PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Storm over Noordzee bracht vele schepen in moeilijkheden Het nieuwe streek-ziekenhuis voor de Bevelanden 0£ BILT Vandaag EGYPTE WIL BETREKKINGEN MET LONDEN VERBREKEN M0SSADEQ KRIJGT STEEDS MEER TEGENSTANDERS VOORSPELT: 194e Jaargang-No. 291 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balfintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week. t 4.55 p. kw„ £r. p. p. f 4.80 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 10 Dec. 1951 advertentieprijs 20 cl per mm Minimum p advertentie 1 3. Ing mededelingen driemaal taneL Kleine advertentie* tmax. 8 regeisj van 1—5 regels 11.- Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C- Middelburg. Bur. VUsstngen Watstr 58-60. tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2: Zterlkzcc N Bogentsti_Cj60^tetJ6 VIJF REDDERS VERDRONKEN Rotterdamse kustvaarder in zinkende toestand door bemanning verlaten De felle storm, die het afgelopen weekeinde over de Noordzee raasde, heeft het scheepvaartverkeer ernstige moeilijkheden berokkend: vier sche pen, waaronder een Nederlandse coaster, geraakten in nood. Een Zweeds schip werd 65 mijl van Terschelling stuurloos, een Finse boot vroeg op 12 myl van Texel om hulp en een Engels vaartuig deed hetzelfde ter hoogte van Great Yarmouth. Het meest kritiek was echter de toestand, waarin de Rotterdamse kust. vaarder ^Westkust" ten gevolge van de storm was komen te verkeren. Zondagavond maakte het 15 mijl uit Eugelauds Noord-Oostkust zware slagzy en daar het zinkende was, moest de bemanning van boord worden gehaald. Vannacht werd nog gemeld, dat een Deense reddingsboot, die was uitge varen om de Nederlandse zandzuiger „Kinhem" te assisteren, is omgesla gen. V\jf opvarenden zyn verdronken. Zondagochtend werden noodseinen opgevangen, die meldden, dat de „Westkust" 499 brt. metende en toebehorende aan de rederij Vermaas te Rotterdam op 15 mijl ten N.W. van Flamborough Head, een kaap aan de N.O.-kust van Engeland, zinkende was. De „Westkust" was met een be manning van 11 koppen met een la ding kolen op weg van Schotland naar Hamburg. Enkele reddingsboten voeren uit en het Britse vaartuig „Ayton" en enige Engelse treilers zet ten direct koers naar het in nood ver kerende schip, dat Zondagmiddag reeds 30 tot 40 graden slagzij maakte. De ruimen stonden onder water. Van de twee reddingboten, die zich aan boord bevonden, was er één verloren gegaan en de andere zwaar bescha digd, zodat de bemanning de „West kust" niet kon verlaten. Een vliegtuig van de R.A.F.-reddingdienst cirkelde boven het schip om de reddingboten en de ter assistentie naderende sche pen te leiden. Hiertoe behoorde ook het Engelse s.s. „City of Huil". De zee werd iets minder woest, doch regen buien bemoeilijkten het zicht. Om 5 uur schoot de „Westkust" een lichtsignaal af, dat gezien werd op het s.s. „Ayton" en op de treiler „Ottillie". Nadat deze vissersboot langszij was gaan liggen, vervolgde het andere schip zijn weg. Om kwart voor 9 kwam het bericht, dat de gehele be manning van de „Westkust" was over genomen door de reddingboot van Scarborough. De „Ottillie" zou bij het schip blijven om te zien of dit nog tot het aanbreken van de dag drijvende blijft. Hedenochtend bij daglicht zal de mogelijkheid onder het oog wor den gezien om de „Westkust" te ber gen. Zondagmiddag om half één voer de sleepboot Holland n uit naar het Zweedse schip „Orvar", dat 65 mijl is het 40 jaar geleden, dat Madame Curie de Nobelprijs voor scheikunde ontving; is het 10 jaar geleden, dat de Britse slagschepen „Prins of Wales" (35.000 ton) en „Re pulse" (32.000 ton) door Ja panse vliegtuigen tot zinken werden gebracht; wordt de Nederlandse schilder Anton R. Mauve 75 Oost-Duitsers toch naar Parijs Maar zij willen geen V.N.