NIEUWS UIT ZEELAND BAS en JONAS vertrekken vanmorgen Sport en wedstrijden ZUID-BEVELAND FOKKELMAN Verras Moeder WOENSDAG 28 NOVEMBER 1951 PROV INCIALE ZEEUW SE COV RA NT 5 Advertentie Economische Politierechter te Middelhui g. Voor de Economische Politierechter te Middelburg stond terecht de vis handelaar G. J. L. D. uit Maldeghem, omdat hij er van werd verdacht een bedrag van 1.600,— ons land te heb ben binnengesmokkeld en dit zou hebben overhandigd aan zekere P. J. G., die hiervoor boter zou kopen voor smokkel naar België. Verd. gaf het hem ten laste gelegde toe en tegen hem luidde de eis zes weken gevange nisstraf. De uitspraak was vijf we ken met onmiddellijke invrijheidstel ling. J. F. de T., serveerster te Middel burg en C. C. de J., werkster in Vlis- singen, hadden het buitengewoon be sluit Arbeidsverhoudingen overtreden door zonder meer ontslag te nemen. Zij verklaarden te zijn weggelopen, omdat de werkkring hun niet meer beviel, daar zij andere werkzaamhe den moesten verrichten, dan waar voor zy aangenomen waren. Beiden werden evenwel schuldig verklaard en veroordeeld tot 40,— of 20 da gen. J. v. d. P., landbouwer te Vrouwen polder, had de verordening op de han del in eieren overtreden. Hij had on geveer 200 eieren aan een kennis van nem verkocht in Nieuw- en St Jooa- land. Hem werd een boete opgelegd van 5,— subs. 3 dagen, met ver beurdverklaring van de in beslag ge nomen eieren. De verordening Granen was over treden door P. S. te Oostkapelle eb J. M. eveneens te Oostkapelle. Eerst genoemde had tarwe aan zijn vee ver- voederd. Hij zeide, dat gedaan te heb ben, omdat het tarwe was van infe rieure kwaliteit en hij niet wist, dat dit verboden was. Hij werd veroor deeld tot 50.— of 20 dagen, evenals J. M., die had verklaard, dat het ge mengde graan niet voor consumptie geschikt was. P. L. v. D., landbouwer te Oost burg, kreeg, eveneens voor overtre ding van de verordening Granen 40 of 20 dagen, A. F., ijsverkoopster te Middelburg, had ijs in voorraad gehad, dat niet voldeed aan de voorschriften van de keuringsverordening der gemeenté Middelburg en van het consumptie- ïjsbesluit Zij kreeg hiervoor 50,— of 20 dagen. Goes INTERKERKELIJKE ZANGAVONDEN Zaterdag half acht a.s. wordt in de Grote Kerk te Goes begonnen met een reeks wekelijkse zangavonden. Deze avonden gaan uit van de Her vormde en de Evangelische gemeen ten en de Gereformeerde Kerk. Dt leiding berust bij de cantor-organist - "erk, de heer Adr. Kou- V V.D.-VROUWENGROEP. De Vrouwengroep van de V.V.D., afd. Goes organiseert jaarlijks drie lezingen over politieke vraagstukken. Dinsuagmiddag hield mevr. mr. Ve der Smit uit Huis ter Heide in hotel „Centraal" een lezing onder de titel „Sociale en psychologische beschou wingen". Hierin behandelde zij ver schillende vraagstukken als oorlog en nazisme. ST. NICOLAAS IN GOES GEARRIVEERD Met de snelle Diesel uit Roosen daal is Dinsdagmiddag om kwart voor één de Spaanse kindervriend met zijn knecht in Goes aangekomen. Zoals het goede gastheren oetaamt, was een afvaardiging van de winke liers uit de Lange Vorststraat op het perron aanwezig om de „hoge" gast te verwelkomen. Op het eerste per ron en het stationsplein verdrongen zich enkele honderden kinderen om van de blijde inkomst getuige te zijn. Minzaam knikkend baande de Sint zich een weg door de