Urkers en Belgen varen naar hun nieuwe bestemming 1 Toch is 't zo PRINSES MARGARET ZAG PARIJS DAMASCUS ONTVING REIZIGERS MET BLOEMEN EN EEN TAART DE ZEEUWSE BOOMKIKKER HEEFT VELE VRIENDEN DINSDAG 11 DECEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT In Mar del Plata wacht een huis Zij komen in een opgemaakt bed (Van een bijzondere medewerker) Buenos Aires, December. Geleidelijk aan nadert de dag, waarop de "Urkers, die met Belgische collega's op kleine schepen naar Argentinië on derweg zijn, hun bestemming zullen kunnen bereiken. De bestemmingsha ven is Mar del Plata op 38 graden Zuiderbreedte aan de Atlantische Oce aan, in de buurt van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Wat ik hier „in de buurt" noem betreft nog altijd een afstand van circa 400 kilometer, maar volgens de Zuidamerikaanse opvattingen over afstanden is dat dicht bij. De bevolking van Mar del Plata leeft slechts ten dele van de visserij: het belangrijkste middel van bestaan is het toerisme. Honderden hotels en pensions zijn nu juist weer in gereedheid gebracht om de badgasten met grote en kleine beurzen te ontvangen. Het badseizoen strekt zich hier na melijk uit van December tot en met Februari. Dan komen enige honderd duizenden vacantiegangers, voornamelijk uit Buenos Aires, in Mar del Pla ta, dat zelf ongeveer honderdduizend inwoners telt, van zon en zee en van wat deze moderne badplaats verder biedt, genieten. In de toekomstige woonplaats van de ondernemende Urkers en Belgen is een flinke haven, waar een deel van de Argentijnse kustbewakings- vloot is gestationneerd, maar er is ook een klein haventje, waar de vele hoofdzakelijk geelgroen geschilderde vissersschepen hun ligplaats hebben als de gouddelvers van de zee „thuis" zijn. Een groot deel van de vangsten van deze vissersvloot wordt ver werkt in de circa 70 visconserven- fabrieken, die men hier aantreft; buiten de conservenfabrieken heeft Mar del Plata geen industrie van betekenis. Enige speciale visrestau rants bieden gelegenheid zich de vakkundig toebereide vis heerlijk te laten smaken. Aan de haven heeft men een nog tamelijk ouderwetse visafslag, er staan wat loodsen en hier is ook het domein van de vis- vers voor het boeten van him net ten. Ih dit oord is het dus, dat onze Urkers met de Belgen hun tehuis zullen vinden. Hun komst trekt hier veel aandacht en in de pers is er breedvoerig over geschreven. De Bel gische rederij Van Iseghem, in het bijzonder de heer Roelants, die hier als vertegenwoordiger van de reder fungeert, heeft onder meer tot taak gehad de nodige voorbereidingen te treffen voor goede ontvangst en huis- I m. Nadat de Spanjaarden, enige tien- j v tallen jaren na de ontdekkingsreis van Columbus, het rijk der Azteken in Midden-Amerika hadden vernietigd, bestond er van de zijde der blanke veroveraars weinig belangstelling voor de cultuur en de historie dezer „wilde en heidense volken". De Azteken had- den oude overleveringen, die door de traditie van ouders op kinderen over gingen. Het geheugen werd hierbij ie hulp gekomen door tekeningen, waar bij namen door bepaalde afbeeldingen werden aangeduid. Steunende op deze overleveringen en illustraties, schreef 400 jaar geleden één der Azteken de geschiedenis van zijn volk, dat hij met weemoed ten prooi zag vallen aan de hebzucht der Christenen. Hij was een afstammeling van een oud Tezkukaans koningsgeslacht en droeg de voor ons moeilijk uit te spreken naam Ixtlil- xochitl. De geschiedenis ving in de grijze oertijd aan met de stichting van de stad Tula door het volk der Tolteken, die geen wilde barbaren waren, doch een hoge beschaving bezaten. Ixtlilxochitl verhaalde van de hoge culturele bloei van dit volk uit de oude tijd, van hun tempels en paleizen, van rechtvaardi ge wetten en schone erediensten en van wetenschap die het schrift- kende, de getallen en de kalender. Vijf honderd jaar zou de duur geweest- zijn van dit bloeitydperk, dat te gronde