NIEUWS UIT ZEELAND ZUID-BEVELAND SINTERKLAAS OP BEZOEK BIJ GEMEENTEBESTUUR VAN GOES BASJE EN JONAS WERDEN DE HELDEN VAN GOES MIDDELBURG KLOPTE DOSKO MET GROTE CIJFERS MAANDAG 3 DECEMBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U R A rJ 1 5 Politierechter Middelburg. SMOKKELZAKEN- A. de J., landarbeider te Wol- phaartsdijk had bij het verlaten van Nederland op 28 Juli U. te Aarden burg een bedrag van 30 aan Ne derlands geld meer by zich dan hy had aangegeven. Dit kwam hein te staan op 5 of 3 dagen met vei1* beuidverklaring van het inbeslag genomen geld. De koopman G. J. dê B. uit Sluis werd veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Hy was in dè maan den Januari tot en met Mei van dit jaar behulpzaam geweest bij het smokkelen van enkele tonnen aard appelen. Hij had geholpen de aard appelen op een vrachtauto te laden en hij had later bij de grens op 'de uitkyk gestaan of er geen onraad kwam. Op 4 Januari van dit jaar werd bij controle van het rijnschip Are- naria, dat toen te Hansweert lag, door de douane een hoeveelheid van 4000 sigaretten gevonden, welke si garetten niet waren aangegeven en niet voorzien wafen van een gelei- debiljet. Na onderzoek bleek dat de sigaretten toebehoorden aan de Zwit serse scheepsjongen, die verklaarde dat hij ze voor een konnis in Duits land had moeten verkopen, maar dat hij hiervoor geen tijd had gehad en dat hn toen de sigaretten maar in het schip had verstopt. Bij verstek werd deze verdachte veroordeeld tot 50 of 10 dagen met verbeurdverklaring van de inbeslag- genomen Blgaretten, l. m., fruitkweker te Oudel&nde kreeg 1 of 1 dag WegèftB het niet aangeven van een bedrag van 23,50 aan Nederlands geld en 123 Belgische francs, bH het verlaten van Nederland op 25 Maart 1.1. te Sas van Gent. Het inbéslaggenomen geld werd verbeurd Verklaard. J. P. T., winkelier te Vlissingen, kreeg wegens overtreding van de Winkelsluitingswet 3 of 2 dagen. De landbouwer H. V. te 's-Heer Arendskerke had zich schuldig ge maakt aan overtreding van het Voedselvoorzleningsbesluit. Hij had het hem verstrekte beschryvingsbil- jet van de Inventarisatie van de land- en tuinbouw niet naar waar heid ingevuld en kreeg hiervoor 10 of 4 dagen (bij verstek). Wegens overtreding van het Con- sumptieijsbeslult werd de ljsverkoper J. v. P. te Kruiningen veroordeeld tot 5 óf 3 dagen. Goes FILMAVOND „DE BROMVLIEG" De club ,,De Bromvlieg" te Goes hield Donderdag in de Prins van Oranje een interessante filmavond welke vrij goed bezocht was. Na een minder geslaagd filmpje over de Boortoren-Ralley naar Em- men werden nog enige komische films vertoond. Voorts hield een Servicie- inspecteur een causerie over dè Solex. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de club tenein de in staat te zijn om diverse ritten te organiseren. Ten slotte werd de zeer. interessan te film vertoond van de Ralley naar Schiphol waaraan indertijd 3000 per sonen deelnamen. Kapelle DE SINT BEZOEKT DE JEUGD. Op uitnodiging van de Kapelse mid denstandsvereniging „Handelsbelan gen", zal St. Nicolaas ook een bezoek brengen aan de jeugd van Kapelle, Biezelinge en Schore op 4 December a.s. By z(jn aankomst op het station Kapelle—Biezelinge, des 's middags, zal hij opgewacht worden door de muziekvereniging „Ons Genoegen" én het pijpercorps „Jonge Kracht". De Sint zal de rei3 verder te paard voort zetten naar de markt te Biezelinge, waar de Biezelingse jeugd getrac- teerd zal worden. Vervolgens gaat 't met muziek voorop naar het gemeen tehuis te Kapelle, waar de Kapelse jeugd aan de beurt is om getracteerd te worden door de gulle hand van Sint-Nicolaas. Des avonds