PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jhr. mr. J. W. Quarles ten grave gedragen van Ufford Zwitsers verkeersvliegtuig bij Schiphol verongelukt BILT Kantlijn U :MMÈ' 1 \f% PERSONEEL VAN BRITSE AMBASSADE ZOU SPIONNEREN Vandaag 194e Jaargang-No. 296 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. den Boer Adj. W de Pagter. Hoofdred G Ballintyn PI verv.ï W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 455 p kw., fr p. p, t 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 15 Dec. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct per mm Minimum p advertentie t 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine eovertenUea «max. 8 regelt) van 1-6 regels f 1.- Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of edres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58-60, tel 2353 4 lijnen (b.g.g 2861 of 3 M'burg Londense Kaal S 24; Goes L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g. 2228»; Oostburg Pr Maurltsstr 12. tel 102; Temeuzen Brouwerijstx. 2; Zierlkzee N Bogerdstr CjaO^teL^ LANDING IN DE MIST MISLUKTE Toestel uitgebrand, maar slechts enkele licht-gewonden Vrijdagavond omstreeks zeven uur is een Zwitsers verkeersvliegtuig van de „Swissair", dat uit Zurich kwam, in de onmiddellijke nabijheid van Schiphol verongelukt. Hoewel de Amsterdamse luchthaven reeds om half vijf gemeld had, dat het zicht buitengewoon slecht was, trachtte het toe stel niettemin een landing uit te voeren. De piloot miste de landingsbaan en het toestel kwam terecht in de akkergrond, waar het onmiddellijk in brand vloog. De 14 passagiers en 6 bemanningsleden konden het toestel nog tijdig verlaten, zodat er geen doden, maar slechts enkele lichtgewonden zijn. Personeel van de verkeers-t PRACTISCH GEEN ZICHT, toren deelde mede, dat het vlieg- De weersomstandigheden waren op tuig, een viermotorige D. C.-4 ogenblik van het ongeluk van dien even voor zeven uur op Schiphol wil-aard, dat nauwelijks van enig zicht gesproken kon worden. De machine is de landen. Men stond voortdurend in radiotelefonisch contact met het toe stel, doch om kwart voor zeven werd dit contact plotseling verbroken. Even later werd op de verkeerstoren een vuurgloed waargenomen, waarop di rect brandweer en reddingsploegen naar de plaats, waar het vliegtuig neerkwam, werden gezonden. Ook werd een autobus naar de plaats des onheils gestuurd en hier mede werden passagiers en beman ning, op een stewardess en een passa gier na, naar het vliegveld vervoerd. Deze passagier en stewardess bleken reeds voor de bus aankwam door een Ëarticuliere auto te zijn meegenomen, lit was dan ook oorzaak, dat aanvan kelijk werd gevreesd, dat er toch nog slachtoffers te betreuren zouden zijn. De stewardess had enkele lichte brandwonden opgelopen. Ook waren twee van de piloten gekwetst. De ver wondingen waren niet van ernstige aard. Als men een verworven voorrecht wil behouden, dient men het met hand en tand te verdedigen. Toen na de bevrijding het zwaar getroffen Zeeland vrije veren over de Wester- Schelde kreeg, was dat in zekere zin een voorrecht, in andere zin evenwel een recht, waarop het zwaar getroffen Zeeuwsch-Vlaanaeren en Walcheren aanspraak mochten maken. Om deze laatste reden hebberi wij, toen bekend werd, dat de vrije veren over de Wes- terschelde zouden worden opgeheven, daartegen geprotesteerd. Wij vroegen ons af, waarom zolang elders wel vrije veren bestonden, kostbare brug gen of tunnels, Zeeland met zijn snel groeiend verkeer deze vrije veren ont nomen moesten worden. Tevens echter hebben wij toen ge waarschuwd, dat het bij de lage ta rieven, waarmede gestart werd, niet zou blijven. Helaas blijkt deze voorspelling snel bewaarheid te worden. Reeds thans hebben Gedeputeerde Staten in de af delingsvergaderingen over de provin ciale begroting te kennen gegeven dat er ten aanzien van de veertarieven iets gaande is. Nadere bizonderheden kon den nog niet worden medegedeeld, maar men weet