NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN HANSWFFRTSE BOYS DRUKTE PATRIJZEN vaster ONDERAAN NIEUWE BOEKEN DINSDAG 4 DECEMBER 1951 PROV INCI ALB ZEEUWSS COURAN7 hotelhouders klagen over oesterverzoek. De Vakgroep Hotel-Restaurantwe zen heeft zich dezer dagen in verbin ding gesteld met de oesterkwekers verenigd ln „Vebo" en „Vervoex teneinde te onderzoeken of er midde len ztfn te vinden om de zozeer ver minderde oesterafname in het binnen land te verbeteren. In kwekers- en handelskringen acht men dit echter alleen mogelijk als de 30 weeldebelasting waarte gen men zo nadrukkelijk heeft ge waarschuwd, door de minister zou worden verlaagd. Voor veel oester liefhebbers is de oester een onbereik baar iets geworden. Daarnaast vreest men, dat net publiek op de duur aan de oester ontwent, want onbekend maakt onbemind, en hoe zal het pu bliek in beter tijden, waarop toch iedereen hoopt, ae oester kunnen waarderen als men deze niet heeft le ren waarderen als een fijne delicates se? Een geluk voor de oestercultuur, dat er nog landen als België bestaan, anders zag het er maar zeer donker uit voor de bedrijven! GEEN goudsmokkelaars. Het BrusselBe blad Het Laatste Nieuws meldde, dat men ln Nederland een goudsmokkcl-affalre op het spoor zou zijn en dat een arrestant uit Klinge-Waos (België) gevankelijk naar Middelburg zou zijn gevoerd toen hij aan de Nederlandse grens door douane-ambtenaren werd ont dekt Het Brusselse blad vergist tich. De man werd aangehouden, omdat hij betrokken was bfl het smokkelen van boter per pantserauto naar Bel gië. Dat was een smokkelaffalre van enkele weken geleden. Alleen de „gele kleur" van de smokkelwaar in het bericht van Het Laatste Nieuws was Juist De Sint had het druk in Middelburg. bezoek aan gerepatrieerden, ambonezen en zandbewoners St. Nicolaas heeft Zaterdag de grote en kleine kindertjes van de ge- repatrieerden te Middelburg niet ver geten. Hij vond hen met hun ouders bijeen in de Bogardzaal, waar zij te voren hadden genoten van een pop- penkastvertoning en de wonderbaar lijke verrichtingen van een gooche laar. De Sint, die vergezeld was van één zijner knechten, kreeg een ere plaats op het podium waar hij ach tereenvolgens alle kinderen er wa ren zelfs een paar babies! bij zich liet komen en hen een presentje overhandigde. Sommige ukken, die de Sint voor het eerst van hun leven aanschouwden, waren verlegen, an deren staken hem onbeschroomd hun handje toe en allen lieten blijken de oude bekende Sinterklaasliedjes prachtig te kunnen zingen. Ook de 15 padvindsters, die meehielpen deze middag voor de kleintjes onvergete lijk te maken, moesten haar opwach ting bij de Sint maken en „tante Els", die dag in, dag uit voor de ge- repatrieerden in touw is, werd even min vergeten. Verder vond de Sint tijd om een uurtje aanwezig te zijn bij het kinderfeest van de buurtver eniging 't Zand. Ruim 200 kinderen van 3 tot 6 jaar en een vijftigtal ouders vulden het clublokaal in de speeltuin tot in de hoeken zongen uit volle borst en amuseerden zich uitstekend. Van 5.30 tot 8.30 uur werd een St. Nicolaasfeest gehouden in het Am bonezen-woonoord Middelburg ii, waar de' bisschop van Myra groot en1 klein bij zich liet komen en ont haalde. Zijn bezoek was gearrangeerd door het comité tot ontspanning van de Ambonezen dat tevens enige aar dige films vertoonde en dat alle eer heeft van zijn initiatief. In het school gebouw van de R.H.B.S. werd Zater dagavond een contactavond van de Middelburgse H.B.S.