PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Met de „Vliestroom" mijnenvegen op de Westerschelde Russen blijven verbod van de atoombom eisen BILT SOEKARNO: „IK BEN BEZETEN VAN DE IDEE IRIAN" Ma Vandaag 194e Jaargang-No. 294 Dagblafl uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. den Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred G Ballintijn P) verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 3? ct. per week, f 455 p kw.. fr p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 13 Dec. '51 ADVERTENTIEPRIJS 'JU cl per mm Minimum p advertentie 1 3.— Ing mededelingen driemaal tarief- Kleine advertentie» (max B regeiü van 1—5 regels 11.— iedere regel meer 'JU cent „Brieven of adre» Bureau van dit Blad' JS cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C_ Middelburg Bur. Vllsslngen Walstr 58—60. tel 2355 4 UJnen (b.g.g 2861 of 2160) M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2 Goes L. Vorststr 63. tel. 2475' (b.g.g Oostburg Pr Mauritsstr 12. tel.. 102: Terneuzen Brouwertjstr 2; Zicrikzee N Bogerdstt C 160 tei 26 NIEUWE RESOLUTIE INGEDIEND Westerse delegaties teleurgesteld over toon van Wysjinsky's rede In de politieke commissie der Ver. Natiês heeft de Russische minister van buitenlandse zaken, Wysjinsky, het instellen van een ontwapenings commissie een bemoedigend teken genoemd, dat bovendien hoopgevend ls voor het verkrygen van nog uitgebreider overeenkomsten. Wysjinsky pleit te voor het'onmiddellijk en onvoorwaardelijk verbieden van de atoombom en het instellen van een controlerend lichaam. Hy meende, dat het Weste lijke voorstel tot geleidelijke ontwapening neerkomt op het uitstellen van het verbod van atoomwapens tot een „nooit aanbrekend tijdstip". De Franse afgevaardigde, Jules Moch, zag in het besluit tot vorming van een nieuwe ontwapeningscommissie een reden tot gematigd optimisme. De politieke commissie behandelt thans het Westelijke plan artikelsge- wijze. Later zullen de Russische amendementen worden behandeld. De Russische minister verklaarde zich accoord met het eerste deel van de preambule, waarin wenselijkheid wordt uitgesproken van opheffing van de druk van de' bewapening, van wegnemen van de vrees voor oorlog en van vrijmaking van energie voor de wederopbouw. Indien verschil van mening zou ontstaan over de wijze, waarop dit lean worden bereikt, zou den andere wegen moeten worden gevonden, zo voegde Wysjinsky hier aan toe. RUSSISCHE WENSEN. Na te hebben verklaard, dat het voornaamste geschilpunt, dat de sub commissie niet uit de weg had kun nen ruimen de controle op atoomener gie betrof, zeide Wysjinsky te wen sen. dat de algemene vergadering de volgende twee besluiten, vervat in één resolutie, zou aannemen: le het verbieden van atoomwapens en het instellen van strikt internationale contröle en 2e een conventie voor het opstellen van voorwaarden ter nako ming hiervan. Er zou dan onmiddellyk begonnen kunnen worden met het verminderen van de strijdkrachten en de bewape ning van Groot-Brittannië, Frankryk, de V.S., China en de Sowjet-Unie met één-derde, gevolgd door het bijeen roepen van een conferentie van zowel Kantlijn Voor een appel en een ei heeft In donesië ae beroemde Nederland se onderzeeboot K XVIII aan China verkocht. Als oud roest. Deze tijding heeft in Nederlandse marine kringen sterk de aandacht getrokken. De onderzeeboot moet nog alleszins bruikbaar zijn geweest. Hoe is het mo gelijk, zo vraagt men