juichende kin derschaar naar de gereedstaande open auto, terwijl Piet met zijn trac- taties reeds direct de harten van de jeugd had veroverd. Met een luidspre kerswagen voorop en omringd door de kinderen ging de stoet hierop door een deel der stad, naar de Lange Vorststraat, waar de Sint zijn intrek heeft genomen bij de winkeliers. De feestelijk met Sint Nicolaas- emblemen versierde en verlichte straat was de gehele dag gevuld met belangstellenden, terwijl de luidspre kers met vrolijke sinterklaasliedjes van de debutantjes en gramofoonmu- ziek de stemming nog verhoogden. Z.P.M.-VERGADERING. Dinsdagmiddag kwam de Z.P.M. te Goes in melksalon „De Land bouw in vergadering bijeen. Bij de be stuursverkiezing werd mej. A. de Vlieger herkozen als secretaresse. In de plaats van mei. N. Hollestelle werd tot algemeen adj. gekozen mej; L. Burger. De St.Nicoiaasavond zal 6 Decem ber in samenwerking met de jongens afd. Goes worden gehouden. Voorts vertelde de presidente mej. C. Lindenbergh op deze vergadering over de Statuten en het huishoude lijk reglement der L.J.G. Wemeldinge EXAMEN Voor het in Den Haag gehouden examen Gemeenteadministratie II slaagde de heer J. Oudeman te We meldinge. Kapelle NOORD BEVELAND Kortgene RAADSVERGADERING. Donderdag a.s. zal de gemeenteraad te Kortgene in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda «taan o.m. bespreking van de plannen tot oprich- ting van een Prot. Chr. Streekzieken huis. verbouw gemeentehuis en het aangaan van een rekening-courant overeenkomst groot f 75.000 met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten. Colijnsplaat ETALAGEWEDSTRIJD. Ter gelegenheid van Sint Nicolaas werd door de middenstandsvereniging te Colijnsplaat een étalagewedstrijd georganiseerd. Ongetwijfeld zal deze actie van de vereniging door het pu bliek zeer op prijs worden gesteld. VERGADERD, v, LANDBOU WVERENIGING Dinsdagavond hield de landbouw- vereniging VIOS te Kapelle haar al gemene vergadering in hotel de Zwaan, onder voorzitterschap van de heer A. de Schipper. In zijn openings woord zei de voorzitter dat de toe stand van de vereniging een gunstig beeld vertoond. Na afwerking van het huishoudelijk gedeelte, waarin door de voorzitter de analyseversla gen van verschillende kunstmeststof fen werden besproken, werd overge gaan tot bestuursverkiezing. De heer C. Lepoeter Czn. werd herkozen ter wijl in de vacature van de heer A. Nieuwdorp, die zich om gezondheids redenen niet meer herkiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer Joh. Dekker. Vervolgens werd overge gaan tot aanbesteding van lossing en vervoer voor 1952. Het vervoer van Goes werd gegund aan de heer J. Bakker voor 2.80 per ton en het vervoer van Wemeldinge aan de heer Iz. op 't Hof voor 2.70 per ton. Het vervoer van station Kapel le-Bieze- linge werd aangehouden. Het lossen werd gegund aan de heren A. Ridder hof en J. E. Smit. Door de voorzitter werden vervol gens nog enkele mededelingen ge daan van de aangekochte meststof fen voor het najaar 1951 en het voor jaar 1952, alsmede het 75 jarig be staan der vereniging op 22 Januari 1952, enigszins feestelijk te herden ken. 204 PERSONEN GAVEN EEN HALF LITER BLOED Te Kapelle-Biezelinge en Schore hebben vele personen gevolg gegeven aan de oproep van het Ned. Rode Kruis voor het afstaan van een half- ve liter