-Bond gehouden, waarbij, behalve hersengymnastiek, muziek, spelen en een dansje, ook een bezoek van de Sint op het program ma stond. In het Schuttershof werd Zondagavond een St. Nicolaas-bal van de .v.v. „Middelburg" georgani seerd. ouderavond o.l. school 't zand De ouders dér leerlingen van de openbare lagere school op 't Zand te Middelburg werden in de gelegenheid gesteld het fraaie nieuwe schoolge bouw en het werk der kinderen te bezichtigen. De belangstelling was zo groot dat vele heren zich met een staanplaatsje tevreden moesten stel len. Het hoofd der school, de heer W. L. Groet, releveerde, in zijn welkomst woord in het kort de geschiedenis van de in 1948 opgerichte school, daarbij hulde brengend aan de heer W. Spinnaaij voor het vele werk door hem verricht om een openbare school op 't Zand te krijgen. Dat hier aan behoefte bestond, blijkt wel Uit de gestadige groei van het leerlin- ?en aantal: 4i in 1948 en 162 in '51. n September 1952 hoopt men de 200 te bereiken en dan de vijfde leer kracht te verwelkomen. De ouders werd dank gebracht voor hun prach tig geschenk aan de nieuwe school, een radiotoestel. Mevrouw E. A. Kloos-Wepster ver telde op boeiende wijze over het wer ken van en met de kleintjes uit de eerste klas. Na deze causerie maak ten de ouders een dankbaar gebruik van de gelegenheid om het werk van hun kinderen te bezichtigen. buurtvereniging t zand en „uit het volk—voor het volk" De buurtvereniging 't Zand te Mid delburg heeft besloten de tot nu toe voorlopige aansluiting bij de Kon. Ver. „Uit het VolkVoor het Volk' te bestendigen. In een bnef aan het centraal bestuur van ..Uit het Volk' is om een onderhoud gevraagd, daar nog bepaalde financiële moeilijkhe den moeten worden overwonnen. konijnenfokkers behaalden prijzen. Op een te Fijnaart gehouden ko- mjnententoonstelling werden de vol gende prijzen behaald door leden van .Nut en Sport" te Middelburg: M. J. Hoogesteger met wit Wener ram jong ZG, bruin Rex ram jong le ZG, bruin Rex voedster jong le ZZG en 3 E.P.; A. Hoogesteger met blauwe Hollan der voedster, oud le ZG. met bruin Hollander ram jong le ZG; P. J. den Hollander met Havanna's ram, oud, ie ZG, rammen, jong. ie, 2e en 3e GG; Op een provinciale tentoonstelling te Almelo behaalde P. J. den Hollan der met Havanna's voedster oud, le ZZG en E. P., ram jong GG, voedster jong, 3e GG en op een provinciale ten toonstelling te Delft met ram jong, 2e ZG., voedster jong le ZG. de sint naar kinderen van p.t.t.-per s oneel St. Nicolaas zal op Maandag 5 De cember alle kinderen tot 8 jaar van P.T.T.-personeel te Middelburg thuis opzoeken en met presentjes verras sen. Kouc^kerke zanguitvoering „zanolust Zaterdagavond gaf de gemengde zangvereniging „Zanglust" te Koude- kerke in het verenigingsgebouw aan de Lange Noordstraat een uitvoering onder leiding van haar directeur, de heer M. P. Ventevogel uit Vlissingen. De voorzitter, de heer W. P. Roose, sprak het welkomstwoord en wenste de talrijke aanwezigen een genoeg lijke avond. Tijdens de pauze werd een alleraardigst blijspel in 2 bedrij. ven door zeven damesleden vertolkt. Biggekerke c.n.v.-avond. De besturenbond van het C.N.V. te Biggekerke hield in de zaal Simpe laar een popaganda-avond. De heer A. Jacobse opende de bijeenkomst met gebed en schriftlezing. Hij heette ook de talrijke aanwezigen welkom. Het woord was daarna aan de heer C. J. van Maastrigt, secretaris van het C.N.V., die sprak over „De we reld in nood; gij en de wereld". Spr wees op de gevaren van nihilisme en massaficatie. De Chr. vakbeweging moet de arbeider oproepen 2ijn ver antwoordelijkheid weer bewust te worden. Na deze boeiende rede werd door de leden van de C.J.M.V, Vlis singen het toneelspel „Patsy" opge voerd. Deze opvoering werd een groot succes. Bijzondere vermelding ver dient de uitstekende