BURGERLIJKE VERDEDIGING OP WALCHEREN JAAR 1952 GEEFT AANLEIDING TOT GEMATIGD PESSIMISME PAARDENKEURINGEN TE GOES MIDDELBURG IS EEN NIEUWE AARDAPPELBEWAARPLAATS RIJK 2 PROV INCIALE ZE BV V/SB COVRANJ VRIJDAG 7 DECEMBER 1951 HET WERK IS AANGEVAT. Donderdag werd te Middelburg de eerste kringraadvergadering gehouden. Donderdag' is een begin gemaakt met de organisatie van de burgerlij ke verdediging voor de kring Walcheren (Middelburg en de dorpen): in de eerste vergadering van de kringraad, welke op uitnodiging van de burgemeester van Middelburg in het stadhuis aldaar werd gehouden, werden een voorzitter en een dagelijks bestuur benoemd. De gemeen- schappelyke regeling voor de uitvoering van de beschermingsmaatrege len trad op 22 November j.I. in werking. Vlissingen maakt geen deel uit van de kring, daar deze gemeente wordt gerekend te behoren tot een hogere gevarenklassc. Bjj de burgemeester van Middel burg berustte dc leiding van deze eerste kringraadvergadering, welke door de burgemeesters of loco-bur gemeesters van vrijwel alle Walcher- se plattelandsgemeenten werd bijge woond. Burgemeester mr. dr. N. Bolke- stein deelde mede, dat het gemeen tebestuur van Middelburg het laat ste. jaar overstroomd werd door cir culaires over de burgerlijke verdedi ging, afkomstig uit Den Haag en van de provinciale griffie. Waar ex- echter nog geen gemeenschappelijke regeling bestond, evenmin als een kringraad met een dagelijks bestuur, en waar de burgemeester bezwaar lijk zelf al het werk kon verrichten, moesten deze circulaires voorlopig terzijde worden gelegd. Aan deze on houdbare toestand is gelukkig een einde gekomen, doordat de gemeen schappelijke regeling in de Staats- Advertentie KIESPIJNT Mijnhardt'sKiespijnpoeders.Doos 47ci R. F. H. L SONDAG t Streekredacteur P.Z.Ct. voor Zeeuwsch-Vlaanderen- Donderdagmiddag ontvingen wij het schokkende bericht, dat na een langdurig lijden in het R.K. Zieken huis te Oostburg overleden was de heer R. F. H. L. Sondag, in leven streekredacteur voor Zeeuwsch- Vlaanderen van de Provinciale Zeeuwse Courant. De heer Sondag, die de leeftijd van 51 jaar bereikte, heeft vooral in de na-oorlogse jaren belangrijk werk ten bate van het zwaar getroffen West Zeeuwsch Vlaanderen gedaan door aan de noodtoestanden, welke daar toen heersten algemene bekend heid te geven. Hy ving zijn journalistieke arbeid aan in zijn geboortestad Vlissingen, waar hij aanvankelijk correspondent en medewerker van landelijke dagbla den was. Op 4 Februari 1940 verbond hij zich als stadsverslaggever aan de Vlissingse Courant. Toen later de Prov. Zeeuwse Courant werd ge sticht. ging hjj over naar de P.Z.C. en werd medio 1940 streekredacteur voor Zeeuwsch Vlaanderen. In de oorlogsjaren heeft hij als goed vaderlander zoveel mogelijk het verzetswerk gesteund en actief deelgenomen aun de hulpverlening voor onderduikers. Ook welkte hij •voor de illegale pers. Na. de verwoesting van Oostburg verrichtte de heer Sondag een jaar lang zijn arbeid van Terneuzen uit. Het was voor hem een grote vol doening toen hij kon terugkeren naar West Zeeuwsch Vlaanderen, waaraan hij zich zo sterk verknocht gevoelde. Na de bevrijding heeft hjj zich le vendig geïnteresseerd voor de cultu rele wederopbouw. Hy was secretaris van de werkgToep der Z.V.U. voor West Zeeuwsch Vlaanderen en be ijverde zich voor het organiseren van school-voorstelllngen (Rob