PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Eindelijk overeen stemming over afbakeningslijn in Korea Dr. P. Muntendam opende „Ter Mantelinge" D£ BILT Kantlijn OVERLEG TUSSEN GROTE VIER VOORGESTELD Vandaag HET WATER IN DE PO-VLAKTE BEGINT TE DALEN 194e Jaargang-No. 280 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 Ct. per week, f 4.55 p. kw., £r. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 27 Nov. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie 1 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max 8 regels) van 1-5 regels f 1.- Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad 25ccnimeer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, teL 102; Temeuren Brouwertjstr. 2; Ziertkzee N. Bogcrdatr. C ^OO^teLJ* VANDAAG RATIFICATIE. Maar gevechten duren voort en „vrouwen in het zwart" sneuvelen nog De stafofficieren der Verbondenen en der Noordelyken zijn het te Pan Moen Djon eens geworden over de afbakeningslijn voor een staken van het vuren in Korea. Dinsdag komt de sub-commissie voor een wapenstilstand bijeen om haar goedkeuring te hechten aan de overeenkomst, die dan een uur later door de volledige delegaties zal worden geratificeerd. De afbakeningslijn, waarlangs het front zal worden vastgelegd, indien binnen 30 dagen een wapenstilstands overeenkomst wordt bereikt, loopt op het ogenblik als volgt: De lijn begint ongeveer 2 km. ten Zuiden van Ko- song aan de Oostkust, buigt met een scherpe hoek naar het Zuiden bij Satsjon, loopt dan 32 km. in West- Zuid-Westelijke richting tot even on der Moendoengni, vervolgens naar het West-Noprd-Westen langs de Pek han door Koèmsong tot even ten Noorden van Koemhwa en loopt dan 9% km. ten Zuiden van Kaesonf naar het Zuidwesten tot aan de mom van de Imjin. GEVECHTEN DUREN NOG VOORT Inmiddels duren de gevechten nog voort. Volgens een communiqué van het achtste leger heeft de frontlinie door de jongste gevechten enige wij zigingen ondergaan. Ten Zuiden van Pan Moen Djon moesten de verbon denen voor een aanval van de Noor delijken wijken. Ten Westen van Jontsjon wisten zij echter een nieuwe positie te veroveren. Ook ten Zuid- Westen van Koemsong werd een vooruitgeschoven stelling door hen ingenomen. Ten Oosten van de rivier de Pekhan gingen daarentegen drie posities voor de verbondenen verlo ren. VROUWEN IN HET ZWART Twee Chinese „vrouwen in het zwart" zijn Zondagavond ten Westen Er zijn mensen, die zich erover ver heugen, dat de Hannie Schafther- denking. Zondag jl. op het Ere- kerkhof te Bloemendaal, door de po- i litie tot mislukking is gebracht. Er is - echter voor deze vreugde geen enkeie - reden. Het is alleen maar bedroevend, dat er in Nederland een politieke groep gevonden wordt, die de herden king van een verzetsstrijdster tracht op te blazen tot een politieke rel en daardoor optreden van de politie nood zakelijk maakt. Zelfs de doden van het verzet zijn deze Moscovieten niet heilig en zij menen onrust te kunnen stoken. En wat schieten zij er mee op? Menen zij nu werkelijk, dat men een volk als het Nederlandse daardoor gunstiger voor het communisme kan stemmen? Zij moesten zich schamen. De radioreporter Leo Pagano, die Zaterdag nog zo smakelijk in ons blad vertelde over zijn ervarin gen als verslaggever bij internationale wedstrijden, heeft Zondag geen geluk kige dag gehad. Het is begrijpelijk, dat hij zich door de gebeurtenissen, die ook de tiendui zenden in het stampvolle Feyenoord- stadion hevig ontroerden, een ogen blik heeft laten meeslepen en wij zijn er van overtuigd, dat een paar uur later niemand meer dan hijzelf zal hebben betreurd, dat hij bij deze Hol- land-België-wedstrijd toch wel wat over de schreef is gegaan. Dit geldt vooral voor enkele opmerkingen, wel ke Pagano maakte over de scheids rechter en een der grensrechters, en in mindere mate ook voor zijn opmer