vertolking van de Patsy-rol. Ds. Elshout sloot met dankgebed. muziekvereniging. De muziekvereniging „Willen is kunnen" te Biggekerke, gaf onder lei ding van de heer Johan wijkhuijs haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter, de heer J. Simpelaar, deed in zijn openingswoord een beroep op de jon. gelui om zich als lid aan te melden Daarna werd een aantrekkelijk pro gramma afgowerkt. Na de pauze voer de de toneelclub „Het nieuwe geluid'' onder leiding van de heer A, v d Heyde het toneelstuk „Van zuinigheid tot wijdheid" op. Deze opvoering leid de nog niet tot het gewenste succes. Burgemeester J. L. Dregmans sprak een slotwoord, waarin hij constateer de, dat de muziekevereniging goed vooruit was gegaan. Nieuw* en Sl. Joosland vergadering bestuurdersbond Voor een aandachtig gehoor be handelde de heer C. de /ries.. hoofd bestuurslid der Centrale Bond van Transportarbeiders, in een vergade ring te Nieuw- en St, Joosland van de Middelburgse Bes*uurdersbond hel onderwerp: „Wat doet het N.VV.?" Hij sprak over wat reeas is bereikt en over de verlangens, die nog bh' de vakbeweging leven en die zo snel en zo goed mogelijk dienen te worden verwezenlijkt, voorzover dit onder de huidige omstandigheden mogelijk is. Enkele vragenstellers gaven de spre ker gelegenheid op de vraagstukken van de woningbouw en de onderne mingsraden nog wat nader in te gaan. O.- en W.-Souburg chr. bouwvakarbeiders De afdeling Souburg van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond heeft in de zaai van de heer Verbeem op enigszins feestelijke wijze haar 20- jarig bestaan herdacht. De vergade ring stond onder leiding van de heer A Koudijzer, voorzitter, die een ope ningswoord sprak. De afdeling te't thans 77 leden. De 2e voorzitter Van de bond, de heer Eshuis. hield een toespraak, waarna de reciteerclub uit Serooskerke een toneelstuk op voerde, getiteld: „Een zeeman gaat passagieren". Zoutelande UITVOERING ZANGVERENIGING „HOSANNA". De Chr. Gemengde zangvereniging „Hosanna" te Zoutelande gaf, onder leiding van haar directeur, de heer Hollaers, een uitvoering in de over volle zaal van „Middendorp". Mevr. T. Schoenmaker-Bliek sprak een ope ningswoord, waarin zij de aanwezigen aanspoorde zich als lid op te geven. Op verdienstelijke wijze werden tal rijke nummers gezongen, waarvan „Dromend kind" speciale vermelding verdiende. De vlot gespeelde klucht „Rustig, denk om mijn zenuwen" oogstte veel succes. Ds. J. F. Wage naar sprak een slotwoord. Si. Laurens JAARVERGADERING GEREF. MANNENVERENIGING De Geref. Mannenverenlglng te St Laurens hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer G. F. Weeda. De secrete is, de heer J. Christiaanse. las het laarverslag. waaruit bleek, dat er 20 ïeden zijn en 14 vergaderingen werden gehouden. Het verslag van de penningmeester, de heer E. P. Davidse, meldde een klein batig saldo. Na een inleiding over „Het Konink rijk Gods" door ae heer W. C. Ale- wijnse, werden enkele bijdragen gele verd en werd een wedstrijd gehou- Wika L. Hendrikse to St. Laurens werd benoemd tot kerkelijk sociaal werkster in Den Haag. afscheid g roepscommandant rijkspolitie Vrijdagmiddag werd «fficieel af scheid genomen door de groepscom mandant der Rijkspolitie te St. Lau rens. de heer G. J. van i-urg, die in Hillegom is benoemd. Bij dit afscheid waren o.a. aanwezig ce districts commandant. majoor W H. Balie gooijen de Jong, de burgemeesters van St. Laurens en Seroosk°rke. de he ren J. W. van 't Hoff en P. Dreg mans, kapitein C. J. Deurloo en het personeel van de groep St. Laurens. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de wnd groepscom mandant. de districtscommandant, de belde burgemeesters en anderen, die allen waarderende wooruen richtten tot de scheldende commandant en Sïschenken aanboden. Mevrouw Van urg ontving bloemen. De heer Van Burg dankte voor de ?ar.gename sa menwerking gedurende zijn ambts periode van 3% jaar te St. Laurens vervolgens namen allen persoonlijk afscheid. Vlissingen SINTERKLAAS OP BEZOEK „Zie ginds komt de stoomboot" zongen de kinderen van de leden der Ambtenarenvereniging van de Kon. Mij. „Do Schelde" Zaterdagmiddag in het Scheldekwartier te Vlissingen waar Sint Nicolaas vergezeld van Zwarte Piet op bezoek kwam. De kleintjes waren in het geheel niet bang van de zwarte man. Vele kin deren moesten een toespraakje hou den tot Sinterklaas of een versje op zeggen. Na de pauze volgde een pop- penkastvertoning, waarna nog enkele aebutantjes de Sint toezongen. Sint Nicolaas bracht ook een be zoek aan de kinderen van de leden der PTT-personeelsvereniging te Vlissingen. Voordat de Sint en zijn zwarte knechten het expeditiezaaltje van het Vlissingse postkantoor be zochten, waar de kleintjes de komst van de „goedheilig man" verbeidden, draaide men voor de kinderen een aantal films waarmede zij zich kos telijk amuseerden. Na afloop van el ke film gaf men een reportage" van de aankomst.van de Sint en zijn rij- toen door de stad, waarna de bis schop met zijn gevolg de kinderen een bezoek bracht. SOCIëTEIT UNITAS HIELD KIENAVOND. Het bestuur van de sociëteit Unitas te Vlissingen besloot kort geleden een oud-vaderlands spel, dat thans nog slechts in weinig provincies van Ne derland wordt bedreven, weer in ere te herstellen namelijk het kienspel. Zaterdagavand werd in de socië teit de eerste kien&vond gehouden om een prachtige party wild, die door een deskundige was aangekocht. Een ver zameling fazanten, hazen, eenden, en konijnen stimuleerde de activiteit van de kienspelers en -speelsters, die in groot aantal waren opgekomen. Na een begroetingswoord van de voorzitter, de heer H. B. J. Knoop, werd de leiding van deze kien-avond overgedragen aan de heer A. B. Wig- mond Janssen, die op voortreffelijke wijze de vriendelijke sfeer wist te scheppen, welke we kennen uit ne-_ gentiende eeuwse beschrijvingen van de huiselijke feestjes onzer voorvade ren. En zoals ook in de verhalen uit die goede oude tijd steeds de deugd wordt beloond en leder z'n rechtma tig deel krijgt, zo ging ook na af loop van dit kienavondje ieder echt paar met een of meer stuks wild naar huis! in slaap gevallen met brandende sigaret. Zaterdagavond werd de politie te Vlissingen gealarmeerd voor een brandje in het hofje De Pauw. Het bleek, dat de 65-jarige alleenwonende weduwnaar B. op bed had liggen ro ken en met de brandende sigaret in slaap gevallen was. De dekens geraak ten in brand, maar met enkele em mers water kon het vuur worden ge blust. De man bekwam geen brand wonden. aanrijding. Zaterdagavond deed zich op het kruispunt BonedijkestraatHogeweg te Vlissingen een aanrijding voor doordat een 13-jarige wielrijdster plotseling naar links afsloeg en een motorrijder haar niet meer kon ont wijken. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. maar er ontstond wel materiële schade. in scheldekwartier ingebroken. Zondagochtend bleek, dat was inge broken in het Scheldekwartier te Vlis singen. Er was een buffetlade openge broken, waaruit drie pakjes sigaretten en twaalf kwartjes waren ontvreemd. De rest .was onaangeroerd gelaten. SINTERKLAASFEEST OP „DER BOEDE". De afdeling Vlissingen van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers heeft de patiënten van het tehuis voor chronische zieken „Der Boede" aan de Koudekerkse weg een prettig