NIEUWS UIT ZEELAND Drinkt U uit 'n lampeglas? WALCHWN legenda KANSEN VAN NIEUWD0RP OP DE TITEL WEER GESTEGEN BASJE EN JONAS VEROVERDEN DE MIDDELBURGSE JEUGD MAANDAG 10 DECEMBER 1951 PRO VIN CI AL b üfStO Wifc LOU KA NI Advertentie We waarschuwen vooruit: U schenkt het gauwer leeg dan vol. Het is duidelijkeen echt glas is feitelijk het beste. Geloof ons, niemand is brutaal, als hij steeds het beste neemt Geneer U dus niet....'els bij Uw shag Mascotte. Aanrijdingen op de hoofdverkeersweg te Goes Zaterdagmiddag Is op de hoofdver keersweg te Goes, ter hoogte van de Schengestraat, mevr. B. uit de Schel- destraat, bij het oversteken van de weg door een in de richting Middel burg rijdende auto, bestuurd door de heer S. uit Goes, aangereden. De vrouw is met een dubbele been breuk naar het ziekenhuis Oostwaï overgebracht Enkele uren later, rond zevenen, werd het doofstomme echtpaar M. uit Goes, nabij de overweg aan de Wil- helminastraat aangereden door de mo torrijder B. uit Goes. De vrouw kwam te vallen en liep daarbij lichte ver wondingen en schade aan haar kle ding op. De motorrijder bekwam geen letsel. Wel werd het motorrijwiel be schadigd. VREDESCONGRES TE AMSTERDAM Zaterdag en Zondag werd in de Apollohal en de Diamantbeurs te Amsterdam het vredescongres van de Nederlandse Vredesraad gehouden. Er traden vier sprekers op, onder wie de predikant ds H. van Dalen van Colijnsplaat. De heer Horsmeier leidde de con ferentie. Velen namen aan de discus sie deel. Een der aanwezigen ver weet aan de Vredesraad dat er niet met open vizier wordt gestreden. De raad is voor 80% communistisch en dat komt niet voldoende tot uiting. Aan het slot der bijeenkomst erkende de heer Horsmeier, dat in de bewe ging veel communisten zitten, maar er zijn ook vele anderen. Er werd een telegram aan de Verenigde Naties gericht om aan te dringen op een snel besluit inzake ontwapening en ver bod atoomwapens. Aan de Neder landse regering werd verzocht dit streven te helpen verwezenlijken. Familie-avond P.v.d-A. voor W .Z.-Vlaanderen Het district West Zeeuwsch Vlaan deren van de P. v. d. A. hield na af loop van de jaarvergadering te Oost- burg een familie-avond, die beoogde nauwer contact te leggen tussen de gezinnen van de leden. De heer M. J. van Poelje, gewestelijk voorzitter van de P. v. d. A. afdeling Zeeland, hield een gloedvolle rede, waarin hij betoogde, dat de huidige tijd even moeilijk is voor de democratische socialisten als de pionierstijd van vijf tig jaar geleden. Hij somde de voor delen op, welke de arbeidende klas se verwierf dank zij de na-oorlogse regeringen. De taak van het huidige geslacht is te tonen, dat het deze so cialistische voorzieningen waard is en de weg te bereiden om datgene wat verworven werd, ook te benou den. Met een opwekking om mede te werken aan de verkiezingsactie be sloot spreker zijn betoog. Daarna trad het politiek leken-ca- baret „De Rode Vagebonden" uit Middelburg op. Heel verdienstelijk werd een kleine revue opgevoerd. Nadat het luide applaus verklon ken was richtte de heer van der Hooft woorden van dank tot de Mid delburgers. Met extra-bussen werden bezoe kers, voorzover ze van buiten Oost burg waren gekomen, naar hun woonplaatsen teruggebracht. GUNNING. Aan de fa. gebrs. Van der Poel te Ter- neuzen is gegund de bouw van 24 du plex- en twee eengezinswoningen aan de Azaleastraat te Terneuzen voor de