WALCHERSE MELKFEDERATIE CONTRA DE VAKGROEP Geef eenRisma horloge... fraai van uiterlijk, voortreffelijk van „innerlijk"! PRISMA h^%r^! ZEEUWSE LIJN VOORLOPIG NIET GEELECTRIF1CEERD EEN B0TERSM0KKELAFFAIRE IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN KACHELINE ..G^irn VERZEKERING KEERT BEDRAG VAN HONDERDDUIZEND UIT 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 20 DECEMBER 1951 P.B.O. WERPT SCHADUW VOORUIT Scherpe opmerkingen in jaarlijkse ledenvergadering te Middelburg In een Woensdagmiddag to Middelburg; gehouden ledenvergadering van de WalcJierse Melkfederatlc verklaarde de voorzitter, de heer C. Zwager man, dat de Vakgroep détallhandel melk, boter, kaas en eieren deze vrije organisatie wenst te zien verdwijnen en volkomen in strijd met de waarheid suggereert, dat zjj reeds heeft afgedaan. De heer Zwagerman wees op wat de Melkfederatie tot stand heeft gebracht en zeide, dat de vakgroep tot nu toe uitsluitend negatieve dingen heeft gedaan. De zeer slecht bezochte vergade ring werd ook bijgewoond door het hoofd van liet Bedrijfschap voor Zui vel. afdeling Zuid, de heer J. J. Op stelten uit Tilburg en door de Rijks- zuivelconsulent, ir. W. L. Harmsen. Met vreugde constateerde de voor zitter in zón openingswoord, dat de band, die de leden van de federatie bindt, nog niets aan kracht heeft in geboet en hij dankte hen voor hun trouw aan de organisatie, welke juist in deze tijd, nu de publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties 0p de helling staan, van zeer groot belang is. De heer Zwagerman deed vervol- frens een mededeling over de onder- inge prijsregeling tussen de fabrie ken enerzijds en de melkslijters an derzijds. Het nieuwe contract is door alle belanghebbenden, op slechts drie slijters na, getekend. De organisatie begon in 1933 op basis van een con tract: men verbond zich de plannen op het gebied van de prijzen, de sa menwerking, etc. te realiseren. Daar na werden statuten vastgesteld, die nog steeds rechtsgeldig zijn. Aange zien er echter de laatste trjd nogal in grijpende wijzigingen zijn gekomen, diende een nieuw contract te worden opgesteld. De heer Zwagerman merkte op, dat in 1953 alle vakgroepen moeten zijn verdwenen. „Wij moeten ons wel rea liseren", zo vervolgde hij, „dat de Vakgroep detailhandel melk, boter, kaas en eieren, die in haar huidige vorm niet kan blijven voortbestaan, haar uiterste best zal doen om in enigszins andere vorm weer een voet aan de grond te krijgen". VESTIGING EN ONDERWIJS. Hierna werden de moeilijkheden bij de vestigingsregeling voor de Zeeuwse melkslyiers onder de loupe genomen. Vroeger kon de melkfede ratie een vestigingsvergunning afge ven na beoordeling van vakbekwaam heid, financiële draagkracht en tech nische installatie. Nu geschiedt dit door het Bedrijfschap voor Zuivel. De vakgroep geeft daarbij adviezen, doch heeft het bestaan de melkfede ratie daarbij uit te sluiten, aldus de heer Zwagerman. Voor dit probleem is nog geen oplossing gevonden, doch de federatie weet de Stichting voor de Landbouw achter zich, - Tot nu toe heeft de federatie ook het vakonderwijs in de provincie ge organiseerd. Er werden in totaal plm. 900 leerlingen opgeleid, waarvan 60 slaagde. De diploma's worden ech ter thans niet meer door de vakgroep erkend. Ook over deze moeilijkheid wordt onderhandeld en de voorzitter zeide er van overtuigd te zijn, dat de federatie op de duur wel recht zal verkrijgen. Hij adviseerde de leden niet teveel notitie te nemen van de mededelingen der vakgroep, herinner de er aan, dat één-derde deel van de melkproductie aan het publiek wordt verkocht en