NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN Concertgebouw Groot Kerstbal BURGH I WERD DE EERSTE ZEEUWSE KAMPIOEN MAANDAG 24 DECEMBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Rob Geraerds bracht Dickens' kerstvertelling Voor de leerlingen van de beide Lycea te Goes en de U.L.O.-scholen van Goes, Terneuzen en Kortgene trad Vrijdag in de Prins van Oranje de bekende toneelspeler Rob Ge raerds op, die de Kerstvertelling van Charles Dickens als solo-toneel voor deze leerlingen op sublieme wijze deed leven. In gróte stilte werd door deze oudere leerlingen van dit spel en van Dickens genoten en in werke lijke Kerststemming verlieten allen de zaal. Prettig dat de opgroeiende jonge mensen gelegenheid hadden van deze hoge kunst te genieten. Mevrouw Rie Beyer zorgde voor een muzikale aaneenschakeling van de verschillende scènes en verhoogde daardoor de sfeer. Smokkel in gouden tientjes. Vrijdagavond werd aan de laatste boot van Breskens uit naar Vlissin- gen een zekere J. v. d. B. uit Ber gen op Zoom aangehouden door de douane. Bij visitatie bleek B. in het bezit te zyn van verscheidene gouden tientjes en een gouden horloge. Na verhoor is hirj Zaterdag vrijgelaten. De gouden tientjes.zyn in beslag ge nomen. Het gouden horloge heeft hij terug. Middelburg DECEMBERBAL M.H.B. EN „NIHIL SINE LABORE". In de bovenzaal van de sociëteit ,,De Vergenoeging" werd door de Mid delburgse j H.B.S.-Bond (MH.B.) gezamenlijk met de gymnasiastenver eniging „Nihil Sine Labore", het tra ditionele December-bal gehouden, dat een zeer geanimeerd verloop had. KERSTFEEST VRIJZINNIGE ZONDAGSSCHOOL. De Vrijzinnige Zondagsschool te Middelburg vierde onder leiding van ds. W. C. F. Metz in de Lutherse kerk haar Kerstfeest, de eerste avond voor de West-Hill, de tweede avond voor de overigen. Met kaarsverlichting was een intieme en stemmige sfeer ge schapen. Door een groepje oudere leer lingen werd een kerstspelletje opge voerd. KERSTWUDINGSAVOND. De afdeling Middelburg van de Ned. Christenvrouwenbond hield een Kerst- wijdingsavond, welke zeer goed ge slaagd kan worden genoemd. Voor de pauze werd de kerstliturgie verzorgd door de présidente, mevrouw Blaauw en de vice-presidente, mevrouw de Pagter, waarbij het zangkoor zijn zeer gewaardeerde medewerking verleen de. Na de pauze deed mej. Ludikhui- zen een kerstvertelling, waarna de sa menkomst met zang en gebed werd besloten. UITVOERING „EXCELSIOR". Zaterdag- hield de Muziekvereni ging „Excelsior" in het Schuttershof te Middelburg haar jaarijlkse winter- uitvoering voor een uitverkochte zaal. In zijn openingsrede merkte de voorzitter, de heer J. J. Laroes, op, dat „Excelsior" een goede greep had gedaan door na de pauze „Accordeo- la" te laten optreden. Voorts wekte spreker de jonge mensen op zich als leerling of muzikant bij „Excelsior" te melden. Hierna werden de zes nummers vlot afgewerkt. Een mars van Sousa opende het programma. „De Geisha", een fantasie van S. P. v. Leeuwen, werd goed vertolkt, even als „Wiener Extrabl&tter" van H. Kliment, dat een goed onthaal kreeg. „Excelsior" besloot met de mooie mars „Zum Stadtel hinaus", gearran geerd door Fr. Jakma. Na de pauze werd een uitstekend programma door „Accordeola" afge werkt. De drie accordeonnisten van 'het gezelschap bleken ware virtuo zen. Bert Visser had tevens een mooie stem, terwijl de komiek van het ensemble, Jaap Valkhof, de aan wezigen hartelijk deed lachen. Een gezellig bal besloot de avond. WIJZIGING POLITIEVERORDENING B. en W. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor om de Alg. Poli tieverordening, afd. Marktpolitie, op enkele punten te wijzigen. Deze wijzigingen houden onder meer in, dat het tijdens de week markt van 10 tot 16.30 uur verboden zal zijn zich met een rijwiel te bege ven of te vertoeven tussen de lcra- menrijen, rijwielen te plaatsen rond of op het marktterrein en rijwielen in bewaring te geven bij de kooplie den. SUBSIDIëRIXG GEZINSVERZORGING. B. en W. van Middelburg hebben op de begroting 1952 een bedrag van 1800 uitgetrokken. Aan de raads leden hebben zij thans een voorstel gezonden tot het in het leven roe pen van een subsidie-regeling. legenda VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Folitie-dossier 301", 7 en 9 uur: Luxor: „De stad der verschrikking, (14 j,), 0 uur. Morgen Alhambra: „Op naar Broad way", (alle leeft.), 3. 7 en 9 uur: Lu xor: „Op de planken" (Joe Brouwn), 3 uur, ,,De biecht van een qjigehuwde moeder", (18 j.), 7 en 9 uur. Woensdag Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur: Luxor: Als vandaag. Donderdag Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: „De biecht van een ongehuwde moeder". (18 j..7 en 0 MIDDELBURG. Vandaag Kunstmuseum: Tentoonstel ling „Coloriet". Z—5 en 79 uur; SchuttershofP. Z. C. -kindervoorstel lingen, 1, 3 en 5 uur; Schouwburg: Ba zar t.b.v. speeltuin Bagijnhof, 2—9 uur, dansen 9—12 uur: Electro: „Ku Klux Klan", 7 en 9.15 uur: Schouw burg: „Dombo", 8 uur. Morgen Kunstmuseum: Tentoonstelling „Coloriet". 10—12, 2—5 en 7—9 uur; Schouwburg: Bazar t.b.v. speeltuin Bagijnhof, 2—9 uur, dansen 9—2 uur; VeilingsgebouwenKonijnen- en post- duivententoonstelling, 16 uur: Na dorst: Jubileumwedstrijd Veteranen- combinatie „Oud-Middelburg", 2.30 uur: café-rest. Wöhler: receptie „Oud- Middelburg", 5 uur; Electro: „Captain Horatio Homblower", 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Lilli Mariene", 2.30 en 8 uur. Tweede Kerstdag Kunstmuseum: Ten toonstelling „Coloriet", 10—12, 2—5 en 7—9 uur; Schouwburg: Bazar t.b.v. speeltuin Bagijnhof, 29 uur, dansen 9—2 u.; Veilingsgebouwen: Konijnen en postduivententoonstelling, 105 uur; Oostkerk: Kerstconcert Middel burgs Mannenkoor. 3.30 uur; Bios copen: als Eerste Kerstdag. Donderdag Electro: 7 en 9.15 uur. Vlissingen VOORZITTER VEHO Naar wy vernemen heeft dokter H. P. Veening te Vlissingen zijn benoe ming tot voorzitter van de Veho (Vlissingse Eerste Hulp Organisatie) over welke instelling wij reeds eer der uitvoerig schreven aanvaard. Dokter Veening heeft in het Veho-be- stuur zitting als afgevaardigde van de afdeling Vlissingen van het Rode Kruis. KERSTMUZIEIv OP HET CARILLON Vannacht van 00.30 uur zal bei aardier Broerse op het Vlissingse ca rillon Kerstliederen spelen, evenals morgenmiddag van 1212.30. KERSTWIJDINGSDIENST De Doopsgezinde Gemeente te Vlis singen hield Zaterdagavond in het kerkgebouw aan de Vrjjdomweg een geslaagde Kerstwijding onder leiding van da. M. de Boer. Als gast trad op Top de Bordes, die o.a. voordroeg van de dichter W. A. P. Smit „Masche- roen 1941". Deze voordrachtskunste naar slaagde er in dit bijzondere werk op een zeer eigen en uiterst boeiende wijze voor te dragen. Ook uit zijn ver dere medewerking aan deze bijeen komst bleek, dat hier sprake was van een jonge kunstenaar met onmisken baar talent. Een