bouwvereniging „Werlrmans- belang". Volgende week zal met de voorberei ding tot de bouw een begin worden ge maakt. Vlissingen SOCIËTEIT VLISSINGEN De sociëteit Vlissingen hield haar jaarvergadering, in het restaurant „Hét Paradijs" ónder leiding van de voorzitter, de heer. G. Lammers. De jaarstukken van secretaris en pen ningmeester over h6t 1 December jl afgelopen ver enigings jaar, werden goedgekeurd. Er was een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de he ren G. Lammers een J. H. van der Linden werden bij acclamatie herko- zen. In twee bestuursvacatures werd voorzien door de verkiezing van de heren P. H. Hendrlkse en C. Bar- telds. ST. NICOLAASFEEST IN SCHELDEKW ARTIER. In het Scheldekwartier te Vlissin gen werd Zaterdagmiddag door de personeelsvereniging van de Kon. Mij. „De Schelde" voor ruim 600 kinderen een St. Nicolaasfeest gegeven. Het hoogtepunt van de middag kwam, toen St. Nicolaas en Zwarte Piet in eigen persoon verschenen. Ver scheidene kinderen mochten bij de Sint op het toneel komen om een versje te zingen. Ondertussen werden allen getracteerd op speculaas en cho colademelk. Voorts werden zij bezig gehouden met enkele aardige schets jes door een toneelgroepje uit Haar lem. Vooral met de avonturen van Bulletje en Boonestaak en de veld wachter leefden de kinderen ten volle mee. Tot slot van dit geslaagde St. Nicolaasfeest kregen allen een pakje. S. H. V. EN SINT NICOLAAS Zaterdagmiddag verscheen St. Ni colaas met zijn knecht in de zaal Concordia waar de personeelsleden van de SHV waren verzameld voor het jaarlijkse Sint Nikolaasfeest. Het was een gezellig feest. OECUMENISCHE JEUGDRAAD De Oecumenische Jeugdraad te Vlis singen organiseerde vorige week e.en bijeenkomst, tijdens welke het pro bleem „Europa ons Vaderland" werd besproken. De historische en econo mische kanten werden belicht door drs C. Rotmans, waarna ds. H. Jo hannes de geestelijke zijde besprak. Op beide inleidingen volgde een le vendige discussie. Zondagavond werd in de Doopsgezinde Kerk een oecume nische kerkdienst gehouden, waarin voorgingen da. M. de Boer, doopsge zind predikante te Vlissingerp en ds. J. C. Sickesz, Hervormd predikant te Vlissingen. Medewerking verleende het Gereformeerd Evangelisatiekoor. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Westkapelle BENOEMING Tot hoofd van de Chr. Fröbelschool te Westkapelle is benoemd mej. L. Jobse te Middelburg. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Abbott en Costello en de onzichtbare man", (14 j.), 7 en 9 uur; Filmmiddag ouden van dagen. 2.30 uur; Luxor: „De vechtjas", (a.L) Morgen: Alhambra: .Louisa", (al), 7 en 9 uur; Luxor: „Kruispunt der harts tochten", (18 j.). 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag Concert- en Gehoorzaal: Le zing dr. K. Junius Ingerman over Centraal Afrika, 8 uur; Electro: Jn "s Hemels naam", 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Een nacht in het Bal Tabarin". 8 uur. Morgen Electro: „Vreemd in eigen huis", 7 en 9.15 uur; Schouwburg- „Odette Churchill", 8 uur. Middelburg P.Z.E.M. Zaterdagmiddag heeft de Perso neelsvereniging der P.Z.E.M., der tra ditie getrouw in de cantine van het P.Z.EiM.-gebouw te Middelburg haar St. Nicolaasfeest voor de P.Z.E.M.