noemde de samenwer king tussen slijters, fabrieken en boe ren onontbeerlijk. EEN BATIG SALDO. De exploitatierekening over 1950, die een goed slot van j 982,40 ver toonde en de balans per 31 December 1950, die in debet en credit een to taal gaf te zien van 6962,77 met een post reserve van 3836,90, werden goedgekeurd. In het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Zee, werd verklaard, dat 1950 voor de melkvee houders in 't algemeen een goed wei- deiaar was, waardoor ook de melk- gitt goed was. De drinkwatervoorzie- Onderscheiding voor moedige daad. In het gemeentehuis te Duivendijke is in tegenwoordigheid van de burge meester en het personeel der rijkspo litie groep Brouwershaven, aan de wachtmeester der rijkspolitie T. Jan sen een loffelijk getuigschrift van 't Carnegie-heldenfonds uitgereikt. De uitreiking geschiedde door de districtscommandant der rijkspolitie, overste W. H. van Ballegoijen de Jong. De wachtmeester ontving de onder scheiding voor zijn moedig gedrag, omdat hg' op 31 Mei van dit jaar met levensgevaar een oude man redde, die in de haven te Scharendijke was geraakt. Advertentie ïAond J »tY. BOWNTREE - AMSTERDAM ERNSTIGE AANRIJDING Op het kruispunt Koestraat-Kerk- dreef te Axel werd Woensdagmiddag de 51-jarige wielrijder C. de D., die van zijn werk kwam door een perso nen-auto aangereden. Deze auto be hoorde aan de garage E. en werd be stuurd door de chauffeur v. L. De wielrijder, die een aantal meters meegesleurd werd, bleek een zware hersenschudding opgelopen te heb ben. Hij moest met spoed naar het ziekenhuis te Sluiskil worden ver voerd. De politie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het onge val. mng vormt nog steeds een groot pro bleem en brengt vele extra kosten met zich mee. Ook in 1950 werd de standaardisatie van de consumptie- melk in Zeeland niet doorgevoerd. De voorzitter deelde nog meae, dat, zo als wij reeds meldden, er een vry grote kans bestaat, dat via de Her verkavelingscommissie de watervoor ziening in orde komt. De verkiezing van 12 bestuursleden moest worden uitgesteld. De voorzit ter zeide naar aanleiding van een op merking in de rondvraag, dat de vak cursussen in Zeeland normaal door gang vinden. Advertentie gaat precies met de tijd mee! KAAG UW JUWELIER/HORCOGER Politierechter Middelburg DIEFSTALLETJES In de laatste zitting, welke de Mid delburgse Politierechter dit jaar hield, stond zoals gewoonlijk weer een aan tal lieden terecht, die verdacht wer den van diefstal of verduistering. Twee leerling-koperslagers van de Mij. „De Schelde" te Vlissingen, D. F. en D. G. F., werden bij verstek ver oordeeld tot een maand gevangenis straf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd omdat zij aan de maatschap pij toebehorend lood hadden gestolen. De kaashandelaar C. V. te Roosendaal had op de weekmarkt te Middelburg uit de auto van een textielhandelaar een coupon ribfluweel weggenomen. Verdachte ontkende deze diefstal te hebben gepleegd en beweerde de cou pon gekregen te hebben van de broer van de textielhandelaar. Deze broer ontkende evenwel de stof te hebben afgegeven, waarop V, veroordeeld werd tot f 50.