uitspraak van de Middelburgse kerkeraad. NAAR AANLEIDING VAN DE OECUMENISCHE DIENST. Tijdens de Zondagmorgen in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg gehouden kerkdienst der Ned. Herv. gemeente, heeft de praeses van de Kerkeraad, ds. F. Don een Dersoon_ lijke mededeling gedaan. Hij ver klaarde daarin, dat de kerkeraad zich had bezonnen op de plaats, welke ds. Metz moet innemen in de Ned. Herv. Kerk. Inovergrote meerderheid sprak dekerkeraad als zijn mening uit, dat dit 'dient te zijn de plaats, die hem toekomt krachtens de niéuwe Kerkorde. Dit houdt in. dat ds. Metz, met zekere beperkingen, representatief wordt geacht voor de Ned. Herv. Ge meente te Middelburg en zal kunnen voorgaan in voor verantwoordelijk heid van de kerkeraad komende bij zondere diensten, du.q niet in gewone kerkdiensten. BENOEMING. Tot hoofd van de Chr. School te Ritthem werd benoemd de heer G. de Zeeuw te Voorschoten. FILMS VAN DE WEEK Hornblower vaart uit Captain Horatio Hornblower van Rauol Walsh. Een kleurige, meesle pende filmbewerking van Forester's befaamde romantrilogie, waaraan jong en oud enige uurtjes frisse, ge zonde, verrukkelijke ontspanning kunnen ontlenen. De belevenissen van de onverschrokken kapitein, die in het begin van de 19e eeuw zijn boeiende avonturen doorstond en aan talloze gevaren met veel bravour ontsnapte, leverde prima filmkost op, waaraan men zich welhaast een indigestie kan eten. Heerlijke romantiek, goed ge- ensceneerde zeegevechten, uitstekend spel, vaart, ziedaar enkele van de vele kwaliteiten, die deze rolprent tot per fect amusement stempelen. Gregory Peck is uitnemend als de onverzette lijke, laconieke Hornblower en Virgi nia Mayo charmant als Lady Barba ra. Ge 'kunt U inschepen in Electro, Middelburg en met Peck aan dele zult ge van deze onstuimige zeereis geen seconde spijt hebben! Op naar Broadway (The Westpomt Story) van Roy del Ruth. James Cag- ney is na talloze rollen in misdaad films teruggekeerd tot zijn oude lief de: de musical. Hier fungeert hij als een ex-artist, die opdracht krijgt een show op de militaire academie te Westpoint op poten te zetten, maar, alvorens het doek kan opgaan, tallo ze avonturen beleeft. Het innemende optreden van Cagney, de medewer king van Doris Day. Virginia Mayo, Gordon MacRea en Gene Nelson, de pittige liedjes, de vlotte dansen en de scenario-grapjes maken deze film tot een zeer genietbaar Kerstamuse ment (Alhambra, Vlissingen). Lili Mariene van Arthur Crab tree. Ge herinnert U het populaire liedje over het meisje onder de lantaarn, dat in oorlogstijd door vriend en vij and werd gezongen. De Engelsen maakten een film over dit meisje, dat in Noord-Afrika. althans volgens het verhaal, de gemoederen van nazi's en geallieerden in beweging bracht. Hugh Dermott, Lisa Danely en an dere onbekenden in de hoofdrollen. (Schouwburg, Middelburg). Het geheim van drie vrouwen (Three secrets) van Robert Wise. Een zeer boeiende en goed gemaakte speel film, die wij onlangs reeds uitvoerig bespraken. In de hoofdrollen Eleanor Parker, Patricia Neal, Ruth Roman en Frank Lovejoy. De film draait thans in Luxor te Vlissingen, waar in de Kerstmatine's Joe Brown in „Op de planken" zijn grappen verkoopt. Advertentie. Bevordering N.V. Kon. Mij. „De Schelde". Met ingang van 1 Januari 1952 wor den bevorderd tot hoofdafdelingschef de heren H. S. O. Erdelmann, ir. J. H. Krietemeijer, ir. G. W. Pieterse, tot