zich af, dat zo'n schip als oud roest van de hand wordt gedaan? Wij behoeven ons daar niet in te verdiepen. Indonesië is een souverei- ne staat. Het kan met zijn schepen doen wat het wil. Het zij zo. Maar onwillekeurig gaan onze ge dachten terug naar het jaar 1934, het jaar na de beschamende muiterij op de Zeven Provinciën. In dat jaar 193'. voer onze K XVIII uit onder luitenant ter zee D. C„ M. Hetterschey en aan boord bevond zich de befaamde diep zee-onderzoeker, prof. dr. F. A. Ven ing Meinesz. De KVTII maakte een we reldreis van 23.000 zeemijlen, een reis zoals nog nooit door een onder zeeboot was gemaakt. De gehele we reld volgde in spanning de avonturen van deze duikboot. De KVin wiste met deze stoutmoedige vaart de smaad van de muiterij weer uit. De beman ning schreef een gouden bladzijde in de annalen der Nederlandse Marine. En nu.oud roest voor China. Zeeland is een land van de zee en de zeevaart heeft de belangstel ling der Zeeuwen. Er is dan ook alle reden om hier even stil te staan bij de belangwekkende verandering, die zich de laatste jaren in de zee vaart en de scheepsbouw heeft vol trokken. De Groene Amsterdammer heèft nl. geconstateerd, dat langzaam maar ze ker, in verloop van een kwarteeuw, de vrachtschepen tot 2000 ton alle ver drongen zijn door kustvaarders van rond 500 ton. Ook in het buitenland heeft zich deze verandering voltrok ken. De Groene knoopt er deze ge dachte aan vast: „Voor de Nederlandse reder ligt nog' een groot arbeidsveld open. Dit blijkt wel uit het feit, dat onze coaster- vloot nog steeds groeit. Weliswaar zijn de prijzen van nieuwe schepen - zo hoog, dat de' exploitatie door een ka pitein-eigenaar. het geheim van de snelle groei, op de nieuwe schepen steeds minder wordt toegepast, doch kleine en grotere rederijen zijn nog steeds in staat geweest de klinkha mers op de wer.ven ratelend te hou den. Wanneer wij thans op de kaart de positie van onze coasters met een stip zouden willen aangeven, dan blijkt dat wij overal tussen IJsland en Palestina en tussen Finland en Libe ria scheepjes aantreffen. Er is zelfs een druk verkeer tussen Noord-Afri kaanse en Zuid-Europese havens. Doch ook ver van huis worden reeds nieuwe mogelijkheden gezocht. Op de Mississippi en de Rio de la Plata waait onze driekleur van kleine scheepjes. Drie bootjes van samen nog geen 1500 ton gaan op de Falkland- eilanden wol halen voor Engeland. Eén er van deed het 't vorig jaar op zijn eentje en beschadigde nog zijn neus tegen een ijsberg. Ook bij Mexico en de eilanden ten Oosten van Zanzibar wordt door onze scheepjes gewerkt. Op de ruim 600 coasters, die onze vloot telt, leven enkele duizenden Ne derlandse mannen. Het leven is er har- leden als niet-leden der Ver. Naties om de toestand te bestuderen en practische maatregelen vast te stel len. TEGEN PLAN-BARUCH. Indien het Westelyke plan zou wor den aangenomen, zou de uit te oefe nen contröle waarschijnlijk geba seerd worden op het plan-Baruch, waarvan de bezwaren echter vaak bewezen zijn, aldus Wysjinsky, die van mening bleek, dat dit plan de V. S. in staat zou stellen hun voorsprong op het gebied der atoomwapens te behouden. Een geleidelijke verminde ring van bewapening zou uitstel be tekenen van het verbod van atoom wapens. Bovendien zou, als het plan- Baruch werd aangenomen, Amerika kunnen weigeren de atoombom te verbieden „wanneer politieke over wegingen dit ingeven". Indien overeenstemming zou worden bereikt over