NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Sport en wedstrijden 30 FI8BE WALCHFRFN „OUDGEDIENDE" VAN GEMEENTE MIDDELBURG NAM AFSCHEID ZATERDAG 1 DECEMBER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vakbondsbestuurder moet twee dagen „zitten". Op 17 Augustus jl. had de 54-jari- ge vakbondsbestuurder H. L. uit Amsterdam te Sas van Gent een be drag van 841 uitgevoerd. Ondanks het verbod van de douane had hij zich met dit geld naar België bege ven en was er enige tijd later weer mee teruggekeerd. De Economische Politierechter te Middelburg veroor deelde de man Vrijdag bij verstek tot twee dagen gevangenisstraf met te ruggave van het inbeslag genomen geld. Vergadering Z.L.M. De Zeeuwse Landbouw-Mij. houdt op Maandag 17 December in de zaal Krijger te Goes een algemene verga dering Behalve de vaststelling van de be°roting en de contributie voor '52, staat op de agenda een inleiding van ir p. R. Bouman, Rijkslandbouwcon- siilent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, over „Landbouwbedrijfsorganisatie en Onderzoek". GESLAAGD Geslaagd voor het examen dieren arts aan de universiteit te Utrecht, de heer W. H. Kapsenberg te Vlis- singen. De heer S. W. H. Huysman te Vlis- singen slaagde te Rotterdam voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen. BENOEMINGEN „VREDERUST'» Met ingang van 1 Januari is be noemd tot adj. administrateur van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, de heer C. Gillissen, thans als eerste klerk op het kantoor werk zaam. Voorts is de heer J. Sinke uit Dirksland per 1 Februari benoemd tot tuinbaas van de stichting. AANBESTEDING Door de architect, de heer K. Boot te Middelburg, werd in het openbaar aanbesteed de bouw van een woon huis, het herstel van een landbouw- schuur, het verbouwen van de nood woning tot wagenhuis en het ver bouwen van de roodvarkensstal met daarbg behorende werken aan de Oude Veerseweg 14 te Middel burg voor rekening van de heer J van Wallenburg. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. de Rijke en van Belzen, Middel burg. 31700; W. de Pagter, Middel burg, 32695; Gebr. Boogaard, Grijpskerke, 29900; J. Olyslager. Middelburg, 29900; L. P. in 't Veld, Middelburg, 34900; N. Th. van Doorn, St. Laurens, 33170; J. v. d. Linde, Kloetinge. 31800; A. C. Pol derdijk, Nw.- en St. Joosland 26795. L. de Rijk, Middelburg, 32.600; A. Blankenburgh, Nieuwdorp, 35000; fa. Franse Zn, Middelburg 30944 J. Walraven, St. Laurens, 29800; fa. van Schaik Gilde. Middelburg. 29990, fa. C. Joziasse Zn., Middel burg 31845; fa. A. J. Stoppels Zn., Middelburg, 28940; A. Geense, Middelburg, 29870. Middelburg BIETEN WA GEN ZWAAR BESCHADIGD Tijdens bietentransport brak Vrij dagmorgen op de Poelendaelesingel te Middelburg één der achterwielen van een door paarden getrokken landbouwwagen. De lading ging over hellen, waardoor de wagen uit zijn verband werd getrokken en zwaar be schadigd werd. „NIEUW-MIDDELBURG" VIERDE FEEST De grote familie, die Nieuw-Mid- delburg bewoont, wordt ieder jaar door haar buurtvereniging onthaald op een gezellige feestavond en zo groot was ditmaal de belangstelling voor het buurtfestijn, dat er zelfs twee avonden moesten worden geor ganiseerd. De eerste werd Donderdag door 600 buurtbewoners, alsmede af gevaardigden van buurtverenigingen en andere genodigden bijgewoond en was een overtuigend succes. Het zeer gevarieerde, bijna overda dige programma werd geheel door eigen krachten.verzorgd en men kan alle waardering hebben voor wat de „nieuwe buurt" tot stand wist te brengen. Vóór de pauze werd een vlotte opvoering gegeven van een geestige