Onderzeese „veeteelt" wordt gerationaliseerd Een fraaie documentaire film over „De Oesterteelt" JIMMY BROWN, sportheld nol BINNENKORT GEZINSREDUCTIE OP SCHOOLGELD DONDERDAG 20. DECEMBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TAFELTJE DEK JE ONDER WATER. Met radar en electrische harpoenen öe mensen zyn op zoek naar nieuwe voedselbronnen. Hierbij nemen de wereldzeeën steeds meer aan betekenis toe; zy zyn ryk aan vis, die reeds thans een belangrijk bestanddeel van ons menu vormt. Maar op dit „tafel tje dek je onder water" staan nog geheel andere verrassingen, die nauwe lijks bekend zyn, maar toch reeds zover onderzocht, dat hun practische toepassing slechts een kwestie van tjjd kan zijn. In het Oostelijke deel van de Middellandse Zee vaart sinds een paar weken een eigenaardig schip rond. Het is de „Hatsvi", een 50-tons-scheep- je van de Israëlische regering. Aan boord bevinden zich hydrographen, chemici en biologen. Hun taak is de „onderzeese veeteelt" van Israël te rationaliseren. De „Hatsvi" werd in Denemarken gebouwd en is uitgerust met alle moderne toestellen, o.a. met een zo genaamde „Bendix-Marine Superso nic Depth Recorder", een toestel ter grootte van een gemiddeld radio apparaat, dat als echolood voor het eerst door het Duitse expeditieschip „Meteor" voor diepzeeonderzoek ge bruikt werd. Thans dient het appa raat ter bepaling van de dichtheid van scholen vissen; door de uitge zonden geluidsgolven kan nauwkeu rig diepte, positie en grootte van ie dere school worden vastgesteld. Ter wijl vroeger de vissers op goed geluk uitvoeren, kunnen ze tegenwoordig met behulp van dergelijke toestellen regelrechte „dryfjachten" op touw zetten. Op het ogenblik worden van de tot nog toe als arm aan vis be kend staande Middellandse Zee vis- serijkaarten vervaardigd, waardoor de staat Israël zijn karige voedsel voorziening met grotere visvangsten kan aanvullen. MET EEN ZÜIGPOMP. Reeds tijdens de oorlog is geble ken, dat de radarstralen door vissen teruggekaatst worden. Als de scho len bovendien in een electrische stroomlceten kwamen, dan verander den ze heel merkwaardig hun zwem- richting. Enige onderzoekers consta teerden, dat de vissen als het ware magnetisch aangetrokken op een aan een visserijvaartuig aangebrach te electrode toezwemmen en teil slotte door zwakke stroomstoten verdoofd naar de oppervlakte drij ven. Amerikaanse geleerden ontwik kelden nu een radar-inrichting, die met behulp van dit „electrische aas" hele scholen aanlokt en daarna door een zuigpomp direct aan boord haalt. De vangst kan hierdoor ver dubbeld en verdrievoudigd worden. Dierenvrienden in alle landen zijn ook voor het welzijn van hun be schermelingen onder water bezorgd. Als deze al moeten sterven dan moet dat zo pjjjnlqos mogelyk geschieden. Met deze èis nu houdt een nieuwe „humane harpoen" rekening, in de punt waarvan in plaats van de ge bruikelijke explosieve stoffen elec- Toch is 'i zo I troden ingebouwd zijn, die een wal vis binnen een minuut kunnen do den. Om het wegdrijven van aangeschoten dieren te verhinderen, zijn in som mige harpoenen kleine kortegolfzen- dertjes ingebouwd, die na het af schieten van de harpoen voortdu rend roeptekens uitzenden. Daardoor is het uitgesloten, dat een aange- Faust ging Valentijn te lijf. Tijdens de voorstelling van Faust in de Amsterdamse Stadsschouwburg door de Ne derlandse Opera gebeurde een ongeluk dat nog goed is afge lopen. In de vierde akte komt een schermscene voor, waarin Faust (de tenor Chris Reu- mer) Valentijn (de bariton Jos Burcksen) moet doden. In de ze scene is Reumer waarschijn lijk uitgegleden, waardoor hij. met zijn rapier Burcksen vlak onder het oog stak. Burcksen viel, krabbelde weer overeind, en heeft, hoewel het bloéd hem over het gelaat gutste, de sterfscene