PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Scherpe aanval van Wisjinsky op de Verenigde Staten Scheepvaartverkeer stagneert ernstig op de Westerschelde BILT Kantlijn WAPEN-AFFAIRE HINDERPAAL IN KWESTIE NIEUW-GUINEA Vandaag 194e Jaargang-No. 300 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. Pi. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw., fr. p. p, f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 20 Dec. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 11.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 353300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerijstr. 2; Zierikzee N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 ACTIVITEIT IN PARIJS Politieke commissie aanvaardde Westerse ontwapeningsplannen Er is gisteren te Parijs grote activiteit ontwikkeld in diverse organen van de Verenigde Naties. De politieke commissie nam een resolutie aan, waarin zij haar goedkeuring uitsprak over de Westerse ontwapeningsplan nen. Zoals werd verwacht stemde het Sovjet-blok tegen. De commissie verwierp de eis van Rusland tot een onvoorwaardelijk verbod op de pro ductie van atoomwapens en tot vermindering van de bewapening met een derde. De resolutie, die voorziet in een ontwapeningscommissie onder ver antwoordelijkheid van de Veiligheidsraad, gaat nu naar de algemene ver gadering. Na de behandeling van deze kwestie deed Wisjinsky een scherpe aanval op wat hy noemde de Amerikaanse „agressieve daden" en de „in menging in de binnenlandse aangelegenheden van andere landen". In de Veiligheidsraad deelde -Jacob Malik mede, dat de Sovjet Unie een resolutie zal indienen, waarin aanbevolen wordt, dertien landen tegelijk tot de V.N. toe te laten. en sprak daarbij over liet Amerikaan se transportvliegtuig, dat gedwongen werd in Hongarije te landen, en dat. zoals hij het zei, tot opdracht had „spionnen boven Russisch gebied uit te werpen". Hij haalde een toespraak van John Foster Dulles aan, die on langs sprak: „het opbouwen van een weermacht met grote slagkracht, die bij de grenzen van de Sow jet-Unie zou worden gelegerd." „Is dat nu een strijdmacht voor aanvalsdoeleinden of niet?" vroeg Wisjinsky. „Doch dit gehele belachelijke streven mislukken, want uw geschut, ge vechtswagens en gevechtsvliegtuigen zijn niet tegen de onze opgewassen." Onmiddellijk na afloop aer verga- Wisjinsky kantte zich in de politie ke commissie vooral tegen de Ameri kaanse wet op de wederzijdse veilig heid. De Amerikaanse inmenging in de aangelegenheden van andere lan den bleek volgens hem uit de toewij zing van 100 millióen dollar voor het recruteren van personen en organise- ren van „gewapende groepen onder misdadigers en oorlogsmisdadigers, die uit de Sovjet-Unie waren ge vlucht". De Amerikaanse gedelegeerde wees de aanklacht zonder voorbehoud van de hand. Hij hield er aan vast. dat de wet op de wederzijdse veiligheid was opgesteld in de geest van het hand vest der Verenigde Naties. De V. S. hebben geen agressie tegen de Sow- jet-Unie of enig ander land gepleegd en zullen ook geen agressie plegen, aldus Mansfield. Mansfield verklaarde verder, dat de Atlantische strijdkrachten nog slechts klein zijn, in vergelijking met de geweldige legers der communisti sche landen. „Doch zij worden ster ker," voegde hij hieraan toe. Wisjinsky begon daarna opnieuw Als onze lezers voldoende geld hadden om een paar huizen te laten zetten, zouden zij dat dan doen? Het antwoord op deze vraag' kan kort en bondig ontkennend lui den: Neen! Zij zouden dat niet doen omdat zy weliswaar een huurprijs zouden mo gen berekenen, die 45 boven het peil van 1940 zou liggen, maar des ondanks het aldus