PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Boeren in W. Zeeuwsch-Vlaanderen tevreden over oogstopbrengst Het ontwapeningsgesprek zal voortgezet worden DE BILT Kantlijn Vandaag MOSSADEQ MOEST PARLEMENT DOOR ZIJDEUR VERLATEN 194e Jaargang-No. 293 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 et. per week, f 4.55 p. few„ fr. p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 12 Dec. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 Ct. per mm Minimum p advertentie 1 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. regel») van 1-5 regel» f 1.— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of «dree Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P-ZC- Middelburg. Bur. VTlssingen Walstr. 58 I. tel 2355 4 Ujnen (b.g.g 2S61 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goe3 L. Vorststr 63. tel. 2475 (b.g.g 2223); Oostburg Pr. Maurltsstr 12, tel 102; Terneuten Brouwenjstr. 2: Zierikzee N Bogerdstr_CJP0_tei^36 NU EEN COMMISSIE VAN TWAALF Russen tegen permanente aanwezigheid van controleurs De vier mogendheden, die hebben deelgenomen aan de werkzaamheden van de sub-commissie voor de ontwapening, ingesteld door de politieke commissie der Ver. Naties, hebben besloten deel uit te maken van een ont wapeningscommissie, die plannen moet uitwerken voor vermindering van de bewapening en voorts een controlestelsel moet ontwerpen. Een Sowjet-voorstel voor een vermindering der bewapening en strijd krachten der grote mogendheden met een derde, werd door de Westelijken niet uitvoerbaar geacht, zolang men niet werkelijk weet hoe groot de sterkte van de legers is. De Westerse mogendheden hebben de Russen voorts doen weten, dat zij geen afstand zullen doen van hun voornaamste verdedigingswapen, de atoombom, als de Sowjet-Unie niet tegelijkertijd zou overgaan tót beperking, onder internationaal toezicht, van de wapens en strijdkrachten, die volgens het Westen op het ogenblik de vrede bedrei gen. De V.S. zullen zich verzetten tegen elk compromis-voorstel, dat moge lijk aan de politieke commissie zou worden voorgelegd als poging om het meningsverschil tussen Oost en West te ovetbruggen. Zij geven er de voorkeur aan, dat de commissie voortgaat met de behandeling van het oorspronkelijke Westerse ontwapeningsvoorstel. De Grote Vier waren het er over eens, dat de sub-commissie voor de ontwapening, die op voorstel van Wysjinski „commissie voor atoom energie en klassieke wapenen" ge noemd wordt, zou werken onder con trole van de Veiligheidsraad en dat zij behoorde te zijn samengesteld uit de elf leden van de raad, plus Cana da. Een van de opmerkelijkste gebeur tenissen van verleden week is de terugkeer in de politiek geweest van prof. Beel. Hij heeft destijds, twee professoraten aanvaardend, een in Tilburg en een in Nijmegen, de po litiek vaarwel gezegd, gedesilluno- neerd vermoedelijk door de gang van zaken in Indonesië, gekwetstwellicht door menige scherpe critiek. Zelf zal hij wel niet hebben vermoed, dat hij zo spoedig toch weer Excellentie zou zijn. Als argumenten voor zijn terugkeer worden genoemd het feit, dat minister Teulings de functie van vice-presi dent van de ministerraad niet kan verenigen met die van minister van binnenlandse zaken; dat de heer Teu lings er tegen op ziet de voorstelleh tot wijziging der Grondwet te verde digen en dat als geen nieuwe R. K. minister zou zijn benoemd het even wicht in het Kabinet zou zijn ver stoord. Men kan met deze argumentatie vre de hebben en toch de vraag stellen, of gebrek aan prominente figuren in de K.V.P. niet evenzeer tot de terugkeer van prof. Beel heeft geleid. Rommc kan moeilijk voorzitter van de Ka merfractie en minister-president tege lijk worden. Van den Brink is nog te jong, Steenberghe te rechts. Wie moet er. als dat zo uitkomt, na de verkie zingen eventueel premier worden van de R. K. politici? Beel natuurlijk, die