PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ook V.N.-gedeIegeerden gaan Kerstfeest vieren Drie nieuwe industriehallen te Goes in gebruik BILT BELANGRIJKE CONCESSIE VAN DE V.N. DELEGATIE Vandaag 194e Jaargang-No. 302 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintjjn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw., fr. p. p. f 4,80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 22 Dec. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm Minimum p advertentie t 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels tl.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 5860, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen Brouwerijstr. 2; Zierikzee N. Bogordstr C 160. tel. 26 ROND HET PALAIS DE CHAILLOT Wisjinsky richt voor het laatst in 1951 scherpe woorden tot het Westen In Parijs is het na. wekenlange discussies, waarbij het dikwijls scherp en beledigend toeging, wat rustiger geworden. Ook hier maalrte men zich op Kerstfeest te gaan vierenDe politieke commissie en de algemene ver gadering werden tot volgend jaar verdaagd, maar niet voordat Wisjinsky voor het laatst in 1951 gelegenheid had gehad orft nogmaals bittere en onverzoenlijke woorden tot het Westen te richten. Er werd namelijk ge- sproken over de uitlatingen, die de Sovjet-gedelegeerde de dag tevoren aan het adres van de Verenigde Staten had gericht en daarbij kwamen de Westerse gedelegeerden tot de conclusie, dat de Amerikaanse wet op de wederzijdse beveiliging in geen enkel opzicht een agressie betekent. Wi sjinsky echter hield voet bjj stuk: „De Amerikaanse wet op de weder zijdse beveiliging is een nieuwe stap in de richting van een derde wereld oorlog", aldus meende hij. „Bovendien hebben de Ver. Staten per val scherm personen boven gebied der communistische staten uitgeworpen, met het doel de afgeworpenen misdaden tegen de regeringen dezer landen te doen plegen". De Amerikaan Mansfield antwoord de, dat de politieke commissie moest kiezen tussen de Russische en Ameri kaanse uitleggingen van een binnen landse aangelegenheid der Verenigde Staten. „In het door de Russen aan gevochten gedeelte der wet staat dat het uitgewekenen is toegestaan dienst te nemen bjj de Atlantische strijdkrachten. Deze maatregel draagt een verdedigend karakter, de Verenigde Staten verontschuldigen zich er niet voor", aldus Mansfield. De politieke commissie verwierp tenslotte de Russische resolutie na 'n debat van 3 dagen, slechts de Kom- inform-landen stemden voor. Afghanistan, Birma, Egypte, Gua temala, India, Indonesië, Perzië, Pa kistan, Saoedi-Arabië, Syrië en Je men onthielden zich van stemming. ECONOMISCHE COMMISSIE. De economische commissie van de V.N. nam een Cubaanse resolutie aan, welke er bij de economische en sociale raad op aandringt met spoed maat regelen te overwegen om de industri alisatie van onvoldoende ontwikkelde landen te bevorderen. Er werden 41 Kantlijn In de Tweede Kamer heeft de mi nister van Onderwijs dezer dagen bij de behandeling van de begro ting van O.. K. en W. de verblijdende mededeling gedaan, dat spoedig de gezmsreductie voor alle takken van onderwijs zal worden toegestaan Verblijdend is deze mededeling, om dat zij bij de komende regeling een nieuwe bijdrage vormt tot de demo cratisering van ons staatsbestel. Dit bestel moet er op gericht zijn, dat ongeacht de inhoud van vaders porte- monnaie en ongeacht zijn „stand", de kinderen in staat moeten 'zijn het onderwijs te genieten, dat past bij hun aanleg. Het mag niet voorkomen, dat in een huishouden met verstan delijk begaafde kinderen er een paar geen bepaald onderwijs kunnen ge nieten. omdat oudere broers of zus jes dat al krijgen en vader niet meer schoolgeld betalen kan. De nieuwe gezinsreductie zal in dit opzicht' aanmerkelijke verbetering brengen. Er rijst, daarbij een vraag, n.l. of