zal te Schore de tractatie plaats vinden voor de jeugd van Schore in het ver enigingslokaal. FILMAVOND RODE KRUIS. „Op een gemeente, met zoveel do* nors kunnen we met recht trots zijn, Ongeveer 350 personen hebben zich voor bloedafname opgegeven, doch er zyn er slechts 204 behandeld. De anderen komen dezer dagen te Scho re aan de beurt", aldus de heer A. J. van Heel, voorzitter van de afde* ling Zuid-Beveland van het Ned. Rode Kruis, in zijn openingswoord op de filmavond te Kapelle, die spe ciaal gegeven werd voor degenen, die Maandagavond hun bloed hadden ge geven. Hierna werd een film vertoond van de bloed-plasmadienst. Ook werd een film gedraaid van de moeder- melkcentrale en de hoornvliescentra. Nadat door de heren C. Traas te Biezelinge en A. J. van Heel te Göes nog enkele propagandistische woor den werden gesproken, werd tot slot de geluidsfilm „Lenle Rösher" Ver* toond. VERGADERING NE.O. „Wat heeft 1951 ons geleerd op het gebied van de ziektebestrijding" was het onderwerp waarmede de heer S. M. Phaff te Goes zyn lezing begon op een Vrijdagavond .door de afdeling Kapelle van de Ned. Fruit- telersorganisatie in samenwerking met de vereniging van oud-leerlingen van Wintertüinbouwcürssussen ge houden vergadering in het vereni gingsgebouw ,,Obadja". Nadat door de voorzitter, de heer W. Glas met een kort welkomstwoord was geo pend, zette de heer Phaff uiteen, wat de ziektebestrijding het laatste jaar aan resultaten heeft bereikt. Spreker zette uiteen welke bestrij dingsmiddelen zoal gebruikt kunnen worden bij de diverse bespuitingen, alsmede wanneer en hoe gespoten dient te worden. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, welke door spreker op een duidelijke wijze Werden beantwoord. De voorzitter sloot deze vergade ring, welke zeer goed was bezocht, met dank agn de heer Phaff. Kloetlnge VERKIEZING AMBTSDRAGERS. In het Verenigingsgebouw te Kloe- tinge hielden de leden van de Ned. Herv. Kérk een vergadering, waar op bij eerste steiiiming besloten werd om de verkiezing van.de ambts dragers over te laten aan de Ker- keraad. Bij tweede stemming werd besloten, dat de Kerkeraad een'voor dracht zal aanbieden, waaruit de ge meenteleden een keus kunnen doen. 's Heer Abtskerke SCHAAP DOODGEBETEN. In de Poel, onder de gemeente 's Heer Abtskerke werd een schaap, dat behoorde aan de heer K. uit Héinkenszand, door een hond dood gebeten, Een lelijke schadepost voor de eigenaar, Heinkenszand JONGETJE ONDER AUTO. Toen een uit de richting 's-Heer Arendskerke komende personenauto door de Dorpsstraat te Heinkens zand reed, stak zonder uit te kijken het 6-jarig jongetje F. vanuit de Kerkdreef deze straat over. Hoewel de bestuurder door zeer krachtig remmen een aanryding trachtte te voorkomen, gelukte dit hem niet en het knaapje raakte onder de auto. Wonder boven wonder bleek na on derzoek dat de jongen, behoudens een hoofdwond en ontvcllihgen aan het gelaat, er met de schrik WaS afgekomen. ZIE GINDS KOMT DE STOOMBOO~ Zegetocht door de straten van de Bevelandse stad. Uit honderden kindermondjes klonk Zaterdag op de A, Jonchimkade te Goes het „Zie ginds komt de stoombootals een welkom aan de goede Sint met zyn vier knechten, die met de „Frans Naerebout" vnor hun jaariyics bezoek uan de Ganzenstad arriveerden. Voor het eerst In de hoge gast ook officieel ten stadhuize ontvangen, waar meiitge Wens over en weer werd geuit. De zwarte pieten zorgden voor de nodige tract titles aan de jeugd en tijdens de rondrit door de stad, waarbjj ook de ziekenhuizen niet werden vergeten, heeft de grijze bisschop weer de harten van duizen den kinderen veroverd. Met de