Geraerds). Zijn urbeld vond erkenning door zijn verkiezing in het Centraal Bestuur van de Z.V.U. Ook bij het organiseren van school reisjes .tochtjes voor ouden van da gen enz. werd nimmer tevergeefs een beroep op hem gedaan. De redactie van de Prov. Zeeuwse Courant verliest in hem een trouw collega, in wie zij in het bijzonder de grote rondborstigheid en eenvoud waardeerde. Hij legde de grondslag voor de brede verspreiding van ons blad in West Zeeuwsch Vlaanderen en zijn berichtgeving was dank zij zijn vele relaties en zijn grondige kennis van land en volk van West Zeeuwsch Vlaanderen steeds gedegen en betrouwbaar. Zonder dat dit ons bekend was, liet de laatste maanden zijn gezond heid reeds ernstig te wensen over. Sondag was echter een man, die niet klaagde: hij heeft gewerkt, totdat zijn lichaam niet meer tegen de in spanning bestand was. Hij is in het journalistieke harnas gestorven. Onze gevoelens van deelneming gaan uit naar zijn weduwe en beide kinderen, wier toekomst hem zozeer ter harte ging. Zijn nagedachtenis zal bjj ons steeds in ere blijven. De teraarbestelling is bepaald op Maandag a.s. des middags te 3 uur op de algemene begraafplaats te Oostburg. Belastingontduikingszaak voor Middelburgse Rechtbank. Vandaag staat voor de Arrondisse- ments-rechtbank te Middelburg te recht de vlasser H. V. te St. Jansteen, die er van wordt beschuldigd een aan giftebiljet Vermogensbelasting 1949 opzettelijk onjuist te hebben ingevuld en ondertekend te hebben ingediend bij de inspecteur. In de rubriek „gel in kas" werd ingevuld f 5475, terw; dit in werkelijkheid ongeveer f 25-475 had moeten zijn en voorts was als totaal van het zuiver vermogen een bedrag van f 62.687 opgegeven, het geen volgens de beschuldiging f 20.000 le weinig zou zijn. Tevens staat terecht de belasting- - consulent Z. C. E. te Terneuzen, die na onderling overleg opzettelijk het aangiftebiljet onjuist zou hebben in gevuld of laten invullen. courant werd opgenomen en er een publiekrechtelijk lichaam voor de burgerlijke verdediging in deze kring werd opgericht. „Wij zijn onwillekeurig wel eens geneigd dit toch zo belangrijke werk wat op de achtergrond te houden, omdat wy liever niet denken aan de mogelijkheid van een derde wereld oorlog", aldus burgemeester Bolke- stein, „maar één van de beste manie ren om een dergelijke ramp te voor komen, is er zo goed mogelijk op voorbereid te zijn". Spreker was van oordeel, dat bjj de organisatie van de onmisbare burgerlijke verdediging gebruik kan worden gemaakt van de ervaringen, welke verscheidene Wal- cherse burgemeesters in het recente verleden hebben opgedaan. BURGEMEESTER BOLKESTEIN VOORZITTER. Vervolgens kwam aan de orde de benoeming van een voorzitter en een uit drie leden bestaand dagelijks be stuur, dat tot eerste voorname taak heeft een kringcommandant aan te wijzen. De burgemeester van Koude- kerke en Biggekerke, de heer J. L. Dregmans, stelde voor burgemeester Bolkestein zonder stemming tot voorzitter te benoemen en alle aan wezigen stemden daarmede direct in. De heer Bolkestein toonde zich be reid deze benoeming te aanvaarden. Tot leden van het dagelijks bestuur werden hierna benoemd de heren A. H. S. Stemerding (burgemeester van Souburg), J. L. Dregmans en F. G. Sprenger (burgemeester van Oostka- pelle. De agende vermeldde voorts de be noeming van een secretaris-penning- meester. Burgemeester