nu ook al nodig was om voor wijlen minister Van Maarseveen in te vallen als minister van-binnenlandse zaken- voor-een-balf-jaar! Deze feiten maken de terugkeer van prof. Beel opmerkelijk. En zij wetti gen het vermoeden, dat, al zegt Bee1 zelf weer spoedig prof te willen wor den, zijn terugkeer toch wel blijvend zal zijn. Minister Lieftinck heeft zich Don derdag in de Tweede Kamer met een Jantje van Leiden van de moeilijkheden in het dagbladbe drijf, ten gevolge van de drastische papierprijsverhoging per 1 Januari afgemaakt. Hij deed 's avonds een „concessie", hierop neerkomend, dat hij bereid zou zijn het invoerrecht op courantenpapier, in overleg met de Beneluxpartners, van 10 op 6 pet. te verlagen. Deze concessie was echter allerminst in overeenstemming met de betekenis, die de minister er met een gewichtig gezicht aan hechtte. Zij betekent in practijk een tegemoetko ming van omstreeks f 50.000 op de f 10 a f 14 millioen, die het dagbladbedrijf door de papierprijsverhoging meer moet opbrengen en heeft dus niets om het lijf. Daarom heeft de Nederlandse Dagbladpers er goed aan gedaan in een spoedzitting te besluiten nieuwe aandrang op de minister en de Kamer uit te oefenen. Wanneer de minister dan geen middelen kan vinden om de papierprijs te drukken, moet hij de omzetbelasting op de dagbladen maar geneervallen, aangenomen natuur- aat de regering inziet, dat de dag bladen m een onmogelijke positie ko men te verkeren. Het rapport van de door minister Albregts ingestelde adviescom missie voor papier- en karton vraagstukken is in dit opzicht veel zeggend. De Nederlandse Dagbladpers acht het onmogelijk een daling van het papierverbruik te bewerken. Juist het tegendeel is het gevaL Tegenover een behoefte van 48.000 ton in 1951, wordt rn inn - fë?minimumbehoefte van 50.000 a 53.000 ton rekening gehouden. In 1939 werd er per abonné 42 kg. pa pier verstrekt, in 1950 16- kg. „Een ge dwongen beperking van het papier- verbruik dient dan ook niet te wor- den nagestreefd", zegt de commissie. Wat moet er dan wel gebeuren? Ver hoging van het abonnementsgeld? De regering kan dat voorkomen. Zij moet - helpen, als zy het vitale belang van een goede voorlichting erkent. Want een sterk verhoogd abonne mentsprijs der dagbladen betekent schade voor het Nederlandse volk een schade, die indien enigszins mógelijk voorkomen rnoet worden! De voornaamste punten van over eenstemming- tussen de Sowjet-Unie en de drie Westelijke mogendheden ziijn 1. De ontwapeningscommissie moet de vermindering van alle wapens, met inbegrip van atoomwapens bestude ren, alsmede die van paramilitaire en politiestrijdkrachten. 2. Er moet een volledige telling van wapens en strijdkrachten worden ge houden. 3. Er moet een stelsel van garan ties worden ontworpen, waardoor controle op het ontwapeningspro gram mogelijk is. 4. Er moet een wereldconferentie van alle landen worden gehouden ter bespreking van ontwapening. 5. Er moet een stelsel van verifi catie en inspectie worden ingesteld. De vier mogendheden waren het er overeens, dat het noodzakelijk is, de nationale ontwapeningsprograrns te verifiëren en inspecteren, maar in het rapport wordt gezegd, dat de Sowjet- Nieuwe mijnenvegers voor onze Marine Met Amerikaanse hulp zouden er 40 tot 48 gebouwd moeten worden Over de plannen tot de bouw van een groot aantal mijnenvegers in ons land voor onze marine en de wjjze van financiering, zyn op dit ogenblik nog geen concrete mededelingen te doen. De beslissing is in handen van de Nederlandse regering. Deze is mede afhankelyk van de productie capaciteit in ons land in de eerstvol gende jaren en van het aantal, dat door de NATO voor ons land wordt vastgesteld. Werd aanvankelijk aan een aantal van ongeveer 60 gedacht, op het ogenblik wordt voor de eerstvolgende jaren een aantal van 40 tot 48 ge noemd. Naar wij vernemen zouden de Ver. Staten er in toestemmen