PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Oorlogsactiviteit in Korea gaat onverminderd voort Kapelle's burgemeester kweekt champignons DE BILT Vandaag LEGERLEIDING VAN SYRIË GREEP WEER NAAR DE MACHT 194e Jaargang-No. 283 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. VV. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. Pi. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw., £r. p. p. i 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 30 Nov. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 cl [>cr mm Minimum p advertentie t 3.—. Ing. medcdcbngeD drtemsaJ tarief. Kleine advertenties (max. 3 regels! van l—regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven oi adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C„ Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 53-60, tel. 2355 4 ljjnen'(b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes L. VorstsW. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Temeuzen Brouwcrijstr. 2; Zierlkzce N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 MISVERSTAND AAN HET FRONT. Nieuw voorstel der Noordelijken over terugtrekking van troepen De berichten over een stilstand in de gevechtshandelingen in Korea bly- ken in zoverre onjuist te zyn geweest, dat zy het gevolg waren van een misverstand, dat aan het front zelf heeft geheerst. Te Tokio is n.l. geble ken, dat de commandanten en troepen in de eerste 24 uur na de overeen stemming over de bestandslijn werkelyk de indruk hadden, dat er een sta ken van het vuren tot stand gekomen was. Inmiddels hebben zowel het Witte Huis als de generaals Ridgway en Van Fleet een einde gemaakt aan alle mogelijkheden tot misverstand door na- drukkelyk te verldaren, dat er geen bevel is gegeven tot een staken van het vuren. Er zyn Donderdag bovendien weer verschillende gevechtshandelingen ge meld, zoals de beschieting van een Noordelyke artilleriestelling en het uit zenden van patrouilles. Ook de Noordelyken vielen op tal van plaatsen aan. Er zijn Donderdag bovendien weer verschillende gevechtshandelingen ge meld, zoals de beschieting van een Noordelijke artilleriestelling en het uitzenden van patrouilles. Ook de Noordelijken vielen op tal van plaat sen aan. Inmiddels is in Washington beves tigd, dat Amerika de andere verbon denen vraagt aanhoudend troepen te zenden, welke in Korea nodig zouden zijn, zelfs als er een wapenstilstand zou worden bereikt. Nadat het werkelijk karakter van de overeenkomst over de bestandslijn hun duidelijk was gemaakt, vroegen verschillende commandanten aan het front zich toch af hoe zij hun man nen nu een gebied kunnen binnenstu ren, dat weer zal moeten worden op gegeven indien er binnen de gestelde tijdslimiet (30 dagen) overeenstem ming over volledige wapenstilstand wordt bereikt DE BESTANDSBESPREKINGEN Hoewel aanvankelyk gemeld werd, dat met de verdere wapenstilstands besprekingen weinig vorderingen wer den gemaakt, kon later toch worden gemeld, dat de leider van de Noorde lyke delegatie, generaal Nam II, aan admiraal Joy heeft gevraagd of deze Kantlijn Minister Teulings heeft na zijn „schuldbekentenis" inzake de publicaties over de Tsjechische spionnage een onthulling gedaan, die meer indruk maakt en zeker ook be langwekkender is, dan zijn medede-' lingen over de activiteit van de Bin nenlandse Veiligheidsdienst. Zij stel den ons volk op de hoogte van de me thoden waarmede aan de ene kant de communisten trachten de gelden voor bepaalde acties bij elkaar te krijgen. Zij hadden aan de andere kant betrekking op de methoden, waarmede de Sowjets vat trachten te krijgen op Nederlandse zakenlieden en handelsvertegenwoor digers, die achter het ijzeren gordijn vertoeven. Zelfs chantage wordt daar bij als hulpmiddel niet versmaad. Nu plegen geheime diensten spionnageorganisaties niet kieskeurig te zijn in de keuze van hun middelen. Dat was wel bekend. Maar dat zij ook tegenover Nederland in practijk