ging door twisten, hongersno den en oorlogen. Veroveraars bezetten het land en andere beschavingen doemden op. Voortbouwend op deze oeroude ver halen, droomde de Indiaanse prins ver der, althans dat meende de Westerse wetenschappelijke wereld, die deze ro mantische vertelling welwillend aan hoorde, doch er geen steek van ge loofde. Het bestaan van de oude stad Tula werd genegeerd of de naam werd in verband gebracht met het legndari- sche Thule. Totdat in onze tijd de vondsten en opgravingen van oude beschavin gen in Midden-Amerika, de vraag de den opwerpen of wellicht het verhaal van de Indiaan toch minder fantastisch was dan men aanvankelijk meende. Hernieuwde onderzoekingen legden de ruines van vele oude steden bloot en ten lange leste stuitte men iin '40 ook %eJesten van Tula, de eerste hoofd stad der Tolteken. Het zangerige ver haal bleek dus op werkelijkheid te be rusten'. De ouderdom van Tula dus ook de leeftijd van de overlevering is moeilijk vast te stellen. Wél bezaten de Tolteken een kalender (er kan bij hen zelfs van een kalendercultuur wor den gesproken), doch hun tijdrekening heeft geen aanknopingspunten met de onze, zodat een engszins juiste date ring grote moeilijkheden biiedt. Vol gens sommige deskundigen moet de ondergang van deze cultuur omstreeks het jaar 1000 n. Chr. hebben plaatsge vonden. Dank zij de overlevering werden de deuren van deze oude culturen voor ons geopend. Over deuren gesproken, weet U dat er mensen zijn, diie twee voordeuren in hun huis laten maken, één voor zondag en één voor weekse dagen? H. Pétiilon. vesting van de 112 nieuwe inwoners. Die huisvesting was een niet zo eenvoudig probleem, omdat er voor de „blijvende" bevolking geen over schot aan woonruimte is en er veel huizen en gebouwen nodig zijn om de vele badgasten te kunnen herber gen. Toch is de heer Roelants won derwel geslaagd. Hij heeft een aan tal huizen tot zijn beschikking kun nen krijgen, waarvan sommige pas afgebouwd zijn. DE HELPENDE HAND. Voor de Urkers, die hierheen ko men, maar ook voor de verwanten, die achtergebleven zijn, is er nog een heel gunstige omstandigheid. Hier in Mar del Plata wonen na melijk nog circa 100 Nederlanders, die heel veel belangstelling voor hun landgenoten en de Belgen aan de dag leggen en, onder aanvoering van de voorzitter van hun vereniging, de heer Marino Petiet die ook ge loofsgenoot van de Urkers is graag de helpende hand zullen bie den en de nieuw aangekomen en In hun kring zullen opnemen. Zij zor gen voor de ontvangst en organise ren nu reeds een Kerst- en een Oud jaarsfeest. Kerstfeest in de zomer is voor ons, Nederlanders, een moei lijk aanvaardbaar idee. Wie dan in den vreemde is, verlangt nog meer dan anders naar het vaderland en de eigen familiekring: het samenzijn met landgenoten moet dan het gemis •e.ïzachten. Op een 300 kilometer afstand vier uur met de bus ligt trouwens ook nog de Gerefor meerde Nederlandse kolonie Tres Arroyos, van waar de dominee van tijd tot tijd over komt, soms met de jeugdverenigingen, het zangkoor en belangstellenden. De Urkers en de Belgen, daarvan heb ik me kunnen overtuigen, ko men in een opgemaakt bed. Natuur lijk zullen ze zich moeten inspannen de Spaanse taal te leren, zich bij de gewoonten van de Argentijnen aan te passen en met de Argentijnse col lega's op te schieten, ze zullen zich ook er op moeten instellen, dat de vele „oude bekenden" circa tien duizend kilometer ,.van huls" wonen en 's Zondags niet op de koffie kunnen komen, maar die en andere problemen zullen met het geloofs vertrouwen. met goede wil en door zettingsvermogen spoedig zijn opge lost. (Nadruk verboden). Een beeld uit de voetbalwedstrijd Noord NederlandDenemarken welke Zondagmiddag te Leeuwarden werd gespeeld en welke strijd door de Ne derlandse ploeg met 32 werd gewonnen. Het eerste doelpunt voor de Nederlanders: op de achtergrond naast de scheidsrechter Abe Lenstra; op de voorgrond midden Pais; geheel rechts