het Russische plan inza ke het verminderen der strijdkrach ten met. één-derde, zouden ook door Rusland' alle gegevens voor verifica tie worden verstrekt, aldus de Rus sische minster, die er tenslotte op aandrong, dat de door hem voorge stelde wereldconferentie zo spoedig mogelyk bijeengeroepen zal worden, in elk geval niet later dan 1 Juni van het volgend jaar. TELEURSTELLEND. Kort na het debat legde een woordvoerder der Britse, Franse en Amerikaanse delegaties de volgende verklaring voor de pers af: „Wij zijn nog al teleurgesteld door de toon van Wysjinsky's rede. Hij heeft echter erkend dat de subcommissie nuttig werk heeft verricht en wij zullen vol harden in ons streven om een grote re mate van overeenstemming te be reiken Koning Winter zond heraut In een weerrapport van het K. N. M. L te De Bilt wordt medegedeeld, dat Koning Winter voor het eerst dit najaar zyn intrede in West-Eu ropa heeftgedaan In het grootste gedeelte van ons land is het in de nacht van Dinsdag op Woensdag gaan vriezen. Alleen in de kop van Noord-Holland, langs de Wadden- kust en langs de Noord-Oostelyke oever van het IJsselmeer bleven de temperaturen boven nul. Een verdere daling van de tempe ratuur is niet te verwachten. Het is waarschijnlijk, dat de Oceaande- Sressies geleidelyk hun invloed we erom naar onze omgeving zullen uitbreiden, zodat de temperaturen spoedig weer langzaam zullen gaan stijgen. DE MISSIE VAN PROF. SOEPOMO Nederlandse regering verzocht opheldering over enkele punten. „Onze delegatie naar Nederland onder leiding van prof. Soepomo moe ten w\j niét beschouwen als een loopjongen, die we naar de pasar staren om een kaïn kledingstuk) té kopen, terwijl wty intussen rustig op zijn terugkomst wachten." Dit zeide president Soekarno in een rede, die hij Woensdag te Djakarta hield ter gelegenheid van de herdenking der geboorte van de profeet Mohammed. In deze rede binnenlandse aange legenheden aanroerend, zeide Soe karno onder andere: Wij hebben nog een zaak te regelen, en dat is Irian. Er is geen enkele Indonesische leider, die niet zegt, dat Irian vast en ze ker tot Indonesië zal terugkeren. Wij geloven, dat Irian eenmaal tot het grondgebied der Republiek zal beho ren. Maar waarop baseren wij dit? God beloofde de profeet Mohammed florie en overwinning doch deson- anks zette hy de strijd voort, aldus Soekarno, die, herinnerend aan het feit, dat hy steeds op de kwestie- Irian heeft gehamerd, uitriep: „Ik ben bezeten van de{idee Irian en ik verlies het voorbeeld van de profeet Mohammed niet uit het oog". De zinsnede „Ik ben bezeten van de idee Irian" herhaalde Soekarno in de Nederlandse taal. In het verdere verloop zijner rede, zei hy" onder meer: „Wy moeten hier onze plichten nakomen als steun voor onze delegatie in Nederland. Als onze gehele 75 millioen zielen tellende bevolking van de idee Irian bezeten is als Boeng Karno zelf, kunnen wy er zeker van zijn, dat Irian tot In donesië zal terugkeren, aldus de pre sident. AIDE-MEMOIRE OVERHANDIGD. Aan prof. Soepomo, de voorzitter van de Indonesische delegatie voor de besprekingen met de Nederland se regering over de Nederlands-Indo nesische Unie en Nieuw-Guinea, is door bemiddeling van de Indonesi sche Hoge Commissaris in Den Haag, Dinsdag een aide-memoire van de Nederlandse regering overhandigd. Hierin wordt door de Nederlandse regering aan de Indonesische dele- der en gevaarlijker dan op de grote vaart. Zij hebben echter een voordeel. De