NIEUWS UIT ZEELAND legenda MARKTBERICHTEN aidóUt GLYCA kefyit WIJZIGING OMZETBELASTING VRIJDAG 7 DECEMBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN7 6 Garnalenvisserij neemt in betekenis af. De visserij op de Zeeuwse Stromen geeft de laatste weken weinig aanlei ding tot tevredenheid. De botvang sten verminderen, de biiekvisserg le vert weinig op en de resultaten van de garnalenvisserij zijn van dien aard, dat vele garnalenvissers hun netten hebben opgeborgen en thans hun geluk op bliek proberen. Deze eertijds voor Zeeland zo be langrijke visserij neemt jammer ge noeg meer en meer in betekenis af. De afschaffing van het Aan- en Ver koopkantoor voor garnalen, dat de garnalen van de vissers kocht om de ze door te leveren aan de pellerijen blee' ofschoon misschien wel van viss -zijde op opheffing was aange drongen. in de practijk toch geen voordeel mee te brengen. De vissers voeren niet meer uit, omdat de prijzen zover waren gedaald, dat de vangsten niet meer lonend waren. Het Aan- en Verkoopkantoor ga randeerde een prijs van 44 cent per k.g., een prijs die toen later wel werd overtroffen, maar die ver daar bene den daalde toen de vangsten tijdelijk zeer groot werden. Tot voor kort gebruikte men voor exportgarnalen alleen de Zeeuwse kwaliteit, die anders gekleurd dan de Noordelijke garnalen, aan de in de Zeeuwse stromen en daarbuiten in de zeegaten gevangen soortgenoten een monopolie gaf voor de garnalen-ex port. Men heeft deze monopolie positie van de Zeeuwse garnaal echter prijs gegeven en exporteert nu ook Noor delijke garnalen. Een betere koeling dan voorheen maakt de grnalenhandelaar ook min der afhankelijk van de vissers. Het is thans mogelijk garnalen in voorraad te hebben, iets wat vroeger ook niet mogelijk was en de kans bestond, dat de garnalenvisser bij plotselinge vraag voor export een gevangen par tij tegen hoge prijs kon verkopen, iets wat natuurlijk moeilijker wordt naar mate de handelaar meer voorraad Statenleden wensen meer presentiegeld. Bij de behandeling in de afdeling der Provinciale Staten van het voor stel van G.S. tot wijziging van de re geling der reis- en verblijfkosten van de Gedeputeerden, wees één der Sta tenleden op de z.i. wel zeer lage pre sentiegelden, die zij ontvangen voor het bijwonen der vergaderingen. Voor verscheidene leden van de Pro vinciale Staten zouden deze presen tiegelden slechts voor 50 55% vol doende zijn om hun werkelijke kosten te dekken, waaronder werkverzuim. Volgens deze spreker heeft indertijd één der Statenleden moeten bedan ken omdat zijn vervanger hem het dubbele kostte van wat hij aan pre sentiegeld ontving. Een ander Statenlid wilde het col lege van G. S. in overweging geven of het niet mogelijk is, dat door alle provincies gezamenlijk een actie wordt gevoerd om, los van een wijzi ging van de Provinciale wet verho ging van presentiegeld te verkrijgen. Dit laatste is echter volgens één der Gedeputeerden niet mogelijk. Algemeen spraken de Statenleden zich uit voor verbetering van deze toestand. Gedeputeerde Staten ver klaarden zich gaarne bereid het vraagstuk in studie te nemen en zo mogelijk in de eerstvolgende zitting met eventuele voorstellen dienaan gaande te komen. Naar aanleiding van opmerkingen over de regeling der reis- en verblijf kosten van Gedeputeerden deelde het college van G.S. schriftelijk mede, dat een regeling ais door enkele leden be doeld. waarbij het bedrag der vergoe ding met inschakeling van een on partijdige deskundige zou worden be paald (b.v. de K.N.A.C.), niet goed voor verwezelijking vatbaar is. Het college wilde dan ook met nadruk ontraden de oplossing in deze rich ting te zoeken. Burgemeesters luisterden naar zingende kinderen. DEMONSTRATIE GEHRELS- METHODE IN MIDDELBURG. De maandelijkse vergadering van de Vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren, welke Donderdagmiddag in het Schutters hof te Middelburg werd gehouden, droeg ditmaal wel 'n bijzonder aspect door de aanwezigheid van talrijke Middelburgse schoolkinderen, die on der leiding van hun onderwijzers de kwaliteiten van het zangonderwijs volgens de Gehrels-methode demon streerden. De meisjes en jongens uit de vierde klas van de Rijksleerschool en de vijfde klas van de Chr. Burger school deden uitstekend hun best en met zichtbaar genoegen beluisterden de edelachtbare heren hun welluiden de zang. De inspecteur van het I.o., de heer A. A. Leerihouts, die zelf des tijds de Zeeuwse leerkrachten het goede voorbeeld gaf door als eerste het Gehrels-diploma te bemachtigen, woonde de demonstratie eveneens bij. In dezelfde vergadering gaf de heer P. Kas, directeur van de Water leidingmaatschappij Midden-Zeeland, een uiteenzetting over de garantie voor de W.M.Z., waartoe een unifor me regeling op stapel staat. Deze kwestie zal aanhangig worden ge maakt in de onderscheidene gemeen teraden. Middelburg SPEELGOED-ACTIE „Humanitas" te Middelburg heeft ruim zeventig kinderen van minver mogende ouders ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest gelukkig ge maakt met speelgoed. Leden van .Jonge Strijd", de jeugdorganisatie van het N.V.V., hebben zich verdien stelijk gemaakt bij het ophalen van de speelgoederen, welke door Ingeze tenen beschikbaar werden gesteld. POSTDUIVENTENTOON- STELLING. In de te Middelburg gehouden be stuursvergadering van de concours combinatie Walcheren werd besloten om vandaag en morgen een grote postduivententoonstelling te houden, die is ondergebracht in „De Zwaan" te Souburg. Voor deze expositie, waar de heren L. v. d. Eijnde uit Rotter dam en G. Brandt uit Dordrecht als keurmeesters zullen fungeren, wer den 354 duiven ingeschreven. Het publiek zal ongetwijfeld vele prima postduiven kunnen bewonderen. ONGEWENSTE P YROTE CHNIEK. De politie te Middelburg heeft pro- ces-verbaal opgemaakt tegen een aantal jongelieden, die er een sport van maakten in de binnenstad voet zoekers te laten knallen, hetgeen niet zonder gevaar is. Ook de handelaar, die het vuurwerk aan de minderjari gen had verkocht, werd geverbali seerd. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „In 's Hemelsnaam"! (14 j.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Une nuit Tabarin" (18 j.), 8 uur. Morgen Schuttershof: P.Z.C.-St. Nico- lalasvoorsteliingen; VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: .Abbott en Costel- lo en de onzichtbare man", (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „De vechtjas", (alle leeft.), 8 uur; Lutherse kerk: Bijeen komst Oecumenische Jeugdraad. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Scheldekwartier: Toneelavond Pers. ver. K. M. S. Betty weet "t beter", 8 uur. Zondag Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Doopsgez. kerk: Oecumenische dienst, 7,30 uur. SPEELGOED VOOR KINDEREN VAN „KINDERZORG". Het comité tot ontvangst van St. Nicolaas te Middelburg verzocht ons te vermelden, dat de Sint op zijn boottocht naar de Zeeuwse hoofd stad enige zakken met speelgoed heeft meegenomen, met welk speel goed hij namens het comité de kin deren van „Kinderzorg", die op de Rouaanse kade een plaatsje hadden gekregen, gelukkig maakte. AARDIGE GESTE VAN DE SINT. De arbeiders, werkzaam aan de verbetering van de Nadorstweg te Middelburg, werden Donderdagmor gen aangenaam verrast. Sint Nico laas, die zeer tevreden is over de verbetering, welke de weg onder gaat, had, daar hij zelf niet langer in Middelburg kon vertoeven, enkele bewoners verzocht namens hem de arbeiders eèn rokertje en een specu laaspop aan te 'bieden. Dat deze ges te zeer gewaardeerd werd, valt te be grijpen. Veere VEERE ONTVING SINT NICOLAAS. Donderdagmorgen om half negen klonken de vrolijke klanken van het carillon uit de Veerse toren, als le ken, dat de reddingboot met Sint Ni colaas in aantocht was. De boot meerde aan de steiger bij het Zuider- hoofd, waarna de Sint met zijn ge volg naar de Kampvèerse toren trok. Hier werd hij verwelkomd door de burgemeester van Veere, jhr. mr, I. F den Beer Poortugael en het bestuur van de vereniging voor kleuteronder wijs te Veere. Daarna bracht de Sint nog een bezoek aan de kleuterscholen Des middags was hij de gast van de leerlingen der openbare lagere school Raad Nw.