Lugthart, de maker van het doelpunt. BEZOEK AAN NACHTCLUBS Maar in Engeland is nu de critiek losgebroken (Van onze correspondent) Parys, December Prinses Margaret heeft haar eerste bezoek aan Pa rijs gebracht. Maar dit bezoek heeft nu meteen al een staartje want heel wat Engelsen bly'ken te vinden, dat de jongste dochter van de Britse Ko ning zich niet geheel en al als een prinses gedragen heeft. Ook de Engelse dagbladen protesteren, eerbiedig maar toch duidelijk, tegen het gedrag van hun prinses. Laten we voorop mogen zetten, dat het voor een prinses zeker niet een voudig is om een bezoek aan Parijs te brengen. Ook al is het een geheel onofficieel bezoek, toch weet zij, dat iedereen naar haar zal kijken, dat zij overal op haar weg gefotografeerd zal worden en dat de Franse journalis ten precies over haar zullen schrijven, wat zij vinden. In Engeland wist men dit en men heeft Prinses Margaret dus vele goede raadgevingen gegeven voor zjj vertrok. Maar de prinses bracht geen offi cieel bezoek aan de hoofdstad van een bevriend land. Het was haar eerste bezoek aan Parijs, de stad waarover zij al zoveel had horen vertellen. En zij heeft het op prijs gesteld die oude stad aan de Seine te gaan bekijken, zoals de meeste rijke touristen dat doen. De prinses is vier dagen in Parijs gebleven. Zij is drie avonden naai' een Parijse nachtclub gegaan, waar zij gedanst heeft en waar zij Champagne heeft gedronken. Zoiets trekt na tuurlijk journalisten en fotografen. Voor één der huisjes, waar de IJrker vissers in Mar del Plata (Argen tinië) komen te wonen, ziet men links staande de heer Marino Petiet, die als voorzitter van de Nederlandse vereniging de Urkers met raad en daad zal bijstaan en rechts de heer Roelants, de chef der Belgische redery. EERSTE K.L.M.-VLUCHT NAAR TOKIO. Schoenpoetser mocht niet op de foto. (Van onze speciale verslaggever). BAGDAD, December. De eerste officiële K.L.M.-vlucht naar Tokio is begonnen. We hangen op het ogenblik boven de Syrische woestijn, die zich uitstrekt van Damascus naar Bagdad en terug. De gezagvoerder van de „Utrecht", H. Scholtmeyer, is maar een paar stuurknuppels hoog, maar hij heeft de volgeladen machine vast Ln de hand. Als de schaduw van onze constellation in de woestijn een spoor na kon laten, dan zon er een kaarsrechte lijn ontstaan van Damascus naar Bagdad, die de kort ste verbinding zou zjjn tussen deze twee oude steden. Na een kort oponthoud in Frank furt gisteravond voor een voor treffelijk diner dat een feestelijk tintje had was Damascus feite lijk de eerste pleisterplaats. En daar bleek al dadelijk, dat deze hele reis een feestelijk karakter dragen zal, want in het restaurant van het vliegveld twee weidse namen voor een paar armetierige gebou wen op een nog wat armetieriger stukje woestijn, waar ze een vlieg veld van gemaakt hebben was in de vroege morgen (we stonden al om half zeven plaatselijke tijd op Syrische bodem) een feestelijke tafel gedekt. Met handenvol bloemen in deze streek een overdaad wa ren de letters K. L. M. op de tafel uitgespreid en in het midden prijk te een enorme taart. „K.L.M. Am sterdamTokio 4-12-'51" stond er op en ze was groot genoeg voor wel twintig eerste vluchten. Er waren journalisten en autori teiten, onder welke laatste het mi litaire element overheerste, hetgeen na de onbloedige staatsgreep van onlangs niet te verwonderen is. Zij waren erg vriendelijk, maar ook erg voorzichtig. Passen werden met ar gus-ogen bekeken en fototoestellen zonder meer als staatsgevaarlijk be schouwd. Een collega die een plaat je wou maken van een schoenpoet ser, met een voetenbankje van ko per en spiegels als een miniatuur stoomcaroussel, kon daarvoor geen toestemming verkrijgen. Bij alle vriendelijkheid hing er daar aan de voet van de Anti Libanon, een min of meer geladen atmosfeer. Maar de veronderstelling dat ze die enor me K.L.M.