NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN ileschenkenhuis NIEUWE HULPORGANISATIE IN VLISSINGEN OPGERICHT DORPSBEELD VAN KATTENDIJKE VERBETERD EN VERFRAAID ZAi'ERLLAG 15 DECEMBER 1951 P HO V i to i. i A L b Z. b b U *V b CO u K A to 1 Burgerlijke verdediging op Walcheren VOORDRACHT BENOEMING KRINGCOMMANDANT. De kringraad van de kring burger lijke verdediging Zeeland Z 1 (Wak cheren met uitzondering van Vlissin- gen) komt Dinsdagmorgen a.s. in het Stadhuis te Middelburg bijeen om eei kringcommandant en een secretaris penningmeester-administratief ambte naar te benoemen. Voor de benoeming van een kring- commandant is de volgende voor dracht opgemaakt 1 J. L. R. Kapitz, luitenant-kolonel K.N.I.L. b.d. te M delburg; 2 C. Hoogers, luitenant-kolo nel b.d. te Bergen op Zoom. Voorge steld wordt deze functionaris op ar beidsovereenkomst aan te stellen. Tevens wordt voorgesteld de func ties van secretaris-penningmeester en administratief ambtenaar door één persoon te laten bekleden. Naar de mening van het dagelijks bestuur komt er voor in aanmerking de heer L. A. Bouman te Middelburg, oud-directeur van de Distributiedienst. Deze benoe ming zal eveneens op arbeidsovereen komst moeten geschieden. Verkeerscommissie voor Schouwen en Duivelanci. Op initiatief van de Vereniging van burgemeesters en secretarissen op Schouwen en Duiveland heeft zich een verkeerscommissie gevormd met het doel het gehele vervoer van per sonen en goederen naar en op het eiland te doen onderzoeken en te doen verbeteren. Deze commissie is gevormd door afgevaardigden van vele organisaties op het eiland en heeft reeds de nodi ge voorbereidingen getroffen. Het is echter noodzakelijk dat de commissie een duidelijk beeld heeft van de wen sen en bezwaren, welke de gebruikers van de vervoermiddelen hebben. Daarom zal de commissie gaarne schriftelijk in kennis worden gesteld met de bezwaren en wensen, welke ten aanzien van de bus-, tram-, boot en vrachtdiensten mochten bestaan. Het secretariaat van de verkeers commissie is gevestigd in het ge meentehuis te Renesse. 0 Als diaken in de Ned. Herv. kerk te Krabbendijke werd herkozen de heer M. Mol. School met de Bijbel te Westkapelle bestond 40 jaar Donderdagavond werd door leden en oud-leerlingen van de School met de Bijbel te Westkapelle het feit her dacht, dat deze school 40 jaar geleden werd opgericht. Deze herdenking viel samen met de ingebruikneming van het nieuwe, derde schoollokaal. De bij eenkomst werd tevens bijgewoond door B. en W., de inspecteur L.O.. de heer A. A. Leenhouts en de voorzit ter vari de Schoolraad in Den Haag, dr. W. Schoneveld. Na het gezamenlijk zingen van Ps. 105 1 en 2, ging.de voorzitter, de heer H. Wouters, voor in gebed. Het openingswoord was gebaseerd op Gen. 26. De secretaris, de heer P. K van Rooijen. gaf een overzicht vgn 40 jaar schoolleven. De feestrede werd uitgesproken door dr. Schoneveld, die dank aan God bracht voor wat in 40 jaar kon worden bereikt. Vervolgens werd nog gesproken door de burge meester, mr. M. Tydeman, door de heer Leenhouts en door ouderling J Reijnhoudt, die namens de Ned. Her vormde kerkeraad een electrische klok overhandigde. Alle sprekers bo den hun gelukwensen aan. Het slot woord werd gesproken door het hoofd der school, de heer A. H, de Vree. In de pauze bestond gelegenheid om het nieuwe schoollokaal te bezichtigen. Kamerleden spraken voor Chr. Hist.'Kiesvereniging Twee Tweede Kamerleden, name lijk de heer Tj. Krol en mr. W.. F. baron v. d. Feltz, hebben Vrijdag avond het woord gevoerd in een ver gadering