wor den gebracht, zal voor velen nieuw zijn. En het is goed, dat de ogen van ons volk ook voor deze activiteiten worden geopend. Nog een tweede belangwekkende mededeling cheeft minister Teu lings gedaan, nl. dat er bittere ernst gemaakt zal worden met de bur gerlijke verdediging. Komen er niet genoeg vrijwilligers, dan zal het me dewerken aan de weerbaarmaking van ons volk verplicht worden ge steld, zo verklaarde de minister. De komende wetsontwerpen, die de Ka mer nog voor Kerstmis zullen berei ken, openen deze mogelijkheid reeds. Deze aankondiging zal vele Neder landers uit het hart gegrepen zijn. Vrijwillig verplichtingen op zich ne men, het ligt de Nederlander nu een maal niet. Maar in het nationaal be lang opgelegde verplichtingen pleegt hij loyaal na te komen en daarom kiest minister Teulings de juiste weg. Laat hij de medewerking aan de Na tionale Reserve ook rustig verplicht stellen. Als dan de organisatievorm, de uitrusting, de training geperfec tioneerd worden en de taak scherp omschreven wordt, kan Nederland er slechts wel bij varen. Met belangstelling mag men de be loofde wetsontwerpen tegemoet zien. De mens is van nature een luiaard. Met onverholen jalouzie plegen velen naar de dieren te kijken, die als de vogelen des velds zaaien noch maaien. Maar onze tijd eist nu eenmaal dat er gewerkt wordt en hard wordt gewerkt, te hard. De directeur van de Hilversumse Geneeskundige Dienst heeft onlange de aandacht ge vestigd op het beangstigend toenemen van het aantal sterfgevallen, waarin hersenbloeding de doodsoorzaak is. Van de 750 personen, die in 1950 in Hilversum overleden, stierven er niet minder dan 97, dus 13 aan dit ver schijnsel en het aantal stijgt nog steeds. Voor de oorlog schijnt hersen bloeding veel minder vaak voor te zijn gèkomen. Genoemde directeur schrijft een en ander toe aan te sterk ingespannen hersenwerk als gevolg van ons druk ke, jachtige, te sterk bezet leven na de oorlog. Er is, zo meent hij, een grens aan het menselijk prestatiever mogen en die grens wordt blijkbaar thans bereikt. Regelmatiger leven, pas sende rust na ingespannen arbeid, de hoofdarbeiders zullen er goed aan doen zich daaraan te gewennen. er mede accoord zou willen gaan de geleidelyke vermindering der stryd- krachten te bespreken na de onderte kening van een wapenstilstandsover eenkomst. Men was in het kamp der Verbon denen verrast door dit nieuwe voor stel. dat een belangrijke stap vooruit schijnt te betekenen by het oorspron kelijk standpunt der Noordelijken, dat alle buitenlandse strijdkrachten onmiddellijk uit Korea zouden moe ten worden teruggetrokken. De Noord-Koreaanse minister van buitenlandse zaken heeft per tele gram aan de voorzitter der alg. ver gadering der Ver. Naties te Parijs geëist, dat sancties zullen worden ge troffen tegen hen, die verantwoorde lijk zijn voor de voortzetting van de oorlog in Korea. Eerste operationele „vliegende driehoek". Engeland heefi een wereldprimeur In Engeland zijn byzonderheden bekend gemaakt over de tot dusver re op de geheime lijst voorkomende Gloster ,,GA5", het eerste operatio nele delta-vliegtuig van de Engelse luchtmacht en bovendien van de we reld. De „GA5" is verder het eerste tweemotorige vliegtuig van dit type, dat zoals men weet, een driehóek- vormige vleugel heeft, waarin de ge hele romp is opgenomen, zodat de staart als zodanig ontbreekt. De basis van deze driehoek bevjndt zich aan de achterzijde van het toe stel. De twee straalmotoren zijn aan weerszyden van de romp en er tegen aangebracht. Squadron-leader Bill Watterton, chef-invlieger van de Gloster-fabrie- ken, heeft Maandag voor het eerst met dit toestel gevlogen. Hij bleef er 35 minuten mee in de lucht. De „GA5" wordt als de krachtig ste jager ter wereld beschouwd*. Het toestel is te gebruiken als jager en als bommenwerper. Over snelheid, hoogte, aantal leden bemanning, is nog niets bekend. I Regering van Thailand ten val gebracht. Leger