- en St. Joosland. De sluitingsuren der café's. De raad van Nieuw- en St. Joos land kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester F. S. K. J. Graaf van Rand- wijck. Het nieuwe raadslid de heer J. Lukasse werd beëdigd en door de voorzitter welkom geheten. De heer J. Kwekkeboom had inlichtingen verzocht over de sluitingsuren der café's op Zaterdag en Zondag. Deze zijn door de Raad in 1948 vastge steld op resp. 23 en 22 uur en het is hem gebleken, dat daarvan de laatste tijd dikwijls afgeweken wordt. De voorzitter zeide dat hem de bevoegd heid ls gelaten van de sluitingsuren in bijzondere gevallen ontheffing te verlenen en dat hij het begrip bijzon dere gevallen niet eng heeft opgevat, doch op ruime schaal ontheffing heeft verleend. Hij is evenwel gaarne bereid dit tot de strikt bijzondere gevallen te beperken, als dit de wens van de Raad is. De heren Kwekke boom, de Lange, de Jager en Lukasse waren van mening, dat ontheffingen tot de noodzakelijke gevallen moeten worden beperkt, de heren Polderdijk, Janse Jz. en Knuijt zien in de tot dus verre gevolgde werkwijze geen be zwaar, omdat er nimmer klachten zijn geweest. Aan de Ver. voor Chr. lager onder wijs werden gelden toegekend voor uitbreiding van de betegeling der speelplaats en aanschaffing van een handwerkkast. De vijfjaarlijkse afre kening met het bestuur der Chr. school over de jaren 1943 t/m 1947 werd vastgesteld, het door de school te veel genoten bedrag beliep 1143. Tot leden der commissie tot we ring van schoolverzuim werden be noemd W. A. Kloet, P. C. Reijnoudt, S. Baas, H. J. B.oom en S. F. Al berts. Een wijziging van de gemeen schappelijke regeling voor de school- artsendienst werd vastgesteld. De re keningcourant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van 65.000 werd voor het jaar 1952 verlengd. Daarna werd behandeld de begro ting voor 1952. BQ de post straatver lichting vroeg de heer Knuijt maat- regelen te treffen voor de straat lamp aan de Veerdam, omdat daar- Zierikzee wil 1% millioen gulden lenen. De gemeenteraad van Zierikzee kwam Donderdagavond in een spoed vergadering onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. J. Schuur- beque Boejje bijeen. De voorzitter deelde mede, dat de lening van 1 millioen, waartoe de raad eertijds machtiging had ver leend, geen kans van slagen had. Daarom is er contact opgenomen met de gemeenten Middelburg, Vlissin- gen, Goes en Terneuzen, ora geza menlijk een premielening uit te ge ven. Vlissingen is inmiddels geslaagd met een lening. Uit de verdere me dedelingen van de voorzitter bleek, dat verschillende leningssystemen niet mogelijk zijn, zonder dat het rente-gamma van 4 wordt door broken. Het is niet doenljjk, aldus de voorzitter, van te voren te bepalen op welke wijze een leningsplan even tueel zal. kunnen slagen. B. en W. stellen daarom de raad voor het col lege machtiging te verlenen tot het aangaan van een geldlening, groot maximum 1.750.000, met dien ver stande, dat het rente-gamma van 4 niet wordt doorbroken. Over de grootte van het te lenen bedrag deelde de voorzitter mede, dat daarin o.a. zijn opgenomen de verbouwkosten van de Ambachts school. Na een geruststellende mede deling van de voorzitter aan de heer G. van Duin, op