Sin terklaasfeest bezorgd. Al was er dan ook geen Sint Nicolaas aanwezig, een Zwarte Piet zorgde er voor dat de oudjes niet vergeten werden. Met een grote zak op de rug ging de „vrou welijke Zwarte Piet" alle zalen rond en elke patiënt of patiënte werd vol gestopt met allerlei lekkernijen. Vele winkeliers uit Vlissingen hadden door geschenken tot dit feest bijge dragen. Verscheidene oudjes moesten nog een versje zingen, terwijl ook de zusters niet vergeten werden, die er minder gemakkelijk afkwamen. Ongetwijfeld hebben de inwoners en inwoonsters van „Der Boede" na deze Sinterklaasmiddag weer een tijd stof tot praten. Zij zullen deze ver rassing stellig niet gauw vergeten. Burgeriyke Stand RITTHEM. Bevallen: A. M. Geschlere—Nijsse, d. Overleden: A. M. Koppejan, 75 j.; P. Schout, echtg. van Fouwer, 84 J. VOEIBAt Grote nederlaag van Zeelandia. De wedstrijd ClingeZeelandia be gon met enkele gevaarlijke aanvallen op het doel van Zeelandia, die met tegenaanvallen werden be antwoord. Clinge ontplooide een beter aanvalsspel, maar voorlopig wist Zeelandia het doel schoon te houden. Na 20 minluten opende Wil- laers de score. Met Clinge sterk in de aanval kwam de rust. Na de hervat ting wist Segers er al spoedig 20 van te maken. Daarop gooide Zee landia het over een andere boeg en de rechtsbuiten bracht in korte tijd de partijen op gelijke voet. Daarme de was het echter afgelopen, Clinge drong Zeelandia op eigen helft en Willaers bracht de stand op 62. E. Wlllaers maakte er 62 van, waar na zijn naamgenoot er nog een tref fer bijvoegde, zodat het einde kwam met een grote 7—2 overwinning voor Clinge. VOLLEYBAL. Ook op Walcheren een Volleybalcompetiiie- Zaterdagmiddag vergaderden de volleybalclubs op Walcheren ln de zaal Kievit te Vlissingen. Medegedeeld werd, dat de competitie van verleden jaar een klein batig saldo had opge leverd. Men besloot om deze winter een competitie te organiseren onder auspiciën van de Nederlandse Volley bal Bond. Deze competitie zal half Januari aanvangen. Er zal gespeeld worden in een afdeling Walcheren, welke ressorteert onder het district Rotterdam. De herenafdeling zal bestaan uit de volgende teams: EWC, Wilno, MVC Gemeentepolitie Vlissingen, Zeevaart school, Walcheren, Op. ULO, Chr. ULO en RHBS Vlissingen. Bij de da mes werden ingedeeld Op. ULO, Chr ULO, Walcheren. RHBS Vlissingen en MVC. Onderhandelingen zijn nog gaande met de Marechaussee, de Douane en Marathon. De wedstrijden zullen worden gespeeld in de RHBS te Middelburg en te Vlissingen in de gijmnastiekzaal aan de Grote Markt Het bestuur van de afdeling Walche ren bleef ongewijzigd gehandhaafd en bestaat uit de heren J. Stevens, voor zitter; J. Wolters, secretaris-penning meester en W. Kristeleyn, competitie leider. Officiële publicaties SOCIALE ZAKEN VLISSINGEN. De wethouder van Sociale Zaken der gemeente Vlissingen, zal inplaats van Woensdag 5 December. Donder dag 6 December spreekuur houden, van 2.30 tot 4 uur. MIDDELBURG. OPENBARE KENNISGEVING. IIUISNUMMERING. B. en W. van Middelburg maken be kend dat de vernummering der onder staande percelen is aangebracht en ge controleerd t.w.'Oude Vlissingseweg 71 en 73. Veerseweg 133 en 195, Westelijke Oude Havendijk 4, 6 en 10. Met ingang van heden moeten de nieu we nummers worden vermeld op post stukken en dergelijke. De oude nummers moeten gedurende één Jaar op de percelen blijven aange bracht. Middelburg, 29 November 1951. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 1 Dec.