jeugd wa ook „Euphonla" en een deputatie uit de contactcom missie van de midderistandsvereni- gingon aan de kade ter verwelkoming aanwezig. De heer A. Vermaire, als v.'oordvoerder, mocht als eerste de Spaanse gast de hand drukken. Gezeten in een open auto waar was ditmaal de schimmel? ging de stoet door het met vlaggen versierde zakencentrum-Noord naar het stad huis. Terwijl de pieten de wachtende jeugd „zoet" hielden met lekkers, ont vingen burgemeester en wethouders de Spaanse bisschop. Burgemeester Ten Kate vertolkte de gevoelens van blijdschap, dat de hoge gast ondanks zijn drukke werkzaamheden en be zette tijd, thans voor de eerste maal in het raadhuis wilde komen om „of ficieel" begroet te worden. De burge meester stak de Goese middenstand een pluim op de hoed voor de uitbun dige ontvangst, doch verbond daaraan de wens, dat de Sint er toe wilde bij dragen dat deze middenstand het de vies zal begrijpen, dat door eendracht kleine dingen groeien, doch door tweedracht het grote teniet gaat. Verder maakte de burgemeester ge bruik van de gelegenheid om dc Sint te verzoeken, zijn invloed te willen aanwenden opdat Goes gelden kan bemachtigen voor woningbouw, uit breiding industrieterrein, schoolruim te enz» Tenslotte uitte de burgemees ter de wens dat de Sint van zijn be zoek aan het raadhuis, een vaste jaarlijkse traditie zal willen maken. ïn zijn sympathiek dankwoord, toonde de Sint goed op de hoogte te zijn met de toestanden In Goes. Ook hem deed het leed te horen, dat er enige verdeeldheid onder de midden stand heerst. Nadat de Sint nog enige wensen van de burgerij naar voren had ge bracht, werden alle goede wensen met een dronk bezegeld. Burgemeester en wethouders werden met 'een ge schenkje bedacht. Hierna maakte de Sint zijn verdere zegetocht door Goes. Daarby werden ook de beide ziekenhuizeft bezocht, waar de kleuters en oudetl van dagen, door de zorgen van de middenstan ders een geschenk werd Uitgereikt. Zelfs kon de Sint een telefonisch ver zoek van een patiëntje om een trein te mogen ontvangen, tegelijk Inwilli gen. Een „vermoeide" Sint en „plat- zakke" knechten namen tenslotte hun intrek in hotel „De Korenbeurs". Rechtbank Middelburg. UITSPRAKEN. Door de strafkamer van de Arron* dissementsrechtbank to Middelburg word uitspraak gedaan in de navol gende, op 16 November 1,1. behandel de strafzaken. De betonwerker P. J. M, te Oostka- pelle, die op 22 Augustus 1.1. een to Goes gehuurde bromfiets te Middel burg aan èen kellner had verkocht, word veroordeeld tot gevangenisstraf voor de tyd Van 1 jaar. waarvan 4 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, en met aftrek van de voor lopige hechtenis. Bovendien werd ver dachte onder toezicht gesteld met bijzondere voorwaarden. P. P., steengaaszetter te Middel burg, werd wegens het begaan van een zedenmisdrijf gevangenisstraf voor de tijd van vier maanden, met aftrek van de voorlopige hechtenis, opgelegd. M. G., bakker te Sas Van Gent, had op 23 September 1.1. met zijn auto door PhilipDine gereden terwijl hij dronken was. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van 100.