diens vraag of de begroting dan geen gevaar zou lo pen, werd het voorstel met algeme ne stemmen aangenomen. Ernstige diefstalzaak te Breskens. In verband met ernstige diefstallen van granen en peulvruchten van de C. A. V. te Breskens, welke zich reeds over enkele jaren moeten uit strekken, werden van het pakhuis- personeel de bedienden W. N. en C. de G. uit Breskens gearresteerd en later gevankelijk naar Middelburg overgebracht. Bij deze affaire zijn verschillende andere personen, onder wie een molenaar en een landbouwer betrokken, die zich wegens heling zullen hebben te verantwoorden. Het onderzoek der Rgkspolitie is nog niet afgesloten. Nog enkele arresta ties zjjn te verwachten. Vlissingen P.Z.E.M.-EXCURSIE. Dezer dagen bracht een groot aan tal leden van de beide afdelingen van de R.K. Vrouwenbeweging een bezoek aan de P.Z.E.M. te Middelburg, waar zij op een aangename wijze werden voorgelicht over doelmatige verlich ting in de woonhuizen. Met een kopje thee en een film, aan geboden door de directie van de P.Z. E.M., eindigde deze excursie. Inter-Benelux-V erkeer van visserijproducten. De Nederlandse regering staat on veranderd op het standpunt dat met Ingang van 1 Januari a.s. kwantita tieve en administratieve belemmerin gen in het inter-Benelu*-verkeer van visserijproducten dienen te worden opgeheven. Bij de bespreking van de ministers der Benelux-landen te Goes is gebleken dat de Belgische regering overwegende bezwaren heeft tegen een ongeclausuleerd in werking tre den van de in het protocol van Oos tende opgenomen bepaling, uit vrees voor schadelijke gevolgen daarvan voor de Belgische visserij. De Neder landse regering heeft zich bereid verklaard te onderzoeken op welke wijze het Belgische bezwaar kan wor den ondervangen zonder aantasting van de overeengekomen opheffing van kwantitatieve en administratie ve belemmeringen. Dit heeft minister Mansholt medegedeeld aan de Twee de Kamer. Egypte roept militaire missie in Engeland terug. Egypte heeft besloten zijn militai re missies in Engeland terug te roe pen. Dit heeft de Egyptische waar nemende minister van oorlog Don derdag bekend gemaakt. Hij had de militaire attaché in Londen opdracht gegeven de onmiddellijke terugkeer van de missie van het Egyptische le ger, de vloot en de luchtmacht, die op het ogenblik in Engeland cursus sen volgt, te regelen. In 3uez-kanaalzóne was het Don derdag rustig. Tien mijnwerkers door gasverstikking omgekomen In een mijn van „Mathias Stïn- nes" bij Essen-Karnap, is Woensdag avond brand uitgebroken. Tien mijn werkers zijn door gasverstikking om het leven gekomen. Ruim 217-000 Italianen door het water verjaagd. Het Italiaanse ministerie van bin nenlandse zaken heeft medegedeeld dat 217.640 personen door de over stromingen van de Po en haar zijri vieren gedwongen waren hun wonin gen te verlaten. De vluchtelingen zijn in geheel Italië ln kampen, wonin gen van particulieren, 3cholen, ziekenhuizen en kazernes onderge bracht. Tien doden door explosie op Noorse kustvaarder. Het Noorse stoomschip „Sandeid" uit Stavanger is voor de Noorse Westkust na een explosie in het ke telhuis snel gezonken. Tien personen zijn om het leven gekomen; zeven opvarenden zijn gered. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Beroepen te Utrecht (als studenten predikant) dr. J-. M. van Minnen te BUssum. VISMIJN TE VEERE. 