden aangebracht. In de glasfabriek wordt momenteel het beste glas van de..ge hele Compagnie St. Aubain vervaar digd en daarop kan men met recht trots zijn. Met zeer geringe kosten heeft men dit jaar in de chemische fabriek korrels" 'kunnen vervaardi gen en ofschoon de productie nog be scheiden is geweest heeft- riïëri. kun nen constateren, dat het gaat en uit de tevredenheidsbetuigingen der' cli entèle bljjkt, dat deze korrels beho ren tot de beste welke gemaakt wor den. De heer D. F. P. Hoegen, die hier-, na sprak noemde de thans uitgereik te diploma's en medailles een bevyijp hoe hogelijk de arbeid der oudere- kern wordt gewaardeerd. Nadat de heer F. Hamerlinck, me de namens zjjn collega's nog een kort woord van 'daftlc had "g'eSpYoKep, bleef' men vervolgens nog geruime tijd bijeen. Advertentie - sigaret voor Uw gezondheid NAAR HUIS Vincent Mcintosh had ondanks alles goede Kerstdagen Vanmorgen is het grootste deel van de bemanning van het Amerikaanse stoomschip „Edison Mariner" per bus naar Antwerpen vertrokken, van waar de mannen naar de Verenigde Staten vertrekken. De lading "an de „Edison Mariner", welk schip, zoals men weet enige tyd geleden in aan varing kwam met dc Engelse boot „Kittlwake", is thans voor een groot deel gelost. Het schip zal worden gerepareerd door de Kon. Maatschappij „De Schelde", met welk herstel nog wel enige tijd gemoeid zal zijn. Twee binnenschepen, de „Water weg" en de „Verwisseling", die bei den geladen waren met steenkool uit de „Edison Mariner" en door de sleep boot „Walcheren" naar Sluiskil ge- sleeót moesten worden, kwamen in de haven van Vlissingen tengevolge van de storm in aanvaring met het Franse motorschip „St. Paul", dat uit Duin kerken binnenliep om te bunkeren. Het Franse schip" kreeg schade aan bakboord boven de waterlijn, terwijl bij de beide binnenschepen de voor steven werd ingedrukt. Na onderzoek konden zij echter hun reis voortzet- DANKBAAR. De bemanning van de „Edison Ma riner", die ondergebracht was in de hotels Beurs, Dekker en Monopole, toonde zich zeer verheugd weer naar huis te kunnen. „Maar ondanks alles hebben we toch een prettige Kerstmis gehad", vertelde ons de chef-kok Vin cent Mcintosh uit Baltimore. „Op al lerlei wijzen hebben dc Vlissingers er voor gezorgd dat we goede dagen had den, zodat wchet verlies van ons Bewusteloos langs weg bij'Terneuzen gevonden Zondagavond zes uur werd op de weg TerneuzenSas van Gent ter hoogte van de Staalfabriek te Terneuzen bewusteloos aangetroffen de 16-iari- ge HL de Z. uit Hoek. Hij lag naast zijn rijwiel. Een automobilist waarschuwde de politie die er voor zorgde, dat de jongeman in het zie kenhuis te Terneuzen werd opgeno men. Daar werd geconstateerd, dat hij een zware hersenschudding had opgelopen. De politie tracht thans te ontdek ken hoe de knaap de zware hersen schudding kreeg. schip niet al te zeer voelden. Het was de eerste keer, dat ik hier kwam, maar ik hoop werkelijk niet dat het de laatste keer isAlleen zou ik lie ver „gewoon" aan wal komen en niet na een aanvaring. Zet U vooral in de krant, dat wij de Vlissingers bijzonder dankbaar zijn voor hun hulp!" Niet al leen Vincent Mcintosh sprak in déze geest, maar ook de andere beman ningsleden waren vol lof over de vele hulp, die zij hadden ontvangen. Waarschijnlijk zullen zij in Amerika op andere schepen aanmonsteren, zo dat de .Edison Mariner" te zijner tijd met een andere bemanning huiswaarts zal keren. Radiopraatje over de Middelburgse Abdij In de „Artistieke Staalkaart", een wekelijkse VARA-uitzending onder redactie van Max Dendermonde en Rutger Schouten, hield ir. H. de Lus- sanet de la Sablonière, architect van- de Abdyrestauratie, Zaterdagavond een kort, maar levendig en boeiend praatje over de glorie van de Mid delburgse Abdy, de verwoesting van. 