scheepjes zijn dikwijls uitgerust met draadloze telefonie, waardoor het mogelijk is via Scheveningen moeder de vrouw op te bellen en omgekeerd". andril is drie jaar oud gewor den! Zeer vermoedelijk weet de overgrote meerderheid van onze le zers niet wat „Mandril'' is. Het is een humoristisch maandblad van hoog ni veau, in 1948 opgericht door enkele schrijvers en tekenaars. De grote „men" heeft deze aap een snelle dood voorspeld. Maar „Mandril" lééft, leeft nog, al heeft het dier het niet gemak kelijk. Wil het echter blijven leven, dan zullen er meer abonné's en meer ad vertenties moeten komen. Omdat „Mandril" inderdaad op hoog peil staat, omdat „Mandril" een uni cum is in Nederland, omdat „Mandril" ook buiten onze grenzen met name om zijn „cartoons", dat wil zeggen zijn getekende grappen een prima reputa tie heeft, vestigen wij op deze behoef te aan meer lezers de aandacht Het zou jammer zijn als volgend jaar geconstateerd moest worden, dat „Mandril" niet meer leeft. fa tie opheldering verzocht over en- ele punten. Prof. Soepomo had over dit aide- memoire reeds een bespreking met de staatssecretaris voor buitenland se zaken, mr. N. S. Blom. Gladheid van de weg eiste een dode Tussen Arnhem en Nijmegen is een luxe auto uit Rotterdam, bestuurd door de heer J. van E. aldaar, door de gladheid geslipt en tegen een mili taire vrachtauto opgebotst. De mede- inzittende, G. K., werd onmiddellyk gedood by de botsing. Noordelijken doen voorstel over krijgsgevangenen Inspectie achter de linies door neutrale waarnemers? De Verbondenen hebben Woensdag te Pan Moen Djon ingestemd met Het Noordeiyke voorste! voor Inspec tie achter de linie» door neutrale waarnemers na het sluiten van een wapenstilstandsovereenkomst. De waarnemers zouden echter onder een militaire wapenstilstandscommissie moeten staan. De Verbondenen hou den echter vast aan Itun els, dat ver van een Wapenstilstand zou worden. toegestaan De partijen zijn reeds overeenge komen, dat de vijandelijkheden 24 uur na het van kracht worden van een wapenstilstand zullen eindigen en dat alle personeel binnen 72 uur dé gedemilitariseerde bufferzone zal hebben ontruimd. De Noordelijken hebben Woensdag een voorstel met betrekking tot het probleem van de krijgsgevangenen gedaan, dat uit de volgende punten bestaat: 1. Alle krijgsgevangenen moeten worden vrijgelaten; 2. voor rang van vrijlating moet worden ge geven aan gewonden en zieken; 3. de uitwisseling moet plaats hebben te Pan Moen Djon; 4. Een organisatie voor de uitwisseling moet werken onder toezicht van de wapenstil standscommissie; 5. indien de Ver. Naties deze vier punten aanvaarden, zullen de Noordelijken inlichtingen verstrekken over de gevangenen, die zij vast houden. Sleepboot gestolen uit Rotterdamse haven Bij Maassluis onbemand teruggevonden- Woensdagmorgen in alle vroegte werd uit de St. Jobshaven te Rotter dam de sleepboot „Swift" gestolen van de fa. C. Swarttouws Stuwa- doorsmaatschappy. Uit Hoek van Holland werd gemeld, dat de „Swift" om zeven uur zee had gekozen, 's Middags werd het schip bij Maassluis teruggevonden. Het zat 'met de neus op de wal, terwijl motor nog draaide. Er bevond zich niemand meer aan boord. Vermoede lijk hebben dieven het avontuur op zee niét durven doorzetten en zijn teruggekeerd. De toestand, waarin de „Swift" werd teruggevonden, wijst er op. dat er ondeskundig met de boot ïs omgesprongen. Vermoed werd, dat een jongeman, dievorig j&ar réeds een