- Mylly- koski van Finland. Ines Corrado van Gdynia. Trinity van Hartlepool. Jurgen van Gent. Gerda Luise van Gent. 2e Dec Falkenberg van Setubal. Pres. E. Mar- cesche van Hamburg. Vlissingen vertrokken, l Dec.: Rian n, Drogheda. Mira naar Cork. Narwal naar Palnacki. Ines Corrado naar Italië. Myl- lykoski naar zee. 2 Dec. Europa naar Duinkerken. Falkenberg naar Rennsburg Jurgen naar Middelfart. Gerda Luise naar Middelfart. Fyris naar Middelfart .Henk naar Dublin. Pres. E. Marcesche naar Caen Inge naar zee. 3 Dec.Trinity naar Lissabon. Patria naar Rotterdam. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen. 1 Dec.: Ceres van Boston naar Hansweert. Abbedljk van New York. Tiny van Ko penhagen, Alpha van Cardiff naar Geht Twin van Goole naar Gent. Amsteldijk van Rotterdam. Seaham van Dover. 2 Dec.Gaasterkerk Van Marseille. Da-Costa van Nakskov. Ena van Aruba naar Gent. Cornells Houtman van zee naar Terneu- 2en. 3 Dec.: Peter Swenden van 2ee naar Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen- 1 Dec.: Marinus V naar zee van Terneu- zen. Jaba naar Rotterdam van Gent. Julia naar Hull van Terneuzen. Triton naar zee van Gent Boskoop naar Rotterdam. R.P.S. naar Dublin. Helicon naar Ham burg. Bree-Helle naar Hamburg. 2 Dec. Strype naar Preston. Kedoe naar Rot terdam. Stad Haarlem naar Rotterdam van Sluiskil. Waar zijn onze scbepen Aardljk 2 le Rotterdam. Ala mak 3 te Suez. Alnati 3 te Antwerpen. Alwaki 3 te Paranagua. Atlas 2 te Livorno. Bantam 2 te Gibraltar. Bintang 2 te Manilla. Blitar 2 te Djakarta. Borneo 2 te Southampton. Boskoop 2 te Rotterdam. Delft 3 te Curagao. Dido 3 te Barcelona. Graveland 2 te Santos. Grootekerk 2 te Genua. Heelsurn 3 te Tampa. Helicon 2 te Hamburg. Hydra 3 te Blackriver. Kedoe 3 te Rotterdam. Leersum 3 te Houston. Leopoldskerk 2 te DJedda. Lindekerk 1 te Genua. Lutterkerk 3 te Muscat, Midas 2 te Venetië. Molenkerk 2 te MatadL Nestor 3 te Algiers. Omala 3 te Miri. Ootmarsum 2 te Rotterdam. Papendrecht 2 te Curagao. PoJydorus 3 te Aden. Pygmalion 3 te Laguaira. Rempang 3 te Djakarta. Rijn 3 te Helsinki. Rijndam 2 te Rotterdam. Soestdljk 3 te Singapore. Teireslas 3 te Port Sudan. Tiberius 2 te Mobil. Utrecht 3 te SoerabaJa. Woensdrecht 3 te Las Piedras. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Burgh bijna kampioen. In de eerst© klasse A was slechts één wedstrijd vastgesteld. Haas- woertso Boys .dat niet eens In dc bovenste helft van de ranglijst ver toeft, won met formidabele cijfers (152) van Patrijzen. De mannen uit 's-Heërenhoek bewezen door deze nederlaag wel de zwakste ploeg te zijn Ln deze afdeling. genoemde club er steeds slechter voor komt te staan. Clinge II en Zee landia II deelden de punten. Biervliet II 6 5 1 0 11 22- 8 Breskens IEL 5 3 0 2 6 16-12 De Zeeuwen Hl 5 3 0 2 6 11-11 Zeelandia II 5 2 2 1 6 10-11 Clinge ii 5 1 2 2 4 11-10 Axel III 6 1 2 3 4 10-13 Sluiskil n 6 0 15 1 5-20 In de Res. le kl. C werd om <le rode lantaarn gevochten tussen Luc- tor II en Robur II. Luctor II bleek de sterkste, zodat Robur ii thans vier punten op de Heinkenszanders achter staat. Middelburg iii 8 5 1 2 11 28-21 Vlissingen IH 6 5 0 1 10 34- 6 Terneursn UI 6 4 119 18-11 Goes m 7 4 0 3 8 23-17 Yerseke n 6 3 1 2 7 10-12 Luctor ii 8 12 5 1 14-28 Rob.ur ii 9 0 18 1 16-48 Zeelandia III had weinig tegen Kruiningen U ln te brengen, terwijl Kwadendamme zijn ongeslagen re cord handhaafde tegen Hansw. Boys II. Middelburg iv kwam eveneens Luctor I 11 10 0 1 20 51- 9 Kruiningen I 11 8 2 1 18 37-11 Vogel waarde I 10 4 3 3 11 18-25 Rapenburg I 10 3 3 4 9 19-20 Hanaw. Boys 1 10 4 0 6 8 29-23 Kortgene I 10 3 2 5 8 16-26 Volhard. I 11 2 0 9 4 17-39 Patrijzen L 9 1 1 7 3 9-43 Domburg en Sluis speelden te Domburg met 2—2 tegen elkaar ge lijk, maar de stand bleef in de eer ste klasse B ongewijzigd. Lewed. Boys I 8 6 1 1 