— of 20 dagen hechte- Is. De matroos H. K., wonende te Ro zenburg. had aan boord van het sleepschip „Alger", waarop hij als knecht voer, een polshorloge wegge nomen. Bij verstek werd hij veroor deeld tot één maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De los werkman P. G. uit 's Heeren- hoek was ervan beschuldigd in Goes, waar hij werkzaam was. een schop te hebben gestolen uit een werkloodsje op .het parkeerterrein. Dit ontkende verdachte: hij had de schop in kwestie zelf gekocht en reeds geruime tijd in zijn bezit. Daar de diefstal niet kon worden aangetoond, werd hij vrijge sproken. De 69-jarige H. D„ een bewoner van een tehuis voor ouden van dagen te Kruiningen, stond terecht omdat hij van een medebewoner van dit tehuis enige stukken ondergoed, een over hemd én vier zakdoeken had wegge nomen. Op een onbewaakt oogenblik had hij kans gezien deze artikelen uit een kast op de kamer van de ge dupeerde te stelen. De man werd ver oordeeld tot twee weken gevangenis straf. De eis luidde: cén maand gevan genisstraf. De DUW-arbeider J. M, N. uit Ber gen op Zoom, die in October j.L werk zaam was in Scrooskerke, had uit een landbouwschuur aldaar een paar rub berlaarzen weggenomen. Hij werd ver oordeeld tot f 25.boete. De chef monteur B. P. W. uit Vlissingen, kreeg f 75.of 30 dagen, omdat hij een hoeveelheid benzine en een aan tal autobanden, afkomstig van dief stal, had verkocht. Hij had een en an der ontvangen van zekere S., die ben zine en banden ten nadele van de Kon. Marine had gestolen. Ter zitting gaf verdachte toe, te hebben geweten, dat hier misdrijf in het spel was. De transportarbeider M- Ch. O., uit Goes, die op een Novemberavond het hoofd van het Goese huisvestingsbu reau in het gezicht had geslagen, werd veroordeeld tot f 15.of 5 dagen. Driemaal ingebroken in Middelburgse woning Kort na elkaar is tot driemaal toe Ingebroken in de woning van de heer De P. te Middelburg. De eerste en de tweede maal werden bankbiljetten ontvreemd, de derde keer werd een geldkistje weggenomen. De gemeen tepolitie heeft de zaak in onderzoek. Bouw van 180 woningen te Vlissingen Waarvan 100 voor industrie Naar wj) vernemen heeft het mi nisterie van economische zaken bouw volume voor 100 woningen toegewe zen aan Vlissingen uit de bouwvolu me-reserve voor industrie-woningen. Voorts werd door het provinciaal bestuur volume voor 80-woningen aan Vlissingen toegewezen uit de provin ciale „bouwvolume-pot". In totaal zullen dus te Vlissingen op korte termyn weder 180 nieuwe wo ningen gebouwd kunnen worden. Heropening Binnenvaartschooi te Terneuzen Naar wij vernemen worden door het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart pogingen aangewend om te komen tot heropening van de Bin nenvaartschooi te Terneuzen. Indien mogelijk, dan zou men zelfs op zeer korte termijn deze school waar van de ambachtsschool,directeur, de heer A. de Nie te Terneuzen de lei ding had weer met leerlingen wil len bevolken. De moeilijkheid schuilt in het vinden van enkele geschikte leerkrachten. Gepantserde smokkelauto vernielde een schuur Schadepost voor inwoner van O. Z. Vlaanderen De landbouwer Zaman te Rapen burg-Tol onder Zaamslag schrok in de nacht van Dinsdag op Woensdag plotseling wakker door een hevige slag. Hij begaf zich naar bulten en constateerde, dat een vrachtauto zijn schuur goeddeels had verwoest en nog half in de schuur stak. Twee mannen, die zich by het voertuig be vonden sloegen op ae vlucht. De rijkspolitie uit Stoppeldijk werd gewaarschuwd en stelde een onder zoek in. Het bleek, dat men te doen had met een zogenaamde sixteen hundred-weight. De wagen had een gepantserde cabine. Er was' geen la ding in. Blijkbaar waren uit Bel gië afkomstige smokkelaars met het voertuig op weg naar een Nederlands adres waar ze smokkelwaar wilden innemen. In grote vaart is de wagen uit een bocht gevlogen, met een wiel in een greppel geraakt en daarna tegen de schuur gevlogen. Voor de heer Za man is dit een grote schadepost want in de schuur *erd een grote ravage aangericht. De auto, die zwaar gehavend werd, is door de