bloed. Meer dan 300 perso nen hadden zich hiervoor opgegeven. Maandagavond vond in het vereni gingsgebouw .Obadja" door een korps deskundig personeel van het Ned. Rode Kruis de afname plaats.. Door de spontane medewerking van de personenautobezltters behoefden de bloedgevers niet te lopen, doch werden met de auto afgehaald en weer thuisgebracht. Hoewel de orga nisatoren gedacht hadden de meer dan 300 personen op één avond te verwerken, moesten velen vergeefs de terusreis aanvaarden zonder te zijn behandeld. Slechts bij 204 perso nen kon het bloed worden afgenomen Er zal eeh'er getracht worden te Schore binnenkort een zitting te hou den, om .degene die niet konden wor den behandeld, alsnog in de gelegen heid te stellen, hun bloed voor dit g^ede doel af te staan. Heinkenszand UITREIKING ERETEKENEN In het gemeentehuis te Heinkens zand reikte burgemeester B. Funk, het Ereteken voor Orde en Vrede uit aan de volgende militairen: J. van Baaien, J^ A. v. d. Dries, D. Hanne- wijk, P. J. de Jonge A. Meulblok, M. J. Vermue en J. de wilde ((met ges pen '48 en '49). Met gesp. 49: M L de Koster en D. Zuidweg. Met gés- men 46-47 en 48: A. Polderdijk. Zon- ler gespen: J. Koens en L. Wisse en M. Rottier. Baarland Nieuwe kleuterschoo* geopend. Te Baarland is het gedeelte kleu terschool van het nieuwe verenigings gebouw ln gebruik genomen. Bij deze opening waren o.a. aanwezig de ge meenteraad, het bestuur van de ver eniging „Algemene Kleuterschool" mej. H. J. Glasz opziener van het Kleuteronderwijs, de heer A. Dubbel man, districtshoofd van de Centrale Dienst Bevelanden (ontwerper van het gebouw), secretariepersoneel en de aannemer. De loco-burgemeester, de heer C. J. Mol memoreerde in vo gelvlucht de totstandkoming van het nieuwe gebouw en dankte allen, die hieraan hadden meegewerkt, waarbjj h9 in het bijzonder gewaag de van de hulp van mej. Glasz. Hier na verklaarde hij de kleuterschool voor geopend. Het hoofd van de school, mej. C. Schout was zeer verheugd ln dit nieuwe gebouw te kunnen werken en zegde toe hieraan al haar krachten te geven. Ook de kleuters waren ver heugd over de nieuwe school, waar aan deze uiting gaven door het zin- fen van „De nieuwe kleuterschool is laar". Het spontane applaus van de aanwezigen was wel het beste be wijs, dat deze bijdrage" van de kleu ters bijzonder op prijs werd gesteld. Na de bezichtiging van het school lokaal ging het gezelschap naar het gemeentehuis waar in de raadszaal een verversing werd aangeboden. Tal rijke sprekers voerden hier het woord. Mej. Glasz zeide, dat het haar vol doening gaf dat een kleine gemeente een groot doel heeft kunnen berei ken, nl. een fris en keurig kleuter- schooilokaal. Dat dit gebouw er is gekomen getuigt van een goed in zicht en coulante medewerking van de zijde van het gemeentebestuur. Ds. H. G. Beneaer, voorzitter van de Ver. Alg. Kleuterschool, gaf na mens het bestuur uiting aan ae dank en de blijdschap over het feit, dat thans over een fraai schoolgebouw kan worden beschikt. Spreker dankte de Ned. Herv. kerk voor het destijds beschikbaar stel len van de consistoriekamer en het gemeentebestuur voor de medewer king. De heer H. de Vriend oudste raadslid, zeide dat de totstandkoming van dit gehele gebouw een hartewens was van de gehele raad. Spreker dankte het secretariepersoneel en de heer