het geen aanbeveling zou verdie nen om gezinsreducties ook op andere gebieden toe te passen. Bij voorbeeld ten opzichte van de ver voerstarieven. Bij de behandeling van de begroting voor Verkeer en Wa terstaat is daar al over gepraat en hoewel er geen besluiten in die rich ting zijn genomen, is het idee nog zo gek niet. Te meer, omdat bij ons in Nederland veel vroeger het volle tarief voor een kind betaald moet worden dan in het buitenland. In Nederland betaalt men vanaf zijn tiende jaar de volle prijs. In Bel gië en Zwitserland is dat 16, m De nemarken, Zweden en Noorwegen 12. in Engeland en Italië 14 jaar. terwijl in Zweden en Zwitserland het ver voer tot 6 jaar gratis is. Nederland is dus het duurste. Met gezinstarieven of met aanpassing aan de internationale tarieven zou er dus al veel verbeterd kunnen wor den stemmen voor en twee tegen (Enge land en Nederland) uitgebracht. Drie landen onthielden zich van stemming. KASJMIR. De vertegenwoordiger van de V.N. voor Kasjmir, dr. Graham, maakte Vrijdag bekend, dat India en Pakis tan geen overeenstemming hebben bereikt over een plan om Kasjmir te demilitariseren. Deze demilitarisatie was bedoeld om de weg voor een onder toezicht van de V.N. te houden volksstemming over de toekomst van Kasjmir te ef fenen. Scheepsramp bij Cyprus Op de rede van Famagusta (Cy prus) is het Britse schip „Porïock Hill" vergaan. Twintig leden van de bemanning kwamen in de golven te recht toen een lichter, waarmede zij trachtten de wal te bereiken, om sloeg. Met veel moeite konden zij ge red worden. Vrijdagavond laat brak het schip in tweeën. Er bevonden zich nog achttien mensen aan boord, ter wijl drie leden der bemanning ver dronken en vier worden vermist. Over hét lot van de 11 vermiste opvarenden van het bjj de Ameri kaanse Westkust uitgebrande Deen se schip „Erraria" is nog niets be kend. Een elfjarige jongen, die door een patrijspoort, wist te ontkomen, verklaarde, dat velen in de brandende conversatie zaal achterbleven. De „Van Galen" wordt afgelost. Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein" zal op 18 Januari a.s. uit Den Helder naar de Koreaanse wateren vertrekken ter aflossing van Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen". De „Piet Hein" staat onder bevel van kapitein luitenant ter zee A. H. W. von Freitag Drabbe. De Franse herbewapening De Franse regering heeft besloten de militaire begroting voor het Fran se gebied in Europa met bijna twin tig procent te verhogen voor de eerste twee maanden van het volgen de jaar en verdere besluiten te nemen na de bijeenkomst van de Raad van het Noord-Atlantisch Verdrag, welke in Februari te Lissabon zal worden gehouden. Tot deze tijdelijke oplos sing besloot men wegens de financiële moeilijkheden, die zich bij de Franse herbewapeningsplannen voordoen. Intussen wordt er in de wandelgan gen van het parlement een actie ge voerd voor het beëindigen van de strijd in Indo-China. Italië krijgt herziening van het vredesverdrag. Gelijkwaardig lid van de gemeen schap van democratische volken. Vrijdagmorgen werd aan de Ita liaanse gezant in Den Haag het ant woord van de Nederlandse regering gegeven op het verzoek van de Ita liaanse regering tot herziening van het Italiaanse vredesverdrag. Reeds op 2 October jl. heeft de Nederlandse regering te kennen gegeven, dat het initiatief van de regeringen van En geland en Frankrijk en de Ver. Sta ten om de laatste beletselen uit de weg te ruimen, welke Italië op het moment verhinderen zich als een ge lijkwaardig lid van de gemeenschap van democratische volken te beschou, wen. door de Nederlandse regering met instemming werd begroet. Gezien het feit. dat de militaire clausules niet meer in overeenstem ming zijn met Italië's positie als een gelijkwaardig lid van de gemeen schap ran democratische en vrüheids- lievende