klucht: de belevenissen van een pseudo-minister vielen goed in de smaak. Het cabaretprogramma na de pauze omvatte muziek, zang, decla matie, schetsjes, ejd. het geheel onder leiding van de heer J. M. Jellema, die tussen de bedrijven door aardige goocheltoeren verrichtte. Behoudens enkele minder gelukkige nummertjes stond het gebodene op hoog peil en ook de toneelaankleding verdiende alle bewondering. Voor de muziek zorgde het buurtorkest, dat maar liefst 12 man sterk is en dat, gediri geerd door Baby den Toonder, zeer verdienstelijk speelde. Met een lang durig applaus toonde het publiek zijn instemming met de hartelijke dank woorden, welke dè voorzitter, de heer P. Bouman, aan het slot van deze ge slaagde avond tot de medewerkers richtte. FILMS VAN DE r.VEEK Strijd zonder genade. Stryd zonder genade (Non c'e pace tra gli ulivi)regie: Giuseppe de San- tis. Een nieuwe film uit de Italiaanse realistische school, die weliswaar niet het peil bereikt van b.v. „Tragische jacht" en „Fietsendieven", doch oyer het geheel genomen weet te boeien en ook te overtuigen. De film schil dert een fel conflict tussen een uit krijgsgevangenschap teruggekeerde herder, die tot de ontdekking komt, dat een collega niet alleen tijdens zijn afwezigheid zijn schapen heeft gesto len, maar ook op een minder fraaie wijze poogt hem zijn meisje afhandig te'maken. Natuurlijk nioet de schurk, nadat de hoofdpersonen tal van avon turen hebben beleefd, het onderspit delven. Raf Vallone, Folco Lulli en Lucia Bosé spelen de voornaamste rollen in dit werk, dat een goede te kening bevat van het leven in een Italiaanse bergstreek. (Grand-thea ter, Goes Alhambra, Vlissingen). Simson en Delila (Samson and De lilah); regie: Cecil B. de Mille. Dit millioenenepos, een kleurig prenten boek in de bekende De Mille-trant met fantastische décors en talloze fi guranten, wordt thans in Middelburg (Electro) vertoond. Victor Mature is Simson, Hedy Lamarr een Delila met veel „glamour" en voorts spelen Ge orge Sanders, Angela Landbury, Hen ry Wilcoxon en Olive Deering voor name rollen. Hoe ik Amerika ontdekte (Come Scopersi 1'America)regie: Carlo Borghesio. Een Italiaanse klucht met de grappenmaker Macario in de hoofdrol. Na de nodige belevenissen in zijn vaderland emigreert hij naar Amerika, doch Uncle Sam heeft, zo als de film wat nadrukkelijk laat zien, weinig reden om dankbaar te zijn voor zijn komst. Het duurt dan ook niet lang, of Italië kan zijn ver loren zoon plus zgn nogal merkwaar dig vriendje terugverwachten. (Lux or. Vlissingen). Levensgevaarlijk (Highly dange rous); regie: Roy Baker. Een zeer boeiende thriller over de avonturen van een vrouwelijke insectenkundige in een Oost-Europees land, waar zij een gevaarlijke opdracht moet uitvoe ren. Deze Engelse film welke wij reeds eerder bespraken en waarin Margaret Lockwood en Dane Clark de hoofdrollen vervullen, draait in de Middelburgse Schouwburg, LEZING VERENIGING VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Donderdagavond werd door ds. W C. F. Metz, Ned. Herv. Predikant te Middelburg, voor de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg, in de Doopsgezinde kerk een lezing gehouden over het onderwerp „Waar om ik Vrijzinnig Hervormd ben". De ze lezing was de derde van een serie van vier lezingen, welke door ds. Metz dit seizoen worden gehouden Door zijn duidelijk en helder betoog wist spreker zijn vele toehoorders G boeien en zijn woorden werden dan ook met veel aandacht gevolgd. Na afloop werden door spreker verschil lende gestelde vragen beantwoord. Vlissingen RONDVRAAG-VAR IA IN DE RAAD Tijdens de