LEZERS SCHRIJVEN JIMMY BROWN, sportheld no.1 MAAK HET NIEUWE ZO, DAT NIEMAND HET OUDE MIST KERNREACTOR VOOR KLEINE KOOPVAARDIJSCHEPEN fleschenkenhiiis S LOAN'S In de greep van de Woestijn KLANKEN un os AETHER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 MAANDAG 17 DECEMBER 1951 MINISTER IN't VELD Clubhuis van de C.J.M.V. in Arnhem geopend. Het was Zaterdag voor de Arnhemse C-J.M.V. en in feite voor de gehele lamleiyke organisatie van de Christelijke Jonge Mannen-Vereniging een grote dag toen het nieuwe clubhuis op de Jacobiberg aan de Thomas a Kempislaan kon worden geopend. Men had de minister van wederopbouw en volkshuisvesting, mr. dr. J. in 't Veld, bereid gevonden de opening te verrichten. Namens de Amerikaanse ambassa deur in Nederland woonde dr. Mars hall W. Swam de openingsplechtig heid bij. Naar geld gemeten, aldus de mi nister in zijn openingsrede, is dit na tuurlijk maar een bescheiden object, zeker wanneer men het vergelijkt met de millioenenplannen, die op ons ministerie ook worden behandeld, maar de belangrijke betekenis ligt dan ook niet in dit vlak, maar in het feit, dat het hier een nieuw te huis voor de jeugd betreft. In de laatste Troonrede is aandacht ge schonken aan het vraagstuk van de jeugd. Men kan in dit opzicht be trekkelijk weinig van de regering verlangen, hoogstens dat zij het wer ken onder de jeugd zoveel mogelijk begunstigt. Niettemin beseft de re gering hoe groot de betekenis is van de arbeid onder de jeugd. Hier heeft men een geval van we deropbouw in de dubbele betekenis. In de eerste plaats ter vervanging van hetgeen in de oorlogsjaren ver loren ging, maar in de tweede plaats ziet men hier een opbouwend werk voor de jeugd, waarby iets geheel nieuws wordt gebracht. In deze zin wilde spreker ook vooral dc opbouw zien van wat werd verwoest in de oorlog. WH moeten het oude verge ten door het nieuwe zo te maken, dat later niemand meer het oude mist. Dit geldt tenslotte ook voor getroffen steden als Arnhem, die zo hersteld moeten worden van de oor logswonden, dat niemand meer naar het oude terug verlangt. Vervolgens richtte spreker zich tot dr. Marshall W. Swam om namens de Nederlandse regering de erkente lijkheid te uiten voor de wijze waar op hier de Nederlandse jeugd gehol pen werd. Door tal van andere sprekers werd vervolgens nog het woord gevoerd. Sparen voor een eigen huis. Wil men de jeugd weer hoop op de toekomst geven, dan zal men haar dienen te verlossen van het akelige schrikbeeld, dat er geen woning beschik baar is, wanneer de jeugd de huwbare leeftijd bereikt. Het is uitermate belangrijk, dat de jeugd later niet meer met de woningellende te maken heeft. Aldus minister In 't Veld bij de opening van een clubhuis voor de Arnhemse C.J.M.V. Daarbij dient men te bedenken, aldus ging de minister verder, dat het benodigde kapitaal aanwe zig za! moeten zijn. Hiervoor zag spreker geen andere uit weg dan sparen. Het sparen voor de woningbouw moet ten sterkste bevorderd worden. Wanneer men de jeugd een ei gen woning in het vooruitzicht kan stellen, dan zal hpt sparen een doel hebben. Er moet dui delijk worden gemaakt, dat men bij het sparen een grotere leans heeft op het toewijzen van een woning. Hoe dit probleem precies aangepakt moet °worden staat nu nog niet vast, aldus de mi nister, maar er wordt in ieder geval aandacht aan geschon ken en men zal er wel meer over horen. VOORDRACHT VAN PROF. Dr. MILATZ Spaart dure bunkerdagen uit Prof. dr. J. M. W. Milatz te Utrecht heeft in een voordracht enige mede delingen gedaan met betrekking tot een ontworpen Kernreactor voor kleine koopvaardijschepen, welk ontwerp is van ir. Odd Dahl, de construc teur van de Kernreactor