uitgespeeld. Direct nadat hij van het toneel was gedragen, werd zijn wonde, die enige centimeters groot en vrij diep is, door een medicus ver zorgd, Te Hilversum is de Stichting Ne derlandse Schoolradio, waaraan deel genomen wordt door de Avro, Vara en V.PR.O. officieel te Hilversum opgericht. schoten dier in de diepte der zeeën verloren gaat, zoals dit tot nog toe dikwijls het geval was. Nu is echter ook het tafeltje dek je onder water niet onuitputtelijk. Om het uitsterven van bepaalde vis soorten te voorkomen, wordt het aantal walvissen, dat per jaar ge vangen mag worden, reeds sinds ja ren tot een bepaalde hoeveelheid be perkt. Fausto Coppi op jacht in Brabant Dinsdag was het Brabantse dorpje St. Willebrord in feeststemming: Fausto Coppi was bij zijn vriend en tegenstander Wim van Est op bezoek om enkele dagen te komen jagen. Aan de grens ontstonden nog enige moeilijkheden omdat de Italiaan jachtgeweren bij zich had, die van een acte voorzien moesten worden. Maar de douane trad tegenover de Italiaanse wielercampionissimo zeer soepel op. Daarna trok Fausto met zyn echtgenote naar het huis van Wim van Est, waar men snel van kleding- verwisselde en op jacht ging. Thijs Roks, Kees Pellenaars, Mari- nus Valentijn en de heer Driessen, de manager van Coppi en van v. Est ver gezelden de beide beroemde wielren ners. In totaal worden vier hazen, vijf konijnen en een fazant gescho ten. Van Est fungeerde tijdens deze jacht als drijver. Gramofoonplaat met stem van Koningin Juliana. Hare Majesteit de Koningin heeft op veler verzoek erin toegestemd, dat de door haar het vorige jaar op Soestdijk gelezen tekst van het Kerst-Evangelie volgens Lukas 2, welke toen op een gramofoonplaat werd vastgelegd, thans voor een lief dadig doel in de handel wordt ge bracht. De baten van de verkoop de zer plaat zullen ten goede komen aan de uitbreiding van de arbeidsthe- rapie in het herstellingsoord voor het asthmatische kind „Heideheuvel" te Hilversum en in het Nederlandse Stu denten Sanatorium te Laren (N.-H.). Inval in Haagse speelclub. De Haagse politie heeft een inval gedaan in de speelclub „Entre Nous". Verdacht van het beoefenen van hazardspel werden dertig personen gearresteerd. Onderzocht wordt wie van het gezelschap in arrest zal moe ten blijven. Tafels, fiches en andere attributen werden in beslag geno men. Een speciale goederentrein van de Nederlandse Spoorwegen bestaande uit 11 wagons, waarin levensmiddelen voor een waarde van 162.000, is Dinsdag uit Venlo via Bazel naar Italië vertrokken. Dit is een onder deel van de Nederlandse Rode Krulsactie ter hulpverlening aan de slacht offers van de overstromingen in Italië. De trein mpt de voor Italië zo belangrijke goederen verlaat onder grote belangstelling het station van Venlo. MINISTER RUTTEN VERKLAART Voor alle takken van onderwijs (Van onze parlementaire redacteur). Opnieuw kwamen Woensdagmiddag in de Tweede Kamer de kwesties van de financiële gelijkstelling by het onderwys, de schoolgeld-regeling, de vernieuwing van het onderwijs en de scholenbouw ter sprake. By de alge mene beschouwingen over de begroting van O., K. en W. hadden enige afgevaardigden daarover Dinsdagmiddag het hunne gezegd. Woensdag gaf minister Rutten zyn visie op deze problemen. Belangrijk was de mededeling van de bewindsman, dat de gezinsreductie binnenkort voor alle takken vakonderwijs zal worden ingevoerd. Alles ligt hiervoor gereed. Belangrijk was de mededeling van de bewindsman, dat de gez ins re ductie binnenkort voor alle takken van onderwijs zal worden ingevoerd. Al les ligt hiervoor gereed. Volgens de minister mag verwacht worden, dat in 1955 de achterstand aan schoollokalen ingelopen zal zijn, als er per jaar 1200 lokalen bijge bouwd worden. Verleden jaar is dit aantal overschreden. De Kerstvacantie