13 20-13 Noormannen I 11 5 3 3 13 32-22 Groede I 9 4 4 1 12 25-17 Schoondyke I 9 4 1 4 9 23-20 Domburg I 9 3 3 3 9 19-19 Slufs I 9 4 1 4 9 20-21 's-H. Arendsk. I 9 2 3 4 7 26-24 Walcheren I 8 0 0 8 0 3-32 Het zal niet lang meer duren oi Burgh zal de vlag kunnen hijsen in de eerste klasse C. Met een 4—1 nederlaag werd Zierikzee Hl defini tief teruggewezen. Zonnemalre werd door Dreischor nog wat vaster op de onderste plaats gedrukt. Burgh I 10 8 1 1 17 41-18 Dreischor I 10 4 2 4 10 21-22 Renesse I 9 4 1 4 9 24- 8 Zierikzee HE 10 4 1 5 9 20-26 Zonnemaire I 9 117-3 11-45 De big-match in de Res. le kl. A tussen Hulst n en Aardenburg n is onbeslist geë'digd, waardoor ae race tussen deze twee clubs blijft voort duren. EMM II en Hontenisse II blij ven echter goed volgen. Hontenisse zocht het zelfs in de dubbele cijfers. IJzendijke II kwam uitstekend voot de dag met een overwinning op Ria W H. Hulst H 9 7 2 0 16 49- 8 Aardenburg II 9 7 1 1 15 31-16 Hontenisse II 9 6 1 2 13 36-20 EMM II 9 5 0 4 10 28-28 Steen II 8 3 1 4 7 27-23 Oostburg II 9 3 1 5 7 23-25 Ria W n 8 2 1 5 5 17-25 Hoofdplaat II 8 2 1 5 5 17-45 IJzendijke II 9 2 1 6 5 11-29 PSK H 8 0 3 5 3 13-32 Breskens III bracht Sluiskil II een fikse nederlaag toe, waardoor laatst- „Bie ons op 't Durp", door Bespieghelaer. Druk N.V. Druk kerij en Binderij J. 'C. en w. Altorffer, Middelburg. De Zeeuwse schetsen, die de heer W. Vaarzon Morel uit Vccre onder het pseudoniem „Bespieghelaer" in ons blad schreef in W&lchers dialect hebben vele lezers gevonden. Zij wa ren naar onze smaak geestig en be reikten een peil, dat niet veel Zeeuw se dialect schrijvers weten te berei ken. Het dialect zelve was, hoewel de meningen omtrent details soms uit eenliepen, alleszins verantwoord: Thans zijn deze schetsen gebundeld uitgegeven en ook in boekvorm zul len zij voor velen een welkom bezit zijn! Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND, GOES. 3 December. Groenten: Bloemkool A 34—44. idem B 23—31. ld. C 8-18. Knol- selderij 9—15. Witlof 41—47. Spruiten U -36. Tomaten 14—54. Uien (stek) 2.50 Andijvie 13-17. Wijnpeén 15. Groene kool 1117. Witte kool 5. Rode kool 6.50—14 Boerekool 16. VEILING ZIERIKZEE. 30 November. Andijvie 8—11. Spruiten 40—46. Prei 12—14. Witlof 40—46. Rode kool 12—16. Savoye kool 9—18. Putjes kool 18. Boerenkool 11—12. Kroten 7—14. Tomaten 13-^17. Bloemkool 12—35. Drui ven 101140. id. II 69. Goudreinetten 20— 21. Zoete Ermgaard 24—30. Zoete Cam- pagner 25—31. Beurré de Merode 32. Klel- peer 25—36. Winterlowljes 26—29. St. Re my 21. Comtesse de G. 36—37. Gieser Wildeman 2341. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 3 November: Klei-aardappelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 10.50—12. Bintjes 8.5C—9.00. Alpha's f 8.00—8.25. Bevelan ders 10.50—12.00; Furore 10.50—12.w- Meer landers f 10.75—12.—, Koopmans Blauwe f 11.50. Zandaardappelen 35 mm opwaarts. Vo ran 7.25—7.50. Voeraardappelen 4.50—5.25 per 100 kg GRAANBEURS ROTTERDAM. 3 Nov.: Binnenlandse granen (officieu ze noteringen per 100 kg franco Rotter dam). Tarwe, kalm op vochtcondlt'c 23.5024.70. Prima kwaliteit zonder vochtcondltle 24.50—25.00. Extra puike daarboven. Overige granen bij weinig kooplust en ruime aanvoer flauw. Zomer gerst 35.50—38.00. Haver 26.50—31.00. Rog ge 33.50—35.—. VEILING BERGEN OP ZOOM. Dec. Bloemkool A 33—55, idem B 27 —32, idem C 16, Savoye kool p. 10 st. 55—80, Andijvie 13—15, Rode kool 10— 11, Witte kool 4. 5. 6. Prei 14—18, Kroten 5—11, Spruiten geschoond 37—46, WiUof A 42—51, Idem B 34—35, Waspeen 13- 21, Boerenkool 8—14. VISMIJN BRESKENS. Aanvoer ln de week van 25 Nov. tm 1 December. 387 kg. bot van t 7341. 