kingen over het publiceren van foto's van het ongeval, dat Henk Schijve- naar overkwam. Dat de bondstrainei er bezwaar tegen maakte, dat sommi ge persfotografen close-ups van het slachtoffer wilden maken, is redelijk maar tegen een behoorlijke foto, ge nomen direct na het ongeval, kan toch niemand bezwaar hebben. Het was nu eenmaal nieuws en persfotografen zo wel als journalisten hebben tot taak nieuws in hun kranten te brengen. Alle ochtendbladen publiceerden Maandagmorgen een foto van het in cident én niemand zal daaraan aan stoot genomen hebben. Naar wij ver trouwen ook Leo Pagano niet, die wij overigens te goed kennen als een eer lijk en sportief radio-collega om er niet van overtuigd te zijn, dat ook hi: zijn „slips of the tongue" zal betreu ren. Nederland is een varende natie. De koopvaardij is een van onze wel vaartsbronnen. Daarom verdient het de aandacht, als die welvaarts bron bedreigd wordt. „Onze Vloot" (Ned. Zeestrijdkrach ten), waardeert het, dat Amerika Marshall-goederen en wapens voor ons land beschikbaar stelt (al zou het liever hebben gehad dat aan Neder land de zeggenschap over zijn groot ste welvaartsbron, Insulinde, niet was ontnomen), maar is slecht te spreken over de Amerikaanse reders, die niet minder dan 100 procent van het E.C.A. en wapenhulpvervoer voor zich op eisen; „Wij vrezen dat de Amerikaanse re ders hun roep om eenzijdige bevoor deling niet zullen staken en dat zij te kwader ure nog eens gehoor zullen vinden bij hun overheid. Daarom leg gen wij er de nadruk op, dat Neder land op dit punt waakzaam moet blij ven en niet mag nalaten de Ameri kaanse bondgenoot er van te overtui gen, dat varen voor Nederland nood zakelijk is. Wij moeten het met hand en tand verdedigen". JnderdaadJ van Jontsjon gesneuveld en twee an dere gewond en gevangen genomen, terwijl zij aanvallen op stellingen van de Ver. Naties leidden. Een Canadees majoor verklaarde, dat een van de gevangenen, die er „jong en aantrek kelijk,, uitzag, een zwarte overall droeg over een Chinees wintertenue. Maandag vertelde een Canadese mi trailleur-schutter hoe hij Zondag een „vrouw in het zwart" dodelijk trof en een andere verwondde. Een'van haar stormde, zwaaiende met een revol ver, naar voren en schreeuwde haar manschappen in het Engels toe insge lijks te doen. De „vrouwen In het zwart" zijn sinds kort geen onbekenden meer voor de geallieerde soldaten. Men zegt, dat zij permanent ingedeeld zijn bij sommige gevechtseenheden, geen vrees kennen en onvervaard naar manschappen in een aanval voorgaan. VAN GALEN IN ACTIE. Schepen en vliegtuigen van de V.N. hebben meer dan 200 ton springstof op Hoengnam, 160 km. ten Noorden van de 38ste breedtegraad, laten neerkomen. De Nederlandse torpedo- bootjager Van Galen nam deel aan de beschieting. Klacht van Joego-Slavië in behandeling. Na besloten te hebben de kwestie der repatriëring van Griekse kinde ren naar de algemene vergadering te verwijzen is Maandagmiddag de poli tieke commissie ad-hoc der Ver. Na ties begonnen met de behandeling van haar tweede agendapunt: de klacht van Joego-Slavië inzake bedreiging door de Sowjet-Unie. De behandeling begon met een rede van de Joego slavische afgevaardigde, Djilas, die een overzicht gaf van de Joego-Sla- vischRussische betrekkingen. Djilas diende een resolutie in, waar in o.m. gevraagd wordt de cominform- landen aan te bevelen in overeen stemming met de geest van het hand vest der V.N. hun betrekkingen te onderhouden en hun geschillen op te lossen en verder door middel van ge mengde grenscommissies of andere vreedzame middelen grensgeschillen op te lossen. Zal Belgische Koning Nederland bezoeken (Van onze Haagse redacteur). Naar wij vermenen wordt op het ogenblik in Beïgië ernstig gedacht aan een officieel bezoek van Koning Boudewijn van België aan Nederland! Men zou zich over dit bezoek, dat