PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koninklijke familie bracht sneeuw mee naar Sankt Anton Luisterrijke viering van het Kweekschool-jubileum DE BILT „AMERIKANEN KUNNEN NIET TEGEN KLIMAAT VAN KOREA" Vandaag STORM RAAST WEER OVER DE ATLANTISCHE OCEAAN 194e Jaargang-No. 306 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. BallinUjn. PI, verv.: W. Leertouwer en H. A Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw„ £r. p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. Bur Vlisslngen Walstr 58—60. tel 2355 4 lijnen (b.g.g. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 29 Dec. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm Minimum p advertentie t 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1-5 regel» f 1.— Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.O. Middelburg. 1 of 2160) M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuren^rouw^tte^^ZlertoeeJ^^ogerdsï^^&O^el^S DE PRINS STOND NIET OP DE LOCOMOTIEF Slechte weerberichten deden vliegtuig voor trein verwisselen Voor de tweede maal in de geschiedenis van Sankt Anton stond Vrijdag morgen de Nederlandse koninklijke trein op het stationnetje van het win tersportplaatsje. Het was kwart voor vier in de morgen toen de uit drie wagons bestaande trein, getrokken door een stoomlocomotief, in het op dat ogenblik vrijwel geheel uitgestorven dorpje binnenreed. Een half dozijn mensen had zich tot dat ogenblik wakker gehouden om de koninklijke fa milie op dit nachtelijk tijdstip te verwelkomen: burgemeester Schneider, de directie van hotel Post en een paar fotografen. Ze zouden echter nog een paar uur moeten wachten alvorens ze de Koningin, de Prins en prin sesjes „Herzlich Welkommen in unserem Tal" konden toewensen, want de gehele famUie was in de diepste rust in het slaaprjjtuig en bleek niet het plan te hebaen gehad om op dit uur nog van slaapkamer te verwisselen. De tocht met de koninklijke trein is een uitermate snelle geweest. In minder dan 15 uur werd de afstand van Utrecht naar Sankt Anton via Duitsland afgelegd, hetgeen een uitzonderlijke prestatie mag worden genoemd. Donderdagochtend om kwart over tien bevond alle bagage zich nog in de Dakota op Soesterberg, doch toen de weerberichten uit Zü- rich slecht bleven, werd onmiddellijk besloten van de trein gebruik te ma ken en reeds om enige minuten voor twaalf werd de reis van Utrecht uit, aanvaard. Met de grootst mogelijke spoed werd de bagage van Soester berg overgebracht naar Utrecht. De auto slipte echter bij Bilthoven en reed tegen een boom. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor; wel kregen enkele koffers le lijke deuken. Van de vijftien uur. die de reis duurde, heeft Prins Bernhard er vier besteed aan zijn Spaanse studie, waar voor hij in de trein een wel uitzon derlijk geschikte gelegenheid had. Ook de eerste dag van het verblijf in Sankt Anton zal de prins zich niet met skiën, maar met Spaans bezig houden, want een lichte keelpijn deed hem besluiten het hotel niet te ver laten. De prinsessen Beatrix en Irene behoorden daarentegen tot de eersten, die met skileraar Rudi Matt de lange latten opzichten en de eerste afdaling van de dag maakten. Ook de Ko ningin heeft zich Vrijdagmorgen reeds in skicostuum gestoken èn bereidde zich voor op de komende tochten, echter niet alvorens zoals bij elke Overval op kazerne te Tandjong Priok. Door bende, die bij zuiverings actie was opgedreven. Een bende, voor het merendeel be staande uit bewapende personen, heeft Vrijdagavond een poging gedaan tot een overval op de kazerne van de mobiele brigade te Tandjong Priok. In verband met de daarop volgende veiligheidsactie, werd Priok van het verkeer afgesloten. De bezoekers van de