beleggen van hun kapitaal niet rendabel, niet aantrek kelijk zouden vinden. En als men onze lezers zou vragen, of zjj genoegen beleven van het kapi taal, dat zij twintig of vijfentwintig jaar geleden in huizen staken, zou het antwoord even volmondig „Neen" zijn. Want dat kapitaal brengt geen rente op. De huurprijs, die voor oude woningen mag worden berekend, ligt slechts 15 boven die van 1940 en de onderhoudsrekeningen zijn zoveel hoger, de kosten van het levenson derhoud zozeer gestegen," dat de huiseigenaar niet meer aan zijn trek komt Daarbij is de woningbouw in ons wat zielental aangaat snel groeiende vaderland een der ernstigste problemen. Niemand steekt geld in huizen. De bouwprijs is te hoog, de huuropbrengst te laag Er wordt in Nederland dan ook practisch alleen gebouwd met over heidsgeld. De gemeentebesturen zien kans aan geld te komen door een be roep te doen op de burgerzin van de inwoners. Het rjjk zal straks op deze dan reeds ten dele afgegraasde akker zijn premielening uitzaaien, het prin cipieel verzet der rechtse partijen ten spijt. Hier en daar wordt niet ge schroomd om kapitaal aan te trek ken met methoden, die de lage-rente- politiek van de minister van finan ciën ernstig in gevaar brengt. Alle maal om maar te kunnen bouwen... De vraag ligt evenwel voor de hand. of als de particulier het bou wen niet aantrekkelijk genoeg vindt, de overheid dat wel doet. Mag men aannemen, dat de overheid de exploi tatiekosten wel zal kunnen dekken en tegelijkertijd het geleende kapi taal zal kunnen aflossen Natuurlijk niet, omdat niets er op wijst, dat de kosten en prijzen lager zullen worden in het dagelijks leven, mtegendeel "gevreesd moet worden, dat zij zich verder zullen aanpassen bij die in het buitenland. Dit betekent natuurlijk, dat op den duur de overheid de strop- pen krijgt te dragen, die de par ticulier niet voor zijn rekening wil nemen en op wie deze overheids- stroppen terug zullen vallen kan iedereen uitrekenen. Daarom zal er vermoedelijk toch niet aan huurverhoging te ontkomen zijn. Minister In 't Veld heeft dat verleden week reeds gezegd. Men kan hem geen ongelijk geven. Alleen als het bouwen weer aantrekkelijk wordt, zal ook de particulier weer plannen gaan maken. Dat de regering aarzelt om thans met voorstellen tot verhoging der huren te komen is begrijpelijk. De verkiezingen staan voor de deur. Maar dat de huurverhoging onver mijdelijk is, is zo zeker als dat twee maal twee vier is. Zonder veel kans op misrekening wagen wij ons aan deze voorspelling. Christiansen in vrijheid De voormalige „Wehrmachtsbefehls- haber in den Niederlanden, general der flieger" F. C. Christiansen, Woensdag in vrijheid gesteld. Hrj is van de gevangenis aan de Pompstationsweg te Scheveningen door de Rijkspolitie naar Nieuwe- schans gebracht en daar over de grens geleid. Christiansen was door het Bjjzonder Gerechtshof te Arnhem tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Aanvankelijk heeft hij beroep van cassatie ingesteld, doch dit later inge trokken. Bij wijze van gratie is des tijds vier jaar van zijn gevangenis straf afgetrokken. Doelcijfers van Heracles: 501 1 De oud-eerste klasser Hera cles uit Almelo, welke dit jaar naar de tweede klasse degra deerde en thans in de Ooste lijke Tweede Klasse A uit komt, staat na 13 wedstrijden met liefst 8 punten voorsprong op Hengelo aan de kop. De Al- meloërs wonnen al hun 13 wedstrijden, maakten vijftig doelpunten en hun keeper werd slechtséénmaal gepas seerd! dering vroeg Mansfield aan Wisjins ky wat deze precies bedoelde met zijn opmerkingen over Amerikaanse vlie gers, die in Hongarije waren gedaald. Wisjinsky zei daarop slechts in