- jeugd gehouden. Er werden enige kinderfilms vertoond en er waren tractaties. terwijl St. Nicolaas met zijn knech't aanwezig was om cadeau tjes uit te reiken. ST. NICOLAASFEEST „NIEUW MIDDELBURG" De buurtvereniging „Nieuw Mid delburg" organiseerde Zaterdagmid dag een St. Nicolaasfeest in de Con cert- en Gehoorzaal, waar 450 kinde ren enige uurtjes aangenaam zijn be zig gehouden. Een goochelaar ver toonde zijn kunsten, er was een pop- penkastvertoning. er werden filmpjes gedraaid en de muziekver eniging ONDA zorgde voor de vrolijke wijsjes. Het hoogtepunt van de mid dag was natuurlijk het bezoek van Sint Nicolaas en Zwarte Piet. Kinde ren van „Kinderzorg" gaven ook iets ten beste en vanzelfsprekend werden de meisjes en jongens getracteerd. VOb.'BAi R.C.S. speelde gelijk tegen Nieuw-Borgvliet (33) In de wedstrijd R.C.S.Nieuw Borgvliet viel maar weinig behoorlijk voetbal te genieten, wat ook mede een gevolg was van de harde wind. Voor de rust had de thuisclub de wind in de rug, maar ondanks dit voordeel wist de verdediging van Nieuw-Borgvliet goed stand te hou den en zelfs de voorhoede brak af en )or. Nadat de scheids punt van H. Leeman terecht wegen3 buitenspel had afge keurd deed deze speler het even la ter beter met een schot onder de lat (10). Na de rust kwam Nieuw- Borgvliet flink opzetten en al spoe dig moest keeper Beun handelend optreden en zelfs eenmaal ten koste van een corner redding brengen. Even later plaatste de.linksbinnen de bal echter over Beun in het doel (11). Toen de R.C.S.-doelman de bal eenmaal niet goed onder contróle kreeg, was de rechtsbuiten er als de kippen bij om er 12 van te maken. De thuisclub maakte zich daarna wat los en J. Passenier wist met een kop bal de partijen op gelijke voet to brengen (22). Uit een indirecte vrije trap voor de doelmond schoot de R.C.S. spil de bal door een haag van spelers in het doel (32). De thuisclub kon de voor sprong niet behouden, want enkele minuten voor het einde kon de links buiten van Nieuw-Borgvliet door slecht wegwerken de gelijkmaker scoren (3—3). Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. ARTIKEL 4. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door hen op de ge meente-secretarie (2e afdeling) voor een ieder gedurende drie maanden ter lezing Is nedergelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar is gesteld he: besluit van de raad dier gemeente van 2 October 1951. nr. 33 tot vaststelling van een verordening als bedoeld bij artikel 4 eerste lid, sub 3e der Hinderwet, hou dende het verbod tot het uitoefenen van bedrijven, waartoe vereist worden slorn terijen e.d., anders dan in het Openbaar Coöperatief slachthuis aan de Oost-Sou- burgse weg nr. 12, welke verordening ln werking zal treden op 21 Februari 1952. Vlissingen, 8 December 1951. „Zondvloed" Uitvoering in Concertgebouw te Vlissingen. Op de „Doornhof' is de Zeeuwse boer Jacob Verplancke steeds de heerser geweest, onbuigzaam als eikenhout. Met een koppigheid, die zijn geslacht eigen Is, verzet hij zich tegen alles wat inbreuk maakt op zijn zienswijze en levenshouding. Jacob Verplancke ziet plotseling door de oorlog zijn wereld wankelen. Die oorlog brengt hem volkomen uit zijn evenwicht. De bezetters vorderen zijn paarden en zjjn grond, waaraan hij verknocht is, en net land wordt bedreigd met inundatie. De dijk, die men op zijn land heeft opgeworpen, is hem een doorn in het oog. In de ingenieur van het Waterschap en door wiens toedoen het land van de boer behoed wordt voor het water, ziet Verplancke