van de Chr. Historische Kiesvereniging, welke gehouden werd in de kleine zaal van het ;iÓ6noertge- bouw te Vlissingen. Na Scüriftlezing en gebed werden de sprekers inge leid door de voorzitter van de Chr. Hist. Kiesvereniging, de heer H. van Rooyen. De heer Tj. Krol, die het eerst sprak, herinnerde aan het kabinet- De Geer, het uitbreken van de oorlog en het optreden daarna van de rege- ring-Schermerhorn, welke volgens spr. een ramp voor Nederland is ge weest. Hadden wij toen de Duitsers verdreven waren een staatsschuld van 141& millard gulden, thans be draagt deze zo om en nabij 26 milli ard gulden. Spr. erkende minister Lieftinck als een zeer knappe finan ciële expert, die zijn werk doet zon der staatssecretaris, maar met zijn beleid kon spr. het -op veel punten niet eens zijn. In dit verband noemde de heer Krol o.m. het toezicht-crediet- wezen. De misère waarin Nederland is ko men te verkeren is niet, zoals de heer Drees zegt, te wijten aan Korea, maar FILMS VAN DE WEEK Dwaasheid des harten (My foolish heart); regie: Mark Robson. Een goed geacteerde, boeiende speelfilm van producer Samuel Goldwyn. In het be gin van de oorlog wordt een studen te verliefd op een jongeman, die een ter bij een vliegongeval om het leven komt. Het meisje, dat, zonder het hem te liebben verteld, een kind verwacht .en yan school wordt gestuurd, ziet zich voor een dilemma geplaatst. Zij meent een oplossing te vinden door een on mogelijk huwelijk aan te gaan met een man, die zij haar vriendin liéeft ontstolen, maar komt tenslotte tot in keer. Dit drama, waaruit vals senti ment zoveel mogelijk is geweerd, bood Dana Andrews, Susan Hayward en een aantal minder bekende spelers gele genheid tot sterk spel. De zeer ver zorgde regie is van Mark Robson, die ook verantwoordelijk is voor „Bright Victory". (Alhambra, Vlissingen) .wel ke bijzondere film wij in ons blad van gisteren reeds bespraken. „Mij foolish heart" gaat in Electro, Middelburg. Francis weet het beter (Francis goes to the races); regie: Arthur Lu- k v. bioscoopbezoekers zullen zich Francis herinneren, de spreken- Pe die de hoofdrol had in een kostelijke militaire klucht. Het diertje is. andermaal in gezelschap van de komische speler Donald O'Connor, te rug op het witte doek en krijgt, dit maal op en bij een renbaan, weer vol op gelegenheid om te bewijzen, dat het nog niet zo'n ezel is. Francis ge neest zelfs een merrie van een min derwaardigheidscomplex en zorgt voor een reeks vermakelijke situaties, waaraan men veel genoegen beleeft (Luxor, Vlissingen). Tarzan's wonderbron (Tarzan's Ma gie Fountain); regie: Lee Sholem. In een soort aards paradijs, midden in de jungle, wordt een reeds 20 jaar ver miste vliegenierster aangetroffen, die dank zij 'n wonderbaarlijke bron haar ieugd heeft behouden. Snode lieden pogen zich meester te maken van deze bron, maar natuurlijk zijn de inboor lingen en Tarzan er nog, zodat zij van een koude kermis thuis komen. Lex Barker en Brenda Joyce spelen de hoofdrollen in dit nieuwe Tarzan- avontuur. (Schouwburg, Middelburg). veeleer omdat we Indië verloren heb ben. Een betere verhouding met In donesië zou toe te juichen zijn, maar zolang Soekarno aan het hoofd staat is dit onmogelijk, volgens spr. Na gesproken te hebben over de re constructie van het kabinet in het voorjaar en de dreiging van het com munistische gevaar, behandelde spr. tenslotte de kwestie Nieuw-Guïnea, waarvan spr. zeide, dat de C.H.U. op het standpunt blijft staan van Nieuw- Guinea aan Nederland. BARON VAN DER FELTZ Mr. W. F. baron v. d. Feltz behan