-taart wel met dynamiet zouden laten springen kwam toch niet uit, die werd deskundig aangesneden door mevrouw Ver- steegh, de echtgenote van de onder directeur van de K. L. M.. W. C. J. Versteegh, die deze eerste vlucht meemaakt. Aan het einde van de woestijn doemt aan de horizon de oude sprookjesstad Bagdad op. De be manning maakt zich klaar om de „Utrecht" op Iralcse bodem neer te zetten en uw verslaggever om u het eerste verslag van deze 16.000 kilo meter lange reis te doen toekomen. En het gevolg was, dat men de vol- fende dag in de Franse boulevard laden (overigens aardige) foto's zag waarop de prinses met een glas champagne in de hand is afgebeeld. Onder het plaatje staat, dat de foto 's morgens om half drie is genomen. Verder heeft de prinses een bezoek gebracht aan een van de beroemde Parijse modehuizen, waar men haar de laatste creaties van de „haute couture" heeft getoond. De prinses heeft ook nog een paar ritten ge maakt langs de historische gebouwen van Parijs en daarna is zij terug naar Londen gegaan. Daarbij moet gezegd worden dat de Parijzenaars Marga ret bijzonder charmant gevonden heb ben. Men noemde haar „la petite", hetgeen niet „het kleintje" maar meer iets van ,onze vriendin" bete kent. Natuurlijk, wij hebben in een grote Franse krant* gelezen, dat de prinses op een diner water gegooid heeft in de zeldzame wijnen, die men schonk en dat dit enigszins verwon derd heeft. Maar verder waren er toch alleen maar loftuitingen voor de elegance en de eenvoud van „la peti- CRITIEK. Maar nu is de critiek losgebroken. De grote Britse kranten hebben van dozijnen van hun lezers brieven ge- Margaret Rose, de jongste dochter van de Koning en Koningin van Engeland. kregen, die protesteren tegen het ge drag van hun geliefde prinses. Men vraagt zich af, waarom de dochter van de koning wel drie maal naar een nachtclub is gegaan, terwijl een be zoek aan het Louvre toch waardiger was geweest. Waarom de organisa toren van de reis geen visite aan het paleis van Versailles op het program ma hebben gezet en wel een middag bij de Franse modehuizen In Frankrijk begrijpt men niet al te veel van die critiek. Men vindt dat een prinses een jonge vrouw is, die bij zo'n onofficieel bezoek aan Parijs toch best zou mogen doen, waar zij zin in heeft. Daar worden toch geen landsbelangen mee geschaad. En als „la petite" liever naar een nachtclub gaat, dan verklaart men dat door er op te wijzen, dat de leden van een koninklijke familie al zoveel ernstige en officiële bijeenkomsten moeten bijwonen, dat het begrijpelijk is, dat zo'n jonge prinses het leven in Pargs ook wel van de vrolijke kant wil be kijken. (Nadruk verboden) NOG EENS OP „HAGEPUUTJES" UI7 Wie zag na de inundatie boomkikkers op Tholen? Regenbuien en windvlagen hebben hun herfstwerk nu zo langzamer hand afgemaakt. De meeste bomen namen onder veel tranen afscheid van hun laatste bladeren. Een enkel blad zong het liedje van verlangen, zoals dat eenzame kastanjeblad aan een tak voor myn woning, dat de dodeiyke val maar niet aandurfde, enkele dagen een gouden ornament bleef vor men en daarna een voelbare leegte achterliet. Nu staan de bomen weer kaal, soms vol donkere sylhouetten van spreeuwen en kouwen, terwijl de kleinere zangvogels nog dekking zoeken tussen de korte takjes van de niet geheel ontbladerde heggen. (Nadruk verboden). Spui. Met een aantal adressen in z'n zak trekt Zwerfmans er op uit, ditmaal per trein en autobus: een heel pret tige manier ran reizenals je er plezier in hebt je te ergeren. Als je daar niet voor voeltHier drie kwartier wachten op de boot, daar zorgen, dat je nèt niet te laat komt voor de bus, dus een aangenaam ge sprek vlug afbreken öfweer een drie kwartier wachten op een volgen de bus. Daarbij de altijd dreigende kans een vergeefse reis te maken. VRIENDEN DER KIKKERS. ng dan de reis ditmaal naar de vrienden van de Zeeuwse boomkik kers. Want vrienden hebben ze, de kleine groene rakkers. Stel u voor: dames, die, als ze het korte „rek"- geluidje horen, niet tevreden