binnen niet te lange tijd zal plaats hebben, reeds met Nederland in ver binding hebben gesteld, waarbij een officieel tegenbezoek van Koningin Juliana en Prins Bemhard aan Bel gië is ter sprake gekomen. By de Werkspoorfabrleken te Zuilen by Utrecht is Maandag de eerste in Nederland gebouwde electrische locomotief aan de Nederlandse Spoorwe gen overgedragen. De eerste locomotief verlaat de loods voor een proefrit met de genodigden. Regering in Ambonezenzaak in het ongelijk gesteld. Ontslag mag pas worden gegeven na aankomst op de bestemmingsplaatsen Voor het militair ambtenarenge recht te 's-Gravenhage werd giste ren de staat der Nederlanden in het ongelijk gesteld in de zaak, welke de Ambonees Saptenno aanhangig had gemaakt in verband m t het ontslag; dat de minister van Oorlog hem had verleend "als Ambonees militair uit de tydelijke dienst bij de Kon. Land macht. De president achtte het be roep van S. gegrond cn verklaarde het besluit van de minister van Oor log nietig. Het gerecht kwam tot dc conclusie, dat het ontslag eerst mag worden gegeven by afvloeiing, dus by aan komst der militairen op hun uitein delijke bestemmingsplaatsen. Niet in Nederland dus, waarheen zij slechts tydelijk zijn overgebracht. Volgens deze voorschriften genieten zij rechts bescherming als militair amb'enaar tot op het ogenblik van aankomst op de door henzelf gekozen plaatsen van afvloeiing in Indonesië. De staat zal tegen deze uitspraak hoger beroep aantekenen. POLITIEKE COMMISSIE DER V.N. Grote mogendheden zelf tonen zich nog gereserveerd. Door de afgevaardigden van Irak, Pakistan en Syrië is de vergadering van de politieke commissie der Ver. Naties te Parys voorgesteld, dat de Grote Vier onder voorzitterschap van de president van de Assemblee een bijeenkomst zouden houden ter bespreking van de ontwapeningsplannen met als richtiy'n het „opstellen van voorstellen aangaande de controle en vermindering der strydkrachten en bewapeningen en de afschaffing van atoomwapens en andere wapens voor massale vernietiging". Door deze commissie van de Grote Vier zou nog tijdens de huidige zitting der alge mene vergadering overeenstemming moeten worden bereikt over een ont- werp-resolutie. Zowel van de zijde van de Sowjet- Unie, als van die der Westelijke Gro te Drie werd dit voorstel hoewel niet terstond verworpen, toch wel met enige reserve begroet. De Amerikaan se afgevaardigde dr. Philip Jessup wees er op, dat het in wezen niet ver schilt van hetgeen door de Westelyke mogendhétlen ongeveer 14 weken lang op de conferentie van plaatsvervan gers te Parys werd bepleit. Toen werd dit door de Rassen verworpen. Later verklaarde dr. Jessup nog, dat zijn land bereid is een conferentie der Grote Vier te aanvaarden indien de meerderheid der politieke commissie dit wenst. In Russische kringen wilde men, al vorens zich uit te spreken, eerst over leg plegen met Moskou. Op voorstel van de Noorse voorzit ter Finn Moe werd besloten het ont wapeningsdebat voort te zetten tot een stemming over de nieuw ingedien de resolutie. Zou deze dan worden aan vaard, dan zal de stemming over het Westelijk ontwapeningsplan en de daarop ingediende amendementen worden uitgesteld tot de Commissie der Grote Vier haar werk zal hebben voltooid. REACTIES OP WYSJINSKY'S REDE De Franse afgevaardigde, Jules Moch, die Maandag de debatten open de, zeide mede namens Engeland en de Ver. Staten, dat de Westelyke grote mogendheden de door Wysjin- sky ingediende amendementen in de komende dagen nauwgezet zullen be studeren. Dr. Philip Jessup verklaar de, dat Wysjinsky's rede van Zater dag niets dan een herhaling bevatte van het standpunt, dat de Russen drie jaar geleden reeds hebben inge nomen. Jessup noemde het Russische plan onduidelijk en vroeg zich af wat er zou gebeuren, wanneer een staat, die de ontwapeningsconventie nog niet had getekend, zijn