Dubbelman voor hun grote me dewerking. De heer L. Evertse, ge meentesecretaris, dankte namens de heer Dubbelman voor deze woorden en wees op het werk, dat 'door de heer I. van Royen, ambtenaar ter secretarie secretaris van het comité van voorbereiding, voor de kleuter school heeft verricht. Nadat nog de aannemer, de heer A. C. Koole had gesproken, werd de bij eenkomst door de heer Mol gesloten. Kruiningen BROKKEN-CHAUFFEUR De zoon van de groentehandelaar C. de J. te Kruiningen had nog nooit achter het stuur van een auto ze- ten, maar dat was voor hem g\ >e- letsel om het toch eens te pro ..en. Toen er een vrachtauto voor de winkel van zijn vader stond zag hij zijn kans schoon. Hg klom fluks in de auto, zette de motor aan en reed er mee weg. Dat wil zeggen hij reed bij de woning van notaris Van Drjke eerst een haag plat, vernielde vervol gens een fiets en reed een stuk muur IVu zoiets gee/t, legt er eer mee tn! fl. 123.- De Sint, die niet van prullen houdt, fflttr werkelijk iets „goeds" wil geven, vindt bij Fokkelman 'n uitgebreide collectie Haard- en Kelimtauieuils. De smaakvolle, luxueuse modellen zijn stuk voor stuk voorheelden van stijl en vakmanschap ontworpen om er prettig in te rusren en ter ver fraaiing van hef interieur. HaardLuteuils ti. 29.75 - fl. 125.- LibertyfaureuiU fl. 72.50 fl. 155.- Kelimfdutcuils fl. 159.50 fl. 595.- WONINGINRICHTING NIEUWE BINNBJWEG 286-294 R'DAM <n»blj CtpHol Tl***) TtL 50066 Noors schip in tweeën gebroken Het Noorse s.s. „Arthur Stove" is op ongeveer 250 myl ten Westen van het Britse kuStstation Wiek (Schot land) na eerst lek geslagen te zijn in tweeën gebroken. Het Britse schip „Spendorn" bevond zich in de buurt van de „Arthur Stove". Waar zijn onze schepen Aagtedijk 27 te Trinidad. Aagtekerk te Genua n. Pt. Said. Albireo 27 te Montevideo. Alhena 27 te Las Palmas. Altair 27 te Bahia. Atlas 26 te Tunis. Axeldijk 27 te Brownsville. Delft 27 te Palta. Drente 27 te Suez. Iris 27 te Gotenburg. Langkoeas 27 te Genua. Lekkerkerk 26 te Karatsji. Madoera 21 te Los Angelej,. Manto 26 te Hamburg, Mapia 26 te Port Said. Modjokerto 27 te Port Said Roelf 26 te Amsterdam. Sarangan 22 te Los Angeles. Scherpendrecht 27 te Siaon. Soestdijk 27 te Semarang. Tltus 27 te Barcelona. Strabo 26 te Catania. Teucer 27 te Boston. Theseus 28 te Gibraltar verwacht. Tjiwangi 27 te Djakarta. Marktbericht en VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 27 Nov.: Verpakt fruit: Jonathan A 43— FILMS VAN DE 'VEEK Operettefilm in Goes. Walzcr der Liebo is de titel van de operettefilm, die het Grandtheater te Goes op het programma heeft ge nomen. Het verhaaltje concentreert zich op een operette-zangeres, die. zoals dat heet, de afgod is van het Parijse publiek, zo populair, dat ei zelfs een geheim verbond bestaat, waarvan de ïeden op zich hebben ge nomen alle té serieuze aanbidders ai te drogen. Een onbekende zanger, die nogal potig is uitgevallen, wordt ge ëngageerd als beschermer van de di va en deze man weet na anderhali uur de geheimzinnige aanranders te ontmaskeren* grote roem als tenor te verwerven en het hart van de zange res te winnen. Het nog altijd befaam de duo Martha Eggerlh en Jan Kie- eura spUen en zingen de hoofdrollen i deze door Jean Boyer geregisseer de rolprent. Gisteravond hebben wij ons in verbinding gesteld met het