delde in zijn praatje over de buiten landse politiek drie onderwerpen: het plan-Schuman, de vorming van een Europees leger en de Benelux-gedach- te. De vorming van een Europees le ger grijpt diep in het leven van de volken. Spr. schetste de afwijzende houding van Engeland in deze kwes tie en de beduchtheid van de Fransen voor een herbewapening van Duits land. De verwezenlijking van de Benelux is na een jarenlange lijdensweg nog steeds geen feit. De moeilijkheden liggen hier op allerlei gebied. Als zelfs de Benelux-landen het niet eens kunnen worden zo vroeg spr. zich af wat moet er dan terecht ko men van een eenheid van Europa? Nadat enkele vragen waren beant woord, werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Middelburg POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING Vrijdagavond opende de voorzitter van ,,De Telegraaf", de heer S. Kod de, in „Mercurius" te Middelburg een postduiveiitentoonstelling. welke werd:, ingericht door de postduivenhouders- verenigingen „De Telegraaf" en „De Scheldevliegers", Dank werd gebracht aan de schenkers van de prijzen, de keurmeesters, de inzenders en dege nen, die het lokaal beschikbaar stel den. Op deze tentoonstelling, die ook heden nog geopend is, zijn 310 post duiven te bewonderen. Vrijdag werd de vliegtypekeuring gehouden. De na men van de prijswinnaars zullen wij in een volgend nummer van ons blad vermelden. Vlissingen KERSTSAMENKOMST. Dinsdagavond om 8 uur zal in het Scheldekwartier een Kerstsamen komst gehouden worden voor ieder een, waar het woord gevoerd zal wor den door ds. H. A. Visser uit Amster dam, die o.n. bekend werd door de radio-kerkdiensten „De Jonge Kerk hoort het oude woord". Medewerking aan deze bijzondere samenkomst wordt verleend door het Herv. Kerk koor. De community-singing wordt begeleid door de band van het Leger des Heils uit Middelburg. Door een honderdtal lidmaten van de Ned. Herv, kerk uit Vlissingen 'werden 3000 uitnodigingen rondgebracht. Basje en Jonas weer naar Middelburg en Vlissingen Basje Ragebol en Jonas Pijpesteel komen deze maand weer uit Muize- nisse naar Zeeland om voorstellingen te geven voor de talloze kinderen, die de eerste opvoeringen niet kon den bijwonen. Voor deze nieuwe voorstellingen zijn de volgende data vastgesteld: te Middelburg op Maandag 24 De cember iri het Schuttershof: 1 uur de lichtgele toegangskaarten. 3 uur de donkergele toegangskaarten. 5 uur de oranje toegangskaarten, te Vlissingen op Donderdag 27 De cember in het Concertgebouw: 10 uur de rose toegangskaarten. 1 uur de blauwe toegangskaarten. 3 uur de donkergele toegangskaarten 5 uur de lichtgele toegangskaarten. Te Vliisingen is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. De ouders van kinderen, die nog niet in het bezit zyn van een kaart, kunnen deze alsnog afhalen. Aan kinderen worden echter geen kaarten meer verstrekt. Te Goes op Zaterdag 29 December in „De Prins van Oranje". Eén voorstelling te 3 uur. Marine te Vlissingen hield wedstrijdfinales Vrijdagmiddag werden te Vlissingen aan boord van de „Jacob van Heems- kerek" en in de binnenhaven de fina les van de halfjaarlijkse wedstrijden van de Marine gehouden. Nadat in de voorafgaande dagen de voorwedstrijden waren afgewerkt, werd gistermiddag begonnen met het touwtrekken. Hierin bleken de sto kers sterkers dan bak 4, zodat zij met de prijzen gingen strijken. Bij het keesje gooien gaven matr. Schat en sgt. Dijks elkaar weinig toe. Zij wier pen de lijn respectievelijk 25.80 en 25.75 meter. Derde werd sgt. Hartens- veld met 24 meter. Kpl. v. d. Meer