19 kg. schar, 65. 16 kg. tong, 225—154. 102 kg. wijting. 58—10. 7546 kg. exportgarna len 236-99. 506 kg. sardijn. 30—26. VISMIJN TE VEERE. 3 December. Export garnalen, aanvoer 2432 kg.. 155—228. Schar, aanvoer 44 kg.. 54—85. Bot. aanvoer 30 kg., 53—65. Wij ting. aanvoer 47 kg.. ■12—68. Middel tong. aanvoer 4 kg.. 213—218. Rog, aanvoer-13 kg., 3536. Ongesorteerde vis, aanvoer 102 kg., 48—69. Wulken, aanvoer 2 kg., 4". goed voor de dag tegen de hekkc- slulter. die met T— 1 Klop kreeg. Kruiningen U 10 9 1 0 19 34-11 Kwadenaamme I 8 6 2 0 14 26-10 Middelburg IV 8 4 1 3 9 23-21 Noormannen II 9 4 1 4 9 19-17 Hansw. Boys H 9 3 1 5 7 28-21 Zeelandia m S 2 1 5 5 11-21 RCS JU 7 115 3 12-21 Volharding II 9 0 2 7 2 17-47 Biervliet Hl had ook met Groede II weinig moeite .zodat dc voor sprong van de leiders tot negen punten is uitgegroeid. Biervliet LH 10 9 1 0 19 51- 8 Retranchement 1 8 5 0 3 10 30-12 Zuidzande I 10 5 0 5 10 23-33 Middelburg V 7 3 1 3 7 10-14 Groede H 9 1 0 8 2 5-29 DSW I 4 0 0 4 0 4-27 Vogelwaarde II kwam met de eerste zege uit de bus, welke nog wel op Hontenisse III werd behaald. Koewacht II behaalde een normale overwinning op Corn Boys IH. Zulddorpe I 8 5 3 0 13 27-12 Hontenisse m 6 3 2 2 8 29-21 Koewacht II 8 3 1 4 7 19-24 Graauw I 8 2 2 4 6 19-20 Corn Bovs IH 6 2 0 4 4 17-27 Vogelwaarde II 5 1 2 2 2* 8-15 Burgh II behield de leiderspositie via een zege op Zierikzee IV, maar SVOWK kan de Burghenaren nog bedreigen. Met 5—0 trokken de Öu- werkerkers tegen Dreischor II aan het langste eind. Burgh H 10 7 1 2 15 34-23 SVOWK I 8 5 1 2 11 32-13 Renesse II 9 3 4 2 10 22-17 Dreischor II 10 1 4 5 6 20-33 Zierikzee IV 9 1 2 6 2* 22-45 Domburg II zette in lila zijn op mars voort. Lewed. Boys II moest met 42 de vlag strijken. Domburg n 8 6 2 0 14 33-18 Goes IV 6 4 1 1 9 23- 7 Middelburg VI 7 3 1 3 7 21-17 Lewed. Boys II 7 2 0 5 4 17-19 Noormannen UI 0 0 0 6 0 7-40 In mb werd niet gespeeld. Hulst III scoorde er tegen Hontenisse IV .ook weer lustig op los. Rapenburg II gaf een streep door de rekening van Gpaauw H, terwijl Sluiskil m op de tweede plaats kwam via een zege op Steen Hl. Hulst III 8701 14 54-9 Sluiskil m 7 4 1 2 9 20-24 Graauw H 8 4 0 4 8 23-24 Rapenburg n 7' 2 1 4 5 21-27 Hontenisse IV 8 0 12 1 6-13 Steen III 7 0 16 1 16-43 twee verliesp. in mindering. JUDO JucJo-kampioenscSsppen De sportschool van Felix Janssen afdeling Goes organiseerde Zaterdag avond in de R.K. Jongensschool de judo-kampioenschappen voor het dis trict Goe3 en omstreken. Algemeen kampioen van Goes en tevens Kampi oen van de Oranjebanden werd Chr. Janse uit 's Heer Arendskerke. 2de werd P. Suurland uit Middelburg en 3e C. do Leeuw—van Weenen uit Goes; 4e J. Vermeulen uit 's Heer Arendskerke (tevens kampioen gele banden); 5e (met gele band): M. le Conté uit Goes. Vervolgens 6e en kampioen- van de witte banden: J. van Steen uit Kruiningen; 7. K. van Steen uit Kruiningen; 8e A. Janse uit 's Heer Arendskerke; 9e. M. van Damme uit 's Heer Arendskerke; 10e. J. P. Elenbaas, Hoedekenskerke; 11e. G. Korstanje. Kloetinge; 12e, K. Hui- Ïen, Goes; 13e. A. Janse, Kruiningen; 4e. P. Schouwenaar. Goes; 15e J. Blauwkamer, Kruiningen: 16e (ge lijk) B. Klaasman, Goes en J. Vos uit Schore. De nummers 6 tot en met 16 zijn dus allen witte banden. Nagekomen advertenties. Heden «s éacht ontsla pen onze lieve Vrouw. Moeder. Behuwd- en Grootmoeder jacomina HEXGSDIJK. geb. KORSTANJE. in de !eeftijd van 69 iaar. AL HENGSDIJK Uit aller naam, Biezellnge, c Dec 1951 Nieuwe Kerkstr 23 De begrafetus za, plaats hebben, Woensdag 5 December vertrek van het sterfhuis 12.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3