Ne' derlands gezantschap te Baragoesa, teneinde iets meer te weten te komen over het lot van de beide Muizenisser knapen, me vrouw Ragebol, de heer Pijpesteel en de bemanning van ,J)e verre vriend," De dienstdoende portier heeft op ons verzoek enkele passages voorgelezen uit het avondblad „Baragoesa Tl- pldingen Hazestrom". Hieruit bleekdat de Kanarimussen (aan hangers van sergeant Kanarimus. Red.) het gezelschap per trein naar het Huis van Bewaring te Klosbiling hebben gebracht. Van daaruit zouden zij naar de grens worden vervoerd. Het vliegtuig is in beslag yenomen. De onenigheden zijn inderdaad ontstaan zoals wij reeds vermoedden, doordat kort voor het ver trek mevrouw Ragebol de beide jongens bij hun naam riep, waardoor bij de Baragoesianen het vermoeden ontstond, dat zij de spot dreef met het volkslied. Wij hebben de portier medege deeld, dat een en ander groot opzien heeft verwekt in Neder land, waarop hij ons verzekerde onmiddellijk maatregelen te zullen treffen. Enkele uren later telegrafeerde onze correspon dent, dat hij en de andere leden van het gezelschap uit het Huls van Bewaring waren ontslagen en dat men vanmorgen om ne gen uur naar Nederland zou vertrekken. Het vliegtuig was weer vrij gegeven. Wij vermoeden, dat de portier van het Nederlands gezantschap zijn relaties aan het werk heeft gezet. Het blijkt ondertussen wel, dat de voorstellingen van Basje en Ragebol de moeite waard zijn: beide jongens hebben wel bijzonder veel meegemaakt. Zo als bekend worden deze voorstellingen gehouden te Goes op Zaterdag l December („Prins van Oranje"), te Middelburg op Zaterdag 8 December (Schuttershof) en VUssinpm Woensdag 5 December (Concertgebouw). uit een huis. waar de auto, gelukkig zonder iemand te hebben gekwetst, tot stilstand kwam. Kloetinge RAADSVERGADERING. De raad van de gemeente Kloetin ge zal in vergadering bijeenkomen op Donderdag 29 November a.s. De agenda vermeldt onder meer de aan bieding van de begroting 1952, het aangaan van een kasgeldlening van 75 000 met de Rijkspostspaarbank, een voorstel om eervol ontslag te verlenen aan mej. W. M. Ooms als onderwijzeres aan de o.l. school en Q een voorstel om, in verband met de j ,F0X "ng50 financiële toestand, niet over te gaan ^77 £u?,reT1 f, tot het bouwen van een kleedlokaal Allington Pippin A 32—42. - - Fruit voor export: Comtesse de Paris A 37.50—37.80, id. BC 28.40—31, ld. I 26.30— 35.20. id. II 21.20. Conference BC 43. d I 41. ld. II 29. Gieser Wildeman 1 36.20- 44, id. II 23.90—24.70. SL Remy I 32.20— 34.90, II 26. Goudrelnetten A 38.20—42, ia BC 31—32.10, ld. 1 26.20—37.10, U 18.10- 18.90. Jonathan A 4790—48.20. BC 38. I 32.90-39.10, II 20.35. Zure Bellefleur A 28.50, BC 21.6023.50, I 19.10—26.60, II 11.50—13.20. Golden Delicious A 95. Bi 30, I 3044.50, n 15—17. Sterappels A 51.9U -52 50, BC 41. 1 27.50—45.20, II 18 40-21.70 Cox Orange Pippin A 66—75, BC 54.20, I 51—67.40, 11 22—26. Lombarts Calville i 20—38. Allington Pippin BC 27.90, I 29- 38, D 12. Gewone veiling: Comtesse de Paris 17- 23. Pondsperen 14—28. SL Remy 18—28 Gieser Wildeman 17—40, Kleiperen 13—32 WintersuikerJJ 10—26. Cox Orange Pippin 16—55. Goudreinetten 11—29. Sterappeis 6—20. Zure Bellefleur 7—23. Golden De licious 0—29. Allington Pippin 9—26. Jo nathan 9—29. Zoete Ermgaarde 12—36. Zoete Campagner 8—30. Zoete Bellefleur 