— of 30 dagen hechtenis, 14 dagen hechtenis en 3 maanden intrekking rijbewijs, beide laatste straffen Voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. De chauffeur J. v. d, B, te Oud- Vossemeer kreeg 1 maand gevange nisstraf met ontzegging van de be voegdheid motorrytuigeh te besturen Voor de tijd van 1 jaar. Hy had op 20 October 1.1. te Tholen met een auto over de Eendrachtsweg gereden ter wijl hij dronken was. Wemeldinge vaardigheidsproeven. In het gymnastieklokaal te Wemel dinge werden de vaardigheidsproeven afgenomen onder auspiciën van het K.N.G.V. Als juryleden traden op de heren J. J. de Dreu te Krabbendijke -n G. J. v. d. Kuijl te Goes. Voor het examen 2e graad (mini mum 78 punten) slaagden, de dames A. Schouwenaar 89 pnt., G. de Baar Yx pnt.. J. Dagevos 83 pnt. en H. v Stel 78 pnt. Voor het examen 3e graad (minimum 78 punten) slaagden de da mes Truus Lindenbergh 83 pnt. en M. Sponselee 80 pnt. Van de meisjesadspiranten slaagden L. Schouwenaar 65 pnt., S. van Es 68'/- pnt., D. van Oosten 72 V) pnt.. I. Höogesteger 66 pnt., A. Ac'riaanse 66Vl- pnt., A. Florusse 67 pnt.. en M. Hoo- gesteger, 72 pnt. Minimum aantal pun ten 65. OPENING WINKELWEEK. Vrijdag, toen de Winkelweek te We meldinge werd geopend, maakte het muziekgezelschap O.K.K. een muz.- kale wandeling door de gemeente en genoot daarbij grote belangstelling van het publiek. BILJARTEN Beekman kamptoen eerste klasse groot biljart kader 47/2. Het kampioenschap van Nederland eerste klasse groot biljart kader 47/2 is afgeBloten mét één zenuwslopende partij tURBen dê Amsterdammers Beekman en Mók waarvan de eerste practisch al zeker Was van het kam pioenschap, omdat hij niet alleen twee puhten Voorsbt-ohg had op rijn rivaal, maar bovendien een gemiddelde had, dat de ander slecht» dööt* eên zeer bijzondere prestatie zóU kunnen bena deren en dan 2óU Beekman in bet ge heel geen caramboles móeten maken. Mol behaalde inderdaad na eèn Beer spannende partij de wihstpühten bin nen en Beekman promoveert naaf de hoofdklasse. Hij behaalde het kam pioenschap met 12 matchpunten in 129 beurten met een algemeen gemiddelde van 16.17. 's-Gravenpolder DAMWED STRIJD. Tussen 's-Gravenpolder en D.I.D. II werd een damwedstrijd gespeeld. De uitslag luidt als volgt: A. Dubbelman D. J. van Daalen 20. C. Tramper F. Fokke 11. H. NieuwdorpJ. Knuist 11- J. Hoogesteger—J. Schip pers 02. W. NieuwdorpA. Mijns- bergen 02. P. BraamJ. Schot 02. N. BoogertJ. Zwartepoorte 11. G. BlomL. Capello 11. W. v. d. Vel deJ. v. d. Kreeke 11- A. Robbe J. Bruggeman 20. Uitslag 911. Krabbendijke AFDELING „VREDERUST" OPGERICHT. Te Krabbendijke is opgericht een afdeling „Vrederust". Tot bestuurs leden werden gekozen de heren W. P. Gebraad, J. Oosterlé, J. J. Traas, L. Hordijk, F. W. de Schipper, H. Tramper, M. de Jager, J. Mèlis en L. Zuidweg. De heer Boon, propagandist Van „Vrederust" hield een referaat over ,.Het werk óp VrêdèrUst." FEESTAVOND De buurtvereniging „Door een dracht sterk" te Krabbendyke, hield haar jaarlykse feestavond in hotel „De Koophandel." De plaatselijke toneelclub voerde een klucht op in twee bedryven „Professor Daantje". Muzikale medewerking werd ver leend door de mandolineclub „De Trekvogels" uit Kruiningen. Burgerlijke Stand GOES. Bevallen: N. M. Béijevan de Linde, z.; A. M. BüljBtogge—Baarends. d.; I. P. Allewijn—Dekker, z.; J. T. Trompert— Peute, d. Ondertrouwd: A. J, van der Lande, 64 IJ. en E. J. M. Behage, 48 j. Getrouwd: L. Bijman, 27 j. ëh M. A. Van Elteren, 21 j.; J. Hoogstrate, 28 j. en M. P. de Bont, 28 j.; H. Verbeek, 26 j. en C. A. Versé, 25 j. Overleden: Ch. L. Imbens, 57 j., m. v. J. Vermeulen. EINDELIJK TERUG Geslaagde P.Z.C.-voorstellingen voor de Bevelandse jeugd. DiiBje Ragebol en Jonas pypesteel zijn Zaterdag in Goes gearriveerd om als gasten van de P.Z.C. aan de Bevelandse jeugd te vertellen over huh belevenissen op de driemaster „de Tygerhaai". Nog onder de Indruk van de grootse ontvangst welke hun Vrijdagmiddag door de bevolking van Muizenisse werd bereid, begonnen zy Zaterdagmorgen met hun eerste oorstelling in „De Prins van Oranje", Het enthousiasme waarmee zy echter in Goes werden verwelkomd, deed Basje en Jonas, die toch wer kelijk niet voor een kleintje vervaard zijn, er haast verlegen onder worden! Bijna tweeduizend kinderen et. cié ouderen genoten evem eel heb ben Zaterdag in de vier voorstellin gen ill ademloze stilte of met davs- rehde aanmoedigingen meegeleefd rrtat de avonturen van deze tWes olijke knapen. Geen Wonder, want, mét Waardering overigens Voor het Werk van de speciale P.z-.C.