is verlengd, al dus deelde hij mee, om sluiting van scholen, die veel schadelijker voor het onderwijs is, te voorkomen. De kolen- PREMIèRE VAN ZEEUWSE FILM Eerste vertoning te 's Gravenhage iód De vraag of U hel 's winters plezie rig warm zult hebben, hangt uiteraard van vele uiteenlopende factoren af. We zullen vandaag niet de kolenprijs aan onze gram onderwerpen, noch de kwa liteit van de huisbrand en ook zullen we de mogelijkheid van ijzige Oosten winden buiten beschouwing laten, evenals tochtige ramen en andere on gerieflijkheden. We zullen slechts de kachel op de korrel nemen, en dan nog niet eens aan de binnenzijde, want het systeem interesseert ons voor dit mo ment geen steek. Verondersteld wordt dat U een kachel heeft en dat dit nut- De fllJ> «vervaardigd door de heer tige voorwerp zwart ziet. Creutzberg, bioloog van het ..Da-S flauw, natuurlij!: ziet m'n EiJbsinstituut voor Visserij-onderzoek kachel zwart!" zal menige huisvrouw IDeze amateur-cineast beoogde eer De première van de documentaire film „De Oesterteelt" ging Woensdag middag In Hotel „Centraal" te 's-Gravenhage voor een gezelschap van deskundigen en belangstellenden, waartoe onder meer behoorden mr. J. Th. Bonnerman, secr.-generaal van het departement van landbouw, vissery en voedselvoorziening, de heer D. J. Dijk, voorzitter van het Bedrijfschap voor Visserijproducten, een aantal bestuursleden van dat Bedrijfschap, dr. B. Havinga van het rijksinstituut voor vissery-onderzoek en talrijke ver tegenwoordigers van visserij-organisaties. Ook was aanwezig de burgemeester van Yerseke, de heer A. C. Wil- lerasen. doeleinden. DE GEHELE TEELT Het is een 16 m.m. smalfilm, die uit gmg en trots hierop antwoorden haastig haalt zij er nog een dot poets lap overheen om het sieraad van dt huiskamer in alle stralende zindelijk- h'jda <Sml°"f/"°P!"i'°re"!.i.i- ,1, twee "deïm bestaat. De vertoning Ja, daar eéitten we nu midden in de d,,ur+ nneeveer een uur* De Eehelc tXnaK WfT'in SOmmige rj kern oesïLteeft wordt in beeld gebracht w Jï 9 l°veide. ™zi.e m zich dragen. Vin het ogenblik af> dat de pannen te Want wat zal die huisvrouw wel van ,water gaan om het oesterbroed op te mij denkenals ik haar vertel, dat het -vangen totdat de oester op tafel wordt volkomen fout is die kachel zo veel geserveerd. De film speelt hoofdzake- mogelijk te laten glimmen? Laat hem k in Zeeland, behalve uiteraard het maar dof, des te meer warmte hebt U fc ologische deel, dat in het laborato- er van! r um Werd opgenomen. En aan de kleur, waarom is het „na- De opname kon tot stand komen taurlijk" dat een kachel zwart is? Zou \door een gelukkige samenwerking hij niet met hetzelfde recht rood of tussen de afdeling Voorlichting van geel kunnen zijn ,of die fraaie nikkel- iet ministerie van landbouw, het be- glans mogen vertonen, die in sommige o ijfschap voor visserijproducten, het étalages zo weldadig aandoet? Rijksinstituut voor Visseryonderzoek Laat U zich door deze, het oog stre- en Ned. Onderwijsfilm. lende, moderniteiten niet van het rechte pad der wijsheid brengen, want alles wat er aan uw kachel aan zwarts zit, is welgedaan. Een kachel moet warmte uitstralen en de straling van een lichaam hangt van velerlei facto ren af. Ojn te beginnen de grootte, maar die kan hier buiten beschouwing blijven .Voorts is de aard van het op pervlak van betekenis. Een ruw op pervlak straalt meer warmte uit dan een glad oppervlak, omdat door het ru- We Jze rJ'ota}e oppervlakte vergroot wordt. Tenslotte is de kleur van 'het grootste belang, aangezien de uitstra ling voor verschillende kleuren een andere waarde heeft. De hoogste waar de heeft zwart, zodat uw kachel, om ae meeste warmte te geven, een ruw, dofzwart oppervlak dient te hebben. lius met andere woorden, wanneer U fD*r n\et te zindelijk op bent en 2, beetje verwaarloost, dan nee]t u het in de koude maanden lek- ner warm.' Voorwaarde is echter dat ™«1frouiü hier te ,and« 2ich in As sepoester verandert. U overigens, dat de muiltjes J?