716. Pomme d'Oron1441. Goudrei- nette (grof) 20.80-2' (fabr.l 14, .o (kroët) 10.20—15.60. >pels 7.80. BI druiven 124125, No. .3—0.05. Hazen 4.40-6.40, Getuigenverhoor in proces- Rinchard eist 2 maanden. Duitse kommandantur komt ook naar Brussel. Het onderzoek in de zaak tegen de Belgische chirurg dr. Rinchard, dic er o a. van beschuldigd wordt de ge wezen burgemeester van La Louviere Deberghe, door leden van het onder gronds verzet uit de weg te hebben laten ruimen, duurt voort. In de af gelopen week zijn 40 getuigen ge- noord, maar het opvallende is, dat vrijwel alle getuigen elkaar op be langrijke punten tegenspreken. Thans moeten nog 350 getuigen gehoord worden, welk onderzoek nog wel twee maanden zal duren. Een commissie van onderzoek, die naar Duitsland gezonden was om daar het dossier op te sporen, dat de Duitsers moeten hebben aangelegd van de zaak-Deberghe en waaruit dus zou kunnen worden opgemaakt of het inderdaad Rinchard Is geweest, die Deberghe in 1940 aan ae Duit sers heeft verraden heeft doen we ten dat dit dossier zich in de Sowjet- zöne bevind'. Opmerkelijk is dat dr. Rinchard zelf het Hof verzocht heeft nasporin gen te doen naar dit dossier en heeft voorgesteld ar. Mciborg, die tijdens de bezetting chef was van de Kom mandantur te La Louvière, te laten komen getuigen. Tsjechische vice-premier in ongenade. Rudolf Slansky, vice-premier van Tsjecho-Slowakge, voormalig alge meen secretaris van de Tsjecho-SIo- waakse communistische party, is ge arresteerd onder beschuldiging van spionnage. In een officiële verklaring is ge zegd, dat „nieuwe bewijzen" verkre gen zijn. Waarnemers te Wenen con cluderen hieruit, dat een nieuwe zui vering op handen 4s. Nog slechts tien dagen geleden ontvingen de twee eerste delen van de werken van Slansky .schitteren de" recenties in de Tsjecho-Slowaak- se pers. Slansky Is van Joodse af komst en had sterke Zionistische sympathieën. Hij zou tegenstander zijn van de Tsjecho-Slowaakse af hankelijkheid van de Sowjet-'CJnie op economisch gebied. Dit jaar 52.000 woningen Dr. ir. Z. IJ. van der Meer, direc teur-generaal van de Volkshuisvesting, heeft Dinsdagavond ter gelegenheid van het leggen van een herdenkings steen voor een blok woningen te Cu lemborg verklaard, dat in de eerste negen maanden van dit jaar 42.000 wo ningen gereed kwamen en dat mer de laatste drie maanden dit aan tot ongeveer 52.000 op te voeren Plotselinge activiteit van de Belgische douane. Het Belgisch douanepersoneel in de Antwerpse en Brusselse havens con troleert sedert een dag of tien zeer nauwkeurig alle goederen en tracht de bepalingen zo gestreng mogelijk na te leven. Ongeveer 10.000 douane ambtenaren. zijn bij dit onderzoek, dat een groot tijdverlies voor de „slacht offers" meebrengt, betrokken. De beweegredenen liggen in een sala ris-actie. De vakbonden voeren op he. ogenblik besprekingen om tot een ver gelijk te komen. Conserventabriek ontslaat personeel. DOOR GESTAGNEERDE EXPORT NAAR ENGELAND. Bij de conservenfabrieken van dc N.V. Gebr. Docter te Beverwijk heb ben 35 arbeiders hun ontslag aange zegd gekregen. Hoewel het bedrijf een seizoenbedrijf is en ais regel bij de aanvang van de wintermaanden we gens vermindering van de productie tot ontslag van een aantal overtollige arbeidskrachten moet worden overge gaan. heeft de directie