het nu: de tarieven gaan omhoog. Dat betekent een extra belasting voor het zakenleven en de industrie in grote delen van Zeeland, het bete kent een extra-belasting voor de toe risten. En de vraag blijft open, of we er met deze tariefsverhoging zullen zijn ■•r is voorts overleg gaande met het rijk over de exploitatievorm van 1 de Provinciale Stoomboot Diensten Er is voorts overleg gaande met het rijk over de exploitatievorm van de Provinciale Stoomboot Diensten Algemeen bekend mag zo langzamer hand worden geacht, dat het daarbij gaat om de vraag, of het rijk zich met de exploitatie zal belasten, of dat de provincie de diensten behoudt. Waar Gedeputeerde Staten blijk baar de tijd niet rijp achten om reeds mededelingen over dit overleg te doen. willen wy ons in de discussie niet mengen. Slechts deze opmerking moét ons uit de pen, dat wij het zouden betreuren als de Provinciale Stoomboot Dien sten voor Zeeland verloren gingen Niet omdat wij van oordeel zijn, dat de provincie deze diensten beter zou exploiteren dan het rijk. Wel omdat er een brok Zeeland, een traditie mee verloren zou gaan. Zeeland is niet bizonder chauvinis tisch. Het haalt wat dat aangaat niet bij de Friezen. Maar dat vele Zeeuwen het met ons eens zullen zijn, dat vol ledige verandering van de Provinciale Stoomboot Diensten in een rijksdienst verlies van provinciale waarde zou be tekenen, dat staat voor ons vast. Zeeland heeft gisteren zijn oud- Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford ten gra ve gedragen. Van de provinciale ge bouwen en de provinciale boten hing de vlag halfstok. De teraardebestelling droeg een zeer sober karakter. De wporden. die aan de open groeve wer dén gesproken, waren treffend en een voudig. Zij tekenden de voormalige bewindsman zoals hij was, zoals Zee land zich hem herinnert. Deze een voud deed weldadig aan. Wie qualitate qua regelmatig plecb tigheden als deze moet bijwonen, wordt vaak pijnlijk getroffen door wanklanken, van welke aard dan ook Dat zij hier volkomen ontbraken, mo ge enerzijds gezien worden als een be wijs. dat wat gezegd werd uit het hart kwam anderzijds als een teken, dat Zeeland zich jhr. mr. Quarles van Uf ford in levende herinnering zal hou den. blijkbaar te laag op de landingsbaan komen invliegen en heeft voor het vliegveld de grond geraakt. Zij is ir. een sloot terechtgekomen, waardoor de deur van de cabine, die gelukkig niet ontzet was, vrijwel gelijk kwam te liggen met de begane grond. Een van de leden van de bemanning moet de tegenwoordigheid van geest gehad hebben, deze deur onmiddellijk open te gooien, waardoor de inzittenden het reeds brandende toestel nog konden verlaten. Het vliegtuig werd een prooi der vlammen. De brandweer was on kwart over acht nog bezig met de na blussing. De heersende mist maakte ieder overzicht onmogelijk en de auto riteiten, die met het onderzoek waren belast, zullen eerst hedenochtend de onderzoekingen voortzetten. RELAAS. Een van de passagiers, de heer W. P. A. Ditmar uit Rotterdam, vertelde onder meer het volgende: „Ik had me er voortdurend al over verwonderd, dat de machine steeds maar bleef zak ken, zonder dat wij uit de wolken kwamen. Het eerste licht, dat ik zag. moet het licht zijn geweest van een mistbaan. Vrijwel op hetzelfde ogen blik hoorde ik een enorme klap, waar door ik, hoewel ik mijn „seatbelt", zo als alle passagiers, had vastgemaakt, uit mijn stoel geslagen werd. Ik z:-.- een enorme steekvlam in de cabine en voelde een felle hitte. Wat ik me nog herinner, is, dat tk een man uit dc cabine heb gesleurd. Daarna stond lk in de wei. Ik wil graag hulde brengen aan de bemanning van het toestel, die zich Westelijke Grote Drie komen de Russen wat tegemoet Wijzigingen van het Ontwapeningsplan ingediend Namens de Westelijke Grote Drie heeft de Amerikaanse afgevaardigde bij de Ver. Naties Vrijdag in de poli tieke commissie enige wijzigingen van het oorspronkelijke Westelijke ontwapeningsvoorstel ingediend. Het waren weliswaar slechts wijzigingen op ondergeschikte punten, maar men wilde toch enigszins aan de Russische bezwaren tegemoet komen. De wijzigingen betreffen drie pun ten: le De naam „ontwapeningscom missie" was veranderd in „commissie voor atoomenergie en conventionele bewapening". 