voor haar rekening de grootste helft in Neder land te laten bouwen, die dan ter be schikking van ons land wordt gesteld. De andere helft zal dan voor reke ning van ons land moeten worden ge bouwd. Het is nog niet bekend of daarvoor gebruik zal kunnen worden gemaakt van de gelden uit de tegen waarderekening van de Marshall- fondsen. Boven het voor Amerikaanse en Nederlandse rekening te bouwen aantal mijnenvegers, zou er dan door de Ver. Staten nog een aantal in Amerika gebouwde mijnenvegers kunnen worden gegeven voor onze marine, onder het programma voor de militaire hulpverlening. Franse regering krjigt vertrouwensvotum Met 376 tegen 240 stemmen is in de Franse nationale vergadering een motie van de oppositie verworpen om het debat over de ratificatie van het plan-Schuman vier maanden uit te stellen. De regering had aan deze stemming de vertrouwenskwestie verbonden. Deze uitslag wordt als een gunstig voorteken beschouwd voor de stem ming over het plan-Schuman zelf. De thans verworpen motie, welke nieuwe besprekingen vroeg over de bevoegdheden van het bovennationa le gezagsorgaan werd gesteund door Gaullisten, communisten en enkele rechtse en radicale afgevaardigden. Premier Pleven heeft thans de ver trouwenskwestie verbonden aan het gehele wetsontwerp tót ratificatie van de steenkool- en staalgemeenschap De stemming zal Donderdag plaats vinden. Eledrisch kinderfornuisje voor de Prinsessen De knutselclub van de N.V. Etna te Breda heeft op paleis Soestdijk aan de Koningin een door deze club vervaar digd electrisch kinderfornuisje voor de prinsessen aangeboden. Vol belangstelling hebben de Ko ningin en Prinses Marijke een demon stratie in het bakken van zandkoekjes in de miniatuuroven gevolgd. Unie bezwaar heeft tegen het aanwe zig zijn van permanente inspecteurs of controleurs in militaire atoomin- stallaties, omdat dit volgens de Sow jet-Unie de efficiënte bedrijfsvoering zou belemmeren en niet in overeen stemming zou zijn met de staatssou- vereiniteit. PERMANENTE BASIS De Westelijke mogendheden bleven op haar standpunt staan, dat elk in spectiestelsel op permanente basis moet staan en niet moet worden be perkt tot een enkele inspectie of verificatie, maar zij waren het er mede eens, dat een dergelijk systeem niet noodzakelijk het permanent sta tionheren van inspecteurs in alle fa brieken zou behoeven. Wat betreft de instructies voor de ontwapeningscommissie, stelden de Westelijken voor, dat de commissie een grens voor de strijdkrachten van elk land zou uitwerken, alsmede de beschikking over en het gebruik van dergelijke strijdkrachten. Wysjinski was hiertegen gekant, maar ging er mee accoord, dat de commissie op dracht zou krijgen binnen drie maan den practische voorstellen voor be perking der bewapening en strijd krachten op te stellen. TOCH EEN STAP VOORUIT Selwyn Lloyd, de Britse minister van staat, die Dinsdag namens het Westen in de politieke commissie sprak, noemde het rapport van de Grote Vier een bescheiden, maar toch duidelijke stap vooruit. Lloyd betoogde, dat de Russische voorstellen neerkwamen op de eis, dat de Westerse mogendheden onmid dellijk afstand zouden doen van het atoomwapen, „daarbij de Sowjet-Unie in het onbeperkte bezit latend van die instrumenten van mogelijke agressie waartegen het atoomwapen thans als afschrikkend middel dient". is het 15 jaar geleden, dat de verkeersbrug over het Hollands Diep bij Moer dijk door Koningin Wil- helmina voor het verkeer werd opengesteld; is het 50 jaar geleden, dat de Italiaanse natuurkun dige Marconi er na vele proefnemingen in slaagde voor de eerste maal een radioverbinding tot stand te brengen over de Atlan tische Oceaan. Ministers confereren over Europees leger In goede sfeer te Straatsburg Zes ministers van buitenlandse za ken zijn Dinsdag te Straatsburg bij eengekomen ter bespreking van mili taire, politieke en financiële