ditmaal meer arbeiders moeten ontslaan dan in an dere Jaren, daar door een gestagneer de export van groentenconserven naar Engeland een belangrijk dcc-1 van or ders tijdelijk is geannuleerd. Sowjet-klacht tegen Ver. Staten op de V.N.agenda. De agendacommissie der Ver. Na ties heeft zonder stemming de Sow- jet-Russische klacht jegens Amerika, volgens welke Amerika zich met „agressieve propaganda" mengt ln de binnenlandse aangelegenheden van Rusland, op de agenda geplaatst. De AmeriKaanse gedelegeerde steunde het voorstel omdat zijn land „zich nooit verzet tegen de besprekingen van een onderwerp". Advertentie VERKOUDHEID II DE LUCRTI Geen nood. Er I» Aipirln. L«( «ckier op het Beyer-kruii. Dat i» Uw garantip voor echtheid, even als do or tnie band om de verpakking. en Meisje» op si, N'co'aas mede me» een tube HA - EA GtLEI. Prijs t 1.54 en 93 ct. KERKNIEUWS. Bevestiging en intrede ds. Rmgnalda. Ds. D. Ringnalda van Overveen heeft zijn neef cand. L. Ringnalda in het ambt van dienaar des Woords be vestigd bij de Gereformeerde Kerk te Aardenburg. Hij sprak naar aanlei ding van 2 Petrus 1:19: „En wij heb ben het profetisch woord, dat zeer vast is". Des middags verbond cand. Ring nalda zich aan de gemeente met ae woorden van Lukas 3:18: „Hij dan ook nog vele andere dingen verma nende. verkondigde den volke het Evangelie". Namens de classis sprak ds. Th. Rienks van Schoond(jke een woord van verwelkoming en namens de ge meente ouderling Abr. C. Cataman. Tezamen werd nog gezongen gezang 27:1 en 2. GEREF. KERK. Axel 10 dienst, 3 ds. Couvée. Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Rltsema; Zoutespui 10 dienst, 2.30 dr. Stam. NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Wehe Suurdijk: P. C. Dick, cand. te Doesburg: te Hilver sum: S. W. de Vries te Hengelo (O.). Beroepen en aangenomen naar Ho- gezand: G. J. Ten Broek te Poortu- gaaL Aangenomen naar Rotterdam-Char- lois: C. J. P Mackaay te Amersfoort. op het sportveld. Ellewoutsdijk VERKIEZING AMBTSDRAGERS. In de vergadering van stemge rechtigden der Ned. Herv. gemeen te te Ellewoutsdijk werd besloten dat in de eerstvolgende 6 jaar de ambtsdragers door de lidmaten zul len gekozen worden. EIERNOTERING GOES. PrUs voor verse Kippeneieren f 2 73 per Kg. Voor vujlschallge en gewassen eieren wordt 2 ct. per stuk minder uitbetaald. Bericht van handelaren: Gr. kipeieren 15 ct., kl. Kipeieren 12 ct,, kalkoeneieren 16 ct., ganseieren 30 ct VISMIJN VEERE. 27 Nov.: Export garnalen 2225 kg 1.54- 2.27. Handels garnalen 67 Kg 56. Bot 35 kg 60—84. Middel tong 3 Kg 2.16—2.22 Rog 14 kg 34—42. Ongesorteerde vis 50 kg 49-85. Wulken 12 kg 47-48. AUes per kg. GRAANBEÜRS GRONINGEN. 27 November. Rode tarwe 21.25—24, witte tarwe 21.25 —24.70, inlandse rogge 26.25—37.50, winter- gerst 26.75—37.75, wintergersUevering 23.(K> —23.75, zomergerst 26.57 -39.50. zomc: gerstlevering 23 50- 25.50, Mansholtgersi 29.50—40.75. witte haver 2625—3325. gr erwten 42.80—58.50.. paardenbonen 34.30- 38 00. dulvenbonen 45 30 -62 00. koolzaao 40.35—60.86. karwijzaad 61.50—82 00, geie mosterzaad 60.40— 72.00, blauwe maan zaad 100.60—125,6Co SCHAKfcN Resultaten in de Zeeuwse Schaakcompetitie. GOEDE PRESTATIE VAN MIDDELBURG II. Zaterdag werden twee competitie- wedstrijden gespeeld voor de eerste klasse van de Zeeuwse Schaak bonc n.l. Terneuzen