-verslag- gevert? in Baragoesa. niemand had toch ooit kunnen vermoeden, dat liet el- op de „Tijgerbaai" onder comman do van de éénbenige kapitein Kom- bttllo zó zou toegaan. Dat moet straks bij de Voorstelling ln MuiZehtgSe zelfs de haren van de zaalhouder Kraak- echedei ten berge doen ryzen, Harte lijk is er gelachen óm de ontvluchting uit het zolderkamertje en spannend wag liet op het schim dat z\jn lading mosseleh wel gébruikt moet hebben als vlag om de eigenlijke bedoelingen van Kombalie en zijn bootsman te dekken. Alle toejuichingen zonken in hef niet bl| dp stormachtige ovaties die Basje en Jonas te incasseren kregen toen zij de kwaaddoeners ontmasker den en als helden gedecoreerd wer den. Meer zullen \ve er niet over ver tellen, want behalve in Muizenisse zitten nog diiizenden kinderen op Walcheren en ook op' Beveland in de Kerstvacantie woult te Goes nogmaals een voorstolling gegeven - met spanning te wachten om het zelf met eigen ogen to kunnen nanschou- wen. Natuurlijk was ook ditmaal door de P.Z.C. geen vergeefs beroep gedaan op Sint Nicolaas en zijn knecht om een bezoek te willen brengen. De sinterklaasliedjes daverden door de zaal en jeugdige debutantjes zongen voor de kindervriend hun liedje. Soms was het wel eens met wat schroom, geïmponeerd door de sta tige gestalte van de bisschop, doch voor een marsepeinen portret van de favorieten Basje en Jonas als belo ning, durf je veel VLISSINGEN EN MIDDELBURG. Kaarten voor de voorstellingen re Vlissingen worden vandaag uitge reikt in het kantoor P.Z.C., Walstraat 5860 van 5—6.30 uur. Voor de voorstellingen te Middelburg worden de kaarten in het Schuttershof uit gereikt op Dinsdag 4 December, van 4—0 uur en op Donderdag 6 Decem ber van 46 uur. Het is de bedoeling dat leder kihd slechts, éénmaal de voorstelllhg be zoekt. Er zou nauwlettend op worden toegezien, dat de kinderen niet meer dan een voorstelling bywonen. Het heeft dus geen zin om voor één kind meer dan één toegangsbeWiiè af te halen. De voorstellingen wordeii. gegeven te Middelburg op Zaterdag 8 Deeem- singeh op Woensdag 5 December in ber in het Schuttershof en te Vlis- het Cdlicèrtgebouw. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. Fruit: DrUlVen 0.63-^-1.40. Appelen: Cox Oranje Pippin 0.480.84; Glorie van Hol land 0,20^0.47: GöUdjeliiette 0,30—0.52; Groninger Kroon 0.27^-0.32; Jonathan 0.33—0.48: sterappel 0,31—0.55: Zoete Ermgaard 0i25*M3.36, Péren: Bëurre Alex Lucas 0.20*^-0,30; Cofhtësée de Paris 0.28— 0.58; Kleïpeer 0,27^-0.40; Zw. Wijnpeer 0.20—0.35. Alles per kg. Groenten. Aardappelen: Grote 0.08— 0.13; Andyviè Ó.08—0.17: Bloemkool 028- 0.62: Boerehkoo! 0.03^0.00; Kroten 0.11- 0.17; Rodekooï Ö.lO-^-ó.W: Groenekool 0.08—0.10: Waspeené 0.18-^0.21; Grot peen 0.13: Prei 0.14—*-0.17i Selderij 4.50 7.30; Knolselderij 0.12: Sla 6,50—10.20; Spruiten 0.27—0.38; Tomaten 0,27—0.40; Uien 0.29—0.30: Wltlöf 0.38—0.43. Alles per kg. per bos en per stuk. Nieuws In een Noledop De rantsoenering van levensmiddelen ni Hongarije zal wórden beëindigd. Brood, meel, suiker en andere levensmiddelen zullen van de bon gaan. maar „om spe culatie tegen te gaan" zullen de prijzen worden verhoogd. Het Perzische kabinet hééft besloten