menings verschillen. die tussen hun landen be staan en de vorming van een Euro pees leger ophouden. Het waren Ro bert Schuman (Frankrijk), Konrac' Adenauer West-Duitsland), Alcide de Gasperi (Italië), Paul van Zeeland (België), mr. D. U. Stikker (Neder land) en Joseph Bech (Luxemburg). Schuman verklaarde na afloop van de ochtendbijeenkomst van mening te zijn, dat reeds grote vooruitgang is ge boekt. Hij noemde de sfeer „uitste kend". Engeland vroeg hulp van Amerika De Amerikaanse bladen meldden gisteren dat Engeland om ongeveer 600 millioen dollar aan Amerikaanse hulp gedurende de komende 6 maan den heeft verzocht, teneinde een nieu we' financiële crisis te voorkomen. Vjjf en zeventig hutten en enige huizen zijn opgeblazen of met bulldozers verwijderd door Britse troepen, teneinde een 150 meter lang stuk weg en een 18 meter lange brug aan te leggen van de Verdragszöne naar de door bombardementen erg beschadigde waterwerken even buiten Suez. De Britse regering zal de eigenaars schadeloos stellen. GEVECHTEN IN PERZISCHE KAMER Duizenden trachtten afgevaardigden der oppositie in het gebouw aan te vallen De Perzische premier Mossadeq heeft Dinsdag, beschermd door een es corte met stenguns, door een zijdeur hót Parlementsgebouw moeten ver laten, nadat er in de Kamer hevige gevechten waren uitgebroken tussen regeringsaanhangers en -tegenstanders. Personen op de tribune in de Kamer hadden tevoren geroepen „Dood aan Mossadeq" en ..Lang leve Djcmal Imami" (leider der oppositie). Buiten het Parlementsgebouw riep een deinende menigte dreigementen aan het adres van afgevaardigden. Het rumoer begon tijdens een beslo ten zitting van het Parlement, waar op Mossadeq verslag uitbracht over de onlusten van Donderdag. Toen de oppositieleider, Djemal Imami, bin nentrad werd hy luide toegejuicht. Hierop brak plotseling het gevecht tussen de afgevaardigden uit. Na Mossadeq's vertrek duurde het nog geruime tijd voor de orde her steld kon worden. Nadat de militairen de orde weer enigszins hadden her steld, keerde Mossadeq in de verga derzaal terug. Hij bezwoer de afgevaardigden orde en rust te bewaren, terwijl hij zou spreken, doch de oppositie bleef roe pen en jouwen. „Indien U mij niet aan het woord wil laten komen, zal ik het volk te hulp roepen", zeide Spaak neemt ontslag als voorzitter der Assemblee Hij wil vrij zijn om te strijden voor een verenigd Europa Paul Ilenri Spaak heeft officieel ontslag genomen als voorzitter van de raadgevende vergadering van de Raad van Europa. De Assemblee deed onmiddellijk een beroep op hem om op zyn besluit terug te komen. Maar vergeefs. Spaak zeide later tot de Assemblee: „Uw wijsheid is de wijsheid van de dood". Buiten deze Assemblee ligt de oplossing van de Europese een heid". Volgens Spaak zijn do moge lijkheden- van de Assemblee vrijwel uitgeput en moet er een beroep wor den gedaan op de openbare mening. ..Omdat ik dit gevoel heb wenste ik mrjn vrijheid te hernemen en myn plaats in te nemen tussen mijn werke lijke metgezellen, personen, die wer kelijk voor deze gedachte strijden. Wij moeten opschieten. Dingen, die we een jaar geleden hadden moeten doen, kunnen we thans niet doen. Er bestaat reeds wantrouwen over onze machteloosheid. Er mag geen ogen blik verloren gaan om de zaak te red den". De Assemblée keurde voorts een aanbeveling aan de ministers goed, om Oostenrijk uit te nodigen zich te voegen bij de 15 landen, die in de Raad van Europa vertegenwoordigd zijn. Een Franse ontwerp-aanbeveling voor de zes landen van het plan Schuman (Frankrijk, West-Duits land, Italië, Benelux) om een pact voor een federale politieke autori teit op te stellen, werd verworpen. Z.L.M. VERGADERDE IN OOSTBURG Gebrek aan landbouwkrachten dreigt groter te worden Hoewel de verwachtingen voor een goede oogstuitkomst door het natte voorjaar en dito zomer niet hoog gespannen waren, blijkt 1951 voor