rondvraag in de gemeen teraad van Vlissingen vestigde de heer M. J. Corveleyn de aandacht op het opendraaien van de keersluisbrug tijdens de middagpauze van de Kon. Mij „De Schelde". Deze kwestie zal door B. en W. nogmaals bekeken worden. De heer M. J. van Poelje achtte het niet juist, dat ontheffing van de winkelsluitingswet was ver leend op 24 December en op Oudejaar. Het winkelpersoneel wordt daardoor verplicht om op dergelijke dagen ook 's avonds dienst te doen. - De burge meester deelde mede, dat net besluit reeds was genomen, zodat er weinig aan te doen was. SCARBOROUGH-COMITÉ BESPRAK PLANNEN. De sportcommissie, die belast is met de organisatie van de uitwisseling VlissingenScarborough, vergaderde voor bespreking van de plannen voor het volgend jaar. Bij ontsteritenis van wethouder L. P. van Oorschot presi deerde de heer A. Korteweg, terwijl ook de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, van zijn belangstelling blijk gaf. Na het openingswoord van de voorzitter volgden de jaarstukken van secretaris en penningmeester, die na advies van de kascommissie wer den goedgekeurd. Het comité besloot, in verband met de weinige geldmiddelen, in Juni 1952 een sportweek te organiseren, waar- in de return-match VlissingenMid delburg gespeeld zal worden. De ba ten hiervan komen ten goede aan het Scarborough-fonds. dat de reis en het verblijf van de Engelse gasten zal moeten financieren. Voorts bestaan er plannen een fancy-fair op te rich ten en een verloting te houden. Binnenkort zal nog een vergadering worden gehouden om de plannen defi nitief vast te stellen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Middelbrug te bereiken de heer W. Feikema, arts, Dam 16, tel. 2993. Te Vlissingen is te bereiken, de heer L. P. Boone ,arts. Badhuisstraat 30, tel. 2950. Te Veere, Serooskerke en Oostka- peile is te bereiken dr. Reijnders Schilt, arts te Serooskerke, Dorpsstr. 46, tel. K 1189-212. Te Koudekerke, Westkapelle en Zou- telande is te bereiken, de heer L. Sloos, arts te Koudekerke, Middelb.str. A 61, tel. K 1185—231. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Van dc Sande, Badhuisstraat 22. tel. 2066; Middel burg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Kats, 26 j. en C. Krik- ke. 25 j.; M. Daane, 24 j. en M. Sijnke, 21 j.; W. Theune, 25 j. en L. W. P. Schou- wenaar, 22 j.; J. J. van de Rafelaar, 21 j. en M. Huiszoon, 19 j. Getrouwd: G. Obma Vossnack, 30 j. en M. E. Smits, 28 j.; P. C. Vos, 25 j. en M. S. Roest, 23 j.; A. de Bree, 31 j. en W. van Belzen. 23 j. S. A. J. van Kleunen. 26 i. en C. H. Teunissen, 20 j.; J. P. C. Hacken- berg. 45 j. en J. Nederhand, 46 j.H. Groesbeek, 28 j. en D. J. van den Berg, 27 j. Bevallen: M. C. Jozwiakvan Eenen- naam, z.; J. M. A. SmeestersPeleman, d.; J. H. Heijnsdijk—Kole, d.; J. van der Hoevenvan der Wal, d.; W. P. van der Zouwen—Sturm, z.; H. Dahrs—Mors, z.; M. M. HogerheideThuillier, z.; M. C. de Blok—van der Poel, d.; W. E. de Quelerij Steutel, z.; L. TevelIzeboud, d.; J. J. HootmansZwartepoorte, d.; A. P. M. Pieterse—van Laarhoven, z. Overleden: J. C. Kooman. 42 j.; J. Buijs. 