en matr. Jobse, die ook de vorige keer bij het loden de besten waren geweest, behaalden ook nu weer de prijzen met worpen van respectievelijk 42 en 41 meter. Sgt. Bosch werd derde met 38.25. Het wrikken over èen afstand van 100 meter gaf een spannende strijd te zien tussen favoriet Blonk en Schat. Eerstgenoemde had echter een onge lukkige start, waardoor hem de eerste prijs ontging, die naar Schat ging voor zijn tijd van 1.10.2. Blonk noteerde 1.12.1 en Kluggt 1.24.5. Nog opwinden der was de finale roeien over 750 me ter. Bak 2 kon maar net de onderof ficieren kloppen hoewel deze toch te voren het blik, dat men „stiekum" aan de sloep had gehangen, hadden ver wijderd. De uitslag was hier: Bak 2: 3.46.5, onderofficieren: 3.48.5, bak 6: 3.49. Na afloop werden de prijzen uitge reikt door de commandant van de „Ja cob van Heemskerck", kapitein-lui- tenant ter zee W.JL de Graaff, die zijn voldoening-uitsprak over de grote deelname en het enthousiasme waar mee om de eer gestreden was. Hij hoopte, dat een volgende keer ook de achterblijvers van de partij zouden zijn en beëindigde deze korte plechtig heid met een driewerf hoera voor de deelnemers en het comité van organi satie. Ideeën voor Kerstgeschenken Peper en Zoutstel, plastic 1 85 Vruchtencorsage, z. nieuw 1.50 Damesportefeuille, leer 3.50 Schoudertas, de grote mode 6.75 Toiletdoos, 5-delig 12.50 Pouff, marokk. leer 29 75 Maandag, nieuwe ideeën 3. UITSTEKEND INITIATIEF In de toekomst behoeft bij ongevallen slechts een Centrale Post te worden opgebelu Volgend jaar Januari zal in Vlissingen een nieuwe hulporganisatie in werking treden, waarin die verenigingen zullen samenwerken, die thans individueel op het terrein van de hulpverlening optreden, teneinde te allen tijde paraat te zyn bij ongevallen, enz. In dit nieuwe orgaan, dat de naam VEHO (Vlissingse eerste hulp organisatie) draagt, zijn vertegenwoordigd het Rode Kruis, de E.H.B.O. en de Vlissingse Reddingsbrigade, terwijl, ook de politie haar volle medewerking verleent. Met de Brandweer zal nog na der contact worden opgenomen. Het doel van de VEHO is om bij elk ongeval altijd en zo spoedig mo gelijk eerste hulp te kunnen verlenen. Hiertoe zal de gemeente Vlissingen in vyf districten worden vcydeeld, na melijk Noord, Oost, Zuid, West en Centrum, waarbij de centrale post zal gevestigd worden in het politiebu reau. Van hieruit zullen telefonisch bij eventuele ongevallen de Veho-hel- pers districtsgewijs worden opgeroe pen en naar de plaats van het onge val worden gezonden. Het districtenstelsel biedt het voor deel, dat de helpers in hun onmiddel lijke omgeving kunnen optreden, zo dat er geen tyd verloren gaat. Wanneer in Januari a.s. de Veho in werking treedt, zal zij de beschikking hebben over niet minder dan 60 tele foonaansluitingen van deskundigen, verdeeld over geheel Vlissingen. Hier van zijn er 37 overdag bereikbaar en 23 des nachts. De Veho zal uitsluitend bij ongevallen (in vredestijd) optre den en dus geen assistentie verlenen brj sportwedstrijden, e.d. Hiervoor kunnen als gebruikelijk de verenigin gen individueel worden ingeschakeld. Bij een eventuele ramp of ongeval behoeft in do toekomst dus alleen de Centrale Post te worden gewaar schuwd, die onmiddellijk helpers cn artsen naar de plaats van het onheil dirigeert. Het telefoonnummer van deze Centrale Post zal zo spoedig mo gelijk bekend worden gemaakt. Men hoopt later de organisatie zo danig uit te breiden, dat ook niet te- lefonisch-bereikbare deskundigen aan dit werk kunnen deelnemen, terwijl voorts plannen worden bestudeerd