de boe ren in Wcst-Zeeuwsch-Vlaanderen toch een uitzonderlijk jaar te zijn ge weest. De opbrengst aan vlas, sranen en peulvruchten was bevredigend, de suikerbietenoogst viel mee ondanks alle sombere voorspellingen. De in de herfst uitgezaaide tarwe staat er goed voor. Het landwerk is thans zóver ge vorderd. als in geen jaren het geval is geweest. Ook ten opzichte van de vee teelt kan men tevreden zijn. Door de grote vraag naar kalfvaarzen voor de export werden flinke prijzen gemaakt. Jammer, dat deze belangrijke handel nadelig doorkruist werd door het mond- en klauwzeer. Met deze beschouwing over de oógst- uitkomsten en de veeteelt opende de heer M. de Bruyne, voorzitter van de Kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen der Z.L.M., Dinsdagmiddag in het pas ge opende gebouw „De Eenhoorn" te Oostburg een druk bezochte vergade ring van leden dezer kring, welke o. m. werd bijgewoond door de vice- voorzitter en secretaris der Z.L.M. de heer mr. J. F. G. Schlingemann. de burgemeesters van Waterlandkerkje en Zuidzande, de directeur van de Rijks- landbouwwinterschool te Schoondijke, de heer L. van Dyk, en de Rijks-land- bouwconsulent te Axel, de heer ir. Bouman, die een boeiende en interes sante lezing hield over de Amerikaan se landbouw. In zijn openingsrede bracht de heer De Bruyne ook het loonvraagstuk naar voren. Als gevolg van de gevoer de loonpolitiek kunnen vrijwel geen Belgische landarbeiders meer aange trokken worden, waardoor het con stante gebrek aan landbouwkrachten nog groter dreigt te worden. Het zal o.m. met zich meebrengen een uitbrei ding van de mechanisatie in de land bouw, het verhuren van land en het betalen van zwarte lonen. Tegen dit laatste liet spr. een waarschuwend woord horen. Vervolgens ging de heer De Bruy ne in op het landbouwbeleid van de regering. Zijn conclusie was dat de overheid zich steeds verder tracht te distanciëren van de morele verplich ting die zij heeft tegenover de agra rische bevolking. De landbouwbelan gen mogen niet ondergeschikt worden gemaakt aan andere belangen en daaraan opgeofferd. Het stemde spr. tot grote vreugde, dat de heer J. Becu was benoemd als voorzitter van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland. Aan het begin van zyn rede her dacht de voorzitter in enkele treffende woorden het verscheiden van de oud- Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford en de streekredacteur voor W.-Zeeuwsch- Vlaanderen, van de Prov. Zeeuwse Courant, de heer R. F. H. L. Sondag. MINDER PREMIE" Nadat de secretaris van de Kring, de heer J. J. Rosseel, de notulen van de vorige vergadering had gelezen, was het woqrd aan de heer Schlinge mann, die een uiteenzetting gaf van de wet op de wachtgeld- en werkloos heidverzekering, welke op 1 Juni a.s. van kracht zal worden. Spr. gaf een overzicht van de door de werkgevers en werknemers te be talen premie en deelde o m. mede. dat door de landbouwsector pogingen worden gedaan om de premie omlaag te krijgen. Voorts waarschuwde spr. tegen het vasthouden van voedergranen en gaf de raad de afzet van deze granen te verspreiden over de komende maan den. Tenslotte wekte spr. de aanwe zigen op volgende week te Goes de algemene wintervergadering van de Z.L.M. te bezoeken. In deze vergade ring-zal de begroting van de Z.L.M. aan de orde komen en een voorstel om de contributie te verhogen. LANDBOUW IN AMERIKA. Nadat de heer Lu van Dijk een be roep had gedaan op de aanwezigen om hun kinderen naar de Rijks-land- i bouwwinterschool te Schoondijke te I sturen, kreeg ir. Bouman, die een reis van drie maanden heeft gemaakt doo. Amerika, gelegenheid om het een en ander te %'ertellen over de landbouw in de Verenigde Staten, toegelicht met lichtbeelden. Wat spr. het meest tij dens zyn reis gefrappeerd heeft, is de zorg die de Amerikaanse boer be steedt aan zijn grond en de mechani satie die hij op zyn