sleepboot probeerde te stelen, by de verdwij ning betrokken was, maar deze heeft zich Inmiddels bij de politie gemeld, zodat aangenomen moet worden, dat hij niet medeplichtig is. De politie tracht nu te ontdekken, hoe de zaak zich heeft toegedragen. In Antwerpse havenkringen heerst ongerustheid OVER VERLAGING TJITV OERBEL ASTIN G. Volgens „Het Laatste Nieuws" heerst er in Antwerpse havenkringen grote ongerustheid naar aanleiding van de berichten, volgens welke de Belgische regering bereid zou zyn Nederland een verlaging van de uit- voerbelastlng toe te staan. Het ge vaar bestaat, aldus beweert men. dat in zulk geval een groot gedeelte van de Belgische overzeese uitvoer vla de Nederlandse havens zal geschieden, dit ten nadele van Antwerpen. viert de hertogin van Kent haar 45e verjaardag. is het 25 jaar geleden, dat Pekalongan op Java door een aardbeving ernstig werd ge teisterd. Meer overeenstemming over Europees leger Op 27 December opnieuw bijeen »e Parijs Dinsdag is „op vele punten" door de zes ministers van buitenlandse zaken, die te Straatsburg besprekin gen voeren over het Europese leger, overeenstemming bereikt. Schuman verklaarde, dat de mi nisters op 27 December te Parijs op nieuw zullen bijeenkomen om te trachten overeenstemming te berei ken over de nog hangende kwesties. De door de ministers genomen be slissing zou aan hun regeringen wor den voorgelegd en kon nog niet wor den gepubliceerd, aldus het commu niqué. Begin deze week zijn de Nobel prijswinnaars 1951 naar Stockholm gekomen, waar hen Ln aanwezigheid van de konlnkiyke familie en ge paard gaand met velerlei festivitei ten, de Nobelprijzen ter hand zyn ge steld. Prins Wilhelm feliciteert de schrijver Per Lagerkvist van harte met het winnen van de literatuur prijs 1951. Na de uitreiking in de Concerthal te Stockholm. Complot in Beieren? De politie van Miinchen heeft me degedeeld dat in het gehele land een onderzoek is ingesteld naar een mo gelijk complot, om de Beierse minis ter van binnenlandse zaken. Wilhelm Hoegner, te vermoorden en verschei dene openbare gebouwen op te bla zen. Maandag werd gewapende, politie opgeroepen om het parlementsge bouw van de staat en andere open bare gebouwen te bewaken. VEEGKABEL WERD BIJNA OVERVAREN Noordzee bezuiden 53 gr. N.B. mijnenvrij Toen we Woensdagmorgen om kwart voor elf, met voeten als ijs en tot op het gebeente verkleumd door de venijnige ochtendkoude, aan boord van de mijnenveger „Vliestroom" de in mistnevelen gehulde buitenhaven van Vlissingen uitvoeren, om op de Westerschelde de laatste veegdag ln na tionaal verband van de mijnendlenst der Koninklijke Marine mee te maken, was ons plan om in de longroom, die knus en verwarmd bleek, onze half bevroren onderdanen eens heerlijk nit te strekken en er niet uit te komen vóór we weer ln Vllsslngen terug waren. We hebben ons voornemen ech ter laten varenen er geen minuut spyt van gehad. De marine-officie ren van de „Vliestroom" ontvingen- ons met zulk een hartelijkheid, dat we volkomen ontdooid werden en wy het niet over ons hart konden verkrijgen hen alleen naar de koude brug te laten gaan. Trappelend en met ramme lende tenen in onze schoenen hebben we vandaarult van A tot Z de „ve- gery" meegemaakt. De eeriykheid gebiedt ons te zeggen, dat we slechts tweemaal van onze hoge post zijn afgedaald. Dat was eerstens om te ge nieten van een heerlyke maaltjjd, die ons zo omstreeks het middaguur werd voorgezet en tweedens toen