6 December. Export garnalen, aanvoer 1635 kg., 69110. Schar, aanvoer 270 kg., 4754. Bot, aanvoer 134 kg., 55—60. Wil ting, aanvoer 173 kg., 31—55. Middel tong, aanvoer 4 kg., 212—227. Ongesorteerde vis, aanvoer 62 kg., 47—59. Waar zijn onze schepen Aardijk 6 te Antwerpen. Algcnib p. 6 Casquets n. Antw. Almkerk 7 te Antw. verw. Alnati 6 te Rotterdam. Billlton 6* te Port Said. Boskoop 6 te Hamburg. Calt. Leiden 5 v. Sidon n. Pernis. Caltex Pernis p 6 Wight n. Pernis Celebes p. 6 Algiers n. A'dam. Congostroom 6 te A'dam verw. Cottica 6 te Madeira. Delft 4 v. Curasao n. Antw. Drente p. 6 Ouess, 7 te R'dam verw. Duivendijk 6 te Rotterdam. Esso Den Haag p. 5 Azoren (uit.). Haarlem 7 te A'dam verw. Hecuba 7 te A'dam verw. Hoogkerk 7 te Rotterdam verw. Jupiter 6 te Bremen. Lawak 3 te San Francisco. Loosdrecht 5 v. Suez n. Aden, Manoeran 7 te Genua verw. Oranje 5 v. Pt. Said n. Southampton. Pr. W. v. Oranje p. 8 Gibraltar. Rijnkerk 5 v. Suez n. Aden. Saparoea 7 te Antw. 8 te R'dam verw. Sibajak p. 6 Bizerta n. R'dam. St. Maassluis C te Emden. Sumatra 6 te Colombo. Tabian p. 6 Malta n. A'dam. Tarakan 5 v. Belaw. n. Colombo. Telresias 5 v. Pt Sudan n. Suez. Titus 11 te R'dam verw. Tomini 6 te Djakarta. Tomori 6 te Singapore. Willem Ruys 7 te Colombo verw. Zeeland (L) 6 te Algiers. iegen RODE, RUWE. GESPRONGEN HANDEN! Dr. E j SWAAB't v'; ver! FABRIEKEN ZITTING TWEEDE KAMER. Bromfietsen niet zwaarder belast? De Tweede Kamer heeft Donderdag met de stemmen van de C. P. N. tegen de begroting van justitie goedgekeurd. Een motie Schep» (P. V. d. A.) betreffende het vluchtelingenvraagstuk, werd ingetrokken. Op vragen van de heer De Kadt (P. v. d. A~) deelde de minister van buitenlandse zaken Iets mede over de Europese defensie-conferentie te Rome. De resultaten ivaren gering. Er kon begrip voor 't standpunt van de Benelux worden gewekt. Men zal met een bescheidener opzet dan het Franse plan genoegen moeten nemen. In de avondzitting werd de be handeling voortgezet van de begro ting financiën. Minister Lieftinck beantwoordde de sprekers en merkte op, dat in wei nig landen zoveel is gedaan voor de oorlogsslachtoffers als in Nederland. In 1958 zullen alle uitkeringen aan oorlogsschade afgewikkeld zijn en voor belangrijke categoriën eerder De uitbetaling van de eerste ter mijn der aanvullende bijdrage huis- raadschade zal eind 1952 geschied zijn. Loyale uitvoering van de wet ma teriële oorlogsschade wordt bevor derd. OMZETBELASTING Een nieuwe regeling van de omzet belasting wordt voorbereid met af schaffing van heffing b(j de detail list. In dit verband ls Benelux-over- leg gaande. Spr. vraagt zich af waarom nu juist advertenties vrijgesteld moeten worden van omzetbelasting. De regering wH In Benelux-verband het invoerrecht op krantenpapier te rugbrengen van 10 op 6 Spr. zal trachten een methode te vinden om een verhoging van de mo torrijtuigen-belasting op bromfietsen te laten vervallen. Daarna volgen replieken. De heer Ritmeester (V.V.D.) is niet bevre digd. De verlaging van het invoer recht op krantenpapier zal slechts neerkomen op 2% a 3 cent per abon nement, dus veel minder dan de pa pierprijsstijging. De heer Welter (K.N.P.) was van oordeel, dat de Joodse bezitters van effecten gelijk gesteld moeten wor den met anderen wanneer het gaat om schade-uitkering. Zij hebben recht op integrale vergoeding. Minister Lieftinck wilde de kwes tie van de vergoeding voor rijksmar ken nog wel eens nader overwegen. VEILING ZUID-BEVELAND. 6 December. Verpakt fruit: Goudreinet- ten A 4144. Comtesse de Paris A 41 -43. Fruit voor export Comtesse de Paris A 35.80, BC 26.70, I 25—36.60, II 18.20. St. Remy I 3132.10. Goudreinetten A 41. <0. BC 30.40, 1 25.20—37.10, II 16.50. Jona thans A 43, BC 35.90, I 31.50—39, Q 18.20. Zure Bellefleurs A 29, BC 22—22.20, 21.5031, II 11. Golden Delicious I 34— 47. Sterappels BC 35, I 33.10—36, H 22. Gewone veiling: Comtess.e de Paris 14—24. Kleiperen 13—33, Si, Remy 18— 30. Goudreinetten 1324. Sterappels 6— 26. Zure Bellefleur 516. Golden Deli cious 831. Jonathan 1029. Zoete Erm- gaarde 1238. Zoete Bellefleur 1219. Zoete Campagner 823. Goudreinetten (grof) 20.5523.90, id. fabriek 13, id.