Koning Faroek van Egypte als koning van Egypte en Soedan té erkennen. Minister mr. 3. In 't Veld heeft Za terdag de eerste paal lti de grond doen heien voor de eerste complexen wonin gen van de nieuwe tuinstad Slotermeer bij Amsterdam» Zaterdagmiddag zijn elf gewonde Kotea*vrijWÜ tigers pér Dakota op het hiarlne-vliegveld Valkenburg gêarriveerd. Drie Vah hen kónden regelrecht naar huis gaan, de anderen moeten nog enige Hid in een militair hospitaal verpleegd worden. Van der Klink in topvorm Goed debuut van Ambonese linksbinnen. Middelburg heeft voor vele duizen den toeschouwers de kampioenen een verpletterende nederlaag toegebracht en dat onder volkomen normale om standigheden. door absoluut beter Spel. Men zou kunnen zegden, dat Dosko op de beslissende momenten de Wihd niet in de Bellen had, toen twéé maal achtereen een bal tegen een lat of paal kwam. Maar ook als die bal len twee doelpunten hadden opgele verd, zou Middelburg zonder twijfel gewonnen hebben. De ster van het veld was niet de internationaal Behnaars uit Bergen op Zoom, maar de rechtsbinnen van Middelburg Van der Klink, die Ben- naars verre in de schaduw stelde. In de vorm, waarin Van der Klink giste ren speelde, b hij zeker een ernstig candidaat voor het Zuidelijk elftal en wellicht zelfs voor de Oranjeploeg. Techöisch stond zijn spel op zeer gro te hoogte. Hij is bovendien snel en weet doelpunten te maken. Naast hem debuteerde als zwervende links binnen de Ambonees Huwaë en hij toonde zich een belangrijke aanwinst voor Middelburg. Zelf maakte hg geen enkel doelpunt, maar ln ver scheidene goals had hy een zeer groot aandeel, Klop deed als rechtsbuiten goede dingen, de achterhoede was best en doelman Versluys voorkwam ze ker twee doelpunten, die Dosko reeds telde. De groene middenlinie wos min der goéd dart die Van Dóskö, al speel de Witte zich na verloop Van tijd uit stekend in. Ravenschot zal meer zelfbeheersing móeten gaan tonen, Wil hy de sympathie d.er toeschouwers be houden. Dosko viel tegen. Bennaars speelde prima; maar moest even voor rust wegens spierkramp uitvallen. Ma- chielsen was een uitstekende aanvals leider, maar kreeg tegen de goede Middelburg-achterhoede weinig kans. HET SPELVERLOOP. Reeds na zeven minuten gaf Outer- mans Middelburg de leiding, toen Van der Klink goed doorzette en de bal aan Klop gaf. Deze plaatste hoog voor, van Hercules gaf keurig aan Outer- mans, deze knalde tegen de lat en via doelman Hendrix vloog de bal ln de touwen. (10). Na 15 min. gaf Klop hoog voor, Huwaë legde de bal voor de voeten van Hercules en deze schoot keihard onder Hendrix door HOCKEY Middelburg leed eerste nederlaag op eigen veld. De overige uitslagen luiden in haar eerste nederlaag op eigen ter rein geleden. Met een kleine 21 overwinning trokken de Forward- reserves weer naar Tilburg. Direct na het begin was Forward in de aan val, maar Middelburg wist het spel spoedig te verplaatsen. Het werd een geiykopgaande strijd met wis selende kansen. Middelburg opende de score door Bogaert, die na een solo-ren de keeper omspeelde en doel trof (10). Bij een Forward- aanval volgde een scrimmage voor doel, waarna de gasten een strafbul- ly werd toegewezen, welke in een doelpunt werd omgezet (11). Na de rust was het een gelijkop- gaande strijd. De Forward-Hnksbin- nen slaagde er tenslotte in het win nende doelpunt te scoren (12). De jeugdige middenlinie van Mid delburg vormde geen schakel tussen defensie en aanval. Een gelijk spel had de verhouding beter weergege ven. De ocverige uitslagen luiden in de 2e klasse A Zuia: Cadetten DES 3—0; Rapiditv—Zwart Wit III 10—4; Püsh H—Libefty 