te Kjeller in Noorwegen. Het project is geschikt voor een schip van 5000 ton. Eeu vaartuig voor proefneming heeft men al op het oog. Bij deze reactor, die ook met zwaar I van een turbine, waarbij transmissie water zal worden toegerust, zal een zal geschieden langs electrische weg. in voort- ieweging zal geschieden met behulp loden reflector worden toe; laats van een van grafiet Overal in Nederlend is vorige week 'nlandelijke actie begonnen ter vernie tiging van de bruine rat, die voor tonnen en tonnen schade aan voedsel berokkent. De verdelgingsbrigade, die de kop van Noord-Holland tot haar arbeidster rein heeft, heeft de beschikking over een polderschuit gekregen, De giftta bletten worden tussen de naden van een halfvergane schoeiing van een oud landelijk bruggetje gelegd. Partijraad K.V.P. nam belangrijke besluiten. De vergadering van de partijraad van de K.V.P., welke Zaterdag te Utrecht werd voortgezet, heeft het ontwerp staatkundig programma te rugverwezen naar de programma commissie. Voorts hebben de besprekingen ge leid tot goedkeuring van vrijwel alle voorgestelde wijzigingen in het kies reglement voor de aanwijzing van candidaten voor de Tweede Kamer. Enkele belangrijke punten van verschil met het bestaande regle ment zijn de volgende Terwijl in het bestaande reglement de verkiezingsraad de bevoegdheid heeft bepaalde zetels definitief aan te wijzen en over de rest een advies geeft, wijst volgens het aangenomen reglement de verkiezingsraad defini tief candidaten aan op verkiesbare plaatsen ten getale van hoogstens een derde deel van het in de kringen te verwachten aantal zetels, en geeft advies over de overige plaatsen aan de kringen. Terwijl de vorige reglementscom missie na lang beraad unaniem van oordeel was, dat het verbod van zit ting nemen na een verkiezing door voorkeurstemmen diende te worden afgeschaft, bleek deze eenstemmig heid in de huidige commissie geens-- zins aanwezig. De kleinst mogelijke meerderheid was voor afschaffing van het genoemde gebod. Eenstem migheid werd tenslotte bereikt over eeu compromis, zoals dit geredigeerd is in art. 29 lid 2. L\v. „hij zal schrif telijk verklaren dat hij geen plaats in de Tweede Kamer zal aanvaarden dan met toestemming van het partij bestuur, indien hij bij officiële verkie zing door voorkeurstemmen zou worden gekozen". Zender Hilversum II viel uit Zaterdagmiddag om kwart voor 6 viel de zender Hilversum II, die uit zendt op de 298 meter golf, plotseling uit waardoor de toestelbezitters ver- stoken bleven van het Zondagmiddag sportcommentaar van de VARA. konden de aangeslotenen van de radio centrale dit programma vol gen. Het bleek, dat een storing was opgetreden in het zenderscomplex in Lopik. Na omstreeks 20 minuten was het euvel in zoverre verholpen, dat het reserve apparaat ingeschakeld en de uitzendingen voortgezet konden worden. De Zwitserse regering heeft Zaterdag de prijscontröle op goud, die in 1941 is in gesteld, afgeschaft. De raad van de Socialistische Inter nationale, te Brussel in congres bijeen, heeft besloten een speciale commissie te benoemen om het vraagstuk te onderzoe ken hoe de huidige levensstandaarden kunnen worden gehandhaafd ondanks de toewapenlngskosten. Uitbreiding M.T S- Naar aanleiding van Uw artikel op de hoofdpagina van de P. Z. C. van 7-12-'51. betreffende uitbreiding M.T.S. te Vlissingen, dat al zeer wei nig getuigt van werkelijke kennis van zaken, maar zeker niet zal na laten hier en daar een hoerastemming te wekken, past een ernstig weder woord. De behoefte aan Middelbaar Tech nisch Onderwijs wat de Waterbouw kunde betreft wordt sinds jaren ge dekt door de Z.T.I.