- kroet 6.40. Mispels 913. Blauwe drui ven 143—145. E IERVEILING MIDDELBURG. December. Sortering I, minimumprijs voor pluimveehouders f 2.73 per kg. over klachten geuit worden. B. en W. werden gemachtigd de jaarlijkse vergoeding hierover te verhogen in dien dit redelijk is. Op voorstel van de heer Janse werd de post voor onderhoud der dok terswoning met 100 verhoogd. Na dat op verzoek van de leden over di verse posten nog nadere inlichtingen werden verstrekt, werd de begroting vastgesteld met de volgende cijfers: Gewone dienst, inkomsten en uitga ven 184.436, post onvoorziene uit gaven 1093; kapitaaldienst, inkom sten en uitgaven 340.444. By de rondvraag bracht de heer Polderdijk ter sprake het kappen der bomen in de Kerkstraat herstelling van een slecht weggedeelte op de Oude dftk en het lange gras op de begraafplaatsen. De heer Janse bracht net eventueel gebruik van het leegstaande lokaal der openbare school als gymnastieklokaal ter spra ke, de heer de Jager de toestand van de fietspaden en de heer Knuflt de slechte afwatering van een gedeelte van de Molendijk. Aan al deze zaken zullen B. en W. hun aandacht beste den. VObiBAl Wijziging invallersbepaling Naar het A.N.P. verneemt, heeft de KNVB een schrijven gericht tot de Koninklijke Belgische Voetbal bond. waarin zij deze bond verzoekt in te stemmen met het denkbeeld om in het vervolg bij een interlandwed strijd tussen Nederland en België de doelverdediger, alsmede één veld- speler gedurende de"gehele wedstrijd te mogen vervangen. Dezé maatre gel zal dan alleen toegepast worden, indien de betrokken speler gebles seerd is geraakt en op medisch ad vies niet verder mag spelen. V.V.V. Emma geldig verklaard. Het bestuur van de KNVB heef i de competitiewedstrijd tussen VVV (Venlo) en Emma (Dordrecht), op 28 October te Venlo gespeeld, geldig verklaard. Deze ontmoeting moest in verband met het onwel worden van de scheidsrechter de heer J. Ver kerk uit Vlissingen, onderbroken worden voor het zoeken naar een an dere arbiter. Een speciale commissie, onder lei ding van ir. H. F. Hopster, heeft zich bezig gehouden met het onder zoek, dat werd ingesteld naar aan leiding van het protest van Emma. Deze vereniging achtte zich namelijk gehandicapt door het lange wachten op een tweede arbiter. De ontmoe ting eindigde naar men zich zal her inneren, in een 3-1 overwinning voor VW. WIJZIGING VOETBALPRO GRAMMA Voor de Zaterdagcompetitie werd voor Zaterdag as. in de 2e klasse D ingelast de wedstrijd Meeuwen I— Nieuwland L Afgelast werden voor de Zondagcompetitie in de Le klasse B Groede I-Domburg I, in de Res. le kl B Breskens III—Biervliet II en in de 3e klasse A: Domburg IINoorman nen in. Dollemansrit van dronken chauffeur. HIJ WIST ZICH NIETS MEER TE HERINNEREN. Voor de Amsterdamse rechtbank had zich Donderdag te verantwoor den de 25-jarige chauffeur J. C. H., die op de avond van de 18 Augustus jl. iets teveel gedronken had. Tegen middernacht was hij naar de garage van zijn patroon gegaan om een auto te halen en met een meisje te gaan rijden. De beide garage-employé's weigerden echter H. de auto te ge ven. met het gevolg dat de beschon- kene hen beiden neersloeg. Eén van het tweetal wist echter de politie te waarschuwen. Intussen had H. een Citroën uit de garage gehaald en was er met het meisje vandoor ge gaan. Met een snelheid van 100 tot 120 kilometer reed hij in de richting Amstelveen, waar de motor in brand geraakte H. en het meisje verlieten hier de wagen, waarna zij even later door de politie gearresteerd werden. EL wist zich voor de rechtbank niets meer te herinneren. Beide ga ragebedienden hadden als gevolg van de slagen, een hersenschudding opgelopen. De officier van justitie achtte diefstal met geweldpleging bewezen en eiste anderhalf jaar ge vangenisstraf met aftrek. Uitsoraak 20 December a,s. Gemaskerde mannen overvielen Boerenleenbank. De