't complex en restauratie, inclusief die' van de Abdij toren en de Nieuwe- en Koorkerk. Aan het slot van deze cau serie verklaarde ir. De Lussanet, dat het de vurige wens is van de .gehele bevolking van Zeeland en ook van velen buiten de provincie, dat dit unieke complex spoedig weer geheel hersteld en gecompleteerd zal zijn. HERBENOEMING BURGEMEESTER Bij Koninklijk Besluit van 15 Decem ber 1951 is herbenoemd tot burge meester van Veere jhr. I. F. den Beer Poortugael. Kantoren P Z.C. na 12 uur gesloten De kantoren van de Provin ciale Zeeuwse Courant zijn van daag na 12 uur gesloten. Het kantoor van de firma G. W. de Boer te" Middelburg' is de gehele dag gesloten. De industrialisatie in Zeeland Aanwijzing van ontwikkelingsgebied gewenst De Tweede Kamer heeft in de af-, delingen behandeld de wetsontwer pen, die de regering indiende voor het deelnemen in de ontwikkelings plannen, welke ontworpen werden om in bepaalde Nederlandse gebieden de industrialisatie te bevorderen. Zoals men weet behoeft geen en kel deel van de provincie Zeeland tot deze zogenaamde „ontwikkelingsge bieden". Blijkens het voorlopig verslag was men algemeen voldaan over de .in-, diening van deze plannen. Er wer den tal van opmerkingen gemaakt, maar Zeeland Itwam slëchts eenmaal ter "sprake: r ----- Opgemerkt werd; dat indien men ook de. moeilijkheden op agrarisch gebied an aanmerking neemt er nog meer gebieden zijn welke als> ontwik kelingsgebied bestempeld moeten worden namelijk bepaalde delen van Zeeland, het Land van Maas en Waal en de Bommelerwaard. Leerlingen Middelburgse „Kweek" vierden feest De viering van het 75-jarig jubi leum der Middelburgse Rijkskweek school is Zaterdagavond besloten met een feestavond der leerlingen in het Strandhotel te Vlissingen Dit feest was mogelijk gemaakt door de oud leerlingen, die voor die doel tijdens het- Vrijdagavond gehouden reünisten diner schalen hadden laten rondgaan. Oud-leerlingen declameerden en goochelden, waarna een geanimeerd bal werd gehouden, dat voortduurde tot in de nachtelijke uren en dat ook werd meegemaakt door het perso neel van Kweek- en Leerschool. Fabrikanten steunen woningbouw te Westdorpe Naar de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwseh- Vlaanderen, Ir. C. A. I.. Horstmann. mededeelde, zal teneinde de bouw van een 30-tal woningen voor arbeiders en employé's in de Kanaal-industrie te steunen door een of twee te Sas van Gent gevestigde fabrieken een bedrag a fonds perdu beschikbaar worden gesteld. Het staat thans reeds vast. dat de Spiegelglas- en fosfaat-fabriek de bouw van 20 de zer woningen mogelijk zal maken. ONGEVAL BIJ HET SLACHTEN. Slager A. Versprille te Oostburg was bezig een os te slachten met ge bruikmaking van een schietapparaat. Het schot mislukte ten dele en de gewonde os stond op. Bij een poging om het dier in bedwang te houden kwam de heer V. te vallen en brak een arm. Het mislukken van 't schot wordt toegeschreven aan de kwaliteit van de gebruikte munitie. RAAD ST- PHIUPSLAND Tekort gemeenteontvanger bedraagt f 4838,24 Woonruimtecommissie nam ontslag In de Zaterdagmorgen gehoudeD