volkeren, acht de Neder landse regering Ttabë thans ontslagen van zijn verplichtingen uit dien hoofde iegens haar. Haar antwoord op het Italiaanse verzoek zal aan het Nederlandse parlement ter goedkeu ring worden voorgelegd. Vrijdag overhandigden ook de re geringen o.a. van Engeland. Frank rijk en de Ver. Staten hun toestem mend antwoord on het verzoek om herziening van het vredesverdrag aan de Italiaanse regering. De Sow- jet-Unie heeft nog uiet geantwoord. Men verwacht evenwel, dat. zij de Italiaanse nota waarschijnlijk van de hand zal wijzen. Radioverbindingen met Australië verbroken Tengevólge van een staking onder de radio-operateurs van de Australi sche commissie voor overzeese ver bindingen zijn alle radioverbindin gen met Australië met de rest van de wereld enige tijd verbroken ge weest. De staking was het gevolg va.n een geschil over de status van het personeel, dat wachtdienst heeft in het radiostation te Fiskville. De staking die 42 uur heeft geduurd, is Vrijdag geregeld. Aanschaffing van Neder landse vlaggen De minister-president, minister van algemene zaken, handelende in over eenstemming met het gevoelen van de ministerraad, heeft besloten dat, indien nieuwe Nederlandse vlaggen door de ministeries en de daaronder ressorterende rijksdiensten moeten worden aangeschaft, deze dezelfde kleuren rood en blauw zullen dienen te hebben als de vlaggen, welke thans gevoerd worden op Hi. Ms. schepen en walinrichtingen der Koninklijke Marine. Schooljeugd bracht halve ton bijeen. Begin 1951 heeft het Nederlands Kankerinstituut een actie tot het in zamelen door de schooljeugd van oud papier en lompen ingezet, die in Oc tober jl. is afgesloten. De totale op brengst van deze landelijke actie be draagt niet minder dan 58.659.96. Er was een prijs beschikbaar ge steld voor de klas. die het hoogste gemiddelde aan ingezameld oud pa pier zou behalen. Dit werd een over winning voor een klas van de openba re lagere school in Anjum (Fries land). Na overleg besloten leerlingen en onderwijzers een radiotoestel te kiezen, ten einde de uitzendingen van de schoolradio te kunnen volgen. De bekende Pijprokersclub „De Gesellighe Dampkring" te Purmerend or ganiseerde Donderdagavond een speciale Kerstavond. Er werd een wed- strjjd in het pijproken gehouden, waarbjj ook de dames zich niet onbetuigd Heten. We zien hier enige deelneemsters de „ckonste" van het „toeback suyghen" beoefenen. ONDERHANDELINGEN IN PAN MOENDJON Generaal Ridgway wil Rode Kruisdelegatie naar Noordelijke kampen zenden De opperbevelhebber van de troepen der V.N"., generaal Ridgway, heeft zijn Noordelijke collega, generaal Kim II Soeng, in een persoonlijke boodschap verzocht een missie van het Rode Kruis tot de Noordelijke krijgsgevangen kampen toe te laten. Ridgway voegde hieraan toe, dat hjj met dit verzoek niets anders op het oog had dan het welzijn der manschappen en het ge ruststellen der gezinnen. Een lid der delegatie van de V.N. te Panmoendjon heeft de Noordelijken meegedeeld, dat de verbondenen zich zullen terug trekken van alle eilanden, die voorheen in het bezit van de communisten waren. boek stonden, hadden de Noordelijken er slechts 7.142 als krijgsgevangen opgegeven. Meer dan duizend wegge laten namen waren reeds jjenoemd in communistische radio-ufzeridihgen. Generaal Nuckols noemde dit aan bod der verbondenen een belangrijke concessie en „een tastbaar bewijs van onze bereidheid tot het sluiten van een. -compromis". De verbondenen zouden zich binnen vijf dagen na het sluiten van een wapenstilstand terug trekken van de eilanden, die zij ten noorden van de 38ste breedtegraad bezet hebben. De Noordelijken ver zochten om uitstel. DE KRIJGSGEVANGENEN Een geallieerde verbindingsofficier heeft, de Noordelijke onderhandelaars een nota overhandigd, waarin wordt gezegd dat uit de Noordelijke lijsten van krijgsgevangenen een groot aan tal namen is weggelaten. Van de tien duizenden Zuidkoreaanse krijgsge vangenen, die officieel als vermist te EEN NOVUM VOOR ZEELAND Officieel geopend door de Commissaris der Koningin Op het feestelijk met vlaggen versierde nieuwe industrieterrein van Goes had Vrijdagmiddag een gebeurtenis plaats, welke voor de industriële ontwikkeling van deze gemeente van het grootste belang zal zijn. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, verrichtte de officiële opening van de drie nieuwe kolossale industriehallen welks bouw hg terecht een evenement voor Zeeland noemde. ven nog een geheel andere kwestie. vai Onlangg is er door de Nederlandse ^omen In de eerste hal, welke betrokken is door de N-V. Spaarstroom-Tuscha, kon het gemeentebestuur van Goes tal van officiële genodigden verwel- Bond voor Ziekenverpleging een actie ingezet ter leniging van de grote nood, die er onder de oud-ver pleegsters blijkt te bestaan. Nauwe lijks was de actie begonnen, of er was al 20.000 bijeen voor dit Ere- fonds voor Oud-verpleegsters, dat te Amsterdam gevestigd is en als giro nummer 3650 heeft. Er zullen echter enkele tonnen no dig zijn en het is dus wel nodig, dat dit Erefonds nog eens onder de aan dacht van velen wordt gebracht. Dat doen wij bij deze. Het beroep van verpleegster is een zwaar, veel zelfverloochening eisend beroep. Het is een wantoestand als degenen, die hun leven in dienst stellen der lij dende mensheid op hun oude dag aan nooddruft ten offer vallen. Er rust een ereplicht dienaangaande op ons volk p 13 December j.l. plaatsten wij O een- „Kantlijntje" "over het lot van de befaamde Nederlandse onderzeeboot K XVm, die als oud roest aan China zou zijn verkocht door de Indonesische regering. Helaas blijken onze informaties niet geheel juist te zijn geweest. De Ma rinevoorlichtingsdienst deelt ons n.l. het volgende mede „Hr. Ms. onderzeeboot K XVIII werd op 3 Maart 1942, dus enkele Burgemeester ten Kate sprak een bijzonder woord van welkom tot de Commissaris der Koningin, uit wiens aanwezigheid weer zijn belangstelling voor alle belangrijke gebeurtenissen in Zeeland bleek. Ditmaal was het wel zeer belang rijk, omdat het hier ging om een no vum voor deze provincie. Drie indu striehallen zijn gebouwd voor de ont- dagen vóór de capitulatie voor de Japanse invallende strijdkrachten, door de bemanning te Soerabaja ver nield. Het schip was n.l. tijdens een oorlogsactie zodanig beschadigd, dat uitwijken niet meer mogelijk was. De Japanners slaagden er echter in, het schip tegen het einde van de oorlog weer hersteld in de vaart te brengen, maar tijdens de proeftocht werd de onderzeeboot door een Britse onder_ zeeboot in de grond geboord. Wellicht bestaat er verband tussen het bericht van uw zegsman en het lot van Hi-. Ms. K XV. Deze onder zeeboot werd na de oorlog te Soera baja uit dienst gesteld en onttakeld. Het wrak werd door Nederland ver kocht aan een ter plaatse gevestigde Chinese slopersfirma". Gaarne nemen wü van het boven staande acte. wikkeling van het industriële kli maat in deze gemeente. Het nieuwe industrie-terrein zal binnenkort reeds uitverkocht zijn, zodat besprekingen nodig zijn om te komen tot verdere uitbreiding, zowel aan de spoorlijn als aan de haven. De burgemeester bracht dank aan het college van G.S., de hoofdingenieur directeur van de Wederopbouw, de heer M. D. A. Glerum het Econ. Technol. Instituut, ir. Van Os, chef van de afdeling voor regionale Indu strialisatie van het Dep. van Econo mische Zaken, de directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Miehielsen en alle an deren voor de ondervonden medewer king. Ook de directeur van gem. werken, de heer J. Oranje werd dank gebracht. Met nooit verdroten ener gie en ten koste van veel nachtrust heeft deze zich ten volle voor dit pro ject