rijkspolitie m beslag geno men. Dit is in een halfjaar tijd de vierde gepantserde smokkelauto, welke in Oost Zeeuwsch Vlaanderen strandde en de tweede in een week tijd. Het is opvallend, dat deze oude pantserwagens in België gewoon als vrachtauto langs de wegen kunnen rijden. Het is dus voor smokkelaars vrij eenvoudig zo'n voertuig te huren of te kopen en het zogenaamd als vrachtauto te exploiteren om het des nachts als smokkelwagen te ge bruiken. WINTERDIENSTREGELING WORDT GEWIJZIGD De aanleg van dubbelspoor in overweging. (Eigen berichtgeving). Het ligt niet in de bedoeling van de Nederlandse Spoorwegen om binnen afzienbare tijd de zogenaamde Zeeuwse lyn te electrificeren. De directie meent nameiyk en ons inziens terecht dat de spoorwegverbindingen van Zeeland nagenoeg niets te wensen overlaten en dat er dus geen reden is om tot electrificatie over te gaan. De diesel-electrlsche treinen kunnen de dienst volkomen aan. Wel ligt het in de bedoeling om op den duur op de Zeeuwse Hjn weer dubbelspoor aan te brengen. Voorlopig staat evenwel gebrek aan dwarsleggers uitvoering van dit voornemen in de weg. Gedu peerd wordt Zeeland hierdoor, volgens de directie der Nederlandse Spoor- wegen, niet. Deze mededelingen werden gedaan door ir. F. Q. den Hollander, direc teur der Nederlandse Spoorwegen op een Woensdag te Utrecht gehouden persconferentie. Deze werd belegd in verband met het in electrisehe ex ploitatie nemen van het 64-kilomëfer lange dubbelsporige baanvak Amers- foort-Zwolle op 7 Januari a.s., een verbetering, die eensdeels kolenbe- sparlng medebrengt, anderdeels de reisduur naar het Noorden (Gronin gen en Leeuwarden) met 20 a 25 mi nuten bekort. De expresse-treinen van Rotterdam en Den Haag naar Groningen en Leeuwarden, die thans worden gere den met de diesel-electrische tremen, zullen na 7 Januari geheel bestaan uit nieuwe in 'n lichtere kleur geschil derde doorgaande rijtuigen. Tot 18 Mei a.s. houden zij benoorden Zwolle stoomtractie, by het begin van de zomerdienstregeling zal het traject Zwolle-Groningen-Leeuwarden ook geëlectrificeerd zijn. WINTERDIENSTREGELING De electrificatie Amersfoort-Zwol- le brengt nogal wat wijzigingen ln de wlnterdienstregellng te weeg. Op 7 Januari zal daarom een extra spoor boekje uitkomen van 104 bladzijden, dat 22 nieuwe tabellen bevat. Voor Zeeland veranderen alleen de aan sluitingen naar het Noorden. Op deze persconferentie werden de bedrijfsresultaten en het herstel van de Spoorwegen in 1951 bevredigend genoemd-. Het ziet er evenwel voor 1952 iir verhand met de voortdurend stij gende prijzen minder goed uit. Men zal dus, hoewel dit niet ge zegd werd, verdacht moeten zyn op verhoogde tarieven. Voorts kwam het probleem der over wegen ter sprake, dat in Zeeland nauwelijks, in andere delen van het land echter weer veel zorgen'baart. De weggebruikers storen zich name lijk niet aan de signalen, zelfs niet aan de rode flikkerlichtsignalen en spelen liever met hun leven dan even te wachten. Wat de vele tijdrovende overwegen in de bebouwde kommen aangaat, verklaarde ir. den Hollan der, dat oplossing van dit ernsti ge probleem in een tijd als deze een voudig onmogelijk is. In de jaren 1930 tot 1936, toen in Nederland dui zenden mensen stempelden had men voor een appel en een ei tunnels kun nen bouwen of viaducten. Thans kos ten deze meer dan het tien voudige. Wat Nederland toen bezield heeft weet ik niet, aldus ir. den Hollander. Men had beter nuttig werk kunnen laten verrichten dan stempelen. ECONOMISCHE POLITIERECHTER. Er vielen gevangenisstraffen Voor de Economische Politierechter tc Middelburg