jachtclub in de haven van Priok kregen de mededeling, dat zij het ge bouw niet konden verlaten. Van de zijde van het havencom mando vernam Aneta, dat de aanval lers waarschijnlijk bendeleden wa ren, die bij zuiveringsacties in West- Java naar de kust waren gedreven. Vermoed wordt, dat zij in de omge ving van Priok met een prauw aan land gingen. Omstreeks negen uur ontdekte een lid van de mobiele bri gade, dat zich drie indringers reeds binnen de omrastering bevonden. Direct werd op dit lid geschoten; de man schoot terug, waarop gedurende ongeveer drie kwartier vuur gewis seld werd tussen de bende en de mo biele brigade. In de loop van de avond werd een bendelid gevangen genomen. E.C.A.-hulp voorkwam uitbreiding van communisme. Paul Porter, de leider van de Eco nomie Cooperation Administration, waarvan het bestaan vandaag ein digt, heeft Vrijdag te Parijs ver klaard, dat de E.C.A. een zeer grote rol heeft gespeeld voor het behoud van de vrijheid in West-Europa. De dertien milliard dollars aan Mar shall-hulp, waarover de E.C.A. sedert 1948 de beschikking had, heeft de uitbreiding van het communisme in Europa tot staan gebracht. Over het bureau voor wederzijdse veiligheid (Mutual Security Agency) dat de E.C.A. gaat vervangen, zeide Porter, dat dit tot taak zal hebben, om een krachtig stelsel van geza menlijke verdediging der Noord-At lantische landen tot stand te bren gen. Het bureau zal zich niet alleen bezig houden met herbewapening, maar ook sterk de nadruk leggen op Europese eenheid en grotere produc tie, die tot een hogere levensstan daard liedt, aldus Porter. Echtpaar gedood bij autobotsing. Onder Hedel is Vrijdagavond een personenauto met grote snelheid op een stilstaande vrachtauto gereden. Twee inzittenden van de personenau to werden op slag gedood. Het waren de heer J. C. de Vries (55 jaar) te Geldrop, lid van de raad van bestuur van de Philips Gloeilampenfabriek N.V., en diens echtgenote. reis een telegram te hebben gezon den aan Prinses Wilhelmina, waarin de goede aankomst werd gemeld. Toen de trein Vrijdagmorgen Sankt Anton binnenreed, bevond zich op het station, behalve de Oostenrijkse autoriteiten en de Nederlandse fotografen, één bui tenlander, een Canadees, die reeds enige malen op Soestdijk de gast is geweest van de. koninklijke fa milie. Hij was zeer verwonderd te horen, dat Prins Bernhard nog sliep, want hij had gedacht, dat de prins, die zijn eigen auto en zijn eigen vliegtuig bestuurt, op de lo comotief zou staan De verlate aankomst van de ko ninklijke familie heeft Sankt Anton en allen, die hier in hotelkamers, zol- dervertrekken en badkamers zijn on dergebracht, een serenade doen mislo pen van de dorpsharmonie, die bij aankomst van de Arlberg-express uit Zürich om acht uur 's avonds was opgeroepen om de hoge gasten uit Nederland te begroeten. EINDELIJK SNEEUW. Des te welkomer is de koninklijke familie dit jaar, omdat zij met haar komst de sneeuw heeft meegebracht. Weken achtereen was het skiën in de Vorarlberg een onmogelijkheid, om dat de sneeuw maar niet wilde ko men. Veertig kilometer voor het plaatsje was nog geen stukje sneeuw te bekennen, maar 48 uur voor de komst van de koninklijke familie begon de sneeuwval. De Arlbergpas was Vrij dagavond voor auto's nog slechts met sneeuwkettingen berijdbaar, maar het laat zich aanzien, dat de pas wel dra geheel versperd zal zijn- De ber gen zijn thans overvloedig bedekt met een vele centimeters dik sneeuw tapijt Amerikaanse vliegers in Oostenrijk aangekomen. De vier Amerikaanse vliegers, die na tot landen gedwongen te zijn in Hongarije veroordeeld waren, zijn Vrijdagmiddag te Nickelsdorf over de Hongaars-Oostenrijkse grens gegaan. Zij zouden later op de dag naar Wies- baden