ingezet. De huurders wenste spreker tenslotte veel succes toe. COMMISSARIS SPRAK De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot bracht daarna in zijn officiële openingsrede hulde aan het Goese gemeentebestuur dat altijd getoond heeft een vooruit ziende blik te hebben. Ondanks de krappe geldmiddelen is veel gepres teerd. Het college van G- S. was dankbaar aan het project van de in dustriehallen te hebben medegewerkt en met genoegen memoreerde de Commissaris de opinie van minister van den Brink bij diens jongste be zoek. Met bewondering nam de mi nister van deze hallen kennis en hij achtte deze kleine bedrijven ook so ciaal economisch van groot belang. Spreker wenste de zaken, die deze hallen betrokken hebben alle succes toe. VELE GELtTK WEN SEN Na een dankwoord van burgemees ter ten Kate kwamen nog vele spre kers aan 't woord. De hoofdingenieur directeur van de Wederopbouw de heer M. D. A. Glerum deed zulks met daarbij hulde te brengen aan de directeur van gem. werken. De directeur van het Econ. Tech nol. Instituut, drs. M. C. Verburg wees op de prettige samenwerking met het Goese gemeentebestuur. Voorts richtte drs. Verburg nog een persoonlijk woord tot de N.V. Tuscha. STROOMLEVERING De directeur van de P.Z.E.M. ir. T. Machielsen wees op de belangstel ling welke deze maatschappij voor het vestigen en bloeien van industrie- en in Zeeland heeft. De uitgaven no dig voor uitbreiding van het P.Z.E. M.-apparaat zijn de laatste jaren tot het waanzinnige gestegen. Gepoogd wordt de hieruit ontstane extra-las ten zo billijk mogelijk te verdelen. De laatste dagen zijn met de belang hebbenden bij deze industriehallen besprekingen gevoerd. De hoop is ge wettigd, aldus spreker, dat straks bij voortzetting der besprekingen een voor iedereen bevredigende oplossing zal worden gevonden. Verder spraken nog de heer C. Buurman, directeur van de Goese ambachtsschool, de heer J. D. Ha- gens, inspecteur economische Zaken van de Ned. Spoorwegen, de heer C. Merison die de dank van de drie huurders der hallen vertolkte en aan het bureau van gem. werken een ets aanbood en tenslotte de heer A. de Bruyne, namens de aannemers. Tenslotte gaf de directeur gemeen tewerken, de heer J. Oranje nog een overzicht van de voorgeschiedenis en de bouw der hallen. Daarna bezich tigden de genodigden de drie keurig ingerichte hallen. Amazone door auto aangereden PAARD GEDOOD, MEISJE ERNSTIG GEWOND Vrijdagavond is er op de Rijksweg te Brummen voor hotel „Het Wapen van Zutphen" een ernstig ongeluk gebeurd. Op de weg stond een auto van een brouwerij. Freule van Syt- zama, de 16-jarige dochter van baro nesse van Sytzama van der Feltz, wilde te paard deze auto passeren, toen de heer W. uit Enschede met zijn auto komende uit de richting Arnhem, haar niet opmerkte en in volle vaart amazone en paard aan reed. Het stierf kort daarna, in zijn val nog een rijwiel verbrijzelende. Freule Sytzama, die vlak voor de ouderlijke woning bewusteloos op de weg lag, werd per ambulance naar het Algemeen Ziekenhuis te Zutphen vervoerd. Haai- toestand is zeer ern stig. Het meisje heeft een zware her senschudding, een schedelbasisfrac- tuur en waarschijnlijk een wervel fractuur. Poging tot behoud van sterfhuis Multatuli Van de zijde van het Multatuli- genootschap, wordt medegedeeld, dat in verband met het gevaar, waarin het te koop aangeboden sterfhuis van Eduard Douwes Dekker (Multa tuli) te Nieder-Ingelheim verkeert, de Nederlandse regeling aan het Multatuli-genootschap een susidie verleend heeft teneinde een plaatse- Prof. dr. G. Stuiveling en dr. H. H. lijk onderzoek te kunnen instellen. J. de Leeuwe. zullen binnenkort naar Duitsland vertrekken om na te gaan. hoe aan dit nationale cultuur-monu ment in het buitenland voorgoed een waardige bestemming kan worden gegeven. ...is het. 60 jaar geleden, dat