Bolkestein verklaarde, dat de toekomstige kringcommandant niet alleen over kantoorruimte moet kunnen beschik ken. doch tevens geassisteerd moet worden door een administratieve kracht. Men zou kunnen voorstellen secretaris-penningmeester deze kracht te doen zijn, doch een derge lijke combinatie is principieel on juist. De vergadering was het daar mee eens; zy besloot, dat de heer J. F. Bastiaanse, commies ter gemeen te-secretarie van Middelburg, voorlo pig de functie van secretaris-pen ningmeester zal bekleden en dat de ze kwestie in de eerstvolgende kring- raadvergadering opnieuw zal worden behandeld, evenals de benoeming van een plaatsvervanger. Tenslotte werd burgemeester Dreg mans benoemd tot plaatsvervangend voorzitter. De rootwaterzuivering in Zeeuwsch-Vlaanderen. Proefinstallatie zal gebouwd worden. Reeds werd door ons gemeld, dat in Oost Zeeuwsch Vlaanderen wordt gewerkt aan een procédé voor het zui veren van rootwater. Dit procédé is ontworpen door de heer A. Hame- Ujnck, scheikundige van de meelfa briek Walzenmolen te Sas van Gent- De heer P. H. Geirnaerdt, burge meester van Sint Jansteen, die de experimenten krachtig stimuleerde, deelde mede, dat octrooi op het pro cédé aangevraagd zal worden. Reeds is aan deskundigen opdracht gegeven een zuiveringsinstallatie vol gens het nieuwe procédé te bouwen. Een ontwerp daarvoor is gereed. De installatie zal een oppervlak beslaan van 30 bij 4 meter. Het te zuiveren rootwater wordt rechtstreeks opge vangen in een vergaarbak en dan door een pomp in een vijf meter hoge bak geperst om een boven- en beneden laag te passeren voor filtrering. Dan volgt de laatste phase van de zuive ring, waarbij het water ontkleurd wordt. Daarna is het vrij van schade lijke stoffen en bacteriën. Bij de proe ven bleek, dat in dit water goudvis sen rustig bleven leven. De stoffen, welke bij dit zuive- ringsprocedé gebruikt worden zijn goedkoop in Nederland verkrijgbaar. De zogenaamde „Kleine Commissie' die belast is met het onderzoeken Advertentie Wie bij iedere hap eten al bil voorbaat dat zsnrbranden op de maag veelt... moet nodig Rennies nemen Digestif Rennie pastilles blussen brandend maagzuur oinnen enkele minuten. Vandaal-, dat Mj, met een paar Ren nies op zak, eigenlijk overal altijd alles eten kunt. waar u lust in hebt de omstandigheden bieden Ren nies kunt U zonder bezwaar onop gemerkt. overal innemen, want water of iets anders komt er niet aan te pas. Simpelweg Uw Rennies laten smelten op de i ong dat is alles. En Rennies zijn nog lekker ook... Vestiging van nieuwe vlasroterijen. In het gemeentehuls te Sint Jan steen vergaderde Donderdag cle z.g. „Kleine Commissie" belast met 't on derzoek van aanvragen tot vestiging van vlasroterijen. Aanwezig waren daarbij het lid van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, de heer C. Hame link, de directeur van het Vlasinsti tuut te Wageningen, ir. L. J. C. But ler, de burgemeesters van Sint Jan steen en Koewacht, de heren P. H. Geirnaerdt en G. C. E. M. Dierick, H. M. Francken (vlasfederatie), drs. M. Vérburg (E.T.I.), mej. dr. J. C. H. Broek (R.I.Z.A.), ir. F. A. Llef- rinek (Rijksinst. voor Drinkwater voorziening), ir. M. cle Vink en de heer A. W. Zandee (Planol. Dienst) en de heer J. de Pagter (Prov. Grif fie) Over de behandelde onderwerpen konden geen inlichtingen worden ver strekt. Bouwactiviteit in Zeeland. Volgens