een collaborateur. Op een nacht snelt de boer in een zwaarmoedige bui naar buiten en steekt de dflk door, waardoor zqn land wordt overstroomd en zijn oogst verloren gaat. Later, als hij tot in keer is gekomen, heeft hij berouw van deze daad. Zaterdagavond werd dit stuk ge titeld „Zondvloed" van Louis Locke- feer, in Zeeuws dialect door de Vlis- singse Spoorweg Sport- en Ontspan ningsvereniging voor het voetlicht gebracht in het Concertgebouw. Over het algemeen genomen was het een goede en zeer verzorgde voorstelling. Hier en daar haperde er nog wel het één en ander aan de uitspraak, was er soms een zoeken naar het juiste woord, maar van sto rende aard waren deze gebreken niet. Dat de vrouwen in Walcher3- en de mannen in Bevelands costuum ge kleed waren, leek ons minder juist. De regie was in overeenstemming met het innerlijk van het stuk. De décors en aankleding droegen er veel toe bij om de echte sfeer vafi een Zeeuwse boerenhofstede te bereiken. De hoofdrolvertolker, P, van Gemst, gaf een uitstekende creatie van de boer Verplancke, terwijl me vrouw Minderhoudt zich in haar rol van boerin en begrijpende moeder daarbij goed aanpaste. Vlot en goed was ook 't spel van mevr. v, Korten- hof als Jannie, de dochter van de Verplancke's, die heel wat moeilijk heden te overwinnen had vóór haar verloofde, de ingenieur van het wa terschap, door haar vader werd ge accepteerd. Prachtig en gaaf spel gal' mevr. Groesser als Mientje, de oude dienstbode op „Doornhof", die maar één plaag in haar leven kende en waarvoor zij doodsbenauwd was, namelijk de ronkende vliegtuigen bo ven dc boerenhofstede. C. Ferket, als Sjefke Lampers, bracht met zijn geestigheden en Vlaamse leut de lach in de zaal. Niet onverdienstelijk spel gaven nog L. Groesser, als Me- rien, de zoon van Verplancke, L. A. Kroes, als Frits de Hamer, boer vaü „Sashof" en G. Telleman, als Jan de Hamer. Minder overtuigend was het spel van mej. A. Entink, als Koosje Dees, de vriendin van Jannie. G. van Kortenhof, als Henk Ver steeg, de ingenieur van het Water schap was jammer genoeg niet goed te verstaan. Het publiek beloonde de spelers en speelsters met gul applaus. De tweede voorzitter, de heer B. C. Minderhout, huldigde het gezel schap voor het fraaie spel en betrok daarin ook de stille medewerkers achter de coulissen. Tot slot volgde een gezellig bal on der leiding van de heer B. S. van Leeuwen. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Gent (Evangelische Kerk) G. J Blom, cand. te Hilversum. Aangenomen de benoeming tot hulp prediker te Metslawier-MÜ'awier F. A. Westhoff te Willemsoord, thans hulp prediker te Blokzijl. Bedankt voor Valburg-Homoet W Hop te Renswoude: voor Groningen A. J. Jörg te Almelo. NED. HERV. KERK. Beroepen te Drachten: (toez.) A. van Santen, emeritus predikant en hulpprediker te Sneek. GEREF. KERKEN. Beroepen te Haamstede: J. H. Meijer, thans hulpprediker te Ber- kum. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Dedemsvaart: D. van Wilsum te Eindhoven. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Meliskerke; H. Ligten- berg te Rotterdam West WEEKBLAD „SPORTIEF" HERREZEN. Het Weekblad „Sportlef", waar van dc uitgave enige maanden gele den werd gestaakt. Is thans herre zen. Met de heruitgave van dit blad bezit Nederland weer een onafhan kelijk sportblad, dat beschouwende artikelen geeft over de sportwereld, die men in verband met de beperkte ruimte in de dagbladen niet aantreft Het blad ia ryk aan foto's en teke ningen. Vele voetballiefhebbers zul len de heruitgave van dit tijdschrift zeker toejuichen. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE Terneuzense Boys verspeelde de leiding Krabbendijke schijnt de laatste weken van slag af te zijn. Want ook Za terdag j.L kon deze ploeg het niet tot een overwinning brengen. Rillandia klopte dc KrabbendIJkcrs met 42, door welk resultaat de Rlllanders in pimtenaantal gcljjk kwamen met de leiders. Nieuwdorp, dat een benauw de overwinning behaalde op Kloetinge, staat er echter nog steeds het beste voor. Rillandia heeft twee punten In mindering gekregen, zodat deze ploeg de derde plaats Inneemt inplaats van de eerste. Krabbendijke I 12 7 0 5 14 28-26 Nieuwdorp I 8 6 1 1 13 tl O.- en W.-Souburg KRINGTENTOONSTELLING KONIJNEN EN SIERDUIVEN. De kringtentoonstelling van konijnen en sierduiven in zaal „Rehobolh" te Sou burg, georganiseerd door „Nut en Ge noegen'' is een succes geworden. Van ai- le rassen waren pracht-exempiaren aan gevoerd. alleen de kippen waren op deze expositie, tengevolge van de pseudo-vo- geipest, niet vertegenwoordigd. De voornaamste uitslagen waren: Afdeling konijnen. Vlaamse reuzen: ram, jong, eig.Jac. Nijssen. 1 Z.G.. met voedster, jong, dezelfde, 1 Z.G. Vlaamse reuzen, konijngr., voedster, jong, eig.: W. Leeuwenburg, Vlissingen, 1 Z.G. Vlaamse reuzen, wit, ram, eig.: J. Flip- se, Ritthem, 2 Z.G., eig.: J. Vos, 1 Z.G. Vlaamse reuzen, wit, ram, jong, eig.. J. Flipse. 5 Z.G., eig.: C. van Cadzand. 5 Z.G. Vlaamse reuzen, wit, voedster, oud, eig.: W. van Leeuwenburg, 1 Z.G.; id., jong, eig.: C. Flipse, 1 Z.G.; eig.: M. Pierens, 4 Z.G.eig.: J. Flipse, 3 Z.Z.G,; eig,: Chr. Cats, 3 Z.G. In de klasse Lotharinger, zwart wist al leen de heer G. van Zweeden, Vlissingen. met een blauwe voedster een G.G. te be halen. Franse hangoor: ram, oud, G., eig.: J. Barneveld, 1 Z.G. Midden rasseh: Groot Chinchilla, ram, jong, eig.: C. van Cadzand, 1 Z.G., id. voedster jong, eig.: J. Flipse, 2 Z.G. en M. Nieuwenhuijzen, 1 Z.G. Groot zilvers, voedster, jong, eig.: A. Crucq, 3 Z.G. Wener, wit. ram, oud, eig.: J. Huibregt, 1 Z.G.eig.: J, Nieuwdorp, 2 Z.G.; eig.: J. Kasteleijn, 3 Z.G.; id.f ram, jong, eig.: J. Nieuwdorp, 5 Z.G.; eig.: F. Schuit, Z. Z.G. Russen, zwart, ram, jong, eig.: L. Jans sen, 10 Z.G.; id. voedster, oud, eig.: L. Janssen, 3 Z.Z.G. en 3 Z.G.; id. voedster, jong, eig.: L. Janssen, 1 Z.G. Dwerg- en kortharige rassen: Polen, wit, ram, eig.: M. J. Pothuizen, 1 Z.G id. voedster, jong, eig.: P. J. van Iren, Vlissingen. 1 Z.G. Castor Rese, voedster, oud, eig,: A. M Broere, 1 Z.G. Witte rese, voedstel', jong, eig.: J. v. Eenennaam, 1 Z.G. Afdeling sierduiven. Keurmeester dfc heer W. F. M. Populier uit Tilburg. Bij de Hollandse kroppers was G.G. het hoog ste. Saksische ekster kropper vedervoetig, eig.: G. Zweedijk, Vlissingen, 1 Z. G„ eig.: A. Maranus, Oostkapelle, 1 Z.G. en eig.: J. Zweedijk, 1 Z.G. Engelse ekster, zwart, eig.: J. Manders. Sluiskil, 1 Z.G. Ahener Lakschildmeeuwen, eig.: G. de Smet, Terneuzen, I Z.G.; id. met een gele doffer, dezelfde, 1 Z.G. ST. NICOLAAS NAM AFSCHEID Enige duizenden meisjes en jongens genoten intens van hun verbazingwekkende belevenissen De twee ondeugende Muizenisser knapen Basje Ragebol en Jonas Püpe- stcel hebben Zaterdag Middelburg