raadsvergadering van. St. Philips- land, deelde burgemeester L. J. de Jonge mede, dat het proces-verbaal inzake de administratie van de ge meente-ontvanger heeft uitgewezen, dat er een tekort is van 4838,24. Het onderzoek duurt nog voort en qadere bijzonderheden zullen pas n een volgende raadsvergadering be kend gemaakt kunnen worden. Voorts werd nog médegedeeld, dat de plaatselijke adviescommissie Woonruimtewet haar ontslag heeft aangeboden omdat zij zich niet kan verenigen met de toewijzing door B. en W. van een woning aan de heer C. Wagemaker te Leiden, Vlissingen P.v.dA.-BLJEENKOMST De afdeling Vlissingen van de P. v.d.A. hield Zaterdag een jaarwisse lingsbijeenkomst in de Jeugdherberg, waar als spreker optrad de voorzit ter, de heer M. J. van Poelje, die be halve een overzicht van de voornaam ste politieke gebeurtenissen in het afgelopen jaar. ook een beschouwing gaf over het jongste P.v.d.A.-congves te Amsterdam, waar het nieuwe plan „De weg naar de ..vrijheid" werd be sproken. Er was gezorgd voor een ontspan ningsprogram en de traditionele olie bollen ontbraken niet. Met een wedstrijd in eensgezind heid. enkele voordrachten en een imi- tatie-aetherforum. werd het een ge zellige avond. Middelburg JUBILEUM N.V. BOELE «fc VAN EESTEREN De N.V, aannemersbedrijf Boele van Eesteren in Den Haag heeft Zaterdag in het Kurhaus te Scheve- ningen haar 55-jarig bestaan gevierd. Ter gelegenheid van dit jubileum is de heer L. van Eesteren, die dertig jaar directeur is geweest, benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Alle drie directeuren zijn thans ridder 'in de orde van Oranje- 'Nhssau. De vader en de broer van de Thans onderscheidene, de heren B. van Eesteren en H. van Eesteren,, zijn namelijk al eerdgr geridderd. De N.V. Boele van Eèsteren .heeft o.m. de restauratie,, van het Middel burgse stadhuis uitgevoerd. WINKELS TOT 9 UUR OPEN. Op verzoek van <le gemeente-polltie te Middelburg delen wy mede, dat de winkels heden, 31 December, tot 21 uur geopend mogen zijn. BEVESTIGING OUDERLINGEN EN DIAKENEN. In de Zondag in de Oostkerk te Middelburg door .ds. F. Don geleide kerkdienst werdén de met ingang van 1 Januari a.s. gekozen (en herko zen) ouderlingen en diakenen beves tigd, te weten de heren D. van Wel, P. Schout, A. J.. Lievaart, K. E. Hel der, N C. van Oost, B. J. Schermers, P. H. Feijn, E. A. van Zelms, A Steu- tel, J.' M. Evertsen, W. Joziasse, J. Huissoon, J. de Kuyper, J. Schouwe- naar, M. Hofman, P. de Vos, A. R. Roth, W. C. Calliber en J. Ova. Advertentie IBalons* Opruiming Dames* schoenen 5,95 7,95 9,95 CAÊ'-' V Nw BURtj miodelburq „Ook voor Koopjes!" SCHAKbN ÊUWE HEEFT DE LEIDING. Dr. Euwe heeft in het internationaal schaaktournooi te Gothenburg in de zesde ronde gewonnen van dé Zweed Antiman. Onze landgenoot heeft thans de leiding. Middelburg won van Dordrecht (5'/?—4Yz) Zondag werd dé afgebroken party aan het 7e bord tussen J. de Baare (Middelburg) en J. J. Dokman (Dordrecht) voortgezet. Deze partij, welke enkele weken geleden na 50 zetten" moest worden afgebroken, (de stand was toen 4Va4!fe), werd op de 57e zet door J. de Baare gewonnen, zodat Middelburg deze ontmoeting met 5V24V2 heeft gewonnen, waar door het zich op de derde plaats-wist te handhaven. GEMEENTE-AVOND NED. HERV. GEMEENTE In het kader van de uitwisseling van de Ned. Herv. gemeente van Middelburg met de Evangelische Hervormde Kerk van Brugge (B.), is door de kerkeraad van Middelburg tegen Vrijdag 4 Januari