alge mene zin te hebben gesproken en geen bepaald geval te hebben bedoeld. VEILIGHEIDSRAAD. In de Veiligheidsraad deelde Malik mede, een resolutie te zullen indienen over het toelaten tot de V.N. van Al banië, de Mongoolse Volksrepubliek, Bulgarije, Roemenië, Hongarije, Oos tenrijk, Ceylon, Finland, Ierland, Ita lië, Jordanië, Portugal en Nepal. Hij zag niet in waarom aan Italië voorrang moest worden verleend. Onderzoek-commissie voor verkiezingen in Duitsland Voorstal tot instelling goedgekeurd' De tweede politieke commissie der Ver. Naties heeft, niet 45 tegen zes stemmen by acht onthoudingen het voorstel tot de instelling van een on partijdige commissie voor een onder zoek naar de omstandigheden voor verkiezingen in geheel Dnitsland goedgekeurd. Tegen stemden de landen van de Cominform en Israël; Argentinië, Af-, ghanistan, Birma, India, Indonesië, Jemen, Joego-Slavië en Zweden ont hielden zich van stemming. De Israëlische afgevaardigde ver klaarde, dat zijn delegatie geen reso lutie kon aannemen, dié niet uit drukkelijk op de gevaren van herle ving van het nationaal-socialisme wijst. Volgens de aangenomen resolutie zal een uit Nederland. Brazilië, Pa kistan, Polen en IJsland samenge stelde commissie worden verzocht onmiddellijk en gelijktijdig in West en Oost-Duitsland en in Berlijn een onderzoek in te stellen. Veroordelingen in goud smokkel „Westerdam" De Economische kamer van de Rotterdamse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van de goudsmokkel met de „Westerdam", waarmee de 48-jarige G. C.-V. uit La Chaux de Fonds (Zwitserland) uit New York arriveerde. Tussen de dubbele wanden van drie koffers werd goud ontdekt ter waarde van circa 125.000. Zij werd nu veroor deeld tot één maand gevangenisstraf met aftrek. De Zwitserse was bij de ontsche ping opgewacht geworden door de 50-jarige im- en exporteur H. E. R. uit New York, die door de officier van justitie als de hoofdfiguur werd gezien. Hij werd veroordeeld tot één jaar met aftrek. Uitzending Kerstviering in Paleis op de Dam. De Kerstviering in het paleis op de Dam te Amsterdam zal in haar ge heel rechtstreeks via de radio wor den uitgezonden. Deze uitzending geschiedt Zaterdag 22 December a.s. te 17.00 uur via Hilversum I op golf lengte 402 meter. Commando Midden-Oosten spruit roort uit bezorgdheid. Amerikaans antwoord op Russische protestnota De Ver. Staten hebben de Sowjet- Unie meegedeeld, dat de noodzaak van een verdedigingsorganisatie voor het Midden-Oosten is voortgesproten „uit de bezorgdheid over de huidige spanningen in de internationale situ atie, die zijn geschapen door de agressieve daden van de Sovvjet- Unie." Deze mededeling is vervat in een antwoord op de Russische nota van 24 November, waarin het voorge stelde commando wordt gecritiseerd. De Russische beschuldiging dat het commando een agressieve bedoeling heeft, wordt als „volkomen onge grond" van de hand gewezen. Het was de bedoeling een vrijwillige, co- operatieve verdedigingsorganisatie te stichten en de staten van het Mid den-Oosten behulpzaam te zijn bij „het bewaren en versterken van hun onafhankelijkheid en vrijheid", aldus het Amerikaanse antwoord. De antwoorden op een soortgelij ke Russische nota zijn Dinsdag ook door Frankrijk. Engeland en Turkije ingediend. Officiële kringen in Wash ington verklaren, dat alle antwoor den vrijwel gelijkluidend zijn. IRIAN EN HET UNIE-STATUUT Indonesië heeft Irian reeds „juridisch geannexeerd" By de voorbesprekingen tussen de Nederlandse regering en prof. Soe- pomo over de te houden conferentie voor de herziening van het Unie-sta tuut, heeft zich een complicatie voorgedaan, die zich ernstig Laat aan