een publicatie van het mi nisterie van Wederopbouw en Volks huisvesting kwamen in Zeeland in Augustus j.I. 170 woningen gereed. In het eerste halfjaar van 1951 kwamen 770 woningen gereed, (1949: 2840, 1950: 1800). Het aantal woningen in uitvoe ring bedroeg op 1 September-j.I. 750. Op1 Juli 1951, 1 Januari 1951 en 1 Januari 1950 was dit resp. 900, 1100 en 1300. In Jüli 1951 werden in Zeeland 26 duplexwoningen voltooid en in die maand waren er 15 in uitvoering. In 1950, 1949 en 1948 werden respectieve lijk 124, 53 en 9 duplexwoningen vol tooid. BOERDERIJEN. Van de bevrijding tot en met 30 September j.I. werden in Zeeland 735 verwoeste boerderijen geregistreerd In dit tijdvak werden 293 noodwonin gen en 602 stallen gebouwd, 315 boer derijen en 178 gedeelten van boerde rijen werden aanbesteed en gegund ln genoemd tijdvak kwaitien 231 boer derijen en 212 gedeelten van boerde- I rijen gereed. van aanvragen voor nieuwe vlasrote rijen nam met belarigstelling kenm. van de experimenten, maar kon uiter aard in het huidige stadium nog geen enkel oordeel uitspreken. Wel wacht ze met belangstelling de verdere re sultaten af. Hervormde emigratie commissie voor Zeeland. Het steeds toenemend aantal per sonen van Hervormde huize dat gaat emigreren en daardoor voorlichting op kerkelijk gebied behoeft, alsmede de noodzaak van decentralisatie hebben geleid tot de oprichting van een Hervormde Emigratie commissie voor de provincie Zeeland. Tot nog toe werd dit werk geheel gedaan door het secretariaat van de Her vormde Emigratie Commissie te Den Haag, dat hiertoe in iedere provincie over een contactpunt beschikte. Zij die voorlichting wensen op kerkelyk gebied en wat meer willen weten over de kerkelijke situatie in het land hunner keuze kunnen zich schriftelijk wenden tot de secretaris of ook wel mondeling tot de leden der commissie. De commissie is aldus samenge steld: Ds. A. W. M. Odé. Vogelzangseweg 26, Goes, voorzitter; mevr. H. v. Dyk. Middelburgse straat 67. O.-Sou burg: ds. J. W. Starrenburg, Mid denstraat 26, Sluiskil; mr. G. T. Lun- singh Tonckens, Renesse; J. Lodder, van der Manderestraat 17, Vlissin gen, tel. 681; dr. C. v. Joost. Heer- nisserweg. Goes; ds. v. Ooyen. Nisse; ir. J. Bos, Kleine Kade 41, Goes, se cretaris. RAPPORT OVER VLISSINGSE BEGROTING. Plannen voor aanleg sportvelden worden waarschijnlijk binnenkort gerealiseerd. In het rapport betreffende het vooronderzoek der begroting 1952 van de gemeente Vlissingen, wordt hulde gebracht aan B. en W. en de des betreffende ambtenaren voor de voortvarendheid, waarmede de samen stelling van de ontwerp-begroting 1952 ter hand werd genomen en voor de activiteit in het afgelopen jaar. Het college hoopt ook in de toekomst de nodige activiteit te ontwikkelen. Tegenover de opmerkingen van een raadslid, dat nog reden meende te mogen zien voor een gematigd optimisme op het punt van de gemeente- financiën, stellen B. en W. dat zy liever zouden willen spreken van een gematigd pessimisme. Een der raadsleden wilde verne men of B. en W. reeds een middel hadden gevonden om verdere afbrok keling van het badstrand tegen te gaan. Hiervoor zijn plannen aldus antwoordt het college ontworpen, die evenwel nog in een stadium van voorbereiding verkeren. De uitvoer baarheid van deze plannen is mede afhankelijk van het verrichten van onderhoudswerk in de Sardijngeul door Rijkswaterstaat. Van