worden overgebracht. De man nen verkeerden in goede toestand. Boodschap van Trygve Lie. De secretaris-generaal der Ver. Na ties. Trygve Lie, heeft Vrijdag in een speciale boodschap aan het einde van het jaar op alle volkeren een beroep gedaan, opnieuw een poging te doen om de „vicieuze cirkel van impasse's en propaganda" te doorbreken. Wij moeten in het belang van het alge meen welzijn proberen weer tot wer kelijk onderhandelen te komen, aldus Trygve Lie in deze boodschap. NIEUWE COMMUNISTISCHE UITVLUCHT. Noordelijkèb: Versterken hun luchtafweer. De geallieerde onderhandelaars hebben de Noordelijken opnieuw beschul digd van „het rekken van de onderhandelingn." Zowel de vergadering van de subcommissie voor het toezicht op de wapenstilstand ,als die van de subcommissie voor de krijgsgevangenen is verdaagd. Van communistische zijde is opnieuw verklaard, dat de Amerikaanse krijgsgevangenen „niet opgewassen zyn" tegen het Koreaanse klimaat en de Koreaanse ziekten, dit in antwoord op het verzoek van de geallieerden om een verklaring over de 50.000 vermiste geallieerde soldaten. Tegenover de pers zeide de Amerikaanse gedelegeerde admiraal Libby, dat de Noor delijke argumenten in elk geval niet kunnen gelden voor Zuid-Ivoreaanse krijgsgevangenen. In Washington is meegedeeld, dat begin December de geallieerde ver liezen 109.459 man bedroegen. In dit cyfer waren niet de 212.544 man be grepen. die tot Juni van dit jaar door de Zuid-Koreanen onder bevel van de V.N. werden verloren. Intussen heeft Radio-Peking de Amerikaanse strijdkrachten er van beschuldigd op 17 December ten Westen van Yontsjon vier bommen met gifgas te hebben geworpen op stellingen der Noordelijken. Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht versterken de Noordelijken gestadig hun lucht afweer rondom de vliegvelden in het Noord-Westen. Naar de woordvoer der verder verklaarde, hebben Ame rikaanse jachtbommenwerpers op de wegen in N.W. Korea met behulp van aan valschermen uitgeworpen fak kels bijna 2000 communistische vrachtwagens rijdend in de richting van het front waargenomen. Hiervan zouden er meer dan honderd zijn ver nietigd door bommen, raketten en napalm-projectielen. VERLIEZEN. Volgens een schatting van het Amerikaanse achtste leger bedroe gen de verliezen van de communisten op 24 December 1.515.688 man, n.l. 692.357 Noord-Koreanen en 823.331 Chinezen. ...is het 25 jaar geleden, dat de bekende Duitse dichter en romanschrijver Rainer Maria Rilke in Zwitserland overleed; ...wordt de bekende Spaanse cellist Pallo Casals 75 jaar. Geen Amerikanen meer naar Hongarije. Washington beval ook sluiting van Hongaarse consulaten. liet Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld, dat geen paspoorten meer zullen wor den verstrekt aan Amerikaanse bur gers, die naar Hongarije willen rei zen. Voorts is aan de Hongaarse lega tie te Washington opdracht gegeven de Hongaarse consulaten te New York en Cleveland onmiddellijk te sluiten. De maatregelen werden bekend ge maakt kort nadat de vier Amerikaan se vliegers Hongarije hadden verla ten. In zijn zitting te New Delhi (India) heeft het internationaal statistisch Insti tuut dr. Ph. J. Idenburg, directeur-gene raal van de statistiek in Nederland, ge kozen tot secretarlt goppraai, Russisch atoom-expert gevlucht? Vrijdag hebben geallieerde functio narissen in Berlijn verklaard, niets te weten van de Sowjet-Russische geo loog en deskundige op het gebied der atoomenergie, Astratsiof, die op 1 De cember uit Oost-Duitsland naar het Westen gevlucht zóu zijn. Volgens het Britse blad „Daily Ex press" zou er echter verband bestaan tussen het recente korte bezoek van vier Amerikaanse atoomdeskundigen aan West-Duitsland en het