„*SSepoester niet van maar van grijs bont? H. Pètillon. Onenigheid tussen Ambonezen in Friese woonoorden. Woensdagmorgen is onenigheid ont staan tussen kampraden van de woonoorden Oranje en Ybenheer, bei de te Fochteloo, onder Oosterwolde (Fr.) De beheerder waarschuwde uit voorzorg de politie Deze behoefde echter niet op te treden, omdat de burgemeester van Ooststellingwerf, zich onmiddellijk naar de kampen had begeven, de betrokkenen toe sprak, een vergadering die zy zou den houden verbood en de kampra den tot een verzoenende houding wist te brengen. Televisieuitzendingen van de V.P.R.O. Met ingang van 1 Januari a.s. zal ook de V.P.R.O. gaan deelnemen aan de televisie. Het ligt in de bedoeling dat de V.P.R.O., eenmaal per kwar taal een uitzendingsavond van ander half uur zal verzorgen. De andere omroepverenigingen zullen dan auto matisch opschuiven. EEN GOEDE FILM De bezoekers van de première wa ren met de film bijzonder ingenomen Men achtte het algemeen een goede film, die voor het gestelde doel zeer nuttig kan zijn. Ook het gesproken woord en de mu zikale illustratie konden de toets van de critiek ten volle doorstaan. Het plan bestaat van deze Neder landse film ook een versie in andere talen te maken, opdat de film in het buitenland vertoond kan worden. In dit verband is het van betekenis, dat de heer Fossum, Van de Amerikaanse E. C. A.-mission in Nederland, de pre mière bijwoonde-*-•-» de film uitliet. Onzekerheid in Amerika over krijgsgevangenen in Korea President Truman heeft Woensdag een speciale waarschuwing doen uit gaan, waarin hy er op wyst dat de lijst met namen van in Korea ge maakte geallieerde krygsgevangenen, die van de communisten is ontvan gen, „op geen enkele wyze op haar juistheid is getoetst en er niet de minste waarborg bestaat voor de juistheid van de daarin verstrekte gegevens. De Ver. Staten bezitten feen enkel middel om na te gaan of e lyst nauwkeurig of onnauwkeurig, juist of vervalst en volledig of onvol ledig is". De niet-officiële Amerikaanse reac tie op de door de communisten ver strekte lyst was: wat is er gebeurd met de negen duizend andere Ame rikaanse militairen, waarvan officieel is opgegeven dat zy vermist zijn? Generaal Ridgway heeft, als gemeld, kortgeleden verklaard dat naar schatting zes duizend Amerikaanse militairen, die door de communisten in Korea kry'gsgevangen waren ge maakt, zijn vermoord. Aan het Westelyke front hebben de Noordel yken een zware aanval onder nomen. Kort voor de schemering opende de Noordelyke artillerie bet vuur, waarby een nieuw type snel- werd geno- zich gunstig over i vuurkanon in gebruik men. schaarste noopte tot deze verlenging. Wat de gehudwe onderwijzeres aan gaat zeide de minister, dat dit vraag stuk in studie is bij een commissie. Haar rapport zal binnenkort verschij nen. Tenslotte gaf de bewindsman zyn oordeel over twee moties, die by de replieken waren ingediend. Een mo tie-Van Sleen (P.v.d.A.), sprak uit, dat het onderwys in beginsel koste loos behoort te zyn en dat zulks by voorrang voor het lager onderwys in practijk dient te worden gebracht. En een motie-Gortzak (C.P.N.), die er de aandacht op vestigde, dat het les je, getiteld „Van een Jodenjongetje", opgenomen in het derde deeltje van het „Nederlandse Taalboek", geschre ven door B. L. Maasland voor de R.K. lagere school, bestemd voor het vier de leerjaar, niet kan worden be schouwd als geschikte leerstof voor de geestelyke en zedelyke opvoeding van de jeugd, verzocht de minister dit lesje uit het taalboek te doen ver- wyderen, alvorens het tot gebruik op de scholen wordt