zien. In Indonesië is bekend geworden, dat Indonesië het Nederlands pro test over het beslag leggen op do wapens aan boord van de „Blitar" heeft afgewezen en zich op het standpunt stelt, dat het hier niet een doorvoer, doch een invoer van wapenen betreft, daar men in Indonesië Nieuw-Guinea beschouwt als Indonesisch gebied. Deze wijze van het stellen der kwestie wordt door de Nederlandse re gering hoogst ernstig opgenomen, naar de correspondent van Aneta is gebleken, omdat het daardoor bijzonder moeiljjk is geworden om te gaan onderhandelen over een „opruiming van hinderpalen voor de samenwer king." De kans wordt thans groot geacht, dat deze „juridische annexatie van Irian", zoals men het noemde, het begin van de onderhandelingen opnieuw zal vertragen. Over het verdere verloop van de be- j Nederlandse regering aan prof. Soe- sprekingen kan nog het volgende pomo worden meegedeeld: Zaterdag j.l. heeft de Indonesische delegatie in Den Haag uit Djakarta telefonisch de goedkeuring van de Indonesische regering ontvangen voor haar antwoord op de door de Luitenant-kolonel W. D. H. Eekhout, commandant van het Nederlandse I)etachente»t Verenigde Naties in Korea, is Dinsdagmiddag met het Ijjn- toestel uit Tokio in Nederland teruggekeerd. Met hetzelfde vliegtuig kwam ook kapitein T. de Haan van het N.D.V.N. mede. By aankomst op Schiphol werden luitenant-kolonel Eekhout (midden) en kapitein De Haan (rechts) namens de Minister van Oorlog door kolonel J. Daniels (links) verwelkomd. Twee Russen geëxecuteerd wegens „spionnage". Volgens Radio-Moskou zijn twee Russen wegens spionnage ter dood gebracht. Zij waren boven Russisch gebied uit een Amerikaans vliegtuig gesprongen. Volgens de radio betreft het hier „Amerikaanse diversionnisten", die in de zomer onder dekking van de duisternis door een Amerikaans vlieg tuig naar cle Moldavische Republiek (Sowjet-Unie) werden gebracht. De veiligheidspolitie vond op hen valse documenten, wapens „en andere zaken voor het voeren van diversion- nistische en terroristische activiteit' ZEELAND IN DE MIST Twee schepen sinds Zaterdag op weg van Antwerpen naar Vlissingen „De scheepvaaij op de Westerschelde is totaal ontredderd", verklaarde ons de directeur van het Belgisch Loodswezen, de heer A. J. de Mul der, „deze mist is zo dik, dat ze op erwtensoep lykt." Sedert Zaterdagavond dryven mistbanken over Zeeland. Af en toe had de scheepvaart er last van, totdat het Dinsdag ernstiger werd en Woens dagmorgen lag de scheepvaart practisch stil. We informeerden hy de directeur van het Ned. Loodswezen te Vlissingen, kapt. t.z, F. J. Krips. Hjj trachtte een bemoedigend woord te spreken: „De beloodsing gaat nog door voorzover het mogelyk is", maar hy moest er toch ook aan toevoegen: „Dat Is niet veel meer." Met sommige schepen heeft men geluk. Ze komen er nog door. Ande ren hebben geen geluk. Zo zrjn sinds Zaterdag twee schepen, die op weg waren van Antwerpen naar zee van de ene mistbank in de andere geko men. Woensdagmiddag lagen ze nog voor anker in het Middelgat bij Ter- neuzen! Ongeveer 30 schepen lagen Woensdagmiddag op de rivier tussen Vlissingen en Antwerpen voor anker. Ongeveer 40 schepen lagen op de rede van Vlissingen te wachten. DE BELOODSING. Sedert Maandag heeft men bij het beloodsen op de rivier de grootste zorgen, want wanneer men een schip met een loods de mist inzendt, dan weet men niet wanneer hij weer be schikbaar zal zijn voor een ander schip! Van een regelmatige rivïer-loods- dienst was dus geen sprake. Het is opvallend, dat er zo weinig ongelukken gebeuren in deze mistpe- riode. Wel werd een kleine aanva ring gerapporteerd bij Terneuzen, waar twee Nederlandse