om de havens in het oproepings-systeem op te nemen. Een dergelijke organisatie komt in Nederland nog slechts sporadisch voor, zodat Vlissingen "er wel bljjk van heeft gegeven ook op dit terrein met de tijd mee te gaan. B. en W. hebben inmiddels hun instemming met de plannen betuigd. Nieuwe directeur-generaal van scheepvaart benoemd. De heer W L. de Vries geen onbekende in Zeeland. Naar wij vernemen is de heer W, L. de Vries te Amsterdam benoemd tot directeur-generaal van scheep vaart als opvolger van mr. J. J Oyevaar. De heer W. L. de Vries, verbonden aan het kantoor deviezenvergunnin- gen van de Nederlandse Bank, werd op 26 November 1914 te Hengelo (Ov.) geboren. Aldaar doorliep hrj de HBS B-5 jr. C cn vatte daarna de studie aan voor hoofdambtenaar bij de belastingdienst. In 1936 werd hij in die dienst tij delijk aangesteld. Hij ontving in '38 zijn vaste aanstelling als surnumerair. In het zelfde jaar slaagde hjj voor het examen voor candidaat-notaris. Gedurende de oorlogsjaren werd hij in verschillende steden van het land te werk gesteld. Van 1942 tot 1945 vervulde hij de functie van inspec teur der belastingen te Terneuzen. In de bevrijdingsperiode van 1944/ 1945 kwam hij aldaar te staan voor vragen van het internationaal beta lingsverkeer met België en werd hij o.m. betrokken bjj de vervoerspro blemen, die zich voordoen bij de aan- en afvoer van goederen in de civiele sector, naar en van Zeeuwsch-Vlaan- deren. Door deze werkzaamheden in het kader van het militair gezag kwam h(j in contact met de Neder landse Bank N-V., waar hij op 15 Augustus 1945 in dienst trad by het kantoor deviezenvergunnlngen, na eervol ontslag uit Rijksdienst te heb ben verkregen. Van die datum af tot. heden toe heeft hy zich in deze functie o-a. be zig gehouden met de handelspolitie ke en deviezenproblemen in de ver voerssector, waarmede gepaard ging een nauw contact met het ministerie van Verkeer en Waterstaat, en wel hoofdzakelijk met het directoraat van scheepvaart. Aan een A.N.P.-verslaggever ver klaarde de heer de Vries, dat hij vol komen het standpunt van nr. Oye vaar deelde wat betreft de belang rijkheid van onze vervoersdiensten. .Onze vervoersdiensten zijn als indu strie een belangrijk exportproduct en dus is deze Nederlandse bedryvig- heid al door haar historische ont wikkeling aangewezen om sterke steun te krijgen van de Nederlandse regeling, steun bijvoorbeeld door het openbreken van markten", zo zei hy. Niet alleen heeft de heer de Vries door het bijwonen van talloze bespre kingen relaties opgedaan in vele tak ken van het verkeersbedrijf, maar ook heeft hij deel uitgemaakt van de legaties, die onder leiding van het di rectoraat generaal in het buiten land besprekingen hebben gevoerd op verkeersgebied, zodat de heer de Vries al vrij goed op de hoogte is van de werkzaamheden en bemoeiingen van het directoraat-generaal. Grote botersmokkelzaak wordt behandeld De Economische Politierechter te Middelburg behandelt - in-de zitting van Dinsdag" aTs! eett" "grote boter smokkelzaak. Er zullen niet minder dan zes verdachten terecht slaan, die 'er van worden beschuldigd in het tijd vak van 15 September t.m. 15 No vember ongeveer 14.000 kg. roombo ter over de grens te hebben gebracht of hieraan medeplichtig te zijn ge weest. Aan hun activiteit kwam een einde, toen douane-ambtenaren na een beschieting de gepantserde smokkel auto, waarmede geopereerd werd, kon den aanhouden. Een belangrijk werk kwam gereed „Alle pogingen tot versterking van de burgerzin zijn nutteloos wanneer het klimaat niet gunstig