zijn voor ze het kikkertje hebben gevon den, dames, die zonder enige angst voor dit lid uit de kikkerfamilie, zo'n diertje liefkozend over de rug strij ken en daarna met glinsterende ogen vertellen over het plezier, dat het diertje haar bezorgde, door de tuin als woonplaats te kiezen en de daarin aanwezige bloemen en groenten als observatiepost. Maar laat ik beginnen bij het begin en eerst iets vertellen over de resul taten van ons boomkikker-onderzoek. VINDPLAATSEN. Het aantal van drie bekende vind plaatsen (ik vond er nog één in een boekje, uitgegeven bij Thieme) is in tussen reeds aangegroeid tot negen. Cadzand, Sluis, Aardenburg, Schoon- dijke, Oostburg werden toegevoegd aan de reeks. Deze plaatsen omvatten met Groede en Sas van Gent zo on geveer geheel West-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Van O.Z.V1. hebben we dan nog Een van de briefschrijvers schreef, dat ik misschien meer succes zou heb ben, als ik informeerde naar „hage- puurtjes". Onder deze naam kent de plattelandsbevolking de diertjes be ter. Nu het is wel frappant, dat de meeste briefjes afkomstig bleken van import-mensen, gekomen uit andere provincies van ons vaderland, maar met veel interesse voor wat in Zee land leeft en groeit- Dus vraag ik nog maar eens: willen Zeeuwen, die „ha- gepuurtjes" in hun omgeving kennen, mij een berichtje sturen via een der bureaux van de P.Z.C.? OP THOLEN. Onder de inzendingen waren er twee uit Tholen, één uit Poortvliet en één uit St. Maartensdijk. Tholen bleek, als ik reeds aanduidde, bekend als woonplaats van het „hagepuur- tje" maai'Tholen werd geïnun deerd. Daarom moet dus ODnieuw worden vastgesteld of de kikkertjes er niet voorgoed zijn verjaagd. De brief van de heer Ir. Geuze uit Poort vliet was dus bijzonder welkom. De ze vertelde me, dat door hem inder daad in 1950 weer een boomkikker was waargenomen. Tholen behoeft dus ook na de inun datie niet van de Zeeuwse lijst te worden geschrapt De andere schrij ver uit St Maartensdijk kon nog geen opgave doen van vondsten' van na de inundatie De lezers uit Tholen zullen begrijpen, dat Zwerfmans vooral ba richten van Tholen zeer zal waarde ren, speciaal wat betreft 1950 en 1951 Ongemerkt heeft dit artikeltje de grens van zgn lengte bereikt. Dus moet de beschrijving van ftet tochtje sterk worden besnoeid. TELEURSTELLING. Och, behalve waardevolle inlichtin- Het wereldgebeuren Europa's toekomst Het lot van dc Europese samen werking, zoals de voorstanders van het Europees federalisme die gaarne zouden zien, hangt voor een belangrijk deel van twee gebeur tenissen af, die beide vandaag aan de orde komen de conferentie van zes ministers van buitenlandse za ken. die vanmorgen in Straatsburg begint en de stemming met betrek king tot het plan Schuman in de Franse Nationale Vergadering. Wat dit eerste punt betrefthet zijn de ministers van zes Europese landen Frankrijk, Italië, West- Duitsland, België. Luxemburg en Ne derland die reeds langer dan een jaar, proberen overeenstemming te bereiken over de vorming van een Europees leger en die nu in Straats burg opnieuw willen proberen de te genstellingen te overbruggen. Tegen stellingen van velerlei aard, princi piële zowel als practische, maar in elk geval tegenstellingen, die zeer diep in de kwestie ingrjjpen en die by voorbaat reeds de vraag doen rij zen of het überhaupt mogelijk is, dat de zes ministers binnen enkele dagen tot concrete besluiten komen. Zo schijnt men er in elk geval ook in diplomatieke kringen in de betrokken landen over te denken, want daar werd het afgelopen weekend zelfs a! gesproken over een tweede bijeen komst, die dan kort vóór of na Kerst mis gehouden zou worden. Als principiële en dus belang rijkste tegenstelling ligt daar in de eerste plaats de kwestie van de overdracht van bevoegdheden aan een supra-nationaal orgaan. Het is een kwestie, waarover telkens weer opnieuw wordt gesproken en waarover men het blijkbaar moeilijk kan