stonden een aantal personen terecht, die gezamenlijk tussen half September en half Novem ber van dit jaar een grote hoeveelheid boter voor de smokkel hadden geleverd. Als eerste verdachte in deze zaak had zich te verantwoorden de 51-ja- rige winkelier R. F. L. uit Hulst, die zich sedert 21 November 1.1. in voor lopige hechtenis bevindt. Deze ver dachte moest als leverancier van de boter beschouwd worden. Op verzoek van verschillende andere personen had hij gedurende deze 2 maanden ongeveer 14 ton boter voor de smokkel geleverd en bovendien voor deze boter het geld in ontvangst ge nomen van niet-ingezetenen, buiten de clearing om. Onder leiding van L. was de boter vervoerd naar een boerderij in Zeeuwsch-Vlaanderen, vanwaar de. boter naar België ging. Verdachte 'L. gaf ter zitting al het hem te laste gelegde toe. Hij was er toe gekomen omdat hij in de schuld zat en er weer bovenop wilde ko men. De Economische Politierechter vond dit echter niet de juiste ma nier en veroordeelde verdachte tot 12 weken gevangenisstraf, mpt af trek van voorarrest. Van de 12 we ken zullen 8 weken voorwaardelijk zyn met 2 jaar proeftijd en bovendien kreeg L. een geldboete van 250 of 1 maand. Hij werd in vrijheid ge steld. De melkslyter P. L. de J. uit Koe wacht, die reeds sedert 22 November 1.1. in voorlopige hechtenis zat, had in deze zaak als tussenpersoon ge diend. Hij had de partijen tot elkaar gebracht, waarvoor hy een betrekke lijk kleine provisie had gekregen. Ook deze verdachte verklaarde dat hy er toe was gekomen, omdat hij in moei- Onderhoudswerk aanbesteed De Rijkswaterstaat te Middelburg besteedde. Woensdag in het openbaar aan het onderhoud van de Rijksweg 60 (gedeelte PerkpolderHulstBel gische grens.) en van de veerhaven Perkpolder, met bijkomende werken, gedurende het volgend jaar. Er werd als volgt ingeschreven: P de Regt, Terneuzen, 47.800,' C. v. d. Klippe, Vlissingen, 44.610; A. J. Blijlevens, Breda, 44.500; A. v. d. Straaten jra.. Hansweert, 44.200; K. Lucasse en G. Sponselé, Walsoorden, 43.730. Tevens werd aanbesteed het onder houd gedurende 1952 van het Kanaal door Walcheren c.a. met bekomende werken. Hiervoor luidden de inschrij vingen aldus: Aannemingsbedrijf Zee land, Middelburg, 70.900; E. G. Lin- denbergh, Vlissingen, 69.400; P. de Voogd, Veere, 6(.900; C. v. d. Klip pe, Vlissingen, 67.000; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, 64.900; P. J. v. d. Sande en H. A. den Exter, Breskens, 60.890; K. W. Dekker, Veere, 51.500. De gunningen wer den aangehouden. UNIVERSITAIRE EXAMENS Voor het candidaatsexamen rechten slaagde aan de R.K. universiteit te Nijmegen, de heer R. J, Nelissen uit Hoofdplaat. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen natuurkunde, de heer G. J. Mornout te Waterlandkerkje. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde voor het can didaatsexamen Engels mej. H. M. Ta- venier, vroeger te Middelburg. Advertentie. VOOR KACHEL EN HAAR Extra treinen me* Kerstmis. De N.S. zulen op 21, 22, 23, 26 en 27 December a.s. een aantal extra- treinen laten rijtlen. Ook* op het tra ject NijmegenVlissingen zullen en kele treinen worden ingelegd. Op 21 December vertrekt een trein om 14,49 uit Nijmegen, welke óm 18.13 te Vlissingen aankomt. Op 22 December vertrekken extra-treinen om 12.49 en 14.49 uit Nijmegen; aan- "1 te Vlissingr Dezelfde dag vertrekt uit Roosendaal komst 16.13 en 18.13 een trein om 11.13, aankomst' 12.40 te Vlissingen. Uit Vlissingen vertrekt om 14.03 een trein naar Nijmegen. AUTO POLITIE-ARTS VOORZIEN VAN MOBILOFOON De „politie-arts" dokter J. Z. L, Pel te Middelburg beschikt thans