stormenderhand veroverd en zich een warm plaatsje verzekerd in de harten van ontelbare jongens en meisjes. Gedurende vier voorstellingen, welke in de grote Sehuttershofzaal werden gegeven, hebben naar schatting maar liefst 2300 kinderen genoten van de verbazingwekkende belevenissen van de olijke snuiters uit Muizenisse. Zo groot is de interesse van de Middelburgse jeugd voor Basje en Jonas dat binnenkort nog drie opvoeringen moeten worden gegeven. De voorstellingen begonnen met de gemeenscttappehjke zang van het lied over de beide knapen en dat bracht er reeds direct de goede stem ming: in. Toen kwam het grote mo ment, dat het doek voor de eerste maal openspleet. Hevig geboeid za- 5en de kinderen in de zaai, hoe Bas- en Jonas er ln slaagden uit de ou derlijke woning te ontsnappen op zoek naar het grote avontuur, dat hen overigens slechts zou bekom» En hoe intens werd er meegeleefd met de avonturen van het tweetal op het schip „De Tygerhaai"! De kwa jongens aan boord kregen uit de zaal vele aanwijzingen hoe zij de boosaar dige kapitein en de niet minder kwaadaardige bootsman het best het leven zuur konden maken, alsmede een ovatie, toen zij de bootsman te pakken namen door een spook op hem af te sturen. Maar aan het gejuich en het enthousiasme van de kinderen kwam schier geen einde meer, toen tenslotte de boeven werden overmees terd en Basje en Jonas voor hun daar bij betoonde heldenmoed werden be loond met een glimmende medaille. In de pauze wachtte de meisjes en jongens een grote verrassing: St. Ni colaas, die Zaterdag voor het laatst in Middelburg vertoefde, was bereid gevonden nog even een kort bezoek aan de kinderen uit de Zeeuwse hoofd stad te brengen. De ontvangst en daarna het afscheid van de Sint. die vergezeld was van één zijner vrolijk ste knechtjes, was zó hartelijk, dat de goede bisschop, die toch waarlijk wel wat gewend is, er naar hij ons ln de wandelgangen van het Schutters hof toevertrouwde even ontroerd door was. Terwijl htt op het toneel troonde, liet hij enkele dreumesen bij zich komen, die dapper een Sinter klaas-liedje voor hem zongen en daarvoor beloond werden met een uitbeelding van Basje en Jonas in marsepein en een brede grijns van Piet. Vanzelfsprekend brachten ook de kinderen in de zaal St. Nicolaas een zo daverende zanghulde, dat het Schuttershof op zijn grondvesten tril de. Hoogst voldaan keerden de meisjes en iongens na afloop van de voor stellingen naar huis terug en zoals te begrijpen valt waren Basje Ragebol en Jonas Pijpesteel het gesprek van de stad! Rillandia 9 7 0 2 14 29-12 Arnemulden I 10 5 1 4 11 20-14 Colijnspl. Boys I 11 4 3 4 11 16-20 V.C.K. I 8 5 0 3 10 19-18 Kloetinge I 10 4 2 4 10 28-25 Wemelainge I -7 2 2 3 6 11-17 •Serooskerke I 10 0 3 7 3 14-41 Kapelle I 9 0 2 7 2 15-36 's Heer Hendrikskinderen heeft de grote strijd in Ha tegen Mevo met 6 3 gewonnen. Een uitstekende pres tatie van de Bevelanders, die daar door Mevo achter zich lieten. Intus sen boekte Veerè een kleine doch kostbare zege op Wissekerke. Kats miste de aansluiting door van Beve landers te verliezen, s H. H. Kinderen I 11 7 1 3 15 44-31 Mevo I 10 7 0 3 14 44-23 Veere I 11 6 2 8 14 34-31 Kats I 11 5 1 5 11 25-31 Wolfaartsdijk I 10 4 1 5 9 23-26 Bevelanders I 10 1 4 5 6 10-17 Wissekerke I 11 2 1 8 5 27-48 Arnemuiden II heeft Yerseke Hl voorlopig teruggewezen. Met een klei ne 20 nederlaag