- commissie aanvaarden Nadat de West-Duitse delegatie naar de politieke commissie ad hoe der Ver. Naties ln Parijs was aange komen en Zaterdag ook haar eerste verklaringen heeft afgelegd, heeft ten een afvaardiging naar Parys te zenden. Dit gebeurde nadat 'n twee de uitnodiging naar Oost-Berlijn was gezonden omdat de eerste niet ont vangen zou zijn. De Oost-Duitse dele gatie, die bestaat uit de vlce-pre- miers Bolz en Nnschke, de burge meester van Oost-Berlijn Ebert en de staatssecretaris van bnitenlandse zaken Ackermann, ls Zondag even eens In Parjjs aangekomen. Grotewohl heeft echter reeds ver klaard, dat Oost-Duitsland niet be reid zou zyn een onderzoek door een V.N.-commissie toe te staan naar de mogelijkheid van vrije verkiezingen. Een dergelijk onderzoek zou alleen maar een belemmering voor het her stel der eenheid kunnen zyn. De West-Duitse afgevaardigden hebben Zaterdagmorgen in de verga dering van de commissie ad hoe, waarin zij plaats kregen aan een af zonderlijke tafel, reeds enige verkla ringen afgelegd, nadat een voorstel van de Rus Malik om de besprekin gen te verdagen tot ook de Oost- Duitsers zouden zijn aangekomen, schipbreuk had geleden. Dr. von Brentano noemde het houden van vrije verkiezingen een belangrijke stap op de weg naar de hereniging, welke hij overigens dringend nood zakelijk achtte. Een commissie van onderzoek der V.N. zou in West- Duitsland beslist welkom zijn. De West-Berlynse burgemeester dr. Ernst Reuter steunde het verzoek om instelling van een commissie van on derzoek en wees, evenals zijn mede afgevaardigde, op de politieke on vrijheid, welke in Oost-Duitsland heerst. van Terschelling verwijderd stuurloos ronddreef. De Duitse sleepboot „See- falhe" uit Cuxhaven voer eveneens ter assistentie uit. Uit latere berich ten bleek, dat alle stuurinrichtingen gebroken waren van het hulpeloze, 2525 ton metende schip uit Helsing- borg. Toen geseind werd: „Help ons zo spoedig mogelijk", snelden ook enige andere schepen te hulp, doch om half negen meldde de „Orvar" geen as sistentie meer nodig te hebben. Ook het Finse s.s. „Havnia", met een lading hout onderweg naar Velsen, liep 12 mijl van Texel schade aan de stuurinrichting op. De Dorus Rijkers" voer uit, doch werd later te ruggeroepen, daar een Duitse sleep boot bij de „Havnia" was gearriveerd. Gepoogd zou worden het schip in IJmuiden binnen te brengen. De ramp met de Deense reddingboot, die uitvoer om de Nederlandse zand zuiger „Kinhem" te assisteren, gebeur de vlak by de haven van Hvide San- de. De „Kinhem" lag inmiddels ten anker en de reddingboot keerde naar de haven terug. De lijken van de rijf slachtoffers zijn reeds aangespoeld. Het Britse schip „Trentwood" ge raakte ter hoogte van Great Yar mouth in moeilijkheden. Talrijke schepen, waaronder de Nederlandse sleepboot „Humber", zetten koers naar het vaartuig en ook de Zweed „Or var", toen nog niet stuurloos, bood hulp aan. De „Trentwood" kon ech ter op eigen kracht de haven van Yar mouth binnenkomen. Een Deens vissersvaartuig wordt nog. vermist. Het is de „Ingamarie Kr. 134". ENORME WINDKRACHT. De storm, die Zaterdag opstak, was het gevolg van een diepe depressie langs Schotland met een randstoring boven Engeland, die in de nacht bo ven ons land kwam. Bij het passeren daarvan werden langs de kust plaatse lijk windsnelheden van 90 km. per uur waargenomen. Zondagmiddag was de gemiddelde windsnelheid langs de kust 75 km. per uur met windstoten van 90 km. per uur. De loodsdiensten te Vlissingen, Hoek van Holland en IJmuiden moesten worden gestaakt. In Engeland is Zondag