afdelingschef de heer G. Paauwe, tot onderchef de heren P. L. Sommefler en D. de Groot. Ir. J. H. Krietemeyer wordt belast met de reorganisatie van de offerte- begrotingsafdeling Scheepsbouw. Naast deze taak zal hy belast blyven met adviseren bij Marinewerk en de taak in de Werkgroep Reorganisatie. Met ingang van 1 Januari 1952 wordt naast de heer ir. J. Mulock> Houwer, de heer ir. F. v. d. Jagt be vorderd tot chef van de machinete kenkamer. De heer v. d. Jagt zal worden be last met de constructie van ketels en andere tot de centralebouw behoren de werktuigen en apparaten. Met deze benoemingen gaat gepaard een reorganisatie van de bestaande tekenkamers Handelsscheepsbouw, Marine-scheepsbouw en Constructie- bouw, die worden omgezet in een hoofdafdeling Scheepsontwerpen en Offertebelangen en een hoofdafdeling Gonstructie-scheepsbouw. Van eerst genoemde hoofdafdeling krijgt ir. G. W. Pieterse de leiding. Zij omvat twee afdelingen, een ontwerp-afde- ling onder leiding van ir. Pieterse en een begrotingsafdeling onder leiding van de heer P. L. Sommeijer. De hoofdafdeling Constructies- Scheepsbouw staat onder leiding van de heer H. S. O. Erdelmann. Zij is ge splitst in vier afdelingen, die resp. onder leiding staan van de heren G. Pauwe, D. de Groot, H. S. O. Erdel mann en J. Ph. Knegt. Eis steeds 't beste: dus bij Uw shag De Zeeuwen liet een veer in Sas van Gent. De Zeeuwen heeft het er tegen Corn Boys in Sas van Gent niet zon der kleerscheuren afgebracht. De punten werden gedeeld (22). Direct na de aftrap was de Zeeu wen in de aanval en de Corn Boys achterhoede moest alle zeilen bijzet ten om doelpunten te voorkomen. Verscheidene schoten van De Klerk en Leynse werden door de doelman gekeerd en Klopmeyer zag zijn schot tegen de paal terugspringen. De rust ging in met blanke stand. Na de hervatting zat de Zeeuwen weer direct voor de Zeeuwsch-Vlaam- se veste en Leynse opende de score, toen De Klerk een bal goed aangaf (01). Verdere doelpunten bleven uit, omdat de voorhoede niet doortas tend genoeg was. Langzamerhand werd het spel verplaatst en uit een aanval over links, wist de linksbuiten van Corn Boys de bal hoog in het doel te plaatsen (11). Vijf fninuten daarna nam Corn Boys zelfs de lei ding, toen Huibrechtse te zacht op de keeper terugspeelde, waardoor weel de linksbuiten kon scoren (21). De Zeeuwen zag het gevaar en viel nu fel aan. Drie minuten voor het einde bracht Van Wezel met een hard, laag schot de partyen op gelijke voet (2 2). In deze stand kwam geen ver andering meer. R.C.S. struikelde over Clinge (2 0). Het bezoekende RCS heeft het in Clinge niet tot een overwinning we ten te brengen. Hoewel het in het be gin van de wedstrijd een flinke over macht had, kon men mede door het goede verdedigen van Clinge, niet tot doelpunten komen. Even voor de mist was de meerderheid van RCS verdwe nen en de rust ging in zonder dat er gescoord was. Vijf minuten na de hervatting kreeg midvoor Willaert een bal goed toege speeld van de rechtervleugel en hij plaatste het leer in het RCS-doel (1 0). Clinge bleef gevaarlek aanval len en in de 16e minuut scoorde Ze- gers (20). Het spelpeil en het tem po zakten daarna af en de verdedi gingen bleven voor de rest van de tijd de voorhoede de baas, zodat RCS met lege handen naar Souburg terug moest keren. Biervliet met 42 door Zeelandia geklopt. Reeds na een minuut glipte De Vries van Zeelandia