werden de Yerse- kers verslagen. V.C.K. II kwam tegen Colijnsplaatse Boys H niet verder aan een gelijkspel. Wemeldinge H verras te door 'n goede zege op Kapelle H terwijl Krabbendijke II Rillandia H een voetballesje gaf. Arnemuiden II 11 10 0 1 20 43-19 Yerseke Hl 8 6 1 2 13 35-11 Kloetinge II 10 5 1 4 11 44-33 Krabbendijke H 8 3 3 2 9 26-20 V.C.K. n 8 4 1 3 9 21-19 Rillandia II 11 4 1 6 9 35-41 Colijnspl. II 11 3 2 6 8 20-25 Wemeldinge II 10 3 1 6 7 25-47 Kapelle II 10 2 1 7 5 15-41 Nieuwdorp II 7 115 3 15-23 Kortgene II bracht Mevo IH op ei gen grond een 82 nederlaag toe. Be velanders H bleef In de running en Veere H hield Wolfaartsdijk H er fraai onder. Mevo II 9 5 3 1 13 46-24 Kortgene H 7 4 2 1 10 29-13 Bevelanders H 10 4 2 4 10 36-31 Veere II 9 4 1 4 9 27-30 Woltaartadijk IX 8 3 1 4 7 23-19 Kloetinge IH 7 2 0 5 4 16-31 Mevo Hl 7 2 0 5 4 16-31 Nieuwland kwam door een zege op Meeuwen weer iets uit de gevaren- zóne. Serooskerke n behaalde weer een kostbaar puntje tegen 's Heer Arendskerke H. Middelburg VII 7 6 1 0 13 30-12 R.C.S. IV 6 5 1 0 11 31-15 's H Arendsk. H 8 4 2 2 10 41-20 V.C.K. Ill 8 5 0 3 10 25-22 Nieuwland I 10 3 1 6 7 23-32 Meeuwen I 8 2 2 4 6 22-28 V.S.C. 1 8 2 0 6 4 24-42 Serooskerke H 9 117 3 16-41 Terneuzense Boys verspeelde tegen Spui een kostbaar puntje, wat de Ter- neuzenaren de eerste plaats kostte. Zaamslag kwam door een zege met dubbele cijfers op S.VJ>. op deze Kleine, doch nuttige zege van de Zeeuwen De Zeeuwen startte met sterke te genwind en Clinge was dan ook al di rect in de aanval. De Zeeuwen-achter hoede was er echte» goed in en wist met de onstuimige aanvallen wel raad. Het spel weid langzamerhand verplaatst zodat na 14 minuten De Visser uit een ingooi van W. LeynBe met een hard schot de score kon openen (01). Reeds 4 minuten daar na slaagde De Visser er ophieuw in een voorzet van Leynse in een goal om te zetten (0—2). Er werd nog wel hard en gevaarlijk geschoten, maai vóór de rust kwam. dank zij het goede werk der beide keepers, in de stand geen verandering meer Na ae rust vergrootte De Zeeuwen met de wind in de rug de voor sprong tot 03 door De Klerk, doch zelfs nu gaf Clinge nog geen krimp, het zag tenslotte het harde werken beloond, toen E. Willaert met een boogbal er 1- 3 van maaxte. Vijf minuten later scoorde linksbuiten Vermeerschen uit buitelspelpositie. maar het doelpunt werd goedge keurd (23), waarmee het einde kwam. Zeelandia snoepte Axel een puntje af (2 -2) Voor de rust werd er voornameiyk op de Axelse helft gespeeld. Deze ploeg liet weinig tactisch spel zien. en Zeelandia kreeg zodoende nogal eens kansen om een voorsprong te nemen, welke echter niet benut wer den.. Na tien minuten nam Axel uit een vrije trap via de handig opgestelde Jo Dey de leiding Direct daarop schoot De Vries onverwacht met wind mee. hard op het Axel-doel en verraste de keeper, die niet verder kwam dan een onbeheerste been- zwaai (11). Na 28 minuten liet de Zeelandia-doelman, die geen erg vei lige indruk maakte, de bal vallen, waarvan Schilleman profiteerde (1 2). In de tweede helft werd Axel wat gevaarlijker en in de 18e minuut maakte v. d. Velde voor Axel een o.i. zuiver doelpunt dat de scheidsrech ter wegens buitenspel annuleerde. Vijf minuten later kon De Vries van af de linkervleugel de stand weer ge lijk maken (2--2). en hoewel Axel zich geducht inspande, bleef de stand gelijk en had