58 j., echtge. van H. J. Schreurs; C. Groe- nenberg, 77 j., echtgenoot van L. J. Fran- cella; E. J. van der Ven. 71 j.. echtge noot van J. Vervake; J. M. van Dijk, 81 *j., echtgenoot van J. Lefevre KEES HANA VERTELDE OVER PYIlENEEcN Voor een talrgk en aandachtig ge hoor heeft de bekende publicist Kees Hana Donderdagavond in Goes en Vrijdagavond in Vlissingen onder auspiciën van de Z.V.U. verteld van zijn reiservaringen in de Pyreneeën. Hij wees daarbg op het merkwaardi ge feit, dat dit gebergte, dat in schoonheid zeker met de mooiste de len van de Alpen kan wedijveren, slechts door weinigen wordt bezocht. In vele opzichten lijken de Pyreneeën op de Alpen, maar er zijn toch ook belangrijke verschillen als de veel rui gere pracht van het berglandschap, de geheel eigen flora (ook al komt daarnaast vrijwel de gehele Alpen flora in dit gebied voor), de grote eenzaamheid en het wel zeer bijzon dere karakter van de bevolking. Bij een groot aantal werkelijk fraaie lichtbeelden vertelde de heer Hana over de stadjes en dorpen als Luchon, Luz en Lourdes, de hoge da len en snelstromende bergbeken, de rijke flora en de fauna en de merk waardige „afbraakverschijnselen" (erosie), welke men in dit bergland zo treffend kan waarnemen. Het wer den buitengewoon mooie avonden, waarmede de Z.V.U. haar lezingen seizoen op wel zeer gelukkige wijze heeft ingezet. BILJARTCOMPETITIE Donderdagavond werd in het Schel de kwartier te Vlissingen de vijfde match gespeeld van de biljartcompe titie tussen de biljartvereniging van de Ambtenaren en Bazenverenigir T.O.P. der N.V. De Schelde te Vlis singen en de biljartclub der P.Z.E31. te Middelburg. Door van de 5 ge speelde partijen er 4 te winnen, wist T.O.P. haar voorsprong te vergroten en de stand te brengen op: TOP 30 punten. PZEM 20 punten. De hoog ste serie van de avond was 16 ca ramboles. In deze competitie moet thans nog één match van 5 partijen worden gespeeld. PROPAGANDA-AVOND N.J.H.C. In de jeugdherberg „De Schelde- stroom" aan de Oranjestraat te Vlis singen werd een propaganda-avond gegeven waarop door de N.JJ3.C.- propagandist de heer de Vries enige films vertoond werden over het, voor de jeugd zo belangrijke werk van de ze organisatie. De heer Koops. de va der van de Vlissingse jeugdherberg, sprak het openingswoord. Nadat de aanwezigen een paar films te zien hadden gekregen, waaraan een inlei dend woord van de heer de Vries voorafging, kwam de pauze, waarin gelegenheid bestond tot het bezichti gen van de thans geheel ingerichte en wel zeer ruime jeugdherberg. In zijn toespraak schetste de heer de Vries o.m. de moeilijkheden waarmee de N.J.H.C. sinds haar oprichting in 1929, mede tengevolge van de oorlog, heeft te kampen gehad". Het aantal trekkers, aldus spreker is van 40.000 op 70.000 gekomen, terwijl het aantal jeugdherbergen nog niet op vóóroor- IOSOoSïe pauze werd nog een film vertoond. Herbouw van het raadhuis te Schoondijke. In verband met de plannen tot her bouw van het raadhuis te Schoondijke heeft de raad dezer gemeente in ge zelschap van een architect en enige ambtenaren een bezoek gebracht aan Aardenburg. Axel, Kapelle en Sou burg. in welke gemeenten door het gezelschap de raadhuizen werden be zichtigd. NIEUW ANGELUS-KLOKJE Het St. Joseph-ziekenhuis te Vlis singen, dat verleden jaar 75 jaar be stond, heeft deze week een nieuw angelus-klokje in zijn toren gekre gen, waarvan de gelden door de Vlis singse burgerij werden bijeenge bracht. Het klokje, dat ongeveer 75 kg. weegt en aan de Heilige Jozef is toegewijd, zou oorspronkelijk op 11 December a.s. met enige plechtigheid worden ingewijd. Door omstandighe den heeft men dit reeds Donderdag jl. moeten doen, zodat het klokje haar klanken reeds vrolijk over de stad Vlissingen laat klinken. Veere BAADSZITTINu. Maandagmorgen om half elf komt de gemeenteraad van Veere in open bare zitting bijeen. De agenda ver meldt o.m. een voorstel tot verbouw van het gem. vismijngebouw en een voorstel tot inwilliging van het ver zoek van het bestuur van de vereni ging voor b.g.1.0. op Geref. grondslag om gelden beschikbaar te stellen voor het