materiaal voor atoomsplitsing zou doorgeven aan een land, dat zelfs het gezag der Ver. Naties niet erkende. FONDS VOOR WEDEROPBOUW EN ONTWIKKELING? De afgevaardigde van India, Sir Benegal Rau. diende een resolutie in, waarin wordt voorgesteld een fonds Prins Bemhard jaagde in Engeland. Prinses Elizabeth, de hertog van Edinburgh en Prins Bemhard zijn Maandag van een weekeinde in Rom- sey in Hamshire teruggekeerd, waar zij de gast waren van Graaf en Gra vin Mountbatten, Prins Bemhard nam Zondag deel aan een jachtpar tij op het landgoed van Graaf Mount batten. Men verwacht, dat de Prins Dinsdag naar Nederland terugkeert. der Ver. Naties in te stellen voor we deropbouw en ontwikkeling. Dit fonds zou gekoppeld moeten worden aan een vermindering der bewapening Op alle naties zou een beroep wor den gedaan voor 31 Maart a.s. opga ve te verstrekken van een voorgeno men progressieve ontwapening en van bijdragen aan genoemd fonds. Nieuwe migratie-organisatie voor Europa's overbevolking. Conferentie te Brussel. Afgevaardigden van 23 landen zijn thans in Brussel bijeen om een nieuwe organisatie in het leven te roepen voor de migratie van Europa's overbevol king, nu de Internationale Vluchtelin gen-organisatie (I.R.O.) aan het einde van het jaar wordt opgeheven Gedu rende de eerste proefperiode van een jaar zullen 115.000 landverhuizers wor den verwerkt. Tot dit quotum behoren 55.000 Duitsers. 35.000 Italianen, 15.000 Oostenrijkers, 6000 Nederlanders en 4000 Grieken en Portugezen. Canada heeft zich bereid verklaard er 40.00'.i op te nemen. Naar Amerika en Aus tralie kunnen er elk 25.000 gaan. On geveer 23.000 emigranten, in hoofdzaak uit Italië en Triest, gaan vermoedelijk naar Zuid-Amerika. Marokko op V.N.-agenda? De Egyptische minister van buiten landse zaken, Saleh El-Din Pasja, heeft in een brief aan de voorzitter van de algemene vergadering der Ver Naties, verzocht om in een bijeen komst van de vergadering uit te ma ken ,of de kwestieMraokko op de hui dige zitting besproken moet worden. is het 250 jaar geleden, dat de Zweedse natuur- en sterren kundige A. Celsius, die voora' bekend is door zijn thermome teruitvinding, te Uppsala werd geboren; is het 150 jaar geleden, dat de Nederlandse tekenaar J. W Gericke, directeur van de Mid delburgse teken-academie, te Middelburg overleed. .J Oproep van Ned. Rode Kruis vond veel weerklank. Het water In het overstroomde gebied van de Po-vlakte is begonnen enigszins te dalen. De Po heeft echter nog veel regenwater af te voeren uit de hoger gelegen streken. Technici overwegen het opblazen van nog meer obstakels, welke een snelle afvoer van het overstromingswater belemme- ren. Twee derde van het overstroomde gebied bevindt zich in de provincie Rovigo. De schade wordt hier op 46.000.000.000 lire geraamd. Ongeveer 200.000 mensen verloren hun huizen. Velen moeten nog geevacueerd wor den, doch sommige weigeren hun hui zen te verlaten uit vrees voor plunde raars. Ongeveer 1500 vierkante kilo meters bouwland staan onder water. Duizenden stuks vee zyn verdronken of verhongerd. De autoriteiten dringen echter aan op evacuatie, daar men vreest, dat met het dalen van het water het reus achtige meer tot een modderpoel zal indrogen waar ieder vervoer onmoge lijk is. De achterblyvers zouden dan zonder voedsel en drinkwater zgn. Soldaten, brandweerlieden, politie mannen eri genietroepen, ook uit Frankrijk en Engeland, werken nog steeds aan het redden van mensen, die bijeengedrongen wachten op stuk jes dijk, op daken of in bomen. Dt stationschef van een klein station werd met zijn gezin van het stations dak gered juist enkele minuten voor. dat net gebouw instortte en onder water verdween. Een jonge moeder vluchtte met twee kinderen in een boom. Zy hield de kinderen zeven uur op haar rug voor redders kwamen opdagen. HULPACTIES. De oproep