Zeelandia een welver diend punt binnengehaald. Hoofdplaat en E.M.Ni- deelden de winst EJM.M. heeft in de wedstrijd tegen Hoofdplaat, ondanks een omzetting in het elftal weer geen succes gehad. Voor de rust had Hoofdplaat het windvoordeel en de gevaarlijke links buiten stichtte nogal eens venvar- ring In de achterhoede van EM.M. Na 20 minuten ontstond het eerste doelpunt voor Hoofdplaat. Hoewel ook E.M.M. nog enkele malen door brak. werd er voor de rust niet ge scoord. Na de hervatting was EMM veel sterker en Hoofdplaat werd in de verdediging gedrukt. Echter werden vele mooie kansen om zeep gebracht en het duurde een half uur, eer EMM een treffer wist te noteren (11). Doelman Heijkoop van EMM kon zijn doel verder voor doorborin gen bewaren maai ook de Hoofd plaat-doelman Het zich niet meer passeren. versloeg de Beren met rake cyfers e Driewegen hield A.Z.V.V. van het lijf. Zaamslag I 12 10 0 2 20 50-14 Tern. Boys I 12 9 2 1 20 40-12 S.V.D. I 12 7 0 5 14 53-36 Spui I 10 6 1 3 13 31-13 Driewegen I 11 5 2 4 12 26-34 Hoek I 11 3 2 6 8 31-41 A.Z.V.V. I 13 2 1 10 5 28-54 Beren I 11 0 0 11 0 18-72 Hoek H verkreeg in Hf een voor sprong op Driewegen H, dat met 2— 1 van AZVV H verloor. Tern. Boys H taat echter de Hoekse reserves aar- ig bedreigen. Hoek II 10 7 3 0 17 38-19 Tern. Boys H 9 6 1 2 13 39-19 Driewegen H 11 6 1 4 13 27-17 Spui n 8 5 0 3 10 25-17 Zaamslag n 9 4 2 3 10 33-20 A.Z.V.V. n 10 5 0 5 10 34-31 Zaamslag Hl 7 115 3 19-33 Beren H 9 117 1 14-39 Kruiningen IH 9 117 1 24-58 De uitslagen luiden: -Kloetinge I 2; Rillandia Ikrabbendijke I 42, 2e klasse A: 's H. H. Kinderen I Mevo I 6—3; Kats IBevelanders I 01; Wissekerke 1Veere I 34. 2e klasse B: Arnemuiden HYer seke m 20; Colijnsplaatse Boys II —V.C.K. Hl—1; Kapelle H—Wemel dinge H 1—2; Krabbendijke H—Ril landia II 5—0. 2e klasse C: Mevo HlKortgene H 82; Veere HWolfaartsdijk H 4 2; Bevelanders HKloetinge IH 4 1. 2e klasse D: 's H. A. Kerke HSe rooskerke H 3-3; Meeuwen I-Nieuw- land 1 1—3. 2e klasse E: Driewegen IA.2LV.V. 1 4—2; Hoek I—Beren I 8—2; Ter neuzense Boys ISpul I 00; Zaam slag 1—S.V.D. I 10—2. 2e klasse F: A.Z.V.V. HDriewe gen II 21; Beren IIHoek H 05; Kruiningen IHTerneuzense Boys H 1—5. DE ZONDAGCOMPETITIE le klasse A: Hansweertse Boys 1 Kortgene I 72; Luctor IVogel waarde 1 51; Volharding IKrui ningen I 33; Rapenburg—Patrijzen le klasse B: Lewed. Boys I's H. Arendskerke 1 63; Noormannen I Schoondyke 1 70. le klasse C: Renesse IZierikzee Hl 0—1. Res. le klasse Ai P.S.K. HAar denburg U 0—4; Hoofdplaat HE.M. M. H 21; Oostburg H—Ria W H 5—2. Res. le klasse B: Clinge IIDe Zeeuwen Hl 30. Res. le klasse C: Terneuzen IH Luctor H 40; Vlissingen HlRo- bur H 4—2. 2e klasse A: Volharding HKrui ningen H 23; Noormannen H Hansw. Boys H 5L 2e klasse B: Zuidzande IMiddel burg V 43; Biervliet HIGroede H 2e klasse C: Vogelwaarde H—Koe wacht H 11; Graauw IHontenis- se IH 2—7. 2e klasse D; Renesse HZierikzee IV 4—0. Se klasse C: Graauw HHontenis- se IV 3—5; Sluiskil IH—Hulst Hl 3—6. De overige vastgestelde wedstrijden werden afgelast. Spori Pick-upies In het sportpaleis te Antwerpen werd Gerrlt Schulte derde achter van Steen bergen en Kubler ln een internationaal omnium voor profs achter handelsmoto ren. Na de 14e ronde van het schaakkam pioenschap van Rusland hebben Kerea en Geilen de leiding, beiden met punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3