kustvaarders op elkaar inliepen, maar daarvan was toevallig de mist niet de oor- zaak. De 353 ton metende Monica liep een ingedeukte neus op en de 250 ton metende Confid kreeg een gat aan stuurboord boven de waterlijn. Dat in de Westerschelde een boei is weggevaren moet vermoedelijk wèl aan de mist worden toegeschreven. PROV. STOOMBOOTDIENSTEN. Door de mist ontstonden moeilijk heden bij de Provinciale "Stoomboot diensten. De boot VlissingenBres- kens voer weliswaar met radar rus tig door de mist, maar men had moeite by het binnenkomen van de te smalle haveningang van Breskens. Daarom kon men Woensdag deze ha ven uitsluitend binnenvaren als er weinig stroom stond en er dus geen tij liep. Dat heeft het verkeer tussen Vlissingen en Breskens ern stig belemmerd. Woensdagmorgen omstreeks 12 uur was de mist zover opgetrokken, dat de veerdienst BreskensVlissingen hei-vat kon worden. Op het veer KruiningenPerkpol- der moest de stoompont uitvallen, die geen radarinstallatie heeft. Overigens hebben alle provinciale veerdiensten ondanks de mist nor maal gefunctionneerd. STILTE IN DE HAVENS. In de haven van Vlissingen heerst tijdens deze mistdagen een op vallende stilte. De gebruikelijke coasters blijven uit en ook het bun kerbedrijf krijgt practisch geen sche pen. De binnenschipperij op de Zeeuwse stromen heeft Dinsdag en Woensdag tengevolge van de mist practisch stil gelegen. Ook de -visserij ondervond belemmering van de mist en het aan tal schepen, dat de Zeeuwse vissers havens verliet, was kleiner dan op normale dagen. DE SPOORWEGEN. Wat de spoorwegen betreft verna men we, dat er wel enige lichte ver tragingen van enkele minuten optra den, maar dat mocht geen naam hebben. In het station Vlissingen vertoefden echter heel wat reizigers, die door 't onvolledig functionneren van de bootdienst VlissingenBres kens hun opgewektheid dreigden te verliezen. HET WEGVERKEER. Tenslotte vernamen we van de rijkspolitie, dat de mistperiode wel iswaar stagnatie bij het wegverkeer veroorzaakte, maar dat er tot nog toe geen ongevallen van betekenis voorkwamen, dit in tegenstelling tot voorgaande mistperioden, waarin heel wat ongelukken gebeurden. Tragisch ongeval veroor zaakte stroomstoring Electro monteur kreeg stroom van 17.000 volt door het lichaam In het hoofdschakelgebouw van de electrlsche centrale te Rotterdam heeft zich Woensdag een ongeval voorgedaan, dat het leven heeft ge kost aan een 49-jarige electro-nion- t.eur. Als gevolg hiervan ontstond brand in een isolator, waardoor een gedeelte van Rotterdam-Zuid ruim een uur stroomloos is geweest. De mpnteur was in het hoofdscha kelgebouw bezig met een stofzuiger het vuil op te ruimen, dat door een reparatie was veroox-zaakt. De man stond by de hoofdspanningsschake- laar en vermoedelijk is de stofzui ger in aanraking gekomen met deze schakelaar. Er ontstond kortsluiting en het tragische gevolg was, dat de man een stroom van 17.000 volt door het lichaam kreeg, waardoor hij op slag werd gedood. overhandigde aide-memoire, waarin de Nederlandse regering op heldering gevraagd had over de be doelingen van de Indonesische rege ring bij de onderhandelingen. HINDERPALEN. In dit antwoord wordt medege deeld, dat Indonesië de Unie als een hinderpaal beschouwt voor de sa menwerking. evenals de kwestie Nieuw-Guinea. Een wijziging van de Unie in een gewoon internationaal verdrag zal zonder twijfel een der hinderpalen voor een goede ontwik keling der samenwerking wegnemen. Wanneer dit echter geschiedt, zon der dat het vraagstuk Nieuw-Gui nea wordt opgelost, zal er nóg een hinderpaal voor de samenwerking blijven bestaan. Alsnog is aan prof. Soepomo op heldering