van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis om hulp aan de geteisterde gebieden in de Po- vlakte heeft overal in Nederland (ook MODERNE BEJAARDENZORG Fraai pensiontehuis te Oostkapelle plechtig in gebruik genomen Maandagmiddag was een groot aantal genodigden verzameld by de toe gangspoort van het pensiontehuis „Ter Mantelinge" op de grens van Oost kapelle en Domburg om toe te zien hoe een gloednieuwe vlag langs een gloednieuwe stok omhoog kroop. Het dundoek werd gehesen door dr. P. Muntendam, staatssecretaris van volksgezondheid, die met deze handeling de bijzonder fraaie, vorige week voltooide en reeds bewoonde aanwinst van de zo actieve Stichting Rusthuizen Walcheren op symbolische wyze opende. Zó groot was het aantal autoritei ten en andere belangstellenden, die de opening van het rusthuis wilden bijwonen, dat het stichtingsbestuur zich genoodzaakt had gezien hen in de Gereformeerde kerk van Domburg te ontvangen. Zy werden daar ver welkomd door de voorzitter, de heer H. S. Stemerding, die een korte rede uitsprak. „Ouderdom brengt dik wijls eenzaamheid mede", aldus deze spreker, „en hoewel wij deze nooit geheel weg kunnen nemen, zullen wij alles doen om de uit die eenzaamheid voortvloeiende moeilykheden van on ze pensiongasten te verlichten. WJj hebben tevens als plicht hen te wy- zen op de troost en de rijkdom, die liggen in het Evangelie". De heer Stemerding las vervolgens een ge deelte uit de Bijbel en ging voor in gebed. Met enige data illustreerde hij ver volgens hoe snel zich de bouw van „Ter Mantelinge" heeft voltrokken. In Augustus 1949 brandde huize Ir ma" te Domburg af en reeds in Fe bruari 1950 was volumen beschik baar gesteld voor de bouw van een nieuw rusthuis. Een jaar na de brand van „Irma" werd de gemeente Dom burg bereid gevonden een lening ten behoeve van de bouw te garanderen en op 28 November 1950 werd het werk aanbesteed en voor een bedrag van 371.500 gegund. Een rykspre- mie van 103.000 heeft het mogelijk gemaakt; dat men vrij voordelig kon bouwen. De voorzitter dankte allen, die aan de bouw hebben medegewerkt en sprak tenslotte de wens uit, dat de bewoners van het nieuwe pensionte huis lang van dit gebouw en van de schoonheid der manteling zullen kun nen genieten. OPENINGSREDE Vervolgens hield de staatssecreta ris van volksgezondheid, dr. P. Mun tendam, de openingsrede. Spr. stelde zich op het standpunt, dat men de huisvesting van bejaar den niet uitsluitend mag en kan zien als sociale zorg, doch dat de zorg in het algemeen voor deze maatschap pelijke groep een zeer belangrijk volksgezondheidselement in zich bergt. In het midden van de vorige eeuw bedroeg de levensduur voor dé pas geboren jongen 36 en voor het meis je 38,5 jaren en op de huidige dag 69,5 en 71,5 jaar. Hoe groter de groep der bejaarden, des te groter het aantal zieken, lij dende aan ouderdomsziekten en -ge breken., aldus spr. Wanneer men hoort spreken over het toenemende voorkomen van kan ker, dan komt dit omdat steeds meer mensen de leeftyd bereiken, waarop dit lyden zich openbaart, indien men leest over een toenemend aantal pa tiënten, dat lydfc aan hart- of vaat ziekten, dan wordt dit door hetzelfde verschynsel veroorzaakt en hetzelfde kan men onder meer vaststellen voor de chronische gewrichtsrheumatiek. Onder de zorg voor de bejaarden ls het vraagstuk van de huisvesting wel een van de mee3t belangrijke en wel speciaal in het huidige tijdsgewricht. In 812 niet winst-beogende tehui zen heeft men een onderzoek inge steld en daar niet minder dan 37 Se der bevolking min of meer hulpbe hoevend of voortdurend bedlegering bevonden, terwijl de huisvesting van bijna de helft der bejaarden geschied de in kamers van 5 en meer personen. In de overheidstehuizen geldt deze huisvesting zelfs voor 2/3 der bejaar den. Niet minder dan 17 van de chronisch bedlegerigen werd