2e Er wordt met meer nadruk voor- gseteld om een internationaal con- tröleorgaan in te stellen om de na koming van een eventueel ontwape ningsprogram te waarborgen. 3e Aan het ontwerp was een clau sule toegevoegd, waarin de voorge stelde commissie verzocht wordt uiterlijk op 1 Juni 1952 rapport uit te brengen. Jessup zelde het te betreuren, dat Wysjinsky tijdens de besprekingen ln de sub-commissie niet wat buigza mer was geweest Hij achtte deze besprekingen echter toch belangrijk legde er voorts de nadruk op, dat het Westelijk plan beslist niet alleen voordelen voor de Westelijken bevat, maar óók voor de Russen. Engeland in dikke mist gehuld. Engeland beleefde Vrijdag zijn dik ste mist sinds twee jaar. In en om Londen was vrijwel alle verkeer on mogelijk. De vliegvelden konden niet gebruikt worden en het wegverkeer werd bovendien nog gehandicapt door gladde wegen. Iii Zuid-Oost Essex was de mist het dichtst. Er hebben zich talryke ongelukken voorgedaan. Auto te water nadat bestuurder was overleden Donderdagmiddag is de 30-jarlge J. T. K., vertegenwoordiger van een fabriek uit Haarlem, met zijn bestel wagen onder Koedijk in het Noord- Hofiands Kanaal gereden. Het onder zoek heeft uitgewezen, dat de man hoogstwaarschijnlijk tengevolge van een hartverlamming enige ogenblik ken tevoren reeds was overledën. De auto zo wees hét spoor uit heeft ongeveer een kilometer lang zigzag over de weg gereden voor zij in het kanaal terecht kwam. Een brugwachter, die in het water sprong om de man uit de auto te halen, moest zelf door een collega-brug wachter uit het water worden gehaald aangezien hij door de koude werd bevangen en dreigde te verdrinken. zeer correct heeft gedragen. Eén lid van de bemanning is nog opnieuw in de cabine gegaan, toen deze al aan al le kanten brandde, om te zien of heus wel iedereen er uit was". RADAR STOND NIET BIJ. In een kort gesprek, dat het A.N.P. had met ir. C. A. F. Falkenhagen, hoofdinspecteur van de Rijkslucht vaartdienst, die in eerste instantie de leiding van het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk heeft, beves tigde dezé, dat de radar-installatie, die op Schiphol wel aanwezig is, maar nog niet officieel wordt gebruikt, van avond niet heeft bijgestaan. Het vlieg tuig had contact met de toren via ra diotelefonie en heeft normaal alle in lichtingen gekregen omtrent weersge steldheid, windsterkte, zicht enz., zo als gebruikelijk. De landing geschied de geheel onder verantwoordelijkheid van de gezagvoerder. WIE ER IN ZATEN. Aan boord van het toestel bevon den zich negen Nederlanders, tw. de heren Van Rensselaar, Woerdeman, Boterman, Joekes, Brakel, Van Oor schot, Van Dran en Ditmar en me vrouw Klaarmond. Er waren in het vliegtuig twee Zwitserse passagiers, Walter Baumgartner en mevrouw Mosier, twee Amerikanen, de heer Kopp en mevr. Scheyder en de Itali aan Solainl. Er waren zes beman ningsleden aan boord. t.w. de gezag voerder Otto Schüpbach, de tweede piloot Ernst BUI, de marconist Max Rüdlinger. de mecanicien Ernst Sonn en de stewardessen Greet Hefti en Alice Hutmacher; De Amerikaanse passagiere mrs. Scheyder zette Vrijdagavond nog haar reis naar New York met een K. L.M.