-school voor Mid delbaar Technisch Onderwijs te Goes. U schrijft: „Een Middelbaar Tech nische School- was dit Z.T.I. niet en zal het ook nooit worden" enz. Op welke feiten grondt U dat? U geeft hier een geheel verkeerde voor stelling. Van een opheffen van deze school ook in de verre toekomst is geen sprake. In 1952 zal juist een belang rijke uitbreiding worden gedaan. Uw getal van 175 „opzichters" steunt nergens op. Houdt U de kleine 100 uit de Prov. Almanak maar aan en ga dan eens na hoeveel Zeeuwen daar bij zijn. Ik denk dat aan de Pol ders en Waterschappen er geen an dere zijn, U zal dan tevens merken dat de meesten hun opleiding aan het Z.TI. genoten en daar dus de kennis ver zamelden die blijkbaar nodig is om hun ambt uit te oefenen. Uit Uw betoog volgt niet dat de behoefte aan Weg- en Waterbouw kundigen in Zeeland onmiskenbaar is. Onze provincie is niet aangewezen om krachten uit „Holland" te betrek ken. Van de afgestudeerden van het Z.T.I. gaat het grootste gedeelte naar „Holland." Het is belachelijk om de behoefte aan Weg- en Waterbouwers in Zee land groeiende te noemen omdat een paar schorren worden ingepolderd en dat het Vrije van Sluis werken uit voert. Neen, M. d. R., er bestaat in Zee land en overigens in ons hele land behoefte aan flinke kerels, aan vol houders, aan lui, die niet altijd aan anderen vragen maar zelf doen. Dezulken worden niet op de ge subsidieerde' M.T.S.-en gevormd maar in het harde leven. Daar komt uit wat men waard is. Een uitbreiding van de M. T. S. (Zeevaartschool) te Vlissingen zal de Staat alléén maar geld kosten. Uitgayen die, nu men de eindjes niet meer "aan elkaar weet te knopen, niet gewettigd zijn. Ten slotte wil ik nog opmerken dat de Ryks Waterstaat zich bij aan stelling van Waterbouwers al heel weinig aantrekt van de afgestudeer den der gesubsidieerde M. T. S.-en. Aan het door de R. W. afgenomen examen Technisch Ambtenaar wordt meer waarde toegekend. W. H. J. v. <L Hooft, Dir. Zeeuwsch Technisch Instituut, Goes. Naschrift der Redactie. In het ar tikel van 7 December werd aan het Zeeuwsch Technisch Instituut alle eer gegeven, die het toekwam. Dat dit Instituut geen M. T. S. zal worden spruit voort uit het feit, dat dc leer krachten niet voldoen aan de eisen, die aan de leraren M.T.S. gesteld worden. Het diploma van het Z. T. I. ;eeft niet dezelfde rechten als een I.T.S.-dïploma. Er- bestaat in Zee land wel degelijk een groeiende be hoefte aan M.T.S.-ers, dit werd ons door de bevoegde instanties te ken nen gegeven. Daarom juichen wij de uitbreiding van de Zeeuwse Middel bare Technische School toe. In steeds sterkere mate zullen de Zeeuwse jongelieden moeten concurreren te gen niet-Zeeuwen, die wel een M.T. S.-diploma bezitten. Daarom is het goed dat de gelegenheid geopend wordt dit diploma ook in Zeeland te behalen. KEKKNIFUWS GEREF. KERKEN Aangenomen naar Middelburg (vac. dr. A. H. Oussoren). ds. W. J. Meijster te Overschie. Advertentie. ideeën voor I Kerstgeschenken Fotolijstje, maat 9 X 14 - 1.25 Kousenétui, gebloemd 2. Fotoalbum, royale maat 4.50 Theebeurs, kapokvulling 10.50 Schrijfmap. Italiaans leer 12.50 Electr. Wekker 22.50 Morgen nieuwe ideeën 4. Studentenparlement kwam voor het eerst bijeen. Zaterdag was het gebouw der Tweede Kamer het domein van de Leidse studenten. Het studentenpar lement hield- er zijn eerste openbare vergadering en deze was zoveel mo gelijk een afspiegeling van de verga dering der Tweede Kamer. Na een begroeting van de Tweede Kamervoorzitter dr. L. G. Korten- horst, waarin deze zeide, dat by het wekken van belangstelling voor de politiek bij de jongeren een groot Nederlands belang is betrokken, omdat zij straks de dragers zullen zijn van de verantwoordelijkheid voor 