gevraagd over de passage, waarin gezegd wordt, dat, wanneer de Unie wordt opgeheven, doch de kwestie Nieuw-Guinea onopgelost blijft, er een ernstige hinderpaal voor de samenwerking blijft bestaan, omdat Nederland niet wil, dat de agi tatie over Nieuw-Guinea voortduurt na een eventuele opheffing van de Unie. Van Nederlandse zijde wordt ge zegd. dat ook de rechtspositie van de Nederlanders in Indonesië, de moorden op de Nederlanders en de redevoeringen van Soekarno een goede samenwerking nog in de weg staan. Nieuwe koffiebon 125 Rou 524 is aangewezen voor gram koffie. De bon is geldig van Vrijdag 21 December tot en met 5 Januari. Het rantsoen is bestemd voor zes weken, zodat de volgende bon pas op 31 Januari a-s. zal worden aangewezen. ...is het 200 jaar geleden, dat de Nederlandse landschap- en stadsgezichtschilder Daniël Dupré te Amsterdam werd ge boren. Scheepsarts „Noordam" aan boord overleden. De scheepsarts van de „Noordam" van de Holland Amerika-lijn, de veer tigjarige dr. J. M. J. Vink, is Zater dag aan boord overleden. Vermoed wordt dat hg aan hartverlamming is gestorven. Naam Nederlandse krijgsgevan gene in Korea bekend. A.F.P. meldt uit Tokio, dat de naam van de Nederlandse krijgsge vangene. voorkomend op de lijst, welke de Noordelijken de vertegen woordigers der Ver, Naties hebben overhandigd, Arie Biever luidt. Matroos wilde met sleep boot naar het buitenland Voor de Rotterdamse politierechter stond terecht de 19-jarige matroos J. M. J, die in de nacht van II op 12 December met een sleepboot er van door was gegaan. „Ik wilde alleen maai' een beetje op zee varen", zei hij. Tijdens het verhoor door de politie beweerde hij, dat hij van plan was geweest door te varen, totdat de olie op was; er was voor veertien dagen olie aan boord. De politierechter meende, dat hij naar het buitenland had willen gaan; de matroos bezat geen paspoort daarom nam hij maar een sleepboot. De officier van Justitie wilde ech ter graag wat meer over dè persoon van verdachte weten. Hij vroeg daar om zrjn gevangenhouding en verwij zing van de zaak naar de meervou dige kamer. De politierechter was het hiermee eens. De zaak werd voor onbepaalde tijd aangehouden en de stukken zullen in handen van de rechter-commissaris worden gesteld. Ernstig ongeval op steenfabriek. Door nog onbekende oorzaak werd een 23-rjarige arbeider gegrepen door de sneldraaiende as van een der ma chines op een steenfabriek te Lien- den. Hetslachtoffer kon pas na een aantal omwentelingen van deze as uit de machine worden bevrijd. Beide onderbenen en een arm waren hem afgerukt, terwyl liy bovendien ern stige kwetsuren in de borst opliep. Met een in allerijl gewaarschuwde ziekenauto werd het slachtoffer in hoogst ernstige toestand naar het ziekenhuis te Tiel overgebracht. Uitbarsting vulkaan Hibok eiste 2000 mensenlevens De wervelstorm, die de vorige week de Visayan-eilanden heeft geteisterd, heeft 588 mensenlevens geëist, aldus het Phllippijnse Rode Kruis. 49.330 huizen zijn verwoest en 403.480 personen dakloos geworden. Door de uitbarsting van de vulkaan Hibok-Hibok op het eiland Camiguin hebben 2000 personen het leven ver loren. Vrijdag 4 Januari a.s. zal de openings- rit worden gehouden op het geëlectrifi- ceerde traject Amersfoort—Zwolle. Deze rit wordt o.a. meegemaakt door de presi dent van de Ned. Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander. DE VOORSPELT: ENIGE REGEN Geldig tot Donderdagavond: Aanvankelijk nog hier en daar ne vel of mist. Overigens half tot zwaar bewolkt met later enige regen. Ma tige tot krachtige, langs de Wadden- kust mogelyk harde. Zuidelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1