toegelaten. Beide moties noemde prof. Rutten onaanvaardbaar. De Staatssecretaris, mr. Cals, weerlegde de beweringen van de com munistische heer Gortzak, dat de re gering niet voldoende voor de kunst zou doen. ONZE KOLENPRODUCTIE. Des avonds hervatte de Kamer de behandeling van de begroting van Economische Zaken. Uitvoerig werd gesproken over de woningen voor mijnwerkers en het opvoeren van de kolenproductie. Minister Van den Brink betoogde, dat een verhoging van de productie met 500.000 ton een belangrijke ver betering zou zijn voor onze kolenpo- sitie. De productie bedraagt momen teel 12 millioen ton. 6 mililoen ton moet ingevoerd worden. Plannen voor woningbouw in de mynstreken zyn in voorbereiding. Tot slot werden nog enkele onder wijszaken afgehandeld. De heer De Loor (Arb.) vond de materiële posi tie der Ryksscholen niet rooskleurig. Voor avondlycea bepleitte hy krach tige steun en de mogelykheid van ei gen eindexamen. Voorts pleitte hij voor erkenning middelbare akte Fries. Om één uur vannacht werd de ver gadering gesloten. 47. Tenvyl enige nionteurs de Meteoor I van de startplaats weg duwden en meneer Giebel met een mistroostig gezicht naar zyn cabine liep, zette Jimmy Brown de achtervolging in. Hy had er zélf geen idee van hoe groot de voorsprong was, die zyn tegenstanders op hem gekregen had den, maar dat interesseerde hem eigeniyk maar half. Hy hoopte maar één ding: dat ook meneer Giebel het klaar zou spelen zyn wagen weer aan het rijden te krijgen. „Ik had hem er eigeniyk even by moeten helpen", mompelde hy. „Dat mi nuutje had er ook nog wel afgekund." Intussen drukte hij eens flink op de gaspedaal en tot zyn grote vreugde bemerkte hij, dat zijn racewagen zo gehoorzaam was als een gedresseerde poedel. De Meteoor 2 spoot letterlyk over het circuit, dat overigens lelyk bochtig was. ,,'t Zal mij be nieuwen", dacht Jimmy, „of ik straks op het rechte eind iets van myn tegenstanders zal kun nen ontwaren. Als dat niet zo is dan ben ik een aardig eindje achter." Jimmy trok een vastbera den gezicht en gierend joeg hy zijn racewagen door de bochten, „'t Is tenslotte een race over 125 ronden en er kan nog héél wat gebeuren!", mompelde hy. Het wereldgebeuren Zuid-Afrika boudeert Nadat Zuid-Afrika al boos was weggelopen uit de beheerschaps- commissie heeft dit land nu hetzelfde gedaan met de Algemene Vergadering van de Ver. Naties. Een heel wat grotere stap, al staat daar dan tegenover dat die geste slechts als tydelijk wordt bestempeld en niet inhoudt, dat Zuid-Afrika niet meer mee zou doen aan het werk in de verschillende commissies. Maar het gebaar ten opzichte van de Assem blee wat bovendien nog inhoudt, dat Zuid-Afrika niet kan meestem men bij de verkiezing van een niet- permanent lid van de Veiligheids raad blijft daarmee van grote betekenis, omdat het een morele te rugslag moet hebben. Als elk land, dat zich op een bepaald ogenblik verongelykt gevoelt, zich uit de ver gadering terugtrekt het hoogste internationale lichaam, dat op het ogenblik bestaat dan gaat het er raar uitzien met de organisatie. Het is juist zo opvallend, dat er ln dit opzicht zulk een sterke neiging bestaat om de zaak, ondanks alle verschillen, by elkaar te houden. Er zyn wel enkele precedenten, maar ze zyn toch schaars, en men kwam dan toch weer op zyn weg terug. Het gaat in dit geval" om een heel oude kwestie, waarin Malan en Smuts vrijwel dezelfde lijn trok ken. Zuid-West-Afrika, de vroegere Duitse kolonie, werd door de oude Volkenbond aan Zuid-Afrika in man daat gegeven en zo langzamerhand meende de Unie, dat ze dit gebied wel kon inlijven. Dat werd in 1947 al aangekondigd, want de volken van het Zuid-Westen zouden om die inlyving hebben gevraagd...... Zuid- Afrika stuitte echter op verzet van de Ver. Naties. In de U.N.O.