in het graaf schap Yorkshire de eerste sneeuw ge- l vallen. SPANNING NEEMT WEER TOE Nadat de Engelsen de aanleg van een nieuwe weg hadden doorgezet Do Egyptische regering overweegt ernstig de diplomatieke betrekkingen met Engeland te, verbreken. Hét kabinet heeft Zondag hierover beraad slaagd, maar nog geen beslissing genomen. Oorzaak van deze verslechte ring ln de verhouding tussen Caïro en Londen is de aanleg van een weg en een brug door de Britten tegen de uitdrukkelijke wil van de Egyptenaren in. Do Britse legerleiding wilde tot elke prijs een betere toegangsweg tot de zuiveringsinstallaties voor drinkwater in de omgeving van Suez hebben en toen de Egyptenaren weigerden hieraan mede te werken, besloot men het zelf ter hand te nemen. Een 75-tal Egyptische dorpswoningen moest hier toe worden afgebroken. Zonder dat het direct tot incidenten kwam, de Egyptische politie had zich teruggetrokken werd het werk binnen twee dagen voltooid. Reeds Zaterdag werd gemeld, dat de spanning in ae Suezkanaal-zöne aanzienlijk was toegenomen. In Cairo en Alexandrië was de noodtoestand afgekondigd. De politie patrouilleer de in zwaar bewapende vrachtauto's door de straten en alle verbindingen met Suez waren verbroken. De Brit se technici begonnen Zaterdag met het bouwen van de brug, nadat de be woners het gebied, waardoor de weg moest worden aangelegd, hadden ont ruimd. Zaterdagavond was de brug reeds klaar en Zondag werd ook de weg voltooid. De werkzaamheden werden verricht onder zware militai re bewaking. t De Britse legerleiding wenste tot elke prijs een betere verbinding met de zuiveringsinstallaties tot stand te brengen om herhaling van recente in cidenten te voorkomen. Tot dusver moesten de convooien door dichtbe volkte gebieden trekken, hetgeen reeds enige malen tot moeilijkheden aanleiding gegeven heeft. TWEE SOLDATEN VERMOORD Inmiddels zyn te Ismailia twee Brit se soldaten die na een bezoek aan een bioscoop in de Arabische wyk verdwaald waren, met messteken om het leven gebracht. Een derde soldaat werd bij dit incident zwaar gewond. Truman onderbrak zijn vacantie VOOR EEN BESPREKING IN WASHINGTON. Geheel onverwacht is president Tru man Zondag van zyn vacantieverblijf in Florida naar Washington terugge keerd voor een bespreking met de stafchefs en functionarissen van het departement van buitenlandse zaken. Men tast nog in het duister over de reden voor deze plotselinge onder breking van Trumans vacantie, maar sommige functionarissen meenden, dat de president een volledig rapport uit de eerste hand wilde hebben over de onderhandelingen in Korea, De tieri dagen zijn voorbij voor de sub-commissie De sub-commissie der Grote Vier voor de ontwapening komt vandaag in het Palais de Chaillot voor het laatst bijeen. Zy zal dan haar verslag aan de politieke commissie der Ver. Naties moeten voltooien. Dr. Nervo, die als voorzitter der al gemene vergadering, deel uitmaakte van de sub-commissie, heeft nog maals bevestigd, dat er een funda menteel verschil van mening bestaat tussen Rusland en de Westerse Grote Drie, met name op het punt van een onvoorwaardelijk verbod van atoom wapens. Het Egyptische kabinet heeft be sloten al het Britse personeel in rege- ringsdienst te ontslaan. Het ontslag gaat onmiddellyk in en er zal geen vergoeding worden gegeven. Het be treft een 150-tal Engelsen, werkzaam bjj de ministeries van onderwjjs, oor log en openbare werken. Terwijl de kogels door de lucht sulzen, ls deze opname gemaakt van Ca nadese militairen in actie aan het Koreaanse front. Onder onophoudelijk vij andelijk vuur bewegen deze twee soldaten van Canada's „Royal 22nd Regi ment" zich voorwaarts. Benelux-ministers kwamen weer een