's lands welzijn, werd begonnen met het eigenlijke werk, zoals het trek ken der afdelingen en het schorsen van de vergadering om in de afdelin gen de benoeming van voorzitters en tweede voorzitters te doen geschie den. Na heropening hield mejuffrouw A. van Dunneé een interpellatie over de rechtspositie van de gehuwde ambtenares, waarop namens de rege ring de staatssecretaris voor binnen landse zaken, mejuffrouw A. Adema van Scheltema, antwoordde. Na haar repliek diende de interpellante een motie in en toen deden de vertegen woordigers van verschillende fracties zich horen. Indien de voortstuwingsmachinerie moet stoppen, zal het niet mogelijk zyn de reactor onmiddellijk onwerk zaam te doen zijn. In dat geval zal de opgewekte elec- triciteit worden opgenomen in een belastingsweerstand. De gezamenlij ke installatie zal 'n geringer gewicht hebben dan een normale machinerie inclusief de brandstof. Het grote voordeel van de toepassing bij de scheepvaart zal echter zijn, dat een dure bunkerdag wordt uitgespaard. Dit is van grote betekenis omdat de dagexploitatie van een dergelijk schip ongeveer 10.000,kost. Prof. dr. Milatz deelde mede, dat in de Kernreactor te Kjeller 12 mil- lioen gulden is geïnvesteerd. De reac tor bevat 3000 kg uranium en 6000 kg zwaar water. De kosten voor Ne derland bedragen ongeveer 300.000 gulden per jaar. Prof. Milatz zei voorts nog in zijn voordracht dat de gezamenlijke uni versiteiten maar een derde aan na tuur- en scheikundigen afleveren van wat Nederland nodig heeft voor on derzoek onderwijs en herindustriali satie. Advertentie SPIERPIJNEN? Is iedere beweging U een kwelling? Pas dan de ongekend werkzame Sloan's toe. Alleen maar de pijnlijke plaatsen betten. Niet wrijven. De heilzame warmte doet de pijn binnen een paar seconden minderen! Pas ook Sloan's toe bij rheuinatiek, spit of stramheid „GENEZENDE WARMTE" FEUILLETON DOOR: M. VER NON Gary was bevroren. „Welk meisje?" „Die in de taxi, met orchideeën in haar krullen." Met veel zorg had hij een cigaret uit zijn zak gehaald en die opgesto ken voordat hij had geantwoord, en zyn knappe gezicht stond streng en hard. „Zomaar een vriendinnetje. Waar om?" Bij die koele uitdagende toon werd Ma.ra's hart zwaar als lood. ,,Ga je dan ook met andere meisjes uit?" „Gunst, Mara, doe niet zo voorwe reldlijk. Een man mag toch zeker nog wel eens naar een andere vrouw kij ken al is hij verloofd. Als je me niet vertrouwt, kunnen we het maar be ter afmaken." „Ik vertrouw je wel," had ze wan hopig uitgeroepen, „maar......" „Het lijkt er anders niet veel op. Ik heb toch geen geld om te trouwen, dus misschien is het maar beter om de zaait te beëindigen. Het is voor geen van ons beiden te doen om jaren te moeten wachten." „Het kan mij niet schelen om te moeten wachten. Gary! Je meent»het toch niet dat het uit moet zijn, na al les wat we voor elkaar zijn geweest?" „Natuurlijk niet. Maar het heeft ook geen zin om door te gaan. En als jij nu ook nog elke keer dat ik tegen een ander meisje beleefd ben, jaloers gaat worden „Ik begrijp het." Haar stem had vlak geklonken. „Je hebt genoeg van me je wilt eens wat anders. Het spijt me dat ik dat ik je niet langer kan amu seren". Wat daarna gebeurd was, was ver duisterd door een mist van verdriet. Ze wist alleen nog dat ze hem haar ring had teruggegeven, dat hij was weggegaan en haar leven in brokken aan haar voeten lag. Dagen lang was ze de postbode tegemoet gehold, en elke keer dat de telefoon ging had haar hart in haar keel geklopt, maar Gary deed geen poging om weer met haar in contact te komen en haar trots stond haar niet toe de eerste stap te doen. Maar o, wat verlangde ze naar hem wat een dwaas was