we het werkeiyk niet langer konden uithouden om „De Graaf van Monte Christo" in die zalige longroom een ogenblik gezelschap te houden. Het manoeuvreren van de flottiel je mijnenvegers in totaal dertien, w.o. een boeienschip onder com mando van de Luit. ter Zee 2e kl. G. Gielis, was, vooral toen de zon door brak en de mist meer en meer optrok, een machtig schouwspel. „De Vliestroom" en de „Wester schelde", die op 250 yards van elkaar verwijderd voeren, vormden de ach terhoede van de flottielje. De mijnenvegers voeren vanuit de Vlissingse buitenhaven in de richting Antwerpen, waar de veegkabels en acoustische hamerklokken werden uitgezet. Daarna werd gedraaid en opgestoomd in de richting van het te vegen gebied, dat gelegen was in de Deurjoo ter hoogte van Dishoek en Zoutelande. Als een kolossale zee slang slierde de vijfhonderd meter lange kabel, die met kurk omwonden is en dus biyft dry ven, achter de „Vliestroom" aan. Door deze kabel wordt een stroom gevoerd van 1500 ampère van 90 Volt, waardoor in het water een magnetisch veld ontstaat. Hierdoor worden magnetische mynen, die zich eventueel in dit veld zouden bevinden, tot ontploffing gebracht. Behalve magnetische mijnen zijn er ook acoustische mynen, die rêageren op het sehroefgeluid van een schip. Om deze onschadelijk te maken dient ae acoustische hamerklok, een inge nieus instrument, dat op ongeveer 12 voet onder de zeespiegel versterkte klopsignalen uitzendt, welke de acou stische mijnen, die zich eventueel vóór de mijnenveger zouden bevinden, doen springen. GEEN SCHOKKENDE DINGEN Gelukkig hebben we met de zeemon sters," die dood en verderf kunnen zaaien, Woensdag geen kennis ge maakt. Het vegen van het door boeien uitgezette gebied verliep zon der dat er iets schokkends gebeurde. Tijdens de uren dat de flottielje over de vrywel gladde Westerschelde haar baantjes trok, beijverden de comman dant van de „Vliestroom", de Luit. ter Zee 3e kl. J. H. Over en de twee j andere Luitenants ter Zee, J. H. Men- j dels en H. Th. de Moulin, zich er in om ons zoveel mogelyk vol te stoppen j met allerlei kennis, die aan het mij-1 nenvegen is verbonden. We zagen het hijsen van de zwarte ballen en de ro de vlag, ten teken dat er geveegd wordt, we hoorden de orders naar de roerganger en zagen het seinen van de telegrafist, maar het was allemaal zóveel dat we te verwerken kregen, dat het ons op het laatst duizelde. Het mag dan waar zyn, dat het mij nenvegen veelal een vervelend werk is, er zit ongetwijfeld heel wat aan vast. (Vervolg op pag. 2) Zuid-Afrika trekt zijn delegatie in V.N. terug De Zuidafrlkaanse regering heeft besloten haar delegatie ln de alge mene vergadering der Verenigde Na ties terug te trekken. Dit besluit biyft van kracht, zo lang de klacht van Zuid-Afrika tegen het optreden van de Beheerschapscommlssle (inzake het vraagstuk van het beheer over Zutd-West-Af riks»niet op bevredi gende wijze Ls behandeld. Aldus ls Woensdagavond in een te Kaapstad uitgegeven officiële verklaring me degedeeld. Premier Malan zeide, dat eveneens besloten is het hoofd van de delega tie, dr. Doenges, terug te roepen voor het uitbrengen van een mondeling rapport en voor verder overleg. Hy zeide, dat, zelfs door het op brengen van de kwestie-Zuid-West- Afrika, de Unie smadelijk behandeld -en beledigd was en dat de Ver. Naties zich aan agressie tegenover Zuid- Afrika schuldig gemaakt had. Reuter tekent hierbij aan, dat Zuid- Afrika, dat sinds 1920 