stapje verder Experts moeien verder spreken over Belgische exportheffing Tydens de Zaterdag te Brussel ge houden conferentie der Benelux-lan- den zijn in het bijzonder de rappor ten bestudeerd, die de deskundigen hebben uitgebracht betreffende de mogelijkheid om met betrekking tot de Belgische ultvoerbelastlng een voorkeursysteem vast te stellen voor de Nederlandse en Luxemburgse partners in de Benelux. Na afloop der besprekingen deelde de Nedcr- lundse minister van financiën, prof. P. Lieftinck mede. dat de onderhan delingen de volgende week door de experts zullen worden voortgezet. Verdere mededelingen konden in dit stadium nog niet worden gedaan. De Belgische minister van financiën Jean van Houtte verklaarde, dat de werkzaamheden beter verlopen zijn dan men aanvankelijk had verwacht. De ministers zullen niet meer in ver gadering bijeenkomen. Wanneer de deskundigen hun werkzaamheden hebben beëindigd zal volstaan kun nen worden met een briefwisseling, zo voegde de Belgische minister hier aan toe. Ook de Nederlandse minister Van den Brink, de Belgische minister Coppé en de Luxemburgse minister Rasquin namen aan de conferentie deel. Communisten willen niet over krijgsgevangenen soreken Nog steeds strubbelingen in Pan Moen Djon Brigade-generaal Nuckols. woord voerder der Ver. Naties, heeft te To kio verklaard, dat de communisten op de bijeenkomsten te Pan Moen Djon opzettelijk weigeren te spreken over het vraagstuk der krijgsgevan genen. dat reeds zes dagen geleden door de geallieerden aan de orde is gesteld. Zij willen dit eerst doen wan neer de Verbondenen op andere pun ten concessies hebben gedaan. Generaal Nuckols beschuldigde de communisten er van. hun krijgsge vangenen als gijzelaars te gebruiken, met het doel de Verbondenen voor al hun eisen te doen zwichten. Een later voorstel der Verbonde nen tot het instellen van een sub commissie, die tot taak zou krijgen het vraagstuk der krijgsgevangenen te bestuderen, wordt thans door de communisten nader overwogen. Afdoend middel tegen de Colorado-kever RUSSEN ZOUDEN HET GEVONDEN HEBBEN. Het Russische persbureau „Tass" meldt, dat Russische deskundigen een middel hebben gevonden om de colo- rado-kever uit te roeien. Dit middel zou een langs scheikundige weg be reide stof zijn, die met het ploegen in de bodem wordt verwerkt en dode lijk is voor alle colorado-kevers, ook voor de kevers, die bij het naderen van de winter een toevlucht in ope ningen in de grond zoeken. VLUCHT IN HET PARLEMENT Wereldbank wil bemiddelen in oliegeschil Premier Mossadeq van Perzië heeft thans niet alleen moeilijkheden met de oppositie, maar ook met de leden van zijn eigen kabinet. 15 parlements leden en 21 journalisten, allen van de oppositie, hebben Zondag een toe vlucht gezocht in het parlementsgebouw omdat zij meenden, dat hun leven bedreigd wordt door terroristen, die door Mossadeq gesteund zouden wor den. In een parlementszitting verweet de oppositie de premier, dat hU de politie gebruikt in de verkiezingsstrijd. Enige leden van Mossadeqs rege ring, o.w. de vice-premler Hoessein Makki, vielen de oppositie bjj. De wereldbank heeft Engeland en Perzië laten weten, dat zij bereid is haar goede diensten aan te bieden in het oliegeschil. De vice-president der bank, Robert Garner, is daartoe naar Londen geréisd. Volgens de ..Daily Telegraph" zou een voorstel orii de olie-productie en Stalin bereid om Churchill te ontvangen? Volgens het Britse weekblad „The People" zou maarschalk Stalin bereid zijn een onderhoud te hebben met Churchill, mits de bijeenkomst in Rusland zou worden gehouden. De diplomatieke correspondent van het blad verklaart, dat de Sowjet- Unie de weg voor zulk een