ze geweest om haar geluk te vergooien, om zo bespottelijk jaloers te zijn ge weest. Er konden duizend redelijke verklaringen en troostende motieven voor zijn geweest. Misschien was ze de dochter van een hooggeachte cli ënt; een nichtje dat een paar dagen 44. Jimmy en meneer Giebel keken elkaar bijna radeloos aan. Meneer Giebel zat zich achter zijn stuur te verbijten van ergernis. „Er is aan onze wagens geknoeid!!!" schreeuwde hij achterom naar Jimmy, maar de andere motoren brulden zo verschrikkelyk, dat Jimmy er geen woord van kon verstaan. Hy gunde zich trouwens geen tijd om naar meneer Giebel te luisteren. Hy sprong zo snel hij kon uit zyn cockpit, wierp de motorkap open en dook er met zjjn hoofd in. Snel contro leerde hij of alles op zyn plaats zaten slaakte een kreet van woede, toen hij zag wat er gebeurd wasAlle electrische draden van het ontste kingsapparaat waren met een ruwe hand los ge trokken en dat maakte het heel begrijpelijk, dat de motor niet wenste aan te sïaan. Met drie sprongen was hij bij meneer Giebel. „Ze hebben alle ontstekingsdraden los getrokken!" schreeuw de hg met van woede overslaande stem. ,,'t Is ge mene sabotage en we moeten een klacht indienen by het wedstrydcomité!" riep meneer Giebel, die op zyn beurt uit zijn cockpit kroop. „Niks geen klachten!" schreeuwde Jimmy terug. „Ik ga vlie gensvlug de zaak herstellen en dat moet u óók doen." Meneer Giebel had niet eens meer tijd een antwoord uit te sprekenDe Vorst van Mona co had reeds het startsignaal gegeven en brullend schoten de renwagens naar vor.en! in de stad was; de zuster van een oude schoolvriend die hy toevallig had ontmoetMaar natuurlijk zou Gary zich niet vernederen om een uit leg te geven als zy zo onredelijk deed De deur ging open en Tomkins stond op de drempel. „Meneer Cremer, juffrouw". Mara slaakte een kreet, vloog over eind en wankelde op haar voeten. Het kon niet waar zyn het was te mooi om waar te zyn, ze moest dromen. Maar het glanzende blonde hoofd en de lange breedgeschouderde gestalte waren reëel genoeg. „Gary!" Blindelings stak ze beide handen naar hem uit en voelde ze geklemd in zijn warme greep. „Mara! Kun je het me vergeven?" En toen snikte ze in zijn armen snikte van geluk en opluchting. „O Gary, ik heb je zo gemist!" Ze keek hem aan met ogen als bedauwde violen. „Vast niet meer dan ik jou. Ik was stapelgekMaar laten we daar een streep onder zetten en opnieuw beginnen vind j'e dat goed lieve ling?" - „O ja, ja! Gary, ik ben zo geluk kig!" En toen betrok haar gezichtje plotseling'. „O, maar ik vaar morgen naar Egypte!" „Ja, dat weet ik", sprak hij kalm. „Weet je dat?" Ze staarde hem met ongeveinsde verbazing aan. Hy lachte om haar onschuldige ver wondering. „Lieve schat, iedereen in Engeland weet het via de kranten. Je bent een hele beroemdheid op het ogenblik, weet je. „Jane Frask en haar beel dige secretaresse maken toebereidse len voor een groot avontuur" enzo voorts. Ze is erg op je gesteld, is het niet? Ik sprak laatst een kerel op de club die haar kende. Ze heeft een hoop geld, schijnt het; en ze is onge trouwd, en heeft geen kinderen, dus je kunt haar beter te vriend houden". „Ja". Maar Mara voelde dat de woorden staken en haar onaange naam aandeden. „Maar ik doe nooit moeite om iemand te vriend te hou den alleen om er zelf beter van te worden, Gary. Ik vind juffrouw Frask aardig om wat ze is, en niet om wat ze heeft". „Dat weet ik wel, liefje. Ik bedoel de alleen maar nou, dat je prach tige vooruitzichten hebt. Ik bedoelde niet dat je haar moest vleien of zo iets. Maar laten we nu niet meer over haar praten. Vind je het erg naar dat je by me weggaat?" „Verschrikkelyk, Gary". Ze keek naar