door de fel at taquerende Biervliet-verdediging heen en opende de score (10). Een minuut later gaf De Ruijter een fraaie voorzet, waar Adriaanse op prima wijze zijn hoofd onder zette. (20). Toen vond Biervliet het wel letjes en begon van 2ich af te bijten. Het beste van het spel was toen voor Biervliet, maar de Zeelandia-verdedi- ging, welke er goed in was, gaf geen krimp, tot de doelman een hard schot niet klemvast in de handen had en Kramer een verdiend tegenpunt kon scoren (21). In de drie en veertigste minuut kreeg Adriaanse een fraaie pass voor de voeten, rende er alleen door en de ruststand was 3—1. In de tweede helft begon Zeelandia weer goed en na 11 mmuten spelen benutte Janisse een vrye trap (41). Toen was het pleit vrijwel beslecht. Bij een der Biervliet-aanvallen trapte J. Simonse nog in eigen doel, waar door de eindstand 42 werd. Advertentie 2e Kerstdog in de feestelijk versierde zaal met Jerry Smits Small Combo Dat wordt dus een gezellige Kerstsfeer Entree: tl.- bel. inb. Ball: Dhr. Matthijssen DE VOETBAL IN DE AFDELINGEN. Ook Kortgene te sterk voor Patrijzen. De eerste Zeeuwse kampioen is er! Het is het eerste elftal van de voet balvereniging „Burgh", dat er dit jaar weer lit slaagde het kampioenschap van de eerste klasse C afd. Zeeland te behalen via een royale 51 zege op Drelschor. Onze gelukwensen! In de eerste klasse B nam Lewedorpse Boys geen halve maatregelen en onderstreepte tegen Walcheren nogmaals zyn candidatuur voor het kampioenschap. Patrijzen heeft in de eerste klasse A ook tegen Kortgene aan het kortste eind moeten trekken, zodat de 's Heerenhoekers in het bezit van de rode lantaarn blijven. De standen in de eerste klasse van de K.N.V.B. afd. Zeeland zien er nu als volgt uit: EERSTE KLASSE A- Luctor I 12 11 0 1 22 56-10 Kruiningen I 12 8 2 2 19 40-14 Vogelwaarde I 12 5 3 4 13 21-31 Hansw. Boys I 12 6 0 6 12 42-28 Rapenburg I 12 3 4 5 10 22-24 Kortgene I 12 4 2 6 10 21-34 Volharding I 12 2 1 9 5 20-42 Patrijzen I 12 1 2 9 4 15-54 EERSTE KLASSE B. Lewed. Boys I 11 8 2 1 18 40-21 Noormannen I 12 6 3 3 15 39-22 Groede I 9 4 4 1 12 25-17 Schoondijke I 11 4 2 5 10 27-31 Domburg I 9 3 3 3 9 19-19 Sluis I 9 4 1 4 9 20-21 's-H. Arendsk. I 10 2 3 5 7 29-30 Walcheren I 9 0 0 9 0 4-42 Amerikaanse vliegers in Hongarije veroordeeld. Stelde Washington zich in verbinding met het Kremlin In Boedapest is officieel bekend ge maakt, dat Zondag op een gesloten zit ting van het militaire gerechtshof te Boedapest de vier vliegers van het onlangs in Hongarije tot landen ge dwongen Amerikaanse vliegtuig ver oordeeld zijn. Ieder kreeg een boete van ongeveer 118.000 gulden, subs, drié maanden gevangenisstraf. Tevoren was door een woordvoerder van het ministerie va nbuitenlandse zaken te Washington bekend gemaakt, dat de Ver. Staten het optreden van de Hongaarse regering in deze kwestie „hoogst ernstig zouden opnemen". Men meende in Washington, dat de Ame rikaanse regering zich met het Krem lin in verbinding zou hebben gesteld, doch hierover werd officieel niets me degedeeld. Intussen heeft de Hongaarse' Vei ligheidsdienst Zaterdag ook noog de arrestatie van vier „Amerikaanse spi onnen" bekend gemaakt. Minister Lieftinck uit Amerika teruggekeerd. TOESTEL KON NIET OP SCHIPHOL LANDEN. Prof. Lieftinck is Zondag in Ne derland teruggekeerd. Het vliegtuig, waarmee hij uit Amerika kwam, kon niet op Schiphol landen omdat de mist te dicht was. Het toestel is daarna naar het vliegveld Meisbroek bij Brussel gevlogen en geland. Prof. Lieftinck, die vergezeld was van en kele hoge ambtenaren, keerde daar na per auto naar ons land terug. Amazone na aanrijding overleden. De vijftienjarig freule Fioen Sytza- ma, uit Brummen, die, zoals gemeld met haar paard door een auto werd aangereden, is. na nog te zijn geop- pereerd, in het ziekenhuis te Zutphen aan haar verwondingen overleden. Brandstoffenbijslag. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft goedgekeurd, dat gedurende hét lopende wintersei zoen ook aan te\verkgestelder\ inge volge de gemeentelijke sociale werk voorzieningsregeling voor handarbei ders een brandstoffenbijslag wordt verstrekt. Dit houdt in, dat aan deze tewerkgestelden in de periode van 28 October 1951 tot 25 April 1952 een brandstoffenbijslag kan worden toe gekend, welke voor kostwinners en alleenwonenden f 2.per week en voor kostgangers f 1.— per week be draagt. Millioenste slachtoffer van de auto in de V.S. Op 13 September 1899 werd de Amerikaan H. H. Bliss door een auto aangereden, toen hij uit de tram stapte. Hij was de eerste Amerikaan, die door een auto-ongeluk om het le ven kwam. Ruim 52 jaar later, op Zaterdag 22 December 1951, werd de millioenste Amerikaan het slachtof fer van een auto-ongeluk. In 1950 zijn 35.000 Amerikaanse burgers door auto-ongelukken om het leven gekomen. Justitie greep in bij strijd om broodprys. Daar de officier van Justitie bij de Dordtse arrondissementsrechtbank te kennen heeft gegeven, dat hij hun be drijven zou sluiten als zij de verhoog de prijs voor volksbrood zouden hand haven, hebben de 's-Gravendeelse bakkers besloten het brood weer tegen de vastgestelde prijs te verkopen. Men wacht thans op een gerechtelijke ver volging, waardoor de bakkers de ge legenheid hopen te krijgen, „de on houdbare toestand in de bakkerswe reld tot uitdrukking te brengen", zo als zij het noemen. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Beroepen te Souburg ds. R. Bakker, legerpredikant te Doorn. NED. HERV. KERK, Beroepen te Middelburg (vacature ds. De Vries) ds. E. Sneller, vlootpre- dikant te Vlissingen. EERSTE KLASSE C. Burgh 1 12 10 1 1 21 53-20 Dreischor I 12 5 2 5 12 26-28 Zierikzec III 12 5 2 5 12 21-26 Renesse I 12 5 1 6 11 31-13 Zonnemaire 1 12 1 2 9 4 12-58 ZATERDAGCOMPETITIE. De belangrijkste wedstryd, welke voor de Zaterdagcompetitie werd sld, ging tussen de koplopers tweede klasse D. RCS IV werd op eigen terrein door Middelburg VII verslagen. Intussen kwam 's-H. Arendskerke II op de tweede plaats terecht door een zege op Meeuwen I. De stand is hier: Middelburg VH 9 7 1 1 15 33-21 's-H Arendsk. H 10 6 2 2 14 55-24 RCS IV 8 6 1 1 13 41-19 VCK III 9 5 1 3 11 28-25 Meeuwen I 10 2 3 5 7 28-37 Nieuwland I 11 3 1 7 7 25-41 VSC 9 2 1 6 4 27-45 Serooskerke II 10 1 2 7 4 19-44 In de tweede klasse B behaalde Krabbendijke II een verdienstelijke zege op Wemeldinge II, VCK n drukte Nieuwdorp H wat vaster on deraan en Yerseke III zegevierde Set flinke cijfers over Kapelle II. ier is de stand: Arnemuiden H 12 11 0 1 22 48-21 Yerseke Hl 10 8 1 2 17 44-13 Kloetinge II 10 5 1 4 11 44-33 Krabbendyke II 10 4 3 3 11 33-25 VCK II 10 5 1 4 11 27-25 Rillandia II 11 4 1 6 9 35-41 Wemeldinge II 12 4 1 7 9 29-55 Kapelle II 12 3 1 8 7 20-47 Nieuwdorp II 9 117 3 17-31 Kortgene H gaat Sn de tweede klasse C Mcvo li aardig bedreigen. Ook nu wonnen de Kortgecnse re serves weer. De stand luidt: Mevo II 9 5 3 1 13 46-24 Kortgene II 8 5 2 1 12 35-14 Bevelanders II 10 4 2 4 10 36-31 Veere II 9 4 1 4 9 27-30 Wolf aartsdijk II 8 3 1 4 7 23-18 Kloetinge III 7 2 0 5 4 16-32 Mevo Jul 6 114 3 14-44 De uitslagen in de Zaterdagcom petitie luiden: 2e Klasse B: VCK II—Nieuwdorp II 4—1; Kapelle II—Yerseke in 1— 5; Krabbendyke II—Wemeldinge II 6—1. 