bespre king heeft geëffend door plotseling de campagne tegen de Britse pre mier, die „oorlogshitser" werd ge noemd, te staken. SAMENWERKING KERKEN EN GEMEENTEN Subsidiemogelijkheid ook voor St. Joanna De plannen voor de bouw van een Prot. Chr. Streekziekenhuis voor de Be- velanden, waaraan reeds enkele jaren binnenskamers wordt gedokterd, ko men thans in een beslissend stadium. De Bevelandse gemeenteraden zullen zich moeten nltspreken over een gemeenschappelijke regeling voor finan ciële medewerking. Zoals bekend, wordt voorgesteld dat de burgerlijke ge meenten voor 40 en de Protestantse kerken voor 60 in de stichtings- kosten en de exploitatietekorten bijdragen. De bestuurszetels zullen in ge. Hjke verhouding bezet worden. Uitgaande van een ziekenhuis met 150 bed den raamt men de stichtingskosten op rond vier millioen gulden, grond In begrepen. Volgens een vorig jaar door het Interkerkelijk Bureau voor Prot. Ziekenzorg samengesteld rapport, zou de verpleging, rekening houdend met Iets hogere verpleegtarieven, een nadelig saldo van ruim 5000.per jaar opleveren. Inmiddels hebben de gemeenteraden van Krabbendijke en Baarland zich reeds accoord verklaard met de voorgestelde regeling. Ter voorlichting belegde het voor lopig bestuur van de Stichting Za terdagmiddag in de vergaderzaal achter de Geref. kerk te Goes een bijeenkomst voor de niet-R.K. raads leden van de Bevelandse gemeenten. In deze druk bezochte samenkomst stelde de voorzitter, ds. J. A. Talma, met nadruk vast. dat het geenszins in de bedoeling lag de bevolking in twee groepen op te splitsen. Daar de R. K. raadsleden reeds enkele malen over deze zaak hebben vergaderd, meende men thans de andere raads leden voor een bespreking te mogen oproepen. DE MOGELIJKHEDEN De heer B. Burger, gemeentesecre taris van Goes gaf hierna een toe lichting op de voorgestelde gemeen schappelijke regeling. Er zijn drie mogelijkheden om tot de bouw van een streekziekenhuis te komen, nl. door de Overheid, door de Kerken of door samenwerking van beide groe pen. Beiden groepen hebben dit vraagstuk afzonderlijk door commis sies doen bestuderen, doch het re sultaat was, dat geen van beide de practische mogelijkheid zag de bouw alleen uit te voeren. Vandaar thans de voorgestelde samenwerking. De regeling moet echter als een com promis worden gezien waarbij be paalde wensen van beide partijen niet volkomen vervuld kunnen wor den. In de vereniging van Burge meesters en Secretarissen zijn van R. K.-zijde wel bezwaren hiertegen ge opperd, waarbij het beeld van het „gemengde huwelijk" werd gebezigd, uit kerkelijke kringen zijn bezwaren geopperd tegen de bezetting van be stuurszetels door personen welke door de gemeenteraden zijn aange wezen. Men kan echter niet eisen dat de burgerlijke gemeenten 40% van de tekorten dragen, zonder me dezeggenschap te eisen. De kans dat R. K. raadsleden in het bestuur zouden gekozen worden, acht te spreken niet, gesteld dat de ze daarop prijs zouden stellen. De heer Burger ging verder de verschil lende artikelen van de regeling na. De bezwaren in sommige protestantse kringen tegen het eventueel subsidie verlenen aan het R.K. ziekenhuis kon spreker ook niet delen. De burgerlij ke overheid dient dit gelijkelijk voor beide ziekenhuizen te bezien. Voorts wees de heer Burger "er nog op, dat geen waarborg kon worden gegeven dat het geraamde tekort inderdaad slechts 5000 per jaar zal bedragen, De raming is nl. reeds van een jaar geleden. Het tekort zal geheel afhan gen van de hoogte der tarieven. WAAROM PROTESTANTS CHRISTELIJK Vervolgens besprak ds. J. A. Tal- ma wegens verhindering van ds. R. A. Flinterman, de noodzaak van de bouw van een nieuw