I- Middelburg Li en Zlerikzee— V.U.K. I. Middelburg LI leverde een uitstekende prestatie door het pas uit de hoofdklasse C gedegradeerde Terneuzen in eigen nuia met 4% te kloppen, uok VUK 1 uit Kapelle, dat dit jaar een fusie aanging met „Max Euwe" ui» Hans weert behaalde een fraai resul taat door Zierikzee met een 6»&— 2y2 (voorl.) nederlaag naar Schou wen terug te s'uren. De party tus sen de eerste bordspelers J. J. v. d. Ende en dr. Facee Sehaeffer moesl in gelijke stelling worden afgebro ken. De stand is nu: VUK I 2 110 3 11%- IVz 2 110 3 lOVfe- 9% 2 1 0 1 2 12 .8 2 10 12 9 -10 10 0 10 zy*- 1 0 0 1 0 2%- In de tweede klasse A heeft Vlis- singen II met 4 punten de leiding genomen door twee overwinningen op Koudekerke (6- 4) en Souburg 1 (voorl. uitslag 5^—3^). De tweede plaats wordt ingenomen dooi Middelburg Hl. dat een 7^-2Vz overwinning op Souburg 1 behaalde Koudekerke en Souburg sluiten dus de ry met 0 punten uit resp. 1 en vvedstryden. In Zeeuwsch Vlaanderen werden Oost en West gesplitst in twee groe pen (2e kis C 1 en C 2). In C 1 „Landau" uit Axei met 7Vfe 2 an V.S.V. (Sluiskil) te winnen. ïeiwyi in C 2 het pa.-- tot de Z.S.B. toegetreden Oostburg een goede prestatie leverde dooi Breskens met 64 te verslaan. In de 3e klasse (acht'allenheefl Middelburg V met een ruime 7tfc- Vz overwinning op Souburg IJ de lei ding genomen. Het wordt echter op de voet gevolgd door Vllssingen III, dat met 6%1 de meerdere bleef van ds Souburgers. Middelburg 11 Terneuzen 1 Zierikzee Vlissingen I Goes I ATHL6TIEK Veldloopkampioenrchap wordt crosikampioenschap. In verband met de deelname van diverse Zeeuwen aan de cross der kampioenen van de „Le Soir" te Brussel werden de Zeeuwse veldloop kampioenschappen te Westdum ver schoven naar Zondag 2 December a.s. Deze datum valt juist ln het ge sloten seizoen, dat 1 December be gint. Daar de KNAU geen dispensa tie wenst te verlenen van de geslo ten seizoenbepalingen zullen de veld- 'oopkampioenschappen worden omge zet in een cross, waarvoor geen ver bodsbepaling bestaat. BOKSEN JAN NICOLAAS VERLOOR TE ANTWERPEN Tydena bokswedstrijden te Antwer- m leed de Nederlandse lichtgewicht- Nicolaas Dinsdag- Kampioen jan Nicolaas Dinsdag- avona een puntennederlaag tegen de Belg Jos Vissers De party, die over 8 ronden ging, stond op goed peil. Spori Pick-upjes tn Engeland komt de mist de voet balvelden v/eer bedreigen en men zoekt reets naai middeltjes om tijdens ce mist toch te 6pelen. Naai „Het Binnenhof" verneemt, heeft men verleden week op Highbury al „proefgejtoomd' Arsenal speelde hier tegen de Bolton Wanderers. Achter de beide doeien was een met ichtgevende ven geschilderd plankier aangebracht. De Wolves, die tegen Chari ton speelden. Kwamen na de pauze met ichtgevende shirts in hei veld en een ichtgevende baL X- Tijdens de jaarvergadering van het Nederlands Handbalverbond te Utrecht werd een voorstel aangenomen de con- iributie te verhogen. Voortaan zal de aarvergadering tn hel voorjaar gehou den worden De eerstvolgende vergade ring ts bepaaJd ln Maart 1952. De Utrechtse Ned. Elftalspeler. Louis van de Bogert. die Zondag jl. tegen Bel gië zun debuut tn het nationale elftal maakte, heeft in deze wedstrijd een lich te hersenschudding opgelonen, aldus meldt de „Telegraaf".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3