de noodzaak tot verdere indu strialisatie, waaiwan een der leden gewag maakte,- is het college van B. en W. ten volle overtuigd, maar het pad der gemeente gaat, ten aanzien van deze materie, niet altijd over ro zen. Door het E.T.I. zal een rapport morden opgesteld over de indusfriaii- satiemogelijkheden van geheel Zee land. Het rapport is nog niet geheel gereed, maar wel is bekend, dat Vlissingen bij voorrang zal worden behandeld. Bij het ter sprake brengen van de compostlnrichting, werd medegedeeld dat de opbrengst van de compost en de prijs daarvan niet lager zal wor den, dan geraamd is. Er wordt thans 3 per ton bedongen. Het voornemen bestaat om voor de ex ploitatie van deze installatie, die thans uitstekend werkt, ^de pogingen om subsidie te verkrijgen, voort te zetten. SPORTTERREINEN Voor de in 1952 uit te voeren ka- pita alswerken voor het aanleggen van sportterreinen zijn gelden uitge trokken op de kapitaalsdien8t 1951. In dat jaar werd niets uitgegeven, zo dat het geraamde bedrag naar de dienst 1952 werd overgeboekt. Het ligt in de bedoeling om de plannen voor aanleg der nieuwe velden in het komende jaar te realiseren. Er wordt nog gewacht op de beslissing van de D.U.W. tot het toekennen van sub sidie in de arbeidslonen. Naar aanleiding van een informa tie naar de stand van zaken voor het Tehuis Ouden van Dagen werd opge merkt, dat de schetsplannen voor het nieuwe tehuis thans gereed gekomen zyn. Op een vraag, waarom de plaatse lijke middenstand niet in de gelegen heid wordt gesteld kleding te leve ren voor het politie- en brandweer personeel, wordt geantwoord, dat de middenstand wel degelflk kleding kan leveren, maar dat het ook mo gelijk is bij de Intendance der Rijks politie kleding aan te kopen, wat in vele gevallen goedkoper uitkomt. Wat betreft de stadsverlichting wordt gezegd, dat de onderhandelin gen over de electrlciteitsconcessie in een vergevorderd stadium verkeren, terwijl op de meeste punten over eenstemming is bereikt. Een plan is gereed om verbeteringen te brengen in de toestand by de hoek Hogeweg- Koudekerkse weg. ZWEMINRICHTING Met betrekking tot de stand van zaken ten aanzien van de bouw van een zweminrichting, delen B. en W. de raad mede, dat het plan gereed is. Wat betreft de schoolbaden. menen B. en W. te moeten opmerken, dat de ze zaak niet zo eenvoudig is, mede met het oog op de verantwoordelijk heid ten opzichte van de ouders, ter wijl ook de financiële consequenties een rol spelen. Stappen zullen worden onderno men, om, te zijner tijd te komen tot een coördinatie van de particuliere, kerkelijke en gemeentelijke gezins verzorging, b.v. door de stichting van een overkoepelend orgaan, waar in gemeenschappelijke belangen kun nen worden besproken. Over de mogelijkheid om een aan tal in 1946 gebouwde noodwoningen te laten verdwijnen, wordt door B. en W. medegedeeld, dat voor de 50 Phoenix-noodwoningen vergunning is gevraagd om de levensduur er van voorlopig met één jaar te verlengen, omdat zij nog zeer goed bewoonbaar zijn en er zich nog steeds gegadigden voor vrijkomende woningen melden. Dit is ook het geval met de nissen- hutten aan de Paul Krugerstraat, die beter zijn dan menige woning in de oude stad. RAT noch MUIS ontsnap' aanhef onweerstaanbare SAMENWERKENDE FOKKERS HIELDEN Beter dan vorige jaren Ondanks het slechte weer waren Donderdag toch vele paardenliefheb bers naar