door de Duitse astronoom Max Wolf voor het eerst een plane toïde door toepassing van de fotografische methode werd ontdekt. Voor Philips was 1951 een goed jaar. Het jaar 1951 was, ondanks alle met het wereldgebeuren samenhan gende onzekerheden, voor Philips een goed jaar, zo deelt de raad van be stuur van Philips aan zijn medewer kers mede. Na de zeer sterke groei, welke voor Philips sedert 1946 gedurende vijf jaren mogelijk is geweest, is eeftter consolidatie van het bereikte in 1951 en daardoor een innerlijke verster king van de organisatie thans drin gend geboden. KORTE PREDICATIE HET OFFER. Een lam ten brandoffer. Genesis 22 8. Het gevaar van het Kerstfeest, dat wij ieder jaar byna vanzelfsprekend vieren, is, dat wij het te liefelijk en te menselijk begrijpelijk maken. Toen Christus Jezus geboren werd, was het allesbehalve een idylle, maar de meest harde werkelijkheid. De stal was geen mooie stal en de kribbe was niet versierd. Voor Maria is de gang van haar leven, waar God in greep,niet ge makkelijk geweest. Zij verstond niet wat de engelen zei: „Gij hebt gena de gevonden bij God." Daarom vraagt zij in verbazing en ontzetting„Hoe zal dat wezen?" Zij kan Gods genade niet vatten, evenmin als één mens na haar, deze heeft kunnen begrijpen. Maria houdt op met vragen. „Zie de diensmaagd des Heren, mjj geschiede naar uw woord." Zij aanvaardt, zij geer/ zich over, zij gelooft. Ook dit jaar zullen wij toeer staan bij de kribbe van Bethlehem. Er is geen mens in ons land die niet op enige wijze herinnerd wordt aan het geen er eenmaal is geschied. Maar, wat is daar nu eigenlijk ge beurd? In het Oude Testament vinden we het verhaal hoe Abraham, die leefde te midden van een bevolking waar men het kinderoffer kende, op des Heren woord ging om zijn eigen zoon te offeren. Onnoemelijk zwaar is hem deze gang geweest, vooral toen Izaak vroeg naar het lam voor het brand offer. Ook toen, toen alles hem zo donker was, stond de vader der ge lovigen in de ruimte van de voorzie nigheid des Heren. „God zal zich zelf een lam ten brandoffer voorzien mijn zoon." Abraham heeft Izaak tenslotte niet geofferd. Wat Abraham niet gedaan heeft, dat heeft God zelf gedaan. Hij heeft zijn eigen zoon overgegeven tot in de dood. Het kindeke in de kribbe is het Lam ten brandoffer; het Lam, dat ook onze zonden draagt. Wat verstaan w\j van het Kerstfeest, als wij niet weten, met Maria, van de onbegrijpelijke genade van God en met haar stamelen in de overgave van geloof: „Mij geschiede naar Uw Woord?" God zelf heeft voor het zoen offer gezorgd. In het kindeke van Bethlehem wil God, „in eindeloos erbarmen met onze grote nood", zijn zegenende armen ook over ons uitstrekken. Hier is de ruimte van Gods voor zienigheid. H. Auto slipte: chauffeur zwaargewond, 300.000 eieren op straat. Meer dan 300.000 voor Frankrijk en Zwitserland bestemde Nderlandse eieren gingen bij een auto-ongeval verloren. Het ongeluk speelde zich af bij Frisingen aan de Luxemburgs- Lotharingse grens. Een in de richting van de Franse grens rijdende colonne van drie grote Nederlandse vracht wagens met oplegger? slipte tenge volge van het gladde wegdek. De eerste twee wagens botsten tegen een langs de weg staande muur en de aanhangwagens sloegen over de kop. De bestuurder van de derde auto kon tijdig afremmen. De lading van de beide andere auto's meer dan 300.000 eieren ging geheel verlo ren. De bestuurder van de eerste auto werd met een borstfractuur naar een ziekenhuis in Luxemburg ver voerd. Zijn toestand is levensgevaar lijk. DE VOORSPELT: PLAATSELIJKE OPKLARINGEN Geldig tot Zaterdagavond. Aanvankelijk hier en daar nog ne vel of mist. later plaatselijk opkla ringen. Matige en in het Noorden van het land vrij krachtige wind uit Zuidelijke richtingen. Weinig veran dering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1