0—3. WIELRENNEN Schulte Peters wonnen te Zurich. Het Nederlandse koppel Schulte Petei'S, dat de avond tevoren in een koppel wedstrijd te Antwerpen de tweede plaats had bezet, is ér nau* welijks 24 uur later te Zürich in geslaagd de internationale koppelrace oVêr 100 km. op zijn naam te brengén Zij hadden er 2 uur 51.8 sec. Voor no dig. Werkloosheid nam toe. Minister Joekes over herziening van de Kinderbijslagregeling. Uit de memorie van antwoord van de minister vah Sociale Zaken op de begroting 1952 aan de Tweede Ka mer blykt, dat de werkloosheidscij fers vóór mannen in vergelijking met dê cyfers over dé overeenkomstige maande» in 1950 een minder gunsti ge ontwikkeling vertofcert, Eind Oc tober 1950 bedroeg het aantal man nelijke werklozen 53.120, terwijl dit aantal eind October 1951 was opgelo pen tot 84.150, Deze stijging kan wor den toegeschreven aan een reactie na de zgn. Koreadiausse, de beperking van het bouwvolume en het feit, dat de verzorgings- en oogstwerkzaamhe- den veel minder arbeidskrachten vroegen dan in 1950. De minister wees er verder op. dat hij verbetering van de kinderbijslag regeling zeer gewenst acht. Terug keer nahr de oudé toestand, aldus de minister, waarbij eerst kinderbijslag werd gegeven te beginnen met het derde kind, zou door de daarmee noodzakelijk gepaard gaande verho ging van de basis-lonen, tevens een loonsverhoging voor ongehuwde werknemers en gehuwde werk nemers zonder kinderen of met één kind zou meebrengen. De minister achtte het niet waarschynlijk dat de oude toe stand zonder meer hersteld zal kun nen worden. Mogelijk echter wel ge leidelijk. In beginsel blijft hij echter van mening, dat het basiSloon afge stemd moet zijn óp een gezin met twee kinderen. Voorts deelt de minister mede, dat het aantal ingeente personen tegen pokken ongeveer S.500.000 bedraagt Op dit aantal zijn dóór de artsen 42 vermoedelijke gevallen van postvac- cluale encephalitis aangegeven. (20). Toen knalde Bennaars tegen de lat en na 28 minuten werd het als gevolg van eën misverstand in de Middelburg-achterhoede 21. Twee minuten later liep Van def Klink door op een hoge voorzet van links. Hen drix miste, Van der Klink plaatste naar Klop en deze bracht de stand feilloos op 3—1. Op gelukkige wijze kwam even voor de rust Middelburg aan een vierde doelpunt, toen Klop een voortreffelijke corner nam, die van <le voet van Hercules voor de voe ten van Van der Klink stuitte. Deze knalde in (41). Na de rust was de wedstrijd min der aantrekkelijk. Huwaë plaatste nu 15 min. de bal onberispelijk haar Van der Klink (51), die ten slotte nu een doelworsteling zijn derde doel punt maakte («31). Vermelding ver dient nog, dat Carol, die naast Jon- gepier een zeer goede backpartij speelde, eenmaal de bal van de doel lijn maalde, toen Versluys reeds ge passeerd was. Fraai gelijk spel van Terneuzen tegen de Baronie. Rust ging met 1—3 acMerstand in Na de rust met een 1S achter stand te zgn ingegaan, heeft Terneu zen tenslotte nog eer» geiykspel uit het vuur weten te slepen, een uitslag waarmede belde partyen, gezien de prestaties, tevreden kunnen zijn. Nft enlgo Wederzydte verkennin gen werd Terneuzen, bg wie De Bock ontbrak het eerst gcvaariyk. Voordat 10 minuten verstreken waren, had de thuisclub een drietal hóekschoppen kunnen nemen, die wel enig gevaar voor het Baronie-doel, doch geen doelpunten opleverden. Aan de overzyde liet ook de Baro nie zich niet onbetuigd en de Terneu- zen-verdediglng, waarin Meertens een zeer goede en Buyse een zwakke par tij speelde, kwam zo nu en dan onder zware druk te staan. Toen er 18 mi nuten gespeeld waren, kreeg rechts