-vliegtuig voort. Zij was de laat ste passagier, die de toen reeds fel brandende DC-4 verliet. Compromisvoorstel van de Noordelijken in Korea Aflossing van troepen tot een limiet van 5000 man per maand? De NoordelUken hebben VrUdag te Pan Moen Djon een nieuw plan van zes pnnten voor toezicht op de wapen stilstand en aflossing van troepen tot een limiet van 5000 per maand voor gesteld. Brigade-generaal William Nuckols, die dit mededeelde, zei, dat de Noor delijken het plan voor neutrale in spectie onder een militaire wapenstil standscommissie steunen. Hij zei verder, dat de voorgestelde omvang van aflossing der troepen beneden het huidige peil van de vervanging der verbonden strijdkrachten ligt. De Noordelijken eisen de terug trekking der verbondenen van de eilanden en kustwateren achter hun linies. Generaal Nuckols meende, dat het plan nog opheldering behoefde, maar het leek hem toe, dat het een com promis betekende. Dè gezamenlijke Amerikaanse staf chefs hebben intussen generaal Ridg- way gemachtigd Zweden, Noorwegen en Zwitserland voor te stellen als le den van internationale inspectiegroe- pen bij een bestand in Korea als de bestandsbesprekingen het punt voor zulk een voorstel bereiken. Dr. Drees vertrekt 11 Januari naar Amerika. De minister-president dr. W. Drees zal op 11 Januari a s. per vliegtuig van Schiphol naar New York ver trekken. Het ligt in het voornemen van de minister-president om achter eenvolgens een bezoek te brengen aan New York, Detroit en Washington- Dr. Drees zal omstreeks 23 Januari weer naar Nederland terugkeren. -V- 1 i Sb k J» 0j§gg Prins Bernhard krijgt sedert October van het vorig jaar Spaanse lessen van dc bekende Hispanoloog, prof. C. F. A. van Dam, die heden ln het huwelyk treedt met mevrouw M. J. ValstarSlobe. De dankbare studenten van het klasje ln Palels Soestdyk hebben professor Van Dam ter gelegenheid van zyn huwelijk een zilveren sigarettenkoker aangeboden, waarin de handtekeningen van alle zeven leerlingen gegra veerd zyn. TSJECHISCHE BESCHULDIGING Tijdens vlucht met geheime documenten werden twee employe's aangeschoten Volgens een bericht van Radio Praag, -/ouden twee employé's van de Britse ambassade In Praag schotwonden hebben opgelopen toen zij tracht ten te verdwijnen na zich in het bezit van hoogst geheime staatsdocumen ten gesteld te hebben. Het Tsjechoslowaakse ministerie van buitenlandse zaken heeft een nota gezonden aan de Britse ambassade, waarin gepro testeerd wordt tegen de activiteit van de bewuste personen: de tweede secretaris, Robert Niel Gardner en de vrouwelijke employé Daphne Gre gory Benz. De nota eist tevens hun terugroeping. Gardner en mej. Benz zouden zich per auto naar een gebied begeven hebben, dat voor vreemdelingen om militaire redenen verboden is. Zij wer den echter zonder het te weten „ge schaduwd". Terwijl miss Benz in de auto bleef zitten, begaf Gardner zich te voet in het verboden gebied. Gard ner zou een pakje bij zich gehad heb ben, dat hij in een geheime plaats ver borg. Hieruit haalde hij een ander pakje, dat hij meenam. Toen hij naar de auto terugkeerde, werd hy gesom- Honderden tonnen vlas door brand verloren. Schade: 1 millioen gulden. In de nacht van Donderdag op Vr\j- dag is een groot en zo goed als nieuw pakhuis van de coöperatieve vlasfa briek „Dlnteloord" door brand geheel verwoest. Met het gebouw gingen 600 ton geroot vlas en ongeveer 90 ton vlas zaad verloren. De totalp schade wordt geraamd op één millioen gulden. De brand heeft tot gevolg dat 2 af delingen van de fabriek voorlopig niet kunnen werken. Tot Februari zullen daardoor 80 tot 100 arbeiders waarschijnlijk werkloos worden. De bedrijfsbrandweer en het brand weerkorps van Steenbergen bestreden het vuur. Invoer daalt, export stijgt. Verheugend voor deviezenpot. De Nederlandse handelsbalans heeft in October en November voor het eerst sinds de publicatie van de handelsstatistiek ln 1917, een voor delig saldo opgeleverd. De waarde van de- Invoer ln No vember bedroeg 679 millioen gulden, terwijl voor een waarde van 738 mil lioen gulden werd uitgevoerd. Het dekkingspercentage bereikte in deze maand een hoogte van 109 pet (v.m. 101 pet.). Ook voor December wordt verwacht dat het dekkingspercenta ge zich op een hoog niveau zal hand haven. Het deficit, dat in November met 59 millioen verminderde, bedraagt sinds het begin van het jaar 2.197 millioen. Dit is 107 millioen min der dan het deficit in de dienovereen komstige periode van het vorige jaar (Jan.