verzorgd in tehuizen, waar geen deskundige verpleeghulp aanwezig was. Spreker achtte dit een duidelijk beeld van de onvolkomen toestand op dit terrein. Volgens prof. Van Beusekom zal in 1960 aan rond 700.000 bejaarden in Nederland, onder wie 260.000 echtpa ren en 440.000 alleenstaande perso nen. huisvesting moeten worden ge geven. Hij denkt in dit verband voor het aantal bejaarden, wonende in pen siontehuizen, aan een minimum van 124.000 en een maximum van 305.000. Als wij, aldus spreker, deze toe komst voor onze bejaarden willen ontwikkelen en het Ls onze plicht, onze ereplicht hiernaar te streven dan zal het duidelyk zyn hoe ver heugd ik ben, dat ook op Walcheren, de roep gehoord en begrepen werd en men hier een bijdrage heeft geleverd van zodanige aard, dat slechts lof aan de initiatiefnemers, bestuurde- ren, uitvoerders en alle by de bouw en inrichting betrokkenen kan wor den toegezwaaid. Dr. Muntendam verklaarde vervol gens het rusthuis voor geopend. (Vervolg op pag. 2) in Zeeland) een gewillig oor gevon den. De intendance van het hoofdbe stuur moest reeds Maandagavond overwerken om speldjes en collecte bussen te verzenden naar de afdelin- Sen. Zowel bij de plaatselijke afde- ngen als bij het hoofdbestuur in Den Haag zijn reeds de eerste giften bin nengekomen. In de raadgevende vergadering van de Raad van Europa, cue Maandag middag te Straatsburg haar werk zaamheden onder voorzitterschap van Paul Henri Spaak hervatte, werd een resolutie aangenomen van de Neder landse afgevaardigde, mei. Klompé, waarin aan het ministers-comité werd gevraagd spoedig maatregelen te nemen om de slachtoffers van de overstromingen in Italië te hulp te komen. Auto te water. EEN INZITTENDE VERDRONKEN Maandagmiddag omstreeks vier uur is een auto. waarin zich drie personen bevonden, in de Koninginnegracht te 's-Gravenhage gereden. De inzitten den verdwenen met het voertuig in de diepte. Drie voorbijgangers bega ven zich onmiddellijk te water en slaagden er in twee van de inzitten den op de kant te krijgen. De derde is verdronken. Met de twee geredden, die er vrij ernstig aan toe zijn, ver blijft ook een der redders in het zie kenhuis. Kellners pleegden fraude in Arnhems restaurant.. In een Arnhems restaurant is een ernstige fraude aan het licht geko men. De vier kellners hadden met de buffetchef een afspraak gemaakt, dat zij bij afwezigheid van de exploitant belangrijke bestellingen aan het buf fet zouden afhalen, zonder daarvoor een afrekeningsbon in ontvangst te nemen. Aldus konden deze kellners hun afrekeningen voor een belangrijk deel in eigen zak steken. De buffet chef ontving van de totale opbrengst steeds de helft. Het tekort wordt ge raamd op enige duizenden guldens. Vechtpartij kostte bakker het leven In de gemeente Vries (Drente) heeft zich gisternacht een vecht- party voorgedaan, waarvan de 45- jarige bakker J. W., het slachtoffer werd. Toen jongelui, die aan een dansavond hadden deelgenomen, na afloop voor zijn deur nerrie maak ten, kwam hy naar buiten om daar tegen te protesteren. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de 18-jarige landbouwer G. B. de man een klap tegen het hoofd gaf, waardoor hij overleed. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. B. is gearresteerd. Bij het baden door gas bedwelmd en overleden. Ir. G. M. Castenmiller, die werk zaam was aan het landbouwproefsta tion te Groningen, wilde in dit ge bouw een bad nemen. Door een lek kage aan de gasleiding werd hij ech ter door uitstromend gas bedwelmd, met het gevolg, dat hij in het bad overleed. VOORSPEL T: LATER VEEL BEWOLKING. Geldig tot Dinsdagavond. Geleidelijk toenemende bewolking, maar op de meeste plaatsen droog weer. Matige en langs de Wacldenkust later krachtige Zuid-Westelijke wind. Dezelfde of 'ets hogere temperature».

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1