Goes getrokken, waar de samenwerkende bonden van paar denfokkers van Z. en N. Beveland, Walcheren, Tholen en Schouwen-Dui- veland hun jaarlijkse premiekeuringen van anderhalfjarige hengsten en merries organiseerden. De kwaliteit en kwantiteit van het aangevoerde materiaal waren beter dan vorig jaar, hetgeen zich wel illustreerde door het feit, dat thans zowel bij de hengsten als by de merries een kampi oenstitel kon worden toegekend. De kwaliteit van de hengsten was vry goed, terwyl by de merries de kleine maat boven de rest uitstak. Ook de beide kampioenen blonken bijzonder uit. Bij de hengsten ging de kampi oenstitel naar Silvian van. Monniken hof, zoon .van Nico van Ella en Fien- tje van Monnikenhof, eigendom van de heer D. A. Timmerman te Kat- tendijke. Kampioene van de merries werd Hirondelle van Bleijendaal, dochter van Iwan van Saeftinge en Anita van Molenhoek, van de heer Jac. Fr. Brooymans, St. Ann aland. Na de toekenning van de eerste prijs van de kleine maat en juist voordat zy tot kampioene werd uitgeroepen, werd deze merrie verkocht aan de gebr. Leendertse te Kamperland. Onder de vele belangstellenden merkten wij o.m. op de voorzitter en secretaris van de Kon. Ver. „Het Ne derlandse Trekpaard", jhr, J. van Vredenburch en de heer L. A. Bom. V erzekeringsmaatschappij zou over de kop gaan INSPECTEUR EN AGENT STAAN TERECHT Vandaag staan te Middelburg te recht de 51-jarige verzekeringsin specteur L. den A. en de 46-jarige verkeringsagent C. C. N., beiden uit Breda, die op een zeer merkwaar dige manier geprobeerd zouden heb ben het bedrijfscrediet van hun maatschappij de Sliedrechtse Verze- keringsmaatschappy N.V. in Zeeland te vestigen o"f uit te breiden. Zy zou den in strijd met de waarheid een agent-incasseerder van- en enige ver zekerden bij de verzekeringsmaat schappij „De Nederlanden" te Utrecht hebben medegedeeld, dat deze maat schappij over de kop zou gaan en zou worden overgenomen door de Slie drechtse verzekeringsmaatschappij. Advertentie. SHAG A.«.<LBIGGELAAR& Co. N.V. ROOSENDAAL BINNEN DRIE MAANDEN VOLTOOID. Modern koelhuis op Industrieterrein in gebruik genomen Zeeland is weer een moderne aardappelbewaarplaats rijker. Dezer dagen werd de bouw van het nieuwe koelhuis voor de coöperatieve land- bouwvereniging „Eiland Walcheren" te Middelburg voltooid en thans is een begin gemaakt met het inbrengen van de aardappelen. Dat de nieu we bewaarplaats, die gelegen is naby de andere gebouwen van de coöpe ratie op het Industrieterrein en een capaciteit heeft van circa 1300 ton, in een behoefte voorziet, blykt wel uit het feit, dat voor het eerste jaar reeds alle beschikbare opslagruimte is gereserveerd. In tegenstelling tot de glazen' po terbewaarplaats op het terrein van de Middelbui-gse veiling, is de nieu we aanwinst van „Eiland Walche ren" opgetrokken van steen en voor zien van, een pannendak. De opper vlakte bédraagt 64 x 16 meter en er zyn 64 cellen van zes bij twee me ter .waarin drie meter hoog kan worden opgeslagen. In ieder vak kunnen ruim 20 ton aardappelen worden bewaard of, duidelijker ge zegd, per vierkante meter 630 kilo. Ook ditmaal is weer het systeem van de buitenluchtkoeling toegepast. De koude buitenlucht wordt met be hulp van ventilatoren naar binnen gezogen, waar zy via aanvoerkana len, waarop lattenroosters zyn ge legd, door de partijen aardappelen wordt geperst. Via de luchtkokers