derde lokaal van het schoolge bouw. ZUID-BEVELAND Goes DIEF MAAKTE GEBRUIK VAN NALATIGHEID. Op de laatste Toondag te Goes wa ren enkele meisjes van de dorpen zo onvoorzichtig tijdens het bal in een der zalen hun tasjes in de gang te la ten hangen. Ben oneerlijke bezoeker heeft hiervan gretig gebruik gemaakt om twee tasjes, waarin o.a. een vrij aanzienlijk geldsbedrag, alsmede een shawl te ontvreemden. Later zijn de tasjes geledigd in de tuin terug gevonden. Kruiningen ZANGUITVOERING. De Chr. Gem. Zangvereniging „Ju bilate Deo" uit Kruiningen, direc teur J. M. C. van der Peijl, gaf Woensdagavond haar eerste uitvoer- ring in het Zondagsschoolgebouw. Na de opening door de voorzitter, de heer A. Lergner, werden enige koornummers uitgevoerd, waaruit di rect al bleek, dat het koor over goed stemmenmateriaal beschikt. Een vra- genwedstrijd volgde, waarbij het echtpaar Leendertse de uitgeloofde prijs won. Mej. E. Verbeek oogstte veel succes met haar solozang. Een toneelspel, geschreven door een der leden, „De mens wiktwerd zeer goed uitgevoerd. Verder bestond het programma nog uit een aantal koor nummers, terwijl ook een komisch in- ZWEMMEN Piet Elzeruja verbetert record 400 m. vrije slag. Piet Elzenga van dc Zwemclub Groningen is de eerste Noordeiykc zwemmer, die een Nederlands record op zijn naam heeft gebracht. Hij slaagde er Vrijdagavond in het Hel- perbad te Groningen in het 13 jaar oude record op de 400 meter vrije slag dat sedert 29 November 1938 met een tijd van 4 min. 55.4 op naam van Vander Kuil (S.Z.C., Schiedam) stond, met precies 6 sec. te verbete ren en het te brengen op 4 min. 49.4. Speeltuin in het hart van Middelburg. Achter het museum van het Zeeuwsch Genootschap te Middelburg ligt een tuin van ongeveer 40x35 me ter, welke tientallen jaren geleden als een speeltuin werd gebruikt. De buurtvereniging Bagijnhof e.o. heeft thans het initiatief genomen om fraai gelegen, geheel ingebouwde tuin wederom deze bestemming te geven. Het bestuur is er daarbij van uitgegaan, dat de aanwezigheid van een speeltuin in de binnenstad er toe kan bijdragen dat het aantal vernie lingen, door de jeugd moedwillig of onopzettelijk aan gebouwen, plantsoe nen, e.d. gepleegd, vermindert, om dat dan immers weer vele kinderen van de straat worden gehouden. Dit sympathiek initiatief werd door het gemeentebestuur met instemming begroet en het college van B. en W. toonde zich direct bereid er alle steun aan te verlenen, ondermeer door het beschikbaar stellen van een startka pitaal ad 1250. Het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen wilde eveneens medewer ken en verhuurde de tuin voorlopig voor de tijd van vgf jaar aan de buurtvereniging. Deze heeft thans grote plannen, met de uitvoering waarvan reeds een begin is gemaakt. Geheel met eigen krachten wordt de tuin in betere staat gebracht; reeds werden enige boompjes, die gemist konden worden gerooid en werd een 34 meter lange schutting getimmerd, alsmede een zandbak gemetseld en binnenkort zal o.m. de grond geëgaliseerd worden en zullen speelwerktuigen worden ver vaardigd. Er komt een geheel arse naal van dergelijk materiaal, zoals wippen, schommels, een draaimolen, een glijplank enz. Ook ligt het in de bedoeling een z.g. ploeterbak te met selen, een Zwitserse barak te plaat sen, en een uitneembare dansvloer (opdat bij feesten in de tuin gedanst kan worden) te vervaardigen. Alle kinderen uit de binnenstad zullen toe gang hebben tot deze speeltuin, di« volgend voorjaar officieel wordt ge opend. Het verkrggen van voldoende geldmiddelen voor de inrichting vormt uiteraard een probleem