-Nov. 1950 2.304 millioen). Gratificatie Textielarbeiders De arbeiders in de textielnijverheid zullen een Kerst-gratificatie ontvan gen, gellifk aan de heJft van hun weekloon. Deze mededeling, die aan vankelijk slechts te Tilburg was be kend gemaakt, zou volgens het ANP voor het gehele land gelden. meerd stil te staan. Hij rende echter naar de auto, werd beschoten en licht gewond. Daarna werden miss Benz en Gardner gevangen genomen. Volgens Radio Praag zou het pakje, dat Gardner bij zich had gestoken, hoogst geheime staatsdocumenten bevat heb ben. Het pakje dat hij achterliet be vatte 40.000 kronen. De nota eist, dat Gardner binnen 24 uur het land zal verlaten. Miss Benz is nog onder medische behandeling vanwege een schotwond. Zij zou ech ter onmiddellijk teruggeroepen moe ten worden, zodra zij het land zou kunnen verlaten. Tenslotte bevat de nota nog een lange opsomming van spionnage-acti- viteiten, die door employé's van de Britse ambassade in Praag de afgelo pen jaren zouden zijn gevoerd. Velen bewezen de oud-Commissaris de laatste eer Treffende toespraken van jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot, burgemeester J. Bosselaar en mr. dr. R. W. Graaf van Lynden Onder zeer grote belangstelling is Vrijdagmiddag op de algemene be graafplaats te Domburg het stoffelijk overschot ten grave gedragen van jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, oud-Commissaris der Koningin in Zeeland. Tal van bloemstukken, w.o. van HJtf. de Koningin, van het Provinciaal Bestuur, van de Commissarissen der Koningin in Nederland, van de amb tenaren der Provinciale Griffie, dekten de groeve toen als eerste spreker de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het woord nam. Jhr. de Casembroot herinnerde er aan, dat jhr. mr. Quarles van Ufford bijna 27 jaren lang in een sfeer van vriendschap en vertrouwen met zijn ambtgenoten had mogen samenwer ken. In een moeilijke, maar toch ook mooie periode was voor hem daarbij de taak weggelegd van doyen van zfln ambtgenoten welke taak hij voortref felijk vervulde. Met dankbaarheid overzien de Zeeu wen de periode, waarin de overledene de belangen van zijn geliefde provin cie behartigde. Zelfs in de jaren, dat hij door de bezetter uit Zeeland was verbannen, heeft hij onder groot ri sico deze behartiging met grote ijver, toewijding en moed doorgezet. Men kon van hem spreken als van een Hol lander, die een volbloed Zeeuw was geworden. Dat de Zeeuwen hem in derdaad zo beschouwden, was wel de grootste hulde, die het Zeeuwse volk hem kon brengen. Zijn Godsvertrou wen en zijn intens besef, dat alles wat hij mocht presteren, hem door God was geschonken, hebben hiertoe ongetwijfeld in hoge mate bijgedra gen. Nadat jhr. Quarles van Ufford met levensgevaar was teruggekeerd in zyn provincie, vatte hij met kracht de wederopbouw aan en op 13 Maart 1945 viel hem de grote eer te beurt als eerste Nederlander H.M. de Ko ningin in bevrijd gebied te mogen be groeten. Tot dankbaarheid stemt het. dat hij ook de vruchten van zijn werk na de oorlog nog heeft mogen aan schouwen. Gedeputeerden en allen, die met hem samen mochten werken, kunnen getuigen, hoezeer zyn ernst en toewij ding en opgewektheid deze samen werking tot een vreugde en een voor recht maakten. Van zichzelf eiste hij lichamelijk en geestelijk het uiterste. Vermoeidheid en ziekte waren hem onbekend. Het is diep te betreuren, dat hij zo kort van zijn welverdiende rust heeft mogen genieten. Leed is hem niet bespaard. Moge het voor zijn gezin een troost zijn, dat God hem in staat gesteld heeft zoveel voor zijn land te doen en dat zijn werk, waarin hij door zyn echt genote zo voortreffelijk werd bijge staan, zo allerwege werd gewaar deerd. Zeeland rouwt over het heengaan van zyn oud-Commissaris der Konin gin. Het is my uit veler gesprekken gebleken en uit de grote belangstel ling bij deze plechtigheid. Dit moge ook uiterlijk blijken uit de