de mandaat- mogendheid is, de Ver. Naties in 1947 mededeelde, dat het van plan was Zuid-West-Afrika in te lijven. De algemene vergadering verzette zich hiertegen. Een resolutie in de beheerschaps- commissie van de huidige algemene vergadering, ingediend door acht mo gendheden, verzoekt Zuid-Afrika de onderhandelingen over het betwiste gebied met de Ver. Naties te hervat ten. Egyptische ambassadeur in Londen teruggeroepen Zal Indonesië Faroek erkennen als ..Koning van Egypte en de Soedan"? De Egyptische regering heeft haar- ambassadeur in Londen, Abdel Fat- tah Amr Pasja, teruggeroepen. In gezaghebbende kringen te Cairo zegt men, dat Egypte's be sluit niet automatisch betekent, dat de Britse ambassadeur te Cairo, Sir Ralph Stevenson, naar Londen zal worden teruggeroepen. Indien Egypte echter zal besluiten de diplomatieke betrekkingen te verbreken, zou En geland gedwongen zijn, zijn ambas sadeur terug te roepen, aldus deze kringen. Een zaakgelastigde zal de leiding van de Egyptische ambassade te Londen op zich nemen. Uit welingelichte kringen te Dja karta wordt vernomen, dat er be sprekingen gehouden worden tussen Egypte en Indonesië over de moge lijkheid. dat Indonesië koning Fa- roek als „Koning van Egypte en de Soedan" zal erkennen. ONDERHANDELINGEN OVER NIEUW' VERDRAG "Naar in diplomatieke kringen te Londen verluidt, heeft de Britse mi nister van buitenlandse zaken, Eden, de Egyptische ambassadeur Abdoel Fattah Amir Pasja, medegedeeld, dat, hoewel Engeland het opzeggen van het Brits-Egyptische verdrag van 1936 niet goedkeurt, het bereid is over een geheel nieuw verdrag te onderhandelen, waarbij men rekening zou houden met de Egyptische eisen. In genoemde kringen acht men het mogelyk. dat bovenstaande medede ling de officiële terugroeping van de Egyptische ambassadeur heeft te gengehouden. Na 3 jaar nog geen verzoening in Palestina De verzoeningscommissie voor Pa lestina heeft in een rapport aan de al gemene secretaris der Ver. Naties, Trygve Lie, gemeld, dat zy er na drie jaar niet in geslaagd is de moei lijkheden tussen Arabieren en Israë liërs over Palestina op te lossen, doch met aandrang verzocht, dat verdere pogingen in het werk worden gesteld het geschil tot een einde te brengen. Man sprong uit raam van Rotterdams politiebureau De Vreemdelingendienst te Rotter dam trof op Katendrecht de 22-jarige S. A. A. uit Londen aan, die zich doc torandus in de anthropologic noemde. Hij was op 13 November j.l. door de Amsterdamse politie uitgeleid naar Londen, omdat hij zonder voldoende middelen van bestaan was. Nadat hij een verhaal had opgehangen, dat hy in Katendrecht nog zestig Engelse ponden had, die hy, om beroving te voorkomen, aan de hotelhoudster had gegeven, welk verhaal verzonnen bleek te zijn, ging men met hem naar het politiebureau terug. Daar nam hij de benen. Op de eerste etage liep hij verkeerd en kwam in een kamer te recht, maar zonder zich een ogenblik te bedenken, liet hij zich uit het raam zakken, Hij vluchtte maar liep een agent van de motordienst in de ar men, die hem terugbracht. De man is thans door de recherche in bewaring gesteld. DE VOORSPELT: DROOG WEER. Geldig tot hedenavond. Aanvankelijk lichte tot matige vorst en op vele plaatsen mist. In de middag enkele verspreide opklarin gen en temperaturen onlopend tot iets boven het vriespunt. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuidoost

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1