over een mobilofooninstallatie in zijn auto waardoor hij te allen tijde bereikbaar is. Wanneer zich een ongeval op straat, zoals een aanrijding of een bedrijfsongeval voordoet, behoeft het publiek dus niet meer een arts te waarschuwen, doch kan volstaan met het nummer 2244 (gemeentepolitie) te draaien. De politie kan dan via de mobilofoon onmiddellijk de hulp van dokter Pel inroepen. De installatie in zijn wagen is zodanig gemaakt, dat, wanneer hjj by een patiënt vertoeft en hij gewaarschuwd moet worden, de claxon van de geparkeerde auto gaat loeien. C. TIGGELAAR OVERLEDEN. Bij een verkeersongeval te Utrecht is om het leven gekomen de heer C. Tiggelaar, die jarenlang te Zïerikzee een actieve plaats in het sociale en politieke leven heeft ingenomen. NA MEER DAN ZESTIG JAAR Een vierde deel van alle premies over de laatsté negentien jaar. Meer dan zestig jaar geleden vergaderden In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zeven heren. Ernstig en toch ook genoegiyk werd gesproken over de mo- gelijkheden van een hagelverzekering. Dat was niet alleen vooruitstrevend, maar ook zakelijk, want zo bedacht men tussen de sigarenrook en de glazen door wanneer men een dergelijke verzekering in eigen kring hield, kreeg men niet alleen te maken met de lasten, maar ook met de haten! De kwestie werd van alle kanten bekeken en men zag er wel wat Daarom besloot men de Onderlinge Verzekeringsmaatschappij te gen Hagelschade in Zeeland op te richten, zonder dat men toen nog wist, dat deze maatschappij op haar beperkte terrein de grootste van het land zou worden en later de „honderd duizend" zou uitkeren De heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury uit Kloosterzande kreeg de voorzittershamer en burgemeester Frangois van Waesberghe van Hulst beheerde de kasmiddelen. Thans pre sideert een zoon van de eerste voor zitter de vergaderingen der maat schappij en ae financiële kwesties worden behandeld door een zoon van de vroegere burgemeester van HulstOnder hun beheer kan thans aan de leden honderdduizend gulden uit de reserve worden uitge keerd, dat wil zeggen een vierde deel van alle premies, die over de laatste negentien jaar zijn betaald. Reeds in 1923 en in 1933 konden aan de leden uitkeringen worden ge daan, waarmede in totaal een bedrag van 77.864,17 was gemoeid. Boven dien werd enige tijd geleden de helft der premies over 1949 terugbetaald en ook in 1951 konden de leden bijna 500 in getal volstaan met de betaling van de helft der premie. Thans valt dus de' honderddui zendEen meevaller voor de 482 leden, die bij de „Onderlinge" zjjn aangesloten. De zeven heren Dezaten zestig jaren geleden- tijdens die ge. Ijjkheden zat. Hij werd veroordeeld tot 4 weken en 27 dagen gevange nisstraf, waarvan vier weken voor waardelyk met 2 jaar proeftijd, last tot onmiddellijke invrijheidstelling en bovendien tot een geldboete van 150 of 1 maand. De landbouwer A. W. te Hoek had zijn bedry'f ter beschikking gesteld van de smokkelaars. Hy had hun gelegenheid gegeven op zijn erf bo ter te verbergen en over te laden van de aanvoer- op de smokkelauto's. Hij kreeg hiervoor een geldboete van 500 of 1 maand. De expediteur W. J. B. uit Hulst, die de boter van de leverancier naar de boerderij van W. had gebracht, ofschoon hy wist dat deze voor de smokkel was bestemd, kreeg 2 we ken gevangenisstraf. Twee Belgen, die ook als tussen persoon in deze zaak waren opge treden, waren niet ter zitting ver schenen. Hun zaak werd aangehou den tot 11 Januari a.s„ terwijl de personen, die by het eigenlijke ver voer over de grens betrokken zijn geweest, te zijner tijd