verdwijnen van Astratsjof. Koningin zal Amerikaans volk carillon aanbieden. Dank van Nederlandse volk voor na-oorlogse hulp Tijdens haar eerste officiële bezoek aan de Verenigde Staten zal Konin gin Juliana het Amerikaanse volk een carillon aanbieden. Dit geschenk is bedoeld als een uiting van dank voor hetgeen Amerika in de na-oor- logse jaren voor Nederland heeft ge daan. In het gehele land zullen col lecten worden gehouden voor de aan koop van het carillon. Ook zal o.m. een prijsvraag worden uitgeschreven waarbij aan zes Nederlanders de ge legenheid zal worden geboden een gratis reis naar Amerika te maken. Slagzin voor deze nationale radio wedstrijd wordt de leuze „Voor een kwartje naar Amerika." Om er zeker van te zijn. dat de delegatie uit vertegenwoordigers van verschillende groepen zal bestaan, zullen de winnaars in verschillende beroeps- en maatschappelijke klassen worden verdeeld. De klokken zullen gegoten worden in Heiligerlee. De kosten zijn op 400.000 ge raamd. Schepen in moeilijkheden slachtoffer» en schade op het land. Het ontstnlmlge weer van de laatste dagen bereikte Vrijdagmiddag In het zeegebied ten Zuid-Westen van Ierland een nieuw hoogtepunt. Nadat een zeer diepe depressie Donderdag boven Ierland en Engeland reed» zware stormen had veroorzaakt, verscheen Vr«dag ten Westen van Ierland een nieuwe en eveneens zeer actieve depressie, 's Middags om 4 nur bereikte dit atormveld de Zuid-West-punt van Engeland, vergezeld van windstoten van meer dan 150 km. per uur. Aangezien dit stormveld zich snel naar het Oosten uitbreidt .zullen ook b|i ons de winden tot stormkracht annwak- keren. Het is evenwel te verwachten, dat de zwaarste stormen ten Zuiden van ons land over België en Noord-Frankryk naar het Oosten zullen trek ken. In en om Engeland geraakten scheepvaart en vliegverkeer in de war en op het land werd schade ver oorzaakt aan leidingen, waardoor gehele steden in het donker kwamen. Bomen werden ontworteld, daken weggerukt en op verscheidene plaat sen ontstonden overstromingen. In Lands End kwam een visser om het leven doordat een geweldige golf hem meesleurde, toen hij zijn bootje op het droge trachtte te slepen. In Wales spoelde een lege vissersboot aan; men vreest, dat de twee opva renden verdronken zijn. SCHEPEN IN MOEILIJKHEDEN. De „Queen Mary", die op weg naar huis is, heeft reeds twee dagen ver traging. Toch hoopt men, dat het schip nog Zondagmorgen weer uit Southampton kan vertrekken om Churchill en Eden naar de Ver. Sta ten te brengen. Verschillende schepen geraakten op de Atlantische Oceaan in moeilijk- De Nederlandse schaatsen ryders. die op voorstel van de technische com missie door het bestuur van de technische commissie door het bestuur van de K.N.S.B., voor ystraining in het hoge Noorden worden uitgezonden, zijn Vrijdagmorgen uit Amsterdam naar Hamar vertrokken. Op het Cen traal Station te Amsterdam. V.l.n„r.: Klaas Schenk, trainer; H. Wesselo, chef d' equipe die later zal volgen, Mevrouw Schenk, C. P.. J. van der Eist, Kees Broekman, Gerard Maarse, Aad de Koning, Jan Cliai.lsius, Jan van 't. Oever. MOOI GESCHENK VAN DEN HAAG. Honderden oud-leerlingen kwamen naar Middelburg Naar schatting ruim 400 reünisten hebben er door hun komst toe bij gedragen, dat de viering van het 75-jarig bestaan der Middelburgse Rijks kweekschool Vrydag een luisterrijk feeöt is geworden, dat by ieder, die er aan heeft deelgenomen, prachtige herinneringen zal nalaten. En deze her inneringen zullen zowel betrekking hebben op de officiële ontvangst door het gemeentebestuur in het Stadhuis als op de gezellige feestvergadering met haar reeks van originele speeches en op het geanimeerde diner, waar mede deze dag werd besloten. Het leukste van