is. Een meer of minder fraai dorpsbeeld ls van invloed op de geesten van de inwoners". Deze woorden sprak burgemees ter A. Schippei Vrijdagmiddag bij de eerste oplevering van een werk In het dorp Kat ten dyke, dat ten zeerste heeft bijgedragen tot verbetering en verfraaiing van dit dorpsbeeld. De Kattendykenaren zyn trots op hun nieuwe straat en riolering cn de diverse plantsoentjes, die straks in de bloeityd nog een veel fleuriger aanzien zullen geven. Ieder, die Kattendyke wel eens :be- zocht heeft, zal weten dat het er met de straat abominabel slecht voor stond. De riolering was niet veel be ter. terwijl de toegang tot de onbe strate Dreef in natte perioden vrijwel onmogelijk was. De brug over de lei ding stond op instorten en voor de school en rond de muziektent was het meestentijds ook een modderpoel. In het afgelopen jagr heeft men de zaak echter grondig aangepakt. Er werd een nieuwe riolering gelegd, de straat werd vernieuwd, terwjl ook de Dreef werd gerioleerd, bestraat en van een lichtpunt voorzien. Op ver zoek van het gemeentebestuur heeft het Waterschap De Breede Watering bewesten Yerseke tegelijk een fraaie, nieuwe solide brug gelegd, die met fi nanciële medewerking van de ge meente tot vijf meter werd verbreed. Op het dorpsplein is een breed trot toir aangelegd, rond de muziektent is een aardig plantsoen aangelegd en evenzo in de omgeving van de nieu we woningen! Voorts werd de toe gang tot net schoolplein verbeterd, dat werd vergroot en opnieuw bete geld, er verrees een fietsenbergplaats en een bergplaats voor de gemeente- werkmant terwijl met medewerking van de omwonenden het allegaartje van omheiningen werd opgeruimd en waarvoor de gemeente een uniforme afrastering met liguster in de plaats gaf. Er is veel veranderd en verbe- Aduertentie terd op Kattendijke. Om verder al leen nog maar te noemen de reorga nisatie van de brandweer en de ver betering van de schooilnrlchting. NOG WENSEN*. En nóg zyn er verschillende wen sen. Nadat de raad met enkele genodig den een rondgang door het dorp had gemaakt, kwam men een ogenblik in café Spruit bijeen. Burgemeester Schipper sprak hier woorden van dank voor de ondervonden medewer king, zowel tot de aannemer als het Waterschap cn de bevolking. Hierna legde hy nog een verlanglijstje voor Wilhelminadorp en Kattendyke over. Er was juist vrijdag de ministeriële goedkeuring ontvangen voor de bouw van 4 woningwetwoningen te Wilhel minadorp, Uit de begroting '52 zul len o.m. de schoolgebouwen op beide dorpen verder worden verbeterd, de wegen worden geteerd, een IJjken- hutsje te Wilhelminadorp wordt ge bouwd en hopelijk zal eind 1952 de restauratie van kerk en toren te Kattendyke ter hand kunnen worden genomen. Tot op heden ia hiervoor echter nog geen rykssubsidle ontvan gen. Verdere wensen zijn: een dorps huis annex kleuterschool te Katten dijke, bouw van nieuw gemeentehuis, en kleuterschool te Wilhelminadorp. Gehoopt wordt dat ook deze plannen in de naaste toekomst tot uitvoering kunnen worden gebracht. Voor het gemeentebestuur is er dus nog werk volop, doch aan activiteit ontbreekt het nierby niet! De jongste verbete ring en verfraaiing van het dorps beeld in Kattendyke ls hiervan me de een sprekend bewys. WALCHEREN ZONDAG 16 DECEMBER. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds Veldhuijzen (Voorb.-H.A.)Dom burg 10 ds Pontier 2.30 leesd.: Ga- pinge 9-30 en 2 ds Spoelstra; Grijps- kerke 10 leesd., 2.30 ds v. d. Schaaf; Koudekerke 9.30 en 2-30 ds Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds v. Nes; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds v. Til (bev. ambtsdr.) 