a.s. een gemeente-avond voor de leden geor ganiseerd. waarin als sprekers zul len optreden: ds. Y. van der Schoot, predikant van de Evangelische Her vormde Kerk, te Brugge met als on derwerp: ,,De onwiklceling van het Protestantisme in België" en zende linge M. Savels van de Belgische Zending, die zal spreken over „Het werk in Belgisch-Congo". DE BRANDWEER RUKTE UIT. Doordat een jongetje met een bran dende kaars speelde, vlogen Zater dagmorgen de gordijnen in een wo ning aan de Koepoortlaan te Middel burg in brand. De brandweer rukte uit, doch behoefde geen assistentie te verlenen, daar men het vuur inmid dels. reeds had weten te blussen, KERSTFEEST OUDEN VAN DAGEN. Voor de eerste maal heeft het Le ger des Heils te Middelburg ouden van dagen een Kerstmiddag aangebo den, welke een bijzonder prettig ver loop had en dan ook voor 100 geslaagd kan worden genoemd. Het muziekkorps van het Leger speélde, ér'\vas ■•"een Zeeuwse voordracht, er werden films vertoond en tractaties uitgedeeld endit alles-geschiedde in de ware Kerstsfeer. De oudjes verlie ten dan ook na afloop opgetogen de zaal van het Leger. Met vreugde is geconstateerd, dat ditmaal' met nog milder hand aan het Leger des Heils is gegeven dan het vorige jaar. De speldjesactie bracht 50,— méér op, te weten 450,in de bekende Kerstpotten werd 260,81 gedeponeerd, d.i. 70,meer dan vo rig jaar en ook de interne collecte voor de Kerstfeestviering had een Eoed resultaat. Uiteraard heeft het eger weer een Kerstuitdeling gehou den. Nadat overleg was gepleegd met de gemeentelijke dienst voor de Maatschappelijke Zorg. konden vele mensen geholpen worden. JUBILEUM Vrijdag a.s. zal de lieer J. J. Snoep, chef van het Caltex-bedrijf te Mid delburg, het feit herdenken, dat hij dertig jaar geleden in dienst trad van deze oliemaatschappij. Clinge sloeg De 7eeuwen op eigen terrein Het is Clinge gelukt, De Zeeuwen op eigen terrein een nederlaag toe te brengen, hoewel de thuisclub tech nisch de meerdere was. Gedurende het grootste deel van de speeltijd werd op de Clinge-helft gespeeld. Ey Clinge viel doelman Leeghwater op door zijn betrouwbaar optreden. Direct werd het doel van Clinge onder flinke druk ge zet, maar de afwerking van de aan vallen was niet bijzonder goed. Bij een van de zeldzame aanvallen van Clinge wist Willaert Boucherie te pas seren (0—1). Dat was even voor rust. Na de hervatting hetzelfde - spel- beeld. Een omzetting in de Zeeuwen- ploeg leverde geen resultaten op. Een fout in de achterhoede van de Zeeu wen werd echter afgestraft door Wil laert, waardoor de stand op 02 werd gebracht. De Zeeuwen kwam toen iets meer in de aanval, maar het Clinge- doel kon steeds weer niet worden ge vonden, zodat het einde kwam met de eerste nederlaag van de Zeeuwen. legenda MIDDELBURG. Vaudaas Electro: „Harvey", 7 uur; Schouwburg: .Het complot der 39 stappen", 3 uur; Kunstmuseum: Ten toonstelling Colorlet, 2—5, 7—9 uur. Morgen Electro: „Zo jong, zo slecht", 7 en 9.15 uur. Woensdag Electro: Als Dinsdag, 7 en 9.15 uur. Donderdag Electro, Als Dinsdag, 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Bioscopen, geen voorstellin gen. Morgen Alhambra: „Om een vrouw te behagen", (14 j.)t 3, 7 en 9 uur; Lu xor: „Van een bruiloft komt een brui loft", (alle leeft.), 3, 7 en 9 uur. Woensdag Alhambra: Als Dinsdag, 7 en 9 uur; Luxor: Als Dinsdag, 8 uur. Donderdag Alhambra: Als Dinsdag: Luxor: Als Dinsdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2