zullen worden gedagvaard. Advertentie Rog maar goad reartig - en al zo stram als oen plank. Om nog niet to spreken van die Bheumatische Fijn... Eigenlijk moesten alle mensen en zeker op die leeftijd Kruschen ne men. En dan iedere dag, regelmatig, 't Is zo'n kleine moeite en 't kost nog geen 1% cent per dag. In ruil daar voor: altijd puur zuiver bloed, blij moedig in circulatie gehouden door jeugdig-vitale bloedzuiverende orga nen, zelfs bij lieden die weinig bewe ging nemen, of een zittend leven lei den. Laat Kruschen ook Uw organen die aansporende werking geven, op dat ze Uw bloed vrij houden van de onzuiverheden, die straks zo niet nü al oorzaak zijn van die ondra- gelijké. alles ondérmijnende Rheuma- tlsche pijn. De heer A. Imanse 20 jaar voorzitter K-N.V.B. afd. Zeeland. Het is vandaag 20 jaar geleden, dat de heer A. Imanse, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Kon. Ned. Voetbal Bond, tot bestuurslid van de toenmalige Zeeuwse Voetbalbond werd gekozen. Deze functie heeft hij tot heden onafgebroken op voortreffe lijke wijze vervuld. Zonder enige twijfel verdient dit feit de aandacht, want tot ver buiten onze provincie heeft de heer Imanse bekendheid en zijn werk grote waar dering gevonden. Behalve voorzitter van de afdeling Zeeland is hij ook nog bestuurslid van district Zuid I van de KNVB, lid van de Bondsvergadering namens de afdeling, gedelegeerde van het districtsbestuur in de sub-scheids- rechterscommissie van de KNVB en vertrouwensman van de commissie voor Oorlogsschade van de KNVB. In 1931 werd hij aangezocht voor de functie van secretaris-competitielei der van de toenmalige Zeeuwse Voet balbond' De ZVB telde toen 30 vereni gingen met ongeveer. 2000 leden. In 1948 werd de heer Imanse be noemd tot voorzitter-competitielei der van de inmiddels door fusie ont stane afdeling Zeeland van de KNVB. Sinds 1949 vervult hij uitsluitend de functie van voorzitter van de thans ruim 8000 leden tellende afdeling. De heer Imanse heeft o.a. medege werkt aan de totstandkoming van het Zaterdagmiddag-, het junioren- en het pupillenvoetbal. Door zijn grote organisatorische talenten, welke hij geheel belangeloos in dienst stelt van de voetbalgemeenschap, is hij een dei- steunpilaren van de KNVB in dit ge west en zijn gezond oordeel en kennis van zaken stempelen hem -tot een af delingsvoorzitter, waarop Zeeland met recht trots kan zijn. AANBESTEDING Op het bureau van de Genie te Ber gen op Zoom werd ten overstaan van de Eerst Aanwezend Ingenieur dei- Genie aanbesteed het eenjarig onder houd van Militaire gebouwen en wer ken te Middelburg, Vlissingen en aan- horigheden. Er waren negen inschrijvingen bin nengekomen. Deze waren als volgt: B. Stegink, Vlissingen f 14.415; C. v. d. Klippe. Vlissingen f 15.427; A. Poel man. Ritthem f 15.483; Stoppels en Zn. Middelburg f 16.070; E. Lindenbergh, Vlissingen f 16.185; C. V. Aannemers bedrijf Proper Oegstgeest f 16.722; L. d. Klippe en J. la Gasse, Vlissingen f 16.895; H. Geerdink, Ursselo, f 17.900; J. Wattel, M'burg, f 17.990. - De heer A. H. Izeboud uit Vlis singen, thans ambtenaar op de ge meente-secretarie te Spijkenisse, slaagde te 's-Gravenhage voor het di ploma gemeente-financiën, le gedeel- noeglijke vergadering wel een zeer vooruitziende blik, waarvan ze zich zelf wellicht niet bewust zyn ge weest De terugbetaling aan de leden, die ongeveer 18.870 gemeten hebben ver zekerd, zal geschieden naar rato van het aantal jaren, waarover de premie werd betaald. De bedragen variëren van enkele tientjes tot ver boven de duizend gulden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2