2.30 ds Broek; (Noorderkerk) 9.30 ds Broek 5 ds v. Til; (Lutherse kerk) 7.15 ds Veld kamp; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds Verschoor (H.A. en Dank zegging); Oostkapelle 10 en 2-30 ds Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds Boon; Veere 10 en 2.30 ds Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 930 en 2 ds Veldkamp; Westkapelle 10 leesd., 2.30 ds Pontiér. Geref. Kerk (Art. 31) Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissingen 8 en 4.45 lèesd. Geref. Gemeente: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; 15 December 7 ds Rijkse Meliskerke 9-30, 2.30 en 7 leesd-; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds Rijkse; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2-30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerlc: Middelburg 10 en 3 ds Slagboom; Vlissingen 9-30 en 5 ds de Vuijst. Ver. van Vrijz. Hervormden: Middel burg 7 ds Metz; Vlissingen 10.45 ds Metz. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 5 ds Johannes; Vlissingen 10 ds Johan nes. Doopsgez. Gem-: Middelburg 10.15 meji dr. Bakker; Vlissingen 10 ds de Boer. Herst. Apostolische Zendingsgem-: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apostol. Zendingskerk: Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 voorg. D. W, Ossebaar. Leger des Heils: Middelburg 10 heil. dienst; 4 openl. samenkomst, 7-30 Verloss. samenkomst; Vlissingen 10 heil. dienst, 3.30 openl. samenk, 7-30 Verloss. samenk-, o.l.v. kapt. Ranse laar. Het Kruisleger: Middelburg 10 Wij- dingsdienst; 12 Zondagsschool en 7.30 Evang. samenkomst o.l.v. Stafkapt. Bakker. Nèd. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. d. Wind'; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Arend- sen; Domburg 10 en 7 ds. v. Willens- waard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. v. Winterswyk, 2.30 ds. Kalkman; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Enker, 2.30 ds. v. Dyl; 't Zandt 10 ds. v. Dijl, 7 ds. Enker; Meliskerke 10 dhr. Barnard, 2.30 ds. Witteveen; Mid delburg Oostkerlt 10 ds. Smits; En gelse Kerk 9,45 ds. Don; Concertzaal 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Don; Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijn- acker Hordyk; Oost- en West-Sou burg 9.30 ds. Strating, 11 ds. de Stoppelaar, 7 ds. Smits; Oostkapel le 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. Kloosterman, 7 ds. Maas (Jeugdd.); Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Theunissen; St. Lau rens 10 ds. Kalkman, 2.30 ds. v. Win terswijk; Veere 10 ds. Otte; Vlissin gen St. Jacobskerk 10 ds. Sneller, 5 ds. Maas; Engelse Kerk 9.30 voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Sickesz; Havendorp 10 ds. Mul ler (H.D.); Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Leo Pagano biedt excuus aan De KJLO.-radioverslaggever Leo Pagano, die door zyn uitlatingen in de interlandvoetbalwedstrijd Nederland België nogal wat rumoer heeft veroor zaakt, zal in het volgende nummer van „De Scheidsrechter", het officiële orgaan van de Centrale Organisatie van Scheidsrechters, min of meer zijn excuus aanbieden aan de Franse scheidsrechter en de Belgische grens rechter aldus „Het Binnenhof'. Hij zal hierin een uiteenzetting geven van de moeilijkheden bij een directe repor tage. BILJARTEN DE RUYTER WON EN VERLOOR. In het tournooi om het Europese kampioenschap libre won Kees de Ruyter te St-. Etienne van de Duitser Spielmann in 8 beurten. De Duitser stond op 248, toen de Waalwijker