rijkspolitie zoekt momenteel naar de daders van een overval op de Boerenleenbank te Sleen, welke is mislukt dank zij de tegenwoordigheid van geest van de kassier, de heer Van der Heide. Dinsdagavond om elf uur kwamen twee gemaskerde mannen bij de kas sier en eisten de sleutels van de kluis onder bedreiging met een sten- gun. De heer v. d. Ef deed of hij de sleutels wilde pakken, doch stelde de alarminstallatie in werking. Op net geluid daarvan namen de indringers ae vlucht. Zij verdwenen op een mo torfiets. Er was op het moment van het ongewenste bezoek flink wat geld ln de kluis. s Kaartje voor Holland - België ontvreemd. Conform de eis heeft het Amster dams Gerechtshof Donderdag de 25- jarige Amsterdamse winkelbediende A. G. A. veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. Zoals vvjj enige tfld geleden reeds meldden, had A. op 15 April van dit jaar voor het Olym- Sisch Stadion te Amsterdam, waar e voetbalwedstrijd Nederland-Bel- gië zou worden gespeeld, een chef kok uit Heerlen een entreebiljet uit de handen gerukt om daarmee de wedstrijd te kunnen bijwonen. Hoofdcommies gearresteerd De gemeentepolitie te Apeldoorn heeft Donderdag gearresteerd de 58- jarige G. H. H.. hoofdcommies ter secretarie van Apeldoorn en chef van de afdeling burgerlijke stand, ver dacht van verduistering vari gemeen tegelden. Het onderzoek wordt voort gezet. Hoe groot het verduisterde be drag is. is nog niet bekend. Het vraagstuk van het effecten- rechtsherstel aanroerende, zeide spr., dat niet veel nieuwe punten meer zijn geopperd. Met betrekking tot het krantenpa pier vestigde de minister de aan dacht er op, dat niet te snel gegre pen moet worden naar fiscale maat regelen. Het is in de eerste plaats een p rij zenprobleem. De minister van economische zaken is daarmee doen de. Het is spr. bekend, dat het zeer wel mogelijk voorkomt dat de prfls van het krantenapier verlaagd wordt als het percentage oud papier wordt verhoogd. Verlaging van het invoerrecht van 10 op 6 betekent een besparing van niet meer dan 50 of 60 000 gul den. De verlaging kan aanleiding geven tot verlaging van de papier- prijzen. De duurte van het kranten papier ls een tijdelijk verschijnsel, meent spr. De stemming over de begroting werd aangehouden tot Vrijdagmid dag. Nagekomen advertenties. Heden overleed, to' onze diepe droefheia onze geliefde Echtge noot en Vader, de Heer R. F. H. L. SONDAG in de leeftijd van 51 jaar. H. J. SONDAG— FAGEL RIA. LOES. Oostburg, 6 Dec. 1951 Prins Maurits8traat 12 De begrafenis zal plaats hebben Maandag 10 December a.s., op de Algemene Begraaf plaats te Oostburg, des nam. te 3 uur. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Broeder Behuwdbroeder en Oom, de Heer R. F. H. L. SONDAG in de leeftijd van 51 jaar. Namens de Familie EL C. BEIASSER— SONDAG Vlissingen. 6 Dec. 1953 Spuistraat 61. De Directie der „Pro vinciale Zeeuwse Cou rant" geeft kennis var het overlijden na eer ernstige ziekte, van haar medewerker, de- Heer R. F. H. L. SONDAG in de leeftyd van 5) jaar. Als streekredacteur voor Zeeuwsch-Viaan deren, heeft hij gedu rende vele jaren bftge dragen tot de bloei var ons blad. Zijn nagedachtenis zaJ bij ons in hoge ere blijven. F. VAN DE VELDE F. B. DEN BOER. Vllaslngen. Middelburg.}' 6 Dec. '51 Donderdag ontvinger wij het schokkende be richt van het overlijden op 51-jarige leeftijd na een langdurig ziek bed, van de Heer R. F. H. L. SONDAG 8treekredacteur van ons blad voor Zeeuws ch- V laanderen. Hij was een trouw collega en hij legde d* grondslag voor de brede verspreiding var jns blad ln West Zeeuwsch-Vlaanderen. Zijn nagedachtenis za bjj ons steeds in ere olijven. Hoofdredactie, Redactie en Administratie der „Provinciale Zeeuwse Courant" MiddeJburg.'i 6 Dec. 53 Vlissingen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3