hem op met haar hele hartje in haar ogen, een allerliefst figuurtje in haar blauwe jurk, haar goüden haar, rozige teint en mondje als een rode bloem. (Wordt vervolgd). Marktberichten VEILING „WALCHEREN" 14 Dec. Aardappelen: Bint.ies 7.70—9.20 Koopmans blauwe 10.50—10.90. Fruit: Cox Oranje pippin 5168; Jonathan 2446; Goudreinette grof 1835; Golden Deli cious 47—51; Gieser Wildeman grof 23— 33; Comtesse de Paris grof 18—30: Zwijn- se Wijnpeer 15—23; Tomaten 38—53. Groenten: Bloemkool A 2348; id. B. 8—27; idem G 8—17; Witlof 16-48; Ro dekool 6—17; Wittekool 5—6; Savoyekool 5—6; Boerekool 8—12; Schorseneren 31— 34; Kroten 18—29; Bospeen 11—28; Prei 8—24; Boskroten 9—17; Uien 2—30; Andij vie 5—27 Sla 9—14; Glassla kg. 74; Herfst rapen 39; Koolrapen 410; Spruiten 12 —55. Alles per 100 kg. per stuk of per bo.s VEILING ROTTERDAM. 14-12-1951. Poters 0.10—0.13; An dijvie 0.110.26; Bloemkool 0.20— 0 63; Boerenkool 0.14—0.18; Kroten 0.12—0.21; Rodekool 0.11—0.19; Ge lekool 0.100.13; Groenekool 0.10 0.20; Waspeen 0.180.25; Grotepeen 0.11; Prei 0.23—31; Selderij 6.10 12.70; Knolselderij 0.12—0.20; Sla 0.11—0.13.50; Spinazie .0,35; Sprui ten 0.18—0.54; Tomaten '13.25—0.37; Uien 0.26—0.32; Witlof 0.27--0.44. Fruit. Druiven 0.691.27; Belle fleur 0.270.41; Cox Orange Pippin 0.520.78; Goudreinette 0.340..52; Groninger Kroon 0.190.30; Jona than 0.350.55; Laxton Superbe 0.23—0.55; Sterappel 0.32—0.45; Zoe te Ermgaard 0.270.49; Brederode 0.320.37; Comtesse de Paris 0.35 0.50; Conference 0.450.47; Boyen- né du Cornice 0.630.73; Kleipeer 0.33—0.45; St. Remy 0.37—0.38. DINSDAG HILVERSUM I 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 „Lichtbaken", cause- 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Ange lus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.3012,33 Land- en tuïnbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amuse mentsorkest. 14.00 Gevarieerd program- 14.53 Kamerorkest en solist. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sport- praatje. 18.30 R.V.U.: Prof. dr. J. J. Fah- renfort: „India". 19.00 „Hier is Vrij Euro- vaudeville-programma. 19.30 Gramo foonmuziek. 19.40 „Dit is leven", cause rie. 19.50 Instrumentaal septet. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20.08 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Nodeloos avontuur", hoorspel. (In de pauze: gramofoonmuziek). 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.25 Residentie-orkest en solisten. 23.50— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gramofoonmu ziek. 9.30 De groenteman. 9.35 Gramofoon muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Amu sementsmuziek. 12.30 Land- en tuïnbouw mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gramofoonmuziek. 13.20 Pro- m>enade orkest. 14.00 Voor de Vrouw. 14.30 Gramofoonmuziek. 14.40 Schoolra dio. 15.00 Gramofoonmuziek. 15.30 Onze Amerikaanse Buren". 16.05 Kinderkoor. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 .Paris vous parle". 19.20 Accordeonmuziek. 19.45 „Grote ont dekkingen van de laatste vijftig jaar", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualitei ten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.25 AVRO-Allerlei. 21,30 Theaterorkest. 22.00 „Dit is uw land. uw. volk", klankbeeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gra- mof oonmuziek. 18 December Wissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HUUQ WArER. U.+NAP U.+NAP 4.35 5.03 5.38 6.06 6.24 1.78 1.94 2.03 1.22 1.47 17.05 17.31 18.32 18.46 1.86 2.03 2.12 1.40 1.64 LAAG WATER, tl,—NAP u.—NAP 11.00 11.34 12.15 11.59 12.08 1.97 2.16 2.32 1.61 1.85 23.01 1.57 23.34 1.76

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6