binnen Hendriks een kans en diens harde schot verdween onder Van Kóuteren door in'het net (01). Twee minuten later, bij een aanval over de linkervleugel, kreeg linksbin nen Van Thoor eeu zelfde kans en het was 02. Terneuzen viel hierna fel aan, maar rechtsback Heeren der bezoekers bleek een groot struikelblok en zo duurde het tot de 25e minuut, eer midvoor Koch een goed aangegeven bal van Pijcke op keurige wijze wist te benutten. (12). De-thulsclub had nu de smaak te pakken en voor het Baronie-doel ontstonden benauwde momenten. Succes kwam echter aan de andere kant, toen linksbuiten Mat- thyssen een voorzet van rechts op ving en inschoot. (13). Na de thee was De Baronie het eerst in de aanval, maar geleidelijk aan kwam ook Terneuzen in de aan val en nadat eerst Jansen hard tegen de lat had geschoten, was het ln de 18e minuut de op de grond liggende Koch, die met een zacht tikje een door de Baronie-doelman losgelaten bal, in hst doel plaatste. (2^-3), Ter neuzen bleef aanvallen en 10 minuten voor het einde zette Jansen een zui vere pass van Koch met een góed ge plaatst schot in een doelpunt om. (3 3). Beide doelen kwamen hierna beurtelings nog in gevaar en Van Kouteren moest nog enkele saves verrichten, maar in de stand kwam geen wyziging meer, Voor de aanvang van de wedstrijd werd WJm Buyse, die op eigen ver zoek zijn laatste wedstvy'd in regel matig Vérband spéélde, gehuldigd door bestuur, spelers, jeugdcommissie en supporters. ATHLETIEK Senior Staf Dobbelaere Zeeuws crosskampioen. Daan Haak kampioen bij de junioren. In verband met de steeds groter wordende belangstelling voor de cross-Wédstrijden in België, heeft het district Zeeland aan de cross-wed strijden van Marathon te Westduin het Zeeuwse kampioenschap cross wedstrijden verbonden. Zondagmorgen Waren de crossers te Westduin bijeengekomen om elkaar deze tijel te betwisten. Zoals in de verwachting lag, hadden de Zeeuwsch- Vlamingén de overhand, hetgeen niet te verwonderen is, wanneer men be denkt. dat deze lopers zich geheel op België oriënteren, waar de cross en vooral de volkscross zeer populair is. Bij de junioren ging aanvankelijk de strijd gelijk op, totdat in de laatste ronde Daan Haak uit Hoek er tussen uit trok en als eerste over de finish ging. Deze 18-jarige Zeeuwsch-Vlaam se loper, die vorige week te Brussel in de grote Volkscross tilt een veld van ruim 700 crossers 7e werd, heeft hiermede zijn eerste Zeéuv/se kam pioenschap verworven en zal ongetwij feld in de naaste toekomst meer van zich doen spreken. Bij de senioren trok de Olympus- man Henk van Akkeren direct van leer eti wist zich een voorsprong van dertig meter te verschaffen. In de tweede ronde ging Staf Dob belaere Van Marathon tot de aanval over en wist met zijh clubgenoot Van Acker uit Cadzand de uitloper terug te brengen. Walter Rootsaert bleef als derde volgen. Het zeer zware par cours deed de lopers er van afzien, verdere uitlooppogingen te wagen, waarna in de laatste ronde Dobbelae re, die met Van Aeker was uitgelo pen. er een schepje opgooide en met ruime voorsprong als kampioen arri veerde. De voornaamste uitslagen wa ren: Junioren: 1. D. Haak. Sluiskil 9 min. 21.2 sec.; K. Potter, Marathon 9.32.7; 3. J. v. d. Berg, Olympus 9.46.5; 4. E. Bleijenberg, Sluiskil 9.49.—; 5. H. Nieuwenhuizen, Marathon. Senioren: 1. G. W. Dobbelaere, Ma rathon 22.57.2; 2. P. v. Acker, Mara thon 23.22.5; 3. W. Rootsaert. Gazelle 24.033; 4. H. v. Akkeren. Olympus 24. '26 3; 5. H. Witte. Marathon 24.37.1; 6. L. Woltering, De Zeeuwen; 7. B. Wnl- ker, De Zeeuwen; 8. J. Manders, Sluis kil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7