en daarom heeft het bestuur van de vereniging besloten op 24, 25 en 26 December in de Schouwburg een bazar te hou den. Van tal van kanten werden ten behoeve hiervan reeds fraaie prgzen geschonken. Advertentie. VlissingenMiddelburg, heeft de geschenken voor iedere dame en heer in: toiletartikelen, lederwaren en byouterleën De verkoop van kinderpostzegels en kinderkaarten door de leerlingen der openbare school heeft te Oosterland op gebracht de somma van f 270.75. Advertentie. P.K. vakkleding is de beste vak- kleding, die in Nederland wordt ge maakt. Daarom hebben wij de alleenverkoop op ons genomen. HACCOU Zn., St. Jacobsstraat, Vlissingen. H. BLOK ZONEN, KAPELLE, Z.-B QUAACK, Hoofdstraat 77, KRUININGEN. WALCHEREN ZONDAG 2 DECEMBER. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 lees- dienst. 2.30 ds. Dercksen; Koudeker ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melis- kerke 9.30 leesd., 2.30 ds. Verschoor; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. v. Til, 2.30 ds. Veldkamp; (Noorder- kerk) 9.30 ds. Veldkamp, 5 ds. v. Til; (Luterse kerk) 7.15 ds. Veld kamp; Oost- en West-Souburg 9.30 leesd., 7 ds. Spoelstra; Oostkapelle 10 en 2-.30 ds. Dercksen; Seroosker ke 9.30 (H.A.) en 2.30 (H.A. en Dankz.) ds. v. Wouwe; SL Laurens 10 en 2.30 ds Boon; Veere 10 en 2.30 BIJNA 40 JAAR IN DIENST. Koninklijke onderscheiding voor de heer C. de Broekert. In intieme kring werd Vrijdagmiddag afscheid genomen van de heer C. de Broekert, die na een byna 40-jarige diensttijd als bode- deurwaarder bij de gemeente-ontvanger de dienst der gemeente Middelburg met pensioen heeft verlaten. Bij dit afscheid waren ondermeer burgemeester en wethouders tegen woordig. De burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein. memoreerde in een vlotte speech de lange staat van dienst van de heer De Broekert, die hg huldigde voor de wijze, waarop hij steeds zgn zeer verantwoordelijk werk heeft verricht. Nimmer heeft hg er tegen op gezien méér tijd aan de gemeente te geven, dan strikt noodzakelijk was. Zijn werk was hem alles en hij streef de er altijd naar dit zo vlot en goed mogelijk uit te voeren. Het verheugde de burgemeester te kunnen mededelen, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, de heer De Broekert de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Spreker feliciteerde hem met de ze onderscheiding en speldde hem vervolgens de versierselen op. Hierna voerde de gemeente-ontvan ger, de heer S. A. van Leverink, het woord. Hij wees er ondermeer op, dat net geldverkeer de laatste jaren een belangrijke omvang heeft aangeno men, wat tot gevolg had, dat ook door de handen van de bode zeer gro te bedragen zijn gegaan. Deze werden op de meest nauwgezette wijze be heerd, zodat de kas steeds klopte. De heer Van Leverink dankte voor deze accuratesse en tevens voor de vrien delijkheid en welwillendheid, welke men op het kantoor van de scheiden de ambtenaar heeft ondervonden. Als blijk van waardering bood hg namens het personeel van het ontvangerskan toor en van de secretarie een actetas en een kist sigaren aan. Mevrouw De Broekert overhandigde hij een bou quet bloemen. Uit naam van de ambtenaren op het ontvangerskantoor sprak de heer J. J. Hack, die de scheidende collega zijn welverdiende rust toewenste. Voorts werden nog enkele vriendelij ke woorden gesproken door meente-secretaris, de heer de J. Ph. Koene en door de heer Blokpoel, oud- ambtenaar op het ontvangerskantoor. De heer De Broekert dankte tenslot te voor de koninklijke onderscheiding, de hartelgke toespraken en de fraaie geschenken. ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 9.30 en 2 cand. Wiersinga; Westka pelle 10 leesd., 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (arS. 31). Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissingen 8 en 14.45 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijkse; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuijst. Ver. van Vryz. Hervormden. Mid delburg 7 ds. Metz; Vlissingen 10.45 dienst. Evang. Luth. Geni. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10 ds. Jo hannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Hei- ligingsd., 4 openl. samenk., 7.30 ver- lossingssamenk.; Vlissingen 10 Hei- ligingsd., 3.30 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wij- dingsdienst, 12 Zondagsschool, 7.30 Evang. samenk. o.l.v. stafkapt. Bak ker. Ned. Hervormde kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Batelaan: Biggekerke: 10 en 2 (H.D.) ds. Witteveen; Dom burg; 10 ds. v. WiJlenswaard, 7 ds. Richard; Gapinge: 10 ds. de Boer; Grijpskerke: 10 ds. v. Winterswijk, 2.30 ds. Theunissen; Kleverskerke: 2 ds. Otte; Koudekerke: 10 ds. Enker, 2.30 ds. v. Dijl, 10 Jeugdk.; 't Zandt: 10 ds. van Dijl; 7 ds. Enker, 10.15 Jeugdk.; Middelburg Oostkerk: 10 ds. Smits, Concertzaal 10 van Voorst Vader 7 ds. Smits, Engelse kerk; 9.45 Jeugddienst; Nieuw en Sint Joosland: 10 ds. Pijnacker Hor dijk, 7 ds. Winterswijk (Jeugdd.); Oost- en West Souburg: 9.30 ds. Spij kerboer, 11 ds, de Stoppclaar, 7 jeugddienst; Oostkapelle: 10 ds. Ri chard, 2.30 ds. v. Wiilenswaard; Rit- them: 10 en 2.30 ds. Muller; Seroos kerke: 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. de Boer; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere: 10 ds. Otte; Vlissin gen St. Jacobskerk: 10 ds. Sickesz, 5 ds. Hartjes, Engelse kerk: 9.30 geen kerk voor jongeren. Nieuwe Kerk 10 ds. Aalbers (Jeugddienst)Haven dorp: 10 ds. Hartjes; Noorderkapel: 9.30 en 10.45 ds. Kloosterman; Vrou wenpolder: 2 ds. v. d. Wind; Westka pelle: 10 en 2.30 ds. Oosthoek; Zou- telande: 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. Wagener (H.D.), 7 jeugddienst ds. v. d. Broeck. ATHLETIEK Zeeuwse crosskampicenschap Voor het Zeeuwse crosskampioen schap, dat Zondag a.s. te Westduin wordt gehouden, hebben zeven lopers ingeschreven, te weten Staf Dobbe- laere, Van Acker, Witte, Potter, al len Marathon; van Akkeren (Olym- êus) cn Walker en Bllius van „De eeuwen". Het parcours loopt langs binnenwegen, duinen en strand, zodat aan de lopers zware eisen zullen wor den gesteld. ZEEUWSE ATHLETEN NAAR OOSTENDE Aan de cross-country, welke 9 De cember a.s. te Oostende verlopen zal worden, zullen van Zeeuwse zijde deelnemen de Marathonncrs Dobbe- laere, van Acker, Witte, en Potter, alsmede de Sluiskilse lopers Boog en Manders. In 1952 zuilen ruim 50.000 emigranten Nederland verlaten. De Nederlandse emigranten zouden meer succes bereiken, als zij op het ogenblik, dat zü zich in ccn ander iand vestigen, het kapitaal beschik baar hadden, dat zij in ons land moe ten achterlaten. Indien de nieuwe Internationale or ganisatie voor emigratie deze kapi taals-overdracht mogelijk zou maken, zou zulks voor Nederland van grote betekenis zijn, aldus het standpunt van de Nederlandse gedelegeerde, de heer Haveman. op de emigratie-con ferentie te Brussel. Wat de vervoersmoeilijkheden be trof deelde hij mee. dat Nederland dit jaar ongeveer 35.000 emigranten ver voerde. In 1952 zullen meer dan 50.000 emigranten Nederland verlaten. Er moest, volgens de heer Have man. ook een mogelijkheid gevonden kunnen worden hele families over te brengen. NATIONALISATIE JAVASE BANK Het Indonesische parlement heeft het wetsontwerp voor nationalisatie van de Javasche Bank aanvaard. KERKNIEUWS DE NIEUWE BIJBELVERTALING GEREED Na zes en twintig jaren vertaalar beid is thans ook de uitgave van de Bijbel in de nieuwe vertaling van het Nederlands Bijbelgenootschap gereed gekomen. Reeds is een begin ge maakt met de verzending van de meer dan 70.000 exemplaren, die vooruit zijn besteld. Met de offlciëie aanbieding aan de kerken zal nog gewacht worden tot 16 Januari van het volgend jaar. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 30 Nov.: Aardappelen: Bintjes per 100 kg 7.40-7.70. Fruit: Appels: Cox Orange Pippin 3.9— 71. Golden Delicious 38-—15. Jonathan 18 44. Goudreinette 2530. Sterappels gr. 2228. Zoete Erm. aard grof 23. Brom ley's Seedling 17—19. Glorie van Holland grof 18. Bellefleur grof 12—16. Appel val en kroet 3—37. Peren: Comtesse de Paris 25—39. St. Remy 24—29. Klelpeer 26—28. Beurré Al. Lucas 27. Zwijnse Wijnpeer 1725. Peren kroet 424. Tomaten 1355. Druiven: Alicant 60. Mispels 19. Groenten- Prei 11—22. Sav. kool a—16. Boere kool 815. Rode kool 1017. Witte kool 4—5. Bloemkool A 9—39. id. B 8—18, id. C 8—12. Veldsla 11—31. Sla 7—13. Kro ten kg 9—18. Uien 2831. Bospeen 21—29. Boskroot 1317. Bosrammenss 23. An dijvie 6—19. Spruiten 23—49. Witlof 35— 46. Snijsla 62. Spinazie 15—26. Glasandij- vie 2629. Bosrapen 31L Koolrapen 2—10. VISMIJN VEERE. 30 Nov.: Export garnalen 2200 kg 1.65 —2.19. Bot 5 kg 34. Wijting 2 kg 25. Mid del tong 1 kg 2.03. Alles per kg. GRAAXBEURS LEEUWARDEN. 30 Nov.: Witte tarwe 22—24, winter- gerst 37—38, zomergerst 38—39.25, witte haver 2932, platte bonen 47.5060. klei ne groene erwten 50—58.50 per 100 kilo. Stemming kalm. Aardappelen: Borgers 1—12. bintjes gr. 8—8.50, rode star 13—14 per 100 kg. Stem ming Borgers gewild. Andere soorten kalm. VEILING KAPELLE. 30 Nov.: Grote veiling: Appels: Goud reinette A 43.10, BC 30.05, 1 25.30—38.80. II 16.90—18.90, grof 21.20—22.30, fabriek 14—15.60. Jonathan A 44.20, BC 38.30, I 34.20—50.05, H 16.20—17.40. Sterappel A 53.10. BC 40.45, I 21.10—31.50, H 16. Zure Bellefleur I 19.40—30.55. H 10.55. Zoete Armgaard 1 30—33.40. H 15. Golden Deli cious I 29.70-42. n 15. Peren: Comtesse de Paris I 23.3034.70. H 16. Gieser Wildeman I 34.50—35.40, II 20. St. Remy I 30.95. KI ei peer I 24.50— 30.45. Appels, verpakt: Jonathan A 48, AA 54, AAA 54. Cox Orange Pippin A 43, AA 66. AAA 74. B 43. Kleine veiling: Appels: Jonathan 10 25. Zure Bellefleur 6—18. Goudreinette 1333. Zoete Armgaard 10—33. Sterappel 8—13. Golden Delicious 1222. Cox Oran ge Pippin 1033. Gron. Kroon 1020. Court Per.du 8. Glorie van Holland 26 29. Tuinzoet 30. Campagnezoet 8—19. HolL zoet 15. Udo-appel 1317. Pomme d'Oran- je 22—26. Peren: Comtesse dc Paris 14—23. St Remy 14—28. Pondspeer 21—25. Kleipeer 1019. Gieser Wildeman 1034. Souvenir de Vacheur 2327. Conference 19. Brede- rod» 13—23. Winterlouwtje 2426. Win ters uikerö 1724. Lc curé 1117. Groenten: Aardappelen 7.50. Sav. kool 6—9. Spruitkool 24—35. Rode kool 6—6.50. Witte kool 5. Uien li—4. Breekpeen. Breekpeen 13—14. Koolrapen 4.50. Prei 19. Andijvie 8.50. Bloemkool 828. Krop sla 57.50. Diversen: Bramen 46. Drui ven 92—121. Mispels 1L Noten L20—1.50 per 100 stuks. VEILING ZUID-BEVELAND. GOES 30 Nov.: Groenten: Bloemkool A 31—44, id. BB 18—32, Id. C 8—16. Kropsla 4—7. Knolselderij 10—15. Spruiten A 25—32, id. 12—23. Groene kool 6—12. Rode kool •14. Witte kool 3.50.Peen-10. Andijvie 8—13. Uien «stek en afw.l 1—7. Koolra pen 4.50. Prei 12—19. Tomaten 40—59. Herfstrapen 6.50—7 per 100 bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3