Prot. Chr. streek-ziekenhuis. Het ziekenhuis Oostwal is niet tot een modern zie kenhuis te verbouwen. Dit heeft de destijds door G. S. ingestelde studie commissie reeds vastgesteld. Het dient een protestants ziekenhuis te worden, omdat de medische verzor ging dit vraagt. In verband met de relatie tussen geest en lichaam, moet de patiënt een sfeer hebben waarin hij zich geestelijk rustig voelt. Dit waarborgt een spoediger herstel. Van de ruim 66000 inwoners welke Z. en N. Beveland tellen, zijn er 10.750, ruim 52000 protestant en ongeveer 2600 onkerkelijken. De protestanten hebben hier dus een grote achterstand in te halen. Het ziekenhuis moet echter niet uit nega tieve motieven, bijv. tegen een R.K. imperialisme, gebouwd worden. Het dient te geschieden vanuit de op dracht van Jezus Christus. Een an der motief is dat, nu de armenzorg meer aan de Staat wordt getrokken, de diaconale taak van de kerken moet worden omgebouwd op het ter rein van gezinszorg en ziekenzorg. Als ideale oplossing zag ds. Talma, dat Kerk en Overheid gezamenlijk de taak van ziekenzorg op zich nemen. Vandaar dat hij de voorgestelde sa menwerking van harte toejuichte. (Zie vervolg op pag. 2) -raffinage door de Wereldbank als trustee te laten financieren en de ru we olie en olie-producten aan de An- glo-Iranian te verkopen een goede kans op succes hebben. Men sprak in Londen zelfs van het meest hoop ge vende voorstel. De directeur-generaal van de Per zische nationale oliemaatschappij, Mehdi Bazargan, is Zondag by de creet van zijn functie ontheven, hij zal tot minister van landbouw wor den benoemd. Vorige week publiceer de Bazargan een artikel, waarin hij de regeringspolitiek critiseerde. Incidenten op Midden-Java MILITAIREN LIEPEN OVER NAAR DE VIJAND. In de divisie „Diponcgoro" van de Indonesische strijdkrachten op Mid den-Java is een interne zuivering uit gevoerd, omdat enkele officieren en een aantal manschappen naar de Isla- mietische strijdorganisatie zijn over gelopen. Zij behoren tot een bataljon, dat in Koedoes gelegerd is en dat on der leiding stond van kapitein Soffian, die eertijds berucht was wegens cri minele delicten. Koedoes wordt thans bewaakt door andere bataljons en door militaire politie. Ook te Salatiga zijn militaire maatregelen genomen. Hier liepen 16 militairen over naar Soffian. In Semarang zijn de militairen ge consigneerd. In een dagorder heeft de divisiecommandant alle militairen op gedragen. zich rustig te houden. In het gebied van Brebes. waar voortdurend een strijd gaande is van het leger te gen de „Daroel Islam", hebben zich een maand geleden soortgelijke inci denten voorgedaan. Daar konden toen 22 deserteurs niet worden achterhaald. Wrak van Amerikaans vliegtuig gevonden TIEN DODEN. Het «Tak van het sedert enkele da gen vermiste Amerikaanse C 47- vliegtuïg is in de bergen van La Sainte Baume bij Marseille gevonden. Het toestel is op weg van Tripoli naar Marseille verongelukt. Alle tien inzittenden zijn om het leven geko men. Brandkast mei 10.000, geluidloos gestolen In de nacht van Vrijdag op Zater dag hebben inbrekers een tienduizend gulden bevattende brandkast uit het gebouw van de coöp. ver. ,JDe Land bouw" te Terwolde weggehaald. De inbrekers hadden de deuren van pakhuis en kantoor geopend en de 300 kg. zware brandkast weggerold over zakken .die zij voor dat doel hadden uitgespreid. Daarna hebben zij de kast in een auto geladen en zijn er mee weggereden. AFNEMENDE WIND. Weersverwachting, geldig tot he denavond. Aan de kust aanvankelijk nog har de. elders krachtige tot matige Wes telijke wind. Enige buien, maar ook flinke opklaringen. Iets lagere tem peraturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1