2e Klasse C: Kloetinge IIIKort gene II 15. 2c Klasse D: RCS IV—Middelburg VII 1—2; 's-Heer Arendskerke II— Meeuwen I 63. 2e Klasse E: Spui I—Driewegen I 1—2. 2e Klasse F: Kruiningen IIIZaam- slag III 31; Tern. Boys IISpui II 4—0. UITSLAGEN ZONDAGCOMPETITIE. Ie Klasse A: Patrijzen IKortge ne I 1—3. Ie Klasse B: Walcheren ILewed. Boys I 110. lc Klasse C: Burgh IDreischor I 51 (Burgh kampioen). Zonnemaire IRenesse 106. Res. Ie klasse A: IJzendijkc II Aardenburg H 02; Steen IIHon- tenisse II 41- Res. Ie Klasse B: Zeelandia JU Biervliet II 1—0; Axel Hl—Sluiskil H 5—0. Res. Ie Klasse C: Goes IIILuc tor JU 03; Vlissingen HlYerse ke II 4—1. 2e Klasse A: Kwadendamme I RCS m 9—3; Zeelandia III—Mid delburg IV 0—3. 2e Klasse B: Retranchement I Zuidzande I 42; Middelburg V Groede II 10. 2e Klasse C: Vogelwaarde II Corn Boys III 34: Hontenisse III Koewacht n 10; Graauw I— Zuiddorpe I 45. 2e Klasse D; Burgh IIDreischor II 11—0. 3e Klasse A: Domburg IILewed- Boys II 41. 3e Klasse B: De Zeeuwen IVE MM IH 2—2; Sluis II—Oostburg Hl 4—2. 3e Klasse C: Hontenisse IVRa il 1—3; Hulst ni—Steen 10-^0. De overige vastgestelde wedstrij den werden afgelast. penburg J III 10—0. WAIOFREN MAANDAG 24 DECEMBER. Ver. Vr(jz. Herv. Vlissingen Engel se Kerk n.m. 11 Kerstnachtdienst o.l. v. ds. Boeke. Ned. Herv. Kerk. Ritthem 7 ds. Muller (Kerstzangd.). Middelburg, Oostkerk 11 n.m., ds. Smits. Evang, Lutherse Gemeente. Mid delburg geen dienst: Vlissingen n.m. 11 ds. Johannes (Kerstnachtdienst). Doopsgez. Gem. Vlissingen 7 n.m. Kerstfeest Juniors en Oudsten. Vryz. Herv. Missingen: 11 nam. ds. A. J. P. Bolke met muzikale mede werking (solisten, dameskoor, viool, en2). EERSTE KERSTDAG. Ned. Hen-. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen. 10 Zangdlenst; Ar nemuiden 10 ds. v. Voorst Vader, 3 ds. Korevaar; Biggekerke 10 en 2 ds. Witteveen; Domburg v.m. 10 ds. v. Willenswaard, n-m. 10 ds. v. Willenwaard (Kerstzangd.); Gapin- ge 10 ds. de Boer. 2 de heer Eoo- gerd, 6 Kerstfeest Zondagsschool; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Win terswijk; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Enker; 't Zandt 10 ds. Enker, 7 ds. v. Dijl; Meliskerlce 10 en 2.30 de heer Barnard; Middelburg Oostkerk 10 ds- Don; Concertzaal 10 ds. Smits (Jeugdd.), 7 ds. Otte; Oost en West-Souburg 9.30 ds. Spijker boer. 11 en 7 ds. de Stoppelaar; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. Muller; Se rooskerke 10 ds. v. d. Wind, 7 Liturg. Kerstwijdlngsd.; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Ot te, 7 ds. v. Woerden: Vlissingen St. Jacobskerlc 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Hartjes; Engelse kerk 9.30 geen kerk voor jongeren; Noorder kapel 9.30 en 10.45 ds. Maas; Ha vendorp 10 ds. Hartjes; Vrouwen polder 10 de heer Boogerd, 2 ds. de Boer; Westkapelle 10 en 2.30 ds- Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wa- gener, 7 ds. v. Winterswijk en ds. Wagener (Kerstzangd.) Eglise Wallonne. Middelburg 2.30 dans l'Eglise mennonite: monsieur le Pasteur J. Risseeuvv. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Ponticr, 2.30 lees- dienst; Gaplnge 9.30 en 2 ds. Spoel- stra; Grijpskerke 10 ds. Goumare, 2.30 dr. Stam; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hof plein) 9-30 ds. v. Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. Veldkamp. 2.30 ds. v. Til; Oost- en West-Souburg 9.30 leesd., 2.30 ds. v. d. Schaaf; Oostkapelle 10 en 2 30 ds. Dercksen; Seroosker ke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Vee re 10 ds. Veldhuijzen 2.30 ds. Etreef- kerk; Missingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 9.30 en 2 cand. Jager; Westkapelle 10 leesd., 2.30- ds. Pontier. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30 en 2 leesd.: Oostkapelle 10 en 2 30 lees- dienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuijst. Ver- van Vrijz. Herv Middelburg 7 ds. Metz; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes; Vlissingen 5 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen Kasteelstraat 5, 10 en 4 prof- Verheij. Het Kruisleger. Middelburg 6 Dank stond, 10 Kerstherdenking. 3 Ho sanna-meeting, 7.30 Kerstmeeting. TWEEDE KERSTDAG. Ned. Hen-. Kerk. Domburg 10 ds. Oosthoek; Koudekerke 5 Kerstfeest: Meliskerke 7 de heer Barnard; Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Voorst Vader; Oostkapelle 6 Kerstfeest Zondagsschool; Ritthem 6 Kerst feest Zondagsschool; St. Laurens 6 Kerstfeest Zondagsschool; Vlissin- fen St. Jacobskerk 10 ds- Hartjes; rouwenpolder 5 Kerstfeest Zondags school; Westkapelle 10 ds. Oosthoek: Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 6 Kerstfeest Zondagsschool. Geref. Kerk. Gapinge geen dienst: Grijpskerke geen dienst; Koudekerke 2.30 Kerstfeest voor de kinderen; Middelburg (Lutherse Kerk) 10 ds. Veldkamp; Serooskerke geen dienst; St. Laurens geen dienst; Veere geen dienst; Westkapelle "6 Kerstfeest Zondagsschool. Vrouwenpolder geen dienst. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30 lees dienst; Arnemuiden 2.30 en 6-30 ds. Rijkse; Oostkapelle 10 leesd.; West kapelle 9.30 leesd. Ver. van Vrnz. Hen-, Missingen 10.45 ds. Metz. Het Kruisleger. 2 Kerstfeest voor de kinderen, 7.30 Kerstmeeting. Officiële publicaties MIDDELBURG. ONTHEFFING BOUWVERORDENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door G. van der Linden, wonende te Middelburg, voor het perceel Lange Delft nr. 42 ontheffing is verzocht van het bepaalde in artikel 26, sub. 1. van de bouwverordening (over schrijding achtergevelrooilijn). Gedurende twee weken na heden zal dit verzoek ter gemeente-secretarie (2e afdeling) ter inzage liggen. Gedurende deze periode bestaat gelegenheid bezwa ren tegen dit verzoek in te dienen. Mïddelbiyg, 22 December 1951. Uit het zakenleven. NIEUWE ZAAK VAN PFAFF. Zaterdagmorgen werd in de Lange Delft te Middelburg de nieuwe zaak van Pfaff Naaimachinehandel (A. J. van Oevelen) geopend. Elf jaar lang is deze za^c gehuisvest geweest in een noodwinkel aan de Dam. doch thans beschikt de heer Van Oevelen. wiens winkel aan de Markt in 1940 een prooi der vlammen werd, weer over een fraai pand. dat zeer diep is en waarin een mooie gelegenheid is om de naaimachine's op het voordeligst uit te stallen. Boven de ruime en mo derne winkel bevindt zich een grote woning. Talrijke bloemstukken zet ten deze opening luister bij

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3