de gehele feestviering was echter, dat men zijn oude klasgenoten weer eens tegen het lyf liep en met hen nog eens prettig kon bomen over die goede, oude tyd, 20, 30, 40 jaar of nog langer geleden, toen men gezamenlijk die goede, oude „bak" aan de Noordstraat bezocht en men het scholierenlief en -leed intens beleefde. Eivol, voller dan ooit tevoren was het 's middags in de Burgerzaal, toen het gemeentebestuur de feest vierders officieel ontving. Burge meester mr. dr. N. Bolkestein sprak er zijn vreugde over uit, dat de R.K. S. zo kennelijk een zo aangename en onuitwisbare indruk op haar discipe len heeft gemaakt en hy uitte de wens, dat men tezamen vele mooie, oude herinneringen zal kunnen opha len. De burgemeester sneed ook enige onderwijsproblemen aan. Hij meende, dat men, nu er zo hard gewerkt wordt aan de onderwijsvernieuwing, de noodzaak voor ogen moet houden, dat deze geen geëxperimenteer met kinderen en psychologische begrip pen mag zijn en hij moest voorts constateren, dat er nog onvoldoende wederzijds begrip bestaat tussen de leerkrachten en de andere groepen in 'onze maatschappij. Ook kwam het hem gewenst voor, dat de onderwij zers een deel van hun vacantie opof feren om zich in te schakelen bij de vacantiebesteding van de jeugd. Mr. dr. Bolkestein deelde nog eni ge bijzonderheden mede over de res tauratie van het stadhuis en ver klaarde, dat het vandaag (Zaterdag) precies 500 jaar is geleden, dat tot de bouw van dit monument werd beslo ten. Op de 29e December 1451 kwa men Wet en Raad van de stad samen „omnie met malkanderen te spreken, hoe men der stede huys maken sou- de". In het voorjaar van 1452 werd de eerste steen gelegd. De directeur van de school, de heer A. de Jonge, dankte voor de ont vangst en tevens voor de belangstel ling, die zowel gemeentebestuur als bevolking steeds voor de school aan de dag hebben gelegd. Het Kweek schoolkoor gaf hierna een zeer zui vere vertolking van het Zeeuws Volkslied. FEESTVERGADERING. De feestvergadering ln de grote Schuttershofzaal werd geopend door de heer De Jonge, die o.a. verwel komde dr. J. B. Wesseling als verte genwoordiger van de minister van Onderwijs, de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, de Gedeputeerde de heer A. Schout, de burgemeester, wethouder J. W. Kögeler, de gemeente-secreta ris, de heer J. Ph. Koene, de inspec teur l.o., de heer A. A. Leehhouts, de rector van het Gymnasium, de direc teuren van Technische school en R.H. B.S. en dè oud-leraren, in het bijzon der de hoog bejaarde dr. H. van der Kamp, die onder warm applaus de zaal was binnengeleid. Nadat het koor het volkslied had gezongen, wierp de heer De Jonge een terugblik 'op 15 jaar Kweek schoolleven en betoogde, dat het werken aan de R.K.S. steeds weer grote voldoening geeft. Nadat met een minuut stilte de overledenen wa ren geëerd, wees de heer De Jonge er op, dat de arbeid bemoeilijkt wordt, doordat de school ten behoeve van de nieuwe uitvalsweg een lokaal, het sportveldje en de speelplaats van de Leerschool werden ontnomen. „Ik weet wel zeker, dat men ten departe- mente bereid is ons uit deze moeilijk heden te helpen", aldus spr., die zei de te vertrowuen, dat hiervoor in 1952 gelden zullen worden gevoteerd. Hij schetste vervolgens de prettige verhouding, welke bestaat tussen le raren en leerlingen en welke ook noodzakelijk is, omdat de opvoeding, de vorming tot mens nog belangrij ker is dan het onderwijs. Spreker dankte personeel en leerlingen voor hun medewerking en vermeldde de ontvangst van talrijke brieven, ge schenken, bloemen en telegrammen, o.a. uit Indonesië. (Vervolg op pag. 2) heden. In de Golf van Biscajc kreeg de Nederlandse kustvaarder ..Gem ma" (een teertanker) machincscha- de. De