op het dak kan zij weer ontwaken. De toevoer van de lucht wordt geregeld met behulp van z.g. voelthermostaten, die zowel binnen als bulten het koel huis zyn aangebracht. De aardappe len krijgen een temperatuur van 2 a 3 graden en kunnen dan de ge hele winter worden bewaard, zonder dat de partyen omgezet behoeven te worden, want de koele lucht voor komt kiemvorming. Dit betekent een aanzienlijke arbeidsbesparing én een beter product. Vanzelfsprekend is alle aandacht besteed aan de isola tie. De bouw is zeer snel gegaan: de aannemer, de heer S. A. Versluys, heeft kans gezien het werk binnen drie maanden te voltooien. AARDAPPELSORTEER LOODS. Terwyl de ene partij aardappelen na de andere het koelhuis wordt binnengebracht, wordt op het terrein van de coöperatie nog volop ge bouwd aan een grote aardappelsor- teerloods, eveneens een stenen ge bouw, waai-van de afmetingen 25 x 15 meter bedragen. Het wordt vorst- vrij gemaakt en omdat er eveneens wel hoeveelheden aardappelen in zul len worden opgeslagen, wordt de mo gelijkheid geschapen om eventueel later een koelsysteem aan te bren gen: er zyn toevoerkanalen metven- tilatie-openingen gemaakt. Omstreeks 15 December wordt de sorteerloods, die dicht bij het koel huis is opgetrokken, in gebruik ge nomen. Met behulp van de grote aardappelsorteermachine met lees- banden wordt de eerste soort uitge zocht en de partijen hiervan kunnen direct in de spoorwagon of in een schip worden geladen, daar de spoorlijn is doorgetrokken en de co öperatie over een eigen haventje be schikt. De sorteermachine staat thans nog opgesteld in het voorma lige veilinggebouw brj het station; wanneer zy naar het Industrieterrein is overgebracht, kan dit gebouw in gebruik worden genomen als opslag- ruimte voor groenvoeder enz. De volledige uitslagen van deze keuringen zijn als volgt: DE UITSLAGEN. Hengsten: grote maat: 1 en kampioen: Silvian van Monnikenhof, eig. D. A. Tim merman, Kattendijke; Iwan van de Een dracht. eig. C. Mesu, N.- en St. Jopsland; Nico van de Schaapshoeve, eig. W. de Buck en Zn„ Meliskerke; Benno van Spaarte. eig. D. W. Rouw, Kapelie; Nico van Irma, eig. D. A. Timmerman, vnd.; Nico van Kwadendamme, eig. D. A. Tim merman, vnd.; Benno, eig. P. van Sab- ben Jzn., Oudelande. Kleine maat: Certain van Donkerzicht, g. Iz. de Buck, Oostkapelle; Max van Nico, eig. D. A. Timmerman, vnd.; Mas sief, eig. Abr. Steendijk, Kamperland en *7- de Buck, Oostkapelle. Merries: grote maat: Olga van de Jo- zinahoeve, eig. P. de Buck. Seroosker- ke; Coriie van Zeeduin, eig. J. Maljaars Jzn., Oostkapelle; Arista van Rustwat, eig. P. van Sabben jr.. Oudelande; Annie v. d. Eendracht, eig. D. A. v. Nieuwenhuij- zen, N.- en St. Joosland; Sarina van Mon nikenhof, eig. D. A. Timmerman, vnd.; Elza, eig. W. Maas. Vrouwenpolder; Ena van Nico, eig. W. J. de Jager. Wilhelmi- nadorp; Ella van de Eendracht eig. Jac. Fr. Brooijmans, St. Annaland; Ruda van Kapelie, eig. J. van Overbeeke, Kapelie; Amiene, eig. Aug. Wagenaar, Kloetinge; Olga. van de Oost-Hoeve, eig. J. der Weduwen, Kerkwerve; Pollie, eig. Aar. Rijk, Wolfaartsdljk; Greta van Wisseker- ke, eig. R. J. Scheele, Wissekerke; Jenny van Dintelhoeve, eig. Jac. Fr. Brooij mans. vnd.; Margriet, eig. P. Lampert Pzn., Biggekerke; Erna van Elza, eig. ge broeders van Engelen, Oud-Vossemeer; Blondine van de Punt, eig. J. P. Nijsse, Nisse; Bertha van