wilde hel land behoeden voor communistische bedreiging. Door een staatsgreep is Donderdag de regering van Thailand ten val ge. bracht, aldus meldt Radio Bangkok. Volgens een proclamatie van het le ger is de regering van maarschalk Piboel Songgram ontbonden en heeft een voorlopige commissie van negen onder leiding van de opperbevelheb ber van 't leger, generaal Pin Tsjoen Ahanwan, het bestuur over het land in handen genomen. Volgens berichten uit Singapore kon de premier zyn macht slechts staande houden zolang de militaire leiders en de leiders der politie hem bleven steu nen. Koning Poemipon Adoeldet, die uit Zwitserland, waar hij studeerde, op weg naar zijn vaderland is. is Woensdag uit Singapore naar Bang kok vertrokken om voor het eerst sinds 1946 weer als staatshoofd op te treden. Volgens een in Singapore opgevan gen radio-uitzending is de staats greep uitgevoerd omdat het land door communistische invloeden werd be dreigd. is het 50 jaar geleden, dat de Engelse ontdekkingsreiziger E. J. Eyre, die voornamelijk Zuid- Australië onderzocht, te Ta vistock (Devonshire) overleed. Gloster-Meteor in Twente neergestort. Bestuurder kwam om het leven. Donderdagmorgen is een Gloster Meteor van de Jachtvliegschool Twenthe in een bosperceel by het plaatsje Deuringen tussen Hengelo en Oldenzaal neergestort. De be stuurder, de 26-jarige reserve eerste- luitenant vlieger-waarnemer H. Vryenhoek uit Gorinchem, kwam om het leven. Hij was ongehuwd. Het toestel kwam loodrecht naar beneden en boorde zich in de omge ving van de boerderij van de land bouwer G. Heuvel in de grond. Het was juist opgestegen van de vlieg basis Twenthe. Ooggetuigen hadden de indruk, dat de bestuurder nog wel getracht moet hebben, de machine uit de verticale stand te krijgen. Weer een atoom-ontploffing bij Las Vegas. Op de proefterreinen bij Las Ve gas (Ver. Staten) is Donderdag een kleine atomische ontploffing veroor zaakt. Dit was de tweede ontploffing van een nieuwe serie proeven. Op on geveer 125 km. afstand werd niets van de ontploffing gezien, gehoord of gevoeld. VOOR DE VIERDE MAAL IN DRIE JAAR Regering na één dag reeds achter slot. Nadat juist Woensdag een vry langdurige kabinetscrisis in Syrië was ge ëindigd met de vorming van een nieuwe regering, heeft het Syrische leger deze reeds Donderdag weer terzyde gesteld en de macht in het land over genomen. Deze staatsgreep, welke reeds de vierde in Syrië In een tydsver- loop van minder dan drie jaar is, werd geleid door kolonel Adib El Sjisjlkly, stafchef van het leger, die in December 1949 eveneens een staatsgreep leid de. De leden van de Woensdag gevormde regering, zijn alle gearresteerd. ze verklaring van beschuldigd te han delen m strrjd met de belangen van het land cn het volk tegen het leger op te zetten. De partij zou de jongste kabinetscrisis hebben veroorzaakt met de bedoeling het land te verhin deren een beslissing te nemen, welke op het gebied der Duitenlandse poli tiek een Kwestie van levensbelang raakt. Het leger weigert in elk ge val een werktuig te zijn om „imperia listische doeleinden na te streven". In dit verband zy er aan herinnerd, dat de Volkspartij een krachtige steun aan Egypte in zyn verzet tegen Engeland nastreefde. De kabinetscri sis ontstond enige weken geleden toen premier Hassan Hakim zich achter de Westelijke mogendheden wilde plaatsen bij hun plannen voor de instelling van een commando voor het Midden-Oosten. Het leger verzet zich thans blijk baar tegen het streven van de Volks partij tot nauwere aaneensluiting van de landen van de Arabische Liga. Tevens wilde het verhinderen, dat de binnenlandse veiligheidsstrydkrach- ten onder contróle van de party zou den v/orden gesteld omdat deze ze dan ongetwijfeld in de komende ver kiezingsstrijd zou gebruiken. Alle belangrijke centra in Damas cus zyn bezet. Alle verbindingen met het land zijn verder op bevel van het leger verbroken en er zijn speciale wachten