kapitein vroeg om assistentie, maar door het ruwe weer gelukte het enige toegeschoten Spaanse schepen niet om langszij te komen. Direct ge vaar voor de tanker of de zevey op varenden zou er echter niet zyn. Ongeveer 750 km. Westelijk van Lands End bevindt zich het Ameri kaanse s.s. „Flying Enterprise" in een orkaan. Het seinde gisteravond, dat de situatie zeer moeilyk was. Enkele schepen begeven zich in de richting van de „Flying Enterprise", die tien passagiers aan boord heeft. Geen carnaval in Maastricht De Maastrichtse carnavalvereniging „De Tempeleers" heeft besloten om het volgend jaar geen carnavalsfees ten te organiseren wegens gebrek aan voldoende financiële medewerking. Dit betekent dus geen Prins Carnaval in Maastricht, geen optochten en geen carnavalszittingen. Zowel burgerlijke als geestelijke overheden zouden dit besluit betreuren. Fantaserende verpleegster veroordeeld. De Rotterdamse rechtbank veroor deelde de 31-jarige verpleegster Th. Chr. M. B. uit Rotterdam tot een ge- vengenisstraf van V/2 jaar met aftrek. Zij zou door het vertellen van aller lei gefantaseerde verhalen oplichting hebben gepleegd. Ook zou zij een tes tament hebben opgesteld om enige harer verhalen kracht bij te zetten. De eis luidde twee jaar. KORTE PREDICATIE En opstaande ging hij naar zijn vader. Lukas 15 20. Dat is geweest het beste einde van een tijd, die niet al te fraai was, in het leven van de jongste zoon uit de gelijkenis. Hij had. gevraagd om het deel van het goed dat hem toe kwam. En met dat deel was hij weggereisd naar een vergelegen land. waar hij zijn goed doorbracht, „levende overdadig- lijk". Al verder was hij weggezakt, tot op het dieptepunt van zijn ellende. Toen had hij zich zelf nog verder kun nen laten wegzakken. Toenstond hij stil. Toenkwam hij tot zich zelf. Het einde van een jaar is een tijd waarin het goed is stil te staan om in 't eigen hart te kijken en om ons door het Woord van de Schrift te laten zeg gen hoe ons leven geweest is. Wat hebben we dit jaar gedaan? Was het meer dan steeds maar weer vragen om het deel, waarvan we meenden dat het ons toekwam? En wat hebben we ge daan met dat deel, dat de Vader in de Hemelen ons heeft gegeven? Hoever zijn we daarmee gegaan, ver van het huis van onze Vader, met de begeehe „overdadig" te leven? Wat hebben we gegeven om de liefde en zorg van on ze Vader? Ze waren ons maar hinder lijk! Wat hebben we willen weten van Zijn alles-overschaduwende goeder tierenheid? Hoezeer hebben we ons verzet tegen Zijn wil? Het rechte komen tot ons zelf is al tijd een nieuw begin en het rechte op staan is een gaan tot de Vader, met de belijdenis in het hart: „Vader, ik heb gezondigd tegen de hemel en voor U". Al hebben we slechts een kleed dat onze schamelheid niet meer bedekt, toch kunnen we gaan in geloof, dat Hij ons niet zal verstoten. Zo juist moeten we gaan, met niets meer waaronder wij ons willen verbergenom ons over te geven in de vergeving en goeder tierenheid van onze Vader. Niet wij, maar Hij zorgt voor een nieuw begin. Dat is de genade van God, die ons in het Kerst-evangelie verkondigd is; Gods open Vaderarmen. 't Is mogelijk een jaar te eindigen in hopeloosheid, of mei een gebalde vuist. Er is zoveel kapot.' Het is ook moge lijk, ondanks alles, het jaar te eindi gen met dankbaarheid, omdat er bij de Heer altijd een nieuw begin mogelijk is. O Heer. Gij zijt. weldadig, straf mij niet ongenadig sla mij met medelijden, gelijk een Vader doet. Psalm 6. VOORSPELT: BUIEN. Geldig tot Zaterdagavond: Zwaar bewolkt met buien. Krach tige tot stormachtige wind, draai end naar richtingen tussen West en Noord. Ongeveer dezelfde temperatu ren als Vrijdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1