de 500 vol maakte. De Portugees Alhinho zag echter kans De Ruyter te slaan in 14 beurten. De Ruyter bleef op 363 staan. GYMNASTIEK. Driesteden-wedstrijden voor gymnastiek- Zaterdag 29 December a.s. zal te Vlissingen de Drie-Steden-Wedstrijd GoesMiddelburgVlissingen wor den gehouden om de Zilveren „Van Woelderen Wisselbeker". De Vlissing se Turnvereniging, die deze beker in 1950 te Goes gewonnen heeft, moet thans deze wedstrijd organiseren en stryden om het begeerde voorwerp te behouden. Daar de andere steden over zeer goede krachten beschikken, zal deze wedstrijd spannend zijn en men zal kunnen genieten van mooi en hoogstaand turnen aan werktuigen en vrije oefeningen voor dames en heren. In een Vrijdagavond gehouden ver gadering werd het bestuur van de Veho definitief benoemd. Tot secreta ris werd gekozen de heer I. van Bel. die voorlopig ook de financiën zal be heren, terwijl de heer P. J. Gillissen tot tweede voorzitter werd benoemd. De plaats van voorzitter werd gere serveerd voor een der Vlissingse art sen. De kosten van de organisatie DATurur*- worden gedragen door de aangesloten 1 APOTHEKEN, verenigingen. Besloten werd om in Middelburg Apotheek v. d. Harst, Februari een oefening te houden om Korte Delft 12, tel. 2789; Vlissingen- na te gaan of het alarm-systeem vol- I Apotheek fa. Engering, Singel 60. tel. 2224. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg is te bereiken mevr. G. Pel-Mellink, arts, Rouaan- se kade 11, tel. 2585. Te Vlissingen is te bereiken de heer G. J M. de Greef, arts, Koudek.weg W 13, tel. 2121. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is. te bereiken dr. Reijn- ders Schilt, arts te Serooskerke, Dorpsstraat 46, tel. K 1189212. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoute lande is te bereiken de heer H. Fri- ma, arts te Zoutelande. tel. K 1186- doet. KERKNIEUWS. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Enschede ds. R. Slof- stra te Veenendaal. Marktberichten GRAAXBEURS LEEUWARDEN. 14 December. Witte tarwe 21—25; rode tarwe 21—24.75: wintergerst 3426.25; ro mergerst 3437; witte haver 2831; platte bonen 4560, alles in gulden per 100 kg. Stemming kalm. Voergranen flauw. Aardappelen: borgers 1.50—12.50; bin tjes grof 8.50—9; rcyie star 1314, in gul den» per 100 kg. Stemming: borger» gewild, andere «oor ten kalm. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 13 December. Witlof 32—52, per kg. Fruit. Appelen: Allington Pippin 44— 54; Bellefleur 37—53; Cox Orange Pippin 59—98; Glorie van Holland 44—56; Golden Delic. 54—66; Goudreinette 39—105; Gro ninger Kroon 3049- Jonathan 44—75; Laxton Superbe 42—58; Sterappel 37—67; Zoete Ermgaard 47—50; Pr. van Engeland 58; Peren: Beurre Alex. Lucas 4656; Comtesse de Paris 4049; Conference 56 58; Doyenné du Cornice 85138; Legipont 5961, alles per kg. VEILING „ZUID-BEVELAND", GOES 14 December. Groenten. Bloemkool A 48; idem C 8—18; Knolselderij 7—18, alles per 100 stuks. Spruiten A 28—39: Idem B 14—27; Andijvie 5—24: Witlof 35; Veld sla 3032; Prei 1926; Tomaten 26—55; Uien (afw.) 12—15; Peen 6—16; Groene kool 6.50—15; Rode kool 6—14; Witte kool 5; Gele Savoye kool 7—12; Boerekool 16 —17, alles per 100 kg. VISMIJN VEERE. 14 December. Export garnalen 724 kg.: Prins Bernhard neeft Vrijdag tn de Rolzaal op het Binnenhof te Den Haag voor een aantal leden van de belde Ka mers der Staten-Generaal en andere auto riteiten een kleurenfilm vertoond, welke de Prins zelf heeft opgenomen gedurende zijn laatste reis naar Zuld-Amerika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3