geplaatst bij het paleis van de president. Ook werden alle kan toren van de Volksparty bezet. De radiozender van Damascus zond onmiddellijk na de machtsovername een verklaring uit, waarin de bevol king werd opgeroepen zich rustig te houden en normaal aan het werk te blijven. De Volkspartij, welker leider Maa roef Dawalibi Woensdag het nieuwe kabinet had gevormd, wordt er in de- Gevecht om de bal in de interlandwedstryd EngelandOostenryk. De lange linkshalf van Engeland, Jimmy Dickinson (geheel links) tracht nog tussenbeide te komen als Ernst Stojaspal (rechts) de bal een trap naar het doel geeft. Hy wordt daarin gehinderd door de Oostenrykse aanvalslei der Adolf Huber. Deze goedgebruikte voorzet mocht niet in een doelpunt eindigen; keeper Merrick stopte dc bal bytyds. MOGELIJKHEDEN VOOR ZEELAND Zeeland de enige provincie waar de teelt nog onbekend was Ieder mens heeft zo wel zyn „hobby" waaraan hij zyn hart heeft ver pand. De een is een verwoed postzegelverzamelaar, een ander besteedt zyn vrye tijd aan de beoefening van sport enburgemeester Van Suylebom van Kapelle wijdt zich het laatste jaar aan de champignonteelt." In een van de kelderruimten van het Kapelse raadhuis staat een rek met drie lange bedden, waar als in sprookjesland, de witte parapluutjes van de weide champignon parmantig opryzen. De eerste pluk heeft zijn weg reeds naar de fabrieken gevonden, die er maar wat happig op zijn. En Juist dit laatste is de reden waarom burgemeester Van Suylekom tot zyn hobby gekomen is. „Ik zie hierin een mogelykheid voor de Zeeuwse fruitkwekers. Daarom is de bedoeling van mijn experiment alléén, om stimulereifd te werken. Straks hopen we met de Rykstuinbouwvoorlichtingsdienst een cursus in champignon-kweken te gaan organiseren". De eerste liefhebbers voor deze cursus hebben zich reeds aangemeld! Hoe de biu-gemeester-champignon- kweker op het idee is gekomen? Dat is eigenlijk gauw verteld. Op het eind van vorig jaar stond er de dag bladen een reportage over de cham pignonteelt in Limburg. In Houthem is daar een proeflaboratorium, waar drs. P. J. Bels en zijn echtgenote, bei den biologen, in deze teelt zijn „on dergedoken". De heer Bels is weten schappelijk ambtenaar van de Rijks- tuinbouw-Voorlichtingsdienst en be last met de bevordering en veredeling van de champignonteelt in Nederland. Dit jaar is de productie in ons land ongeveer 300.000 kg., welke grif door het buitenland worden afgenomen te gen prijzen van f 2.50 tot f 3.per kg. Over de grenzen weet men deze voedzame champignons naar waarde te waarderen. In België is de jaarlijkse consumptie 100 gram per persoon, in Denemarken 175, in Amerika 206 gr., terwijl Frankrijk aan de kop gaat met 1238 gram. Tegenover deze cijfers slaat de Nederlandse bevolking, veelal nog onbekend met de rijke voedingswaar de aan eiwitten, vitaminen en zouten, welke de champignons bevatten, maar een pover figuur met 22 gram per hoofd per jaar. In Zeeland is de belangstelling hele maal beschamend klein, want deze provincie is eigenlijk de enige waar de champignons tot dusver niet wor den geteeld. OOK IN ZEELAND. Wat in andere provincies mogelijk is, moet in Zeeland toch ook kunnen, oordeelde burgemeester Van Suyle kom. Sedert het lezen vay het be wuste courantenartikel heeft deze ge dachte hem niet meer losgelaten. Hij schafte zich alle mogelijke Nederland se en Engelse literatuur over de cham pignonteelt aan, bracht talloze bezoe ken aan Limburg, waarbij hij steeds meer in zijn mening werd versterkt. In Mook.dat met zyn groot- en klem- fruitteelt vrijwel overeenkomt met Kapelle, zijn met hulp van het ge meentebestuur reeds warenhuizen van 450 m2 nuttige teeltoppervlakte ver rezen. Wanneer nu eens in Zeeland begonnen werd om de wintermaanden hiervoor te benutten, zou reeds een aardig centje extra verdiend kunnen worden. Het is dan niet druk in de fruitteelt, de druivenkassen staan er, terwijl ook stallen en kelders goed