bedrijf toepast Elk landbouwdorp heeft zijn eigen graan- en maissilo's en de eisen, die Mossadeq daarop en verliet onder uitroepen als „er uit" het spreekge stoelte. AANVALLEN OP HET GEBOUW Inmiddels hadden zich buiten de poorten verscheidene duizenden per sonen verzameld, die schreeuwend poogden zich een weg door de poor ten te banen om de afgevaardigden der oppositie in het Parlementsge bouw zelf aan te vallen. Drie aanval len wei-den afgeslagen door militai ren. In de vergaderzaal zelf had pre mier Mossadeq inmiddels, wenend van ontroering, zijn pogingen om het woord te voeren opgegeven. MOSSADEQ SPREEKT Nadat orde en rust hersteld waren, beklom Mossadeq het spreekgestoelte voor het uitspreken van een rede van anderhalf uur. „Zolang er geen motie van wantrouwen tegen mijn regering is ingediend en door de Kamer aan vaard, zal zy aan het bewind blijven, daar ik het mijn plicht acht een re geling te bereiken voor het vraagstuk der Perzische olie", zeide Mossadeq onder meer en hij vervolgde: „Myn regering blijft gekant tegen elk plan, da!t zou voorzien in een terugkeer van Britse technici op de Perzische olie velden". Tenslotte sprak Mossadeq over binnenlandse aangelegenheden en de incidenten van Donderdag j.l. Zuid-Koreaanse onderschei dingen voor leden Ned. detachement Door de president van de Zuid-Ko- reaanse republiek, Synghman Rhee is aan luit.-Kol. W. D. H. Eekhout, commandant van het Nederlandse detachement Ver. Naties de „Chung- mu Distinguished Military Service Medal" met gouden ster voor buiten gewone dapperheid tegen de vijand in Korea uitgereikt. Overste Eekhout mocht tevens voor negen reeds ge- renatrieerde militairen van het N.D. V.N. onderscheidingen in ontvangst nemen. Arrestaties in Zweden De Zweedse politie heeft twee vluchtelingen een gravin van Rus sische afkomst en een Hongaarse fa brieksarbeider wegens spionnage gearresteerd. Het betrof een ernstig geval van spionnage, die echter niet tegen Zweden gericht was, zo werd verklaard. Naar van betrouwbare zjjde ver luidt, is de vrouw de Gravin van Tour- ville, die in 1948 als verstekelinge op een Pools kolenschip naar Zweden ging en daar om asyl vroeg. Zy trachtte de vriendschap te winnen van vluchtelingen uit communistische landen en hieip sommigen van hen aan geld. Indonesische militairen haalden wapens van Hollands schip In de haven van Tandjong Priok is door Indonesische militairen een hoe veelheid wapens van boord van het m.s. „Blitar" gehaald. Dit geschiedde een uur, voordat het schip de haven zou verlaten op doorreis van Rotter dam naar Nieuw Guinea. NIEUWE AANSLAG. Te Alsdorf bij Aken is uit een pas serende auto een bom geworpen "voor een pompstation van de Shell. De bom ontplofte, doch richtte geen schade aan. Volgens de politie was het een zelfgemaakte bom, die verpakt was in een kartonnen doos. aan de kwaliteit van de landbouwpro ducten worden gesteld, zijn zeer hoog. Sedert het begin van de tweede we reldoorlog is de landbouwproductie zonder uitbreiding van cultuurgrond verhoogd met 40 pet. Interessant was ook wat ir. Bouman vertelde over het leven op een Ame rikaanse boerderij, waar de boerin het heel wat gemakkelijker heeft dan de Hollandse. De keuken b.v. is zeer mo dern ingericht met een wasmachine, electrische kookinstallatie. ijskast en een automatische koffiezetmachine. In de meeste-boerenwoningen heeft men een televisieapparaat. Zowel over de lezing van ir. Bou man als over het gesprokene door de heer Schlingemann ontwikkelde zich een vruchtbare gedachtenwisseling, waarna de vergadering door de heer De Bruijne met dankzegging aan de beide sprekers werd gesloten. VOORSPELT: KOUDER DAN GISTEREN Geldig tot hedenavond. Aanvankelijk plaatselijk mist, ove rigens licht tot half bewolkt en droog weer. Overwegend matige wind tus sen Zuid-Oost en Zuid. Temperaturen om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1