-kring meende men, dat dat zo maar niet kon. De Zuid-Afrikanen waren ge prikkeld en de zaak werd voor het Internationale Hof gebracht, dat in Juli van het vorig jaar, overeen komstig een resolutie van de Algeme ne Vergadering van December 1949, een „adviserend oordeel" uitsprak over de internationale status van Zuid-West-Afrika. Volgens deze uit spraak stond (fit gebied nog steeds onder mandaat van Zuid-Afrika en dit land moest dus de internationale verplichtingen, die uit dit mandaat voortspruiten, nakomen, inbegrepen de plicht periodiek rapport aan de U.N.O. uit te brengen en petities van de bevolking door te geven. Het oordeel van het Hof was gegrond op de overweging, dat de controlerende functies van de voormalige Volken bond zyn overgegaan op de Ver. Na ties, een stelling, die Zuid-Afrika volkomen ongerechtvaardigd vindt en dan ook niet accepteert. Premier Malan verklaarde na de uitspraak, dat noch de Ver. Naties, noch de Unie gebonden waren aan het advies van het Hof en dat de Unie onder geen voorwaarde rapporten zou uit brengen. De U.N.O. houdt zieh echter wel aan het advies en in de beheer- schapscommissie zat men aldoor maar om die rapporten te vragen, terwijl nu tot grote woede van de Zuid-Afrikaanse regering, „achter de rug van Zuid-Afrika om" inwoners van Zuid-West-Afrika zullen worden gehoord en aandacht wordt besteed aan de betogen van de vermaarde Engelse dominé Michael Scott, bij het enkel horen van wiens naam Malan en de zijnen wel vuur kunnen spugen. Ze hebben het tenslotte niet langer kunnen uithouden en hebben de thans zoveel opzien verwekkende maatregel getroffen. De U.N.O. moet op haar wegen terugkomen (niet Zuid-Afrika. en anders blyftPeto- ria bouderen. Engeland heeft overhaast verklaard, dat het niet tussenbeide zal ko men, omdat het een besluit be treft van een onafhankelijk lid van het gemenebest. Londen is doodsbe nauwd, dat Malan, die al zo dikwyls gedreigd heeft ook uit het gemene best te treden, een band zal verbre ken, die Engeland helemaal niet kan missen nu het de steun van Zuid- Afrika voor zijn positie in het Mid den-Oosten zo hard nodig heeft. Er is toch al voortdurend wry ving ge weest (over het feit, dat „niet-blan- ke" landen in het gemenebest zijn opgenomen, dat aan Nigeria en de Goudkust vér-gaande politieke rech ten zyn toegekend enzovoort), zo dat er maar weinig nodig is om ook in deze richting een crisis te voor- schyn te roepen. Daarom trekt Lon den zyn vriendelykste gezicht en doet zich het merkwaardige ver schijnsel voor zoals critische be schouwers opmerken dat, terwijl in vrijwel alle kringen der Britse bevolking de rassen-politiek van de Zuid-Afrikaanse regering wordt ver oordeeld, de officiële betrekkingen tussen Engeland en Zuid-Afrika steeds hartelyker worden. Industrieel garantiefonds Honderd millioen gulden uit de Marshall-pot Onlangs is met de E.C.A. over eenstemming bereikt over de be stemming van een bedrag van 100 millioen uit de tegenwaarderekening der Marshall-hulp voor de vorming van een industrieel garantiefonds. De besprekingen met de E.C.A. over deze aangelegenheid zyn reeds bmia twee jaar geleden begonnen. Aanlei ding daartoe was de ingrypende wij- zigïng, die zich na de oorlog op de Nederlandse kapitaalmarkt heeft voltrokken en die ernstige gevaren voor de financiering van de verdere Industrialisatie van Nederland in houdt. Het fonds kan worden omschreven als een instrument om risico mijdend in risicodragend kapitaal te transfor meren. Het garantiefonds zal alleen worden ingeschakeld voorzover 't in vesteringen betreft, die van primair belang zyn voor de Nederlandse eco nomie. Burgemeester mr. Loeff, van Den Bosch, heeft meegedeeld, dat omstreeks Nieuwjaar de 60.000ste ingezetene ver wacht kan worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5