benut zouden kunnen worden. Er zou den dan wellicht twee kweken per winter kunnen worden verkregen, met een productie van 7 a 10 kg per m2. De productiekosten variëren van f 1.30 1.50 per kg, zodat het een aardige „bijverdienst" kan zijn. De teelt is niet bepaald arbeidsintensief, doch eist wel een grote nauwkeurigheid. Burgemeester Van Suylekom weet heel wat te vertellen over de teelt. Het broedbed bestaat uitgefermen teerde paardenmest. Hierin wordt het Darlington broed van de „Psalliota Campestris" geënt. Door het opvoeren van de temperatuur tot 2325 gr. C in de raadhuiskelder wordt handig ge bruik gemaakt van de retourleiding der centrale verwarming plant zich het broed als een ragfijn spinneweb door de voedingsbodem voort. Na drie weken komt er dan nog een deklaag van gezeefde en bewerkte grond op. Na zes tot acht weken komen de cham pignons boven, om 5 tot 9 dagen later als „volwassen" te worden geplukt. EENVOUDIG, MAAR. Het lijkt natuurlijk allemaal wel vrij simpel, doch er komt nog heel wat kijken. IJverig moet er elke dag ge sproeid worden, terwijl de regeling van de temperatuur van het grootste belang is. Doch dat is allemaal te le ren. Burgemeester Van Suylekom geeft hier een prachtig voorbeeld! Het is te hopen dat uit dit experiment ge leidelijk een flinke Zeeuwse champig nonteelt mag groeien. Er liggen goede winstkansen voor de fruitkwekers. En voor de hotelhouders zal het zeker niet onaardig zyn, om naast de be faamde Zeeuwse oesters en mosselen, voortaan ook Zeeuwse champignons op te dienen! Compromis voor .ntwapening mogelijk Subcommissie der V.N. zou 10 dagen krijgen om het te onderzoeken In de byeenkomst van de politieke commissie der Ver. Naties te Parijs heeft de Russische minister van bui tenlandse zaken, Wysjinsky Donder dag nog niet het woord gevoerd, zo- als verwacht werd. Men neemt nu aan, dat hy vandaag zal spreken, evenals de afgevaardigde van de Ver. Staten. Verschillende sprekers hebben in de loop van de dag het voorstel van Pakistan. Irak en Syrië tot vorming van een subcommissie, bestaande uit de Grote Vier en de voorzitter der Ver. Naties, gesteund. Ook de Neder landse afgevaardigde van Balluseck noemde dit een verstandig plan, maar hij wilde er een tijdslimiet aan ver binden. Een woordvoerder van de Ameri kaanse delegatie heeft reeds medege deeld, dat de Ver. Staten een eventu eel te benoemen subcommissie tien dagen de tijd willen geven om te be slissen of er een basis bestaat voor een compromis tussen het Westelijke en het Russische ontwapeningsplan. Of deze commissie 'zal worden inge steld, hangt af van het Russische antwoord. Instrumentmaker wilde landmijn verkopen. Voor de Haagse rechtbank ston den Donderdag terecht de instru mentmaker J. L. D. en de kellner L. G., instrumentmaker in dienst van een firma, die in opdracht van het ministerie van oorlog een landmijn van bekend principe verder moest ontwikkelen. Deze landmyn was van Duits model dat na aanraking bij eerste ontploffing uit de grond vloog en daarna op heuphoogte opnieuw explodeerde. D. kwam in aanraking met een oude kennis uit de gevange nis, de kellner L. G„ en sprak met de ze over de mogelykheid de landmijn aan een vreemde mogendheid te ver kopen. G. nam contact op met een particulier rechercheur, die naar hy meende buitenlandse relaties had. De- stelde zich in verbinding met de politie en de Binnenlandse Veilig heidsdienst, welke laatste instantie een z.g.n. „koper" transformeerde. Deze koper, ,,Winsky". zou het mo del van de mijn komen bezichtigen. Op het afgesproken teken kwam echter de politie te voorschyn en ar resteerde de verdachten. Tegen D. eiste de officier van justi tie één jaar gevangenisstraf met af trek. Wegens medeplichtigheid aan verduistering werd tegen ae contact man G. eveneens één jaar geëist. Scherp toezicht op clandestiene speelholen. De minister van Justitie deelt in zijn memorie van antwoord inzake de begroting 1952 aan de