eens worden. Het debat in de Eu ropese Assemblee tussen onze land genote mej. Klompé en de Belgische Assemblée-voorzitter Paul Henri Spaak, was er een zeer typerend staaltje van en het feit alleen al, dat niemand daarbij blijkbaar de moed kon opbrengen om de toch zeer soe pele formulering van enige grondge dachten over Europese gezagsorga nen van onze Nederlandse vertegen woordigster te steunen tegenover het ingrijpen van Spaak om de kwestie op de lange baan te schuiven, is wei nig-hoopgevend. In het onderhavige geval, waarin het dus gaat om het overdragen van het politiek toezicht op een Europees aan een boven-nationaal lichaam, ko men de bezwaren echter van Belgi sche èn van Nederlandse zijde, het geen dus demonstreert, dat onze Ne derlandse regering een vurig pleitbe zorgster voor het Europese federalis me, als mej. Klompé is, ook nog niet voor de volle honderd procent wil volgen. België en Nederland maken n.L op grond van constitutionele overwegingen en vooral ook op grond van de lange tijd, die verloren zou gaan wanneer de constituties eerst aangepast zouden moeten wor den bezwaar tegen deze over dracht en Fransen, Duitsers en Ita lianen stellen daartegenover, dat zon der een „Europese minister" (of ten minste een comité van ministers) van een Europees leger als levende een heid geen sprake zal kunnen zijn. De debatten in de Europese Assemblée hebben gisteren deze standpunten nog eens verduidelijkt. BÖ deze principiële moeilijkheden komt echter nog een andere, die eigenlijk geheel van practische aard is. maar daarom niet minder belangrijk de vrees voor de weder opstanding van Duitsland, van het Duits nationalisme, die vooral in Frankrijk een heel grote rol speelt. Frankrijk is bang voor een nieuw, onafhankelijk Duits leger, maar het is even bang voor een herleving van de Duitse kolen- en staalindustrie. Vandaag zal de Nationale Verga dering moeten beslissen over de Franse deelneming in de kolen- en staalgemeenschap en daarmede dus eigenlijk over het lot van deze ge meenschap. Want zonder Frankrijk kan er natuurlijk niets van terecht komen, vooral ook omdat Engeland zich volledig afzijdig wenst te hou den. Pleven en Schuman hebben de vertrouwenskwestie gesteld en van de stemming, die hedenmiddag vier uur is bepaald, hangt dus heel veel af voor de toekomst van Europa, maar ook van Frankrijk zelf, dat in het huidige tijdsgewricht vol zorgen en spanningen door een regeringscrisis bgzonder zwaar getroffen zou wor den. De stemming zal gaan over een motie van de rechtse afgevaardigde André, welke tot strekking heeft het plan-Schuman terug te vrij zen voor een nader onderzoek naar de commisr sie. De Franse regering verbindt daaraan volkomen terecht overi gens de conclusie, dat dit in feite een afkeuring zou betekenen van de Europese politiek, welke zij reeds enige jaren naarstiglrjk nastreeft. Het is te hopen, dat de Franse volksvertegenwoordigers èn de minis ters in Straatsburg bij hun, ook voor de toekomst van Europa dus zeer be langrijke beslissingen, zullen tonen te beseffen, hoeveel er vandaag op het spel staat. Nieuwe uitbarsting van de Hibok. De vulkaan Hibok-Hibok op de Philippijnen is Maandagochtend op nieuw tot een uitbarsting gekomen. Op het ogenblik zijn er al 22,000 daklozen óp het eiland Camiguin. gen. leverde dit weinig anders dan te leurstelling: mensen, die afwezig ble ken en veel tijdverlies dank zij het gebruik van boot, bus en trein. En-wat betreft het geslaagde deel? Toch nog avonturen een (onge dacht prettig en leerzaam) ziekenbe zoek en een verstoorde verjaarspartij (het feit door de gastvrouw zo keurig gecamoufleerd, dat Zwerfmans zich bij het vertrek pas van zijn wandaad bewust werd). Zeg nu maar eens dat de boomkik kers in Zeeland geen vrienden hebben. BAREND ZWERFMANS. Noot. Nagekomen een berichtje, waarin het voorkomen van de boomkikkers in St Anna ter Muiden en Breskens werd vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5