Selnisse. eig. I. A. Jan- se, 's Heer Arendskerke; Ali van Nico, eig. J. Sinke, Wolfaartsdljk; Margriet van de Polder, eig. J. Crucq, Arnemuiden. Kleine maat: 1 en kampioene: Hiron delle van Bleijendaal, v. Jac. Fr. Brooij mans vnd. en aangekocht door gebr. Leendertse, Kamperland; 2 Clara, eig. H. de Pagter. Serooskerlce.; Castorine vnn Certa, eig. A. J. Boone, ICruiningen; Kla- ra van Kruispolder, eig. gebr. Stoutjes- dijk, Tholen; Rozette, eig. gebr. Stoutjes- dijk, vnd.; Manola van Koningslust, eig. W. de Buck, Meliskerke; Hannie, eig. C. Mesu, Arnemuiden: Ninette van Veld zicht, eig. L. L. Wisse, Kamperland; Bel la, eig. C. Mesu, vnd.; Niooliné van Veldzicht, eig. L. L. Wisse, vnd.; Annie, eig. P. Lampert Pzn.. vnd.; Oda van de Oost-Hoeve, eig. J. der Weduwen, vnd.; Erna van. Noëlla, eig. Jac. Dingemanse. Grijpskerke; Marie, eig. C, Verdonk—v. d. Heijden, Nieuwdorp; Nicolien van Ka pelie, eig. J. van Overbeeke, vnd.; Hen- ny van Overduin, eig. W. N. van Liere, Oostkapelle; Lea van de Splitshoeve, eig. J. J. van Liere, Rilland; Hilda uit de Stooflaan, eig. C. Verdonk—v. d. Heijden, vnd.; Nelly, eig. J. de Roo, 's Heer Abts- kerke; Leida. eig. J. C. Meulenberg, El- lewoutsdjjk; Corrie, eig. J. de Roo, -vnd.; Bianca, eig. W. Snndersc, Scrooskerke (W.); Liza van Keilen, eig. J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge; Conny van de Weele, eig. C. Mol, Waarde. Statenleden over portiersionen. In de afdelingen der Zeeuwse Sta ten werd het voorstel van G.S. tot wyzïging van het Bezoldigingsbesluit provinciale ambtenaren Zeeland be handeld. Sommige leden wensten een hogere bezoldiging van de portiers. Ondermeer werd opgemerkt, dat ge zien het feit, dat zi) 56 'uur per week werken, hun uurloon, berekend vol gens het voorgestelde tarief, laag is vergeleken bij dat in het particulier bedrijf. In hun schriftelijk antwoord ver klaren Ged. Staten, dat vaststelling van een hogere bezoldiging dan voor gesteld is voor de rang van portier, waar het hier ongeschoolde krachten betreft, onbillyk zou zijn tegenover het personeel, dat een vakopleiding heeft genoten. Er is trouwens reke ning gehouden met de voor het over eenkomstige rijkspersoneel geldende bepalingen, zodat de Kroon geen goedkeuring zou hechten aan hogere jaarwedde-normen. Opgemerkt wordt, dat de voorgestelde nonnen nog ver hoogd moeten worden met de thans geldende toeslagen. Tenslotte wordt nog medegedeeld, dat het de bedoe ling is de drie minder valide krachten die gedurende een jaar op arbeids contract in de functie van portier werkzaam zyn thans in vaste dienst aan te stellen. Confectiefabriek te Biervliet stopt voorlopig De confectiefabriek te Biervliet, die gevestigd Is in het voormalige arbeiderslogeerkamp is voorlopig ge sloten tot Nieuwjaar. Werd aanvan kelijk 48 uur gewerkt, kort geleden moest de werktijd reeds terugge bracht worden tot 36 uur per week en thans kwam het spijtige besluit, dat de meisjes, die iri deze fabriek werken pas na Nieuwjaar kunnen te rugkeren. Schepeling wilde drossen. Donderdagavond werd door de ge meentepolitie te Terneuzen op de Baandijk een opvarende van het Zweedse s.s. Petra aangehouden, die het schip had verlaten met de klaar blijkelijke bedoeling te drossen. De man werd teruggebracht aan boord van zyn schip, dat in de loop van de nacht de haven van Terneuzen kon verlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2