Tweede Ka mer mede, dat de bestryding van clandestiene speelgelegenheden een voortdurende waakzaamheid van po litie en'justitie vergt. De minister zal er zijn aandacht op gevestigd hou den. dat de activiteit aer betrokken organen, die vaak grote moeilijkhe den bij opsporing en vervolging on dervinden, niet verslapt. Hij is voor alsnog van mening, dat de huidige wetgeving voldoende mogelykheden tot bestryding van dit kwaad biedt. Mocht het tegendeel hiervan blyken, dan zal hij niet nalaten de bevorde ring voor wettelijke voorzieningen in overweging te nemen. Vrouwelijke officieren bij de Rijkspolitie. Het ligt in het voornemen in de loop van het jaar 1952 over te gaan tot ver- 1 dere aanstelling van vrouwelijke offi cieren bij het Corps Rijkspolitie, zo blijkt uit de memorie van antwoord van de minister van Justitie inzake de begroting 1952. Deze vrouwelijke hulpkrachten zullen werkzaam zijn op het gebied der kinderpolitie. Regeringsoproep om Roode-Kruisactie te steunen De Nederlandse regering heeft in verband met de overstromingsram- Een in Noord-Italië een oproep tot et Nederlandse volk gericht, waarin zij vraagt om de Rode Kruis-collecte. welke Zaterdag 1 December a.s. gehouden wordt, naar vermogen te steunen. Amerika zendt zwaar geschut naar ons land. Direct nadat de staking van de ha venwerkers in New York was opge heven .werden de verschepingen van oorlogsmateriaal naar Nederland, en de andere NATO-landen met spoed weer ter hand genomen. In de afge lopen week zijn de eerste zeven stuk ken zwaar geschut in Rotterdam aan gekomen, waardoor het aantal van deze stukken .dat ons land sinds Augustus bereikte, op tien gebracht werd. Het is de bedoeling dat nog voor het einde van dit jaar andere zendin gen zullen volgen. John Buil trekt de riem nog wat vaster aan. De Engelse minister van Landbouw heeft in het Lagerhuis een verhoging van de prijzen voor de producten, die de regering van de Engelse landbou wers koopt, aangekondigd, en tevens verlaging van de voedselsubsidies. Beide maatregelen zullen leiden tot stijging van de kleinhandelsprijzen van levensmiddelen. De regering zal voor haar binnenlandse voedselaanko- pen jaai'lijks 26 millioen pond sterling meer gaan betalen, welke uitgave gedekt worden door verlaging van de voedselsubsidies. Wegverkeer door vliegverkeer belemmerd. Er zyn moeilykheden gerezen ten opzichte van de verkeersweg Soest- Soesterberg in de provincie Utrecht. Het gebeurt herhaaldelijk, dat deze weg afgesloten moet worden, omdat de Gloster Meteors, die op het vlieg veld Soesterberg zijn gestationneerd, moeten starten of landen. Het komt vry vaak voor, dat de toestellen reeds op de weg de grond raken. Wanneer een aantal toestellen achter elkaar moet landen of starten, blijft de weg soms urenlang gesloten. De over heid en het commando van de vlieg basis zoeken in deze naar een oplos sing. Scheveningse logger verkeerde in gevaar. De uit vijftien koppen bestaande bemanning van de Scheveningse log ger SCH 284 heeft enige benauwde uren doorgemaakt. Woensdagmorgen bevond zich de logger tijdens ruw weer met een defecte motor op onge veer 25 myl afstand van de kust en vroeg radiografisch om hulp. De SCH 159 voer daarop uit en slaagde er in vast te maken. Bij het naderen van de kust brak echter Woensdag avond de sleeptros, waardoor de SCH 284 in een hachelijke positie kwam te verkeren: Zonder motor en zonder licht dreef het scheepje in de vaar route. Een sleepboot werd gealar meerd, waarop de „Ebro" uit de Nieuwe Waterweg vertrok om de SCH 284 te gaan opzoeken. Woens dagnacht omstreeks 3 uur gelukte het de „Ebro" contact te krijgen met de logger. Omstreeks 5 uur werd Hoek van Holland bereikt. VOORSPELT: ZACHT WEER. Geldig tot Vrijdagavond. Over het algemeen veel bewolking maar overwegend droog weer. Vry krachtige tot harde wind tussen W. en Noordwest. Zacht voor de tijd van het jaax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1