vlag, die halfstok hangt van de provinciale ge bouwen en die halfstok waait op de provinciale boten, de boten, waarvan zo herhaaldelijk zijn standaard heeft gewapperd. ANDERE SPREKERS Namens de Zeeuwse burgemees ters werd hierna het woord gevoerd door de burgemeester van Aagteker- ke, de heer J. Bosselaar, die God dankte, dat Hy Zeeland in jhr. Quar les van Ufford zulk een voortreffelijk Commissaris der Koningin had gege ven gedurende zulk een lange tijd. Ook deze spreker memoreerde de manmoedige houding van de overle dene gedurende de oorlogsjaren en de grote liefde, die hij Zeeland toedroeg. Dankbaar gedenken de Zeeuwse bur gemeesters de goede richtlijnen, d.-t hij hen gaf in de bezettingsjaren, dankbaar zijn zij ook voor de uitste kende leiding en de waardevolle ad viezen, die hij in vreedzamer tjjden gaf. (Vervolg op pag. 2) KORTE PREDICATIE WEND U TOT MIJ. Twee keer staat dit woord in de Bijbel. In psalm 2516 is het een mens. die het zegt tot God. „Wend U tot mij en wees mij genadig, want ik ben een zaam en ellendig", en heel die psalm is een ontroerend gebed van iemand die in diepe nood verkeert en tot God roept. Hij heeft vijanden die het hem moeilijk maken, maar zelf gaat h(j ook niet vrijuitzijn gebed is ook «en vraag om vergeving voor wat h\f, in zijn jeugd maar ook in zijn volwassen heid, misdaan heeft. Het is alsof God van hem afgekeerd is en hij in duis ternis en eenzaamheid verkeert en dan maar één verlangen kent: weer te we ten dat God met hem en bij hem if. Dit zou ons onverschillig kunnen la ten wat gaan ons de ontboezemingen van iemand van misschien wel 3000 jaar geleden aan?), als w\j deze nood en deze vraag ook niet kenden. Het is nog altijd niet vreemd, als iemand in nood, in angst en eenzaamheid ver keert en dan tot God roept. Wend U tot mijis de vertolking van een ver langen, dat wellicht ook ons niet on bekend is. Maar ditzelfde staat ook nog eens in Jesaja 4522. en daar is het God, die het zegt. „Wendt u tot Mij en laat u verlossen". Twee „partijen" dus, om zo maar eens te zeggen, die elkaar vragen om bij hem te komen. Een verlangen van de mens, die God bij zich uiil hebben, en een verlangen van God, die de mens bij Zich wil hebben. Of is het iets anders? Moeten wij eerder denken aan een arts, die een verzoek van een patiënt krijgt om te komen en dan (onmogelijke vergelijking) zou ant woorden: .JCom jij maar eens bij mij". Of een dominee, die een gemeentelid dat huisbezoek verlangt, antwoordt: „Kom maar in de kerk"? Ligt er tus sen die wederzijdse vraag, „Wend u tot mij" een kloof van misverstanden en ongerechtigheden en wantrouwen? Welke kloof er ook geweest mag zijn (de Bijbel kent die kloof en noemt hem „de zonde"), NU is die er niet meer. Want deze wederzijdse roep heeft gesta.lte aangenomen in Jezus Christus, die namens ons en voor ons tot God gebeden heeft en met onze schuld en nood naar God toe is gegaan, en als Gods Zoon alle vermoeiden en belasten tot Zich heeft genood. Het enige dat er nog kan zitten, is hel wantrouwen aan onze kant, waardoor wij Gods beloften en Gods uitnodiging niet au sérieux nemen, of misschien ook een gebrek aan besef van onze nood. Maar degene die bidt „Wend u tot Mij", degene die werkelijk Gods genade en gemeenschap wil hebben, mag weten dat God al vlak bij is, om dat Hij in Zijn liefde nog veel meer verlangt naar onze nabijheid dan wij ooit naar Hem kunnen verlangen. rr S. P. DE ROOS. s-Heer Hendrikskinderen. is het 160 jaar geleden, dat de „Bill of Rights" welke de fundamentele rechten van de Amerikaanse staatsburgers waarborgt, kracht van wet kreeg. DE VOORSPELT: NEVELIG WEER. Geldig tot hedenavond. Mistig of nevelig weer en voorna melijk in de Noordwestelijke helft van het land ook overdrijvende wol kenvelden. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Aanvanke lijk bijna overal lichte vorst. Later temperaturen oplopend tot enkele graden boven het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1